Nógrád Megyei Hírlap, 2005. május (16. évfolyam, 100-124. szám)

2005-05-09 / 106. szám

12 2005. MÁJUS 9., HÉTFŐ SPORTTÜKÖR Smelkó Károly négy gólt szerzett III, Mátra-csoport, 21. forduló SPORTTURMIX Atlétika A magyar bajnok Kerékjártó Ist­ván ötödik helyen végzett a 800 m-es síkfutásban a kaliforniai Modestóban rendezett nemzet­közi atlétikai versenyen. Kerékjártó 1:48.24 perc alatt tel­jesítette a távot, a győzelmet a hazai közönség előtt szereplő Khadevis Robinson szerezte meg l:45.35-tel. Ökölvívás Nagy János K.O.-győzelmet ara­tott a tanzániai Said Chiddy fe­lett a Pakson rendezett profi ökölvívógálán. A Csonttörő be­cenévre hallgató magyar öklöző a negyedik menetben döntötte el a meccs sorsát, s ezzel meg­védte a Nemzetközi Bokszta­nács (IBC) nagypehelysúlyú vi­lágbajnoki címét. Nagy 21. pro­fi mérkőzésén maradt veretlen. Kajak-kenu A tavaly Athénban ötkarikás bronzérmes Vajda Attila legyőz­te a kétszeres olimpiai bajnok, 13-szoros vb-győztes Kolonics Györgyöt a kenu egyesek 500 m-es számában a Raab Karcher Kupáért kiírt szolnoki kajak-ke­nu idénynyitón. A c-1 hosszabb távján, 1000 m-en ugyanakkor a második helyre szorult a Démász-Szeged versenyzője, itt Kronecker Gábor nyert. A kaja­kosoknál 500-on a papírformá­nak megfelelően a szintén két­szeres olimpiai aranyérmes Vereckei Ákos diadalmaskodott, míg 1000 m-en az U23-as Euró- pa-bajnok Kucsera Gáboré lett az elsőség. LABDARÚGÁS NB Baglyasalja - Gyöngyös 6-1 (2-1) Baglyasalja, 100 néző, vezette: Fazekas (Katona, Kuti). Nógrád Volán-Baglyasalja: Lázár - Nánási, Kőházi, Jeney - Tarlósi (Pingiczer), Balázs, Hí­ves, Stark (Csák), Romhányi - Oláh T., Smelkó (Krizsán). Szak­osztályelnök: Sebó János. Smelkó Károly (Baglyasalja) Gyöngyös: Csütörtöki - Mol­nár G., Nagyfalusi, Takács, Szek­rényes - Molnár B., Forgács (Ju­hász), Agócs, Tóth Z. (Tóth IL A.) - Barta, Dávid. Edző: Labancz Róbert. GL: Smelkó (11, 36., 55., 60.), Nánási (47.), Balázs (85.), ill. Tóth Z. (43.). Sárga lap: Stark, Jeney ill. Szekrényes, Barta, Ju­hász. Jók: Smelkó, Romhányi, Nánási, Balázs, ill. Szekrényes. 11. perc: Romhányi bal oldali beadása után Smelkó 10 méter­ről a rövid sarokba helyezte a labdát. 1-0. 36. perc: Balázs a jobb oldalon szerzett labdát, majd középre adott és Smelkó 5 méterről a ka­puba lőtte a labdát. 2-0. 43. perc: Tóth Z. lépett ki a ha­zai védők gyűrűjéből és a labdát Balázs Attila (Baglyasalja) 10 méterről a kapu közepébe he­lyezte. 2-1. 47. perc: Nánási 25 méterről a jobb sarokba bombázta a labdát. 3-1. 55. perc: Tarlósi szöglete után a ötösön pattogott a labda, melyre Smelkó reagált a leg­gyorsabban és azt a hálóba lőt­te. 4-1. 60. perc: Nánási labdáját Smelkó átvette és azt fordulás­ból, 16 méterről a bal alsó sarok­ba vágta. 5-1. 85. perc: Romhányi jobb olda­li beadása után a védők közül ki­emelkedő Balázs mesterien fe­jelte a jobb sarokba a labdát. 6-1. Fegyelmezetten és tetszetősen játszó hazai csapat magabiztos játékkal nyerte a mérkőzést Sebó János: - Nagyon örülök a győzelemnek, ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Köszö­nöm játékosaim mérkőzésről- mérkőzésre való hozzáállását. Labancz Róbert: - Gratulálok a hazai csapatnak. ■ V.Gy. Fót - Balassagyarmat 2-2 (1-1) Fót, 100 néző, vezette: Nagy R. (Demeter, Oscsenda). Fóti SE: Rózsás - Répási, Ba­logh (Czeichner), Matondo, Miczi - Kovács, Pál, Csorba, Harmath (Namuqita) - Nagy (Terjéki), Szűcs. Edző: Balogh Béla. Balassagyarmati SE: Geregai - Gréczi, Schuchmann, Szilágyi, Kovács A. - Lovász, Mohácsi, Fábri (Varga), Zolnyánszki - Baranyi T., Gyimesi. Edző: Szalai István. Gl: Harmath (42.), Matondo (89.), ill. Baranyi T. (22.), Szil­ágyi (61.). Sárga lap: Miczi, ill. Fábri. Jók: Matondo, Czeichner, Kovács, ill. Szilágyi, Gréczi, Mohácsi. 22. perc: Baranyi Tibor szer­zett labdát az ellenfél térfelének közepén, majd megindult a kapu felé és 14 méterről, jobbról a bal felső sarokba lőtte a labdát. 0-1. 42. perc: Harmath egy kipatta­nó labdát 22 méterről, futtából a bal alsó sarokba vágta. 1-1. 61. perc: Balassagyarmati szöglet után Zolnyánszki elé pat­tant a labda, és azt ő visszaemel­te Szilágyi Gábor elé, aki a tizen­hatos vonalról, középről higgad­tan a kapu közepébe emelt. 1-2. 89. perc: Matondo harcolt ki szabadrúgást 22 méterre a ka­putól: a sértett a kapu jobb olda­lába bombázta a labdát. 2-2. Egy fiatal, sokat jutó csapat ellen jól kezdett a Balassagyarmat, amely meg is szerezte a vezetést. Azonban a szünet előtt pár perccel egyenlített a hazai gárda. Fordulás után a 61. percben egy remek hely­zetfelismerést követően ismét a ven­dégeknél volt az előny, bár a folyta­tásban a fótiak sokat tettek az egyenlítésért, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. A hajrá­ban aztán egy pontrúgásból a ha­zaiaknak sikerült pontot menteni Balogh Béla: - Igazságos dön­tetlen született. Nem játszottunk jól, de akaratban tettünk annyit, hogy egyenlíteni tudjunk. Szalai István: - Szemfülesen, jól használtuk ki az ellenfél hibá­it, és ők is ezt tették velünk. ■ Kanyó Tápiógyörgye - Magyargéc 7-1 (5-0) Tápiógyörgye, 200 néző, vezet­te: Vadócz (Mozsár, Tóth). Tápiógyörgye: Havasi - Fehér, Major, Eszes, Szabó D. (Boros) - Kiss Cs., Mohácsi G. (Jónás), Collins, Fedor - Viola, Kiss A. Edző: Lódi László. Magyargéc: Oláh I. T. - Ökrös, Telek, Kalocsai (Bécsi), Varga - Kuris P. (Nagy), Kobka, Mátyás, Berki K. - Bari, Oláh IL T. Edző: Oláh Béla. Gl: Fedor (15., 65.), Collins (60.), Fehér (42.), Viola (10., 28.), Kalocsai (38., öngól), ill. Berki K. (49.). Jók: Collins, Fedor, Fehér, Kiss A., ill. Berki K. Lódi László: - Kiszolgáltuk a közönséget. Oláh Béla: - Nagyon szégyel­lem magam, de remélem azok is, akik a pályára léptek. További eredmények: Jászbe­rény - Pétervására 0-1, Túra - Tápiószecső 2-0, Veresegyház - Gödöllő 1-1, Gyöngyöshalász - Mezőkövesd 0-0. A bajnokság állása l.Tura 21 15 3 3 48-17 48 2. Mezőkövesd 20 9 83 27-16 35 3. Pétervására 2110 47 36-22 34 4.Jászberény 2110 3 8 39-29 33 S.BSE 21 9 57 35-24 32 6. Baglyasalja 2110 2 9 32-29 32 7. Tápiógyörgye 21 8 6 7 8. Veresegyház 21 6 87 33-33 30 32-30 26 9. Gy.-halász 21 7 59 29-34 26 10. Gyöngyös 21 7 410 30-47 25 11. Magyargéc 12. Fót 20 6 68 21 5 610 23-39 24 22-31 21 13. Tápiószecső 14. Gödöllő 21 5 511 21 4 512 22-38 20 2140 17 ■frríC;7 Hl! mmm. m er ít ! 1 • 1 mm ?pj rm ■ áui| v. IfwrhWi,,M ffc.A I ] III I Totóeredmények 1. Bielefeld - Schalke 0-2 2 2. Hertha BSC - Wolfsburg 3-1 1 3. Mainz - Bayern München 2-4 2 4. VfB Stuttgart - Hannover 1-0 1 5. Dortmund - Bremen 1-0 1 6. Hamburg-Mönchengladbach 0-0 x 7. Brescia - Internazionale 0-3 2 8. Cagliari - Palermo 0-0 x 9. Chievo - Fiorentina 1-2 2 10. Lazio - Udinese 0-1 2 11. Milan - Juventus 0-1 2 12. Parma - Roma 2-1 1 13. Sampdoria - Lecce 3-0 1 14. FTC - Debrecen 0-0 x Labdarúgás Magyar Kupa, megyei selejtező, 1. forduló: Mátraterenye - Kisterenye 3-1 (1-0). A Mihálygerge - SBTC és az Érsekvadkert - Balassagyar­mati SE mérkőzést május 11-én, szerdán 17.30 órától játsszák le. T. Pál nem hagyta ki! 1 £*• .eV vs*c'r eV’ »Vf"' VA* Upö '„Oïl >oV ,si<-e 000 v°V' ■ w>üT ^ ■b»v ..Vf*' V VÍV <bV* o.VC'» (£) 06-40-48-48-48 j hitelek.raiffeisen.hu És Ön miért hagyná ki? Akciós Személyi Kölcsön kezes és fedezet nélkül! 440 000 forint már havi 9 889 forintért.* 'Kamat: 10,95% (THM: 20,21%) Előzetes hitelbírálatért hívja a 06-40-48-48-48-at, vagy látogasson el bankfiókunkba. Kérésére mobilbankárunk személyesen felkeresi Önt. Példák oz egyhavi törlesztőrészletre 6 éves futamidejű akciós személyi kölcsön esetén: kölcsön összege havi törlesztőrészlet 440 OOO Ft 9 889 Ft 660 OOO Ft 14 834 Ft l OOO OOO Ft 22 475 Ft THM: 17,90%-20,29% Bankfiókunk: Balassagyarmat, Rákózi út 17. Svájci frank alapú, forintban folyósított kölcsön. Az akciós ajánlat a 2005. május 31-ig igényelt személyi kölcsönökre vonatkozik. VELÜNK KÖNNYEBB S3 Raiffeisen BANK PROVIDENT FINANCIAL A hirdetés nem minősül ajánlattételnek, a Provident a kölcsönt a saját feltételei szerint bocsátja rendelkezésre. GYORS KOLOSON KÉSZPÉNZBEN! 30000-100000Ft-ig I KEZES NÉLKÜL Példa: 90 000 Ft kölcsön eseten Hívja a Provident Pénzügyi Rt. t a heti törlesztés 3861 Ft, 39 hetre. hétfőtől szombatig 7:30-20 óra között: Küldje el a HITEL szót es nevet SMS-ben és mi visszahívjuk: 06 20 555 50 50 ,mm>