Nógrád Megyei Hírlap, 2004. március (15. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-29 / 74. szám

12. oldal - Nógrád Megyei Hírlap S__P_ 0 R T TÜKÖR 2004. MÁRCIUS 29., HÉTFŐ Bravúros három pont Labdarúgó NB III, Mátra-csoport, 19. forduló Menetel a Háromkő KC Kézilabda - NB I/B, Keleti csoport, férfiak, 18. fordaló Magyargéc - Túra 1-0 (0-0) Magyargéc, 250 néző, vezette: Bodac T. (Gyertyán, Dajka). Magyargéc: Oláh T. - Sándor, Kecskés, Grúz, Pingiczer - Szabó G., Oláh B„ Mátyás, Varga - Smelkó (Juhász), Sárdi (Ökrös). Játékos-edző: Oláh Béla. Túra: Nagy - Gohér, Szilágyi, Gólya (Kupcsik R.), Lőrincz (Kupcsik T.) - Lilik, Gubán, Ko­vács, Sukaj - Takács, Kuti. Edző: Aczél Zoltán. GL: Juhász. Sárga lap: Sándor, Grúz, Varga, ill. Lőrincz. Jók Oláh T„ Sándor, Kecskés, Grúz, Szabó, Oláh B„ ill. Nagy, Lőrincz, Kuti. 20. perc: Gólya lövését Oláh T. csak kiütni tudta Kuti elé, aki ka­pura bombázott, de a hazaiak ka­pusa ezúttal is bravúrosan men­tett. 45. perc: Kovács bal oldali be­adása után Gólya a felső lécre rúg­ta a labdát. 60. perc: Mátyás-Oláh B. össz- játék után Sárdi elé került a labda, akinek lövését a védők mentették. 65. perc: Oláh B. tálalt Mátyás elé, akinek kapáslövése után a lab­da éppenhogy elkerülte a hosszú sarkot. 75. perc: Oláh B. jobb oldali be­adása után Juhász passzolta a ka­pu közepébe a labdát. 1-0. 83. perc: Újfent Juhász került helyzetbe, de lövését mentették a védők. Az erősen tartalékos hazai együttes ésaTum feledhető első fél­időt produkált. A második játék­részben felélénkült a játék, na­gyobb iramra kapcsoltak a csapa­Lothar Matthäus szövetségi kapitány szerint nehéz találkozó vár szerdán este a Puskás Ferenc- stadionban a magyar labdarúgó­válogatottra a walesiek ellen, de bízik a jó eredmény elérésében. Az összecsapás a január 25-én el­hunyt Fehér Miklós emlékmérkő­zése lesz. - Sokat elárul a leendő ellenfélről, hogy néhány héttel ezelőtt 4-0-ra legyőzték a skóto­kat. Ráadásul Giggs és Bellamy személyében két világklasszis is tagja a keretnek - mondta a né­met szakvezető, vasárnapi buda­pesti sajtótájékoztatón. - Szerdán nagyon fontos mérkőzés vár rám, most mutatkozom be Magyaror­szágon, és természetesen a jó eredmény a leglényegesebb. Cip­ruson rengeteg kedvező hatás ért, ráadásul az elmúlt hetekben sok tapasztalatot szereztem a bajnoki mérkőzéseken. Szerencsére ke­vés a sérültünk, így gyakorlatilag a legjobb keretet tudtam összeál­lítani. Matthäus hozzátette még: SBTC - Makó 0-4 (0-2) Salgótarján, tóstrandi sportte­lep, 100 néző, vezette: Gaál (Flerbály, Vígh T.). SBTC: Krajecz - Cséki (Bo­tos), Morva Jeney Gy., Dudás - Galbács, Csatlós, Lakatos, Stark - Romhányi (Birincsik), Márton (Németh). Edző: Si­mon Attila. Makó: Kovács - Sümeghy, Dálnaki, Magyar, Kazán - Bagi (Gyenes), Varga, Bány (Fábián), Kis - Zakar (Patkós), Hadár. Edző: Kolozsvári János. tok A hazaiak a győzelemre hajtot­tak, amit az ifista Juhász István jó­voltából sikerűt is elérni Oláh Béla: - Az erősen tartalé­kos csapatom nagyszerű második félidőt produkált. Megérdemelten nyert a bajnokság egyik legjobb csapata ellen. Gratulálok játékosa­imnak. Aczél Zoltán - Gratulálok a Magyargécnek. Igaz egyszer rúg­tak csak kapura, de hozzáállásuk alapján győzelmet arattak a nagy­képűen és indolensen játszó csa­patom ellen. GÉCZl ATTILA További eredmények Láng SK - RAFC 1-2, Jászberény Egerszalók 1-0, Veresegyház - Me­zőkövesd 0-1, Taksony - Jászapáti 2- 6, Fót - Gyöngyös 1-1, Gyöngyöshalász - Besenyőtelek 3- 1, Gödöllő - Dunakeszi VSE elmaradt. A bajnokság állása 1. Jászapáti 1814 3 1 57-21 45 2. Veresegyház 17 9 3 5 27-14 30 3. Túra 18 9 3 6 23-16 30 4. Besenyőtelekl7 9 3 5 39-34 30 5. Gyöngyös 17 9 2 6 30-16 29 6. Mezőkövesd 18 8 4 6 26-27 28 7. Dunakeszi 17 6 8 3 23-17 26 8. RAFC 17 6 5 6 20-18 23 9. Bp. Láng SE 17 6 5 6 22-30 23 10. Taksony 17 6 4 7 34-34 22 11. Jászberény 18 5 7 6 19-22 22 12. Magyargéc 17 6 2 9 27-31 20 13. Egerszalók 17 4 4 9 17-32 16 14. Gy.-halász 18 4 4 10 16-31 16 15. FÓt 17 3 6 8 24-35 15 16. Gödöllő 16 1 3 12 2046 6 bízik abban, hogy szerdán este sokan látogatnak majd ki a barát­ságos 90 percre. - ígérjük, hogy nagyon pozitívan állunk a felada- toldioz. Sőt, ezt el is várom a stáb tagjaitól! A játékosok legyenek büszkék a meghívóra. A csapat­nak szüksége van a közönség tá­mogatására, fontos, hogy egy­másra találjon az együttes és a szurkolótábor - jegyezte meg a szövetségi kapitány. A játékos­ként 150-szeres német legenda azt várja, hogy a magyar váloga­tott tetszetős és támadó stílusú futballal lepi meg a walesieket. - A védekezésről sem feledkezhe­tünk meg, ugyanakkor nagyon lé­nyeges, hogy erőltessük a kombi- natív futballt, s a labda gyors megjátszását. A keret vasárnap délután gyakorolt először, majd ma újabb két edzésre kerül sor. A walesiek kedden délután érkez­nek Budapestre, a szerdai találko­zó 20,15 órakor kezdődik. * GL: Kis (2), Hadár, Zakar. Jók: Csatlós, 01. Dálnaki, Kazán, Kis, Hadár. 1. perc: Egy szögletrúgás után a hazai védők elfejelték a labdát, Lakatos röviden szaba­dított föl, Zakarhoz került a lab­da, akinek beadása után Hadár Orosháza - Háromkő KC 24-26 (13-13) Orosháza, Eötvös Ált. Isk. sportcsarnok, 400 néző, vezette: Dobrovits, Tájok. Every Day KSE Orosháza: Szikora - Németh 5, Krizsán 1, Kocsis 2, Bajusz 3/2, Bakó 1, Varga A. 1. Cs.: Molnár, Varga Zs. kapusok, Csikós, Bánfi 4, Berta 2, Patócskai 5/3, Kovács. Edző: Bajúsz József. Salgótarjáni Háromkő KC: Kerekes - Tasnádi 2, Varga 2, Fejes 6, KOVÁCS 5/2. KER­TÉSZ 8, Nigrínyi 3. Cs.: Igliczki kapus, Márton, Riba, Szabó T., Padla, Szabó G., Hodosi. Szakmai igazgató: Molnár Ferenc Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2. Ki­állítások: 14 perc, ill. 16 perc+kizárás Fejes Endre 3x2 perc után. Az eredmény alakulá­sa: 4. perc: 1-1,10. perc: 1-5,13. perc: 2-7,16. perc: 5-9,21. perc: 9-10, 23. perc: 11-11, 27. perc: 13-13, 34. perc: 15-15, 37. perc: 16-17,47. perc: 17- 20, 50. perc: 20-21, 55. perc: 21-25, 59. perc: 23-25. A mérkőzésen a Háromkő indította útjára a játékszert, és az első percben Fejes lövése landolt a hazaiak kapujában. Az Orosháza válasza a 4. perc­ben érkezett, amikor a góllövő­lista-vezető Patócskai értékesí­tett egy hétméterest. A tarjáni- ak Kerekessel az élen remekül szűrték meg a hazaiak próbál­kozásait, amiből gyorsan, len­dületesen, taktikusan és fegyel­mezetten felépített támadáso­kat vezetve, Nigrínyi, Kertész és Fejes góljaival a 10. percben 5-1-re vezettek. A következő percekben teljesen magukhoz ragadták a játék irányítását és az egyre jobban formába lendü­lő, gólerős Kertész remek átlö- vései rendre a hazaiak kapujá­ban kötött ki, így a 16. percben háromgólos volt a vendégelőny. A hazaiak sikertelen kísérletein segítettek egy kissé a játékveze­tők, amikor 20. perc végén egy­más után Vargát és Fejest küld­ték kétperces pihenőre. A Háromkő legénysége négy em­berrel is óriási motiváltsággal küzdött. Hazaiak folytatták a kellemetlen harcmodort, mi több egyre eredményesebben, mert a tarjániak sokkal kisebb szabálytalanságokért kerültek a kiállítás sorsára. A hazaiak Var­ga A. és Bánfi góljaival egyenlí­tettek, majd Patócskai első me­zőnybeli góljával a vezetést is átvették a 27. percben, de a tar­jám Varga rögtön válaszolt, és végül döntetlennel zárult az el­ső játékrész (13-13). 5 méterről a bal alsó sarokba fe­jelt. 0-1. 28. perc: Csatlós átadásával Márton lépett ki, de nem a kapu felé fordult, ezért odalett a nagy lehetőség. 39. perc: Bagi cselezgetett jobb oldalon, Morva és Dudás nem tudta elvenni tőle a labdát, Kertész Gábor Szünet után még egy-két percig működött a sípos embe­rek fékező hatása, mert Fejest és Ribát kényszerítették azonos időben kényszerpihenőre. A Háromkő azonban nagy lelke­sedéssel küzdött, és nem tud­ták kizökkenteni a játékból, mert a hazaiak ebből a kettős előnyből csak egyszer tudták bevenni Kerekes kapuját, amire Kovács válaszolt. A 35. percben Patócskai még hétméteresből megszerezte a vezetést, melyet a tarjániak Varga révén egali­záltak. A folytatásban a Háromkő legénysége teljesen átvette a játék irányítását, visz- szavették a vezetés is. Egyre jobban kidomborodott a két csapat közötti tudásbeli kü­lönbség a vendégek javára, de az alföldi gárda sem mondott le a góllövésről. A 45. percben egy szigorúan megítélt hetest Patócskai végzett el, amit Kere­kes remek érzékkel hárított, mint később kiderült ez sors­döntőnek bizonyult, mert a tar­jániak Kertész átlövéseivel nö­velték előnyüket, így az 55. percben már 25-21 volt az ál­lás. A mérkőzés záró perceiben a vendégek Kertész, Fejes és Ko­vács góljaival magabiztosan tar­tották 3-4 gólos előnyüket, és 10 másodperccel a vége előtt hétméteresből Bajúsz állította be a végeredményt. Összességében egy nagy ira­mú, közepes színvonalú mérkő­zést láthatott a közönség. A Háromkő remek védekezéssel, és emberfogással semlegesítette a góllövőlista-vezető Patócskait, aki ezen a találkozón csak két mezőnygólra volt képes, ami köszönhető a javuló formát nyújtó Kerekesnek is. A hazaiak mindent elkövettek a határta­lan lelkesedéssel és eredménye­sen játszó Háromkő ellen, főleg a gólerős és egyre jobban formá­ba lendülő Kertész ellen. A má­beadását az elalvó Cséki mellett Kis 3 méterről a kapu bal oldalá­ba fejelte. 0-2. 58. perc: Zakar fordult le Csékiről és a tehetetlen Krajecz mellett a felső sarokba lőtte a labdát. 0-3. 54. perc: Jeney és Cséki kö­zött Kis lépett ki, és 25 méterről a rossz ütemben kimozduló Krajecz lába alatt a kapuba to­vábbított. 0-4. 68. perc: Németh-Csatlós összjáték után, az előbbi 18 mé­terről nagy lövést eresztett meg, mely után a labda a felső kapu­fán csattant. 74. perc: Németh jobb oldali szöglete után Magyar magasan felugorva kézzel ütötte el a lab­dát, de játékvezetők nem láttak okot a beavatkozásra. 83. perc: Botos indította Birincsiket, aki az ötösön befor­dulva, nagy helyzetben a keresz­tező Dálnakiba rúgta a labdát. Kovács Péter sodik játékrészben minden csa­patrészében az ellenfele fölé nö­vő Háromkő KC teljesen megér­demelt, magabiztos győzelmet aratott, amiért minden játékos dicséretet érdemel. Bajúsz József: - A rutinosabb csapat győzött, a miénk még fi­atal és rutintalan. Jelenleg eny- nyi van a csapatunkban és csak gratulálni tudok a jobban játszó Salgótarjánnak. Molnár Ferenc: - Az első félidő tizenötödik percéig nagyon jól játszottunk, elhúztunk őt góllal. Ezután többször kettős em­berhátrányba kerültünk, mely lendületet adott a hazaiaknak és az első félidőt realizálni tudták. A második játékrészben remek vé­dekezéssel, igazi csapatmunká­val, jól játszva sikerült nyerni a kiváló erőkből álló, de gyengébb napot kifogó Orosháza ellen. Ifi: 35-24. MUUCZA FERENC További eredmények: Diós­győri KC - Szeged KKSE 30-30, Fehérgyarmat VSE-Fevill - Ceg­lédi KK 32-31, Hajdúböször­mény KSE - Vasudvar Ózdi KC 21-27, Kiskunhalasi KC - Makó KC 26-26, Mezőkövesdi KC - Tiszaföldvári S. Treff SE 30-26, Gyöngyösi FKK - Debreceni KSE lapzárta után. A bajnokság állása 1. Debrecen 17151 1523-383 31 2. Háromkő KC 18115 2 48744527 3. Tiszaföldvár 4. Ózdi KC 18112 5 55048424 18102647845122 5. Gyöngyös 6. Orosháza 17 9 2646843120 18 9 1 8548-52019 7. Ceglédi KK 8. Mezőkövesd 18 8 2 8 516-50018 18 82849849518 9. Fehérgyarmat 10. Diósgyőr 18 8 1 9 531-52617 18 6 4 8 43448516 11. Szeged 12. Makó KC 18 71 10481-52915 18 6 210508-52014 13. Kiskunhalas 18 2 214448-560 6 14. H.-böszörmény 18 1 1 16376517 3 __ n A mérkőzés végeredményére nézve azt kell mondani, hogy a vendégcsapat ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyert. Körülbelül ez a különbség a két csapat tudása között. A hazai gárda támadásban megpróbált középen, szélen támadni, kont­ratámadásokkal próbálkozott, de nem sikerült feltörni a Makó védelmét. Igazából azonban nem ez volt a bajok forrása, ha­nem a rossz védekezés, hiszen ebben a csapatrészben többen mélyen tudásuk alatt játszottak. Simon Attila: - Megmondom őszintén mindkét csapat játéka meglepetést okozott a számom­ra, nem vártam a Makótól ezt a jó játékot. Nálunk négy-öt játékos mélyen tudása alatt játszott, amit a mi nem bírunk el. Ezt gyorsan el kell felejtem, hiszen szerdán Kistarcsán pontot kell szerezni. Kolozsvári János: - Végig uraltuk a mérkőzést. Az történt, SPORTTURMIX TOTÓEREDMÉNYEK 1. FTC-Debrecen (H)x 2. Lombard-ZTE 0-12 3. Bochum-Schalke 1-22 4. B. München - Mönchengladbach 5-21 5. Frankfurt -1860 München 0-32 6. Hannover - Dortmund 1-1X 7. Leveikusen - Hertha BSC 4-11 8. Rostock-Wolfsburg 3-11 9. Hamburg - Kaiserslautem 3-21 10. Juventus-Modena 3-11 11. Milan-Chievo 2-2 x 12. Reggina - Intemazionale 0-22 13. Roma-Bologna 1-22 14. VfB Stuttgart - Bremen 4-4 x MEGINT ELŐRÉBB Sebestyén Júlia, Magyaror­szág első női Európa-bajnoka, hatodik lett a dortmundi műkor­csolya- és jégtánc-világbajnok­ságon. A győzelmet kisebb meg­lepetésre a japán Arakava Sizu- ka szerezte meg. - Nagyon örü­lök, hogy ismét jó kűrt futottam, és akár előrébb is végezhettem volna, de sajnos nem volt ma­gyar bíró a pontozók között. An­nak függvényében, hogy olyan klasszisokat előztem meg, mint Szluckaja, Szokolova vagy Ljasenko elégedett vagyok a he­lyezésemmel - értékelte teljesít­ményét Sebestyén, akinek ko­rábban a 7. hely volt a legjobb vb-eredménye. A tiszaújvárosi lány szereplésével elérte, hogy jövőre már két magyar hölgy képviselheti hazánkat Moszkvá­ban. A kűrt egyébként kínos közjáték is megzavarta, ugyanis a címvédő Michelle Kwan előtt egy félmeztelen férfi futott a jég­re, ahol majd két percen át kor- csolyázgatott, s felsőtestén egy internetes oldalt hirdetett. Mind­ez nem zavarta meg az ötszörös világbajnok klasszist, s egy he­lyet előrelépve bronzérmes lett. MINŐSÉGI OB Harminc klub képviseletében 100 versenyző, köztük világ- és Európa-bajnokok, Világkupa­győztesek vettek részt a Magyar Kyokushin Karate Szervezet 2004-es felnőtt országos bajnok­ságán. A múlt esztendő ragyogó nemzetközi eredményeit köve­tően az idei bajnokság színvo­nala is kiemelkedőnek minősít­hető, ráadásul a karatékák tech­nikai és fizikai felkészültsége mellett jelentősnek mondható anyagi elismerés is társult a „kyósok” ez évi hazai csúcstalál­kozójához. A győztesek. Női kóla (formagyakorlat): Tóth Re­náta (Abasár). Férfi kata: Szabó István (Nagykőrös). Női küzde­lem, 55 kg: Szabóné Bálint Anita (Nagykőrös). 65 kg: Tóth Ivett (Martfű). Férfi kermite, 70 kg: if). Nemes József (Kemecse). 80 kg: Jarábik Zsolt (Cegléd). 90 kg: De­meter Zsolt (Soproni MAFC). +90 kg: Török Dániel (Sakura SE). amit mi akartunk, így nagyon szép győzelmet arattunk. _________ STJ T ovábbi eredmények: BVSC - Soroksár Sport Club 1-2 (0-1), Baktalórántháza VSE - Vecsési FC 2-0 (2-0), Sátoraljaújhelyi TK - Kazincbarcika SC 4-1 (4-1), Putnok VSE - Kistarcsai PFK 3-0 (3-0), Szentesi TE - Mátészalka FC-Medicor 1-1, Karcagi SE - Orosháza FC 3-3, Gyula Termál FC - Kiskunhalasi FC 1-0. A bajnokság állása l.Makó 1813 3 2 45-10 42 2. Gyula 1912 5 2 35-13 41 3. Baktalóránt.1911 3 5 39-14 36 4. Orosháza 1910 6 3 30-17 36 5. Mátészalka 1910 4 5 43-27 34 6. K.-barcika 19 9 4 6 39-34 31 7. Kistarcsa 18 8 2 8 24-34 26 8. Putnok 19 7 4 8 30-30 25 9. Karcag 19 411 4 31-26 23 10.Soroksár 17 5 8 4 17-16 23 11. Szentes 18 5 5 8 24-23 20 12. Kiskunhalast 5 4 10 24-33 19 13. SBTC 17 5 1 11 10-27 16 14. Vecsés 19 4 2 13 1749 14 15. BVSC 19 2 7 10 19-36 13 16. Sátoraljaúj. ,18 2 3 13 17-55 9 Nehéz mérkőzésre számít Szerdán Kistarcsán javíthat a Stécé Labdarúgó NB II, Winner Sport-csoport, 19. forduló Az SBTC (csíkos mezben) csapata nem bírt az éllovassal FOTÓ: GYUR1ÁN TIBOR