Nógrád Megyei Hírlap, 2007. május (18. évfolyam, 101-125. szám)

2007-05-14 / 111. szám

12 SPORTTÜKÖR 2007. MÁJUS 14., HÉTFŐ A BSE a végén egy pontnak örülhetett labdarúgás NB III, Mátra-csoport, 23. forduló Balassagyarmat - Putnok 2-2 (1-1) Balassagyarmat, 250 néző, ve­zette: Kelemen I. (Butkai, Dani). Balassagyarmati SE: Geregai Aigner (Balga B.), Schuchmann, Gaál, Fábri - Lo­vász, Mohácsi, Miklián, László - Ivitz, Gyimesi (Széles G., Cserni B. Edző: Lenkey Gábor. Putnok: Regős - Buku, Szabó, Boczki, Fehér - Sipos, Bányász, Darai, Füleki - Deák (Pál), Pó­lyák. Játékos-edző: Koszta Péter. GL: László (21.), Schuchmann (87.), ill. Sipos (34), Pólyák (80.). Sárga lap: László, ill. Buku, Fe­hér, Deák. Kiállítva: Fábri (44.), ill. Buku (68.). Jók: Geregai, Schuchmann, Mohácsi, Ivitz, ill. Fehér, Sipos, Bányász, Füleki. 21. perc: László végzett el sza­badrúgást jobb oldalról, a 16-os sarkáról: a labdát, ballal nagy erővel a jobb alsó sarokba vágta. 1-0. 31. perc: Schuchmann sza­badrúgása után Ivitz 10 méterről a felső lécre fejelte a labdát, majd a lepattanót Gyimesi egy védőtől szorongatva 8 méterről a kapu fölé lőtte. 32. perc: László adott jó labdát Lovásznak, aki a tizenhatoson belül rosszul kezelte le, így oda­lett a helyzet. 34. perc: Gyors jobb oldali ven­dégtámadás után Sipos pár mé­terről lőtt a kapuba. 1-1. 54. perc: László bal oldali nagy bedobása után, Ivitz fejjel meg­csúsztatta a labdát, és azt Gyimesi nyolc méterről sarokkal kapura perdítette, de Boczki a gólvonalon mentett. 62. perc: Ivitz 14 méterről lőtt, de a labda elkerülte a kaput. 67. perc: Ivitz 25 méterről vég­zett el szabadrúgást: lövése után Regős kiütötte a labdát. 70. perc: Az egyedül kilépő Pó­lyák elől a kaputól 12 méterre Geregai remek érzékkel lábbal mentett. 78. perc: Mohácsi jobb oldali szögletrúgása után Széles fejel­te kapura a labdát, de az a jobb kapufa belső lapjáról kifelé pat­tant. 79. perc: A sarokzászlótól vég­zett el szabadrúgást Fehér és az ötösre lőtt labdáját Pólyák he­lyezte a kapuba. 1-2. 87. perc: Jobb oldalról, 35 méterről szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat: Schuchmann állt a labda mögé és azt a hosz- szú felső sarokba bombázta. 2-2. Kitűnően előkészített pályán fo­gadhatta a Balassagyarmat az éllo­vast, nem titkoltan azzal a céllal, hogy legyőzze a bajnokaspiránst. László remek helyzetfelismerése után vezetett is a hazai gárda, sőt növelhette volna előnyét, de a kapu­fa is a vendégek mellé szegődött. Aztán rögtön jött az egyenlítés, majd a félidő hajrájában tíz főre fo gyatkozott az Ipoly-parti csapat For­dulás után az egyik oldalon a hely­zetek kimaradtak, addig a Jhitnok ismét élni tudott lehetőségével. Azonban a hazaiak nem adták fel, óriási energiákat megmozgatva a hajrá perceiben kiegyenlítettek. Összességében egy közönségszó­rakoztató, élvezetes mérkőzésen a több gólhelyzetet kidolgozó Ba­lassagyarmat közelebb állt a győ­zelemhez. Lenkey Gábor: - Nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek, hi­szen rúgtunk két gólt, két kapu­fát, kihagytunk három ziccert, és a végén óriási szerencsével mentettünk pontot. Remélem szurkolóink jól szórakoztak, úgy gondolom a játékosaink min­dent megtettek azért, hogy az él­boly szoros legyen. Gratulálok a csapatnak. Koszta Péter: - Jó mérkőzést játszottunk, győzelmet érdemel­tünk volna, de sajnos két potya­gólt kaptunk. K. F. További eredmények: Ózd FC - Dunakeszi Vasutas 1-1, FC Dabas - Nagykáta SE 2-0, Túra VSK - RAFC 5-0, Veresegyház VSK - Gyöngyösi AK 3-1, Mag­lód - Felsőzsolca VSC 3-0, Me­zőkövesdi SE - ESMTK 1-1. A bajnokság állása 1. Putnok 23 16 4 3 66-29 52 2. ESMTK 23 15 5 3 57-23 50 3. Mezőkövesd 23 11 9 3 45-25 42 4. Túra 23 12 4 7 57-35 40 5. Dabas 23 12 2 9 46-37 38 6. Gyöngyös 23 9 7 7 42-35 34 7. Dunakeszi 23 11 4 8 40-34 29 8. Ózd 23 7 7 9 23-38 28 9. B.-gyarmat 23 6 9 8 21-31 27 10. RAFC 23 6 611 26-38 24 11. Veresegyház 23 7 214 37-43 23 12. Maglód 23 7 214 37-53 23 13. Felsőzsolca 23 5 315 34-57 18 14. Nagykáta 23 3 416 21-74 13 Megjegyzés: a Dunakeszitől 8 pont levonva. 13. forduló: ESMTK- Dunakeszi 0-0 - óvás után: 3-0. Bravúros SKC-szereplés a Tisza partján kézilabda NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 23. forduló Szeged KKSE - Salgótarjáni KC 33-33 (18-19) Szeged-Kiskundorozsma, Or­czy István Általános Iskola Sportcsarnok, 150 néző, vezette: Bacs, Bán. Salgótarjáni KC: IHÁSZ - Nagy 1, Veres 6, Djurovic 8, Kanuric 4, Forgács 5, DRABANT 9/1. Cs.: Nemes kapus, RÉPÁS, lakab, Magyar, Ponyi. Szakmai igazgató: Molnár Ferenc. Szeged KKSE legjobb góldobói: Balda 7, Avar 6/2, Bessenyei 6, Ignácz 4. Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1. Ki­állítások• 8 perc + kizárás Besse­nyei Imre piros lap után, ill. 4 perc + kizárás Drabant Attila piros lap után. Az eredmény ala­kulása: 3. perc: 1 -3,9. perc: 3-6, 12. perc: 6-9, 20. perc: 13-10, 24. perc: 16-14,29. perc: 17-18, 35. perc: 21-21,40. perc: 24-24, 45. perc: 27-24,47. perc: 27-27, 53. perc: 29-29,55. perc: 32-29, 59. perc: 33-32. A salgótarjáni gárda taktiku­san, fegyelmezetten játszott a mérkőzésen, amivel meglepték a Tisza-parti ellenfelüket. A fél­idő közepén volt egy kis holtpont az SKC játékában, amit hazaiak kihasználtak, átvették a veze­tést, de a tarjániak minimális előnyt szereztek a szünetre. A második játékrész elején egy ki­csit a hazaiak is fokozták az ira­mot, amivel a vendégeket több hibára kényszeríttette. A véghaj­rában a tarjániakon a fáradtság jelei volt észlelhető, a Szeged pe­dig háromgólos előnyre tett szert. Ekkor Molnár Ferenc, a tarjániak mestere időkéréssel rendezte csapata sorait. Az utol­só perc drámai csatát hozott, az SKC kettős emberhátrányba ke­rült, de pár másodperccel a vége előtt sikerült egyenlíteniük. Összességében egy változatos, izgalmas, fordulatokban gazdag mérkőzést láthatott a szegedi kö­zönség. A tarjániak nagyon fegyel­mezetten játszottak, Ihász hozta a megszokott magabiztos formáját, Drabant a mezőnyben nagyon jól és eredményes játszott, a fiatal Ré­pás csereként jól helyettesítette a felnőtt játékosokat. Ezek mellett voltak kisebb holtpontok az SKC játékában, de a játékosok egy em­berként akarták a sikert, és az óriási akarás meghozta gyümöl­csét. Óriási bravúrt végrehajtva nagyon fontos egy pontot szerez­tek, amiért minden játékos dicsé­retet érdemel. Molnár Ferenc: - Végre megfe­lelő motiváltsággal léptünk föl, érdemes volt fegyelmezni és a továbbiakban is csak ezt az utat kell járnunk, szigorúan és a szű­kített taktikai repertoárt betart­va. Egyre jobban körvonalazódik az, hogy a jövőben is ebben az osztályban tudunk játszani és a mostani helyzetet figyelembe vé­ve azt mondom, hogy a kicsi csa­patunk egy óriási bravúrt hajtott végre, de nem szabad továbbra sem azt hinni, hogy minden rendben van. Nagyon fontos két mérkőzés van előttünk, arra még jobb koncentráltsággal kell figyelnünk és be kell gyűjteni hazai pályán mind a két mérkő­zésnek a pontjait. Ifi: 41-31. Mulicza Ferenc mAtra autóbAzis Telefon/fax: 32/553-040,42,43 SKODA OCTAVIA 1,6 TOUR. ÉVJÁ­RAT: 2006/1. MŰSZ.ÉRV.: 2010/1. Benzines. 103 LE, 9900 km. ABS, centrálzár, el. ablak, el. tükör, garan­ciális, immobiliser, isofix rendszer, klíma, riasztó, 2x légzsák, 15%-tól el­vihető Régi ár: 4 100 000 Ft. ÚJ ÁR: 3 495 000 FT. SKODA FABIA GIFT 1.4 16V. ÉV IÁRAT: 2006/7 MŰSZ.ÉRV.: 2010/7. 1,4 cm3, benzin. 75 LE, 8300 km. ABS, Centrálzár, el. ablak, garanciá­lis, immobiliser, isofix rendszer, klí­ma, riasztó, 2x légzsák, 15%-tól elvi­hető. Régi ár: 3 096 600 Ft. ÚJ ÁR: 2 755 000 FT ­SKODA SUPERS 1.9 TOL ÉVJÁ­RAT: 2002/4. MŰSZ.ÉRV.: 2008/4. 132 LE, 151 000 km. ABS, CD tár, HI­FI, digit, klíma, centrálzár, el. ablak, el. tükör, első tulajdonostól, immo­biliser, Isofix rendszer, alufelni, ri­asztó, 2x légzsák, 15%-tól elvihető Régi ár: 3 490 000 Ft. ÚJ ÁR: 3 349 000 FT. DAEWOO EVANDA 2.0. EVJARAT: 2003/12. MŰSZ.ÉRV.: 2007/11. Au­tóbeszámítás, Benzines, 132 LE, 80 000 km. ABS, ASR, CD-s, első tulaj donostól, full extra. Régi ár: 3 290 000 Ft. ÚJ ÁR: 3 069 000 FT. Mássá győzött, de egy újonc áll az élen! forma-1 Spanyol Nagy díj: a Ferrari brazilja újabb „mesterhármassal” ajándékozta meg szurkolóit Andó Á. Barcelona. Felipe Mossa, a Ferrari bra­zil pilótája nyerte a világbajnokság idei negyedik futamát, a Spanyol Nagydí­jat. A második helyen a brit Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes), míg a harmadikon csapattársa, a címvédő spanyol Fernando Alonso végzett. Mássá, aki pályafutása negyedik, idei második futamgyőzelmét szerezte meg, a pole pozícióból indulva rajt-cél győzelmet aratott, s a leggyorsabb kört is ő futotta. A vb-pontversenyben az újonc Hamilton már egyedül áll az élen, amire az utóbbi tizenöt évben nem volt példa. Amilyen izgalmasan kezdődött a ver­seny, olyan eseménytelenül folytató­dott. A második helyről induló Alonso az első kanyarban megpróbálta körbe- autózni Massát, de a brazil pilóta erő­szakosan a megfelelő íven tartotta gé­pét, így riválisát a kavicságyba „taszítot­ta”, a spanyol csak a negyedik helyre tu­dott visszajönni, mert Hamilton és a finn Kimi Ráikkönen is megelőzte. Ezt követően semmiféle izgalom nem volt, már ami az élmezőnyt illeti: a verseny­zők tisztes távolságból egymást követ­ve haladtak, mindössze annyi érdemle­ges történt, hogy a Ráikkönen Ferrarija megadta magát a tizedik körben. Alonso (balra) és Mássá (jobbra) csak az első kanyarkombinációig csatázott, ott és utána a brazil nyert A viadal középső szakaszában lezajlot­tak az első kerékcserék, de ez sem hozott változást, igaz, Nick Heidfeld és az éllo­vas Mássá depózása sem sikerült zökke­nőmentesen: a BMW németje ugyanis túl hamar indult el, s így jobb első kere­kéről leesett egy kerékanya, így egy kör­rel később újra látogatást tett a boxban, míg a brazil idegeit az autójára fröccse­nő és belobbanó benzin borzolhatta. Húsz kör volt hátra, amikor a verseny­zők többsége már a második kiálláson is túl volt, ekkor mindössze a Renault-k és To­yoták újabb vesszőfutása színesítette a kö­rözgetést, míg a leintés előtt a váltóhibával küszködő, de végül ötödikként célba érő Coulthard remeklése, valamint a Super- Aguri Sato Takuma révén megszerzett el­ső vb-pontja okozott kellemes izgalmat Következik: Monacói Nagydíj, Monte- Carlo, május 27. Spanyol Nagydíj: 1. Felipe Mássá (brazil, Ferrari), 2. Lewis Hamilton (brit, McLaren), 3. Fernando Alonso (spanyol, McLaren), 4. Robert Kubica (lengyel, BMW Sauber), David Coulthard (brit, Red Bull-Renault), 6. Nico Rosberg (né­met, Williams-Toyota), 7. Heikki Kovalainen (finn, Renault), 8. Sato Takuma (ja­pán, SuperAguri-Honda), 9. Giancarlo Fisichella (olasz, Renault), 10. Rubens Barrichello (brazil, Honda), 11. Anthony Davidson (brit, SuperAguri-Honda), 12. Jenson Button (brit, Honda), 13. Adrian Sutil (német, Spyker-Ferrari), 14. Christijan Albers (holland, Spyker-Ferrari). Leggyorsabb kör: Felipe Mássá 1:22.680 p (14. kör). A vb állása, pilóták Konstruktőrök 1. Hamilton (brit, McLaren) 30 1. McLaren-Mercedes 58 2. Alonso (spanyol, McLaren) 28 2. Ferrari 49 3. Mássá (brazil, Ferrari) 27 3. BMW-Sauber 23 4. Ráikkönen (finn, Ferrari) 22 4. Renault 11 5. Heidfeld (német, BMW) 15 5. Williams-Toyota 5 6. Kubica (lengyel, BMW) 8 6. Toyota 5 7. Fisichella (olasz, Renault) 8 7. Red Bull-Renault 4 8. Rosberg (német, Williams) 5 8. SuperAguri-Honda 1