Nógrád Megyei Hírlap, 2006. október (17. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-02 / 231. szám

I 10 _______________________________ Tíz perces gólszünet ára kézilabda Pest megyei I. osztály, nők, 6. forduló SPORTTUKOR 2006. OKTÓBER 2., HÉTFŐ Megvan az SKC első győzelme kézilabda NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 4. forduló Törökbálint - Bgy. Kábel SE 20-17(11-8) Törökbálint, TTC-pálya, 50 né­ző, vezette: Csutak, Tóth. Bgy. Kábel SE: Varga - Máté 2, CS1FFÁRI 4, Keresztes 4/3, Be­nedek 2, BOTH 5, Bánfalvi. Cs.: Szolnoki, Ambrus V. Edző: Hegedűs Henrik. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3. Ki­állítások: 2, ill. 0 perc. Az ered­ményalakulása: 8. perc: 1-4,20. perc: 5-8, 33. perc: 13-9, 43. perc: 14-13, 56. perc: 17-16. A szikrázó napsütésben ját­szott szabadtéri mérkőzésen na­gyon jól kezdett a szellemes tá­Mint arról már korábban is szó esett, nem lehetet­len, hogy 2009-ben Buda­pestről rajtolhat el a Da- kar-rali mezőnye, ha a vi­lághírű nemzetközi autós terepviadal szervezői az ASO - mely egyébként többek mellett a Tour de France rendezője is - a magyar fővárosnak ítéli a rendezés jogát, amire fe­lettébb jó az esély. Budapest önkormányzata nevé­ben Demszky Gábor főpolgármes­ter és Szalay Balázs autóverseny­ző, a ralit szervező cég, az ASO ke­let-európai képviselőjeként szán­déknyilatkozatot írt alá arról, hogy Budapest harcba száll a startjo­gért. Az esemény nem csupán sport-, hanem turisztikai szem­pontból is kiemelkedő jelentősé­gű, s a magyar fővárosnak is pluszreklámot jelentene, ha meg­kapná a rendezést, hiszen a Da- kar-ralit minden évben világmére­tű médiaérdeklődés övezi. A Forma-1 után a második legnép­szerűbb autóversenyről rendre 200-nál is több újságíró tudósít, legutóbb 187 országban, naponta több mint 5 millió ember nézte a televíziós közvetítéseket, s példá­ul a barcelonai rajtnál 300 ezren voltak jelen a kocsikaraván indítá­sánál. Szalay Balázs - aki eddig nyolc alkalommal volt résztvevője madásokat vezető Kábel SE, de egy tízperces rövidzárlat megpe­csételte a lányok sorsát. A máso­dik félidőben hiába igyekeztek felzárkózni, nem sikerült ki­egyenlíteniük. Hozzá kell tenni azonban, hogy a házigazdák szo­katlanul durva, kegyetlen harc­modort alkalmaztak. Hegedűs Henrik: - Kifogott raj­tunk a pálya, az ütő-vágó ellen­fél és saját magunk... Örülök vi­szont Csiffári Anita és Both Gab­riella javuló formájának, illetve az ifik nagyarányú győzelmé­nek. Ifi: 7-21. a Dakar-ralinak, és most az Opel legújabb fejlesztésű négykerék- hajtásújával indul, melyet a na­pokban kapott meg - elmondotta, hogy a verseny alatt csak Európá­ban 40 ezernél is több cikk foglal­kozik az eseménnyel - talán olva­sóink is emlékeznek rá, hogy la­punk is szinte napi rendszeres­séggel számolt be róla - legutóbb mintegy 560 órában tudósítottak a tévétársaságok a korábban rend­re Párizsból, újabban viszont már változó helyszínről startoló, s a szenegáli fővárosban véget érő vi­adalról. Szalay elmondotta, ha tő­lünk indul majd a rali, a rajt után a Veszprém melletti katonai gya­korlótérre tervezik a látványos prológot, és a mezőny Genovában hajózna be, hogy átkelljen Afriká­ba. A rajt rendezési jogért egyéb­ként 2 millió eurót kell fizetni, s ehhez a garanciát vállaló kor­mánytól várják a pénzt Ami a kül­földi konkurenciát illeti, további három város (Róma, Barcelona, Madrid) is szeretne indulóállomás lenni, ám a magyar szándéknyilat­kozat aláírói szerint Budapestnek nagyon nagy az esélye arra, hogy a 2009-es, vagy ha csúszás lenne, a 2010-es Dakar-rali rajthelye lé­gyért A fővárosi önkormányzat ré­széről testületi döntés október vé­gén várható, s kedvező határozat esetén következhet az állami ga­ranciavállalás, majd a szerződés- kötés a rali szervezőivel. (sts) Salgótarjáni KC - Tiszavasvári SE 40-37 (19-18) Salgótarján Városi Sportcsar­nok, 150 néző, vezette: Bujdosó, Tomecskó. Salgótarjáni KC: Fekete - Sza­bó G., Veres 8, SZABÓ T. 15/4, Kanuric 4, Simák 2, Farkas 10. Cs.: NEMES kapus, Molnár F. 1, Nagy, Forgács, Jakab. Szakmai igazgató: Molnár Ferenc Tiszavasvári SE: Sándor - Nagy 3, Lakatos 3, Braun 1, Bíró 4, Danes 5, Fekete 7/1. Cs.: Boczák kapus, Róka 1, Czakó 3, Kovács 2, Bartha 8/3, Halász, Ulics. Edző: Bartha Dénes. Hétméteresek: 5/4, ill. 7/4. Kiál­lítások: 14 perc + kizárás Farkas Roland 3x2 perc után, Nagy Jó­zsef piros lap, ill. 12 perc + kizá­rás Nagy Gergő 3x2 perc után, Ulics István piros lap. Az ered­mény alakulása: 7. perc: 1 -4,10. perc: 4-7,15. perc: 6-9,16. perc: 9-9, 19. perc: 9-12, 23. perc: 12-15, 25. perc: 13-16, 29. perc: 17-16, 35. perc: 20-21,39. perc: 22-22,45. perc: 26-25,49. perc: 30-27,53. perc: 33-29,56. perc: 36-31,59. perc: 39-34. Mindkét csapat a győzelem re­ményében lépett pályára, ennek szellemében nagy iramba vetet­ték magukat a játékosok a küzde­lembe. A 43. másodpercben Sza­bó T. kezdte meg a gólgyártást, de a vendégek Bíró révén egyen­lítettek. A vendégek magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a 11. percben 8-4-re vezettek. Mol­nár Ferenc, a hazaiak mestere időt kért, rendezte a sorokat, ka­pust is cserélt, ami szintén jó hú­zásnak bizonyult. Aztán az agilis és gólerős Szabó T. és Farkas gól­jaival a félidő közepére egalizál­ták az állást (9-9). Nagy iramban és kemény belemenésekkel tar­kítva folytatódott az összecsapás, 25. percben 16-13 volt a vendé­gek javára. Az SKC legénysége óriási hajrába kezdett, Nemes több jó védést mutatott be, a tá­madásokat pedig Veres, Szabó T. és Farkas szép gólokkal fejezte be, így a félidőt egygólos előnnyel zárták. A második játékrész első felé­ben, váltott vezetés mellett, fej fej mellet haladtak a csapatok. A ha­zaiak védekezése feljavult Nemes­sel az élen, a vendégek támadásai körülményesé átláthatóvá váltak, és a védő falból kilépő Szabó T, il­letve Farkas labdákat szereztek, és ezeket értékesítették. A 49. percben már 30-27-es hazai veze­tés állt az eredményjelzőn. A haj­rában drámai csata alakult ki, a vendégek mindent egy lapra fel­téve rohamoztak, de a tarjáni vé­delem jól állt a lábán, a kapuban Nemes pedig kapusparádét tar­tott, százszázalékos ziccereket, heteseket hárított, amiből indulva Veres, Kanuric, Szabó T. és Farkas góljaival 6 gólosra növelték az előnyt A vendégek egészpályás letámadásra tértek át, de ez már csak a hátrány csökkentésére volt elegendő. Összességében, nagy iramú, de sok hibával tarkított változatos, ke­mény, fordulatokban gazdag mér­kőzést láthatott a közönség. A tarjániak a kapuban Nemes, a me­zőnyben pedig Szabó T. klasszistel­jesítményével és hallatlan gólerős­ségével, teljesen megérdemelten sze­rezték meg az első győzelmüket Molnár Ferenc: - Úgy érzem, hogy ez a győzelem a szív diada­la volt. Az első játékrészben kis­sé fegyelmezetlenül játszottunk, és meglátszott, hogy a mérkőzés hetén nem tudtunk foglalkozást tartam, és edzés nélkül álltunk fel egy olyan csapat ellen, amely napi egy edzéssel készül. Ezért volt, hogy rossz ütemben játszot­tunk, rossz megoldásokat válasz­tottunk, a lerohanásokat pedig pontatlanul fejeztük be. A máso­dik játékrészben a védekezést váltottunk és ennek köszönhető­en, illetve Szabó Tamás és Ne­mes András kiváló játékával megérdemelten tartottuk itthon a két bajnoki pontot. És most úgy gondolom, hogy „igazi nagybe­tűvel írva”, hogy csapatom van, most már. Bartha Dénes: - Először gratu­lálok az ellenfélnek a győzelem­hez, megmondom őszintén, hogy győzni jöttünk Salgótarján­ba. Sajnálom a csapatomat, mert 14 vonalas ziccert hibázott el, nem volt mögöttünk kapustelje­sítmény és védekezésben is sú­lyos hibákat követünk el. Ifi: 31-37. Mulicza Ferenc Sodró lendülettel kézilabda NB II. Észak csoport, férfiak, 3. forduló Bgy. Kábel SE - Dunakeszi 33-23(18-10) Balassagyarmat, 250 néző, vezette: Aczél, Paulovics. Bgy. Kábel SE: SÍRÓ - Széles 2, Kajdy 1, RÁCZ 6, KOVÁCS 3, LÓRIK 7, Szabó 1. Cs.: Ja­kab (kapus), DEMUS 1/1, BÁN 4/1, Jakubecz 6, Kertész 2, Szűcs, Hortobágyi. Edző: Cseri Péter. A Dunakeszi legjobb dobója Nagy 9/4. Hétméteresek: 3/3, ill. 6/6. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Az eredmény alakulása 5. perc: 0-4,15. perc: 7-4, 26. perc: 14-9, 34. perc: 21-10,40. perc: 25-15,46. perc: 26-20,50. perc: 29-23. A találkozó előtt Lombos István, a Balassa­gyarmati Kábel SE elnöke köszöntötte az ezen a mérkőzésen a társaktól búcsúzó Demus Dá­nielt, aki a Dunántúlon vállalt munkát Rémálomszerűen kezdődött a mérkőzés a hazai csapat számára, hiszen a Dunakeszi a korábban Salgótarjánban is megfordult Tasnádi Ákos vezérletével pillanatok alatt négygólos ve­zetésre tett szert, s a vendéglátók góltalanságát csak a hatodik percben sikerült Rácz Viktornak megtörnie. Ettől kezdve azonban fokozatosan dolgozta le a hátrányát a Kábel úgy, hogy rend­kívüli mértékben feljavult a védekezés, Síró „el­kapta a fonalat" a kapuban, s máris a gyarma­tiak vezettek. Mi több, a lendület nem tört meg, Széles indításból szerzett két gyors gólt, Rácz ügyesen irányított, a fiatal Bán Dávid pedig cse­reként hálálta meg a bizalmat a bal szélen. Az első félidő végén úgy tűnt, csak egy csapat van apályán, és az nem Nyári József, a korábbi Ipoly- parti mester együttese. Szünet után folytatódott a gyarmatiak lendü­lete, amiben ezúttal Jakubecz vitte a prímet egymás után szerzett három betörésből elért góljával. Kertész sem akart lemaradni mögöt­te, de rá nagyon figyeltek az ellenfél védői. A tizedik perc táján kis visszaesés következett be a Kábel játékában, elhamarkodott kapura lövé­sek jellemezték a támadásokat, s bizony Jakab kapus sem fogott ki jó napot. Cseri Péter ki is kérte idejét, bár ez eleinte úgy látszott, nem so­kat használ, mert a Duna-partiak hat gólra fel­zárkóztak. De volt még tartalék a hazai legénységben, az utolsó tíz percre újból növeltek a tempón, s a rohanásból ők jöttek ki szerencsésebben. A hajrára már csak az maradt a kérdés, meg- lesz-e a „tíz közte”, s végül sikerült elérni a két számjegyű különbséget. Összességében az egy héttel ezelőtti produkci­óhoz képest gyökeres fordulatot vett a Kábel SE teljesítménye, bebizonyosodott, hogy az NB II- ben kevés olyan csapat van, amely két, közelegy- forma képességű kezdő csapatot is felállíthat Cseri Péten - Magabiztos játékkal győztük le egyik legnagyobb riválisunkat. Örülök, hogy minden pályára küldött játékosom maximáli­san meghálálta a bizalmat Demus „Dömper” Dánielnek pedig sok sikert kívánok a további­akban. Remélem, ha jut ideje rá, szurkol majd egykori társainak. Ifi: 24-28. Budapest-Dakar-rali a láthatáron Schumacher nyert és az élre állt formula-1 Kínai Nagydíj, Sanghaj A hatodik pozícióból induló Michael Schumacher, a Ferrari német pilótája nyerte a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság tizenhatodik futamát, a sanghaji Kínai Nagydíjat. A második helyen a címvé­dő spanyol Fernando Alonso (Renault), míg a harma­dikon utóbbi csapattársa, az olasz Giancarlo Fisichella végzett. Sikerével a hétszeres vb-győztes M. Schumacher két futammal a zárás előtt átvette a veze­tést Alonsótól a pilóták pontversenyében, mert bár je­lenleg mindkettőjüknek 116 pontja van, előbbi több győzelmet aratott az idény során. A szombati időmérő edzéshez hasonlóan vizes pályán kezdték meg a körözést a versenyzők, ugyanis az eső mintegy fél órá­val a rajt előtt állt csak el. A starttól gond nélkül eljött a me­zőny, az élen Alonso repülőraj­tot vett és már az első néhány kör alatt tetemes előnyre tett szert riválisaival szemben. A16. körben elkezdődött a box- kiállások sorozata: a hatodikról a negyedik helyre felzárkózó M. Schumacher a 21. körben ment ki, üzemanyagot igen, új gumi­kat azonban nem kapott. A Re­nault más taktikát választott: egy körrel később az élen álló Alonso gépén lecserélték az ab­roncsokat, a második helyezett 4 jtNoeec CHINESE GRAND PRIX SHANGHAI 2006 'SINOPEC Michael Schumacher pályafutása 91. futamgyőzelmét aratta Sanghajban Fisichella ugyanakkor - bár ki­ment a boxba - régi gumijaival száguldott tovább. Miközben az aszfalt fokozatosan száradt, fél távnál az egyre lassuló Alonso vezetett, majd Fisichella és M. Schumacher következett, ez a ; • • • ...............................................................; ■ • ■-*' • •<...................; : K ínai Nagydíj (56 kör, 305,066km): 1. M. Schumacher (német, Ferrari) : • 1:37:32.747 óra, 2. Alonso (spanyol, Renault) 3.121 mp hátrány, 3. ■ : Fisichella (olasz, Renault) 44.197 mp h., 4. Button (brit Honda) 1:12.056 p : h., 5. de la Rosa (spanyol McLaren-Mercedes) 1:17.137 p h., 6. Barrichello : : (brazil Honda) 1:19.131 p h„ 7. Heidfeld (német, BMW-Sauber) 1:31.979, 8. Webber (ausztrál, Williams) 1:43.588 p h.. 9. Coulthard (brit, Red BulF : Racing) 1:43.796 p h., 10. Uuzzi (olasz, Toro Rosso) +1 kör, 11. Rosberg : : (német, Williams) +1 kör, 12. Doornbos (holland, Red Bull-Racing) +1 kör, : : 13. Kubica (lengyel BMW-Sauber) +1 kör, 14. Szato (japán, Super Aguri) +1 • ; kör, 15. Speed (amerikai, Toro Rosso) +1 kör, 16. Albers (holland, Midland ; : FI) +3 kör, 17. Jamamoto (japán, Super Aguri) +4 kör. .JWÁt A’. ívít'h'H Pf . . flww?V//í m » K A pontverseny állása a 16. futam után. Pilóták:!. M. Schumacher 116 pont - hét futamgyőzelem. 2. Alonso 116 - hat futamgyőzelem. 3. Fisichella 63, 4. Mássá (brazil. Ferrari) 62, 5. Ráikkönen (finn. McLaren-Mercedes) 57. 6. Button 45. 7. Barrichello 28, 8. Montoya (kolumbiai, McLaren-Mercedes) 26, 9. Heidfeld 22.10. de la Rosa 18.11. R. Schumacher (német, Toyota) 18,12. Coulthard 14, 13. Trulli (olasz, Toyota) 12, 14. Webber 7, 15. Villeneuve (ka­nadai, BMW-Sauber) 7, 16. Kubica 6. 17. Rosberg (német. Williams) 4, 18. Klien (osztrák. Red Bull Racing) 2, 19. Liuzzi 1. Konstruktőrök: 1. Renault 179. 2. Ferrari 178, 3. McLaren-Mercedes 101, 4. Honda 73, 5. BMW-Sauber 35,6. Toyota 30. 7. Red Bull-Racing 16, 8. Williams 11, 9. Toro Rosso 1. trió egy bolyban haladt, a többi­ek messze leszakadva követték őket. A 29. körben előbb az olasz, majd a német is elment a spanyol mellett, utóbbit látható­an nem a körülményeknek meg­felelő gumikkal látták el, így csak küszködött. Alonso a 35. körben ki is ment a boxba, de a kényszerpihenő miatt csak a ha­todik helyre tudott visszatérni, míg az élen Fisichella és M. Schumacher vívott ádáz csatát egymással. A hajrához közeled­ve - a már szinte teljesen száraz pályán - a 40. körben előbb a német, majd az olasz is kereket cserélt, s a korábban váltó M. Schumacher a már felmelege­dett gumikkal megelőzte Fisichellát. Eközben Alonso a harmadik helyre jött fel. A 47. körben a spanyol lehagyta csa­pattársát, azaz felküzdötte ma­gát a második pozícióba, de M. Schumacher elérhetetlen távol­ságban autózott előtte. Bár az utolsó körökben elkezdett sze­merkélni, majd esni az eső, a helyzet az élcsoportban már nem változott. Következik: Japán Nagydíj, Szuzuka, október 8.