Nógrád Megyei Hírlap, 2005. október (16. évfolyam, 229-254. szám)

2005-10-10 / 236. szám

2005. OKTÓBER 10., HÉTFŐ SPORTTÜKÖR A Magyargéc tartja előnyét labdarúgás NB III, Mátra-csoport, 9. forduló A Magyargéc (sötét mezben) biztosan nyert a Nagykáta ellen Räikkönen diadala forma-1 Japán Nagydíj Kimi Räikkönen nyerte az 56. Forma-l-es világbajnokság ti­zennyolcadik futamát, a Japán Nagydíjat. Mögötte a Renault két pilótája, az olasz Giancarlo Fisichella és a már világbajnok spanyol Fernando Alonso ért cél­ba. A finn pilóta sikerének érté­két növeli, hogy motorcsere mi­att csak a 17. helyről rajtolhatott, s az utolsó körben sikerült élre állnia, amikor a célegyenesben megelőzte Fisichellát. Japán Nagydíj (53 kör, 307,573 km), végeredmény: 1. Kimi Räikkönen (finn, McLaren-Mer- cedes) 1:29:02.212 óra, 2. Gian­carlo Fisichella (olasz, Renault) 1.633 mp hátrány, 3. Fernando Alonso (spanyol, Renault) 17.456 mp h., 4. Mark Webber (ausztrál, Williams-BMW) 22.274 mp h., 5. Jenson Button (angol, BAR-Hon- da) 29.507 mp h., 6. David Coulthard (skót, Red Bull-Cos- worth) 31.601 mp h., 7. Michael Schumacher (német, Ferrari) 33.879 mp h., 8. Ralf Schumach­er (német, Toyota) 49.548 mp h. A Forma-l-es világbajnokság állása a tizennyolcadik futam után. Versenyzők: 1. Fernando Alonso (spanyol, Renault) 123 pont - már világbajnok, 2. Kimi Räikkönen (finn, McLaren- Mercedes) 104,3. Michael Schu­macher (német, Ferrari) 62. Totóeredmények 1. Bulgária - Magyarország 2-0 1 2. Horvátország - Svédország 1-0 1 3. Finnország - Románia 0-1 2 4. Dánia - Görögország 1-0 1 5. Szlovákia - Észtország 1-0 1 6. Ciprus - Írország 0-1 2 7. Svájc - Franciaország 1-1 x 8. Norvégia - Moldova 1-0 1 9. Olaszország - Szlovénia 1-0 1 10. Skócia - Fehéroroszország 0-1 2 11. Anglia - Ausztria 1-0 1 12. Litvánia - Szerbia-Mont. 0-2 2 13. Belgium - Spanyolország 0-2 2 14. Csehország - Hollandia 0-2 2 Magyargéc - Nagykáta 4-2 (1-0) Magyargéc, 300 néző, vezette: Kovács B. (Fehér, Szigetvári). Magyargéc: Godó - Ökrös, Bitter, Jenei, Rácz R. (Mátyás) - Jeferson, Pingiczer, Novák, Ju­hász (Silva) - Junior (Berki), Jedenák. Edző: Oláh Béla. Nagykáta: Kulcsár - Czakó G., Müller, Fejős, Németh - Barto- sik, Kádár, Szekeres, Győrfi Krobák (Czakó N.), Tomasek (Román). Edző: Fejős Pál. Gl: Junior (37., 47.), Jeferson (53., 87.), ill. Kádár (62., 88.,-11- esből). Sárga lap: Ökrös, Jedenák, ill. Németh, Fejős, Sze­keres, Román. Jók: Bitter, Jenei, Jeferson, Junior, Jedenák, Hl. Né­meth, Kádár. 37. perc: Jedenák beadása után Junior 5 méterről helyezte a kapuba a labdát. 1-0. 47. perc: Jedenák ezúttal bal oldalról végzett el szögletet, mely után Junior talált a kapuba. 2-0. 53. perc: Ökrös bedobása után Junior kapufára fejelte a labdát, s a kipattanót Jeferson ollózva juttatta a vendégek kapujába. 3-0. 62. perc: Kádár kapott jó lab­dát, mely után a kapuba lőtt. 3-1. 87. perc: Silva labdáját Jeferson vágta a kapuba. 4-1. 88. perc: Czakó Gábort buktat­ták a tizenhatoson belül. A meg­ítélt büntetőt Kádár értékesítet­te. 4-2. Közepes iramú mérkőzésen a hazaiak, igaz, hogy nem a leg­jobb játékukkal, de megérdemel­ten nyertek. Oláh Béla: - Az idei legrosz- szabb játékunkkal is nyerni tud­tunk. Úgy érzem megérdemel­ten állunk az első helyen. Fejős Pál: - A 4-2 nemigen tükrözi a valóságot a játék alap­ján. Még nem voltam Magyar- gécen, de úgy érzem ide nagy önbizalommal kell jönni. Géczi Attila Kisbágyon - Nagyréde 1-2 (1-1) Kisbágyon, 200 néző, vezette: Ihász Zs. (Csorba, Kuti). Kisbágyon-Karton: Prezensz- ki (Pisák) - Kovács (Garai), Sá­gi, Fenyvesi P. - Kapás, Kresák, Varga, Németh - Szől-lősi (Maksó), Szűcs, Jele. Edző: Jeck Ferenc. Szőlőskert-Nagyréde: Juhász E. - Gódor, Pásztor, Csuvikovsz-ky, Ludányi - Papi, Bódis (Kar-sai), Fekete, Takács - Csomós (Bíró P.), Szász. Edző: Nagy Gábor. Gl.: Szőllősi (37.), ill. Szász (12.), Takács (87.). Sárga lap: Var­ga, ill. Csuvikovszky, Bódis. Ki­állítva: Pisák (87.). Jók: Fenyvesi P., Németh, ill. Juhász, Papi, Ludányi. 12. perc: Szász iramodott meg a bal oldalon, majd 25 méterről megcélozta a bal alsó sarkot, a könnyűnek ígérkező lövést a ha­zaiak kapusa a kapuba ejtette. 0-1. 37. perc: Szép támadás után Pisák a jobb oldalon kilépő Szőllősihez passzolt, aki a bal sa­rokba vágta a labdát. 1-1. 87. perc: Egy vendégkontra so­rán a kilépő Papit Pisáik a kapu­tól 20 méterre lerántotta. Megle­petésre a játékvezető Pisákot ki­állította, a megítélt szabadrúgás­ból pedig Takács a bal felső sarok­ba csavarta a labdát. 1-2. Hazai helyzetekkel kezdődött a mérkőzés. A kezdeti lendületet egy potyagól törte meg, ennek ellenére még az első félidőben sikerült egyenlíteni. A második félidő első 20 percében a Kisbágyon több gól­helyzetéből egyet sem tudott értéke­síteni, ami megbosszulta magát. A hazaiak sokat tettek a győzelemért, ám ez mit sem ért (Piczenszkit a 20. percben lecserélték, Pisák jött be a mezőnybe, míg a kapuba Kresák állt.) Jeck Ferenc: - Ezen a mérkőzé­sen érvényesült a labdarúgás örök törvénye: ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni. Nagy Gábor: - Ma a győzelem volt a fontos, és ezt ha némi sze­rencsével is, de megvalósítottuk. Ifi: 4-2. Nagy Tamás SBTC - Jászberény 0-3 (0-0) Salgótarján, tóstrandi sportte­lep, 300 néző, vezette: Czeglédi A. (Reibl, Kalicz). Salgótarjáni BTC: Herczeg - Gulyka, Juhász, Pataki, Kerényi - Liber (Hajas), Csatlós, Botos, Dudás - Birincsik, Lipták (Bal­ia). Szakmai igazgató: id. Simon Imre. Jászberény: Rácz - Oláh, Luk­ácsi, Majzik, Kónya - Tóth, Mol­nár (Bojtos), Tasi, Györki (Nagy Sz.) - Németh Gy. (Nagy R.), Ládi. Játékos-edző: Rácz Róbert. Gl.: Ládi (70.), Csatlós (80., - öngól), Tasi (85.). Jók: Pataki, Csatlós, Birincsik, ill. Ládi, Majzik, Tasi. 23. perc: Kerényi 5 méterre állt a kapussal szemben, de elügyet- lenkedte a ziccert. 70. perc: Szögletrúgás után, nagy kavarodás végén Ládi kö­zelről a kapu közepébe passzol­ta a labdát. 0-1. 80. perc: Csatlós becsúszva akart szerelni, ez rosszul sike­rült, és a labda a bal alsó sarok­ban kötött ki. 0-2. 85. perc: Ládi Juhász hátára fejelte a labdát, lepattant róla és azt Tasi a kapuba emelte. 0-3. Az első félidőben jó mérkőzést láthatott a szépszámú közönség. Fordulás után érthetetlenül visz- szaesett a hazai csapat. Id. Simon Imre: - Az idény leg­jobb játékát nyújtottuk hetven per­cig, de mivel a héten a sok sérült nem edzett, ezért elfáradtunk. Rácz Róbert: - Gyenge játék­kal is magabiztos győzelmet arattunk. Ifi: 1-3. stj GödöUő - Baglyasalja 0-2 (0-0) Gödöllő, 100 néző, vezette: Bodac T. (Mozsár, Tóth). Pelikán FC GödöHő: Edelényi - Somogyi, Kerecsényi, Kovács Ádám, Kovács Ákos - Markóczi, Kálmán, Sági, Maros (Tóth) - Ki­rály A., Szász (Demjén). Edző: Ivanovics Károly. Nógrád Volán-Baglyasalja: I Lázár - Herczeg, Kőházi, Jeney ! - Balázs, Kelemen, Híves (Ba- - ranyi), Szabó, Benus (Kadlót) - Oláh, Romhányi. Játékos-edző: Baranyi Miklós. GL: Balázs (62.), Baranyi (70.). Sárga lap: Somogyi, Kálmán, ill. Balázs. lók: Kovács Ádám, So­mogyi, ill. Balázs, Lázár, Her­czeg. 62. perc: A jobbról beívelt lab­dát Balázs Attila kapásból vágta a kapuba. 0-1. 70. perc: A csereként beállt Baranyi első labdaérintésből gólt szerzett. 0-2. Küzdelmes, nehéz mérkőzésen megérdemelten nyert a Baglyasalja. Ivanovics Károly: - Jó mérkő­zésen a vendégcsapat kihasznál­ta hibáinkat és elvitte a három pontot. Baranyi Miklós: - A vártnál nehezebb mérkőzésen nagyon fontos három pontot szereztünk. Ifi: 2-5 , Sz.J. További eredmények: Ózd - Túra 2-1, Kistarcsa - Putnok 1-1, Gyöngyös - Mezőkövesd 2-0, Ve­resegyház - Gyöngyöshalász 2-0. A bajnokság áUása 1. Magyargéc 9 8 01 26-13 24 2. Veresegyház 9 6 30 20-7 21 3. Túra 9 6 03 23-8 18 4.Jászberény 9 5 31 25-12 18 5. Baglyasalja 9 5 04 23-13 15 6. Kistarcsa 9 4 32 22-14 15 7. Nagyréde 9 4 32 13-12 15 8. Gyöngyös 9 4 23 18-12 14 9. Mezőkövesd 9 3 33 15-14 12 10. Ózd 9 3 15 14-19 10 11. Putnok 9 2 34 18-19 9 12. Kisbágyon-K. 9 2 34 12-19 9 13. SBTC 9 2 16 8-24 7 14. Gy.-halász 9 1 26 8-16 5 15. Nagykáta 9 1 26 19-44 5 16. Gödöllő 9 1 1 7 9-27 4 Visszaszerezte a bajnoki címet a Dorogháza FUTSAL Női megyebajnokság, 5. forduló, Salgótarján Az utolsó tizenkét mérkőzésén mindössze két pontot hullajtó Toldi DSZSE Dorogháza együttese megérdemel­ten nyerte meg története második megyebajnoki címét Bár, ahogy korábban beszámol­tunk róla az utolsó előtti fordulót követően az akkori vendéglátó Toldi DSZSE együttese vette át a vezetést megyei női futsalbaj- nokságban, a minapi, salgótarjá­ni záró kört már a Héhalom együttese várhatta az élről. Tör­tént ugyanis, hogy a dorogházai tornán a Skorpió SE gárdájában a megengedettnél egyel több NB I-es játékengedéllyel rendelkező labdarúgó lépett pályára, aminek következtében a versenybizottság törölte a tarjániak pályán elért eredményeit - köztük a Héhalom elleni győzelmet is - s a mérkő­zések három pontját az eUenfelek javára igazolta. Ezzel még kiéle­zettebbé vált az aranyéremért folytatott, amúgy is rendkívül iz­galmasan alakuló versenyfutás, amely csupán legutolsó pillanat­ban, a pontvadászat záró össze­csapásán dőlt el. A Héhalom - Toldi DSZSE fináléban előbbi gár­da számára már a döntetlen is elegendő lett volna az üdvözülés­hez, a dorogházaiaknak ugyan­akkor gyengébb gólkülönbségük miatt mindenképpen nyerniük kellett. Nosr ez Végh Eszternek a hajrában szerzett találatával vé­gül sikerült is Pintér Zoltán alaku­latának, amely így egy esztendő után visszaszerezte a tavalyi év­ben a mátraszőlősiek által „elbi­torolt” bajnoki címét. Az aranyér­mes gárda névsora: Urbán Kata­lin, Jámbor Krisztina, Rezes Beá­ta, Végh Éva, Csépe Sándorné, Hajdú Eszter, Szűcs Helga, Végh Eszter, Orosz Noémi, Hovanecz Bernadett, Nágel Krisztina, Praveczki Andrea. A záró forduló eredményei Skorpió SE Salgótarján - Héhalom SE 0-2 (0-1) Skorpió SE Salgótarján: Gyányi Dóra - Tóth Friderika, Gál Veronika Szandra, Szakács Krisztina, Lehoczki Alexandra, Bérezési Erika, Paragi Imola Kit­ti. Edző: Lehoczki Tibor. GL: Tóth Eszter, Tóth Andrea. Cserhátgyöngye Buják - Madách DSE Salgótarján 4-1 (4-0) Cserhátgyöngye Buják: Mol­nár Ninetta - Pásztor Sándorné, Kovács Melinda, Molnárné Péter Katalin, Kusnyár Krisztina, Cson­tos Mária, Laczik Mariann, Bor­bély Kitti, Illés Nikolett, Tóth Tün­de. Játékos-edző: Pásztor Sándor­né. GL: Csontos Mária (3), Kovács Melinda, ill. Hrecska Viktória. Sárga lap: Hrecska Nóra. Toldi DSZSE Dorogháza - Skor­pió SE 3-2 (3-1) Toldi DSE Dorogháza: Urbán Katalin - Rezes Beáta, Végh Éva, Hajdú Eszter, Szűcs Helga, Végh Eszter, Csépe Sándorné, Nágel Krisztina. Edző: Pintér Zoltán. GL: Szűcs Helga, Végh Éva, Nágel Krisztina, ill. Gál Veroni­ka Szandra (2). Héhalom SE - Cserhátgyöngye 2-1 (0-0) Héhalom SE: Filcsik Berna­dett - Kopka Katalin, Nagy Krisztina, Komáromi Lúcsia, Péter Boglárka, Bohus Rozália, Bencsó Mária, Tóth Eszter, Tóth Andrea, Farkas Kitti, Molnár Katalin. Edző: Farkas Ferenc. GL: Tóth Andrea, Tóth Eszter, ill. Kusnyár Krisztina. Madách DSE - Toldi DSZSE 0-2 (0-0) Madách DSE: Rusz Bianka - Schneiker Lilla, Somoskői Adri­enn, Farkas Diána, Hrecska Nó­ra, Hrecska Viktória, Szklenár Kitti, Kovács Aliz. Edző: Oláh Sándor. GL: Szűcs Helga (2). Skorpió SE - Cserhátgyöngye 0-2 (0-2) GL: Csontos Mária (2). Héhalom SE - Madách DSE 2-0 (1-0) GL: Tóth Andrea, Tóth Eszter. Toldi DSZSE -Cserhátgyöngye 3-2 (0-1) GL: Végh Eszter (3), ill. Kovács Melinda, Molnárné Péter Katalin. Skorpió SE - Madách DSE 2-0 (1-0) GL: Gál Veronika Szandra (2). Héhalom - Toldi DSZSE 0-1 (0-0) GL: Végh Eszter. A bajnokság végeredménye 1. Dorogháza 2014 2 4 43-26 44 2. Héhalom SE 2012 5 3 42-14 41 3. Cs. Buják 2010 4 6 41-25 34 4. Skorpió SE 20 4 214 21-42 14 5. Madách DSE 20 2 3 15 12-52 9 Megjegyzés: a 4. fordulóban le­játszott Buják - Skorpió SE ( 1 -2), Skorpió SE - Héhalom (1-0) és Skorpió SE - Dorogháza (0-1) mérkőzések eredményeit a ver­senybizottság törölte, s a három pontot 3-0-ás gólkülönbséggel a Skorpió SE ellenfelei javára írta. A góUövőlista végeredménye 26 gólos: Csontos Mária (Bu­ják), 16 gólos: Tóth Andrea (Fiéhalom), Szűcs Helga (Dorog­háza), 15 gólos: Végh Eszter (Dorogháza), 13gólos: Tóth Eszter (Héhalom), 9gólos: Gál Veronika Szandra (Skorpió SE), 6 gólos: Végh Éva (Dorogháza), 5 gólos: Kovács Melinda (Buják), 4gólos: Csonka Erzsébet, Szakács Krisz­tina (mindketten Skorpió SE), 3 gólos: Laczik Mariann (Buják), Farkas Kitti, Péter Boglárka (mindketten Héhalom), Schne­iker Lilla, Farkas Diána (mindket­ten Madách DSE), 2 gólos: Rezes Beáta (Dorogháza), Jakabová Pet­ra, Bérezési Erika (mindketten Skorpió SE), Szklenár Kitti (Ma­dách DSE), Bencsó Mária (Héha­lom), Kusnyár Krisztina (Buják), 1 gólos: Tóth Tünde, Péterné Mol­nár Katalin (mindketten Buják), Komáromi Lúcsia, Molnár Kata­lin (mindketten Héhalom), Hrecska Viktória (Madách DSE), Nágel Krisztina (Dorogháza). H. P.