Nógrád Megyei Hírlap, 2008. május (19. évfolyam, 102-125. szám)

2008-05-13 / 109. szám

12 2Q08. MÁJUS 13., KEDD SPORTTÜKÖR Mindkét csapatunk döntetlent játszott LABDARÚGÁS Winner Sport NB III, Mátra-csoport, 25. forduló is csak a döntetlenre volt elég. Goran Kopunovics: - Gratulá­lok a játékosaimnak, mert min­denki hozta a maximumot, saj­nálom, hogy nem nyertünk, de az egy pontnak is nagyon örü­lök, mely remélem, a végelszá­molásnál nagyon sokat ér. A Ba­lassagyarmatnak további sikere­ket kívánok. ■ K. F. Gyöngyösi AK-Ytong ­Salgótaiján-BFC 1-1 (0-1) Gyöngyös, 200 néző, vezette: Gelb T. (Bial R, Farkas M.). Gyöngyös: Gömöri - Pintér, Tari, Nagy Á., Gohér - Tatár - Takács Gy., Sajtos (Szabó M.), Molnár B., Balogh B. - Kiss I. (Ludányi). Edző: Majzik Zoltán. Salgótarján-Baglyasalja FC: Szabó Cs. - Galbács, Jeney, Csat­lós Cs., Pingiczer - Németh T., Csatlós T., Novák, Alapi (Varga Cs.) - Benedek, Birincsik. Edző: Kis Károly. Gl.: Balogh B. (70.), ill. Birincsik (7.). fők Tari, Pintér, Nagy Á., Kiss I., ill. Csatlós Cs., Novák J., Birincsik. 46. perc: Jobb oldali beadás után a védők között a labda Birincsikhez került, aki 7 méter­ről lőtt a kapuba. 0-1. 70. perc: Balogh B.-vel szem­ben szabálytalankodtak a 16- oson belül, a megítélt büntetőt a sértett értékesítette. 1-1. Nagy iramú, de közepes szín­vonalú mérkőzésen a kapuk mindkét oldalon felváltva forog­tak veszélyben. Az SBFC a meg­szerzett egy ponttal egyet előre lé­pett a tabellán. Jók Tari, Pintér, Nagy Á., Kiss I., ill. Csatlós Cs., Novák J., Birincsik. Majzik Zoltán: - Jó iramú, vál­tozatos mérkőzésen, tudatában annak, hogy milyen nehéz hely­zetben voltunk a meccs előtt, elé­gedett vagyok a mutatott játék­kal és a megszerzett ponttal. Kis Károly:- Gratulálok és to­vábbi sok sikert kívánok a Gyön­gyösnek. ■ Halmóczki Ferenc További eredmények RAFC - Dunakeszi Vasutas 2-1, MTK Budapest II. - Egri FC 1 0, Túra VSK - Putnok VSE 4-0, Veres­egyház VSK - Újpest FC II. 2-1, Felsőzsolca VSC - Jászapáti VSE 1-5, Ózdi FC - Tiszafüredi VSE 1-3. A bajnokság állása 1. MIKII. 2522 1 2 80-21 67 2. Túra 24 19 2 3 65-23 59 3. Veresegyház 25 12 5 8 36-31 41 4. RAPC 25 11 6 8 36-31 39 5. Putnok 25 11 5 9 5244 38 6. Tiszafüred 25 9 7 9 4441 34 7. Gyöngyös .25 10 3 12 37-37 33 8. EgriFC 25 9 6 10 30-39 33 9. Újpest II. 25 9 5 11 3534 32 10. B.-gyarmat 25 9 5 11 2539 32 11. SBFC 25 8 6 11 34-38 30 12. Ózd 25 9 3 13 32-54 30 13. Maglód 25 8 4 13 34-50 28 14. Jászapáti 24 8 3 13 3550 27 15. Dunakeszi 25 6 3 16 2444 21 16. Felsőzsolca 25 4 6 15 2654 18 Nemcok és öt méter­ről a kapu közepébe fejelt. 2-2. Ennél rosszabb kez­dés elképzelhetetlen, amikor hazai lehető ség után az ellentáma­dásból megszerezte a vezetést a Maglód. A gól szerencsére csak rövid időre fogta meg a hazaiakat, nagy erő két mozgósítottak az egyenlítésre, mely a rossz döntések miatt csupán a félidő hajrá­jában sikerült Gaál Balázs révén. Fordu­lás után mindkét csa­A Balassagyarmat (kék-fehér mezben) kétszer is egyenlített a Maglód ellen fotó: hüvösi csaba Balassagyarmati VSE - Maglódi KSK 2-2 (1-1) Balassagyarmat, 250 néző, ve­zette: Puskás Z. (Seres, Tőkés). Balassagyarmati VSE: Geregai - Balga (Miklián), Schuchmann, Földvári, Szenográdi - Gaál, Szilágyi - Lovász (Nemcok), Mohácsi, Zolnyánszki (Széles) - Gyimesi. Edző: Bodonyi Béla. Maglód: Szili - Pozder, Ács P, Sályi, Tabányi (Csányi) - Tőkés J. (Temesi), Bartosik, Budafai, Vincze L. (Csaba Zs.) - Baranyai P, Bornemissza. Edző: Goran Kopunovics. GL: Gaál (44.), Nemcok (79.), ill. Bornemissza (1.), Pozder (61.). Sárga lap: Szé­les, Szenográdi, ill. Budafai, Ács P, Sályi. Jók Gaál, Szilágyi, Moh­ácsi, Nemcok, ill. Baranyai P, Bartosik, Bornemissza, Pozder, Budafai. 1. perc: Budafai indításával Vincze futott el a bal oldalon, akinek lövését Geregai csak ki­ütni tudta és a támadást követő Bornemissza az ötösről a kapu­ba kotorta a labdát. 0-1. 44. perc: Egy hazai szöglet után Gaál elé került a labda, ka­pura fordult és azt 10 méterről jobbal a hosszú jobb alsó sarok­ba lőtte. 1-1. 61. perc: Baranyai bal oldali szabadrúgását a keresztbe moz­gó Nenad Pozder fejjel meg­csúsztatta, mely után a hosszú bal felső sarokban kötött ki a lab­da. 1-2. 79. perc: Mohácsi indította a bal oldalon Szenográdit, aki kö­zépre lőtte a labdát, melyre az ellenkező oldalon érkezett pat a vezető gól meg­szerzésére törekedett, mely megint a vendé­geknek sikerült egy szabadrúgás-variációt követően. Hullámzott a játék a kapuk fel­váltva forogtak ve­szélyben. Az újabb hazai egyenlí­tőgólt követően úgy látszott, jön a győztes találat is, melyhez több­ször közel is álltak Mohácsiék, bár az utolsó percben a gólszerző Nemcok bizonyította védőnek sem utolsó, hiszen a hazai gólvonalról tisztázott remek mozdulattal. Ösz- szességében a döntetlen igazsá­gosnak mondható, bár a második vendégtalálat előtt igencsak me­gették a vendégjátékos műesését. Bodonyi Béla: - A csapat tartá­sát mutatja, hogy kétszer is hát­rányból tudottjelállni. Sajnos, ez Nem bírták a végét a kábeles fiúk KÉZILABDA NB I/B, Keleti csoport, férfiak 22. fordulóból előrehozott mérkőzés Balassagyarmati Kábel SE - Di­ósgyőr KC-Miskolc 25-29 (11-14) Balassagyarmati Városi Sport- csarnok, 350 néző, vezette: Hor­váth, dr. Vattay. Bgy. Kábel SE: JAKAB - Tasnádi 4/1, KERTÉSZ 9, Kajdy 2/2, PI­ROSKA 2, JAKUBECZ 3, Szabó. Cs.: Csenki 4, Nagy 1. Edző: Szabó At­tila. DKC-Miskolc: GROSS - KIN­CSES 8/1, Pinczés 4, PONY1 3, CSONTOS 6/2, Kovács Z. 2, Né­meth 4. Cs.: GYÖRGY (kapus), Bí­ró, Tordai, Lukács, Orosz 2. Edző: Herczeg Béla. Hétméteresek 9/3, ill. 4/3. Kiál­lítások 14 perc (+ 2 kizárás, Szabó Attila: reklamálásért, Tasnádi: 2 perces büntetés után nem hagyta el a játékteret), ill. 16 perc (+2 ki­zárás, Lukács: 3x2 perc után, Ponyi: szándékosan megakadályo­zott egy középkezdést). Az ered­mény alakulása: 5. perc: 1-3, 18. perc: 5-10,27. perc: 11-11,37.perc: 15-18, 45. perc: 21-21, 52. perc: 24-26. Rengeteg hibával kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat játéko­sai sokat kapkodtak, labdákat ve­szítettek. Az első gólt a 3. percben Csontos szerezte a vendégek ré­széről, a gyarmatiak nem igazán találták meg a ritmust támadás­ban, az ellenfél pedig már öt gólra is elhúzott. Á házigazdák „szeke­rét” Kertész húzta ki a kátyúból két nagyon pontos átlövésével, Kajdy büntetőt értékesített, Tasnádi szélről talált be, s máris 9-10 állt az eredményjelzőn. Sőt Csenki találatával a 27. percben ki­egyenlített a Kábel, ám a hajrá a Di­ósgyőré volt, az utolsó két percben három gólt szereztek. Szünet után lendületes Kertész, Kajdy, majd a csereként beállt Nagy ügyes befe­jezésével ismét egyenlő lett az eredmény. A mérkőzés fordulatos voltára jellemző, hogy újra a Mis­kolc állt talpra, elhúztak három góllal, de a Balassagyarmat nem hagyta annyiban, sokadszorra dol­gozta le a hátrányát, s Piroska ré­vén 21 -21-nél utolérte riválisát Az utolsó tíz perc rendkívül felfoko­zott hangulatban telt mind a néző­téren, mind a pályán. Miközben a Kábel SE játékosai négy hétméte­rest is elhibáztak, a másik oldalon Csontos lövései által bebiztosította győzelmét a borsodi legénység. A játékvezetők - közülük is inkább dr. Vattay - a lefújás előtti percek­ben főszereplővé váltak: a szurko­lókkal végig kedélyesen beszélge­tő fiatal sípmester gyors egymás­utánban négy piros lapot is kiosz­tott, amelyek közül legalább há­rom - hazai oldalon kettő a vendégeknél egy - túlzottan elha­markodott volt Összességében a váratlanul ide­gesen, kapkodva és rengeteg hibá­val játszó gyarmatiak saját energi­ájukat morzsolták fel a folyamatos felzárkózásokban, s a végén már nem maradt erejűig hogy immár matematikailag is bebiztosítsák bennmaradásukat az NB I/B-ben, ami egy hetet csúszik, a Salgótar­ján elleni megyei csúcsrangadóig. Szabó Attila: - Harmatgyenge helyzetkihasználásunknak „kö­szönhetjük”, hogy nem nyertük meg ezt a mérkőzést Remélem, a fiúk a héten összeszedik magukat és a Salgótarjánnal szemben jóval jobb formával rukkolnak elő. Herczeg Béla: - Mindkét kapu­sunk nagyszerű teljesítményt nyújtott, és a fontos pillanatokban mi higgadtabbak tudtunk marad­ni ellenfelünknél. Ez volt a két kul­csa sikerünknek. Ifi: 36-18. PEST MEGYEI I. OSZTÁLY, NŐK, 20. FORDULÓ Balassagyarmati Kábel SE - Gödi SEIL 21-25 (10-11) Balassagyarmat, 50 néző, v.: Sóczó, Újlakán. Bgy. Kábel SE: SZUHÁNSZKI I. - BENEDEK 2, Strihó 2/1, Bánfalvi 4, AMBRUS 4, Keresztes 2, Hutyánszki 3/1. Cs.: Máté 2, Péter, Both 2. Edző: Jakab István. A Göd II. legjobb dobói- Petra 7, Máriás 6/5, Nyilas 4. Hétméteresek 2/2, ill. 6/6. Kiál­lítások 6, ill. 6 perc. Az eredmény alakulása: 10. perc: 2-5,19. perc: 8-7,26. perc: 9-9,35. perc: 12-13, 41. perc: 12-20,50. perc: 20-22. Jakab István: - Az első félidőben még tartottuk a lépést, de a máso­dik félidőben a gyors gödi fiatalok eldöntötték a csata sorsát, onnan már nem tudtunk talpra állni. Ifi: 24-33. *** kincsem! kúra. Pünkösdvasár­nap a tápiószentmártoni Kincsem Pince Kupán vett részt a Balassa­gyarmati Kábel SE leány ifjúsági kézilabdacsapata. A Pest megyei együtteseket felvonultató tornán Hegedűs Henrik tanítványai a har­madik helyet szerezték meg, s ju­talmul egy értékes serleget vehet­tek át. A tornán szereplő csapat: Szuhánszki Ivett (kapus), Petrovszki Evelin, Hutyánszki Edi­na, Szikori Nikolett, Garamvölgyi Eszter, Hering Aletta, Molnárka Bettina, Szilfai Melinda, Bozány .Tí­mea, Panykó Szelina, Kürtössy Dorothy (mezőnyjátékosok). Váratlan helyzet? 700ez« foew*. 7 évre, s%á§ci frank alapon, az dsé három hónapban 9 134 forint mdufö havi tddesztikésdettöl ígényefrietó. THM: 20,21% Referenda THM: 19,47% Az akció 2008. június 16-íg tart. A alatt az «rfcő hét&tn esak kamasat H Ümfeé koi&feggs (ifedfe kdíi feme A tőkfeafes: $ gyedifc töftesa&éwtet «sebességétől kezdődik. 9 134 ffe induló íötffeŐtészfef esetén a fofezfeszlet a negyedik hónaptól 14 924 Ft. At akciós ügyleti Latnat a köksőn első három havi tödssfeéfetére vonatkozik, mértéke ezt kővetőét* az akkor hatályos, Hiídeim&syheo közzétett standard kundiciifek m&gfofefoen módosuk A THM meghatfcö2á$a a* aktuális foliélé&k, ietve a hatá­lyos jogszabályok %yeiemhevéteiével törtét«, a feltételek változása esetén mértéke-médosofoat, A THM mutató értéke nem tükröz! a httd átfoiyanv és kamatkocMzatát. A THM és a törfetóséezletefc számítása a forint fizetések alapján történt, a 28GB. március $-án érvényes OTP «vájd frank deviza eladás» és véfeS árfolyamok figyefembevéfetével. A jelen Hi?öéíé$ néni. ttáhősüí ajánlattételnek, az egyes feltételei? a hitelbírálat eredményét® függően változhatnak, A tájékoztatás nem te§es kötéc ezért - amennyiben femjeitek ér­deklődését ~ tovább? fefes ittfcrfektéit kérjük. íábozédjon az ÜYfofcank öankfefeo és hfeppfo (vvvMfelfe.hu) fefeö ÖztetsastoSfyzafeől és Hirdetményből Az akié más személyi kötésén kedvezménnyel nem vonható össze vaigy (6, menüpont). A'-'-