Nógrád Megyei Hírlap, 2004. november (15. évfolyam, 253-277. szám)

2004-11-15 / 264. szám

2004. NOVEMBER 15., HÉTFŐ SPORT TÜKÖR Nógrád Megyei Hírlap - 11. oldal Magabiztos győzelem Labdarúgó NB 11, Winner Sport-csoport, 14. forduló Nem volt esély az éllovas ellen Kézilabda NB I/B, Keleti csoport, 10. forduló, nők A Salgótarjáni KC (sárga mezben) védekezése gyakran szedésnek bizonyult a Hajdúnánás csapata ellen____________________________________fotó: gócs éva SBTC - Dabas 3-2 (1-1) Salgótarján, 100 néző, vezette: Benőik (Takács, Kulcsár). Salgótarjáni BTC: Mezei K. - Almási, Jeney, Morva, Botos - Galbács, Varga (Csépe), Csatlós Cs., Lakatos - Csatlós T. - ifj. Si­mon A., (Dudás). Edző: Simon Attila. Dabas: Urai - Dómján, Ócsai, Kilik - Ugo (Bozsik), Gál (Surman), Róza, Simon (Kuti A.), Danyis A. - Feczesin, Hamar. Edző: Kuti László. GL: Botos (25.), Varga (55.), Jeney (72.), ill. Feczesin (38.), Hamar (81., - 11- esből). Sárga lap: ifj. Simon A., Botos, ill. Róza, Danyi, Dómján. Kiállítva: Dómján (86. perc). Jók: Jeney, Csatlós T„ Csatlós Cs., La­katos, ifj. Simon A., ill. Urai, Feczesin, Ugo. 25. perc: Csatlós Cs. készülő­dött a kaputól 25 méterre meg­ítélt szabadrúgás elvégzéséhez. Mindenki lövést várt, ehelyett ő a jól helyezkedő Botoshoz pasz- szolt, aki 13 méterről nagy erővel a kapu közepébe lőtte a labdát. 1-0. 38. perc: Feczesin lépett ki a rosszul záró hazai védők között, és a késlekedő Mezei K. mellett a kapuba gurította a labdát. 1-1. 55. perc: Almási passzolt a jó ütemben beinduló iß. Simon elé, aki az alapvonalig cselezte magát, majd visszagurított, s az érkező Varga a kapu bal oldalába helyezte a játékszert. 2-1. 72. perc: Varga ívelt középre szögletből, Csatlós Cs. fejese még lepattant, ám Jeney 17 méterről elemi erővel a jobb alsó sarokba vágta a labdát. 3-1. 81. perc: Ugo cselezgetett a ti­zenhatoson belül, amikor Morva ütközött vele. A megítélt tizen­egyesből Hamar a bal alsó sarok­ba vágta a labdát. 3-2. dolgozták ki, de ezek közül csak hármat sikerült kihasználniuk, így bár az eredmény szorosnak tű­nik, a játék képe alapján nagyobb arányban is nyerhetett volna a sal­gótarjáni csapat. Simon Attila: - A mai nap nem­csak az eredménnyel, hanem a mutatott játékkal is maximálisan elégedett vagyok, de ennek az az oka, hogy hosszú hetek óta most tudtunk kiállni megfelelően. Kuti László: - Egy kicsit leke­zeltük a hazai csapatot, igaz a ne­héz talajon nem volt esélyünk a győzelemre. STJ További eredmények: Hajdúbö­szörményi TE - Mátészalka FC 0-2, ESMTK-Hungaro Casing - Kistarcsai PFK 1-3, Szentes TE - Jászapáti VSE 0-0, Vecsés FC - Bőcs 4-2, Kiskunhalasi FC - Kar­cagi SE 1-7, Baktalórántháza VSE - Putnoki VSE 4-0. A Kazincbarci­ka - Gyula mérkőzés a 27. perc­ben 0-0-ás állásnál a pálya hasz­nálhatatlansága miatt félbesza­kadt. A bajnokság állása 1. Baktalóránt. 1410 4 0 35-12 34 2. Vecsés 14 9 5 0 28-9 32 3. Jászapáti 14 8 5 1 24-13 29 4. Szentes 14 8 4 2 37-17 28 5. Gyula 13 7 3 3 21-13 24 6. Dabas 14 6 4 4 24-22 22 7. Bőcs 14 7 0 7 44-28 21 8. Karcag 14 6 3 5 38-25 21 9. Mátészalka 14 6 2 6 27-18 20 10. Kazincb. 13 5 5 3 38-30 20 ILKistarcsa 14 4 2 8 20-30 14 12.ESMTK 14 4 2 8 16-38 14 13. SBTC 14 3 1 10 12-27 10 14. Putnok 14 1 4 9 1640 7 15. Kiskunhalas 14 2 1 11 1843 7 16. Hajdúböször. 14 2 1 11 1346 7 Salgótarjáni KC - Hajdúnánás 21-38 (12-18) Salgótarjáni Városi Sportcsar­nok, 200 néző, vezette: Horváth J„ Németh Cs. Salgótarjáni KC: Nagy V. - Hor­váth 2, Bodor, SIDÓ 12/4, Kisbalázs, Erős 2, Berindán 3. Cs.: Csíki (kapus) Kovács, Princz, An­gyal, Tuza, Csányi, Kónya 2/2. Szakmai igazgató: Molnár Ferenc. Hajdúnánás: Deák - Hadadi 5, Sopronyi 13/2, SZÁSZ 6, Tarján 5, Hdcsik 4/1, Buglyó 3. Cs.: Salánki (kapus), Dobos, Puskásné, Péntek 1, Seres 1, Ilyés, Szemes. Edző: Molnár András. Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3. Kiál­lítások: 8 perc, ill. 8 perc. Az ered­mény alakulása: 4. perc: 3-3, 7. perc: 3-7, 12. perc: 5-8, 17. perc: 5-11, 21. perc: 8-12, 26. perc: 10-15, 30. perc: 11-18, 35. perc: 12- 20, 39. perc: 13-22, 43. perc: 13- 25, 48. perc: 16-28, 53. perc: 20- 33, 55. perc: 21-34, 60. perc: 21- 38. A Keleti csoport listavezetője a pályaválasztói jog felcserélését kér­ve látogatott a nógrádi megyeszék­helyre, ahová a biztos győzelem megszerzésének reményében ér­keztek. A tarjáni lányok célja vi­szont nem lehetett más, mint a tisztes helytállás. A hazai csapat­ban először mutatkozott be Hor­váth Katinka, a Szegedről igazolt villámgyors jobbszélső, valamint az ifjúsági csapatból Angyal Dóra és a magyar serdülőválogatott, Kó­nya Barbara A vendégek indították a játékot és a beállós Tarján révén rögtön vezetést is szereztek, ezt azonban Sitió büntetőből mindjárt egalizál­ta. A 4. perc végéig fej fej mellett haladtak a csapatok, utána azon­ban a tarjáni lányok egyre többet hibáztak, túlzottan tisztelték a baj­noki cím egyik várományosát. A védekezés is szellősnek bizonyult, így Nagy Viktória kapus nagyon sokszor került kiszolgáltatott hely­zetbe, s bizony a 25. percig ritkán találkozott a labdával. A hajdúsági­ak végig óriási iramot diktáltak és egész pályás passzokkal és indítá­sokkal hozták sakk-matt helyzetbe a vendéglátót, akik főképp az is­mét remek napot kifogó Sidó egyé­ni akciói és büntetői révén próbál­ták magukat tartani. A félidő végé­re Nagy Viktória kapusbravúrjai hozták lázba a közönséget, azon­ban így is magabiztos vezetéssel vonulhattak öltözőbe a vendégek. Fordulás után tovább nőtt a nánásiak előnye, míg a nógrádiak részéről az ismét kitűnő teljesít­ményt nyújtó Sidó improvizatív kezdeményezéseiből születtek vá­laszok. Az idő haladtával egyre ne­hezebb feladat volt ellenállni a haj­dúsági rohamoknak. Leginkább a közelmúltban még a Debreceni VSC erősségének számító Szász, Halcsik, Buglyó trió, valamint a jobbátlövő Sopronyi összjátéka okozott megoldhatatlan problémát a tarjáni lányoknak, akik nem tud­ták ezt a ritmust felvenni. Az utol­só tíz percben a hazaiak már csak az ifísta Kónya büntetőiből szerez­tek két találatot, míg a vendégek két átlövője, Sopronyi és Halcsik a kilencesen túlról bombázta a tar­jáni kaput, így végül nagyarányú hazai vereség lett a vége. Nagy irama helyenként magas színvonalú mérkőzést láthatott a közönség. A Debrecen egykori frontembereivel felálló, jóval erő­sebb jálékosáUományt felvonultató vendégek leiskolázták vendéglátó jukat, akik túlságosan hamar el­hitték, hogy ellenfelük legyőzhetet­len A tarjáni lányok közül ezúttal is az irányító Sitió cipelte a csapa­tot, néhányon ezúttal is formán kí­vül teljesítettek, aminek persze szá­mos oka van. Ha azonban azt vesszük, hogy a Hajdúnánás a Gyula csapatát 25-tel küldte haza úgy a jelenlegi helyzetben ez az eredmény tisztességesnek számít. Molnár Ferenc: - Csapatomból ezúttal hiányzott a tűz és az el­szántság, így az eredményt reális­nak tartom. Úgy néz ki, hogy talán megteremtődnek a színvonalas munka feltételei, így dolgozunk to­vább. Molnár András: - A lőtt gólok számával elégedett vagyok, a véde­kezésünk lehetett volna szervezet­tebb. A győzelemnek azonban örülök. Ifi: 28-19. KASZÁS OSZKÁR További eredmények: Bugyi SE - Bőcs KSC 29-19, Csömör KSK - Gyulai SE 26-25, Miskolci Honvéd SE-MISI - Gyöngyösi FKK 29-28, Szeged KKSE - Békéscsaba ENK 23-24, Tajtavill-Derecske Túrkeve VSE 31-27. A Gödi SE - Mátészalkai MTK Carmo Suzuki mérkőzést lapzártánk után játszot­ták. A bajnokság állása 1. Hajdúnánás 1090 1340-23818 2. Derecske 10 9 0 1 310-25718 3. Békéscsaba 1090 1226-17518 4. Tűikévé 1060 4262-23412 5. Csömör 1060 4251-24512 6 Gyula 10 6 0 4 257-25712 7. Mátészalka 941 4234-227 9 8. Szeged 10 4 0 6 239-224 8 9. Bugyi 1040 6209-257 8 10. Gyöngyös 1031 6266-261 7 11. Miskolci H. 1031 6232-265 7 12. Salgótarjáni KC 102 1 7224-275 5 13. Gödi SE 912 6223-2564 14. Bocs 100010230-332 0 ti A végig kezdeményezőbben ját­szó hazaiak helyzetek sokaságát Szóljon a barátainak és nyerjenek a 3 500 OOO Ft-ból! Minden idők legnagyobb slágerei Édes, drága, egyetlen, arany haverom! Hívja a 06 30 300 0000 számot és nyerhet! Játékszabály: www.slagerradio.hu Matthäus győzelmet vár Meg kell nyernünk a szerdai mérkőzést, ha azt akarjuk, hogy maradjon esélyünk a világbajnoki szereplés elérésére - mondta Lothar Matthäus, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya azon a vasárnapi sajtótájékoztatón, amelyen a Mál­ta elleni idegenbeli selejtező volt a téma. A német szakvezető többször kiemelte és hangsúlyozta, ez­úttal teljesen más összecsapásra kerül sor, mint amilyet Horvátországban és Svédországban ját­szott az együttes. „A máltaiak jóval kevesebbet támadnak majd, így a mi stílusunk is más lesz. Ennek megfelelően állítot­tam össze a keretet, ugyanis több támadó típusú fut­ballistát hívtam meg. Nekünk kell majd irányíta­nunk, biztos, hogy így is lesz, de természetesen nem becsüljük le az ellenfelet - mondta Matthäus. A ko­rábbi kiváló futballista az ellenféllel kapcsolatban megjegyezte, hogy kollégája, a szintén német Horst Heese egységes védősorral és gyors csatárokkal ren­delkezik. „Készen állunk arra, hogy a maximumot nyújtsuk szerdán! Kétszer már vereséget szenved­tünk a selejtezősorozatban, igaz, a két legnehezebb találkozón, de most nem veszíthetünk pontokat. Fontos lenne, hogy gyorsan szerezzünk gólt, mert így változtatásra kényszerítenénk a máltaiakat. Emellett el kell kerülnünk a hibákat, mert akkor na­gyon veszélyessé válhatnak a hazaiak” - jegyezte meg a szövetségi kapitány. A magyar labdarúgó-vá­logatott küldöttsége hétfőn 11 órakor repül Máltára. A szerdán 19.30-kor kezdődő mérkőzésre Ta'Qa- liban kerül sor. A világbajnoki selejtezőt az RTL Klub csúsztatva közvetíti. A csapat repülőgépe az összecsapás után még aznap este visszaindul Feri­hegyre, s várhatóan 1 óra 30 perc körül érkezik meg. A magyar labdarúgó-válogatott kerete. Kapusok: Király Gábor (Crystal Palace), Rabóczki Balázs (FC Köbenhavn), Szűcs Lajos (Ferencváros). Védők: Fűzi Ákos (MTK), Gyepes Gábor (Ferencváros), Ju­hász Roland (MTK), Stark Péter (Győri ETO), Szélesi Zoltán (Energie Cottbus). Középpályások: Dárdai Pál (Hertha BSC), Fehér Csaba (PSV Eindhoven), Gera Zoltán (West Bromwich Albion), Hajnal Tamás (St. Truiden), Huszti Szabolcs (Fe­rencváros), Lipcsei Péter (Ferencváros), Rósa Dénes (Ferencváros), Tóth Balázs (Fehérvár FC). Csatárok: Kovács Péter (Viking Stavanger), Rajczi Péter (Új­pest), Torghelle Sándor (Crystal Palace), Waltner Róbert (ZTE). Palóc városok versenye Ebben az évben immár ne­gyedik alkalommal kerül meg­rendezésre Salgótarjánban a városi sportcsarnokban a Palóc városok versenye. A rendező szervek - Nógrád Megyei Sza­badidős Clubok Szövetsége, Nógrád Megyei Sportigazgató­ság, Létesítmény és Sport Kht.- november 20-án, szombaton 8 órakor várják a játékos csalá­di sportnapra a megye hat vá­rosából a háromfős (2 szülő és 1 gyermek összetételű) családi csapatokat, a gyermekek élet­korától függően három kategó­riában. A városok képviseleté­ben résztvevők - kategórián­kénti 3-3 család - tréfás családi váltókban, akadálypályák le­küzdésében, különböző ügyességi versenyeken, szelle­mi totóban stb. mérik össze erejüket, ügyességüket. A do­bogósok díjazásban részesül­nek. Tiszták az úszók Az athéni olimpián indult úszók mindegyike negatív doppingtesztet produkált. Ez a lényegi megállapítás is elhangzott a sportági világ- szervezet indianapolisi sportorvosi kongresszusán, amelynek summázatát a FINA internetes honlapján tette közzé. Ezen a héten kínálja a sport m m televízió sn Magyar férfi kézilabda-vMogatott mérkőzései sn Debrecen - Álba Berlin férfi kosárlabda-mérkőzés kedden ZTE - FTC labdarúgó-mérkőzés szombaton