Nógrád Megyei Hírlap, 2004. október (15. évfolyam, 229-252. szám)

2004-10-11 / 237. szám

2004. OKTÓBER 11., HÉTFŐ SPORT TÜKÖR Nógrád Megyei Hírlap - 11. oldal Közel hatvan versenyző lépett a színpadra XI. Mátra body building kupa, Salgótarján A salgótarjáni József Attila Művelő­dési Központban szombaton a Pump&Flex és a Power Track az Electro World Magyarország támogatá­sával bemutatta a XI. Mátra body buil- ding-kupát és fittforma versenyt a Nóg­rád Megyei Body Building Szövetség négy alapfordulat alap­ján mutatták be az iz­maikat a résztvevők, majd következett a kö­telező pózolás (dupla bicepsz elölről, mell­csípő, oldalbicepsz, A szécsényi Oláh József két kategóriában nyert, egyben pedig negyedik lett rendezésében. A lapunk által is támo­gatott mintegy másfél millió forint összdíjazású (pénz- és tárgyjutalom) viadalon a műsorvezető S. Buranits Il­dikó, a Pro Liga elnöke volt. A szép számú közönség előtt 58 ver­senyző több kategóriában vetélkedett a végső helyezésekért: a hölgyeknél má­sodszor volt nyílt fittforma verseny (165-ig és +165 centiméter), míg a férfi­aknál a body buildingben junior, újonc (80-ig és + 80 kilogramm), mester (35 év felett), valamint haladó kategória szerepelt a programban. A megmérette­tésen volt megyei bajnokság is: a férfi body buildinget másodszor, míg a női fittformát először rendezték meg. A publikum hangos ovációja mellett kezdődött a viadal. Elsőként a hölgyek léptek a színpadra, majd következtek a férfiak. Itt valamennyi kategóriában dupla bicepsz hátulról, széles váll, oldalbi­cepsz, tri- cepsz, hát, has, láb). A legjob­bak az esti döntőben ze­nére a szaba­don választott gyakorlatokkal folytatták. A pontozóbírók döntése alap­ján a nőknél a 165 cm alatt Kovács Enikő, a 165 cm felett Gróf Brigitta, a férfi juniorok­nál Csonka Hercogh Erzsébet (balra) és István Brigitta újoncoknál a mínusz 80 kg-ban Gergyesi Ákos, a plusz 80 kg-ban csényi Oláh József, míg a haladóban és az abszo­lútban is Tóth Zoltán bi­zonyult a legjobbnak. A megyebajnokságon a fér­fi body buildingben Oláh József, míg a női fitt­formában Hercogh Erzsé­bet vég­zett az élen.-Re­mek közön­ség volt, sok indulóval, jó versennyel - mondta Louie Koncz, a verseny főszervezője. - Köszö­net valamennyi támo­gatónak, mert nélkülük nem jöhetett volna lét­re a rendezvény. Végeredmények. Fitt­forma. Hölgyek. Mí- m nusz 165 cm: 1. Kovács Enikő, 2. Berta Lívia, 3. Katcsa Henrietta. Plusz 165 cm: 1. Gróf Brigitta, 2. Üveges Mónika, 3. " r, 4. Hercogh Erzsébet (Hollókő), 5. István Brigitta (Quasi­modo, Salgótarján). Férfiak. Juniorok: 1. Csonka Sándor, 2. Molnár Gergely (Pásztó), 3. Krémer József. Újoncok. Mí­nusz 80 kg: 1. Gergyesi Ákos, 2. Bogáti Árpád, 3. Major Attila. Plusz 80 kg: 1. Pokróczos György, 2. Horváth Gergely, 3. Böcze Lász­ló, 4. Oláh József (Szécsény). Mastersek: 1. Oláh József (Szécsény), 2. Sán­dor Ede (Nagybátony), 3. Brlik János. Haladók: 1. Tóth Zoltán, 2. Bogáti Árpád, 3. Gergyesi Ákos. Abszolút győztes: Tóth Zoltán. II. Nógrád megyei body bu­ilding bajnok­ság: 1. Oláh József (Szécsény In­dikátor Ifjúsági Szabadidő Sportegyesület), 2. Molnár Ger­gely (Pásztó), 3. Sipos Viktor (Nemti), 4. Sándor Ede (Power Test­építő Sport­egyesületet, Nagy­bátony). 1. Nógrád me­gyei fittforma bajnokság: 1. Hercogh Er­zsébet (Holló­kő), 2. István Brigitta (Quasimodo, Salgótarján). BALOGH TIBOR Tóth Zoltán abszolút győztes Nógrád megyei body building bajnokság résztvevői (balról): Molnár Gergely, Oláh József, Sándor Ede és Sipos Viktor Biztosan nyert a Magyargéc és a Balassagyarmat Labdarúgó NB III, Mátra-csoport, 8. forduló Balassagyarmat - Fót 2-0 (1-0) Balassagyarmat, 200 néző, ve­zette: Gönczi (Gyetvai, Szabó S.). Balassagyarmati SE: Őri - Gréczi, Szilágyi, Gaál - Lovász, Saár, Mohácsi (Baranyi Á.), Fábri, Baranyi T. (Varga) - Zolnyánszki, Gyimesi. Edző: Szalai István. Fót XV. Kér. SE: Rózsás - Mucsi, Czéhnér, Répási - Szalántai, Pál (Horváth), Ba­logh, Csonka, Vida (Nagy), Harmath - Hegedűs. Edző: Ba­logh Béla. Gi: Lovász (28.), Zolnyánszki (85.). Sárga lap: Fábri, ill. Harmath, Czéhner, Vida, Mucsi. Kiállítva: Czéhner (50.). Jók: Lo­vász, Saár, Szilágyi, Gréczi, Mohácsi, ill. Rózsás, Szalontai, Harmath, Hegedűs. 3. perc: Saár indításával Zol­nyánszki a jobb oldalon iramo­dott meg, amikor azonban már csak a vendégkapussal állt szem­ben, elhibázta a lehetőséget. 28. perc: Egy szögletrúgás­hoz jutott a hazai csapat: Mohá­csi a rövid sarokra lőtte és azt Lovász 5 méterről a rövid sarok­ba pörgette. 1-0. 53. perc: Lovász Gyimesit in­dította, aki betört a tizenhatoson belülre, majd 12 méterről Ró­zsást találta el, a kapusról fel­perdülő labdát szorongatott helyzetbe a kapu mellé lőtte. 78. perc: Mohácsi labdájával Saár tört be a tizenhatoson be­lülre, majd kapura emelt, de Ró­zsás mentett. 85. perc: Mohácsi indításával Zolnyánszki lépett ki, majd a ka­pust is kicselezve a hálóba pasz- szolta a labdát. 2-0 Gyülekeztek a nézők, melegí­tettek a játékosok a tizenhárom órás kezdésre, de egy valami hi­ányzott a mérkőzéskezdéshez, ugyanis a játékvezetőknek híre sem volt. Végül is két óra előtt néhány perccel megérkeztek, s mondták, hogy őket senki nem értesítette a 13 órai kezdésről. Két óra nyolc perckor kezdő­dött az alsóházi rangadó. A Ba­lassagyarmat lépett fel támadó­lag és rontotta el lehetőségeit. A 28. percben aztán megszületett a hazaiak vezető gólja, mely után a szurkolók nem gondolták, hogy csupán a hajrában lesz a megnyugtató, három pontot je­lentő újabb találat. Összességé­ben azonban a Balassagyarma­tiak győzelme teljesen megérde­melt. Szalai István: - Gödrös az út amelyiken járunk de ebből a mostaniból jól kijöttünk, remé­lem egyszer csak elérjük hogy ezen a jobb úton haladunk. Balogh Béla: - A múlt heti lé­lektelen játékunknak köszön­hetjük ezt a vereséget, pedig most nagyon sokat tettünk a si­ker érdekében. ____ KÁEF M agyargéc - Tápiógyörgye 3-0 (1-0) Magyargéc, 200 néző, vezette: Kálé (Pikó, Misovics). Magyargéc: Oláh T. - Pingiczer, Duró, Kobka, Varga - Sárdi (Mátyus), Mihályi, Cséki, Berki (Mátyás) - Smelkó, Fischer. Edző: Oláh Béla. Tápiógyörgye: Havasi - Fe­hér, Palla (Katona), Csató, Kiss Cs. - Serucza, Mohácsi, Bonto- vics, Kiss A. - Gál, Viola. Edző: Lódi László. Gi: Fischer (46., 54.), Mihá­lyi (4L). Sárga lap: Varga, Cséki, ill. Fehér. Jók: Oláh T„ Duró, Cséki, Smelkó, Fischer, ill. Fe­hér, Kiss Cs., Viola. 28. perc: Mihályi jobb oldali beadását követően Berki Smel- kóhoz továbbította a labdát, aki azonban elvétette a helyzetet. 29. perc: Viola jobbról ját­szott középre Kiss Attilához, aki száz százalékos helyzetben hi­bázott. 41. perc: Villámgyors akciót követően Smelkó lövésénél még védeni tudott a kapus, a kipatta­nó labdát azonban Mihályi nagy erővel a kapuba lőtte. 1-0. 46. perc: Húszméteres sza­badrúgásból Fischer mesterien csavarta a hálóban a labdát. 2-0. 54. perc: Smelkó adott közép­re, s az érkező Fischer a kapuba továbbította a labdát. 3-0. 67. perc: Mihályi éles szögből meglőtt szabadrúgását követően a vendégkapus bravúrral hárí­tott. A lendületben lévő hazai csa­pat semmi esélyt nem hagyott a vendégeknek, kilencven percig hajtottak, küzdöttek, végig me­zőnyfölényben játszottak. A tak­tikájukat főként a kontrákra épí­tő vendégeket csak a szerencse mentette meg a súlyosabb vere­ségtől, ugyanakkor a biztos ha­zai győzelemhez nagymértékben hozzájárult Oláh Tibor bravúros teljesítménye is. Összességében egy színvonalas mérkőzésen igen értékes három pontot szer­zett a Magyargéc. Oláh Béla: - Úgy érzem már a Gyöngyös ellen is benne volt a csapatban a győzelem, játékosa­im ezúttal átgondoltan játszot­tak, érezték, hogy ezzel a siker­rel följebb lehet lépni a tabellán. Gratulálok a játékosaimnak! Lódi László: - Ezen a mérkő­zésen játékosaim túlságosan is tisztelték a jó erőkből álló Ma- gyargécet, így nem is lehetett más az eredmény. Gratulálok a hazaiaknak! _______GÉCZI ATTILA G yöngyösi AK - Nógrád-Volán Baglyasalja 2-0 (0-0) Gyöngyös, 100 néző, vezette: Tóth I. (Laczkó, Bimbó). Gyöngyösi AK-Ytong: Csü­törtöki - Molnár (Szilágyi), Nagyfalusi, Dávid - Tóth T. (Ta­tár), Takács, Szekrényes, Agócs, Forgács - Tóth Z., Bartha (Ju­hász). Játékos-edző: Labancz Róbert. Nógrád-Volán Baglyasalja: Lázár - Tarlósi, Kőházi, Váradi - Balázs (Csák), Sebestyén, Híves, Stark (Krizsán), Szabó - Oláh T., Romhányi. Játékos-edző: Stark János. Gi: Juhász (48., 80.). Sárga lap: Agócs, Dávid, ill. Szabó, Csák, Sebestyén, Híves. Kiállít­va: Váradi (92.). Jók: Csütörtöki, Juhász, Szekrényes, ill. Balázs, Kőházi. 18. perc: Balázs futott el a jobb oldalon, belőtt labdája Romhányi elé került, aki több csel után erőtlenül a kapus ke­zébe lőtte azt. 32. perc: Stark remekül indí­totta a védők mögül induló Oláh Teofilt, aki középen egyedül tör­hetett kapura, azonban a ven­dégtámadó előbb Csütörtökibe lőtte a labdát, majd a kipattanót 10 méterről az üres kapu fölé emelte. 48. perc: Tóth Z. cselezgetett a baloldalon, beadását követően Juhász 14 méterről lőtte a kapu jobb alsó sarkába a labdát. 1-0. 63. perc: Oláh T. jobbról be­lőtt labdáját Stark 3 méterről fe­jelte a kapu fölé. 67. perc: Stark 40 méteres in­dítással hozta helyzetbe Oláh T.-t, aki a 16-oson belül lekezel­te a labdát, majd erőtlenül a ka­pus kezébe lőtte. 80. perc: Egy rosszul elvég­zett szabadrúgás után létszám­fölénybe kerültek a hazaiak, s Juhász 16 méterről a bal felső sa­rokba lőtte a labdát. 2-0. 88. perc: Romhányi lépett ki a védők közül, lövését követően Csütörtöki a mezőnybe ütötte a labdát. A Baglyasalja az első félidő­ben eldönthette volna a mérkő­zést, ám a vendégek lehetőségei­ket sorra elhibázták. A Gyöngyös ugyanakkor maximálisan hasz­nálta ki helyzeteit, s így megsze­rezte a három bajnoki pontot. Labancz Róbert: - Az utóbbi hetek sikertelenségei után ezút­tal egy nehéz mérkőzésen, meg­érdemelten nyertünk. Stark János: - Hiába növünk játékban az ellenfeleink fölé, ha helyzetkihasználásunk a me­gyei osztály szintje alatt van. ___________________ V. GY. T ovábbi eredmények: Tápió- szecső - Túra 2-4, Gödöllő - Ve­resegyház 1-0, Pétervására - Jászberény 3-2, Mezőkövesd - Gyöngyöshalász 3-0. A bajnokság állása 1. Túra 8 5 3 0 17-6 18 2. Mezőkövesd 8 4 3 1 14-7 15 3. Pétervására 8 4 1 3 16-10 13 4. Gödöllő 8 4 1 3 10-9 13 5. Magyargéc 8 3 2 3 10-10 11 6. Baglyasalja 8 3 2 3 8-9 11 7. Gyöngyös 8 3 2 3 11-13 11 8.Jászberény 8 3 1 4 12-11 10 9.BSE 8 3 1 4 9-9 10 10. Tápiószecső 8 3 1 4 12-13 10 11. Tápiógyörgye 8 3 1 4 6-14 10 12. Fót 8 2 3 3 9-12 9 13. Veresegyház 8 1 4 3 8-11 7 14. Gy.-halász 8 2 1 5 6-14 7 ■ Ezen a héten kínálja a sport m m televízió Brazília - Kolumbia labdarúgó vb-selejtező szerdán 50 Kilenc étó' labdarúgó-mérkőzés hétvégén Hét élő labdarúgó-mérkőzés hétvégén Louie Kuncz főszervező