Nógrád Megyei Hírlap, 2008. április (19. évfolyam, 76-101. szám)

2008-04-02 / 77. szám

2008. ÁPRILIS 2., SZERDA 11 SPORTTUKOR Mezeifutó-diákolimpia - Balassagyarmati döntő Közel járt a bravúrhoz a Skorpió Az idei első igazi tavaszi na­pon, múlt pénteken szikrázó napsütésben rendezték meg a balassagyarmati volt határállo­más melletti Ipoly-gáton a me­zeifutó-diákolimpia városkörze­ti döntőjét. A gyönyörű idő szép­számú résztvevőt csalogatott a helyszínre, az indulók száma megközelítette az ötszázat. Eredmények. I. korcsoport, lá- nyok(44 induló): 1. Csépe Lili (Bgy. Dózsa), 2. Uram Dorina (Bgy. Dó­zsa), 3. Simon Eszter (Bgy. Kiss Á). Fiúk (61): 1. Garamvölgyi Pé­ter, 2. Mátyás János, 3. lücsek Má­té (mindhárom Dózsa). J7. korcso­port, lányok (72): 1. Faikas Veroni­ka (Bgy. Szent Imre), 2. Holman Borbála (Érsekvadkert, Petőfi), 3. Romától menne nyugdíjba labdarúgás. Carlo Ancelotti, az AC Müan labdarúgócsapatának vezetőedzője szívesen fejezné be edzői pályafutását az AS Roma tré­nereként „Ha én dönthetném el, honnan vonulok nyugdíjba, cso­dálatos lenne, ha ezt a Romától te­hetném meg - nyilatkozott az 48 éves tréner a La7 televíziós csator­nán, a Victory című műsorban. - Róma a vüág legszebb városa, se­hol sem találni hozzá hasonlót” Ancelotti 1979 és 1987 között ját­szott az AS Romában, 1983-ban bajnoki címet nyert, tovább négy­szer olasz kupagyőztes lett a fővá­rosi együttessel. Jelenlegi csapata - melyben 1987 és 1992 között szerepelt futballistaként - a hato­dik helyen áll a bajnokságban. Ancelotti kétszer nyert Bajnokok Ligáját vezetőedzőként a Milánnál. Zenga lett az új edző Catania. A korábbi klasszis ka­pus, Walter Zenga lett az olasz él­vonal alsó fertályában tanyázó Catania labdarúgócsapatának ve­zetőedzője. Az új tréner legutóbb a román Dinamo Bucurestí kis- padján ült, de novemberben le­mondott posztjáról. A 47 éves, 58- szoros válogatott Zenga korábban irányította a National Bucurestit, Bajnokok Ligája Túpi Tímea (Dózsa). Fiúk (72): 1. Cserődi Ádám (Bgy. Szabó Lőrinc), 2. Csábi Tamás (Dózsa), 3. Kökény Krisztián (Érsekvadkert). III. korcsoport, lányok (43): 1. Baranyi Anna, 2. Bárány Emese (mindkettő Dózsa), 3. Bíró Zsanett (Kiss Á.). Fiúk (61): 1. Gálik Gergő (Érsekvadkert), 2. Szalánszki Dá­vid (Dózsa), 3. Rózsa Balázs (Bgy. Balassi). IV. korcsoport, lányok (36): 1. Bíró Bernadett (Kiss Á.), 2. Hering Aletta (Dózsa), 3. Csillik Mónika (Érsekvadkert). Fiúk (52): 1. Gidrányi Dániel (Érsekvadkert), 2. Zólyomi Dávid (Kiss Á.), 3. Fenyvesi Péter (Balassi). A megyei döntőt április máso- dikán, azaz ma rendezik meg Balassagyarmaton. az egyesült államokbeli New England Revolutiont és az egye­sült arab emírségekben al-Ajnt is. A tabella 16. helyén álló szicíliai együttestől hétfőn menesztették Süvio Baldinit. Hatodszor tért vissza futball Hatodszor nevezték ki a Vasco da Gama labdarúgócsa­patának vezetőedzőjévé Antonio Lopest A visszatérő megmentő - aki edzői pályája előtt rendőrnyo­mozó volt - ezúttal Gustavo Sampaiót váltja a bajnokságban tizedik helyen álló riói alakulat kispadjáa Korábbi ténykedései al­kalmával Libertadores Kupát (1998) nyert, illetve nemzeti baj­noki címet (1997) szerzett. Ezt megelőzően 2002 és 2003 között irányította a VascóL Emellett dol­gozott a Santos, a Gremio, a Corinthians és az Atletico Paranaense együttesénél is. labdarúgás. Szerdán újabb két negyeddöntős párharc első mérkőzéseivel folytatódik a lab­darúgó Bajnokok Ligája. Bajno­kok Ligája, negyeddöntő, 1. mér­kőzések: Fenerbahce (török) - FC Chelsea (angol) 20.45 ó, Arsenal (angol) - FC Liverpool (angol) 20.45 ó. futsal NB I, nők, 14. forduló Skorpió SE Salgótarján ­Villár-Pí Plusz-Tolna Mözs 1-3 (0-1) Balassagyarmati Városi Sport­csarnok, 50 néző, vezette: Mohács L, Molnár L Skorpió SE: Vargáné - Tóth F., Gáspár M., Farkas Zs., Tóth E. Csere: Szedlák A., Szklenár K., Gál V. Sz., Pásztorné. Edző: Pusnik Zoltán. Tolna-Mözs: Malik K. - Mecseki Á., Hodován E., Var­ga A., Simon B. Csere: Kovács A., Radó Sz. Edző: Wiesner József. GL: Tóth E. (22.), ill. Kovács A. (11.), Varga A. (37.), Simon B. (38.). Sár­ga lap: Varga A. (ló.)Jók Vargáné, Tóth E., Gáspár M., ül. Malik K., Kovács A. Noha gyenge hajrája miatt vé­gül lemaradt a bravúrszámba me­nő pontszerzésről, minden dicsé­retet megérdemel hétvégi produk­ciójáért a Skorpió SE csapata, amely nemcsak hogy negyven percen keresztül egyenrangú partnere volt a listavezető tolnai együttesnek, de kicsit több szeren­csével - no és jobb helyzetkihasz­nálással - akár le is győzhette vol­na esélyesebb, ám ezen a napon jócskán valós tudása alatt teljesítő riválisát. Abban persze, hogy a (méltán) mezőny egyik legegysé­gesebb és legtudatosabb csapatá­nak hírében álló dunántúli gárda a balassagyarmati derbin messze elmaradt legjobbjától, hatalmas szerepe volt a roppant fegyelme­zetten és helyenként kifejezetten tetszetősen játszó tarjáni együttes­nek is. Gáspár Mónikáék ugyanis kezdettől fogva remekül akadá­lyozták meg a vendégeket abban, hogy a szinte automatizmusig be­gyakorolt sokpasszos játékukat játsszák, az egy-egy elleni szituá­ciókból pedig rendre a mieink jöt­tek ki jobban. Az első félidő java re­A Skorpió gólszerzője, Tóth Eszter jó teljesítményt nyúF tott a Tolna-Mözs elleni találkozón szében így egyértelműen az tör­tént a pályán, amit a házigazdák akartak, akik azonban hiába ala­kították ki jó néhány góllal kecseg­tető helyzetet, a játékrész derekán némileg váratlanul mégis hát­rányban találták magukat A vil­lámgyors kontratámadást követő­en - amelyet megelőzően a mie­ink hibáztak „százegy százalékos” ziccerben - eredményes Kovács Anita találata után is támadásban maradtak a tarjániak, ám aktivitá­sukat a szünetig csupán kapufák jelezték. Fordulást követően azonban nem kellett sokáig várni az egyen­lítésre sem, hiszen az egész mér­kőzésen igen agilisán játszó Tóth Eszternek alig két perc elteltével sikerült beven­nie a tolnai há­lót A hazai tá­madó higgadt már-már pT masz találata már a tolnaia­kat is nagyobb erőbedobásra sarkallta, s mi­vel az esélyre ráérző skorpió­sok sem vettek vissza a tempó­ból, a második játékrészben egy kifejezet­ten élvezetes, nyíltsisakos küzdelmet lát­hatott a publi­kum. Mindkét kapu előtt sor­ra alakultak ki a helyzetek, azonban mind a feladatát szo­kás szerint „közmegelége­désre” ellátó Vargáné, mind pedig a szintén jó formában védő Malik Katalin bravúrok sorával óvta por­táját az „illetéktelen behatolástól”. A hajrában azután két védelmi megingás - amelyeket Varga Adél és Simon Bogi használtak ki - a tolnaiak javára döntötte el a jó ira­mú találkozót, még ha az éllovas sikere, illetve a házigazdák veresé­ge a látottak alapján nem is mond­ható teljesen megérdemeltnek. Pusnik Zoltán: - Az idei szezon­ban talán most nyújtottuk a leg­jobb teljesítményünket, ezért kü­lönösen bosszantó, hogy veszte­sen kellett elhagynunk a pályát Erre a produkcióra azonban már lehet alapozni, s ha a lányok a hát­ralévő mérkőzéseken is ilyen el­szántsággal és intenzitással fog­nak játszani, akkor bizakodha­tunk egy szép idényzárásban. Wiesner Józsefi - Foghatnám sok mindenre, hogy miért játszottunk ilyen gyengén, de nem teszem, hi­szen azzal a jövőre nézve nem iga­zán lennénk kisegítve. Nagy küz­delemben, szerencsés körülmé­nyek között sikerült megszerez­nünk a három pontot További eredmények: Szentesi FSC - Bihari Olimpia NFK Berety- tyóújfalu 7-5 (2-4), HK-Gödöllő- City Line - Vesta-HEFA Sport 5-0 (játék nélkül). A Salgótarjáni Vad­macskák - Vesta-City Une mér­kőzést április 12-én, a Miskolci Sportcentrum-Vénusz - Univer­zum NFC találkozót április 20-án rendezik. A 11. fordulóból pótolt mérkőzés: Bihari Olimpia NFK Be­rettyóújfalu - Univerzum NFC 1-10(1-7). A bajnokság állása LTofoaMte 1412 1 1 89-29 37 2. Univerzum 13 11 0 2 108-32 33 3. totality Line 13 9 1 3 88-39 28 4. Miskolc 13 9 1 3 76-63 28 5. Gödöllő 14 8 0 6 86-47 24 6. Szentes 14 6 1 7 50-59 19 7. Bere#yóújfaii 14 S 1 8 67-79 16 8. Skorpió SE 14 3 1 9 37-77 10 9.SLVadmacskák 13 1 012 23-133 3 10. Vesta-HEFA* 14 1 013 30-106 0 Megjegyzés: az Univerzum NFC - Salgótarjáni Vadmacskák mér­kőzés pályán elért eredményét (14-1) törölték és a találkozó há­rom pontját 5-0-ás gólkülönbség­gel a Salgótarjáni Vadmacskák ja­vára írták. A Vesta-HEFA Sport csapatát háromszori ki nem állás miatt kizárták, hátralévő ellenfelei játék nélkül, 5-0-ás gólkülönbség­gel kapják meg a három pontot ■ H.P. De egy gepárdtói nem tud meg semmit arról, hogy mi történik. wwvwv.nogradmegyeihirlap.hu Csapategységben az erő KÉZILABDA Pest megyei I. osztály, nők Balassagyarmati Kábel SE - Ve­rőce 35-20 (18-9) Balassagyarmat, 100 néző, ve­zette: Tímár, Varga. Bgy. Kábel SE: SZUHÁNSZKIR. - Bánfalvi 2, MÁTÉ 4, KERESZ­TES 8/5, AMBRUS 3, MÁRTA 14/4, Nagy. Cs.: Szuhánszki I. (ka­pus), Benedek 2, Strihó 1, Péter 1, Panykó, Hutyánszki. Csapatveze­tő: Márta Ferenc. A Verőce legjobb dobója: Marcalek 13/3. Hétméteresek: 10/9, ill. 5/3. Kiál­lítások- 2, ill. 4 perc. Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-2, 17. perc: 10-5, 23. perc: 14-6, 38. perc: 22-13, 49. perc: 28-15, 54. perc: 31-17. Balassagyarmati Kábel SE - Du­nakeszi KSE 25-28 (16-13) Balassagyarmat, 150 néző, ve­zette: Kádár, Péli. Bgy. Kábel SE: VARGA - BE­NEDEK 5, Keresztes 4/2, BÁN­FALVI 3, Ambrus 2, MARTA 8/4, STRIHÓ 3. Cs.: Szuhánszki R. (kapus), Nagy. Csapatvezető: Márta Ferenc. A Bgy. Kábel (piros mezben) nagy csatában maradt alul a Dunakeszi ellen A Dunakeszi legjobb dobót Knyihárl, Sziliczi 7/3, Orszáczky 5. Hétméteresek: 8/6, ül. 5/4. Kiál­lítások: 6, ill. 14 perc .Az eredmény alakulása: 8. perc: 1-3,18. perc: 9-9, 23. perc: 10-13, 35. perc: 16-16, 47. perc: 21-19, 55. perc: 24-24. Ifi 19-33. Egymás után kétszer játszott hazai pályán a Balassagyarmati Kábel SE női csapata. A Verőce el­len végig kidomborodott a hazai­ak tudásbeli fölénye, a gyarmati lányok rendkívül motiváltán és eredményesen játszottak és közü­lük is kiemelkedett a 14 gólig jutó Márta Aliz. A Dunakeszi már sokkal erő­sebb ellenfél volt, hiszen szinte minden játékosuk korábban ma­gasabb osztályban is megfor­dult. Ez a rutinbeli különbség azonban a játékon egyáltalán nem lát­szott, mert a házigaz­da hölgyek igazi csa­pategységet alkotva végig tartották a lé­pést riválisukkal, sőt az első félidő hajrájá­ban olyan lendületes játékkal rukkoltak elő, amire korábban nem akadt példa. Azonban a „rövid” cserepad miatt a be­fejezésre teljesen el­fáradtak, és ezt a Du­nakeszi kihasználta. Ennek ellenére jó úton jár a balassagyarmati ala­kulat, a hátralévő mérkőzéseken hasonló hozzáállással sok siker­ben lehet részük. Márta Ferenc: - Mindkét mérkő­zésen minden dicséretet megér­demelnek a lányok, mert küzdő- szellemben, akaratban felülkere­kedtek ellenfeleiken, nagybetűs csapatként működtek. A Dunake­szi ellen pedig megérdemelték volna az egy, sőt a két pontot Angyalföldön nyert az Újpest .soproniliga. A labdarúgó Sop­roni Liga 21. fordulójának ered­ményei: Vasas - Újpest FC 0-1, Gabona Trans Kaposvár - DVSC- TEVA 2-2, FC Tatabánya - FC Fe­hérvár 1 -3, MTK Budapest - BFC Siófok 3-0, Győri ETO - ZTE FC 3-2, Nyíregyháza-Paksi FC 1-2, Budapest Honvéd - DVTK-Borsodi 0-1, REAC-FC Sopron - mérkő­zés nélkül 3-0. A bajnokság állása LMlKBudapest 21 13 6 2 48-17 45 2.ÚjpestFC 21 12 5 4 42-24 41 3. Gyón EID 21 11 8 2 48-26 41 4. Debrecen 21 11 6 4 42-24 39 5. Bp. Honvéd 21 11 5 5 37-22 38 6. Kaposvár 21 9 7 5 30-28 34 7.EehárvárPC 21 10 3 8 32-25 33 8. Zalaegerszeg 21 9 5 7 42-30 32 9. Nyíregyháza 21 8 5 8 24-25 29 10. Vasas 21 6 510 24-32 23 1L Paksi FC 21 5 7 9 31-39 22 12. REAC 21 5 610 23-33 21 13.DVTK 21 4 9 8 21-38 21 14. BFC Siófok 21 4 710 22-32 19 15. Tatabánya 16. FC Sopron 21 2 3 16 25-60 9 0 Megjegyzés: Az FC Sopront ki­zárták az első osztályból, de az ed­digi, ellene elért eredményeket a többi csapat megtartotta. Tavasz- szal az aktuális ellenfelek mérkő­zés nélkül, automatikusan meg­kapják a győzelemért járó 3 pon­tot, 3-0-ás gólkülönbséggel. A versenykiírás értelmében azonos pontszám esetén előbb a több győ­zelem, majd a jobb gólkülönbség határozza meg a sorrendet Góllövőlista. 13 gólos: Urbán (MTK), Waltner (ZTE). 11 gólos: Kouemaha (Debrecen). 10 gólos: Tisza (Újpest). 9 gólos: Meye (ZTE), Kanta J. (MTK). 8 gólos: Alves (Ka- posvár), Bajzát (Győr), Brnovic (Győr), Hercegfalvi (Honvéd), Sitku (Fehérvár), Torma (REAC), Tököli (Paks). 7 gólos: Abraham (Honvéd), Oláh (Kaposvár). 6 gó­los: Fülöp (Siófok), Kerekes (Deb­recen), Kovács Z. (Újpest), Németh N. (Vasas), Simon (Diósgyőr). A 22. forduló műsora. Április 4., péntek- ZTE FC - MTK Buda­pest 19 ó, FC Sopron - Győri ETO - törölve. Április 5., szombat: DVSC-TEVA - Budapest Honvéd 15 ó, DVTK-Borsodi - Vasas 19, BFC Siófok - Gabona Trans Ka­posvár 19, FC Fehérvár - REAC 19, Paksi FC - FC Tatabánya 19. Április 7., hétfő: Újpest FC - Nyír­egyháza 18 ó.