Nógrád Megyei Hírlap, 2004. október (15. évfolyam, 229-252. szám)

2004-10-25 / 247. szám

2004. OKTÓBER 25., HÉTFŐ SPORT TÜKÖR Nógrád Megyei Hírlap - 11. oldal Az élen a helyzet változatlan Labdarúgás - Kriston Sport megyei I. osztály, 11. forduló Kisbágyon - Zagyvaróna 1-0 (1-0) Kisbágyon, 100 néző, vezette: Gordos (Hornyák T., Krobot Henrietta). Kisbágyon-Karton: Pre­zenszki - Pisák, Sági, Kovács (Gulyka), Tóth - Bognár, Hor­váth, Kresák (Fenyvesi), Kapás L. - Kapás Gy., Garai. Szakmai igazgató: Jeck Ferenc. Sági László (Kisbágyon) Zagyvaróna: Szabó A. - Smida (Tőre), Isdinszki G. (Ki­rály T.), Szolnoki, Váradi - Ka­szás, Herczeg, Fülöp, Szabó Sz. - Mag, Isdinszki T. Szakosztály- vezető: Isdinszki Rezső. GL: Bognár. Sárga lap: Kresák, Tóth, ill. Tőre, Isdinszki T„ Kaszás, Király T. Jók: Sági, Pisák, Garai, ill. Szolnoki, Isdinszki G., Szabó A. A hazai csapat vért izzadt a győzelemért a roppant szerve­zetten védekező zagyvarónaiak ellen. Jeck Ferenc: - Ennek a győze­lemnek azért van értéke, mert játékunk nagyon gyenge volt. Si­kerünk mindazonáltal megérde­meltnek mondható. Isdinszki Rezső: - Ennyivel jobbak voltak a hazaiak. Ifi: 6-0. N.T. Karancsberény ­Karancslapujtő 1-3 (1-1) Karancsberény, 300 néző, ve­zette: Gönczi (Gyetvai, Jeste). Karancsberény: Ruzsinszki - Simon, Klement, Paczári, Szőke L. (Boros) - Szőke Sz„ Fodor Cs. P„ Rács, Surján - Mánczos (Bo­tos), Oláh S. (Chladny). Edző: Gulyka Ferenc. Karancslapujtő: Babják - Cseh, Szabó K., Bozó, Fodor Zs. (Király) - Bomai, Mikáva, Ju­hász (Horváth), Bartha (Oravecz) - Kovács L., Bozsik. Edző: Sipkó Sándor. GL: Szőke Sz., ill. Kovács L., Bartha, Bozsik. Sárga lap: Si­mon R, Szőke Sz., ill. Cseh, Mikáva. Kiállítva: Simon R, Chladny, ill. Cseh, Kovács L. Jók: Klement, ill. Bartha, Bozsik, Mikáva, Babják, Bozó. Gyenge helyzetkihasználás jellemezte a 11-est is hibázó ha­zai csapatot. A kiállítások szigo­rúak, de jogosak voltak. Gulyka Ferenc: - Szikrázóan kemény mérkőzésen, gyatra helyzetkihasználásunk miatt ve­szítettünk. Sipkó Sándor: - Nagy árat fi­zettünk ezért a győzelemért. Úgy gondolom ezt a mérkőzést sokan levezették volna így a me­gyéből is. Ifi: 4-2. TÓTH GYÖRGY Romhány - Palotás 2-2 (1-2) Romhány, 100 néző, vezette: Pál (Cséki, Bogár Edina). Romhány: Peredi - Sági, Földvári, Kristofik, Máté - Koplányi, Kovács I., Jakab, Szlezák - Molnár, Bartyik. Edző: Kecskés József. Palotás: Kotasz - Vészeli, He­gyi, Varga, Géczi - Hóvári, Pász­tor, Egyed, Kocza - Pintér (Jakus), Jele. Edző: Varga Lajos. GL: Szlezák, Molnár, ill. Hóvári, Pintér. Sárga lap: Sági, ill. Vészeli. Jók: Szlezák, Kristofik, Földvári, Bartyik, Molnár, ill. Pásztor, Jele, Varga, Vészeli. Színvonalas, jó mérkőzésen a szerencse a vendégeket tüntette ki kegyeivel. Kecskés József: - A második fél­időben a küzdőszellemmel már nem volt baj, de helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni. Az ellen­félnek a kapufáról kétszer befelé, nekünk viszont kétszer kifelé pat­tant a labda. Ilyen a futball. Varga Lajos: - Az első félidő­ben jó teljesítményt nyújtott a csapat, a másodikban viszont a hazaiak játékban fölülmúltak minket. Úgy érzem a döntetlen igazságos. Ifi: 11-0. ____ T. I. S zécsény - Hasznos 3-1 (2-0) Szécsény, 100 néző, vezette: Zsélyi (Seszták, Mohácsi Berna­dett). Szécsény: Horváth - Jusztin Sz„ Lőrik, Sümegi, Sztrigán (Lőrincz) - Gordos, Kómár, Ju­hász, Varga - Galcsik, Lászlók. Edző: Pénzes István. Hasznos: Szeles - Maksó, Holtner, Bakos, Korecz - Szap­pan, Dancsok, dr. Kanyó, Kapás (Szabó) - Szűcs, Alapi. Játékos­edző: Dániel Cristea. GL: Lászlók (2), Juhász, ill., Szűcs. Sárga lap: Jusztin Sz., Galcsik, ill. Bakos, Alapi. Jók: Gordos, Kómár, Juhász, Süme­gi, Galcsik, Lászlók, ill. dr. Kanyó, Szűcs, Alapi. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen mindkét oldalon több gól­helyzet maradt kihasználatla­nul. Összességében azonban el­mondható, hogy a vendégek számára hízelgő eredmény szü­letett. Pénzes István: - A csapat foly­tatja menetelését, amit lelkes já­tékunknak és odaadásunknak köszönhetünk. Úgy látszik Szécsényben sok utcabál kell ahhoz, hogy a csapat győzni tudjon, de futballban van egy örök igazság: a győzelmet nem kell megmagyarázni, a vereséget meg nem érdemes! Daniel Cristea: - Egy félidő előnyt adtunk az ellenfélnek és annyi elég volt, hogy elveszítsük a mérkőzést. Fejben az öltöző­ben maradtunk, s főként ennek az eredménye, hogy a ziccerein­ket nem tudtuk érvényesíteni. Ifi: 4-0. BARTUS ATTILA Mátranovák - Kazár 3-0 (1-0) Mátranovák, 200 néző, vezet­te: Olasz (Kese, Hornyák T.). Mátranovák: Petróczi - Rács, Csikós G., Répás, Marcsok - Tóth T„ Gubán, Tóth R, Bognár - Csikós A. (Torják), Kakuk. Szakosztályvezető: Tóth Miklós. Kazár: Humany - Milcsovics, Kovács V. (Ács), Sándor N„ Ko­vács Gy. - Szabó B. (Radies G.), Tőzsér II. Zs., Csikós Á„ Tőzsér I Zs. - Szabó M., Medve. Játé­kos-edző: Tőzsér I. Zsolt. GL: Kakuk (2), Bognár. Sárga lap: Csikós A., ill. Sándor N„ Ko­vács Gy„ Tőzsér II. Zs., Csikós Á. Kiállítva: Csikós Á. (75. perc). Jók: Csikós G., Gubán, Tóth P„ Bognár, ill. Humany. Kiegyenlített első félidő után a második játékrészben végig a novákiak akarata érvényesült és még ilyen arányban is megérde­melten nyertek, a nagy hibaszá­zalékkal játszó és sokat rekla­máló vendégek ellen. Tóth Miklós: - Örülök, hogy megszereztük első őszi hazai győzelmünket, másfelől meg sajnálom, hogy ezt a szülőfalum ellen értük el. Tőzsér I. Zsolt: - Megérde­melt hazai győzelem született. Ifi: 4-1. GECSE ISTVÁN Szügy - Nagybátony 2-1 (0-1) Szügy, 300 néző, vezette: Verbói (Papp, Godó). Szügy: Szathmári - Révész, Benedek (Vrbovszki), Dombóvári, Hodászi Helmreich, Pintér, Rados (Kátai), Tedás - Koleszár (Fran­kó), Kmetti. Játékos-edző: Kátai Zoltán. Nagybátony: Zsignár - Ko­vács A., Józsa, Baranyi, Almási T. - Orosz R, Garamszegi, Vá­mos, Benus - Kovács T. (Hadusovszki), Orosz II. T. Játé­kos-edző: Almási Dénes. GL: Tedás, Vrbovszki, ill. Ko­vács T. Sárga lap: Révész. Jók: Hodászi (a mezőny legjobbja), Dombóvári, ill. Józsa, Baranyi, Kovács T. Színvonalas mérkőzésen az első félidőben a vendégcsapat ráijesztett a hazaiakra. A máso­dik játékrészben már az igazi arcát mutatta a szügyi gárda, amelynek tagjai így felülhettek búcsú alkalmából a ringlispílre. Kárpáti László nagyon szépen köszöni a mátranovákiaknak és a szügyi csapatnak a betegségé­vel kapcsolatos jókívánságai­kat. Pintér István, a Szügy pálya- edzője: - Ezt a mérkőzést már az első játékrészben megnyerhet­tük volna, de a kihagyott helyze­tek miatt szükség volt a második félidőre is. További sok sikert kí­vánok a bátonyi csapatnak! Almási Dénes: - Vezetésünk után kínálkozó lehetőségeinket nem tudtuk gólra váltani és sú­lyos egyéni hibák miatt végül el­veszítettük a mérkőzést. Ifi: 2-5. KÁRPÁTI LÁSZLÓ Érsekvadkert - Kisterenye 2-2 (0-1) Érsekvadkert, 200 néző, ve­zette: Ágoston (Békési, Molnár). Érsekvadkert: Puruczki - Gubik P. (Szabó III. L), Konopás, Szabó I. L„ Szabó A. (Keresztes L.) - Bozsó, Benyó, Kakuja (Gubik Á.) Pádár - Holman, Bogdány. Játékos-edző: Keresztes László. Kisterenye: Szabó R. - Oláh, Kovács J., Pintér, Szűcs L. - Szeberényi, Komódy, Griffaton (Szabó Z.), Zsemján - Szűcs Cs., Kovács T. Edző: Koncsik László. Gl: Benyó, Konopás, ill. Griffaton, Szűcs Cs. Sárga lap: Puruczki, Gubik R, ill. Szűcs L. Jók: Puruczki, Konopás, ill. Szűcs L, Szűcs Cs„ Griffaton, Zsemján, Komódy, Pintér. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a vendégek vezető góljuk után kontrajátékra rendezked­tek be, amely a mérkőzés hajrá­jáig újabb gólt hozott. Az utolsó tíz percben azonban a mindent egy lapra tévő hazai csapat két gyors góllal döntetlenre mentet­te az elveszettnek hitt mérkő­zést. Keresztes László: - A jól kont­rázó vendégek ellen az utolsó percekben szereztünk egy pon­tot. Koncsik László: - Nagyszerű­en játszó csapatom helyzetek sokaságát elpuskázva biztos győzelmet szalasztott el. Ifi: 3-0. NÓGRÁDI JÓZSEF Héhalom - Berkenye 1-2 (0-0) Héhalom, 350 néző, vezette: Tolnai (Szép, Nagy). Héhalom: Molnár - Horváth, Gerhát, Podobén, Soltész - Sza­bó, Száraz (Smid), Kiss, Jakus - Lőrincz, Nagy. Edző: Szilágyi Al­bert. Berkenye: Hisbéli - Nyikos, Krasnyánszki, Hudák, Gere - Sipiczki, Hugyecz, Varga, Czeglédi (Czerman) - Hesz (Vanda), Koszty. Edző: Bodonyi Béla. GL: Lőrincz, ill. Nyikos, Koszty. Jók: Gerhát, Soltész, Horváth, Szabó, Lőrincz, ill. Hisbéli, Nyikos. Jó iramú, változatos mérkő­zésen a „semmiből” nyertek a rutinosabb vendégek. A hazaiak minden energiájukat latba vetet­ték, a vezetést is megszerezték, de a véghajrában a Berkenye csapata két gyors kontrával el­döntötte a mérkőzést. Szilágyi Albert: - Nem elég jól játszani és küzdeni, meg kell ta­nulni nyerni is. Bodonyi Béla: - Szerencsés győzelmet arattunk a sportsze­rűen küzdő hazai csapat ellen. Ifi: 2-2. SZ. M. A bajnokság állása 1. Kisbágyon 1110 1 0 43-5 31 2. Berkenye 11 7 2 2 30-13 23 3. Szügy 11 6 5 0 21-6 23 4. K.-lapujtő 11 6 4 1 24-12 22 5. Hasznos 11 5 3 3 16-16 18 6. Romhány 11 5 1 5 20-24 16 7. Szécsény 11 4 4 3 14-18 16 8. Palotás 11 3 4 4 19-20 13 9. Mátranovák 11 4 1 6 18-21 13 10. Zagyvaróna 11 3 3 5 10-14 12 11. Nagybátony 11 3 2 6 20-28 11 12. Kisterenye 11 3 2 6 16-35 11 13. É.-vadkert 11 2 4 5 21-30 10 14. Héhalom 11 2 3 6 22-18 9 15. Karancsberény 11 2 3 6 14-23 9 16. Kazár 11 1 2 8 7-32 5 Megjegyzés: Döntés született a 6. fordulóban elmaradt Mátranovák ­Érsekvadkert mér­kőzés ügyében. A három pon­tot, 3-0-ás gólkülönbséggel a Mátranovák kapta meg. Az ifjúsági bajnokság állása 1. Romhány 1110 0 1 87-9 30 2. Kisbágyon 11 9 0 2 55-18 27 3. Kisterenye 11 8 0 3 73-17 24 4. Nagybátony 11 8 0 3 56-28 24 5. Szécsény 11 7 1 3 43-34 22 6. Z.-róna 11 7 0 4 34-22 21 7. Mátranovák 11 6 1 4 28-24 19 8. Hasznos 11 5 1 5 2846 16 9. É.-vadkert 11 5 0 6 35-19 15 10. Kazár 11 5 0 6 23-28 15 11. K,-lapujtő 11 3 3 5 26-35 12 12. K.-berény 11 3 1 7 28-53 10 13. Szügy 11 3 0 8 25-39 9 14. Berkenye 11 2 2 7 2145 8 15. Palotás 11 2 0 9 21-71 6 16. Héhalom 11 0 1 10 9-104 1 ■ Mindhárom csapatunk begyűjtötte a három pontot Labdarúgó NB III, Mátra-csoport, 10. forduló Balassagyarmat ­Gyöngyöshalász 4-0 (2-0) Balassagyarmat, 250 néző, vezette: Szoboszlai (Nagy, Pász­tor). Balassagyarmati SE: Őri (Vida) - Gréczi, Szilágyi, Gaál - Saár (Baranyi Á.), Varga (Benécs), Mohácsi, Fábri, Ko­vács A. - Zolnyánszki, Gyimesi. Edző: Szalai István. Gyöngyöshalász: Szén - Sza­bó Gy., Papi (Váradi), Nagy Gy. T„ Marázi - Debreczeni, Tamá­si, Nagy Gy. G„ Molnár - Bakondi (Dajkó), Szeifert (Bor­dás). Edző: Acs János. GL: Zolnyánszki (21., 89.), Ko­vács A. (25), Gyimesi (63., 11-es- ből). Jók: Szilágyi, Gaál, Fábri, Zolnyánszki, Gréczi, Gyimesi, ül. Debreczeni, Nagy Gy. T. 21. perc: Gyimesi az alapvo­nal közeléből beadott és a me­netrendszerűen érkező Zol­nyánszki a hosszú sarokba pör­gette a labdát. 1-0. 25. perc: Gyimesi jobb oldali beadása után azonban Zolnyánszki lövését mentette Szén mentette, de a kipattanó labdát Kovács Adrián 5 méterről kapu közepébe lőtte. 2-0. 63. perc: Gyimesi cselezte be magát a 16-oson belülre, ahol a védők buktatták. A jogos tizen­egyesből a sértett a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 3-0. 89. perc: Baranyi Á. kénysze­rítőzött Zolnyánszkival a 16- oson belül, s az utóbbi a hosszú bal alsó sarokba vágta a labdát. 4-0. A mérkőzés 25. percében már 2-0-ra vezettek a hazaiak, mely után láthatóan megnyugodtak. Védekezésben csírájában elfojtot­ták a halászi próbálkozásokat, míg az ellenakciók legtöbbje fo­lyamatosan magában hordozta a gólveszélyt. Csak azt sajnálhat­juk, hogy ebből már csak kettőt sikerült gólra váltani a BSE-nek. Szalai István: - Hűvös őszi időben sütött ránk egy kis nap­sugár. Reméljük napsütéses ősz lesz végig azon az úton, ami még idén hátravan. A neheze most következik. Ács János: - A jól játszó haza­iak - akikben az eddigi legsport­szerűbb csapatot ismerhettük meg - megérdemelten nyertek. KANYÓ FERENC Magyargéc - Fót 2-1 (1-1) Magyargéc, 250 néző, vezette: Nemes (Kormos, Bán). Magyargéc: Oláh - Pingiczer, Duró, Cséki, Ökrös - Sárdi (Má­tyás), Kobka (Kecskés), Mihályi (Mátyus), Berki - Fischer, Smelkó. Edző: Oláh Béla. Fót: Rózsás - Miczi, Czeichner, Répási, Szalontai (May) - Pál, Csorba, Balogh, Harmatit - Pólyák (Horváth), Szőcs. Edző: Balogh Béla. GL: Smelkó, Pingiczer, ill. Csorba (10.). Sárga lap: Pingiczer, Cséki ill. Szőcs, Ba­logh. Jók: Pingiczer, Kecskés, Smelkó, Mihályi, ill. Répási, Csorba, Harmath. 10. perc: Pál lövését Oláh bra­vúrral kiütötte, de a kipattanó labdát Csorba a kapuba lőtte. 0-1. 35. perc: Fischert buktatták a 16-oson belül, jogos tizenegyes. Duró büntetőjét azonban hárí­totta a vendégek kapusa. 40. perc: Duró szöglete után Smelkó a hosszú sarokba fejelte a labdát. 1-1. 80. perc: Mátyás adott jó lab­dát Pingiczemek, aki közelről a hálóba vágta a labdát. 2-1. A hazaiakat meglepte a fóti­ak gyors vezetése, de a még a félidő vége előtt sikerült egyenlí­teni. A második játékrészben feljavult a játék, színvonalas mérkőzést játszott a két együt­tes. Rengeteg gólhelyzetet alakí­tottak ki a hazaiak, melyből egyet sikerült értékesíteniük, ami elég volt a megérdemelt győzelemhez. Oláh Béla: - Ez a kötelező mérkőzés volt a legnehezebb, de azért nyerni tudott a csapat. Remélem, hogy feljebb jutunk a tabellán és a bajnokság félidejé­ben az élmezőnyben fogunk vé­gezni. Balogh Béla: - A fiatal csapa­tom megijedt, a lelkesebb csapat győzött. GÉCZI ATTILA Tápiógyörgye - Baglyasalja 1-5 (1-2) Tápiógyörgye, 300 néző, ve­zette: Csukás (Szabó, Dudás). Tápiógyörgye: Havasi - Fe­hér, Csató, Kis Cs., Eszes - Moh­ácsi, Bontovics, Kis A., Fedor (Katona) - Viola, Miskolci (Gál). Edző: Lódi László. Nógrád Volán-Baglyasalja: Lázár - Nánási, Kőházi, Stark - Híves - Oláh T„ Balázs, Szabó, Sebestyén, Romhányi - Baranyi (Krizsán). Játékos-edző: Stark János. GL: Fehér (2.), ill. Romhányi (11., 49.), Oláh T. (8.), Baranyi (81.), Krizsán (90.). Sárga lap: Kis A., Kis Cs., Eszes, Fehér, ill. Balázs, Romhányi, Nánási. Jók: Kis A., ill., Romhányi (a mezőny legjobbja), Lázár, Oláh T„ Hí­ves, Szabó, Baranyi. 2. perc: Fedor jobb oldali szögletét követően Fehér maga­san felugorva a jobb felső sarok­ba fejelte a labdát. 1-0. 8. perc: Baranyi félpályáról indulva sorra cselezte ki az el­lenfél védőit, lövését Havasi Oláh Teofil elé ütötte, aki 8 mé­terről higgadtan helyezte a lab­dát a kapu közepébe. 1-1. 11. perc: Szabó jobb oldali szögletét követően Romhányi a rövid sarokról fejelte labdát a kapu jobb sarkába. 1-2. 49. perc: Oláh Teofil szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd remekül tálalt a bal oldalon be­induló Romhányi elé, aki 10 m- ről a kapus fölött parádés moz­dulattal pörgette a labdát a kapu bal sarkába. 1-3. 81. perc: Oláh Teofil emelte a labdát a védők mögé beinduló Baranyi elé, aki 14 m-ről egy át­vétel után ballal a bal alsó sarok­ba lőtte azt. 1-4. 90. perc: Oláh Teofil jobb ol­dalról belőtt labdáját Krizsán a kivetődő kapust megelőzve a kapu közepébe helyezte. 1-5. A mérkőzésen osztálykülönb­ség mutatkozott a két csapat kö­zött. A vendégek tetszés szerint alakították ki helyzeteiket és biz­tosan nyertek. Lódi László: - Ízelítőt kap­tunk a jó és eredményes futball- ból. Gratulálok a vendégcsapat­nak! Stark János: - A csapatnak a mai napon nem volt gyenge pontja. Helyzeteinket remekül kihasználtuk, melynek eredmé­nye ez a szép idegenbeli siker. . ___________________________V. OY. T ovábbi eredmények: Péter- vására - Veresegyház 2-0, Gö­döllő - Túra 2-3, Gyöngyös - Jászberény 4-2, Mezőkövesd - Tápiószecső 1-1. A bajnokság állása 1. Túra HO 6 3 1 20-9 21 2. Pétervására 10 6 1 3 22-10 19 3. Mezőkövesd 10 5 4 1 16-8 19 4. Magyargéc 10 4 3 3 13-12 15 5.BSE 10 4 2 4 16-12 14 6. Baglyasalja 10 4 2 4 15-13 14 7. Tápiószecső 10 4 2 4 16-16 14 8. Gödöllő 10 4 2 4 13-13 14 9. Gyöngyös 10 4 2 4 17-20 14 10. Tápiógyörgye 10 4 1 5 12-21 13 11. Jászberény 10 3 2 5 15-16 11 12. Fót 10 2 3 5 10-18 9 13. Veresegyház 10 1 5 4 11-16 8 14. Gy.-halász 10 2 2 6 7-19 8