Nógrád Megyei Hírlap, 2007. december (18. évfolyam, 278-299. szám)

2007-12-13 / 288. szám

11 2007. DECEMBER 13., CSÜTÖRTÖK SPORTTÜKÖR Játékvezetők összejövetele flb * *«§*J * Szeles Tamás LABDARÚGÁS. A Salgótarjáni Városi Labdarúgó Szövetség Já­tékvezető Bizottsága az elmúlt szombaton a szlovákiai Malom étteremben tartotta meg évzáró­évnyitó összejövetelét. A ese­ményt megtisztelte jelenlétével Ferencz Gyula, az NMLSZ elnö­ke, Pancsovai Nándor főtitkár, Schoblocher István, az NMLSZ Játékvezetői Bizottságának elnö­ke, Béres János, a Salgótarjáni Városi Labdarúgó Szövetség el­nöke, és természetesen meghí­vást kaptak a megyei II. osztály Keleti csoportjában közreműkö­dő játékvezetők is. Godó Sándor bevezető szavai után Ludányi József köszöntötte a megjelenteket. A Salgótarjáni VLSZ Játékvezető Bizottságának elnöke ünnepi beszédében érté­kelte a 2007-es esztendő tapasz­talatait, külön kiemelve a fiata­labb társaik fejlődését segítő idő­sebb kollégák példamutató hoz­záállását. Ezt követően Ferencz Gyula, majd Béres János köszön­te meg a játékvezetői kar egész éves munkáját, s kívánt sikere­ket az élet minden területén. A folytatásban emléklapot vehetett át az ősszel első felnőtt bajnoki mérkőzését „dirigáló” Bogár Ger­gő, Farkas Ádám, Dolnegó Bálint, Kaszár Sándor, Peleskei Tamás, Menczel József és Szigetvári Zol­tán. Lenkei Attila, Dobroka Ernő és Tóth Béla az elmúlt tíz évben kifejtett munkájáért bronz-, Hornyák János, Pindroch Ferenc és Vilinyi József tizenöt éves mű­ködéséért ezüst-, Kaspár Gábor húszéves tevékenységéért aranyjelvényt, míg Imrich And­rás és Czinege László több évtize­des munkájának elismerése­ként aranysípot kapott. A ren­dezvény protokolláris részének zárásaként Godó Sándor ismer­tette, hogy a 2007-es év legjobb asszisztense címet Kalmár Atti­la, legjobb játékvezető díjat pe­dig - az elnökség egyhangú dön­tése alapján - Szeles Tamás érde­melte ki. A hangulatos összejö­vetel az ízletes ebéd elfogyasztá­sával, illetve kötetlen beszélge­téssel zárult. Kitüntetést kapott LABDARÚGÁS. A sport és ezen belül a labdarúgás területén nyújtott kiemelkedő teljesítmé­nyéért a „Brit Birodalom Tagja” (OBE) kitüntetést adományozta Ryan Giggsnek II. Erzsébet ki­rálynő. A bajnoki címvédő Man­chester United középpályásá­nak a Buckingham-palotában adták át az elismerést.- Szerencsés vagyok, hogy egy olyan nagyszerű csapat tag­ja lehetek, mint a Manchester United - nyilatkozta a 34 éves Giggs. A villámgyors walesi szélső 1990-ben mutatkozott be a Vörös Ördögöknél, azóta töb­bek között Bajnokok Ligáját (1999) és kilenc bajnoki címet nyert az együttessel. Helyreállított Kábel-tekintély kézilabda NB I/B, Keleti csoport, 11. forduló Diósgyőr KC-Miskolc - Balassagyarmati Kábel SE 30-31 (13-16) Miskolc, Városi Szabadidő Központ, 200 néző, vezette: Hor­váth, dr. Vattay. Bgy. Kábel SE: SÍRÓ - Tasnádi 3, KOVÁCS 2, Kajdy, Piroska 3, JAKUBECZ 7, SZABÓ 5. Cs.: Ja­kab (kapus), Csenki 7/2, Kertész 4, Rácz, Bán, Babicz, Széles. Já­tékos-edző: Kertész Gábor. A Diósgyőr legjobb dobói: Pinczés 7/2, Csontos 4, Nováki 4, Lukács 4. Síró Zoltán Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2. Ki­állítások: 16 perc (+2 kizárás: Drizner kakaskodásért, Csontos ütésért), ill. 16 perc (+2 kizárás: Kovács kakaskodásért, Piroska 3 két perc után). Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-1,8. perc: 6-3,19. perc: 10-7, 28. perc: 11-15, 35. perc: 14-18,44. perc: 17-22,50. perc: 20-27,55. perc: 24-27,59. perc: 28-29. A Salgótarján elleni fiaskót ki­javítandó kezdte a találkozót a Kábel SE, de az első negyedórá­ban nem igazán sikerültek az akciók és Sírót is megoldhatat­lan feladat elé állították a borso­di támadók. 10-7 után azonban alaposan fordult a kocka, Kovács és társai jól védekeztek, és a ha­zai kapu előtt is eredményesek voltak a Kertész-tanítványok; gyors egymásutánban az elmúlt hetekben gyengébb produkciót nyújtó, de most „pálforduláson” áteső Jakubecz, Piroska, Csenki és újból Piroska is betalált, sőt egy újabb négygólos sorozattal - ahol Szabó szerzett szép gólokat - már négyre növelték előnyü­ket a vendégek. Kovács Kornél Szünet után is a kábelesek irá­nyították a játékot. Jakubecz is­mét fontos gólokat szerzett, Ko­vács pedig megmutatta, hogy nem csupán a védekezésben, ha­nem a beállós poszton is ért a kézilabdázáshoz. Fokozatosan húzott el házigazdáitól az Ipoly- parti alakulat, olyannyira, hogy tíz perccel a befejezés előtt már megnyugtató hét gól volt a két csapat közti különbség. Ekkor a balkezes Pinczés vezérletével foggal-körömmel felzárkózni kezdtek a miskolciak, amiben a játékvezetői páros támogatását is élvezték. Villantak a piros la­pok, Drizner és Kovács kakasko­dásért, Csontos ütésért került az azonnali kiállítás sorsára, Piros­ka pedig a harmadik kisbünte- tés után mehetett zuhanyozni. Mindeközben a Diósgyőr csök­kentette hátrányát, négyszer zsi­nórban találtak a gyarmati ka­puba, s ha Kertész ekkor nem válaszol, forróbb lehetett volna a talaj a jól játszó Kábel-játéko­sok talpa alatt. Még így is fel- rémlett a vereség veszélye, mert 28-29-nél egy gólra zárkóztak fel a hazaiak, ekkor viszont Jakubecz János Csenki büntetőből „normalizál- ta” a helyzetet. Az utolsó perc­ben Jakubecz ügyes befejezése pedig azt jelentette, nem csúszik ki a Balassagyarmat kezéből a szezonbeli ötödik, idegenben pe­dig a második győzelem. Összességében a mentálisan nagyon felpaprikázott, s ezúttal rendkívüli módon odafigyelő ká­belesek az első félidő második, valamint a második félidő elsőfe­lében tanúsított remek játékuk­kal magabiztos sikert arattak, an­nak ellenére, hogy csupán egygó- los diadal lett a vége. Kertész Gábor: - Győzni men­tünk Miskolcra - és győztünk is! Helyreállítottuk a múlt héten, hazai pályán megtépázott tekin­télyünket és sikerélménnyel vo­nulhatunk a téli szünetre. Min­den kedves kézilabdás bará­tunknak jó pihenést és kellemes ünnepeket kívánunk! Ifi: 27-30. További eredmények: Makó KC- Szeged KKSE 25-29, Ózdi KC- Kiskőrös KSK 40-30, Kiskunfélegyháza-TVSE - Salgó­tarjáni KC 44-33, Orosházi O f Szabó András FKSE DOGERITA Ásványvíz - Ceglédi KKSE 35-27, Delfin KC - Tiszafóldvári VSE 34-24. Az. őszi végeredmény 1. Delfin KC 11100 1348-26520 2. Kiskunfélegyháza 11 82 1 338-28218 3. Ózdi KC 11 6 2 3 302-27314 4. Tiszaföldvár 11 7 0 4 287-27314 5. Orosháza 11 6 1 4317-29013 ő.MakóKC 11 5 2 4 313-29512 7. DKC-Miskolc 11 60 5314-31912 8. Bgy. Kábel SE 11 5 0 6 300-32610 9. Ceglédi KKSE 11 4 0 7 296-337 8 10. Szeged KKSE 11 2 1 8306-318 5 11. Kiskőrös KSK 11 2 0 9 292-343 4 12. Salgótarjáni KC 11 1010279-371 2 Őszi bajnok a Szátok csapata labdarúgás Megyei III. osztály, Rétsági csoport 13. forduló: Borsosberény - Bernecebaráti 0-4, Drégelypalánk - Vámosmikola 3-2, Legénd - Tereske 2-1, Nóg- rád - Hont 11-1, Szátok - Ősagárd mérkőzés 2-1-es állás­nál a 80. percben félbeszakadt. A 3 pontot, 3-0-as gólkülönbség­gel a Szátok kapta meg, Tolmács - Felsőpetény találkozó 1-3-as állásnál a 80. percben félbesza­kadt. A pályán elért eredményt hagyták jóvá. Szabadnapos: Rétság II. Az őszi végeredmény 1. Szátok 12 9 2 1 41-11 29 2. Bernecebaráti 12 9 1 2 43-16 28 3. Legénd 12 8 3 1 42-20 27 4. Rétság II. 11 8 1 2 3S-17 25 5. Nógrád 12 6 4 2 48-21 22 6. Ősagárd 11 6 2 3 34-27 20 7. Tereske 12 5 2 5 30-24 17 8. Felsőpetény 12 3 4 5 28-33 13 9. D.-palánk 12 4 1 7 27-33 13 10. Borsosberény 11 3 2 6 22-24 11 11. Hont 11 2 0 9 16-76 6 12. Vámosmikola 12 1 1 10 1546 4 13. Tolmács 12 0 1 11 1447 1 Megjegyzés: Az 1. fordulóból el­maradt Hont - Ősagárd és a Borosberény - Rétság II. mérkő­zést tavasszal játsszák le. . Szátok SE csapata (álló sor, balról): Hideg József, Stvorecz Csaba, Prevíz Zoltán, Rákóczi Róbert, Nagy Sándor, Makrai Zoltán, Batta László, Szlezák Attila, Homolya Sándor, Szűcs László egyesületi elnöke. Guggolnak: Sza­bó Ferenc, Maczkó János, Kertész Kornél, Hajnis József, Gulyás János, Vastag György, Bérezi Róbert, Dobai Zsolt, Tömöri Zoltán, Vincze Viktor. Fantasztikus pásztói feltámadás kosárlabda NB II, Közép-magyarországi régió, férfiak C/l-csoport Budaörsi DSE ­Pásztói SZSE­Green Devils 82-90 (19-17,28-15, 17-22,18-36) Budaörs, vezette: Bagi, Szírt. Pásztó: MARKÓ 1.33/9, LUKÁCS 18/9, Zeke 3, MARKÓ A. 18, SZŐLLŐSI 14. Csere: Reviczki 4, Mohácsik. Játékos-edző: Reviczki Gábor. Kipontozódott: Szőllősi a 40. percben. Nem a legjobban kezdő­dött a mérkőzés a sérülé­séből felépült Mohácsikot már bevető, Szeles Pétert viszont ezúttal is nél­külöző pásztóiak szá­mára, hiszen pár percnyi játék után 9-2-re meglépett a hazai csapat. „A fő­ként büntetőből eredményes ven­dégek az első fel­vonás végére ugyan két pontra meg­közelítették ri­válisukat, ám a kisszünet után a mieink teljesen elveszítették a fonalat. Harmatos dobószázalé­kunkat gyenge védekezéssel öt­vözték Reviczkiék, így a budaörsi gárda a félidő végére ti­zenöt pontos veze­tésre ‘ tett szert (47-32). A har­madik ne­gyed elején ráadásul to­vább romlott a | mieink hely- zete, öt perc já­ték után ugyan­is már huszon­három ponttal é tartottak elő- J rébb a házigaz­dák. Egy időké­rést követően azonban a pásztóiak rendezték so­raikat, s az utóbbi mérkő­zéseken muta­tott kiváló do­bóformáját át­mentő Markó Ist­ván vezetésével a végjáték előtt tíz pontra zárkóztak föl. Az utolsó negyed­ben azután a láto­gatók begyújtot­ták a rakétákat, s négy triplával, illetve remek me­zőnymunkával villámgyorsan négy pontra csökkentették hátrá­nyukat. Az utolsó két percben pe­dig már csak egy csapat volt a pá­lyán, s a PSZSE egy 12-2-es meccszáró rohammal óriási küz­delemben begyűjtötte a nagyon fontos két pontot. Markó István, a pásztóiak csa­patkapitánya: - Végre idegenben sikerült rangadót nyerni, ráadá­sul huszonhárom pontos hát­rányból, ami hatalmas fegyver­tény. A győzelem kulcsa két mo­mentum volt: egyrészt Lukács fel­javulása, másrészt, hogy Szől- lősinek sikerült elkerülnie a korai kipontozódást. Az utolsó negyed­ben nagyot játszott a csapat. Jövő héten hazai pályán is győznünk kell és akkor jó pozícióból vonul­hatunk rövid téli pihenőre. További eredmények: Maccabi VAC - TFSE/B 59-75, Nutrifer Hártyán - SZÍE-ABK Jászberény 59-82, Net'54-Hyperteam - Nagy­tétényi Kohász 64-52. A bajnokság állása 1. Jászberény 9 9 0 728-5901.000 2. M54-H. 119 2 799-6470.909 3. TFSE/B 10 8 2 877-5780.900 4. Pásztói SZSE 1055747-7230.750 5. Nagytétényi K. 10 5 5 648-7310.750 6. Budaörsi DSE 1046697-7440.700 7. Kobak KC 9 3 6 590-6120.667 8. Maccabi VÁC 9 1 8 630-790 0.556 9. Nutrifer Hártyán 10010485-7860.450 Megjegyzés: a Nutrifer Hártyán csapatától egy büntető­pont levonva. Az is­in é t harminc pont fölött termelő Mar­kó Istvánnak döntő érde­mei voltak a bravúros si­kerben