Nógrád Megyei Hírlap, 2004. szeptember (15. évfolyam, 203-228. szám)

2004-09-27 / 225. szám

2004. SZEPTEMBER 27., HÉTFŐ SPORTTÜKÖR Nógrád Megyei Hírlap - 11. oldal Labdarúgó megyei I. osztály, 7 forduló Kisbágyon - Palotás 3-1 (0-1) Kisbágyon, 200 néző, vezette: Szeles (Seszták, Zsélyi). Kisbágyon-Karton: Pre­zenszki - Kovács (Maksó), Sá­gi, Pisák, Nagy P. - Bognár, Kresák, Horváth (Burik), Gulyka - Kapás L. (Kapás Gy.), Garai. Szakmai igazgató: Jeck Ferenc. Palotás: Kotasz - Vészeli, He­gyi, Varga (Csorba Cs.), Géczi - Kocza (Csorba A.), Pásztor, Egyed (Pintér), Hóvári - Proksza, Jele Z. Edző: Varga La­jos. GL: Garai, Bognár, Gulyka, ill. Jele Z. Sárga lap: Pisák, ill. Hóvári. Jók: Garai (a mezőny legjobbja), Bognár, Pisák, Sági, Kresák, ill. Proksza, Egyed, Vészeli, Jele Z., Varga. A szomszédvári rangadó újra méltó volt a hagyományokhoz. Remek mérkőzésen a hazaiak ez alkalommal a szerencsével sem álltak hadi­lábon, s újabb három pontot szereztek. Jeck Ferenc, a Kisbágyon szakmai igazgatója: - Megint át­aludtunk egy félidőt, ami figyel­meztető lehet a jövőre nézve. Et­től függetlenül a második félidei akarásunkkal megérdemelt győ­zelmet arattunk. Varga Lajos: - Első félidei já­tékunkkal nyílttá tudtuk tenni a mérkőzést, a hazai csapat szü­net utáni játékával azonban a maga javára fordította az ered­ményt. Ifi: 12-1. NAGY TAMAS Karancsberény - Hasznos 1-1 (1-1) Karancsberény, 200 néző, ve­zette: Tolnai (Olasz, Verbói). Karancsberény: Lantos - Fo­dor P., Surján, Paczári, Jioros - Szőke Sz., Oláh S., Rács, Chladny (Vilk) - Kovács, Botos. Edző: Gulyka Ferenc. Hasznos: Szeles - Maksó, Szappan, Holtner, Dancsok - Korecz (Si­mon), Vörös, Kanyó, Kapás - Szűcs B., Ala­pi. Játékos­edző: Dániel Cristea. GL: Szőke Sz., ill. Szűcs B. Sárga lap: Sur­ján, - Chladny, Rács, Fo­dor R, Oláh S„ ill. Kanyó, Alapi, Holmer, Szappan, Vörös. Jók: Lantos, Paczári, Ko­vács, ill. Sze­les, Alapi, Holtner, Maksó, Vö­rös. i Garai Csaba (Kisbágyon) Egy „szétfújt” mérkőzésen született meg az igazságos dön­tetlen. Érdekesség, hogy a mér­kőzés második félideje csak 40 percesre sikerült, mivel a játék­vezető a nagy dulakodás megfé­kezése közben elhagyta óráját, így ezúttal nem hosszabbítás, hanem „rövidítés” volt. Gulyka Ferenc: - Ideges, fe­szült hangulatú mérkőzésen úgy érzem ezért a pankrációért egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. Halkan jegyzem meg, ehhez a játékvezető hatha­tós közreműködése is kellett. Dániel Cristea: - Ez egy olyan mérkőzés volt, ami nem hason­lítható a futballhoz. A játékveze­tést nem tudom minősíteni. Ifi: 1-4. KANYÓ CSABA Szécsény - Mátranovák 1-1 (1-0) Szécsény, 100 néző, vezette: Ludányi (Kese R„ Cséki J.). Szécsény: Galcsik - Smelkó, Lőrik, Jusztin Sz., Frenkl (Sztrigán) - Gordos, Varga L„ Végh, Kómár - Gyetvai (Lőrincz), Lászlók. Edző: Pén­zes István. Mátranovák: Petróczi - Rács (Torják), Csikós G„ Pintér, Marcsok - Gubán, Tóth R, Bog­nár, Csikós A. (Tóth T.) - Tábo­ri, Kakuk. Szakosztályvezető: Tóth Miklós. GL: Lászlók, ill. Tábori. Sárga lap: Gordos, Lászlók, Gyetvai, ill. Torják, Csikós A. Jók: Jusztin Sz., Kómár, Lászlók, ill. Csikós G„ Tóth B. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen már az elején megszerez­ték a vezetést az átszervezett és lelkesen játszó szécsényiek. A sok helyzetet kidolgozó, de amellett többször is büntetőre játszó mátranovákiak erőfeszíté­seit a hosszabbításban siker ko­ronázta, s egy vitatható tizen­egyest értékesítve kiegyenlítet­tek. Pénzes István: - Sajnos nem tudtunk végig koncentrálni, így ellenfelünknek a hosszabbítás­ban sikerült kiegyenlítenie. A két pont elvesztéséért csak ma­gunkat okolhatjuk. Tóth Miklós: - Végig irányítot­tuk a kilencven percet, ám há­rom mérkőzésre való helyzetet is kihasználatlanul hagytunk, így meg kellett elégednünk az egy ponttal. Ifi: 2-1. BARTUS ATTILA Szügy - Romhány 3-0 (1-0) Szügy, 150 néző, vezette: Godó (Telek, Szász). Szügy: Szathmári - Révész, Benedek, Helmreich, Kmetti (Téti) - Hodászi, Kovács Á. (Kátai), Dombóvári, Rados ­Tedás, Frankó. Játékos-edző: Kátai Zoltán. Romhány: Peredi - Sági, Földvári, Kristofik, Máté - Koplányi (Adi), Bóta (Jakab), Kovács I., Bartyik - Molnár, Var­ga. Edző: Kecskés József. GL: Tedás (3). Sárga lap: Tedás, ill. Kristofik, Sági. Jók: Szathmári, Benedek, Tedás, Dombóvári, Révész, Hodászi, ill. Földvári. A tartalékos hazai együttes a szebbnél szebb gólokat szerző Tedás vezérletével esélyt sem adott az igen enerváltan játszó vendégcsapatnak, s ilyen arány­ban is megérdemelten győzött. Kátai Zoltán: - Egy védekező csapat ellen a második félidőben sikerült helyzeteinket kihasznál­ni. Kecskés József: - A mezőny­ben egyenrangúak voltunk, de a gólokat a hazaiak rúgták. Ifi: 1-5. KÁRPÁTI LÁSZLÓ Héhalom - Kazár 8-0 (4-0) Héhalom, 300 néző, vezette: Békési (Homoki, Nagy). Héhalom: Óri (Molnár) - Kiss, Szénási, Podobén, Soltész - Szabó G. (Komáromi), Gerhát, Fekete (Horváth), Jakus - Lőrincz, Nagy. Edző: Szilágyi Al­bert. Kazár: Kürti - Kovács Gy. (Medve), Milcsovics, Sándor, Szabó B. - Tőzsér I. Zs., Jávori (Radics), Kovács V., Csikós - Tőzsér II. Zs., Tóth R. Játékos­edző: Tőzsér I. Zsolt. GL: Lőrincz (2), Nagy (2), Jakus (2), Szabó G„ Gerhát. Sár­ga lap: Tóth R. Jók: az egész ha­zai csapat, ill. Kürti, Tőzsér I. Zs. Már az első percekben eldőlt a mérkőzés, a hazaiak 3-0-ás ve­zetésre tettek szert. Végül az öt­letes játékuk gólzáporos győzel­met eredményezett. Szilágyi Albert: - Végre a jó já­ték gólokkal párosult, remélem a lendületből a következő mér­kőzésekre is maradt. Tőzsér I. Zsolt: - A hazai csa­pat mindenben felülmúlt ben­nünket. Fejben nem az a csapat játszott, amelyik Kisbágyon el­len. Gratulálok a hazaialurak. Ifi: 1-8. SZ. M. Karancslapujtő - Kisterenye 5-0 (2-0) Karancslapujtő, 300 néző, ve­zette: Dósa (Verbói, Vámos). Karancslapujtő: Babják - Cseh, Szabó K. Mikáva, Bornai (Horváth A.) - Juhász, Tóth (Kira), Fodor, Kovács L. - Bozsik, Lavaj (Bartha). Edző: Sipkó Sándor. Kisterenye: Szabó R. - Oláh, Szűcs L., Minka, Kovács J. - Pin­tér, Komódy, Szabó Z. (Szeberényi), Zsemján - Szűcs Cs., Griffaton. Edző: Koncsik László. GL: Bozsik (2), Kovács L. (2), Tóth. Sárga lap: Kovács L., ill. Pintér. Jók: Bozsik (a mezőny legjobbja), Mikáva, Cseh, ill. Szűcs L. A kellemes őszi napsütésben két gyors hazai találattal korán eldőlt a mérkőzés, de a Kisterenye utána is sportszerű­en, lelkesen küzdött a becsület- gólért, amit azonban a magabiz­tos hazai védelem megakadályo­zott. A remek napot kifogó Bozsik-Kovács L. páros a gólo­kon kívül rengeteg helyzetet dolgozott ki, így a lapujtőiek si­kere ilyen arányban is megérde­meltnek mondható. Sipkó Sándor: - Rendkívül sportszerű ellenfelet sikerült két vállra fektetnünk. Remélem ez­zel a győzelemmel megfelelő ke­rékvágásba kerültünk, mert nagy szükségünk lesz rá... Koncsik László: - Minden csa­patrészében felülmúló hazai gárda megérdemelte a győzel­met. Ez nem a mi napunk volt. Ifi: 1-5. TÓTH GYÖRGY Érsekvadkert - Nagybátony 4-4 (2-0) Érsekvadkert, 200 néző, ve­zette: Pap (Szűcs, Godó). Érsekvadkert: Puruczki - Gubik P. (Keresztes R), Szabó I. L, Konopás, Pádár - Keresztes L., Kakuja, Bozsó, Szabó A. (Halaj) - Holman, Bogdány. Já­tékos-edző: Keresztes László. Nagybátony: Zsignár - Ko­vács A., Osváth, Baranyi, Almási T. - Orosz P. (Reviczki), Orosz T., Almási D„ Vámos - Kovács T., Benus. Játékos-edző: Almási Dénes GL: Bogdány (2), Kakuja, Ke­resztes L., ill. Vámos, Kovács T„ Almási T., Almási D. Sárga lap: Szabó I. L., Bozsó, Pádár, ill. Baranyi, Vámos. Izgalmakban és gólokban gazdag, kifejezetten közönség­szórakoztató mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. A Bozsó vezérletével már 3-0-ra is elhúzó hazaiak korán elhitték, hogy megnyerték ezt a mérkő­zést. A végig megalkuvást nem ismerőén játszó vendégek azon­ban felálltak a padlóról, s ki­egyenlítettek, majd 4-3-as hazai vezetés után ismét egalizálni tudtak. Keresztes László: - Kényszerű cserék miatt 3-0-ás vezetésről sikerült elveszítenünk két pon­tot. Almási Dénes: - A mérkőzés első harmadában kicsit elalud­tunk, de a csapat erejét és tartá­sát bizonyítja, hogy 0-3-as hát­rányból is egyenlíteni tudtunk, és úgy érzem, nem álltunk messze a győzelemtől sem. Kö­szönjük szurkolóinknak a lelkes biztatást! Ifi: 2-3. NÓGRÁDI JÓZSEF Zagyvaróna - Berkenye 0-4 (0-0) Zagyvaróna, 120 néző, vezet­te: Zsélyi (Pisák, Csikós). Zagyvaróna: Szabó A. - Váradi, Szolnoki, Isdinszki G., Herczeg - Fülöp, Szabó Sz., Mag, Smida - Tőre (Király T.) Kövesdi. Szakosztályvezető: Isdinszki Rezső. Berkenye: Hisbéli - Kábái, Krasnyánszki, Gere, Hudák - Czerman, Hugyecz, Varga, Mo­nostori (Czeglédi) - Koszty, Fü­le. Edző: Bodonyi Béla. GL: Czerman, Koszty, Füle, Czeglédi. Jók: Váradi, Szolnoki, Isdinszki G., Herczeg, ill. Krasnyánszki, Hudák, Czerman, Füle. Sportszerű mérkőzésen igaz­ságos vendégsiker. Isdinszki Rezső: - Hatvan percnyi játék után nem úgy né­zett ki, hogy ezt a mérkőzést el­veszítjük. A vendégek öt lövés­ből négy gólt szereztek, így sima győzelmet arattak. A kérdés to­vábbra is az, ki fog itt gólt lőni? Bodonyi Béla: - Végtelenül sportszerű, rendkívül szimpati­kus csapatot sikerült két vállra fektetnünk egy félidőnyi jó já­tékkal. Ifi: 4-1. FÖLDI LÁSZLÓ A bajnokság állása 1. Kisbágyon 7 7 0 0 27-2 21 2. Berkenye 7 5 2 0 20-8 17 3. Szügy 7 4 3 0 164 15 4. K.-lapujtő 7 4 2 1 18-9 14 5. Palotás 7 3 2 2 14-12 11 6. Hasznos 7 3 2 2 8-10 11 7 Romhány 7 3 0 4 11-16 9 8. Héhalom 7 2 2 3 17-8 8 9. Zagyvaróna 7 2 1 4 9-13 7 10. Mátranovák 6 2 1 3 10-15 7 11. Kisterenye 7 2 1 4 10-16 7 12. Nagybátony 7 2 1 4 14-21 7 13. Karancsberény 7 1 3 3 10-13 6 14. Szécsény 7 1 3 3 7-16 6 15. É.-vadkert 6 0 3 3 11-21 3 16. Kazár 7 0 2 5 4-22 2 Az ifjúsági bajnokság állása 1. Romhány 7 7 0 0 61-5 21 2. Kisterenye 7 6 0 1 46-8 18 3. Nagybátony 7 5 0 2 42-23 15 4. Kisbágyon 7 5 0 2 30-18 15 5.Z.-róna 7 5 0 2 26-14 15 6. Szécsény 7 4 1 2 28-25 13 7. Hasznos 7 4 1 2 24-33 13 8. Kazár 7 4 0 3 20-8 12 9. Mátranovák 6 3 1 2 16-15 10 10. É.-vadkert 6 2 0 4 18-11 6 11. Szügy 7 2 0 5 19-27 6 12. Berkenye 7 2 0 5 15-25 6 13. K.-lapujtő 7 1 2 4 20-29 5 14. K.-berény 7 1 1 5 16-38 4 15. Palotás 7 1 0 6 1243 3 16. Héhalom 7 0 0 7 3-74 0 ■ A kiállítás megpecsételte a Stécé sorsát NB II, Winner Sport-csoport, 7. forduló Szentes - SBTC 3-0 (1-0) Szentes, 200 néző, vezette: Bodnár (Horváth, Vékony). Szentes SE: Bíró - Márics, Tóth Cs., Kádár, Somogyi - Koncz, Gyagya, Kislőrinc (Tóth- Kovács), Ábel - Barna, Takács (Kerepeczki). Edző: Török Lász­ló. SBTC: Földi - Morva, Csatlós Cs., Jeney, Botos - Almási, Galbács, Csatlós T., Csépe (Herczeg) - ifj. Simon A. (Var­ga), Lakatos (Dudás). Edző: Si­mon Attila. GL: Koncz (8.), Kislőrinc (55.), Márics (81.). Sárga lap: Tóth Cs., ill. Jeney, Csépe, Morva. Kiállít­va: Földi (55.). Jók: Kislőrinc, Ta­kács, Márics, ill. Csatlós Cs., Galbács, Lakatos, Csatlós P. 8. perc: A kaputól 25 méterre szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat: Koncz középre tartó lö­vése után a labda Földi lábai kö­zött gurult a hálóba. 1-0. 17. perc: Galbács bal oldali szabadrúgása után Csatlós T. a kapufára fejelte a labdát. 28. perc: Almási jobb oldali beadása után Lakatos a kapuba fejelte a labdát,' meglepetésre a játékvezető Almási ellen elköve­tett szabálytalanságot lefújta. 38. perc: Galbács játszott Si­monhoz, aki a tisztán álló Almási elé játszott, aki 8 méter­ről fejelt kapura, de Bíró bravúr­ral hárított. 49. perc: Morva játszott Almásihoz, akinek 8 méterről leadott lövésébe ketten dobták bele magukat. 55. perc: A vendégvédők kö­zött Takács kilépett, majd a ki­futó Földi mellett senkitől sem zavartatva feldobta magát. A já­tékvezető óriási elánnal érke­zett és a hazai szurkolók meg­lepetésére tizenegyest ítélt és kiállította a salgótarjáni kapust. A megítélt büntetőből Kislőrinc rúgta a kapuba a labdát. 2-0. 81. perc: Egy bal oldali sza­badrúgást Márics végzett el: 25 méterről küldte kapura a labdát, és az a kapu jobb oldalában kö­tött ki. 3-0. Hatvan percig nagyon jól tar­totta magát a vendégcsapat, sok helyzetet dolgozott ki és játék­ban felülmúlta a hazai csapatot. A korán jött kiállítás azonban megpecsételte a sorsukat. Török László: - Ha nehezen is, de a végén sima lett. Simon Attila: - A mai naptól kezdve jobban kell félni a bará­tainktól, ha így fizetjük az ellen- ségeinket. __________________sw T ovábbi eredmények: Máté­szalka FC - Putnoki VSE 6-0, Ka­zincbarcika SC FC Kft. - Baktalórántháza VSE 2-2, Kistarcsai PFK - Karcagi SE 1-0, Hajdúböszörményi TE - Kiskun- halasi FC 2-1, ESMTK-Hungaró Casing - Vecsés FC 0-2, Jászapá­ti VSE - Bőcs Sport Kft. 2-0, Gyu­lai Termál FC - FC Dabas 2-2. A bajnokság állása 1. Vecsés 7 5 2 0 14-5 17 2. Baktalóránt. 7 4 3 0 16-7 15 3. Jászapáti 7 4 3 0 14-8 15 4. Gyula 7 4 2 1 10-7 14 5. Karcag 7 3 3 1 22-8 12 6. Bőcs 7 4 0 3 26-13 12 7. Szentes 7 3 3 1 21-10 12 8. Dabas 7 3 3 1 12-9 12 9. Mátészalka 7 2 1 4 15-12 7 10. Kazincb. 7 1 4 2 17-19 7 11. Kistarcsa 7 2 1 4 11-13 7 12. ESMTK 7 2 1 4 8-23 7 13. Putnok 7 1 2 4 10-23 5 14. Kiskunhalas 7 1 1 5 7-15 4 15. SBTC 7 1 1 5 3-12 4 16. Hajdúböször. 7 1 0 6 9-31 3 Totóeredmények 1. MTK-ZTE lapz. után 2. Vasas-FTC 0-1 2 3. Bayern München - Freiburg 3-1 1 4. Bochum - Bremen 1-4 2 5. Hannover - Schalke 1-0 1 6. VfB Stuttgart - Leverkusen 3-0 1 7. Wolfsburg - Kaiserslautern 2-1 1 8. Hamburg - Hertha BSC lapz. után 9. Mainz - Dortmund lapz. után 10. Bologna - Roma 3-1 1 11. Fiorentina - Sampdoria 0-2 2 12. lntemazionale - Parma 2-2 x 13. Juventus - Palermo 1-1 x 14. Lazio - Milan lapz. után Újoncok mérkőzésén fölényes Héhalom-siker