Nógrád Megyei Hírlap, 2005. november (16. évfolyam, 255-279. szám)

2005-11-14 / 265. szám

2005. NOVEMBER 14., HÉTFŐ SPORTTÜKÖR Honti sikeres szereplése erőemelés Belügyi fekvenyomó-bajnokság, Kaposvár A közelmúltban Kaposvá­ron rendezték meg az önálló belügyminisztériu­mi szervek, belügyi tan­intézetek és a polgárőr­ség országos fekvenyomó egyéni és csapatbajnok­ságát, melyen megyénket a Balassagyarmati Határ­őr Igazgatóság állomá­nyába tartozó Honti Atti­la határőr főhadnagy képviselte. A fekvenyomás - mint ver­senysport, illetve mint fizikai erőfelmérő gyakorlat - népsze­rűsítését, valamint az egyéni és csapatbajnoki címek eldöntését célzó viadal résztvevői a rendőr­ség, a határőrség, a katasztrófa- védelmi szervek hivatásos, köz­alkalmazotti, köztisztviselői ál­lományából kerültek ki, de meg­hívást kaptak a Magyar Honvéd­ség, a vám- és pénzügyőrség, valamint a büntetés-végrehajtás csapatai is. Az erős mezőnyben a Nógrád megyei rendvédelmi szerveket egyedül a „civilben” a Balassa­gyarmati Vitalitás SE erőemelő szakosztályát vezető, illetve a Nógrád Megyei Erőemelő Szövet­ség elnöki tisztét is betöltő Honti Attila képviselte, aki először vett részt az idén immár ötödik alka­lommal kiírt versenyen. A har­Honti Attila mincöt esztendős sportember az egyik legerősebb súlycsoport­ban, a 110 kg-osok között siker­rel vette fel a „harcot” a közel har­minc riválissal, na és persze a vastárcsákkal, s 170 kg-os telje­sítményével szoros versenyben az előkelő hatodik helyet sikerült megszereznie. SPORTTURMIX „Poloska” az öltözőben Ismeretlen tettesek lehallgatták a Manchester United futballistá­inak öltözőbeli beszélgetését va­sárnap a Chelsea elleni bajnoki előtt, közben és után. A több mint kétórás hangfelvételt a Sun című bulvárlaphoz juttatták el, amely azonban leközlés előtt még megmutatta a klub vezető­inek. „Köszönjük ezt a gesztust az újságnak, azonnal nyomozást indítunk. A jelenlegi adatok sze­rint valaki egy rádióadót helye­zett el a helyiségben, és a közel­ből rögzített mindent” - mondta Phil Townsend, az MU szóvivő­je. Az 1 -0-ás győzelem után a „poloska” felvette a játékosok örömujjongását, Rio Ferdinand megállapítását arról, hogy ettől kissé elcsendesednek a csapatot bírálók, továbbá számos trágár­ságot is... Új edző Nedo Sonetti lett az olasz élvo­nalbeli labdarúgó-bajnokság utolsó előtti helyén álló Cagliari idénybeli negyedik edzője. A 64 éves szakember a szezon végéig kötelezte el magát. Előtte Attilio Tesser, Daniele Arrigoni és Davide Ballardini irányította a csapatot. A Cagliari 11 forduló alatt öt döntetlent játszott és hat­szor kikapott. Védeni akar Jens Lehmann nem hajlandó le­ülni a kispadra a németországi labdarúgó-világbajnokságon. A 36 éves német kapus 1998 és 2004 között valamennyi Európa- és világbajnokságon tagja volt a nemzeti együttes keretének, de egy perc lehetőséget sem kapott a nagy tornákon. Biztos balassagyarmati siker kézilabda NB II., Észak csoport, férfiak, 10. forduló Balassagyarmat - Mogyoród 36-28 (14-13) Balassagyarmati Városi Sport- csarnok, 250 néző, vezette: Atkári, Herczeg. Balassagyarmat Suzuki-Ipoly SE: Jakab - Széles 3, Köteles 4, Kovács 2, Jakubecz 4, KERTÉSZ 6, SZABÓ 6. Cs.: SÍRÓ Z., Demus, Lőrik 2/2, RÁCZ V. 7, Kajdy 2, Teski. Edző: Nyári József. Az ellenfél legjobb dobót Márkus 10/2, Kamarás Gy. 5, Fábián 5. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2. Ki­állítások: 12, ill. 4. perc. Az ered­mény alakulása: 6. perc: 4-1,15. perc: 9-5, 20. perc: 10-7, 25. perc: 12-12,45. perc: 19-14,41. perc: 22-15,50. perc: 29-22,55. perc: 32-26. Az első három perc gólképte­lensége után Szabó András szer­zett vezetést a hazaiaknak, melyre mindjárt válaszoltak a vendégek. Aztán beindult Balas­sira Zoltán sagyarmat csapata, s már öt gól­lal is vezettek, de a Pest megye­iek nem adták fel, olyannyira nem, hogy öt perccel a félidő vé­ge előtt egalizálták az ered­ményt (12-12). Sőt lehetőségeik voltak vezetésre, ami a jó véde­kezésnek köszönhetően nem si­Szabó András került, így a hazaiak sovány előnnyel vonultak pihenőre. A fordulás után Kertészék új­ból tudatosan játszattak és öt perc alatt öt gólra növelték az előnyüket. Sőt tizenegy perc el­teltével már hét gól volt közte. A folytatásban is a hazaiak ural­ták a játékot, a vendégek nem tudták csökkenteni a hátrányu­kat, s végül biztosan nyert a Nyá­ri-legénység. Összességében a hazaiak telje­sen megérdemelt sikert arattak annak ellenére, hogy az első fél­időben kissé megijesztették szur­kolóikat A szünetben végrehajtott kapuscsere nagyon jó húzásnak bizonyult: Síró Zoltán jó teljesít­ménye is hozzájárult egy nagyon jó Mogyoród elleni magabiztos nyolcgólos g}vzelemhez. Nyári József: - Az Erdőkertes elleni fölényesen megnyert mér­kőzés még túl közel volt. Jól kezd­tünk, utána viszont számomra is érthetetlenül, már nem a tudatos, hanem az egyéni játékot erőltet­tük, jött is az egyenlítés. A máso­dik félidőben már fejben is oko­sabban játszottunk és ennek meg lett az eredménye. Ifi: 33-24. kanyó Bemelegítettek a Guinness-rekordra csocsó 4. Saci Bár Kupa, Salgótarján Alaposan felpörögtek a focisták mind két csapatban, de mi mást tehettek volna, hiszen irányítóik játékos kedve így kívánta. Bábként követték mozgató(rugó)ik akaratát, erőnléti gondjaik nemigen adódtak, elsősor­ban a lapos passzokat erőltették, és igen gólerősek­nek bizonyultak. Egyedül a kreativitásukkal akadt nagy gond, de mit várhat el az ember egy jelképesen „madzagon rángatott”, valóságban rúdon mozgatott, műanyagból fröccsöntött focicsapattól. Mint a fenti sorokból kiderült, csocsótornát rendeztek Salgó­tarjánban minap, ahol két aszta­lon 12 páros küzdött meg a 4. Saci Bár Kupáért. Az eseményt jegyző négyes számból még az is könnyen következtethet a külön­leges sportág, illetve szórakozás itteni múltjáról, aki nincs telje­sen benne ennek a szakágnak a rejtelmeiben. Pedig sokan űzik hazánkban is, külön sportági szakszövetségük van, a megye- székhelyen már vagy 45-50 éve játszanak, de igazi minőségi fel­lendülést az utóbbi évek hoztak. Főként egy lelkes, számviteli fő­iskolás csoportnak - akik talán még tanulmányaik rovására is rendületlenül hódolnak játék- szenvedélyüknek - és néhány tarjáni csocsós „őskövületnek” köszönhetően. Tehetik ezt az utóbbi fél évtizedben Saci néni segítségével, aki korábban bár­jában, manapság kisvendéglőjé­ben két asztallal, a rendezés és gáláns díjazás költségével is rendszeresen besegít a különbö­ző tornák, bajnokságok rende­zésébe.- Vagy 250 zsíros kenyér „a la gazdagon” elfogyott délutántól késő estig - mondja nevetve a névadó, de ez csak bemelegítés volt a november 20-án ugyanitt rendezendő Guinness-rekordkí- sérletre, amikor is az osztrákok 33 és fél órás időtartamcsúcsát két-két páros is meg szeretné dönteni. De erről majd későbbi számunkban részletesebb is­mertetést kapnak olvasóink. Most is akadt elég, diáktárs, szurkoló, barátnő - sajnos a höl­gyek harci kedve a korábbiakkal ellentétben nem állt a magasla­ton, így sem női, sem vegyes pá­rosban nem akadt induló - de mi lesz itt a rekordkísérletnél? Ott aztán még jobban elkel majd az együttérzés, a biztatás, a lelkierő fokozása a nehéz órákra. Most az „előjátékon” a három különböző méretű kupát helyezési sorrend­ben a számviteli főiskolás Pásztor Zsolt-Szendrei Péter páros nyer­te a Gubán Miklós-Prokop Gábor (Salgótarján) és a Tóth Dávid- Tarjáni Dávid (Karancskeszi) ket­tős előtt. Az ugyancsak hazai Sztrémi Ádám-Majer László duó különdíjat érdemelt ki, ám a vég­telen (2) nap nekik is november 20-ra, a rekordkísérletre esik, ahol eldől: kik a legények a csocsógáton. (satis) A Saci Bár Kupa győztese (balról) a Pásztor-Szendrei páros Pásztóiak meglepetésgyőzelme a bajnok otthonában kosárlabda Megyei bajnokság, férfiak, nők Eredmények A közelmúltban megkezdő­dött a kosárlabdázók megye­bajnoki pontvadászata, mely­ben idén öt-öt férfi-, illetve női együttes küzd egymással a mi­nél jobb helyezésekért. Az elő­ző szezonhoz hasonlóan a Szécsényi Törekvés Klub Amatőr SE, a Pásztói SZSE, va­lamint a Salgótarjáni PSZF SE mindkét szakágban képvisel­teti magát, a legutóbb szintén két csapatot nevező Gyöngyö­si DSE ugyanakkor idén csak az erősebb nem küzdelmeiben érdekelt. Az urak mezőnyéből financiális nehézségek miatt ezúttal hiányzik az utóbbi években meghatározó szere­pet betöltő, rendre a dobogón végző Beszterce KK, míg a höl­gyeknél a három balassagyar­mati gárdából egy - nevezete­sen a Dózsa DSE - maradt hír­mondónak. Ami a már javában zajló sze­zon eddigi eseményeit illeti, a férfiaknál három - igaz csonka- forduló után már csak a gyöngyösiek hibátlanok, a címvédő Szécsény ugyanakkor nagy meglepetésre már első ta­lálkozóján elbukott a pásztói­akkal szemben, míg a trónfosz­tásra legesélyesebbnek tartott, több NB Il-es játékossal feltur­bózott tarjáni főiskolások az igazolatlanul elmulasztott a hevesi „előadás” miatt kapott büntetés következtében pilla­natnyilag sereghajtók. Az ed­dig lejátszott öt találkozó - a hölgyek egy körön vannak túl- egyébként nem a számolatla- nul hulló kosarakról marad majd emlékezetes, hiszen a fe­lek összpontszáma mindösz- sze egyszer haladta meg a száz pontot. Erre mondják: idény eleji forma... Férfiak 1. forduló Gyöngyösi DSE - Pásztói SZSE fi. 60-36 (18-5, 8-10,21-7, 13-14) Gyöngyös, vezette: Grosch A., Deák Cs. Legjobb dobók: Szűk L. 16/3, Czene P. 14, ill. Mohácsik G. 11. A vendégek gyenge védeke­zését kihasználva a különösen a páratlan negyedeket meghajtó gyöngyösiek magabiztos győzel­met arattak. A PSZF SE - Mátranováki VSE mérkőzést elhalasztották. Szabadnapos: Szécsényi TKASE. 2. forduló Szécsényi TKASE - Pásztói SZSE B. 47-49 (14-6,13-11, 8-11,12-21) Szécsény, vezette: Grosch A., Tóth P. Ld.: Kovács 1.15/6, Murá­nyi T. 14, ill. Markó 1.17/3, Luk­ács L. 9/3. A kosarakban megle­hetősen szegény, ám izgalmak­ban annál inkább bővelkedő ta­lálkozón Markó István utolsó má­sodpercekben született találatá­val győztek a második félidőre belelendülő pásztóiak a bajnoki címvédő ellen. Gyöngyösi DSE - PSZF SE 20-0. A főiskolán nem találtak öt kosarast... Szabadnapos: Mátranováki VSE. 3. forduló Szécsényi TKASE - Mátranováki VSE 98-64 (28-15,21-21,20-15,29-13) Szécsény, vezette: Grosch A., Tóth P. Ld.: Tőzsér T. 26/3, Murá­nyi T. 19, ill. Moravszki A. 26/3, Horváth T. 18/15. A rajton elszen­vedett hazai vereséget nagy kü­lönbségű sikerrel feledtető szécsényi gárdában a hajrában már a fiatalok is lehetőséget kap­tak, s többnyire éltek is a biza­lommal. A Pásztói SZSE II. - PSZF SE mérkőzést elhalasztották. Szabadnapos: Gyöngyösi DSE. A bajnokság állása 1. Gyöngyösi DSE 2 2 0 80-361.000 2. Szécsényi TKASE 2 1 1 145-113 0.750 3. Pásztói SZSE II. 2 1 1 85-1070.750 4. Mátranováki VSE 1 0 1 64- 98 0.500 5. PSZF SE 1 01 0-200.000 Megjegyzés: a PSZF SE-től egy büntetőpont levonva. Nők 1. forduló PSZF SE - Bgy. Dózsa DSE 50-46 (10-11,14-6,9-13, 17-16) Salgótarján, Pénzügyi és Szám­viteli Főiskola, vezette: Orbay Cs., Tóth P. LcL: Deme Cs. 24/15, Kol­lár K. 13/3, ill. Pap A. 30/15, Hor­váth A. 11/3. Bár Deine Csilla és Pap Andrea gólpárbaját a vendé­gek kiválósága nyerte, a szoros küzdelmet hozó találkozó végén a főiskolások pontgyárosa és társai örülhettek. Szécsényi TKASE - Pásztói SZSE 51-26 (12-8,14-7,21-4, 4-7) Szécsény, vezette: Kiss G., Tóth P. Ld.: Bagyinszky B. 16, Varga T. 14, ifi. Czirbusz K. 8. A valameny- nyi negyedben tíz pont alatt ma­radó - igaz a záró felvonást így is megnyerték a vendégek... - pász­tóiak tizennégy(!) büntetődobást hibáztak el a sima hazai győzel­met hozó találkozón. Szabadnapos: Salgótarjáni NKK. A bajnokság állása 1. Szécsényi TKASE 1 1 0 51-26 1.000 2. PSZF SE 1 1 0 50-46 1.000 3. Bgy. Dózsa DSE 10 1 46-50 0.500 4. Pásztói SZSE 1 0 1 26-51 0.500 5. Salgótarjáni NKK 0 0 0 0- 00.000