Nógrád Megyei Hírlap, 2004. november (15. évfolyam, 253-277. szám)

2004-11-22 / 270. szám

10. oldal - Nógrád Megyei Hírlap S P O R T T Ü K Ö R 2004. NOVEMBER 22., HÉTFŐ Jól küzdöttek a fiatalok Kézilabda NB I/B, Keleti csoport, nők, 11. forduló Döntetlennel zárt az SBTC Labdarúgó NB II, Winner Sport-csoport, 15. forduló Salgótarjáni KC - Csömör KSK 18-34 (10-16) Salgótarjáni Városi Sportcsar­nok, 250 néző, vezette: Pirok- szőllősi Z., Janáky Cs. Salgótarjáni KC: Csíki 1 - Csányi, Horváth 1, Sidó 6/5, Kisbalázs 1, Erős 2, Berindán. Cs.: Nagy V. (kapus), Bodor, Angyal, Tuza, MOLNÁR 2/1, KÓNYA 5/4, Kovács. Edző: Mol­nár Ferenc. Csömör KSK: MEGYES - Pilmayer M. 6/1, Krivokapic 6, Varga 4, TIHANYI 1, GYETVÁN 11, Pilmayer Cs. 1. Cs.: Kurucz (kapus), Rábai, Skrapics, Kucsera, Tóth 4, Merse, Pintér 1. Edző: Elek Gábor. Hétméteresek: 12/10, ill. 5/1. Kiállítások: 10 perc, ill. 14. perc. Az eredmény alakulása: 6. perc 2-1, 9. perc: 3-2, 12. perc: 3-6, 18. perc: 6-10, 23. perc: 8-12, 28. perc: 10-14, 37. perc: 10-21, 43. perc: 11-25,48. perc: 14-28, 51. perc: 16-30, 57 perc: 17-34. Az őszi szezon utolsó hazai mérkőzésén fogadta a Salgótar­jáni KC csapata a Csömör KSK együttesét, ahol a hazaiak re­Kónya Barbara__________________■ ménykedtek a pontszerzésben, míg a bajnoki 5. helyezett győze­lemmel szeretett volna távozni. A vendégek kezdték óriási iramban a mérkőzést, s mindjárt a jobbátlövő Natasa Krivokapic meg is szerezte a vezetést. A 4. percig kellett várni, amikor Csíki kapus a saját kapujából a kint ál­ló Megyes kapus mellett egy szemfüles góllal egyenlített. A10. percig a tarjáni lányok Erős és Sidó góljaival őrizték előnyüket, utána azonban percekig nem tud­ták áttörni a csömöri védőfalat. A vendégeknél elsősorban Krivokapic és a csapatkapitány, egykori váci erősség, Gyetván bi­zonyult tarthatatlannak. A 18. perctől viszont Sidó és Pilmayer M. gólpárbaját láthatta a szép számú közönség, azonban ez már csak a különbség megtartá­sára volt elegendő. Fordulás után a nógrádi lá­nyok az ifista Kónya két bünte­tőjéből tudtak csak betalálni az első negyedórában, míg a Pest megyeieknél a két átlövő, Krivokapic és Gyetván sorozat­ban volt eredményes. Molnár Ferenc, a hazaiak mestere ekkor már a teljes ifistacsapatát ját­szatta, akik közül Kónya és az első felnőttmérkőzésén játszó Molnár Ágnes gólokkal hálálta meg a bizalmat. Az utolsó ne­gyedórában ők ketten tudtak eredményesek lenni, ez azon­ban kevésnek bizonyult egy szoros eredmény eléréséhez. Nagy iramú, alacsony színvo­nalú mérkőzést láthatott a szép számú publikum. A jóval erősebb játékosállománnyal érkező csö­möri együttes ellen - már az elején látszott - nem sok esélye volt a meggyengült hazai alakulatnak. Sem támadásban, sem pedig vé­dekezésben nem tudtak felnőni a feladathoz. Egyre inkább érződik az edzések és közös gyakorlások hiánya Egyedüli pozitívumként értékelhető a pályára lépő fiatalok küzdeni akarása és eredményes­sége, ez viszont rutin és megfelelő fizikum hiányában egyelőre még kevés ebben az osztályban. Molnár Ferenc: - A mérkőzés kimenetele már a 20. percig el­dőlt, így bátran cserélhettem és adhattam szereplési lehetőséget tehetséges fiataljainknak. Vda- mennyien jól küzdöttek, mégis kiemelném Kónya Barbara és Molnár Ágnes teljesítményét, akik gólokkal meghálálták a bi­zalmat. Azt gondolom, ezzel előrevetítettük a jövőt. Elek Gábor: - Tartottunk a mérkőzéstől, az elején nehezen lendültünk játékba, utána azon­ban sorozatos leindításokból magabiztossá tudtuk tenni fölé­nyünket. Tudjuk, hogy a salgó­tarjáni egyesület mindkét szak­osztálya nagyon komoly nehéz­ségekkel küzd, ezért nagyon szorítunk, hogy ez a vidéki fel­legvár megmaradjon. További sok sikert kívánunk nekik a foly­tatáshoz. Ifi: 22-29. KASZÁS OSZKÁR Bocs - SBTC 2-2 (1-1) Bocs 300 néző, vezette: Ember T. (L. Tóth, Tamássy). Bocs: Molnár T. - Simon, Zoufal, Molnár Zs., Vass - Sipos, Szakszón, Irhás (Török), Nagy G. (Ondó, Zsamai) - Kulcsár T., Sándor Zs. Edző: Tóth László. SBTC: Mezei K. - Almási, Jeney, Morva, Botos - Varga, Galbács, Csatlós Cs., Csépe - Lakatos - Csatlós T. Edző: Si­mon Attila. Gl.: Sándor Zs. (2), ill. Csatlós Cs., Lakatos. Jók: Sándor, Molnár, Vass, ill. Almási, Csatlós Cs., CsatlósT., Lakatos. 31. perc: Almási jobb oldali szabadrúgása után Csatlós Cs. szenzá­ciós mozdulattal, ka­pásból a jobb felső sa­rokba vágta a labdát. 0-1. 43. perc: Sándor 22 méterről végezhetett el sza­badrúgást, s lövése Után a jobb alsó sarokban kötött ki a lab­da. 1-1. 50. perc: Sipos cselezte be magát a vendégek alapvonaláig, beadása után Sándor testtel so­dorta be a kapu jobb oldalába a labdát. 2-1. 62. perc: Varga jobb oldali szöglete után a labda átszállt a hosszú oldalra, s azt Jeney ka­pásból kapura lőtte, melybe La­katos beledobta magát, és csu­kafejessel a kapu közepébe bó­lintott. 2-2. 85. perc: Morva indításába Csatlós Cs. csúsztatott bele, mely után Lakatos lépett ki a vé­dők közül, lövését Molnár nagy bravúrral hárította, majd a visz- szapattanó labdát az oldalháló­ba vágta. A bocsi csapat nem volt felké­szülve a vendégek szervezett já­tékára, szerencsés gólokkal tud­ták csak otthon tartanai az egy pontot. A vendégcsapat közelebb állt a győzelemhez. Tóth László: - Nagyon gyenge játékot nyújtottunk, szerencsé­vel tartottuk itthon az egy pon­tot. Simon Attila: - Az óriási gon­dok, problémák ellenére ez a fi­atal, tehetséges csapat bebizo­nyította, hogy van tartása. Azonban a jövőben ezt így nem szabad tovább csinálni, mert az eredményességet mind a veze­tők, mind a szurkolók várják tő­lem, de én ilyen körülmények között nem tudok megfelelni az elvárásoknak, Ezért úgy gondo­lom és úgy érzem, hogy meg kell köszönnöm azt, hogy más­fél évig az SBTC edzője lehet­tem, de ilyen helyzetben nem tudok tiszta lelkiismerettel dol­gozni. _______ STJ További eredmények: Máté­szalka - Kazincbarcika 0-1, Putnok - Kiskunhalas 3-0, Kistarcsa - Hajdúböszörmény 4-1, Karcag - Vecsés 0-2, Dabas - Szentes 4-2, Jászapáti - ESMTK 2-2, Gyula - Baktalórántháza 0-0. A bajnokság állása 1. Baktalóránt. 1510 5 0 35-12 35 2. Vecsés 1510 5 0 30-9 35 3. Jászapáti 4. Szentes 15 8 6 1 15 8 4 3 26-15 30 39-21 28 5. Mátészalka 15 7 2 6 30-18 23 6. Kazincb. 14 6 5 3 39-30 23 7. Bocs 15 7 1 7 46-30 22 8. Gyula 14 6 4 4 19-15 22 9. Dabas 15 6 4 5 27-27 22 10. Karcag 15 6 3 6 38-27 21 11. Kistarcsa 15 6 2 7 26-29 20 12. ESMTK 15 4 3 8 1840 15 13. SBTC 15 3 2 10 14-29 11 14. Putnok 15 2 4 9 1940 10 15. Kiskunhalas 15 2 1 12 1846 7 16. Hajdúböször. 15 2 112 14-50 7 Megjegyzés: Két csapat óvását fogadta el az amatőrliga ver­senybizottsága. A Gyula - Kistarcsa (3. forduló: 2-1) és a Dabas - Mátészalka (4. forduló: 1-0) találkozó végeredményét semmisítette meg, és a három pontot, 3-0-s gólkülönbséggel a kistarcsaiak, illetve a mátészal­kaiak javára igazolta. Michael Schumacher a legjobb A ZDF televízió által vég­zett közvélemény-kutatás alapján Németországban a hétszeres Forma-1-es világ­bajnok Michael Schumacher lett az évszázad sportolója. A csatorna mintegy 100 ezer né­zőt kérdezett meg, a szavazás második helyén a kenulegen­da Birgit Fischer, míg a harma­dikon a teniszsztár Steffi Graf végzett. A ZDF egy 200 névből álló listát bocsátott voksolás­ra, melyhez a lakosság további 548 jelöltet tett hozzá. A felmérés végeredménye: 1. Michael Schumacher (For­ma-1), 2. Birgit Fischer (ka­jak-kenu), 3. Steffi Graf (te­nisz), 4. Franz Beckenbauer (labdarúgás), 5. Boris Becker (tenisz), 6. Max Schmeling (ökölvívás), 7 Jan Ullrich (ke­rékpár), 8. Franziska van Almsick (úszás), 9. Gerd Müller (labdarúgás), 10. Oliver Kahn (labdarúgás). ■ SPORTTURMIX TOTÓEREDMÉNYEK 1. Győr - Újpest 1-1 x 2. ZTE-FTC 1-5 2 3. Bayern M. - Kaiserslautem 3-1 1 4. Bielefeld - Bremen 2-1 1 5. Dortmund - Freiburg 2-0 1 6. Hertha BSC - Rostock 1-1 x 7. Leverkusen - Schalke 0-3 2 8. Mainz - Bochum 1-0 1 9. VfB Stuttgart - Mönchengl. 1-0 1 10. Hamburg - Wolfsburg lapz. után 11. Lecce - Udinese 4-5 2 12. Fiorentina - Parma 2-0 1 13. Cagliari - Lazio lapz. után 14. Palermo - Milan 1-2 2 BERÉNYI MARADT A Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) szombati tisztújító közgyűlésén, Budapesten to­vábbi négy évre Berényi Jánost választották meg elnöknek. A szavazásra jogosult 253 küldött közül 184 jelent meg - ilyen nagy létszámú részvételre hosszú idő óta nem volt példa. Berényi végül 93 voksot kapott, míg ellenfelére, Patay Lászlóra 89-en szavaztak. A régi-új el­nök azt ígérte, hogy szponzori bevételekből 70 millió, a Hérak- lész és a Sport XXI. programból pedig további 40-50 millió fo­rint támogatást szerez a hazai teniszélet fellendítéséhez. Berényi János, aki 1996 óta irá­nyítja a szövetséget, felkérte Patay Lászlót, hogy társelnök­ként segítse a munkáját. A tes­tület két alelnöke Sütő Zoltán és Ottmar Michl lett. LEMONDOTT Lemondott a Sportolók a Drog Ellen Egyesület elnöki tisztségé­ről Ábrahám Attila, a Nemzeti Sporthivatal elnöke. A címzetes államtitkár a legutóbbi elnöksé­gi ülésen bejelentette: bár közel áll a szívéhez ez a társadalmi munkában betöltött feladat, az összeférhetetlenség elkerülése miatt inkább megválik a poszt­tól. A Magyar Olimpiai Bizott­ság támogatásával működő egyesület december 5-én tartja tisztújító és egyben évi rendes közgyűlését. Az egyesület tagjai november 30-ig írásban tehet­nek javaslatot az új elnök sze­mélyére. Az elnökség Énekes Zoltán ügyvezetőt, valamint Kiss Gergely vízilabdázó és Vereckei Ákos kajakos olimpiai bajnokokat bízta meg az elnök jelölésével. KÉT ÉREM S. Kovács Ádám a második he­lyen végzett a mexikói Mon- terreyben zajló karate-világbaj­nokságon, miután a 65 kg-os súlycsoport döntőjében kika­pott a venezuelai Plumachertől. A 2002-es madridi vb-n ezüstér­mes Klíma Zsuzsanna a nyílt ka­tegóriában ezúttal harmadik lett. Remek játékkal nyert a Salgótarjáni KC Kézilabda NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 11. forduló Salgótarjáni KC - Szeged KKSE 36-29 (18-14) Salgótarjáni Városi Sportcsar­nok, 500 néző, vezette: Kolarovszki, Szabó. Salgótarjáni KC: Nagy - Fe­jes 2, OLÁH 12/4, Szabó T., Papp 5, Patócskai 7, NIGRÍNYI 10. Cs.: Oross, Jakab kapusok, Berta, Forgács, Habuczki, Sza­bó G. Szakmai igazgató: Mol­nár Ferenc. Szeged KKSE: Prezenszki - Czirják 1, Major 5, Nagy, Sutka 3, Halász 7, Avar 6/2. Cs.: Mikus kapus, Szepes 4, Bessenyei 1, Miksi 1, Mendebaba, Balogh 1, Vágó. Edző: Bella Árpád. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2. Ki­állítások: 10. perc, ill. 8. perc. Az eredmény alakulása: 3^ perc: 3-2, 7. perc: 5-5, 13. perc: 5-9, 16. perc: 6-9, 17. perc: 6-11, 22. perc: 11-11, 25. perc: 14-12, 27. perc: 15-14, 30. perc: 17-14, 32. perc: 20-15 37. perc: 21-18, 40. perc: 23-19,43. perc: 24-20, 47. perc: 27-20, 53. perc: 32-21, 55. perc: 35-23, 58. perc: 35-28, 60. perc: 36-27. A mérkőzés előtt egyperces néma felállással adóztak a kö­zelmúltban elhunyt Takács Ta­másnak, a Salgótarjáni Létesít­mény és Sport Kht., a mátrahá- zai edzőtábor és a központi ta­tai edzőtábor volt igazgatójá­nak. Takács Tamás munkássá­gával nagyban hozzájárult a Salgótarjáni KC fejlődéséhez és a jelenlegi szép eredmények el­éréséhez. A tarjániak kezdték a játékot, de az első lövésük elakadt a ven­dégek védőfalán, majd az indu­lásból a sokszoros válogatott Avar vette be Nagy kapuját. A hazaiak azonban Oláh révén hétméteresből válaszoltak. Mindkét csapat nagy iramban ve­tette magát a küz­delembe, s a 7. percben 5-5 volt az állás. A ven­dégcsapat kőke­ményen védeke­zett, a hazaiak tá­madójátékában egyre több hiba adódott, és még a szerencse is el pártolt tőlük, mert a lövések eb­ben az időszakban a kapufákon csattantak. A Szeged a 13. perc­re négygólos előnyre tett szert, mely után Molnár Ferenc időt kért és újabb taktikai tanácsok­kal látta el tanítványait. A folyta­tásban a háromperces gólcsen­det Nigrínyi törte meg, de az al­földi gárda továbbra is nagy elánnal játszott, s 18. percben öt gól volt az előnyük. A hazai kö­zönség sportszerűen, egy em­berként a csapat mellé állt, és | óriási buzdításba I kezdett, ami ; nyugtatóan hatot I a SKC legénysé­I gére, s 22. perc- } ben már 11-11 | volt az állás. A | félidő záró perió- i dúsában a nógrá­di gárda - a közönség vastapsa közepette - ötletesen építette föl a támadásokat, Oláh, Patócskai és Nigrínyi ellenállhatatlan volt, s így négygólos előnnyel mehet­tek pihenőre. Szünet után egyre nagyobb lett a hazaiak fölénye és még inkább a tudásbeli különbség. Oross jó védéseivel, Szabó T. ki­tűnő irányításával, Patócskai re­mek mezőnymunkájával és gól­erősségével fokozatosan növel­ték az előnyüket. A második já­tékrész közepétől az eddig is di­namikusan játszó Oláh és Nigrínyi minden igényt kielégítő gólparádéval szórakoztatta a publikumot, így az 53. percben már 11 volt közte. Az utolsó per­cekben a közönség vastapsa kez­dett ütemessé, folyamatossá vál­ni annak ellenére, hogy csökkent a hazai csapat koncentráltsága. A vendégek ugyan tudtak faragni a tetemes hátrányból, de a tarjáni­ak megérdemelt győzelme egy percig sem forgott veszélyben, amiért minden játékos maximá­lis dicséretet érdemel. Összességében a szép számú közönség nagy iramú, de köze­pes színvonalú mérkőzést látha­tott, ahol az első negyedórában még egyenlő volt a küzdelem. A folytatásban azonban egyre job­ban kidomborodott a rutin és tu­dásbeli különbség a hazaiak ja­vára. Minden SKC-s játékos ín- dósa legjavát adta, de Oláh és Nigrínyi energikus, dinamikus gólerős játékával még ezen jó tel­jesítményekből is kiemelkedett. A salgótarjáni gárda végül gólzá­poros győzelemmel búcsúzott az őszi utolsó hazai mérkőzésén az ezúttal is lelkes közönségétől. Molnár Ferenc: - Gratulálok a játékosaimnak. Nyögvenyelős kezdés után, azt mondhatom, hogy közönségszórakoztató já­tékkal, teljesen megérdemelten nyertük ezt a fontos találkozót. Mostanában túl sok a feszültség a játékosaim körében, megértek mindenkit, nehéz helyzetben vagyunk. Két forduló van még hátra, van 18 pontunk, s szeret­nénk befejezni a szezont. Bella Árpád: - A rutin és a ta­pasztalat döntött, a jobbik javá­ra. A Salgótarján sokkal jobban felkészített játékosokkal rendel­kezik, mint a mi csapatunk. Ifi: 32-26. MULICZA FERENC Sidó Krisztina Oláh Gábor Nigrínyi Tibor