Nógrád Megyei Hírlap, 2005. április (16. évfolyam, 74-99. szám)

2005-04-18 / 88. szám

2005. ÁPRILIS 18, HÉTFŐ SPORTTUKOR 11 Gólgazdag mérkőzésen nyert a Berkenye Labdarúgás - Kriston sport megyei I. osztály, 21. forduló Szécsény - Romhány 1-1 (0-1) Szécsény, 150 néző, vezette: Seszták (Mohács L, Lukács L.). Szécsény: Horváth - Lőrik, Végh, Frenkl, Jusztin Sz. - Sztrigán (Sümegi), Kómár, Var­ga L„ Smelkó - Galcsik (Boda), Lászlók (Gordos). Edző: Pénzes István. Romhány: Peredi - Koplányi, Földvári, Szlezák, Máté - Róza, Kovács L, Jele Cs„ Kristofik - Bartyik, Molnár Cs. Edző: Kecs­kés József. GL: Varga L, ill. Molnár Cs. Sárga lap: Molnár Cs. Jók: Hor­váth, Lőrik, Végh, Frenkl, Jusz­tin Sz., ill. Szlezák, Jele Cs., Mol­nár Cs. Nem sokkal a mérkőzés kez­dete után váratlanul vezetést szerzett a Romhány, mely után némi fölényben is játszottak. A második félidőben a hazaiak fel­szívták magukat és mindent egy lapra téve elkezdtek támadni. Erőfeszítéseiket az egyenlítéssel siker koronázta, de a győzelmet nem sikerült megszerezniük, mivel a győztes gól ezúttal Lász­lók lábában maradt, aki a kapu­son túljutva nagy helyzetben nem tudta bevenni az üres ka­put. Pénzes István: - A mérkőzés összképe alapján, főleg a máso­dik félidei teljesítményünkért, amikor a Romhány szinte át sem lépte a felezővonalat talán meg­érdemeltük volna a győzelmet, de az viszont igaz, hogy egész heti hozzáállásunk alapján töb­bet nem vártam a csapattól. Kecskés József: - Az öröm számunkra, hogy harmadik ide­genbeli mérkőzésen is veretle­nek maradtunk, de a döntetlen azt jelenti, hogy nyeretlenek is. Az első félidőben úgy érzem jobban játszottunk, de a gyanús egyenlítő gól után nem tudtunk nyerni. Ifi: 3-4. BARTUS ATTILA Szügy - Berkenye 3-4 (1-3) Szügy, 100 néző, vezette: Sze­les (Szász, Ágoston). Szügy: Szathmári - Benedek, Révész, Téti, Kmetti - Hodászi, Koleszár (Kávás), Dombóvári, Rados (Frankó) - Pintér II. I„ Vrbovszki (Tóth). Szakosztály- vezető: Pintér I. István. Berkenye: Hisbéli - Kábái, Krasnyánszki, Bahor (Czeglédi), Hudák - Czerman, Hugyecz, Var­ga (Sipiczki), Füle - Sándor, Koszty (Vanda). Edző: Bodonyi Béla. Gl: Dombóvári, Vrbovszki (11-esből), Hodászi, ill. Sándor (2), Füle, Vanda. Sárga lap: Ré­vész, Dombóvári, ill. Hisbéli, Van­da. Kiállítva: Vanda. Jók: Hodászi, ill. Sándor, Hugyecz, Kábái, Füle. Magas színvonalú, kiváló já­tékvezetés mellett lejátszott mér­kőzésen 1-3 után még felállt a szügyi csapat, de a remekül kontrázó és jobban összpontosí­tó Berkenye megérdemelten vit­te el a három pontot. Pintér1. István: - A döntetlent sem érdemeltük meg. Gratulálok a jól felkészített Berkenye csapa­tának a megérdemelt győzele­mért. Külön szeretném megkö­szönni a játékvezetői hármas munkáját, mert már rég talál­koztam ilyen korrekt működés­sel. Bodonyi Béla: - Remek mér­kőzést játszottunk a szügyi sportbarátainkkal, akiknek sok sikert kívánok a folytatásban. Ifi: 1-0. KÁRPÁTI LÁSZLÓ Kisbágyon - Kazár 4-0 (3-0) Kisbágyon, 100 néző, vezette: Zséiyi (Tóth, Krobot). Kisbágyon-Karton: Pre­zenszki - Kovács Gy., Petre, Fenyvesi, Tóth (Maksó) - Bog­nár, Németh, Gulyka, Kapás L. (Szőllősi) - Garai, Horváth. Szakmai igazgató: Jeck Ferenc. Kazár: Herczeg - Medve, Milcsovics, Sándor, Balogh - Tő- zsér I. Zs., Radies (Kovács J.), Szabó M„ Szabó B. - Békés (Gecse), Tőzsér II. Zs. Játé­kos-edző: Tőzsér II. Zsolt. Gl: Garai (3), Németh. Sárga lap: Balogh. Jók: Petre, Garai, Németh, Fenyvesi, ill. Herczeg, Szabó B„ Tőzsér II. Zs. Kitűnő játéktéren könnyed hazai győzelem született helyen­ként tetszetős játékkal. Jeck Ferenc: - Ötből öt, gratu­lálok a csapatnak. Tőzsér II. Zsolt: - Megérde­melt hazai siker, úgy érzem, hogy tartalékos csapattal is be­csülettel helytálltunk. Ifi: 8-0. NAGY TAMÁS Karancsberény - Palotás 5-0 (3-0) Karancsberény, 150 néző, ve­zette: Hornyák K. (Bogár, Béké­si). Karancsberény: Sztremi - Boros, Gergely, Paczári, Szőke L. - Bazsó, Szőke Sz. (Surján) Fekete, Radván - Kovács Gy., Létrái (Vük). Edző: Gulyka Fe­renc. Palotás: Kotasz - Hegyi, Pi­sák, Kocza, Hóvári (Barna) - Vészeli (Markolt), Pásztor, Jakus (Pintér), Egyed - Maksó, Jele. Edző: Varga Lajos. Gl: Létrái (2), Szőke L. (2), Fekete. Sárga lap: Kovács Gy. Ki­állítva: Kotasz. Jók: az egész csapat, ill. Jele. A hazaiak parádésan nekilát­tak a gólgyártásnak az első fél­időben, míg a másodikban már kicsit lejjebb apadt a lövőked­vük. A vendégcsapat becsületére váljon, hogy az utolsókig küz­döttek, bár ez sikert nem ered­ményezett számukra. Gulyka Ferenc: - Látványos, gólratörő játékunkkal a játék minden elemében fölülmúltuk ellenfelühket. Csak így tovább fi­úk! Gratulálok minden egyes já­tékosomnak. Varga Lajos: - Bekövetkezett az, amitől tartottam. Az előző hazai győzelmünk túl sokba ke­rült, az első félidőben a gyerme­teg hibákból kapott gólokkal el­dőlt a mérkőzés. Ifi: 3-0. KANYÓ CSABA Karancslapujtő - Hasznos 3-1 (2-0) Karancslapujtő, 300 néző, ve­zette: Sipeki (Luczián, Szabad). Karancslapujtő: Babják - Szabó K. - Cseh, Mikáva, Rács - Bornai, Bozsik, Fodor, Tóth Sz. - Bartha (Kékesi), Lavaj (Horváth A.). Edző: Sipkó Sándor. Hasznos: Szeles - Maksó, Holtner, Dancsok, Búzái - Ka­pás, dr. Kanyó (Gombár), Kiska, Szabó N. - Alapi, Szűcs. Edző: Cristea Dániel. Gl: Tóth Sz., Cseh, Bozsik, ill. Alapi. Sárga lap: Bornai, ill. Holtner, Alapi. Jók: Cseh, Bornai, Mikáva, ill. Alapi, Szűcs, Kapás, Dancsok. Gyors hazai vezetést követő­en negyed órányit a Hasznos ve­szélyeztetett, majd a 70. percig döntő fölényben voltak a hazai­ak, igaz kevés eredménnyel. A jégesőt és vülámlást követő szü­net utáni 20 percben viszont a Hasznos jobban alkalmazkodott a csúszós talajhoz. Összességé­ben az eredmény reálisnak mondható. Sipkó Sándor: - Az eső elron­totta az utolsó fél óránkat, de győzelmünk jogosságához nem férhet kétség. Cristea Dániel: - Hiába a me­zőnyfölény, a szerencse ma nem állt mellettünk. Többet birtokol­tuk a labdát, de a hazaiak lehető­ségeiket ügyesebben használták ki. Ifi: 1-2. ___________________ TÓTH GYÖRGY Zagy varóna - Kisterenye 3-2 (1-2) Zagyvaróna, 150 néző, vezet­te: Verbói (Godó, Homoki). Zagyvaróna: Szabó A. - Isdinszki G„ Herczeg (Fülöp), Kaszás, Szolnoki - Szabó Sz., Kövesdi (Mutter), Debrei, Váradi - Isdinszki T., Tőre (Mag). Szakosztályvezető: Isdinszki Rezső. Kisterenye: Szabó R. - Szűcs L„ Pintér, Szeberényi, Kovács J. - Komódy, Kovács N. (Varga), Zagyi, Szűcs Cs. - Szabó Z., Griffaton. Edző: Koncsik László. Gl: Isdinszki G., Mag, Váradi, ill. Komódy, Szabó Z. Sárga lap: Griffaton. Jók: Isdinszki G., Debrei, Váradi, Mutter, Mag, ill. Komódy. Jó játékvezetés mellett az első félidőben a vendégek, a máso­dik félidőben a hazaiak játszot­tak eredményesebben, ami fon­tos három pontot jelentett a ven­déglátóknak. Isdinszki Rezső: - Menekülés a győzelembe. A második félidő­ben nagyon sokat dolgoztunk a sikerért, de megérte. Koncsik László: - Ilyen hely­zetben sokkal többet és na­gyobb odaadással kell küzdeni ahhoz, hogy eredményesek tud­junk lenni. Nem elég 45 percig koncentrálni, mivel a mérkőzés 90 percig tart. Ifi: 0-1. FÖLDI LÁSZLÓ Mátranovák - Érsekvadkert 3-1 (2-1) Mátranovák, 150 néző, vezet­te: Olasz (Pusnik, Tolnai). Mátranovák: Juhász Marcsok, Lakatos B., Rács (Czene Zs.), Pintér - Gubán, Dancsok, Tóth P„ Vári (Aranyi) - Kapás Gy., Kakuk. Szakosz­tályvezető: Tóth Miklós. Érsekvadkert: Szabó T. - Gubik P., Konopás, Kovács I., Szabó I. L. - Kakuja, Keresztes L., Holman J., Gubik Á. (Holman T.) - Nagy R, Bogdány. Játékos-edző: Keresztes László. GL: Kapás Gy., Kakuk (11-es­ből), Marcsok, ill. Bogdány. Jók: Marcsok, Gubán, Kapás Gy, ill. Konopás, Szabó L., Bogdány. A vadkertiek szerezték meg a vezetést, de ezután a hazaiak irányították a játékot és még az első félidő hajrájában fordítot­tak. A második félidő elején is­mét a vendégek veszélyeztettek többet, de az 55. percben sérü­lés miatt 10 főre fogyatkoztak. Ezután a novákiak szebbnél- szebb támadásokat vezettek a betömörülő vadkertiek ellen és Marcsok jól eltalált távoli lövé­sével bebiztosították győzel­müket. Tóth Miklós: - Küzdöttünk és helyenként jó játékkal nyertük a mérkőzést. Keresztes László: - Erősen tar­talékosán jöttünk el a sok sárga lap miatt és az itt lévők fejben nem tudták felvenni a versenyt. A hazaiak megérdemelten győz­tek. Ifi: 2-1. GECSE ISTVÁN Héhalom - Nagybátony 1-0 (0-0) Héhalom, 400 néző, vezette: Pál (Ludányi, Nagy). Héhalom: Őri - Kiss, Csinta­lan, Soltész, Podobén - Smid (Horváth), Gerhát, Juhász, Fe­kete - Jakus P. (Száraz), Lőrincz. Edző: Szilágyi Albert. Nagybátony: Zsignár - Kecs­kés, Csaba, Baranyi (Kovács A.), Vámos - Szerencsi, Orosz R, Almási T„ Kovács Tamás - Orosz II. T. (Lipták), Benus. Edző: Almási Dénes. Gl: Lőrincz. Sárga lap: Lőrincz, Juhász, Jakus R, ill. Benus. Jók: az egész csapat, ill. Kecskés, Almási T., Vámos. Küzdelmes, jó iramú mérkő­zésen az első játékrészben a ha­zaiak, míg fordulás után a ven­dégek játszottak fölényben. Szilágyi Albert: - Fegyelme­zetten, nagy akarással játszó csapatom megérdemelten sze­rezte meg a három pontot a jó erőkből álló vendégek ellen. Gra­tulálok a játékosaimnak. Almási Dénes: - Az akarat­gyenge mentalitás rányomta bé­lyegét játékunkra, vesztesen ke­rültünk ki a párharcokból. A ka­pott gól után átvettük a játék irá­nyítását, viszont a kidolgozott helyzeteket nem sikerült értéke­síteni, így a Héhalom győzelme teljesen megérdemelt. Ifi: 2-3. SZ. M. A bajnokság állása 8. Hasznos 2011 3 6 50-6236 1. Kisbágyon 2. Berkenye 2018 1 1 2012 5 3 78-14 55 46-2141 9. Kazár 10. Z.-róna 20 8 4 8 20 9 0 11 384828 53-51 27 3. K.-lapujtő 2011 5 4 56-24 38 11. K.-lapujtő 20 5 3 12 42-68 18 4. Szügy 2010 6 4 42-2336 12. K.-berény 20 5 3 12 49-88 18 5. Hasznos 2010 6 4 32-2336 13. Szügy 20 5 2 13 40-69 17 6. Szécsény 20 7 7 6 29-2828 14. Palotás 19 4 0 15 32-102 12 7. Romhány 20 8 4 8 314028 15. Berkenye 20 2 4 14 32-80 10 8. Palotás 20 7 6 7 424027 16. Héhatom 20 0 1 19 1 17-178 1 9. Héhalom 20 6 6 8 39-2924 10. Mátranovák 20 7 3 10 344 5 24 TOTOEREDMENYEK 11. Nagybátony 20 6 5 9 30-3823 l.FTC-Vasas 2-01 12. É.-vadkert 20 6 4 10 40-5222 2.ZTE-MTK 0-12 13. Zagyvaróna 20 5 4 11 24-3919 3. Bremen- Hertha BSC 0-12 14. Karancsberény 20 5 4 11 34-56 19 4. Dortmund-Bielefeld 1-1 X 15. Kisterenye 20 5 4 11 26-5119 5. Freiburg-Leverkusen 1-32 16. Kazár 20 1 2 17 12-72 5 6. Hannover - Bayern München 0-12 7. Rostock-VfB Stuttgart 2-11 Az ifjúsági bajnokság állása 8. Schalke-Hamburg 1-22 1. Romhány 2017 1 2 143-3152 9.Roma-Reggina 1-22 2. Kisbágyon 2015 3 2 105-2848 10. Bologna-Lazio 1-22 3. Kisterenye 2015 0 5 107-3945 11. Intemazionale - Cagliari 2-01 4. Mátranovák 2013 1 6 65-3840 12. Juventus-Lecce 5-21 5. Szécsény 2012 2 6 93-5238 13. Siena-Milan 2-11 6. É.-vadkert 2012 0 8 71-3336 14. Kaiserslautem - Bochum 1-2 2 7 Nagybátony 1911 3 5 764636 ■ A GÓLLÖVŐLISTA ÁLLÁSA 26 gólos: Garai (Kisbágyon-Karton). 17 gólos: Bozsik (Karancslapujtő). 15 gólos: Lőrincz Cs. (Héhalom). 13 gólos: Lászlók (Szécsény), Bogdány (Érsekvadkert), 12 gólos: Tedás (Szügy), Burik (Kisbágyon-Karton), Szőke Sz. (Karancsberény), 11 gólos: Alapi G. (Hasznos). 10 gólos: Jele Z. (Palotás), Sándor T. (Berkenye), Kakuk T. (Mátranovák). 9 gólos: Griffaton (Kisterenye), Molnár Cs. (Romhány), Hodászi (Szügy), 8 gólos: Lavaj (Karancslapujtő), Szűcs Cs. (Kisterenye), Egyed (Palotás), Koszty (Berkenye), Füle A. (Berkenye), Kapás Gy. (Mátranovák, Kisbágyon-Karton - 4). 7 gólos: Nagy (Héhalom), Horváth (Kisbágyon-Karton), Bartha (Karancslapujtő), 6 gólos: Szűcs B. (Hasznos), Varga I. (Palotás), Bognár (Kisbágyon-Karton), Tábori (Mátranovák), Holman J. (Érsekvad­kert), Kovács Tamás (Nagybátony, Kisterenye - 4), Maksó V. (Pa­lotás), Kovács L. (Karancslapujtő), Tóth Sz. (Karancslapujtő). 5 gólos: Almási T. (Nagybátony), Kovács Tibor (Nagybátony), Szabó G. (Héhalom), Kapás L. (Kisbágyon-Karton), Vanda (Ber­kenye), Németh T. (Kisbágyon-Karton). 4 gólos: Nyikos J. (Berkenye), Varga J. (Berkenye), Pintér T. (Palotás), Tőre (Zagyvaróna), Tőzsér I Zs. (Kazár), Gulyka (Kisbágyon-Karton), Bartyik (Romhány), Szőllősi (Kisbágyon- Karton), Benus (Nagybátony), Létrái (Karancsberény), Vrbovszki (Szügy), 3 gólos: Sipiczki (Berkenye), Orosz IIT. (Nagybátony), Jakus (Héhalom), Fodor (Karancslapujtő), Benyó (Érsekvadkert), Kmetti (Szügy), Keresztes L. (Érsekvadkert), Kovács I. (Romhány), Pintér I. (Szügy), Helmreich (Szügy), Kapás (Hasz­nos), Sümegi (Szécsény), Kakuja (Érsekvadkert), Szabó I L. (Érsekvadkert), Holman T. (Érsekvadkert), Szlezák (Romhány), Juhász I. (Szécsény), Bozsó (Érsekvadkert), Frankó (Szügy), Csi­kós Á. (Kazár), Gubán (Mátranovák), Szőke L. (Karancsberény), Fekete (Karancsberény), Varga L. (Szécsény), Rács (Karancslapujtő, Karancsberény - 3), Cseh (Karancslapujtő), Komódy (Kisterenye), Mag (Zagyvaróna). 2 gólos: Bóta (Romhány), Vámos (Nagybátony), Koplányi (Romhány), Konopás (Érsekvadkert), Hóvári (Palotás), Oláh S. (Karancsberény), Bognár (Mátranovák), Rados (Szügy), dr. Kanyó (Hasznos), Smida (Zagyvaróna), Galcsik (Szécsény), Sza­bó Sz. (Zagyvaróna), Tóth P. (Mátranovák), Juhász J. (Héhalom), Holtner (Hasznos), Szabó B. (Kazár), Kresák (Kisbágyon- Karton), Kecskés A. (Nagybátony), Kaszás (Zagyvaróna), Száraz (Héhalom), Kovács Gy. (Karancsberény), Gerhát (Héhalom), Mánczos (Karancsberény), Pásztor (Palotás), Jele Cs. (Romhány), Marcsok (Mátranovák), Isdinszki G. (Zagyvaróna), Váradi (Zagyvaróna). 1 gólos: Monostori (Berkenye), Juhász (Karancslapujtő), Ré­pás B. (Mátranovák), Földvári (Romhány), Fülöp (Zagyvaróna), Szabó K. (Karancslapujtő), Deme (Héhalom), Horváth Z. (Héhalom), Oravecz (Karancslapujtő), Tóth (Kisbágyon-Karton), Dancsok (Hasznos), Puporka (Kazár), Baranyi (Nagybátony), Kárpáti (Palotás), Jakab (Romhány), Lőrik (Szécsény), Simon (Hasznos), Sztrigán (Szécsény), Czerman (Berkenye), Czeglédi (Berkenye), Almási D. (Nagybátony), Vörös (Hasznos), Vilk (Karancsberény), Szappan (Hasznos), Szabó M. (Kazár), Rottek (Romhány), Jávori (Kazár), Orosz P. (Nagybátony), Hadusovszki (Nagybátony), Gubik Á. (Érsekvadkert), Bornai (Karancslapujtő), Fenyvesi (Kisbágyon-Karton), Kovács A. (Nagybátony), Horváth A. (Karancslapujtő), Pintér Zs. (Kisterenye), Jakus (Palotás), Gordos (Szécsény), Korecz (Hasz­nos), Mikáva (Karancslapujtő), Sági (Romhány), Kristofik (Romhány), Kátai (Szügy), Herczeg (Zagyvaróna), Kómár (Szécsény), Gere (Berkenye), Bazsó (Karancsberény), Józsa L. (Nagybátony), Kövesdi (Zagyvaróna), Mutter (Zagyvaróna), Pi­sák (Palotás), Fekete (Héhalom), Kovács Gy. (Kisbágyon-Karton), Józsa (Nagybátony), Radván (Karancsberény), Frenkl (Szécsény), Dombóvári (Szügy), Szabó Z. (Kisterenye). 1 öngólos: Szénási (Héhalom) a 5. fordulóban a Mátranovák, Szabó I. L. (Érsekvadkert) a 5. fordulóban a Romhány, Fekete (Héhalom) a 12. fordulóban a Zagyvaróna, Szolnoki (Zagyvaró­na) a 19. fordulóban a Palotás ellen.