Nógrád Megyei Hírlap, 2007. október (18. évfolyam, 229-253. szám)

2007-10-19 / 245. szám

2007. OKTOBER 19., PÉNTEK SPORTTÜKÖR Egy döntetlen, egy győzelem KÉZILABDA Heves megyei bajnokság NŐK Hatvani KSZSE - Salgótarjáni KC 20-20 (12-9) Hatvan, 50 néző, vezette: Bakos, Göcző. SKC: Kiss - KOVÁCS 5/1, Kelemen 1, Gyetvai M. 2, Marcsokné 4/3, VISKÁRD1 5/2, Brezovszky 2. Cs.: Miheller 1, Gyetvai G. Edző: Oláh Sándor. Hét­méteresek: 5/3, ill. 10/5. Kiállítá­sok: 4, ill. 8 perc. Az eredmény alakulása: 10. perc: 3-3, 20. perc: 7-6,24. perc: 9-7,40. perc: 14-11,46. perc: 16-14,54. perc: 18-16. Oláh Sándor: - Húsz éve edzősködöm, de ennyire játék- vezetésre alkalmatlan párossal nem találkoztam. Ettől függetle­nül gólokkal kellett volna nyer­nünk ezt a mérkőzést. Ifi: 40-23. FÉRFIAK, 6. FORDULÓ Pásztói KC - Szihalmi KC 35-18 (16-8) Pásztó, 50 néző, vezette: Nagy, Molnár. Pásztó: Juhász István - Ju­hász Imre 2, Németh 2, Petreczky 7, Fösvény 4, Vas 11, Márton 2. Gs.: Bercsényi kapus, Lórik 5, Kecskés 2, Szabó. Edző: Szabó Zsolt. A Szihalmi KC legjobb góldobót Me­ző 10/4, Kriszos 4. Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4. Kiállítások: 0 perc, ill. 0 perc. Az eredmény alakulása: 6. perc: 3-2,13. perc: 10-3,20. perc: 12-5, 28. perc: 15-7, 39. perc: 25-10, 50. perc: 25-12, 54. perc: 29-14,57. perc: 33-18. Szabó Zsolt: - Végig vezetve magabiztos győzelmet arattunk. A második félidőben már csak a gólkülönbség volt az egyetlen nyitott kérdése a meccsnek. Érmek szép számban SÍROLLER Magyar bajnokságok A közelmúltban két országos bajnokságot is lebonyolítottak a sírollerezők számára. Mindkét rendezvényen képviselte magát a salgótarjáni Petőfi DSE, és min­den versenyzőjük begyűjtött va­lamilyen érmet. Bükkszentlászló-Bükkszent- kereszt között rendezték meg a síroller hegyi országos bajnok­ságot. A verseny előtti napon még esett az eső, viharos szél fújt, és ez rajta is hagyta a nyo­mát a pályán. Sok helyen vizes volt az aszfalt, és lehullott ned­ves levelek tették csúszóssá az utat. A serdülőkig bezárólag a táv 3 kilométer, a szintkülönb­ség 200 méteres volt. Az időseb­bekre 5 kilométer, valamint 300 méteres folyamatos emelkedő várt. Először a nagyok indultak, tőlünk Hatházi Péter, aki kissé fáradtan mozgott, de a harma­dik helyen ért célba. A serdülő Varga Bence már a verseny ele­jén megcsúszott egy kicsit, így igen óvatosan versenyzett a to­vábbiakban, de a kellő időben beiktatott tempóváltással a baj­noki cím is megszerezhető kö­zelségbe került, végül azonban 10 másodperccel lemaradva a 2. helyen ért célba. A csúszós pálya miatt mindkét fiú kissé óvatosan versenyzett, lehetett volna csillogóbb is az érmek színe, de így is mindketten fel- állhattak a dobogóra. Egy héttel később Gyöngyös- solymoson bonyolították le a sprint magyar bajnokságot. Elő­ször egy egyéni indításos proló- got rendeztek a főtáblára kerü­lésért. Itt a tarjániak versenyző­edzője, Kimer Erzsébet a felnőtt nők között a 3. legjobb időt futot­ta (150 méteren), míg a serdülők között Varga Bence a legjobb eredményt érte el (100 méte­ren). Utána az elért eredmények alapján kerültek össze a ver­senyzők, és egyenes kieséses rendszerben dőltek el a helyezé­sek. Itt már nem volt időmérés, két versenyző egyszerre indult, és a győztes jutott tovább. Az el­ső futamban Bence erőnyerő volt, míg a második futamban a 4. legjobb időt elérő versenyző­vel került össze, és sikerült si­mán nyernie. A döntőben jól kapta el a rajtot, és izgalmas ver­senyben mintegy két rollihosszal nyerte meg a baj­nokságot. A felnőtt női mezőny­ben Kimer (akinek most 6 hó­napos a kislánya, így teljesítmé­nye nagyon szép) szoros ver­senyben végig megőrizte har­madik helyét, és a bronzérmet szerezte meg. Három tarjáni elsőség a „háromfaluson” terepfutás Cserhátszentiván-Bokor-Kutasó krosszverseny Negyedik alkalommal újraindult a „kör”, azaz a három falu összefogásá­ból megszületett háromfalus terepfu- tó-versenysorozat rajtja és központ­ja idén újra Szentivánra esett. Jó­kor, mert a falunap csak feldobta az érdeklődést mind a futók, mind a „bámészkodók” körében.- Ilyen érdeklődés mellett öröm futni, „szenvedni”, feldobja és dop­pingolja az embert - árulta el Langer Olivér, a SAC-Wink hegyimenője, aki duplán örült hosszú távon aratott győzelmé­nek, ezzel ugyanis visszavágott egyik nagy vetélytársá- nak a múltkori nagymarosi vere­ségéért A 40-50 indulós, 17 kilo­méteres hosz­Langer: Dupla öröm a re- — váns miatt szabb távon nem túlságosan ne­héz terepen, de gyönyörű vidéken hamar élre állt és még az sem zök­kentette ki iramából, hogy egy fris­sítésnél félrenyelt, így 1 óra 5 perc 22 másodperces idővel, több mint két perc előnnyel nyert fent emlí­tett ellenfele előtt Harmadiknak klubtársa, Kiss Tamás ért be, 1:18- as idővel. Nem akart megterhelő munkát végezni, vagy esetleges sérülésnek, húzódásnak kitenni magát a Bécs-Pozsony-Budapest szupermaratonira akkor még csak hangolódó, e sorok olvasása­kor már egy győzelemre is esélyes váltó tagjaként ott talpaló Kadlót Zoltán, ezért csak a főleg gyere­keknek és fiatalabbaknak kiírt 6 kilométeren mozgatott át lazán, magának futva, a felnőttek között gyakorlatilag ellenfél, más induló nélkül. Hasonlóan nem tüleked­tek 18 év felett a női győztes, Papp Ildikó nyomában sem, így egyi­küknek sem okozott a 20-30 résztvevő között abszolútban nyer­ni. A losasbemutatóval, főzőver­sennyel, egyéb programokkal és vigasságokkal, sőt jótékonysági gyűjtéssel és Vikidál-koncerttel végződő sportos falunappal ugyancsak nyert, aki ott volt. ■ (sts) Négy nógrádi versenyző indult lovassport Országos amatőr díjugrató-bajnokság Dunaharasztiban rendezték meg az országos amatőr díjugra­tó-bajnokság, az Aranyos Kupa 2007. évi döntőjét. A sorozat ne­vét az 1950-es, 60-as évek ki­emelkedő ugrólováról kapta, amely két olimpián - Stock­holmban és Rómában - is részt vehetett Szatola Alberttel, illet­ve Karcsú Imrével a nyergében. Az Aranyos Kupa két évtizedes múltra tekint vissza, az idei ki­írásban 15 fordulón át vezetett az út a döntőbe. A döntőbeli sze­replés jogát öt Nógrád megyei lo­vas vívta ki; az ifjúságiak közül Balogh Zsófia (Kis-Cserhát SE) és Cserényi Szilvia (Ipoly-völgyi Lovas DSE), míg a felnőtteknél Korill Krisztina, Szita Gabriella (mindkettő Ipoly-völgyi Lovas DSE) és Németh Zoltán (Kis­Cserhát SE). A döntőben azon­ban már csak négyen versenyez­hettek, tekintettel arra, hogy Né­meth Zoltán időközben elindult egy A2-es viadalon és ez az ama­tőr bajnokságból kizáró tényező. Az Aranyos Kupa döntőjének első versenyszámát 115 cm ma­gas, 10 akadályból álló pályán bonyolították le. Ebből a forduló­ból mind a négy megyei lovas to­vábbjutott. Balogh Zsófia (Ru­bens) 8, Cserényi Szilvia (Rubin) 16, Szita Gabriella (Sidney) 8 és Korill Krisztina (Démon) 12 hi­baponttal. A második forduló­ban Szita Gabriella visszalépett, a két ifjúsági versenyzőt pedig kizárták lovaik háromszori el­lenszegülése miatt. így a 120 cm magas pályát egyedül Korill Krisztina teljesítette, mégpedig az első fordulóhoz képest sokkal magabiztosabb lovaglással. Vég­eredményben ez a teljesítmény az országos bajnokság elfogad­ható 17. helyét eredményezte számára az igen erős me­zőnyben. Összességében a megyei versenyzőket egy­részt egyértelmű dicséret illeti a döntőbe jutásért, másrészt a szereplés szá­mos tanulsággal szolgál, amelyeket a jobb ered­mények elérése érdeké­ben elemezni, hasznosí­tani kell. A 2007. évi or­szágos amatőr díjugrató-bajnok­ságot egyébként az ifjúságiak­nál Újvári Viktória (APUT SE) nyerte írisz nyergében, Korill Krisztina Démonnal a döntőben is helytállt míg a felnőtt amatőr bajnok Bel­la Donna Aliz (Bicskei LSE) lett Rastival. Újabb remek magyar siker labdarúgás. A magyar labdarúgó-váloga­tott Hajnal Tamás tizenegyesgóljával nyert a Lengyelország elleni barátságos mérkőzé­sen, Lódzban. Legutóbb 1962-ben győztek a magyarok Lengyelországban. Várhidi Péter szövetségi kapitány együttese a legutóbbi öt mérkőzéséből négyet zárt sikerrel. Lengyelország - Magyarország 0-1 (0-0) Lódz, néző: 46 ezren, vezette: Circhetta (svájci). Lengyelország: Fabianski Wasilewski (Bartczak, 83.), Jop, Kielbowicz (Wawrzyniak, 83.), Dudka - Sobolewski, Lewandowski (Kazmierczak, a szünetben), Golos (Zienczuk, a szünetben), Kosowski - Gargula (Zahorski, a szünetben), Matusiak (Brozek, a szünetben). Szövetségi kapitány: Leo Beenhakker. Magyarország: Fülöp - Csizmadia, Vaskó, Juhász R., Vanczák - Vass Á., Hajnal (Fiikor, 94.), Tőzsér (Leandro, 77.) - Gera (Buzsáky, 78.), Feczesin (Priskin, a szünetben), Dzsudzsák (Halmosi, a szünetben). Szövetsé­gi kapitány: Várhidi Péter. Gi: Hajnal (79., 11- esből). Sárga lap: Golos (42.), Sobolewski (59.), ill. Halmosi (52.). Várhidi Péter: - Most kell megőriznünk a szerénységünket, mert talán kijelenthetem, hogy most már tényleg van mire szerény­nek lennünk. Szervezetten, összefogottan és eredményesen játszottunk, ez a győzelem újra egy bizonyíték arra, hogy válogatot­tunk jó úton jár, valóban szép eredménye­ket érhet majd el. Megvan az első Skorpió-pont futsal NB I, nők, 4. forduló - Oktatták a Vadmacskákat Tolnán Szentesi FSC - Skorpió SE Salgótarján 2-2 (2-2) Szentes, 50 néző, vezette: Fülöp, Kucsora. Szentes: Magyar M. - Csonka Sz., Milovanovics L., Baksa K., Béres E. Csere: Bacsa A., Kiss Á., Szabó N., Bali C., Durkó Z. Edző: Tóth Antal. Skorpió SE: Vargáné - Tóth F., Gáspár M., Far­kas Zs., Tóth E. Csere: Szklenár K., Gál V. Sz., Pásztorné, Kontra N., Szedlák A., Kiss A. Edző: Pusnik Zoltán. GL: Szabó N. (11.), Csonka Sz. (17.), ill. Farkas Zs. (6.), Tóth E. (18.). Sárga lap: Gáspár M. (21.). lók- Magyar M., Durkó Z., Béres E., ill. Vargáné, Tóth E, Gáspár M. Az élvonalbeli női futsal- bajnokság idei pontvadászatát két vereséggel kezdő Skorpió SE együttese a javítás reményében utazott az előző szezonhoz képest némileg meggyengült, ám ezúttal pillanatnyilag legerősebb összeál­lításában szereplő Szentesi FSC otthonába. Ennek megfelelően a kezdést követően azonnal táma­dásba lendültek a tarjániak, akik egy szépen kijátszott akció végén hamar vezetéshez is jutottak. Sőt, Farkas Zsanett találatát követően azonmód meg is duplázhatta vol­na előnyét a vendégcsapat, ám Gáspár Mónika tiszta helyzetben képtelen volt túljár ni a hazai háló­őr eszén. A folytatásban azután egyre inkább magukra találtak a szentesiek is, s a félidő hajrájában Csonka Szilvia szerencsés góljával már a vendéglátók álltak jobban. Nem sokáig örülhettek azonban a csongrádiak, hiszen Tóth Eszter még a szünet előtt egalizált. A má­sodik játékrészben teljesen ki­egyenlített küzdelmet láthatott a publikum, mindkét gárda előtt számos lehetőség adódott, melyek közül a legnagyobbat Farkas Zsa- nett hibázta el. A végjátékban azu­tán Kontra Noémi remek helyzet­felismerése kis híján a mieink ja­vára döntötte el a találkozót. A tarjáni támadó szemfüles emelése azonban centiméterekkel elkerül­te a kaput, így maradt az összes­ségében igazságosnak mondható dönteüen. Tóth Antal - Két egyforma erőt képviselő csapat küzdelmében igazságos dönteüen született. Pusnik Zoltán: - Ahogy az vár­ható volt, nehéz mérkőzést játszot­tunk az előző fordulóban hiányzó játékosait is bevető szentesi csa­pattal. A találkozó kiegyenlített já­tékot hozott, ám a kidolgozott hely­zetek alapján talán némileg köze­lebb álltunk a győzelemhez. Amennyiben a befejezéseknél job­ban koncentrálunk, három pont­tal térhettünk volna haza. Tolna-Mözsi NLSE - Salgótarjá­ni Vadmacskák 19-2 (6-1) Tolna, 150 néző, vezette: Álló, Vincze. Tolna-Mözs: Malik K. ­Hodován E., Varga A., Hepp A., Si­mon B. Csere: Blesz N. (kapus), Ko­vács A., Mecseki Á., Radó Sz., Klézli Sz. Edző: Wiesner József. Salgótarjáni Vadmacskák: Rusz Bianka - Bérezési E., Schneiker L, Bárnai M., Hrecska V. Csere: Far­kas D., Bogár N., Komáromi L, Lehoczki A., Homoki A. Edző: Hornyák János. GL: Varga A. (1., 25., 39., 39.), Hodován E. (1., 3., 24., 29.), Kovács A. (8., 25., 28.), Hepp A. (9.), Simon B. (9., 31., 40., 40.), Radó Sz. (15., 34., 36.), ill. Bárnai M. (1., 25.). Jók Kovács A., Varga A., Radó Sz., ill. Bárnai M. Nem sok időt fecséreltek az is­merkedésre a felek, hiszen az alig egy perccel a kezdő sípszót köve­tően már 2-1 állt az eredményjel­zőn. A gyors gólváltás után is foly­tatódott a nyíltsisakos küzdelem, amiből a jóval tapasztaltabb és összeszokottabb tolnai gárda jött ki jobban. A nagy kedvvel játszó házigazdák a játékrész felére már ötgólosra növelték előnyüket, s csupán a számtalan bravúros vé­dést bemutató Rusz Biankának volt köszönhető, hogy nem nőtt már a szünetre két számjegyűre a különbség. A fordulás után azon­ban erre sem kellett sokat várni, hiszen bárkisebb-nagyobb lehető­ségek a Vadmacskák előtt is adód­tak, a gólokat továbbra is Hodován Editék termelték. A játék képe a félidő második felében sem válto­zott, így a hajrában két perc alatt újabb négy gólt beszedő tarjáni alakulat kiütéses vereséggel zárta a tolnai kirándulást. Wiesner József: - Egységes csa­patjátékot nyújtva, magabiztos győzelmet arattunk egy sportsze­rű ellenféllel szemben. Külön öröm számomra, hogy mindenki kivette a maga részét a győzelemből. Hornyák János: - Rendkívül sportszerű mérkőzésen a játékve­zetésnél már csak a hazaiak játé­ka volt magasabb színvonalú. Saj­nos mi ezúttal csak asszisztálni tudtunk a szebbnél szebb gólokat szerző tolnai csapat által bemuta­tott focisulihoz. További eredmények Gold Color- Miskolci Vénusz - Bihari NFK Be­rettyóújfalu 7-5 (1-3), Hungaro- Kábel-Kia Újpest Gödöllő - Uni­verzum NFC 4-10 (1 -6). A Vesta- City Line - Vesta-HEFA Sport mér­kőzést október 27-én játsszák. A bajnokság állása 1. Univerzum 440049-712 2. Miskolc 440025-1712 3. Tolna-Mözs 32 1 0 38- 6 7 4. Vesta-Cityline 311118-12 4 5. Szentes 311111-16 4 6. Berettyóújfaki 3 1 0 2 9-22 3 7. St Skorpió 30 1 2 8-22 1 8. Gödöllő 2002 6-14 0 9. St Vadmacskák 3 0 0 3 7-30 0 10. Vesta-HEFA 2 0 0 2 4-29 0 ■ H.P.