Nógrád Megyei Hírlap, 2006. május (17. évfolyam, 101-126. szám)

2006-05-15 / 112. szám

12 2006. MÁJUS 15., HÉTFŐ SPORTTÜKÖR Két vesztes meccs után újra nyert a Magyargéc labdarúgás NB III, Mátra-csoport, 25. forduló SBTC - Baglyasalja 0-4 (0-3) Salgótarján, tóstrandi sportte­lep, 400 néző, vezette: Nagy B. (Dani, Varga). Salgótarjáni BTC: Földi - Laczkó, Pataki, Dudás, Bednár - Gulyka, Mészáros - Bartha, Birincsik, Ajtai (Zsély) - Baranyi. Edző: Simon Attila. Nógrád Volán-Baglyasalja: Lázár - Herczeg, Palaticzky, Sándor - Kadlót Dávid, Oláh, Ba­lázs, Híves, Berki (Szőrös), Benus - Baranyi. Játékos-edző: Baranyi Miklós. GL: Balázs (35., 42.), Berki (17.), Oláh (ól.). Sárga lap: Birincsik, Gulyka, Mészáros, ill. Kadlót Dávid, Balázs. Kiállítva: Juhász (41., - kispadról). Jók: Birincsik, ill. Balázs (a mezőny legjobbja), Baranyi, Benus, Ber­ki. 17. perc: Jobb oldali vendégtá­madás végén Baranyi fejelhetett, majd a lepattanó labdát Berki az üres kapuba emelte. 0-1. 35. perc: Oláh lépett ki lesgyanús helyzetben, beadása után Balázs 12 méterről nagy erővel fejelte a kapu bal oldalá­ba a labdát. 0-2. 42. perc: Egy közvetett szabad­rúgás végén Balázs nagy erővel a bal felső sarokba vágta a lab­dát. 0-3. 61. perc: Sakk-matt helyzet után Baranyi játszotta a labdát Oláh elé, azt aki három méter­ről az üres kapuba gurította 0-4. A két salgótarjáni csapat talál­kozóján a frissebb baglyasi csa­pat fölényes győzelmet aratott az egy hét alatt négy mérkőzést ját­szó SBTC ellen. Simon Attila: - Gratulálok a Volánnak, mert az a szisztema­tikus UP-munka, ami korábban elkezdődött náluk, beérni lát­szik, nagyon fejlődnek saját ne­velésű játékosaik. Nekem az MTK-ra hasonlítanak, mert ott is az ország egyik leggazdagabb embere irányítja az egyesületet, játékosaik motiváltak és elége­dettek. Baranyi Miklós: - Magabizto­san játszva, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Ifi: 0-2. ■ S. T. J. Kisbágyon - Nagykáta 2-2 (1-1) Kisbágyon, 100 néző, vezette: Szigetvári Zs. (Várallyay, Gyetvai). Kisbágyon-Karton: Szabó - Pi­sák (Tóth Gy.), Sági, Varga, Feny­vesi V. (Szőllősi) - Fenyvesi P., Kresák, Jele, Kapás (Németh) - Szűcs, Garai. Szakosztályvezető: Nagy Tamás. Nagykáta: Tímár - Fejős, Sze­rencsi, Bartosik, Chrobák - Szeke­res, Czakó N., Takács (Czakó G.), Collins - Kádár (Nagy A.), Nagy R. (Tomasek). Edző: Fejős Pál. GL: Szűcs (5., 85.), ill. Bartosik (15.), Tomasek (80). Sárga lap: Collins, Szekeres, Tí­már. Kiállítva: Tomasek (89.). Jók: Varga, Szűcs, Garai, Feny­vesi V., ill. Tímár, Bartosik, Collins, Kádár. A Nógrád Volán-Baglyasalja (kék mezben) csapata idegenben magabiztosan nyert az SBTC ellen 5. perc: Szűcs lépett ki a bi­zonytalankodó Szerencsi mellett és a kapust is kicselezve 10 mé­terről a kapu közepébe gurította a labdát. 1-0. 15. perc: Jobb oldali vendég­szöglet után a kapu előtt átívelt labdát Bartosik 14 méterről a jobb felső sarokba bombázta. 1-1. 80. perc: A második félidő el­ső vendégkontrája során Kádár passzolt Tomasek elé, aki 10 mé­terről senkitől sem zavartatva a kapu bal alsó sarkába lőtte a lab­dát. 1-2. 85. perc: Garai tört be a 16-oson belülre, majd az elé vetődő Tímárt kicselezve az alapvonalról közép­re gurította a labdát és azt a jó ütemben érkező Szűcs 8 méterről a kapu közepébe lőtte. 2-2. Az első félidőben sorra alakí­totta ki helyzeteit a hazai csapat, ám ezek ezúttal is sorra kimarad­tak. Fordulás után meddő me­zőnyfölénybe került a kisbágyoni csapat, nagy erőket mozgósított a győzelemért, ám a kátaiak ellen is meg kellett elégednie az egy baj­noki ponttal. Nagy Tamás: - Úgy látszik, hi­ába ismételgetem, hogy ilyen helyzetkihasználással az élet­ben nem nyerünk mérkőzést. Egyetlen dolog, aminek örülök, hogy újra vesztett állásból egyenlítettünk. Fejős Pál - Nagy lehetőséget szalasztottunk el a kiesés elke­rüléséért vívandó harcban, hi­szen csak öt percet kellett volna kihúznunk. Egyébként a látot­tak alapján az egy pontnak is örülnünk kell. Ifi: 3-1. ■ N.T. Magyargéc - Mezőkövesd 3-1 (2-0) Magyargéc, 300 néző, vezette: Kálé E. (Nagy, Jancsó). Magyargéc: Oláh T. - Ökrös, Bitter, Blaskó, Kuris - Zabundu, Novák, Rácz R., Oláh S. -Jeferson, Goják (Mátyás). Edző: Oláh Béla. Mezőkövesd: Róza - Nagy, Szobóczky, Csatlós, Galbács - Sándor (Kovács), Busái (Pál), Borsi, Nyeste - Sivák, Ragó (Da­ni). Edző: László István, Lengyel Lajos. GL: Kuris (7.), Jeferson (20.), Oláh S. (88.), ill. Csatlós (82.). Sárga lap: Nagy. Jók: Novák, Bitter, Blaskó, Oláh S., ill. Borsi, Galbács, Sivák, Csatlós. 7. perc: Bal oldali beadást kö­vetően Kuris a jobb felső sarok­ba fejelte a labdát. 1-0. 20. perc: Szöglet után Jeferson fejelte a hálóba a lab­dát. 2-0. 82. perc: Csatlós lépett ki a vé­dők közül, a kivetődő kapus mel­lett a hosszú sarokba lőtte a lab­dát. 2-1. 88. perc: Novák bal oldalról ívelt középre, Oláh Sándor fejese után a labdát a kapus kiütötte, de a kipattanót a csatár már a ka­puba lőtte. 3-1. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a Magyargéc biztosan fektet­te két vállra a Mezőkövesd csapa­tát. Oláh Béla: - Az előző bajnoki mérkőzés és a mai között óriási különbség volt, ezt a győzelmet akartuk, egy jó csapat ellen sike­rült begyűjtenünk a három pontot László István: - Gratulálok a hazai csapatnak, megérdemelt győzelmet aratott. Ifi: 3-12. ■ Géczi Attila További eredmények: Kistarcsa - Ózd 1-2, Gödöllő - Nagyréde 1-2, Putnok - Gyöngyöshalász 1-1, Gyöngyös - Túra 3-1, Ve­resegyház - Jászberény 2-1. A bajnokság állása 1. Jászberény 2516 7 2 59-22 55 2. Magyargéc 25 16 5 4 54-27 53 3. Nagyréde 2513 5 7 39-32 44 4. Putnok 2512 7 6 45-29 43 5. Túra 2512 6 7 61-20 42 6. Veresegyház 2511 9 5 45-27 42 7. Gyöngyös 2512 6 7 40-26 42 8. Mezőkövesd 2511 7 7 45-35 40 9. Baglyasalja 2510 6 9 43-32 36 10. Kisbágyon-K. .25 9 8 8 3842 35 11. Ózd 25 9 412 40-50 31 12. Kistarcsa 25 6 613 39-54 24 13. Gy.-halász 25 6 415 2240 22 14. Nagykáta 25 4 516 36-85 17 15. SBTC 25 3 517 19-57 14 16. Gödöllő 25 3 418 25-72 13 SPORTTURMIX Poolbiliárd Első ízben rendeznek Nógrád megyében poolbiliárd-bajnokságot az utánpótlás korú fiatalok­nak, május 21-én 9 órától ugyanis a salgótarjáni Madison Biliárd Center­ben gyermek (14 éves ko­rig), serdülő (14-18 éve­sek) és ifjúsági (18-21 év) korcsoportban küzdhet- nek meg az indulók a me­gyei korosztályos elsősé­gért. A feltörekvő tehetsé­gek az úgynevezett nyol­cas játékban mérkőzhet­nek meg egymással, a Magyar Biliárd Szövetség felnőtt versenyszabályá­nak megfelelően. A ki­emelten díjazott küzde­lemben bárki indulhat, a rendezők közel félszáz je­lentkezővel számolnak. A versennyel kapcsolatos bárminemű információért a 30- 913-6262-es mobil­számot lehet hívni. Totóeredmények l.MTK-Gvőr 5-21 2. Sopron - Debrecen 0-22 3. B. München - Dortmund 3-3 x 4. Frankfurt - M.gladbach 0-22 5. Hannover - Leverkusen 2-2 x 6. Nürnberg - Hertha BSC 2-11 7. Schalke-VfB Stuttgart 3-21 8. Wolfsburg - Kaiserslautem 2-2 x 9. Cagliari - Intemazionale 2-2 x lO.Chievo-Fiorentina 0-22 11. Lazio-Parma 1-01 12. Milan-Roma 2-11 13. Palermo - Messina 1-01 14. Hamburg - Bremen 1-22 Második hely A második helyen végzett a magyar férfi B-válogatott az észt­országi Tallinban rendezett röp­labda Spring Kupán. A zárótalálkozón a magyarok el­lenfele a házigazdák alakulata volt, és az eredmények úgy ala­kultak, hogy az összecsapás gya­korlatilag döntőnek minősült. Garamvölgyi Mátyás fiatal együttese szoros csatában 3-1- re maradt alul. Ne fordítson hátat a karriernek! Az UNIQA Biztosító Rt. három, legalább érettségivel rendelkező, sikerorientált üzleti munkatársat keres. További információért hívja: 06 70/332-1974 Az új generáció biztosítója. UNIQA