Nógrád Megyei Hírlap, 2006. október (17. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-09 / 237. szám

SPORTTÜKÖR 2006. OKTÓBER 9., HÉTFŐ Lendületes Ipoly-partiak KÉZILABDA Pest megyei I. osztály, nők 7. forduló Bgy. Kábel SE - Dunakeszi KK 27-19 (17-10) Balassagyarmat, 100 néző, ve­zette: Sóczó, Újlakán. Bgy. Kábel SE: VARGA - MÁ­TÉ 2, Both 1, BÁNFALVI 2, BE­NEDEK 4, Keresztes 5/2, TILLMANN 11/2. Cs.: Ambrus A. 2, Ambrus V., Szolnoki, Péter. Edző: Hegedűs Henrik. A Dunakeszi legjobb dobói: Ta­si 7, Blaskó 5. Hétméteresek: 6/4, ül. 5/2. Ki­állítások: 6, ill. 8 perc (+1 kizá­rás: az edző). Az eredmény ala­kulása: 4. perc: 2-1, 14. perc: 5-6, 20. perc: 9-9, 39. perc: 18-13,50. perc: 21-16, 57. perc: 27-18. Gyors gólváltások jellemezték az első negyed órát, aztán Tillmann Tímea vezérletével ma­gasabb sebességi fokozatba kap­csoltak a hazaiak, lendületes tá­madásaik eredményeképpen pe­dig már az első félidő végére ma­gabiztos előnyt szereztek. Szünet után feljött a Duna­keszi, de ez csak időlegesnek bizonyult, mert a gyarmatiak kiváló védekezésüknek, re­mek formában hárító kapu­suknak, illetve ötletes támadá­saiknak köszönhetően ismét tíz gól közelébe hozták a kü­lönbséget. Hegedűs Henrik: - Fejet haj­tok a csapat előtt. Csodálato­san játszottak a lányok! Jó gyarmati szereplés atlétika. A gödöllői egyetem­parkba kaptak meghívást a Ba­lassagyarmati Vitalitás SE fia­tal (9-15 éves korig) atlétái, hogy részt vegyenek a gyönyöv rű környezetben, verőfényes napsütésben megrendezett idei minimaratonon. Több mint 2000 induló állt rajthoz a külön­böző korosztályokban, a rende­zés példaértékű volt, minden be­futó kedves kis ajándékot ka­pott. Az első hat helyezettet dí­jazták, és további ajándékokat sorsoltak ki a kissé lassúbb fu­tók között is. A Schneiderné Dinea Emese edzőnő által veze­tett 15 fős gyarmati csapat több dobogós helyezést is elért. A Vitalitás SE versenyzőinek eredményei. 9 éves fiúk (1 km): 3. Danisovszky Márk. 10 éves lányok (2 km): 2. Bíró Zsanett. 10 éves fiúk: 11. Péter Benjá­min. 11 éves lányok (2 km): 6. Olicsek Alexandra... 19. Jamrik Zsófia. 12 éves fiúk (3 km): 5. Kovács Domonkos. 13 éves lá­nyok (3 km): 3. Bíró Bernadett ... 6. Kovalcsik Anna... 9. Péter Alexandra. 13 éves fiúk: 3. Zó­lyomi Dávid... 5. Kovács Sebes­tyén. 14 éves fiúk (3 km): 15. Jamrik Máté. 15 éves fiúk (3 km): 2. Béla Attila... 10. Kovács Boldizsár... 16. Komoróczy Vik­tor. ■ Bakos László Valujev megvédte címét ÖKÖLVÍVÁS. A nehézsúlyú Nyikolaj Valujev kiütéssel megvédte címét a Boksz Világ- szövetség (WBA) trónján Monte Barrett-tel szemben, míg Joel Casamayor megsze­rezte a Boksz Világtanács (WBC) könnyűsúlyú világbaj­noki övét, miután megosztott pontozással legyőzte Diego Corralest. A 210 cm magas, 147,5 kilós orosz óriás a rosemonti gála 11. menetében kétszer is padlóra küldte amerikai riválisát, majd a bíró 2:12 perccel az utolsó pi­henő előtt véget vetett a küzde­lemnek. Valujev 45. meccsén maradt veretlen, sikereiből 33­at kiütéssel ért el, Barrett vi­szont 36. összecsapásán ötöd­ször volt kénytelen vesztés­ként elhagyni a szorítót. A másik, Las Vegas-i mérkő­zés tán még érdekesebb volt, már csak az előzmények miatt is. Az amerikai Corrales volt a címvédő, de a mérlegelésnél nem tudta hozni a súlyát, ezért megüresedett a trón, ugyanak­kor a felek megállapodtak ab­ban, ha Casamayor nyer, meg­kapja az övét. A kubai végül úgy nyert, hogy egyszer padlót fogott az amerikai rivális „po­fonjától”. Egy bírónál vesztett (113-114), viszont kettőnél (116-111, 115-112) győzött. Vereség az alsóházi csatán kézilabda NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 5. forduló Kiskőrösi KSK - Salgótarjáni KC 35-31 (21-16) Kiskőrös, városi sportcsarnok, 150 néző, vezette: Kovács, Wiedemann. Kiskőrösi KSK: Gillich - Rideg 5, Kovács 8, Petrovszki 5/1, Hor­váth 1/1, Csermák 6, Vass 5. Cs.: Kiss, Torgyik kapus, Szabó T. 4, Kromholcz 1, Harcos, Szarnék, Tajti. Edző: Borbás János Salgótarjáni KC: Fekete - Nagy 1, Veres 3, SZABÓ T. 10/2, Kanuric 2, SIMÁK 11/3, Szabó G. 4. Cs.: Nemes kapus, Molnár F., Forgács, Jakab, Ponyi. Szak­mai igazgató: Molnár Ferenc. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5. Ki­állítások: 10 perc, ill. 10 perc, + kizárás Nanad Kanuric piros lap. Az eredmény alakulása: 4. perc: 1-3, 7. perc: 2-5, 9. perc: 6-6, 16. perc: 10-9, 21. perc: 13-12,24. perc: 15-14, 27. perc: 19-14,30. perc: 19-16,34. perc: 24-18,39. perc: 25-21,44. perc: 27-22,51. perc: 29-23,54. perc: 32- 25,56. perc: 32-29,58. perc: 33- 31. Kiskőrös irányába vezető uta­kon, több szakaszon van felújí­tás, így az SKC csapatát szállító autóbusz késve érkezett meg a mérkőzés helyszínére. A meccs félórás késsel kezdődött. A találkozón a tarjániak kezd­tek jobban, a 7. percben már 5-2-re vezettek, de az összjáté- kuk nem működött olajozottan, így a hazaiak egyenlítettek. Mindkét csapat nagy erőbedo­bással küzdött, de sok hibát vé­tett, ezért felváltva estek a gólok. A félidő hajrájában az előnyszer­zés érdekében mindkét csapat mozgósította az erőtartalékait, de a nagy akarás több hibát szült mindkét oldalon. A 28. percben Kanuric a védőfalban nagy len­dülettel érkező hazai játékossal ütközött, a fejéhez ért, amiért pi­ros lappal kizárták a játékveze­tők, akik az írásos jelentésük­ben elismerték, hogy nem volt szándékosságról szó. A második játékrészben, az SKC-nek át kellett szervezni a já­tékát, mert elvesztették a beálló- sukat, ez a tény kissé megzavar­ta őket, a hazai csapat tudta tar­tani az előnyét. Az 53. percben Molnár Ferenc a tarjániak mes­tere időt kért, rendezte sorokat. A hazaiakon a fáradtság jelei mutatkozottak, hibát hibára hal­moztak, az SKC óriási hajrába kezdett, és csökkentette a hátrá­nyát. Sőt az 58. percben már csak két gól volt a hazaiak elő­nye. Azonban a döntő pillanatok­ban meginogtak a vendégjátéko­sok, kimaradtak a helyzetek, amiből gyors leindításokból be­biztosította a hazai gárda a győ­zelmet. Összességében a gyér érdeklm dés mellett, közepes színvonalú, helyenként nagy iramú, változa­tos, de mindkét'oldalról sok hi­bával tarkított összecsapást ho­zott az alsóházi találkozó. A tarjániak játékán érezhető volt összeszokottság hiánya, annak ellenére, hogy egyénileg sokkal képzettebb és rutinosabb játéko­sokból álló csapat, minta kisk& rösi gárda. Borbás János: - A kevesebbet hibázó csapat győzött, egy na­gyon az indulatoktól feszült, mindkét oldalra sok bírói hibá­val tarkított mérkőzésen. Molnár Ferenc: - Nehéz össze­foglalni ezt a találkozót, hiszen azok a körülmények, amelyek körülöttünk zajlanak, illetve az az antik munka, amivel felké­szülni kell egy-egy mérkőzésre, az minden héten teljesen befo­lyásolja az eredményeket. Most is jól kezdtük a találkozót, de saj­nos fegyelmezetlenek voltunk, úgy a támadások befejezésével, mint a cserepadon. Nem enged­hetjük meg magunknak, hogy bárki úgy viselkedjen a mérkő­zésen, ahogy viselkedtünk. Ez­zel csak saját magunk ellen vív­juk ki a haragot a hazai közön­séggel, a játékvezetőkkel szem­ben, akik ismételten nem álltak teljes mértékben a feladatuk ma­gaslatán, de nem ezért kaptunk ki. Az előbb említett problémák miatt is, hiába volt az utolsó 15-20 percben a lelkes játé­kunk, amiben benne volt a meg­lepetés, sajnos a végére ismét hi­báztunk, helyzeteket hagytunk ki, és csak magunkat okolhatjuk a vereségért. Ifi: 37-15. ■ Mulicza Ferenc Erem nélkül zártunk asztalitenisz Mozgássérültek világbajnoksága, Svájc részt a minap meg­rendezett mozgás- sérültek világbaj­nokságán, amely már a pekingi paralimpia kvalifi­kációs pontszerző versenye volt. A magyar színeket 5 játékos képviselte a különböző kategó­riákban: dr. Kaiser János, Csonka And­rás, Varga Péter, Zborai Gyula és Bereczki Dezső. A nyílt kategóriá­ban az athéni paralimpián 4. he- A svájci Montreaux-ben 50 lyen végzett Zborai Gyula jutott ország, 348 versenyzője vett a legtovább, a nyolc közé jutá­Csonka András sért kapott ki az osztrák Fraczyktól, míg Csonka Andrást a 16 közé jutásért a későbbi győztes kínai versenyző búcsúz­tatta. Az egyéni számokban egyik magyar játékos sem került a 8 közé saját kategóriájában, miután a selejtező csoportmér­kőzések során senki nem tudott a csoportja élén végezni. A leg­jobban a csapatban szerepeltek a mieink, az M8-as kategóriában az Európa-bajnok Franciaország legyőzésével a negyeddöntőig ju­tott a Csonka-Varga duó, ám ott a koreaiak túl erősnek bizonyul­tak. Az M10-es kategóriában Bereczkinek és Zborainak pedig ugyancsak a négy közé jutásért a franciák elleni mérkőzés jelen­tette a végállomást. Nyertek a törökök labdarúgás. A magyar lab­darúgó-válogatott 1-0-ra kika­pott a török csapattól Európa- bajnoki selejtezőmérkőzésén. A vendégek sikerükkel történetük során először nyertek Magyar- országon. Eb-selejtező, C-csoport Magyarország - Törökország 0-1 (0-1) Budapest, Puskás Ferenc Sta­dion, 9000 néző, vezette: Alain Hamer (luxemburgi). Magyarország: Király - Fehér Cs., Vanczák, Juhász R., Éger - Tóth B., Dárdai, Halmosi (Kabát, a szünetben, Komlósi, 76.) - Gera, Huszti - Torghelle (Szabics, 83.). Szövetségi kapi­tány: Bozsik Péter. Törökország: Rüstü - Hamit Altintop, Servet Cetin, Gökhan, Üzülmez - Sabri, Gökdeniz (Hüseyin, 64.), Aurelio, Tuncay (Can, 92.) - Hakan Sükür, Arda (Topuz, 90.). Szövetségi kaptány: Fatih Terim. GL: Tuncay (40.). Sárga lap: Halmosi (36.), Vanczák (45.), Dárdai (80.), ill. Mehmet (30.). 40. perc: egy félpályáról előre­ívelt szabadrúgást Hakan Sükür csúsztatott meg, majd Tuncay az ötös vonalán lábbal előrevetődve belepiszkált a labdába, amely így a kapujából kimozduló Ki­rály felett a hálóba hullott (0-1). Összességében nem érdemtele­nül szerezték meg a három pon­tot a törökök, mivel a magyarok mindkét félidőben csak egyszer kerültek helyzetbe. Bozsik Péter: - Hiányérzet ma­radt bennem, mivel előzőleg úgy véltem, ha az együttes tudá­sa 90-95 százalékát nyújtja, ak­kor döntetlen körüli eredmény lesz, ugyanakkor ezt a teljesít­ményt nem értük el, mégis sze­rezhettünk volna egy pontot. Az első pillanattól kezdve nem volt igazán reális esélyünk a kijutás­ra, s ezt két hazai vereségünk sem növelte. Fatih Terim: - Alaposan kiele­meztük a magyarok játékát, úgy­hogy nem okoztak meglepetést. Elsősorban annak köszönhetjük a győzelmet, hogy valamivel szervezettebbek voltunk riváli­sunknál, amely ugyanakkor a csoport valamennyi tagjának ne­héz ellenfélnek fog bizonyulni. C-csoport további eredményei: Görögország - Norvégia 1-0, Moldova - Bosznia-Hercegovina 2-2. Az állás: 1. Norvégia 6 pont/3 mérkőzés (6-2), 2. Törökország 6/2 (3-0), 3. Görögország 6/2 (2- 0), 4. Bosznia-Hercegovina 4/3, 5. Magyarország 3/3, 6. Moldova 1/3, 7. Málta 0/2. Alonso: karnyújtásnyira a címvédés formula-1 Japán Nagydíj, Szuzuka A vb-címvédő spanyol Fernan­do Alonso nyerte a Forma-l-es autós gyorsasági világbajnokság vasárnapi tizenhetedik, utolsó előtti futamát, a Japán Nagydí­jat. A második helyen a brazil Felipe Mássá (Ferrari), míg a harmadikon az olasz Giancarlo Fisichella (Renault) végzett. Alonso legnagyobb riválisa, a hétszeres világbajnok német Michael Schumacher (Ferrari) - aki az idény végén befejezi pá­lyafutását - tizenhat körrel a le- intés előtt motorhiba miatt fel­adta a versenyt. A spanyol piló­ta, aki idei hetedik, pályafutása tizenötödik futamgyőzelmét sze- rpztp mpo az utolsó viadal előtt tíz ponttal vezet M. Schumacher előtt, s ezzel a német szuper­klasszis esélye minimálisra csökkent arra, hogy nyolcadik vb-elsőségét is megszerezze. A Japán Nagydíj (53 kör, 307,573 km) végeredménye: 1. Alonso (spanyol, Renault) 1:23:53.413 óra (átlag: 219,982 km/ó), 2. Mássá (brazil, Ferrari) 16.151 mp hátrány, 3. Fisichella (olasz, Renault) 23.953 mp h., 4. Button (brit, Honda) 34.101 mp h., 5. Räikkönen (finn, McLaren-Mercedes) 43.596 mp h., 6. Trulli (olasz, Toyota) 46.717 mp h., 7. R. Schumacher (német, Toyota) 48.869 mp h., 8. Heidfeld (német. BMW-Sauber) 1:16.095 p h., 9. Kubica (lengyel, BMW-Sauber) 1:16.932 p h., 10. Rosberg (német, Williams) +1 kör, 11. de la Rosa (spanyol, McLaren-Mercedes) +1 kör, 12. Barrichello (brazil, Honda) +1 kör, 13. Doornbos (holland, Red Bull-Racing) +1 kör, 14. Liuzzi (olasz, Toro Rosso) +1 kör, 15. Szato (japán, Super Aguri) +1 kör, 16. Monteiro (portugál, Midland FI) +2 kör, 17. Jamamoto (japán, Super Aguri) +3 kör, 18. Scott Speed (ameri­kai, Toro Rosso) +5 kör. A pontverseny állása a 17. fu­tam után. Pilóták■ 1. Alonso 126 pont, 2. M. Schumacher (német, Ferrari) 116, 3. Mássá 70, 4. Fisichella 69, 5. Räikkönen 61, 6. Button 50, 7. Barrichello 28, 8. Montoya (kolumbiai, McLaren- Mercedes) 26,9. Heidfeld 23,10. R. Schumacher 20,11. de la Rosa 18, 12. Trulli 15, 13. Coulthard (brit, Red Bull-Racing) 14, 14. Webber (ausztrál, Williams) 7,15. Villeneuve (kanadai, BMW- Sauber) 7, 16. Kubica 6, 17. Rosberg 4,18. Klien (osztrák, Red Bull-Racing) 2,19. Liuzzi \. Konst­ruktőrök 1. Renault 195,2. Ferra­ri 186,3. McLaren-Mercedes 105, 4. Honda 78,5. BMW-Sauber 36, 6. Toyota 35,7. Red Bull-Racing 16, 8. Williams 11,9. Toro Rosso 1. Következik: Brazil Nagydíj, Interlagos, október 22. A címvédő Fernando Alonso győzelmével egy futammal a zárás előtt a pontverseny élére ugrott