Nógrád Megyei Hírlap, 2008. június (19. évfolyam, 126-150. szám)

2008-06-16 / 138. szám

11 2008. JÚNIUS 16., HÉTFŐ SPORTTŰKOR Berkenye nagy lépést tett az aranyérem megszerzése felé labdarúgás Megyei I. osztály, helyosztó mérkőzések - Fölényben a Nyugati csoport csapatai 1. helyért Berkenye - Nagybátony 7-1 (3-1) Berkenye, 300 néző, vezette: Dó­sa Á. (Pap, Fekete). Berkenye: Hisbéli - Gere (Zsibók), Hannus, Hugyecz, Kábái (Földvári) - Czerman, Nyikos (Súlyán), Nagy M., Sylla - Koszty (Hanzli), Beálló (Dombóvári). Játékos-edző: Füle Antal. Nagybátony: Zsignár - Ba­kos (Dömök), Mátrai, Cséki, Nagy P. - Csemer (Fodor), Csaba, Benus (Gazdag), Orosz P. (Varga) - Szabó G., Orosz T. Edző: Sipkó Sándor. GL: Koszty (2), Hugyecz, Czerman, Nyikos, Nagy M., Beálló, ill. Szabó G. Sárga lap: Hannus, Nagy, Koszty, ill. Cséki, Csaba, Benus, Orosz P. Jók: az egész csapat, ill. Zsignár, Orosz P., Nagy P. Az első játékrészben a vendégek méltó el­lenfelei voltak a Berkenyének, a második félidőre azonban teljesen szétesett a bátonyi csapat és a ha­zaiak szinte tetszés szerint lőtték góljaikat. Az egész szezon legjobb játékát nyújtva, magas színvonalú mérkőzésen, biztos győzelmet arattak a hazaiak. A mérkőzés után a szépszámú közönség vas­tapssal jutalmazta és nagy ünnep­lésben részesítette a berkenyéi csapatot. Füle AntaL - Gratulálok csapa­tomnak a mai játékhoz, örömün­nepet varázsoltak Berkenyének. Sipkó Sándor: - Nekünk nem­csak magunkra, hanem az egész Keleti csoport fejére sikerült szé­gyent hoznunk. Az élet nem áll meg, a keserű pirulákat is le kell tudni nyelni. Gratulálok a hazái csapatjátékához! Schmidt József 3. helyért Palotás - SBTC 2-2 (1-1) Palotás, 100 néző, vezette: Pál L. (Hornyák K., Fekete). Palotás: Kotasz - Korecz, Pisák, Hegyi, Vészeli - Kresák, Morvái, Sipos (Jambrich), Tancsik (Kocza) - Ko­máromi R, Jele. Edző: Komáromi Tibor. SBTC: Kiss - Farkas, Krup­pa, Bednár, Bene - Chikán, Dáni­el, Heim, Új (Garai) - Komya, Ber­ki. Edző: Almási Dénes. GL: Kresák, Pisák, ill. Berki, Bednár. Sárga lap: Jele, Vészeli. Jók Morvái, Jele, Korecz, Pisák, Kresák, Komáromi R, ill. Bednár, Berki, Chikán, Bene. A második félidőben mezőnyfólényben ját­szó Palotás már-már elhitte, hogy megnyerte a mérkőzést, azonban a hosszabbítás utolsó percében egy kapushibának, illetve egy szemfüles szabadrúgásnak kö­szönhetően egyenlített az SBTC. Komáromi Tibor: - A második félidőben végig irányítottuk a mér­kőzést, a góljainkat pedig elkerül­hető, egyéni hibák miatt kaptuk. Nagyobb odafigyeléssel és kon­centrálással megnyerhettük volna a mérkőzést Almási Dénes: - Fiatal csapa­tunk taktikus, fegyelmezett játék­kal megfelelő eredményt ért el, amely elég lehet a harmadik hely megszerzéséhez. A csapat minden tagja dicséretet érdemel. Urbán N. 5. helyért Rétság - Nógrád Nissan­Karancsberény 4-3 (1-2) Rétság, 100 néző, vezette: Ko­vács T. (Oláh G., Szűcs Gy.). Rétság: Papp Gy. - Fenyvesi, Törteti, Cser- esznyik, Rózsa N. (Pataki) - Steidl, Adamek (Mák), Rózsa M. (Hajnis) Hornaec (Varga) - Szunter, Kramlik (Altsách). Edző: Salgai György. Nógrád Nissan- Karancsberény: Sztremi Klement, Fodor Cs. P. (Simon) Freistag, Varga - Torják, Szőke Sz., Rács, Szőke L. - Szőrös, Új. Edző: Földi Attila. GL: Rózsa 'M., Kramlik, Cseresznyik, Steidl, ill. Szőke L, Szőrös, Szőke Sz. Jók Cseresznyik, Steidl, Rózsa M., ill. Rács, Szőke L, Szőke Sz. A tét nél­küli mérkőzésen a két csapat for­dulatos közönségszórakoztató já­tékot nyújtott Salgai György: - A játékosaim hozzáállását ehhez a mérkőzés­hez, valamint az egész bajnoki év során nyújtott teljesítményüket egyaránt dicséret illeti. Azt hi­szem, a kétkedőknek csattanós vá­laszt adtunk. Köszönöm a támoga­tóink, barátaim segítségét, hogy ebben a bajnokságban szerepel­hettünk, ismét bebizonyosodott, hogy összefogásban az erő! Földi Attila: - Gólokban gazdag mérkőzésen 2-0 vezetésnél már megnyertnek hittük a találkozót. A második félidőben a védelmünk hibáit jól kihasználó hazaiak meg­érdemelten fordítottak. Igazságos eredmény született. Gyusa 7. helyért Romhány - Kisterenye 4-1 (1-1) Romhány, 100 néző, vezet- te.-Nagy J. (Tóth I., Békési L). Romhány: Peredi (Kovács) - Haj­dúk, Sági, Kosik, Majoros - Ba­lázs, Dudás, Gréczi, Nagy Z. (Bo­ros) - Meló, Varga. Edző: Szlezák Zoltán. Kisterenye: Peleskei (Kuris) - Kőházi, Komódy (Berki), Kovács 1., Szűcs - Oláh S., Kovács Z., Mátyus - Kovács N., Minka Zs., Szeberényi M. Játékos-edző: Oláh Sándor. GL: Meló (2), Varga (2)., ill. Oláh S. Sárga lap: Nagy Z., ill. Komódy, Peleskei. Kiállítva: Oláh S .Jók: Sági, Gréczi, Dudás, Varga, Meló, Balázs, ill. Mátyus. Szlezák Zoltán: - Örülök, hogy megnyertük a mérkőzést, hiszen egy jó tavaszi szezont zárni úgy le­het, ha a helyosztón is jól szerepel a csapat. Oláh Sándor: - Gratulálok a ha­zai csapatnak. A hiányzókat saj­nos, nem tudtuk pótolni, így csak 45 percig voltunk egy súlycsoport­ban a romhányi csapattal szem­ben. B. i. 9. helyért Szécsény - Karancslapujtő 2-0 (1-0) Szécsény, 100 néző, vezette: Mohácsi L. (Ágoston, Ludányi). Szécsény: Horváth - Ökrös, Szé­les, Virág, Galcsik - Farkas (Var­ga L), Kelecsényi, Babcsány, Hodúr (Strehó) - Varga G. (Rónai B.) Lászlók. Edző: Csábi János. Karancslapujtő: Szabó 0. - Kiss R, Cseh, Szabó K., Tóth Sz. (Zsély L.) - Zsély D., Fodor M., Oravecz, Juhász - Nagy Z., Lavaj. Játékos­edző: Zsély László. GL: Babcsány (11-esből), Kelecsényi. Sárga lap: Hodúr, ill. Zsély D., Nagy Z Jók: az egész hazai csapat, ül. Zsély D., Fo­dor M., Máté, Oravecz. Csábi János: - Megérdemelt győzelem. Köszönöm a csapat ma­radékának az egymásért küzdeni akaró és tudó játékát Zsély László: - A lelkes hazaiak két szerencsés góllal megérdemel­ten nyertek. Bartus Attila 11. helyért Bánk - Mátranovák 6-1 (3-0) Bánk, 150 néző, vezette: Kovács T. (Gordos Á., Godó S.). Bánk: Ficza - Barkaszi, Csizmár, Gráf, Surin (Tor­ma) - Ordasi, Kis, Szegvári t, Szűcs - Fábri, Szegvári R. (Kovács). Játékos-edző: ' Kovács Imre. Mátranovák: Rigó Cs. - Rigó Sz., Sándor (Lakatos B), Líber Zs., Szoó- Oszvald, Bujtár, Kakuk, Ajtai - Líber R, Fekete. Játékosedző: Laka­tos Balázs. GL: Fábri (3), Szegvári R., Szegvári T., Szűcs, ill. Oszvald. Sár­ga lap: Rigó Sz. Jók- Csizmár (a me­zőny legjobbja), Ficza, Kis, Szegvá­ri T., Fábri, ill. Líber Zs., Ajtai. Kovács Imre:- A számtalan lehe­tőségünk közül jobb arányban ér­vényesítettük helyzeteinket, mint ellenfelünk, ez döntött a javunkra. Gratulálok a sportszerű nováki csapatnak és játékosaimnak. Lakatos Balázs:- Több lehető­ség adódott mindkét kapu előtt, de a hazaiak jobb százalékban érté­kesítették azokat. Gratulálok a bánkiaknak. K. /.s 13. helyért Szügy - Pásztó 5-5 (3-1) Szügy, 50 néző, vezette: Szép J. (Dobsonyi, Szász). Szügy: Birkás- Helmreich, Saár, Pintér Á. (Koleszár), Fábri - Fábián (Dombóvári), Hodászi, Pintér L, Szabó (Benedek) - Kakuja, Tedás. Edző: Bérezi Márton. Pásztó: Sze­les - Maksó, Fenyvesi V., Ármi- niczki, Kiss Cs. - Kapás L, Folté- nyi, Figura, Kapás T. - Nagy (Strihó), Kapás Gy. Edző: Tóth Jó­zsef. GL: Kakuja (3), Pintér 1. (2), ill. Foltényi (3), Figura, Armi- niczki. Sárga lap: Nagy, Helm- reich, ill. Széles. Kiállítva: Kiss Cs. Jók Kakuja, Hodászi, Pintér L, ill. Fenyvesi, Foltényi, Kapás T. Bérezi Márton: - Ez a mérkőzés hűen tükrözte az őszi szereplésün­ket Hiába rúgtunk öt gólt, még­sem tudtunk előnyt szerezni a visszavágóra. Köszönöm a játéko­soknak az egész évi kitartásukat, szereplésüket, a támogatóknak a segítséget. Külön köszönetét érde­mel Benedek József, aki nélkül ezt a bajnokságot szinte lehetetlen lett volna lejátszani. Tóth József: - Álmosan kezd­tünk, de a második félidőben fel­támadt a csapat és a végére egy egészen jó kis mérkőzés kerekedett ki. Jászi 15. helyért Kisbágyon - Tar 4-3 (1-2) Kisbágyon, 100 néző, vezette: Szi­getvári (Molnár, Pusnik). Kisbá­gyon: Herczeg - Gulyka, Garami, Dropka, Tóth - Nagy Zs. (Gere), Maksó V., Kobka, Dudás - Szőllősi, Smelkó. Edző: Nagy Tamás. Tar: Kaszala - Maksó D., Kiss, Szabó, Benus (Porkoláb) - Verebélyi (Göröcs R), Almási, Halász, Nagy L (Nagy Z.) - Batta (Göröcs X), Nagy I. Edző: Veres László. GL: Szőllősi, Dudás, Smelkó, Gulyka, ill. Batta (2), Halász. Sárga lap: Szőllősi, Smelkó, ill. Almási, Nagy I. Jók Herczeg, Dropka, Maksó, Smelkó, Gulyka, ül. Kaszala, Szabó, Almási, Halász, Batta. Nagy Tamás: - Egy többször el­veszített meccset nyertünk meg. A látottak alapján ez nem semmi. Gratulálok a tariak kulturált játé­kához, csapatomnak pedig a bra­vúros győzelemhez. Veres László: - Ismét jól játszot­tunk, de megint egy utolsó perc­ben kapott góllal veszítettünk, ami igazán bosszantó. N. T. 17. helyért Rimóc-Ceredl-l (1-0) Rimóc, 100 néző, vezette: Mol­nár L. (Lukács L, Pusnik Z.). Rimóc: Oláh - Nagy, Kuris, Mócsány, Csernák - Jusztin G. (Puruczki), Benécs, Árva (Percze), Jusztin B. - Cserni, Vincze (Bangó R.). Edző: Kómár Gábor. Cered: Kurucz - Horváth, Szurok, Sán­dor, Kisbenedek - Nagy, Pál G., Holló, Pál L (Szepesi) - Radics (Fü- löp), Mihály. Edző: Bódi Zsolt. GL: Cserni, ill. Nagy. Jók Oláh, Jusztin B., Csernák, ill. Szurok, Nagy, Hor­váth, Sándor. Kómár Gábor: - Ilyen gyenge já­tékkal is sokszor kerültünk gól­helyzetbe, de nem tudtunk élni ve­le és ez megbosszulta magát. Bódi Zsolt: - Az első félidőben jobban a védekezésre koncentrál­tunk, a másodikban viszont győz­hettünk volna. Vincze Barna 19. helyért Héhalom - Zagyvaróna 5-1 (4-0) Héhalom, 150 néző, vezette: Do­bos A. (Hornyák K., Mohácsi B.). Héhalom: Őri - Horváth, Fekete, Urbán, Podobén - Varga, Pásztor (Berki), Lőrincz, Sinkó - Hadrik, Jakus P. Edző: Szilágyi Albert. Zagyvaróna: Bábel - Mag, Végi, Rafael, Király T. - Oláh, Laczkó (Berzák), Földi, Elek - Toronyi, Bí­ró (Gál). Edző: Gregán Zoltán. GL: Lőrincz (4), Jakus P. ill. Gál. Sárga lap: Pásztor, Sinkó, ill. Elek, Rafa­el. Jók Urbán, Lőrincz, Pásztor, Horváth, Sinkó, ill. Gál, Bábel. Szilágyi Albert: - Közepes szín­vonalú mérkőzésen biztos győzel­met arattunk a sportszerű vendé­gek ellen. Mag Márton, Zagyvaróna csa­patkapitánya: - Rúgtunk egy gólt, ez pozitívum. Kaptunk ötöt, ez ne­gatívum. Jövő héten újra megpró­báljuk. Sz.M. ■ 21. helyért Varsány - SBFC ü. 8-1 (2-0) Varsány, 100 néző, vezette: Csi­kós J. (Baranyí. Homoki). Varsány: Baráth (Henzel) - Ki­rály, Tiszttartó, Rigó, Bárány G. (Kosa) - Bangó (Kiss), Lőrik, Bá­rány IB., Báránkó G. - Kuris, Hor­váth P. Edző: Sámuel Dezső. Salgótaiján-Baglyasalja FC IL: Rácz R. - Rácz X, Kecskés, Szalóki, Oravecz - Oláh Z., Bóna, Takács, Sebestyén - Hornyák, Susán (Liszkóczi). Játékos-edző: Sebestyén Szilárd. GL: Kuris R. (3), Lőrik Sz. (2), Báránkó G., Tiszttartó, Horváth, ill. Oláh Z. Sárga lap: Horváth R, ill. Oláh Z. Jók az egész csapat, ill. Oláh Z. Sámuel Dezső: - Köszönöm a já­tékosoknak ezt a szép hazai bú­csút a megyei I. osztálytól. Susán Vilmos, azSő/U technikai vezetője: - Köszönöm a Varsány- nak a barátságos hangulatú métrkőzést és a játékosoknak a megjelenést S. D. Közgyűlés A Nógrád Megyei Labdarúgó Szövetség június 17-én, kedden 16 órai kezdettel Salgótarjánban, a Magyar Államkincstár tanácster­mében tartja meg 2007. évi beszá­moló taggyűlését, melyre ezúton is meghívja megyénk labdarú­gócsapatainak képviselőit Az ösz- szejövetel programjában több napirendi pont szerepel. Az SBFC nyolcadik, míg a Gyarmat tizedik helyen zárt labdarúgás Winner Sport NB III, Mátra-csoport, 30. forduló Salgótaiján-Baglyasalja FC - Újpest FC II 2-0 (1-0) Salgótarján-Baglyasalja, 300 néző, vezette: Szigetvári Zs. (Domoszlai J., Fehér Gy.). Salgótarján-Baglyasalja FC: Szabó Cs. - Galbács, Csatlós Cs., Pingiczer, Szűcs Á. - Híves, Csat­lós X, Jeney - Oláh X, Birincsik - Novák. Edző: Kis Károly. Újpest FC H: Horváth X - Tol­nai X, Dvorschák, Fűzfa, Privigyei (Vituska, 46.) - Kisznyér, Lita- uszki, Hibó - Mundi V., Hullám - Takács M. Edző: Víg Péter. GL: Oláh X (4.), Novák (91.). Sár­ga lap: Hullám (3.), Litauszki (71.). Kiállítva: Vituska (a mérkőzés után). Jók Pingiczer, Csatlós X., Oláh X, Novák, ill. Kisznyér, Hibó, Tolnai. 4. perc: Formás hazai támadás végén Novák jobb oldali beadása után, a hosszú oldalon Birincsik fejelt Oláh X elé, aki a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 1-0. 91. perc: Oláh X jobbról, az alapvonal közeléből laposan ke­resztbe lőtte a labdát a kapu előtt, és a hosszú oldalon ponto­san érkező Novák 4 méterről a hálóba vágta a labdát. 2-0. A mérkőzés előtt az SBFC ve­zetői a hangosbemondón keresz­tül a nyilvánosság előtt köszön­ték meg Salgótarján Megyei Jo­gú Város Önkormányzatának és a Nógrád Volán Zrt.-nek azt a tá­mogatást, amely lehetővé tette p csapat bennmaradását, és amely reményteljes jövőképet festett fel a tarjáni labdarúgás előtt Az idényzáró találkozón azon­nal támadásba lendült hazai gár­da, és a fiúk egy gyors, látványos góllal adták meg a mérkőzés alaphangját. A folytatásban a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, de semmilyen veszélyt nem jelentettek az SBFC kapujára, ám annál na­gyobb izgalmat okozott, amikor a 24. percben Oláh X. „fű alatt” suhanó lövése alig csúszott el a jobb sarok mellett. A hazai ka­pusnak viszont csak a 39. perc­ben kellett először nagyobbat vé­denie, amikor a jobb alsó sarok elől csípte el a játékszert. A szünet után ismét az SBFC lépett fel támadólag. Az 50. perc­ben Novák balról gurított Cgatlós Cs. elé, aki 16 m-ről arasznyival lőtt a jobb alsó sarok mellé. Ezután a hátrányban lévő és „életéért” küzdő újpesti fiatalok rákapcsoltak, többször is hosszú percekre beszorult az SBFC, de a jól megszervezett tarjáni véde­lem minden akciót visszavert. A játékrész derekán kiegyen­lítődött a küzdelem, a hazaiak is szép támadásokat vezettek, és harcos erényeket csillogtattak, sokszor már a 16-oson letámad­ták a vendégeket. A 83. percben Novák már a ka­puson is átemelte a labdát, ami­kor a kétségbeesetten visszaro­hanó Hibó a gólvonalról kiollóz­tá a játékszert. Az utolsó percek­ben mindent egy lapra feltéve tá­madtak az újpestiek, ám mégis a tarjániak ellentámadásai vol­tak veszélyesebbek. A 90. perc­ben Novák tálalt Oláh X elé, aki 14 m-ről, ajtó-ablak helyzetben, elhirtelenkedve a léc fölé vágta a labdát. Egy perccel később vi­szont a két játékos - ellentétes szereposztásban - megadta a ke­gyelemdöfést az újpestieknek, akik, noha mér a fél csapat be­mutatkozott az NB I-ben, ezúttal a vártnál kevesebbet mutattak. ' Kis Károly: - Nagyon nagy csa­tában feltettük az i-re a pontot! Mindenkinek köszönöm a segít­séget és remélem, senki sem fog megsértődni, de külön kiemel­ném a Nógrád Volán Zrt. támo­gatását, amely nélkül nem tud­tuk volna elérni a céljainkat. Víg Péter: - Gratulálok a Salgó­tarjánnak. Ellenfelünk jobban alkalmazkodott az irreális talaj­hoz. Dunakeszi VSE - Balassagyarmat 0-0 Dunakeszi, 100 néző, vezette: Mencsik L. Dunakeszi: Babarczi - Duba, Stolcz, Csitári, Gyetván A. - Dizmatsek, Madar X, Klement, Martonos (Kovacsik) - Szabó G., Gyetván Cs. Játékos-edző: Lő­rincz László. Balassagyarmati VSE: Földi - Balga, Sschuchmann, Gaál, Zolnyánszki - Lovász (Nemcok), Mohácsi L., Miklián, Széles - Gyimesi (Geregai), Baranyi X Edző: Bodonyi Béla. Jók Csitári, Madar X, ill. Föl­di, Schuchmann, Zolhyánszki. Idényvégi formában futballo­zott mindkét csapat, a kapuk csak a második félidőben forog­tak veszélyben. A mérsékelten játszó Balassagyarmat elérte cél­ját a megszerzett egy ponttal Bodonyi Béla: - Szeretném megköszönni játékosaimnak, se­gítőimnek, a szurkolóknak és a vezetőknek az elnjúlt féléves munkát. További eredmények: Egri FC- Ózdi FC 2-2, Xiszafüredi VSE- MTK Budapest II. 0-2, Jászapá­ti VSE - Maglódi KSK 1-0, Túra VSK - Gyöngyös AK 3-1, RAFC - Felsőzsolca VSC 2-0, Putnok VSE- Veresegyház VSK 4-1. A bajnokság végeredménye 1. MTK II. 3026 1 3 92-26 79 2. Túra 3021 3 6 72-33 66 3. Putnok 3013 710 63-50 46 4. Veresegyház : 3013 710 43-40 46 5. RAFC 3012 810 40-38 44 6. Egri FC 3011 811 40-45 41 7. Gyöngyös 3012 414 4244 40 8. SBFC 3011 712 4844 40 9. Tiszafüred 3010 812 53-50 38 10. B.-gyarmat 3010 812 3548 38 11. Jászapáti 3011 415 44-59 37 12. Ózd 3011 415 43-68 37 13. Újpest II. 30 9 714 3944 34 14. Maglód 30 9 516 39-60 32 15. Dunakeszi 30 9 417 3648 31 16. Felsőzsolca 30 6 717 33-67 25