Nógrád Megyei Hírlap, 2005. június (16. évfolyam, 125-150. szám)

2005-06-13 / 135. szám

2005. JÚNIUS 13., HÉTFŐ Utolsó forduló dönt a dobogó alsó fokairól labdarúgás Kriston Sport megyei I. osztály, 29. forduló 10 ________________________________SPORTTÜKÖR Hé halom - Karancsberény 6-1 (1-0) Héhalom, 250 néző, vezette: Szűcs (Strehó, Lukács L.) Héhalom: Őri - Kiss Cs., Csin­talan, Podobén, Soltész - Demcsák (Farkas), Juhász, Gerhát, Fekete R. (Horváth) - Lőrincz, Jakus R Edző: Szilágyi Albert. Karancsberény: Sztremi - Bo­ros, Gergely, Paczári, Fodor Cs. P. (Bazsó) - Szőke Sz., Fekete L, Radván, Kiss G. (Fodor P.) - Ko­vács, Létrái (Vilk). Edző: Gulyka Ferenc. Gl: Lőrincz (2), Fekete R. (2), Jakus R, Gerhát, ill. Szőke Sz. Sárga lap: Kiss Cs. Jók: Őri, Lőrincz, Jakus R, Fekete R., Gerhát, ill. Fekete L. A héhalmiak hozzáállásán és játékán látszott, hogy győzelem­mel akarják befejezni a szezon utolsó hazai mérkőzést. Parádés gólokkal örvendeztették meg a szurkolótáborukat, és győzelmük ilyen arányban is megérdemelt a lelkesen játszó vendégek ellen. Szilágyi Albert:- A mai mérkő­zésen nemcsak jól játszottunk, hanem helyzeteink egy részét ki is használtuk. Dicséret illeti a csapat minden tagját. Gulyka Ferenc:- Katasztrofális egyéni hibák sorozatával segí­tettük a hazai csapat nagyará­nyú győzelmét. Ifi: 6-7. ■ Sz. M. Szügy - Kisbágyon 2-2 (1-1) Szügy, 200 néző, vezette: Csi­kós J. (Békési, Molnár). Szügy: Szathmári - Pintér Á. (Téti), Dombóvári, Révész (Bene­dek) - Helmreich, Hodászi, Pin­tér IIL, Kmetti, Rados - Frankó, Urbán. Szakosztályvezető: Pintér I István. Kisbágyon-Karton: Szabó (Prezenszki) - Tóth, Sági, Ko­vács Gy., Fenyvesi - Bognár, Ka­pás L. (Horváth), Maksó M., Kresák - Németh, Garai. Szak­mai igazgató: Jeck Ferenc. GL: Kmetti, Frankó, ill. Kapás L, Garai. Sárga lap: Kresák. Jók: Hodászi, Pintér IIL, Szathmári, ill. Kovács Gy., Sági, Németh, Garai. A tartalékos hazai csapat mél­tó és egyenrangú ellenfele volt a bajnokcsapatnak. PintérIIstván: A mai mérkőzé­sen a Fortuna is minket segített, így sikerült itthon tartanunk egy pontot a bajnokcsapattal szem­ben. Gratulálok a vendégeknek, sok sikert kívánok nekik a ma­gasabb osztályban. Jeck Ferenc: Változatos mérkő­zés, szezonvégi játék, igazságos döntetlen. Gratulálok a hazaiak­nak, további sok sikert nekik. Ifi: 2-5. ■ Kárpáti László Szécsény - Zagyvaróna 5-0 (4-0) Szécsény, 150 néző, vezette: Dobos (Nagy J., Mohácsi B.). Szécsény: Horváth - Smelkó, Lőrik, Jusztin G., Végh (Sztrigán) - Sümegi, Kómár, Juhász - Galcsik (Gordos), Varga L. (Boda), Lászlók. Edző: Pénzes Ist­ván Zagyvaróna: Szabó A. - Király A. (Király T.), Isdinszki G., Debrei, Herczeg - Váradi, Szol­noki, Kaszás - Isdinszki T., Kövesdi (Mutter), Tőre. Szakosz­tályvezető: Isdinszki Rezső GL: Galcsik (2), Varga L. (2), Lászlók. Sárga lap: Jusztin, ill. Király A., Isdinszki T. Kiállítva: Isdinszki T. Jók: Horváth, Lőrik, Kómár, Galcsik, Végh, Varga L., ill. Herczeg, Kaszás, Király T. Már az elején eldőlt a mérkő­zés a jól kezdő hazaiak javára. Ezután már szinte csak egy csa­pat volt a pályán, a vendégek na­gyon keveset mutattak játékban. Pénzes István: - Nagyon ha­mar feladta sportszerűen küzdő ellenfelünk, így könnyű győzel­met arattunk. Isdinszki Rezső: - Hitehagyott játékunk miatt sima vereséget szenvedtünk. Ifi: 1-6. ■ Bartus Attila Nagybátony - Hasznos 2-0 (2-0) Nagybátony, 250 néző, vezet­te: Mohácsi L. (Balázs, Dósa). Nagybátony: Zsignár - Józsa, Kovács A., Almási T., Kecskés - Vámos, Baranyi, Orosz P. (Csaba A.), Benus (Lipták) - Orosz IIT., Kovács Tamás (Krajecz). Edző: Almási Dénes. Hasznos: Szeles - Bakos (Gombár T.), Maksó, Holtner, Csépe (Gombár I.) - Kiska, Dancsok, dr. Kanyó, Kapás - Szűcs (Cristea), Búzái. Edző: Cristea Dániel. GL: Benus, Kovács Tamás. Sár­ga lap: Józsa, Kovács Tamás, ill. Búzái, Dancsok, Holtner, Szűcs. Jók: Józsa, Orosz II T., Baranyi, Almási T., Kovács A. ill. Kapás, Holtner, Kiska, Maksó. Rendkívül kemény, néhol dur­va mérkőzésen a hazaiak takti­kus játékkal már az első félidő­ben eldöntötték a három pont sorsát. Almási Dénes: - Végig ke­zünkben tartottuk az irányítást, így apró hibáink ellenére a győ­zelmünk egy percig sem forgott veszélyben. Köszönet az egyre gyarapodó szurkolótáborunk­nak a sportszerű biztatásért. Cristea Dániel: - Küzdelmes mérkőzést játszottunk mindkét oldalon sok helyzettel. Úgy gon­dolom, hogy megérdemelten nyert a hazai csapat. Ift: 4-3. ■ A D. Mátranovák - Kisterenye 1-3 (0-2) Mátranovák, 100 néző, vezette: Seszták (Telek, Bogár E.). Mátranovák: Petróczi Marcsok (Dancsok), Csikós G., Rács (Lakatos), Pintér N. - Gu­bán, Bognár (Oláh S.), Tóth R, Vári - Kakuk, Kapás Gy. Szak­osztályvezető: Tóth Miklós. Kisterenye: Szabó R. - Sándor, Oláh Cs., Garamszegi, Szeberényi Zs. - Kovács N. (Var­ga), Pintér Zs., Komódy, Szűcs L. - Szűcs Cs., Griffaton (Zagyi). Edző: Koncsik László. GL: Kakuk, ill. Szűcs Cs. (2), Griffaton. Sárga lap: Rács, Pintér N., Tóth R, ill. Sándor, Komódy, Szűcs L. Jók: Pintér N., Gubán, ill. az egész csapat. A hazaiak úgy kezdték az el­ső félidőt, ahogy a Palotás elleni mérkőzést befejezték. Széteső- en, sok hibával és minden el­képzelés nélkül játszottak. Ezen csak az utolsó húsz percben tud­tak javítani, amikor a vendégek már teljesen beszorultak kapu­juk elé. De ekkor már a szeren­cse is elpártolt a novákiaktól, akik háromszor is a kapufát ta­lálták el. A lelkesebben játszó és a győzelmet jobban akaró terenyeiek sikere teljesen meg­érdemelt. Tóth Miklós: - Már az első fél­időben „eldöntöttük” a mérkő­zést, a második játékrészben csak futottunk az eredmény után. Koncsik László: - Úgy érzem, hogy játékunk és gólhelyzeteink alapján megérdemelt győzelmet arattunk. Ifi: 4-3. ■ Gecse István Érsekvadkert - Karancslapujtő 1-2 (1-0) Érsekvadkert, 250 néző, vezet­te: Olasz (Pál L., Vámos). Érsekvadkert: Szabó T. - Gubik R, Konopás, Szabó I L, Deák - Pádár, Kakuja (Herczeg), Keresztes L. (Gubik Á.), Nagy (Bana) - Bogdány, Szabó A. Játé­kos-edző: Keresztes László. Karancslapujtő: Babják - Bozó, Mikáva, Juhász, Rács - Fo­dor, Tóth (Horváth), Kovács, Bozsik (Majer) - Bartha, Lavaj. Edző: Sipkó Sándor. GL: Bogdány, ill Lavaj (2). Sár­ga lap: Bogdány, ill. Babják, Mikáva, Tóth, Bozsik. Kiállítva: Bogdány. Jók: Nagy, Szabó A., ill. Kovács, Lavaj, Mikáva, Hor­váth. Igen kemény mérkőzésen az első félidőben a hazaiak kevés akciójuk egyikéből vezetést sze­reztek. A jobb erőkből álló ven­dégek a második félidőben ki­egyenlítettek, majd Bogdány büntetőt hibázott, aztán kiállít­tatta magát. Ezzel az ember­előnnyel tudott élni a Lapujtő és a maga javára fordította a mérkő­zést. Keresztes László: - Ezt a mér­kőzést nem az ellenfél nyerte meg, hanem mi veszítettük el. Sipkó Sándor: - Szikrázóan kemény mérkőzésen labdabir­toklásban egyértelmű, helyzet- kihasználásban már enyhén szólva megkérdőjelezhető volt a fölényünk. Számunkra ez a győ­zelem a bronzéremért való ver­senyfutásban még nagyon sokat érhet. Ifi: 4-4. ■ Nógrádi József Kazár - Palotás 0-3 (0-2) Kazár, 150 néző, vezette: Zsélyi (Oláh G., Kese). Kazár: Herczeg - Hársi, Milcsovics, Medve, Sándor - Radies (Kovács), Szabó B., Bé­kés, Tőzsér I Zs. - Csikós Á. (Czene), Szabó M. Edző: Tőzsér I Zsolt. Palotás: Kotasz - Hegyi, Pisák, Kárpáti, Hóvári (Jakus) - Vészeli, Varga L (Barna), Maksó, Pásztor - Korecz (Pintér), Jele Z. Edző: Varga Lajos. GlzVarga L, Jele Z., Maksó. Sárga lap: Szabó M., Csikós Á., ill. Maksó. Jók Hársi, Herczeg, Békés, ill. Maksó, Jele Z., Pász­tor, Vészeli. Változatos mérkőzésen a hely­zeteit jobban kihasználó csapat nyert. Tőzsér I Zsolt: - A kihagyott gólhelyzetek megbosszulták ma­gukat. Varga Lajos: - Játékunk kellő­képpen meggyőző volt ahhoz, hogy győzelmünk ne forogjon veszélyben. Ifi: 2-0. ■ T. ZS. Romhány - Berkenye 3-2 (1-2) Romhány, 250 néző, vezette: Godó (Tóth, Krobot H.). Romhány: Peredi - Koplányi, Földvári, Szlezák, Máté - Róza (Jakab), Kovács L, Jele Cs., Kristofik - Bartyik (Stvorecz), Molnár. Edző: Kecskés József. Berkenye: Hisbéli - Nyikos, Krasnyánszki, Hudák, Kábái ­Sipiczki, Hugyecz, Czerman, Koszty - Monostori (Bakos), Fü­le. Edző: Bodonyi Béla. GL: Jele Cs. (2), Molnár, ill. Fü­le, Hugyecz. Sárga lap: Szlezák, ill. Sipiczki. Jók: Jele Cs., Szlezák, Peredi, Földvári, ill. Fü­le, Hugyecz, Krasnyánszki. Színvonalas mérkőzésen nyert a hazai csapat. Kecskés József: - Minden játé­kosomnak gratulálok, de külö­nösen Jele Csabának, aki ma iga­zi vezéregyénisége volt a csapat­nak. Az ellenfél kétszer is veze­tett, de csupa szív játékkal sike­rült megnyerni a mérkőzést, ami a csapat utóbbi mérkőzéseken tanúsított tartását bizonyítja. Bodonyi Béla: - Győzött a job­bik. Ifi: 14-0. ■ r. /. A bajnokság állása 1. Kisbágyon 2924 3 2 106-27 75 2. Berkenye 2916 7 6 71-34 55 3. Szügy 29 16 7 6 62-30 55 4. K.-lapujtő 29 16 5 8 68-38 53 5. Romhány 29 15 4 10 57-54 49 6. Hasznos 2913 7 9 47-38 46 7. Nagybátony 2912 710 53-43 43 8. Palotás 2912 7 10 63-54 43 9. Szécsény 29 10 9 10 44-43 39 10. Héhalom 29 10 811 55-39 38 11. Mátranovák 29 11 3 15 54-72 36 12. É.-vadkert 29 10 5 14 60-71 35 13. Kisterenye 29 9 416 42-73 31 14. Karancsberény29 7 5 17 46-86 26 15. Zagyvaróna 16. Kazár 29 5 717 33-67 22 29 1 226 16-108 5 Az ifjúsági bajnokság állása 1. Romhány 2926 1 2 232-31 79 2. Kisbágyon 2921 5 3 152-39 68 3. Kisterenye 4. É.-vadkert 2920 1 8 137-57 61 29 18 2 9 109-46 56 5. Szécsény 6. Mátranovák 29 18 2 9 125-77 56 29 18 1 10 90-67 55 7. Nagybátony 8. Hasznos 28 17 3 8 110-75 54 2913 313 72-89 42 9. Kazár 10. Z.-róna 29 11 513 54-88 38 29 11 0 18 74-79 33 11. K.-berény 12. Szügy 29 9 416 77-133 31 29 9 3 17 73-93 30 13. K.-Iapujtő 14. Berkenye 29 7 5 17 66-126 26 29 6 419 57-122 22 15. Palotás 16. Héhalom 28 6 022 50-151 18 29 1 127 31-239 4 A végére öt pont jutott a csapatainknak labdarúgás NB III, Mátra-csoport, 26. forduló Balassagyarmat - Mezőkövesd 4-2 (1-0) Balassagyarmat, 250 néző, ve­zette: Laczkó (Kristóf, Kelemen). Balassagyarmat: Geregai (Vida, 87.) - Gréczi, Szilágyi, Schuchmann, Kovács A. - Lo­vász, Benécs (Baranyi Á.), Moh­ácsi, Zolnyánszki - Gyimesi, Baranyi T. (Varga F.). Edző: Szalai István. Mezőkövesd: Róza - Baranyai, Forgács, Bocsi (Árvái) Kovács Cs. - Nagy, Nyeste, Tari, Boczki - Besenyei F. (Szabó I.), Varga Z. (Besenyei Zs.). Edző: Koleszár György. GL: Lovász (12.), Gyimesi (61.), Zolnyánszki (78.), Varga F. (83.), ill. Szabó J. (71.), Besenyei Zs. (87.). Sárga lap: Szilágyi, Schuchmann, ill. Kovács Cs., Róza. Kiállítva: Kovács Cs. (62.). Jók: az egész hazai csapat, ill. Roza, Forgács, Boczki, Varga Z. 12. perc: Zolnyánszki bal olda­li beadását követően Róza még menteni tudott, de az érkező Lo­vász középről, 10 méterről lapo­san a kapu közepébe lőtte a lab­dát. 1-0. 61. perc: Zolnyánszki lépett ki a félpályától, 16-oson belül Gyimesihez passzolt, aki az üres kapu közepébe helyezte a lab­dát. 2-0. 71. perc: Varga Zoltán, Szabó összjáték után utóbbi egy védőt és a kapust is kicselezve lőtte az üres kapuba a labdát. 2-1. 78. perc: Varga Ferenc passzolt az érkező Zolnyánszkihoz, aki 7 méterről ballal a léc alá lőtte a labdát. 3-1. 83. perc: Lovász beadását kö­vetően Varga Ferenc a jobb sa­rokba fejelte a labdát. 4-1. 87. perc: Nagy Péter beadása után Besenyei Zsolt 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 4-2. Az első játékrészben végig mer zőnyfölényben játszott a balassa­gyarmati csapat, sorra alakította és hagyta ki a gólhelyzeteket. A fordulás után Mezőkövesd nagy erőket mozgósított az egyenlíté­sért, de egy gólhelyzetük és kapu­fájuk után a kontrából a hazai gárda növelte az előnyét. Szalai István: - Gratulálok a csapatnak és köszönöm az egész éves munkát. Szurkolóinknak jó egészséget és jó pihenést kíván­va köszönöm meg az egész éves kitartást és buzdítást. Koleszár György:- Gratulálok a hazaiaknak és sok sikert kívá­nok nekik a jövőben ■ Kanyó Ferenc Magyargéc - Túra 1-1 (1-0) Magyargéc, 250 néző, vezette: Tyukodi (Lendvai, Dudás). Magyargéc: Oláh IT. - Ökrös, Telek, Varga (Bécsi), Kuris - Pingiczer, Berki K., Bari, Mátyás - Oláh IIT. (Rácz L), Duró. Edző: Oláh Béla. Túra: Nagy G. - Gohér (Szil­ágyi), Kuti (Ángyászi), Lőrincz, Lilik - Less T., Takács, Csépányi, Jenei - Horváth, Less K. Edző: Aczél Zoltán. Gl.: Oláh II T. (37.), ill. Csépányi (57.). Sárga lap: Ta­kács. Jók: Telek a mezőny leg­jobbja, Oláh I T., Bari, ill. Csépányi, Jenei. Az első félidő nem tükrözte a két csapat között lévő pontkü­lönbséget, a folytatásban azon­ban a nyerésre álló magyargéciek kiengedték a kezükből az irányí­tást. A bajnok a második félidő ben szinte egy kapura játszott. Oláh Béla: - Úgy érzem a baj­nok ellen nem vallottunk szé­gyent. A meccs legnagyobb pozi­tívuma Rácz István elnök játéka volt. Aczél Zoltán: - Gratulálok a Magyargécnek az NB IlI-ban va­ló bennmaradásukhoz, csapa­tomnak pedig a bajnokság meg­nyeréséhez. ■ G éczi Attila Gödöllő - Baglyasalja 1-1 (1-1) Gödöllő, 100 néző, vezette: Pus­kás (Karasovszki, Takács). Gödöllő: Homenko - Kovács, Somogyi Zs., Kerecsényi, Vársze­gi - Maros, Vörös, Bencsik, Szász - Vizler, Somogyi Z. Edző: Szász Ferenc. Nógrád Volán-Baglyasalja: Lázár - Nánási, Kőházi, Jeney - Oláh T., Balázs, Csák, Stark, Sza­bó - Krizsán (Ficsur), Romhányi. Szakosztályelnök: Sebó lános. GL: Kovács (43.), ill. Romhányi (23.). Sárga lap: Vörös, Maros, ill. Nánási, Oláh T, Jeney. Jók: Vörös, Szász, Vizler, ill. Balázs, Romhányi, Csák. Kiállítva: Jeney (83.). 23. perc: Stark jobb oldali szögletét követően Romhányi az ötösről a jobb felső sarokba fejel­te a labdát. 0-1. 43. perc: Szász bal oldali be­adásából Kovács 14 méterről ka­pásból a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1-1. Szász Ferenc: - Igazságos ered­mény született. Sebó János: - Ha a játékosok esze nem ott jár ahol kellene, ab­ból nem lehet sikert kovácsolni. ■ V. Gy. További eredmények: lászbe- rény - Főt 5-1, Pétervására - Tápiószecső 10-0, Gyöngyös - Gyöngyöshalász 0-0, Tápiógyörgye - Veresegyház 3-5. A bajnokság végeredménye 1. Túra 2618 4 4 59-20 58 2. Mezőkövesd 2613 9 4 42-25 48 3. Pétervására 2613 4 9 53-30 43 4.Jászberény 2613 4 9 56-36 43 5.BSE 2612 6 8 46-31 42 6. Baglyasalja 26 12 410 41-39 40 7. Veresegyház 26 9 9 8 43-38 36 8. Tápiógyörgye 26 8 9 9 4246 33 9. Gyöngyös 26 9 611 36-51 33 10. Magyargéc 26 8 810 31-48 32 11. Gy.-halász 26 7 613 29-40 27 12. Gödöllő 26 6 614 28-50 24 13. Fót 26 5 813 2643 23 14. Tápiószecső 26 5 516 27-62 20