Nógrád Megyei Hírlap, 2004. szeptember (15. évfolyam, 203-228. szám)

2004-09-13 / 213. szám

10. oldal - Nógrád Megyei Hírlap SPORTTUKOR 2004. SZEPTEMBER 13., HÉTFŐ Labdarúgó NB I., 5. forduló Már csak tizenöt EZT A BAJNOKSÁGOT ELSŐSORBAN A MAGYAR LABDARÚGÓ LIGA ÉS ANNAK VEZETŐJE, DR. SZIEBEN LÁSZLÓ NYO­MÁSÁRA 16 CSAPATTAL KEZDTÉK EL. MOCZAN ZOLTÁN Péntek délig nem is utalt semmi arra, hogy a létszámban bármi változás történne, mert ugyan voltak csapatok - sőt, szinte mindegyik ilyen - amelyek csúsztak a fize­tésekkel, a tartozások kiegyenlítésével, de valljuk be, ezt lassan annyira megszoktuk, mint törzsi varázsló a sikeres esőtáncot. Za­laegerszegről is elindult pénteken a busz a csapattal, aztán Fonyódnál tettek egy 180 fo­kos fordulatot, és mindenki váratlanul haza­toppanhatott ellenőrizni, vajon nem csalja-e az asszony, ugyanis a licencmenedzser úgy döntött, a Diósgyőr nem tagja tovább a ma­gyar élvonalnak, nem lesz meccs szomba­Kaposvár - Ferencváros 2-1 (1-01 Kaposvár: Balajcza firrta, Zahorecz, Kovácsevics Farkas (Nagypál, 80.), Máté, Bank, .Andruskó, Tóth B. Oláh (Jovánczai, 90.), Kardos (Zsolnai, 65.). Ferencváros: m­Szűcs Vukmir, Lipcsei, Gyepes Balogh Z. (Zavadszky, 12.) Kapic, RósaD, Tőzsér Sasu (Bajevszki, 52.), Vagner, Leandro (Penksa, 65.) _______ Ve zetőedző: László Csaba E 7000. Játékvezető: Dubraviczky Attila (***♦) Gólok: 1-0 Tóth B. (45. p), 2-0 Oláh (50. p.), 2-1 Rósa D. (59. p, 11-esből). Sárga lap: Máté (34. p), Fmta (65. p), Andruskó (85. p), ill. Rósa D. (22. p.), Vagner (39. p), Lipcsei (62. p.), Bajevszki (80. p.). Prukner László Kaposvár. Érdekes első félidőt láthatott a szép számú közönség. A vendég Ferencvá­ros többször is átjátszotta a hazaiak védelmét, és százszázalékos gólhely­zeteket alakított ki. A folytatásban egy­re inkább megnyugodtak a kaposvári­ak, és némi meglepetésre a 45. perc­ben a vezetést is megszerezték. A szünet után sokkal bátrabbak ját­szottak a hazaiak, és az 50. percben sikerült növelni az előnyt. Ezután a vi­tatható 11 -es ismét nyílttá tette a mér­kőzést, mert megtört a Kaposvár len­dülete. A találkozó záró szakasza ide­ges hangulatban telt. Lipcseiék az egyenlítő gólért hajtottak, a lelkes ha­zaiak pedig mindent megmozgattak azért, hogy sikerüljön a bravúr, meg­verjék a bajnokot, így jutva értékes három ponthoz. ton Miskol­con. Ez a döntés kissé átrendezte a ta­bellát, hiszen négy csapat szegényedett hirtelenjé­ben három ponttal, és négy helyen kell egyez­kedni a futballistáknak a vezetőséggel, volt-e győztes meccs, jár-e utána prémium. Gon­dolom, hogy a licencme­nedzser hasonló szigorral folytatja a vizsgálatot a többi csapatnál, ez esetben pedig szinte hetente számíthatunk hasonló beje­lentésekre. Egyre kevesebb csapat marad egyre kevesebb meccsel, én azt is el tudom képzelni, hogy nyolc együt­tes éli csak túl a licencmenedzser láto­gatását, és a sorsolás szeszélye folytán egyszerre lesz mind a nyolc ellenfél híján szabadnapos. Az lesz csak a szép és idilli a ma- jt gyár futballban, meccs nélküli tel­jes forduló. Vasas - Újpest 1-2 Magasra ugrottak a magas színvonalú kaposvári mécs­esén, amelyen három gól született és az újonc megverte a bajnokot Fehérvár - PMFC 1-0 ((H)) Vlaszák Grósz, Tamási, Juhár, GaálM. Simek (Kőhalmi, 81.) Erős K, Farkas B. (Polonkai, 87), Tóth N. Bükszegi (Feczesin, 63.) Rajczi. __________ Ve zetőedző: Nézőszám: 3500. Játékvezető: Megyebíró János (****) Gélek: 0-1 Bükszegi (22. p), 0-2 Feczesin (65. p), 1-2 da Silva (76. p). Sárga lap: Gaál L (90. p), ill. Gaál M. (33. p.), Erős K. (60. p.). Posza Kollár, Győri, Plókai, Tóth A. - Rósa H., Kovrig, Gaál L. Nagy L Ferenczi (Bárdi, 58.), Szanyó (da Silva, 58.). Vezetőedző: Mészöly Géza Tudor Kriston, Kuttor, Koller, Horváth G. Lattenstein (Szalai, 66.), Tóth B., Schwarcz, Szabó T. (Alumona 79.) Hercegfalvi (Csordás, 5 8.) Magasföldi.___________ Vez etőedző: Csertői Aurél. PMFC: Németh G. Dienes, Szabados, Lőrinc, Kulcsár Sipos, Berdó (Montvai, 46.), Pavicevic, Szögedi (Erős G„ 83.) Pest K., Horváth Gy. (Kóczián, 66.) Vezetőedző: Nagy Tamás. Székesfehérvár. Nézőszám: 500. Játékvezető: Juhos Attila (* * * *). Gól: 1-0 Alumona (80. p.). Sárga lap: Magasföldi (27. p), Kriston, (56. p.), Szalai (70. p), Tudor (86. p), i Dienes (18. p), Kulcsár (71. p.). Kiállítva: Kriston (81. p.). Nyíregyháza - Pápa 0-2 ((H)) Békéscsaba - Sopron 3-3 (1-0) Győr - Honvéd 1-0 (1-0) MTK - Debrecen 2-0 ((H)) Nyíregyháza: áj. Pál»: (wl Békéscsaba: Sopron: »«*» Győr: Honvéd: M MTK; Debrecen: Wri Németh W Szép !» Simunic W Molnár L MgP Stevanovic Oraze Végh Csemyánszki V Lakatos, Kincses, Schindler, Földvári, Regedei, Mészáros, Balogh B, Nikolov (Bernáth, 57), Szatke, Szekér, Vilotic, Bagoly, Stark, Budovinszy, Lambulic, Éger. Hegedűs, Farkas A, Grujic, Szekeres, Vincze G, Vámosi, Juhász, Komlósi, Princeton ' Róth Funk Hanák Tóth P. Takács Z. PoHák (Kanta Sz., 73.) Szatmári Turóczi (Kozma, 74.), Tóth Cs. (Kvasz, 81.), Balog Zs., Pintér (Balaskó, 34.), Peric, Danes (Bébik, 46.), Bori, Dombi (Sitku, 82.), Laskai (Lehoczki, 75), Vörös (Lászka, 66.), Simon, Fehér Z„ Jaki, Horki (Bojtor, 80.), Jezdimirovíc, Habi, Némedi, Kovács R, Vasiljevic (Udvari, 78.), Lazic (Sira, 46.), Horváth R.(Pomper, 54.), Vadócz, Horváth, Sándor, Bánka (Márton, 46.) Germán Ursz (Tóth Gy, 57.) Szabó 0. (Sifter, 77.) Vincze 0. (Sándor Gy, 66.) Vén (Csobánki, 62.) Fűzi Halmosi Csillag Medved, Kulacsik (Potemkin, 64.), Bárányos, Nicsenko, Drobnjak, Kanta J. (Illés, 79.), Bogdanovic (Kiss, 56), Rob. Stevica (Somfalvi, 58.). Miculescu Tóth M. Varga Z. (Priskin, 81.). Herczeg. Lengyel (Silva, 53.). Kerekes. Vezetőedző: Szakmai igazgató: Szakmai igazgató: Edző: Szakmai Igazgató: Vezetőedző: Szakmai igazgató: Vezetőedző: Herédi Attila Tóth Bálint Vágó Attila Dajka László Reszeli Soós István. Bognár György Garami József. Szentes Lázár. Nyíregyháza. Nézőszám: 2000. Békéscsaba. Nézőszám: 1500. Győr. Budapest. Játékvezető: Világi Balázs (***). Játékvezető: Bede Ferenc ($*♦). Nézőszám: 2000. Nézőszám: 1500. Gálok: 0-1 Germán (50. p.j, 0-2 Medved (77 p.j. Gálok: 1-0 Grujic (27. p.j, 1-1 Balaskó (66. p.j, 2-1 Játékvezető: Kassai Viktor (#**##). Játékvezető: Ábrahám Attila (**#*#) Kiállítva: Szatke (42. p.j. ' Funk (83. p.j, 2-2 (Sira (87. p.j, 2-3 Bárányos (90. Gél: 1-0 Vincze Ottó (44. p.). Gólok: 1-0 Fűzi Ákos (48. p, 11-esből), 2-0 Illés Béla Sárga lap: Hegedűs (17. p.j, Némedi (31. p.j, Csillag p.j, 34 Udvari (91. p.j. Sárga lap: Schindler (19. p.j, Sárga lap: Vincze Gábor (21. p.), Vincze (90. pl (69. p.j, Rob (83. p.) ill. Farkas A (36. p ), Medved VWc (22. p.j, Grujic (60. p, 61. p.j, Tóth Gy. (78. p.), 1. Ottó (44. p.j, III. Takács Zoltán (60. p.), Sárga lap: Kerekes (28. p.j, Nikolov (42. p.), (89.p.j. Fehér Z (78. p.), Sifter (88. p.). Kiállítva: Grujic (6f. p.j. Vadócz Krisztián (91. p.). Csemyánszki (48. p.), Bernáth (85. p.), Habi (88. p.). A forduló játékosa Andruskó Attila (Kaposvár) Általában a több gólt szerző csatárok, vagy a bravúrt bravúr­ra halmozó kapusok szoktak maguknak helyet követelni eb­be a rovatba. Ezúttal azonban egy középpályás érdemelte ki a címet, ugyanis Andruskó volt a kaposváriak motorja a Fra­di elleni győzelem során, rengeteget futott, sok labdát szerzett a győztesen megvívott párharcok során, és ezeket rendre si­keresen továbbította a társaihoz. Nem játszott ugyan látvá­nyosan, gól vagy gólpassz sem fűződik a nevéhez, de sek tá­madást akasztott meg, csapata érdekeit maximálisan szem előtt tartotta, nagyon hasznosan futballozott. Ezen a poszton ritkán veszik észre a szurkolók a kiemelkedő teljesítményt, de ezúttal a. nézők számára is egyértelmű, ki volt a szombati kaposvári siker kulcsfigurája. Góllövőlista Az NB I. állása 4 gólos: 1. Zalaegerszeg 4 3 1 0 9-4 10 Waltner Róbert (Zalaegerszeg) 2. MTK 4 3 0 1 7-2 9 Miskolci Honvéd ­me, amit a vendéglátó magabizto­3. Ferencváros 4 3 0 1 8-5 9 Salgótarjáni KC 29-22 (12-8) san kihasznált, így begyűjtötte első 3 gólos: 4. Győr 5 3 0 2 8-7 9 Miskolc, Avasi Gimnázium, két bajnoki pontját. Germán Ferenc (Pápa), Halmosi Péter (Debrecen), Oláh Lóránt 5. Újpest 4 2 2 0 7-5 8 100 néző, vezette: Major G., Az első NB I/B-s mérkőzésükön (Kaposvár), Robert Vagner (Ferencváros) 6. Kaposvár 5 2 2 1 6-7 8 Megyesi G. a tarjáni lányok nagyon fegyelme­7. Pápa 4 2 1 1 8-4 7 Miskolci Honvéd SE: Ga­zett játékkal remekül helytálltak, 2 gólos: 8. Debrecen 4 2 0 2 6-6 6 lambossy - Pál 2, Kovács É. 1, meglepve ezzel a hazai gárdát is. Balaskó Iván (Sopron), Csillag Krisztián (Nyíregyháza), Feczesin 9. Békéscsaba 5 1 2 2 8-9 5 HOLLÓNÉ 5, Benes 5, LILIÁNA Ebben a felállásban, ahol három Róbert (Újpest), Ferenczi István (Vasas), Funk Zoltán (Békéscsa­10. Honvéd 5 1 1 3 7-9 4 BAHRIM 10/1, JÁMBOR 4. Cs.: ifista is helyet kapott a kezdő csa­ba), Fűzi Ákos (MTK), Herczeg Miklós (Honvéd), Koplárovics Bé­11. Sopron 5 0 4 1 6-9 4 Kovács T. (kapus), Poroszkai, Bak patban és Sidó Krisztinán kívül va­la (Zalaegerszeg), Tomas Medved (Pápa), Valentin Miculescu 12. Vasas 5 1 1 3 6-9 4 2, Bagdi Á„ Cseri, Bagdi B., Kovács lamennyi saját nevelésű játékos (Békéscsaba), Rob Koméi (Nyíregyháza), Rósa Dénes (Ferenc­13. Fehérvár 5 1 1 3 4-8 4 Á. Vezető edző: Berzsenyi Mária. voh, a végeredmény remek teljesít­város), Rósa Henrik (Vasas), Tóth Balázs (Kaposvár), Tóth Mi­14. PMFC 4 1 0 3 3-5 3 Salgótarjáni KC: CSÍKI ­ményt igazol A mérkőzés képe hály (Sopron), Vadócz Krisztián (Honvéd), Vincze Ottó (Győr) 15. Nyíregyháza 5 0 3 2 6-10 3 Csányi, Korponai 2, BERINDÁN 2, mindenképpen biztató a jövőre A(z) 6. forduló tippjei Pápa - Vasas 2-1 Győr - Békéscsaba 2-0 Zalaegerszeg - Fehérvár 30 PMFC - MTK 10 Debrecen - Kaposvár 31 Újpest - Sopron 20 Ferencváros - Nyíregyháza 30 A forduló játékvezetőié Ábrahám Attila MTK - Debrecen 2-0 (0-0) Igencsak szélsőséges volt ebben a fordulóban a játékvezetők teljesítménye, hiszen amíg Bedét, Világit és Dubraviczkyt szapulta a kö­zönség, Kassai és Ábrahám kifogástalan telje­sítményt nyújtott. Ami Ábrahám javára döntött, pörgősebb, nehezebb meccset dirigált. A forduló válogatottja Tudor FeMrvSr Schindler BOköscsába Tamási jpest Koller Tóth P. FéhOrvJEr Gyír Sípos Andruskó Bank Tóth B. PMFC Kaposvár Kaposvár KaposviEr Bárányos Seprőn Medved PJEpa A forduló mérkőzése Kaposvár - Ferencváros 2-1 (1-0) Remek összecsapást hozott a két zöld-fehér gárda találkozója, az újonc igencsak meglepte a bajnokot. A kaposváriak elsősorban szerve­zett és lelkes középpályássoruknak köszönhe­tően méltó ellenfelei voltak a nemzetközi kupa­meccsre készülő Ferencvárosnak, ráadásul a sok szurkoló is igazi futballhangulatot teremtett. Mindebből pedig egy élvezetes, remek mérkő­zés kerekedett, amelyen mindkét csapat nagy energiákat mozgósított a győzelemért. Változa­tos, fordulatos futballt láthattak a nézők, ame­lyen egyáltalán nem látszott megszeppennek az újonc Kaposvár. Ennek, no meg a nagyobb szívüknek köszönhetően szerezték meg a so­mogyiak a három pontot, ezúttal kevés volt a tapasztalat és a rutin ahhoz, hogy a fővárosiak ponttal vagy pontokkal gazdagabban utazhas­sanak haza, talán majd az UEFA-kupában sik­erül javítaniuk.. Jobbak voltak a vendégek Labdarúgó NB II Winner Sport-csoport, 5. forduló SBTC - Vecsés 0-2 (O-l) Salgótarján, 250 néző, vezet­te: Kujbus (Nagy, Földi). Salgótarján: Földi - Galbács, Jeney, Morva, Botos - Almási, Csatlós T., Lakatos, Csépe (Zsély) - László (Varga), ifj. Si­mon A. Edző: Simon Attila. Vecsés: Elbert - Ács, Hungler, Csirinyi - Búzás (Menyhárt), Pisont, Balogh, Schiller (Kádár) - Czipper (Kun), Töreki - Feke­te. Edző: Csábi József. GL: Fekete (11., 61.). Sárga lap: Almási, ill. Hungler, Balogh. Jók: Jeney, Morva, ifj. Simon A., ill. Hungler, Balogh, Fekete. így pedig a tarjániaknak nem lehetett reményük a pontszer­zésre. Simon Attila: - Egy rossz sza­vam nem lehet a játékosokra, mert mindent megtettek a siker érdekében. Számomra már az is nagy eredmény, hogy közönsé­günk mellénkállt és talán egy ki­csit idegeskedett is, hogy nem tudtunk pontot szerezni. Csábi József: - Az idény leg­gyengébb játékát nyújtottuk, de a hazaiak nagyobb küzdelemre kényszerítettek bennünket, mint amire számítottunk. STJ A Stécé (sötét mezben) csapata nem tudta bevenni a vendégek kapuját FOTO: GOCS EVA 11. perc: Egy gyors vendégtá­madás során Búzás futott el a jobb oldalon, középre adott, s a jól érkező Fekete a jobb felső sa­rokba fejelte a labdát. O-l. 18. perc: Botos adott a tizen­hatoson belül helyezkedő ifj. Si­mon A. elé, aki egy csel után bal lábbal nagy lövést eresztett meg, Elbert azonban hárított. 61. perc: Pisont szabadrúgása után ismét Búzás húzott el a jobb oldalon, s keresztbe adott labdáját a jókor érkező Fekete a kapu közepébe lőtte. 0-2. 73. perc: Vargaadott közép­re, Csépe tíz méterről nagy erőv­el lőtt, azonban Elbert ismét nagy védést mutatott be. Már a mérkőzés elején szem­mel látható volt a különbség a két csapat között. A hazai gár­da csak óriási erőfeszítések árán tudta elkerülni a nagyobb arányú vereséget. Ennek ered­ményeképpen azonban a má­sodik félidő közepére rutino­sabb kulcsembereik elfáradtak, További eredmények: Máté­szalka FC - Bőcs Sport Kft. 2-1, Kazincbarcikai SC FC Kft. - Kar­cagi SE 1-1, Kistarcsai PFK - FC Dabas 1-2, Gyulai Termál FC - Jászapáti VSE 0-0, Hajdúbö­szörményi TE - Putnoki VSE 1-3, ESMTK-Hungaró Casing - Baktalórántháza VSE 1-2, Szen­tes TE - Kiskunhalasi FC 6-0. A bajnokság állása 1. Vecsés 2. Jászapáti 5 3 2 0 10-4 11 5320 11-7 11 3. Baktalóránt. 5 3 2 0 8-5 11 4. Dabas 5 3 1 1 9-6 10 5. Gyula 5 3 1 1 6-5 10 6. Bőcs 5 3 0 2 24-10 9 7. Karcag 5 2 3 0 20-6 9 8. Szentes 5 2 3 0 17-8 9 9. Putnok 5 1 2 2 10-11 5 10. Kistarcsa 5 1 1 3 9-11 4 11. Mátészalka 5 1 1 3 8-10 4 12. SBTC 5 1 1 3 3-7 4 13. Kiskunhalas 5 113 5-11 4 14. ESMTK 15. Kazincb. 5 1 1 3 6-20 4 5 0 3 2 9-17 3 16. Hajdúböszor. 5 0 0 5 7-24 0 Helytállt az SKC csapata Kézilabda - NB I/B Keleti csoport, nők, 1. forduló TARJANI 6/4, SIDO 5/1, Tuza 3. Cs.: NAGY V. (kapus), Kisbalázs 2, Princz 2. Megbízott edző: Szabóné Sipos Éva. Hétméteresek: 2/1, ill. 6/5. Kiál­lítások: 14 perc, ill. 6 perc. Az ered­mény alakulása: 4. perc: 2-0, 9. perc: 3-3, 13. perc: 6-5, 18. perc: 9-6,25. perc: 11-7,35. perc: 14-11, 40. perc: 16-13.46. perc: 19-15,52. perc: 23-18, 56. perc: 28-19, 59. perc: 29-22. A hazai csapat kezdte a játékot, ám az első három perc gól nélkül telt el. A továbbiakban a vendégek nagyon fegyelmezett védekezéssel állították meg a hatalmas termetű, kiváló fizikai adottságú honvédos lányokat, akik szünetre négygólos előnyre tettek szert. Fordulás után tovább tartott a kőkemény küzde­lem, a tarjániak Sidó-Tarjáni páros remek összjátékának köszönhető­en tartották a lépést, ám az 54. perctől lankadt a vendégek figyel­nézve. Berzsenyi Mária vezető edző: - Nagyon nehezen pörögtünk fel, meglepett minket a Salgótarján szívós és szervezett játéka. S bár a tavalyi csapatunkhoz képest so­kat erősödtünk, remek védeke­zéssel találtuk magunkat szem­ben és csak az utolsó tíz percben tudtuk magabiztossá tenni győ­zelmünket. Szabóné Sipos Éva: - Annak el­lenére, hogy Molnár Ferenc a fel­nőttcsapat mestere nem tudott el­utazni a csapattal, úgy gondolom, hogy nagyon fegyelmezett játék­kal, végigküzdve a mérkőzést, emelt fővel jöhettünk le a pályáról. Külön öröm számomra, hogy juni­orcsapatomból hárman is pályára léptek és nagyszerűen helytálltak. A jelenlévő közönség remek mér­kőzést láthatott. Gratulálok vala­mennyi játékosunknak. K. O.