Nógrád Megyei Hírlap, 2004. március (15. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-29 / 74. szám

2004. MÁRCIUS 29., HÉTFŐ Törnie Debrecen Bajúsz Kuttor Dragoner Fűzi Á. PMFC Balaton FTC MTK Zabos Habi Sándor T. Tóth N. MTK Debrecen Debrecen Újpest Thorgeile Feczesin MTK Újpest Számolni kell a Gyarmattal! Labdarúgás - NB I/B, 21. forduló 10. oldal - Nógrád Megyei Újabb rangadó kipipálva Kézilabda - NB II, Észak csoport, férfiak, 15. Forduló Bgy. Kábel - Gyömrői SE 32-31 (17-15) Balassagyarmati Városi Sport- csarnok, 200 néző, vezette: Se­bők, Somogyvári. Bgy. Kábel-Ipoly Trans SE: Síró 1 - Tihanyi 1, PETRECZKY 3, DEMUS, RÁCZ 6, LÓRIK 15/7, Szabó 4. Cs.: DÓSA (ka­pus), Kajdy 2, Széles, Specziár, Bán D., Hortobágyi. Edző: Urbán Ottó. Hétméteresek: 8/7, ill. 7/5. Ki­állítások: 10, ill. 6 perc. Az ered­mény cdakulása: 7. perc: 3-4,15. perc 5-8, 21. perc: 9-12, 28. perc: 15-13, 36. perc: 21-18, 45. perc: 27-22,55. perc: 31-27. Az utóbbi néhány évben ahány alkalommal a Gyömrő csapata a gyarmati sportcsar­nokba érkezett, valamennyi­szer győztesen hagyta el a já­tékteret. így nem csoda, ha a remek formába lendült, és ta­vasszal még veretlen kábeles férfiak fogadkoztak, ezúttal le­győzik a nagy riválist. Az első percekben felváltva estek a gó­lok. Míg a vendégek oldalán a kétméteres Bődy - ő egyébként játszott korábban az Ipoly-par- tiaknál - átlövéseivel operált, a hazaiakban Lórik tartotta a lel­ket. A sok eladott labda és elté- kozolt ziccer azonban meg­bosszulta magát, s a gyömrőiek háromgólos előnyre tettek szert. A félidő vége felé azon­ban egye inkább „összeállt” Urbán Ottó tanítványainak vé­dekezése: Rácz követő ember­fogással őrizte Bődyt, míg a fal­ban elsősorban Demus és Petreczky jeleskedett. A kiváló védekezés a támadásokban is új lendületet adott, zsinórban négy gólt szereztek a kábelesek - az egyiket Síró a saját kapujá­ból ívelte az ellenfél hálójába - s megfordították az eredményt. Szünet után az egyre jobban fáradó, s láthatóan komoly súlyfelesleggel bíró Pest me­gyei játékosok mind kevésbé bírták a nógrádiak rohamait, így Kajdy ék egyre jobban el­húztak. Lórik ismét remek célzóerényeit csillogtatta, át­mentve formáját a solymári ta­lálkozóról: magabiztosan érté­kesítette a hétmétereseket, alsó átlövéseivel szemben pedig te­hetetlennek bizonyult még a vetélytárs cserekapusa is. Az előny a negyvenötödik percre már ötgólosra duzzadt, ám ahelyett, hogy nagyobb se­bességi fokozatra kapcsolt vol­na a házigazda gárda, a játéko­sok sokat hibáztak támadás­ban. A jobbátlövő posztján sze­replő Petreczky elfáradt, labdá­kat vesztett, Lórikét pedig már szorosabban figyelték a gyöm­rőiek. Egyre apadt a különbség a két együttes között, sőt, egy perccel a befejezés előtt Bődy révén kiegyenlítettek a vendé­gek. Ám Lórik szíve ismét a he­lyén volt, a mezőny legjobbja Demus Dániel (Bgy. Kábel) remekül véde­kezett negyven másodperccel a végső dudaszót megelőzően, betörést követően büntetőt harcolt ki, amit aztán magabiztosan lőtt a kapuba. Ezzel a sikerével a Kábel SE tovább őrzi tavaszi veretlensé­gét, két pontra csökkentve hát­rányát a tabellán második he­lyen lévő Gyömrővel szemben. A gyarmatiak csapata érett, okos, s a lefújás előtti lelkes já­tékával megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Urbán Ottó: - Hatalmas csa­ta volt! Végig remekül játszot­tak a fiúk, rákényszerítették akaratukat az ellenfélre. Újabb rangadót nyertünk, lendülete­sen haladunk tovább céljaink megvalósítása felé. Ifi: 22-37. Sándor Tamás vezérletével ismét elvittek egy pontot az Üllői útról a debreceniek Csank pénze Lenkey Gábor egyenlített Budapesti Vasas ­Balassagyarmat 1-1 (0-0) Illovszky-stadion, 1500 néző, vezette: Solymosi (Szabó R„ De­meter). Budapesti Vasas: Posza - Győri, Tóth A., Baranyai (Ködöböcz, 60.) - Molnár, Fűzi K. (Schultz, 78.), Kovrig, Sallai - Weitner, Bárdi (Keresztúri, a szü­netben), Hámori. Vezető edző: Tamási Zsolt. Balassagyarmati SE: Szabó I. Cs. - Palaticzky, Rubint, Lenkey, Zolnyánszki - Ivitz, Mohácsi, Schuchmann (Csatlós, 61.), Szat­mári (Daru, 91.), Forgó - Szabó II. Cs. Vezető edző: Kis Károly. GL: Keresztúri (50.), ill. Lenkey (62.). Sárga lap: Ködöböcz (78.), ill. Forgó (47.), Szatmári (74.). Jók: Molnár, Kovrig, Weitner, Tóth A., ill. Lenkey, Rubint, Palaticzky, Zolnyánszki, Mohácsi, Ivitz, Sza­bó II. Cs. 35. perc: Kovrig 22 méterről tüzelt kapura, a labda felső kapu­fán csattant. 40. perc: Molnár került hely­zetbe, de lövése után a labda a felső kapufáról az alapvonalon túlra pattant. 42. perc: Kovrig 24 méterről végezhetett el szabadrúgást, lö­vése után a labda megpattant a sorfalon, és a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. 50. perc: Egy tetszetős táma­dást követően Hámori balról Keresztúri elé tálalt, és a csere­ként pályára lépő támadó Sza­bó I. Csaba mellett 8 méterről, középről a bal sarokba pörgette a labdát. 1-0. 54. perc: Forgó adott jó labdát Szatmárinak, aki az érkezőket próbálta megjátszani, így a haza­iaknak lehetőséget teremtett a tisztázásra. 56. perc: Mohácsi indította Ivitz Zoltánt, aki 14 méterről ka­pura zúdított, de a labda a felső kapufán csattant. 62. perc: Szatmárit buktatták a bal oldali tizenhatos sarkánál. Mohácsi végezte el a szabadrá­gást és a beadása után Lenkey 8 méterrel a léc alá fejelte a labdát. 1-1. 71. perc: Palaticzky hozta jó helyzetbe Szabó II. Csabát, aki a tizenhatoson belül egy cselt csi­nált, de mentettek a hazaiak. 91. perc: Ivitz lódult meg, majd ötven méterről megpróbál­ta a kapujából kiindult Posza fe­lett a kapuba juttatni a labdát, de í kapus gyors visszalépéssel mentett. Nem a legjobb előjelekkel ké­szült a mérkőzésre a Balassagyar­mat csapata. Szabados szerdán a mészportól olyan sérüléseket szenvedett, melynek következté­ben begyulladt a lába, Baranyi pedig csütörtökön jelezte, hogy meghúzódott, így a vendégek egy védekezőbb gárdával léptek a pá­lyára. A találkozón harmincöt percig nem forogtak veszélyben a ka­puk. A játék ennek ellenére válto­zatos volt, és már ekkor nagy küzdelem alakult ki a vizes, csú­szós pályán. Aztán következett két hazai kapufa, de a vendég­csapat igen érett, taktikus játékot bemutatva ekkor sem játszott alárendelt szerepet. Fordulás után gyorsan jött a Vasas-vezetés. A Fáy utcába is ellátogató Ipoly- parti szurkolók örömére a gól a vendégeket pörgette fel, akik át­vették a játék irányítását. Röpke tíz perc alatt több veszélyes akciót vezettek, és egy szabadrúgás vari­áció-kombinációjuk ezen a mécs­esén is góü eredményezett szá­mukra. Meglepetésre az egyenlí­tést követően ismét visszaálltak, és a cserékkel is frissített Vasas nagy erőket mozgósított a vezető találatért. Azonban igazi gólszer­zési lehetőséget a továbbiakban már nem tudtak kialakítani a nagyon szervezett és jól záró ba­lassagyarmati védelemmel szem­ben. így az eredmény nem is hoz­hatott mást, mint meglepetést, amely kis szerencsével akár na­gyobbra is sikeredhetett volna. Tamási Zsolt: - Nagyon pon­tatlanok voltunk, elöl sok techni­kai hibát vétettünk. Hiába vezet­tünk, egy nagy hiba után gólt kaptunk. Jelen helyzetünkben nagyobb koncentrációra lenne szükség. Kis Károly: - Egy nagyszerű csapat otthonából távoztunk igen értékes döntetlennel, ami­hez gratulálok a csapatnak. A hazaiak többet birtokolták a lab­dát, de szervezetten védekez­tünk, s hátrány után tudtunk újítani, és egy látványos góllal egyenlítettünk. Jó érzés, hogy örömet tudtunk szerezni a szur­kolóinknak. KANYÓ FERENC További eredmények: Buda­pest Honvéd - Pápai Termál PELC 3-0 (2-0), Dunakanyar- Vác - Kecskeméti TE 1-1 (0-0), FC Szeged - Szolnoki MÁV FC 1-0 (1-0), Bodajk FC - DVTK 1910 3-1 (2-1), Rákospalotai EAC - BKV Előre 1-0 (1-0), Nyíregyháza Spartacus FC - Du­naújváros FC 1-1 (1-1), Hévíz FC - FC Tatabánya Autó-Trader 1-3 (1-2), Dabas FC - NABI Ka­posvári Rákóczi FC 0-1 (0-1). A bajnokság állása 1. Bp. Honvéd 19 13 4 2 40-10 43 2. Nyíregyháza 21 10 6 5 26-21 36 3. Bp. Vasas 20 11 2 7 32-21 35 4. BKV Előre 21 11 2 8 25-18 35 5. Kaposvár 20 10 4 6 30-23 34 6. DVTK 20 10 4 6 31-27 34 7. Bodajk 21 10 2 9 35-30 32 8. REAC 20 8 7 5 25-22 31 9. B.-gyarmat 21 8 7 6 23-22 31 10. D-Vác 21 7 7 7 25-25 28 11. Szeged 21 8 2 11 25-34 26 12. Kecskemét 20 6 6 8 20-20 24 13. Pápa 20 6 6 8 24-29 24 14. Szolnok 21 6 5 10 24-29 23 15. Tatabánya 20 7 2 11 19-25 23 16. Dabas 21 4 8 9 19-34 20 17. D.-újváros 21 4 6 11 20-32 18 18. Hévíz 20 2 6 12 18-39 12 Név Gólok száma 1. Ferencváros 20 10 8 2 24-15 38 Feczesin Róbert (újpest) Kovács Zoltán (Újpest) Tnrghefle Sándor (MTK) Tótti Mihály (Sopron) Csordás Csaba (Balaton) 9 2. MTK 20 10 7 3 33-18 37 Úgy tűnik, tavasszal könnyű 9 7 6 3. Balaton FC 20 11 4 5 21-10 37 dolog megtalálni a forduló leg­4. Debrecen 20 10 5 5 27-14 35 jobbját, hiszen mindig akad va­HercagíaM Zotten (Videoton) Pest Krisztián (PMFC) RaduSabo(ZÍE) E 5. Újpest 20 7 8 5 28-21 29 laki, aki kétszer talál be ellenfe­6 6 6. Sopron 20 7 6 7 27-25 27 le hálójába. Ezúttal a lila-fehé­Bajzát Péter (DVSC) 5 7. PMFC 20 6 8 6 18 -18 26 rek fiatal csatára volt ez, szép Dvéri Zsolt (Videoton) Gera Zónán (FTC) Horváth fiytda (PMFC) S 5 8. Videoton 20 5 7 8 25-30 22 akciók végén szép mozdulattal 9 9. Győr 20 5 5 10 22 29 20 talált Tudor kapujába, és eze­Igor Mcsenko (Győr) Weiten Sóvá (MTK) Marius Sumodica (DVSC) Tüske Roiand (Haladás) 9 5 10. Békéscsaba ' 20 4 6 10 19-28 18 ken kívül is akadt helyzete, volt esélye arra is, hogy mesterhár­mast érjen el. 9 11. Zalaegerszeg 20 5 3 12 21-32 18 5a 12. Szombathely 20 3 7 10 11-36 16 Csank Jánosnak nincs szeren­cséje. A valamikori szövetségi kapitányról köztudott, hogy sztárjátékosok nélkül is képes ütőképes csapatot formálni, meg tudja találni azt a taktikát, amellyel együttese meglepeté­sek sorát okozza a bajnokság­ban. így volt ez legutóbb Siófo­kon is, ahol perben-haragban áll volt klubjával elmaradt já­randóságai miatt. Hasonló a helyzet most Székesfehérváron, ahol szintén bedugult a pénz­csap, nem csordogál a fizetés a labdarúgók és az ő számlájára. Pedig a vadászatot kedvelő szakember igazán megérdemel­né, hogy néhány évig stabil hát-j térrel végezhesse munkáját, hátha tudatos építkezésének köszönhetően ismét kiemelke­dik egy csapat a szürke magyar valóságból. FTC - Debrecen Ferencváros: Szűcs - Vukmir, Dragóner, Kiss Gy. - Kriston, Lipcsei, Kapic, Szkukaiek (Leandro, 63. p.) - Gera, Sasu (Tököli, 51. p.), Penksa (Rósa D., 67. p.). Vezetőedző: Pintér Attila. 0-0 Győr - PMFC M (i-i) Debrecen: Tomic - Bemáth, Éger, Szekeres, Nikolov - Dombi (Csehi, 55. p.), Bogdanovics (Ba­log, 88. pO, Habi, Halmosi - Sándor T., Bajzát (Kiss Z„ 37. p.). Vezetőedző: Szentes Lázár. Győr: Krass - Böjté, Stark, Kartelo, Regedei - Németh N„ Jaki (Horváth R., 69. p.), Varga Z. - Peric, Priskin, Vlajic (Oross 58. p.). Szakmai igazgató: Resze­li Soós István. PMFC: Németh G. (Só­lyom, 63. p.) - Bajusz, Dienes, Szekeres Zs., Vranjes - Sipos, Pavicse- vics, Horváth S., Erős (Márton, 74. p.) - Mont- vai, Gaál. Vezetőedző: Nagy Tamás. Budapest. Nézőszám: 4500 néző. Játékvezető: Megyebíró János (H H H) Piros lap: Kriston (4. p.), ill. Bernáth (19. p.). Sárga lap: Dragóner (45. p.). Tököli (85. p.), ill. Bajzát (5. p.), Dombi (17. p.), Halmosi (82. p.). Győr. Nézőszám: 1000. Játékvezető: Szabó Zsolt (hhhh) Gólok: 0-1 Bajusz (8. p.), 1-1 Priskin (14.). Sárga lap: Vlajic (44. p.), Priskin (45. p.), Regedei (50. p.), Jaki (57. p.), Oross (60. p.), Németh N. (84. p.), Stark (90. p.), ill. Bajusz (22. p.), Dienes (4L p.), Sipos (55. p.). Szombathely - ZTE Q-1 (0-0) Balaton - Sopron 0-0 Szombathely: Tóth 1. - Farkas, Jagodics, Seper (Czeglédi, 42. p.) - Szabó Z., Kaj, Somfalvi, Tóth P. (Bucuroaia, 82. p.), Róth (Kincses, 56. p.) - Tüske, Illés. Vezetőedző: Tóth Bálint. Zalaegerszeg: Varga Z. - Kocsárdi, Sebők V., Csóka (Vincze O., 62. p.), Sza­mosi - Nagy L. (Babati, 83. p.), Molnár B., Ljubojevic (Balog, 46. p.), Egressy - Sebők J., Gyánó. Vezetőedző: Gellei Imre. Balaton FC: Csernyánszki - Radics, Hegedűs, Kuttor, László - Mészáros, Kovács (Juhász T., 75. p.), Sipeki, Győrök - Vörös (Potem­kin, 78. p.), Sitku (Bajevszki, 63. p.). Vezetőedző: Csertői Aurél. Sopron: Hajdú - Grósz, Lambulic, Pető, Hanák - Huszti (Sifter, 90. p.), Bagoly, Balaskó (Sira, 60. p.), Fehér, Pintér - Tóth M. Edző: Dajka László. Szombathely. Nézőszám: 2000. Játékvezető: Erdős József (hhhh) Gól: 0-1 Sebők V. (13. p„ 11-esből). Piros lap: Molnár B. (35. p.). Sárga lap: Róth (16. p.), Kaj (49. p.), Czeglédi (73. p.), Tüske (92. p.). Siófok. Nézőszám: 1500 Játékvezető: Fábián Mihály (hhhh) Sárga lap: Kuttor (55. p.), ill. Fehér (27. p.). Békéscsaba - MTK 1-2 (1-1) Videoton - Újpest 0-2 (0-0) Békéscsaba: Simunic - Schindler, Grujic, Vilotic, Udvari - Simon, Bánföldi, Kovács B. (Hoffmann, 67. p.), Vincze - Tóth Gy. (Re­tek, 76. p.), Miculescu (Javrujan, 46. p.). Vezetőedző: Supka Attila. MTK: Végh - Pusztai, Ju­hász, Jezdimirovic, Fűzi - Zabos (Pisont, 46. p.), Zavadszky, Rósa H., Rednic (Szabó O., 87. p.) - Torghel- le, Silva (Janjic, 54. p.). Vezetőedző: Egervári Sándor. Videoton: Tudor - Pantic (Medved, 77. p.), Vochin, Koller, Kóczián - Tóth B., Dvéri, Szalai T. (Nagy D„ 82. p.), Szabó T. - Herceg­falvi (Savu, 72. p.), Magas­földi. Vezetőedző: Csank János. Újpest: Vlaszák - Szélesi, Tamási, Juhár, Vanczák - Polonkai (Sándor Gy., 72. p.), Erős K., Farkas B., Tóth N. - Bükszegi (Simek, 59. p.), Feczesin. Vezetőedző: Mészöly Géza. Békéscsaba. Nézőszám: 2000. Játékvezető: Ábrahám Attila (hhhh). Gólok: 1-0 Tóth Gy. (6. p.), TI Zabos (43. p.), 1-2 Torghelle (47. p.). Sárga lap: Hoffmann (90. p.), ill. Torghelle (24. p.). Székesfehérvár. Nézőszám: 2000. Játékvezető: Kassai Viktor (HHHH) Gólok: 0-1 Feczesin (70. p.), 0-2 Feczesin (90. p.). Sárga lap: Koller (80. p.), ill. Szélesi (23. p.), Erős K. (63. p.), Simek (89. p.). Békéscsaba - MTK 1-2 (1-1) Közel egyenlő erők küzdelmét, és á három gólt hozott az összecsapás, a hazaiak elsősorban akaratere­jükkel és küzdeni tudásukkal egyenlítették ki a jobb játékos- állománnyal rendelkező fővá­rosiakkal szembeni hátrá­nyukat. Irama és a játéko­sok lelkesedése miatt ér­demli meg ez a találko­zó, hogy itt szerepeljen. PMFC - Szombathely Debrecen - MTK 2-1 í Sopron - Videoton 2-0 Újpest - Békéscsaba 3-0 i Zalaegerszeg - Balaton FC 1-0 Ferencváros - Győr ­A FORDULÓ JÁTÉKVEZETŐJE: Fábián Mihály (hhhh) : Balaton FC - Sopron 04) '/Fábián játékvezető teljesítménye messze kiemelkedett a találkozón, és ez amellett, hogy az ő dicsérete, m. egyben a mutatott játék és a futballisták éles kritikája is egyben.