Nógrád Megyei Hírlap, 2005. március (16. évfolyam, 50-73. szám)

2005-03-29 / 71. szám

12. oldal - Nógrád Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2005. MÁRCIUS 29., KEDD Blatter döntött Alejandro Toledo perui köz- társasági elnök személyes köz­benjárására az Amazonas vidé­kén található Iquitos is otthont adhat a szeptemberben és októ­berben sorra kerülő U17-es lab­darúgó-világbajnokságnak. Az államfő a FIFA elnökét, Joseph Blattért is megkereste, hogy Iquitos rendező lehessen. „Meg­kértem Blatter urat, hogy fogad­ja el Iquitost rendező városként. Megkérdezte tőlem, hogy ez el- engedhetetlen-e, mire én azt vá­laszoltam, hogy igen” - mondta TOTÓEREDMÉNYEK 1. Anglia - Észak-írország 4-0 1 2. Wales - Ausztria 0-2 2 3. Bulgária - Svédország 0-3 2 4. Horvátország - Izland 4-0 1 5. Észtország - Szlovákia 1-2 2 6. Csehország - Finnország 4-3 1 7. Románia - Hollandia 0-2 2 8. Grúzia - Görögország 1-3 2 9. Törökország - Albánia 2-0 l 10. Izrael - Írország 1-1 X 11. Franciaország - Svájc 0-0 X 12. Olaszország - Skócia 1-0 1 13. Belgium - Bosznia-Herc. 4-1 1 14. Mexikó - Egyesült Államok 2-1 1 ELÉGEDETLEN Didier Drogba, a Chelsea elefánt­csontparti labdarúgója elégedetlen az eddigi londoni produkciójával „Igaz ugyan, hogy huszonegy mérkőzésen kilenc gólt szereztem a bajnokságban, és hármat a Baj­nokok Ligájában, de többre va­gyok képes” - mondta a támadó, aki mindjárt magyarázattal is szolgált a szerinte visszafogott tel­jesítményére: „Az OM-ben gya­korlatilag én voltam az egyetlen csatár, sok minden rajtam múlott. Itt nagyon erős a csapat, többen is képesek eldönteni egy-egy mérkő­zést, ez azonban nem csökkenti a Toledo. A köztársasági elnök hozzátette, hogy ötmillió dollárt költenek majd a Max Austin-sta- dion rekonstrukciójára: a lelátót 12 000-ről 35 000 férőhelyesre bővítik, valamint felhúznak egy műfüves pályát is. Korábban a FIFA azért nem járult hozzá az iquitosi helyszínhez, mert úgy látta, nem készülnek el időben a munkálatokkal. A magyar csa­pat biztosan nem lesz ott Peru­ban a vb-n, mivel a horvátorszá­gi előselejtezőn kiesett a korosz- tályos válogatott. ___________■ f elelősségemet, tisztában vagyok ugyanis azzal, hogy engem gól­szerzésre szerződtettek” - magya­rázta helyzetét. NEGYEDIK HELY Negyedik helyen végzett a ma­gyar csapat a szentpétervári női tőr Világkupa-versenyen. A Mo­hamed Aida, Knapek Edina, Var­ga Gabriella, Berta Adrienn össze­állítású együttes a döntőbe kerülé­sért a később a végső győzelmet is megszerző oroszoktól kapott ki, a bronzcsatában pedig az ola­szokkal szemben maradt alul. GYŐZNI JÖNNEK A svédektől szombaton Szófiában elszenvedett 3-0-ás vereség elle­nére a bolgár labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Hriszto Sztoicskov úgy véli, hogy csapata még nem veszítette el esélyét a to­vábbjutásra, a remények megtar­tásáért azonban győzni kell szer­dán a magyarok ellen Újpesten, a Szusza Ferenc-stadionban rende­zendő világbajnoki selejtezőn. „Nyerni megyünk Budapestre, bármi áron meg kell szereznünk a három pontot” - hangsúlyozta a korábbi kiváló csatár. _______ ■ Sp ortturmix Megérdemelt salgótarjáni győzelem Labdarúgó NB II, Winner Sport-csoport, 19. forduló Salgótarján - Kiskunhalas 3-1 (1-1 ) Salgótarján, 200 néző, vezette: Kökény (Zámbó, Haris). SBTC: Földi - Almási, Lakatos B., Botos, Kerényi - Zsély (Cséki), Csatlós Cs., Csatlós I, Galbács - Birincsik, ifj. Simon A. (Varga). Megbízott edző: Ifj. Simon Imre. Kiskunhalas: Lengyel - Kamara, Kárász, Balogh, Nagy D. - Patarcsics, Nagy A., Mészáros, Taskovics (Fekete) - Szabó (Tiba), Fenyvesi. Edző: Schróth Lajos. GL: Birincsik (13.), Almási (57.), Nagy A. (70., - öngól), ill. Balogh (30., - 11-esből). Sárga lap: Kerényi, Zsély, Csatlós Cs., CsatlósT, Almási. Kiállítva: Balogh (55.). A mérkőzés előtt egyperces gyászszünetet tartottak Galamb Istvánná emlékére, aki az SBTC szer­tárosa volt. futott, majd elesett, mely után a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőnek Balogh állt neki, és a kapu jobb olda­lába rúgta a labdát. 1-1. 55. perc: Birincsik tört be a tizenhato­son belülre, ahol Ba­logh buk­tatta. A já­tékvezető tizenegyest ítélt és a vétkező A bajnokság állása 1. Vecsés 1712 5 0 33-9 41 2. BaktalóránL 17 11 5 1 36-14 38 3. Szentes 1810 5 3 44-23 35 4. Jászapáti 18 9 7 2 32-21 34 5. Kazincb. 18 9 5 4 49-35 32 6. Mátészalka 17 7 4 6 34-22 25 7. Bocs 17 7 2 8 47-33 23 8. Karcag 18 6 5 7 42-32 23 9. Dabas 17 6 5 6 29-30 23 10. Gyula 17 6 5 6 20-21 23 11. Kistarcsa 17 6 3 8 24-31 21 12. ESMTK 17 5 4 8 2241 19 13. SBTC 17 4 2 11 17-31 14 14. Putnok 17 3 4 10 2242 13 15. Hajdúböször. 17 3 2 12 17-52 11 16. Kiskunhalas 17 2 1 14 19-50 7 57. perc: Csatlós Cs. indí­totta Almásit a jobb olda­lon, aki kicselezte a vé­dőjét, majd a kapus lába ' között a kapuba lőt­Az első félidő elején a Simon Attila külföldi elfoglaltsága mi­att ezúttal ifj. Simon Imre által irányított hazaiak aratták a já­tékot. A vezető gól után azon­ban kissé megtört Birincsikék lendülete, s a feljavuló vendé­gek egyenlíteni tudtak. Fordu­lás után ismét az emberelőnybe kerülő salgótarjáni gárda kez­deményezett többet, sorra dol­gozta ki a helyzeteit, s még a ki­hagyott tizenegyes sem törte meg. A vendéglátók összességé­ben teljesen megérdemelt győ­zelmet arattak. Ifj. Simon Imre: - Gratulálok a játé­kosoknak a győ­zelemhez, és sok sikert kívánok nekik a folyta­táshoz. \ 13. perc: Csatlós Cs. labdáját Birincsik 25 méterről, laposan a kapu jobb alsó sarkába vágta. 1-0. 30. perc: A 16-oson belül Mé­száros Galbács előtt keresztbe játékost kiállította. A büntetőt Csatlós T. végezte el, de a kapu bal oldala felé tartó labdát Len­gyel kiütötte. te a labdát. 2-1. 70. perc: Birincsik élesen be­lőtt labdáját a menteni akaró Nagy A. saját kapujába kotorta. 3-1. További eredmények: Kazinc­barcikai SC - Bőcs I 2-0, Kistarcsai PFK-Jászapáti VSE 1-0, Gyulai Termál FC- Vecsés FC 0-2, Szentes TE- Baktalórántháza VSE 2-0, ESMTK-Hungaró Casing - Putnoki VSE 0-2, Hajdúböször­ményi TE - Karcagi SE 2-1, Má­tészalka FC - FC Dabas 1-1. Nagy volt a tudásbeli különbség Kézilabda NB I/B, nők, Keleti csoport, 18. forduló Salgótarjáni KC - Gyöngyösi Főiskola KK 18-45(8-22) Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Bakos, Holman. Salgótarjáni KC: CSÍKI - MOLNÁR 8/6, Kovács 2, Tuza 2, Princz, Korponai 4, Kónya 2. Csere: Varga. Szakmai igazga­tó: Molnár Ferenc. Gyöngyösi FKK: BALOGH - Szakács 3, SIDÓ 11/1, Huszák 4, TARJÁNI 2, Banczik 2, MATUS 8/1. Csere: Gál (kapus), ERDÉLYI 6, LUKÁCS 9, Hováth, Mazura. Edző: Bárány Zsolt. Hétméteresek: 7/6, ill. 6/2. Kiállítások: 8 perc, ill. 10 perc. Az eredmény alakulása. 2. perc: 2-0, 8. perc: 2-7, 13. perc: 4-10, 19. perc: 4-16, 26. perc: 7-19, 35. perc: 9-25, 39. perc: 11-28, 43. perc: 11-31, 48. perc: 14-35, 52. perc: 14-40, 57. perc: 17-43. A csoport újoncainak találko­zóján a tarjáni lányok nagyon rö­vid cserepaddal, mindössze egy tartalék játékossal álltak ki a jóval nagyobb erőt képviselő gyöngyö­si alakulattal szemben. A'hazaiak néhány játékosa, ahelyett, hogy segítette volna társait, érthetetlen okokból a nézőtérről figyelte a mérkőzést, amelyen így a koráb­ban már egy találkozót lejátszó ifistáknak kellett szenvedniük. Ennek ellenére Kovács és Tuza góljaival a vendéglátók szereztek vezetést, utána azonban minden tudományuk elfogyott és a folyta­tásban a hevesiek, főleg .az extar- jániak vezérletével, tetszés sze­rűit szerezték góljaikat. A gyön­gyösiek jobb átlövője, Sidó tart­hatatlannak bizonyult, a beállós Tarjáni indításainak pedig „sze­me” volt, átadásaiból számtalan gól született. A házigazdák közül a fiatal Molnár Ágnes teljesítmé­nye emelendő ki, aki amellett, hogy a bünte­tőket maga­biztosan érté­kesítette a mezőnyben is megállta a helyét. Töb­bet azonban a négy ifistá- val kiálló ha­zaiaktól alig­ha lehetett el­várni. Molnár Ferenc: - Két pozitívu­ma volt a mérkőzésnek. Egyik, hogy az elején 2-0-ra vezettünk, a másik pedig, hogy 18 gólt tudtunk lőni. A gyöngyösiek ilyen arányú győzelme is megérdemelt. Cseh Zoltán szakosztályveze­tő: - Tudjuk, hogy ellenfelünk helyzete katasztrofális, ennek ellenére nagyon sportszerűen küzdöttek a tarjániak. Még ha az eredményből adódó különb­ség nincs is, azért hamar kiütkö­zött a két csapat közötti tudás­beli különbség. Ifi: 26-11 (14-5). Csíki Andrea Tanú újra versenyezne ■ ■//! Ártatlannak vallja magát és újra M versenyezni szeretne a dopping- gyanúba keveredett Ekaterini Tanú görög atléta. A 2000-es sydneyi 1 olimpián 100 méteren ezüstérmes sprinter először szólalt meg nyilvánosan a botrány kirobbanása óta. „Egy sportoló buta lenne tiltott szert fogyasztani akkor, ha tudja, ellenőrzése lesz. Bajnok vagyok, és nem kockáztathatok. Amennyi­ben zöld utat kapok, kész vagyok ismét versenyez­ni. Ez teszi ki az életemet, ezt szeretem a legjobban” - fogalmazott a 30 éves futónő. Tanút és társát, a Sydneyben 200 méteren olim­piai bajnok Kosztasz Kenteriszt hazája szövetsége által felkért bizottság felmentette a doppingvádak alól. Azzal gyanúsították őket, hogy másfél éven be­lül három vizsgálaton nem jelentek meg. Bűnössé­gük igazolása esetén kétéves eltiltást kaptak volna. A görög vizsgálat alapján Tanú két, Kenterisz pedig egy esetben mulasztott, így a nemzetközi szövet­ségnek (IAAF) nincs joga eltiltani őket. Edzőjük, Hrisztos Cikosz viszont négy évig nem dolgozhat a sportágban, ugyanis ő nem szólt a két versenyző­nek, hogy közvetlenül az athéni olimpia előtt ellen­őrzésre kell menniük. Az LAAF elégedetlen a görög szövetség felmentő ítéletével, és várhatóan a Nemzetközi Sportdöntő­bírósághoz (CAS) fordul. A Nemzetközi Dopping- ellenes Ügynökség (WADA) jelezte, ha az LAAF nem lép, akkor megteszi ezt helyette. Azt majd az athéni bíróság deríti ki, hogy Tanú és Kenterisz mi­képpen szenvedett motorbalesetet az ötkarikás já­tékok megnyitója előtti napon és lépett végül visz- sza az olimpiai indulástól.___________________■ ©BUDAPEST BANK A GE Money Bank tagja egy felpezsdíteni vállalkozását. Mi igent mondunk ügyfeleink elképzeléseire. Ezért az ügyfeleink. • www.budapestbank.hu