Nógrád Megyei Hírlap, 2004. március (15. évfolyam, 51-76. szám)

2004-03-24 / 70. szám

12. oldal - Nógrád Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2004. MÁRCIUS 24., SZERDA Menetel a Nádújfalu Teke, NB II, NB III NB H, Keleti csoport Nádújfalu - Széchenyi SE Eger 5-3 (2497-2467) Nádújfalu Községi SE: Kotroczó Csaba Kotroczó Cs. (Nádújfalu) 438/1, Bodor I. 409, Jankuj L. 392, Puporka K. (Kotroczó Z.) 396 (173-223), Gubán F. 432/1, Kotroczó G. 430/1. Gyulai SE - Salgó-Sík 7-1 (2648-2340) Salgó-Sík: Telek T. 407, Né­meth B. 390, Svantner L. 358, Papp K. (Hakkel L.) 367 (169- 198), Nádasdi I. 415/1, 403 Új­helyi F. 403. További eredmények: Mező­túri AFC - Egri Nyomda SE 3-5 (2373-2384), SZOTEK Szolnok - Földeáki Szövetkezeti TC 3-5 (2539-2578), Olajbányász SE Szánk - Energia SC Gyöngyös 6-2 (2399-2294), Tiszakécskei Városi SE - Ózd Városi Férfi TC 6-2 (2513-2417). A bajnokság állása 1. Nádújfalu 2. Gyulai SE 18 14 1 3 93-5129 191405 100-5228 3. Földeák 19 11 1 7 79-7323 4. Mezőtúr 19 10 1 8 76-7621 5. Tiszakécske 19 10 0 9 80-7220 6. Egri Nyomda 19 10 0 9 75-7720 7. Ózd 18 9 1 8 76-68 19 8. Salgó-Sík 19 9 1 9 74-78 19 9. Széchenyi SE 19 9 010 72-8018 10. Szolnok 18 71 1070-7415 11. Szánk 18 6 0 1261-83 12 12. Energia SC 19001940-1120 NB III, Északkeleti csoport Mátranovák - Debrecen 6-2 (2318-2245) Mátrano­vák: Stoszek L. 361, Kotroczó T. 394/1, Telek G. 383/1, Nyer­ges L. 377, Kotroczó I. 414/1. Telek 1. 389. Nádudvar - Bátonyterenye 2-6 (2086-2235) Bátonyterenye Teke Klub: Kómár T. 395/1, Kecskés K. 376/1, Huber I. 368/1, Gecser Z. 348, Kelemen I. (Nagy G.) 347 (178-169), Bablena G. 401/1. További eredmények: Sajó- bábony - Gyöngyöstarján 6-2, Matáv-Miskolc - Vámosgyörk 6-2. A bajnokság állása LK.-barcikaII.1311 0 2 75-29 22 2. Sajóbábony 3. Mátranovák 1410 1 3 1410 0 4 7042 21 7141 20 4. Debrecen 1210 0 2 58-38 20 5. B.-terenye 15 6 1 8 57-63 13 6. Vámosgyörk 15 6 0 9 7. Gy.-tarján 14 6 0 8 58-62 12 54-58 12 8. M.-Miskolc 14 6 0 8 47-65 12 9. Nyíregyháza 11.144 010 46-66 8 10. Nádudvar 15 0 015 24-96 -8 B. T. Kotroczó István (Mátranovák) Reviczki az élmezőnyben Tájfutás - Megkezdődött a versenyévad Debrecen térségében a hét vé­gén kezdetét vette a tájfutók idei versenyidénye. Kétévi kihagyást követően a Csokonai és Alföld Ku­pa országos ranglistaversenyen húsz magyar klub háromszáz ver­senyzője küzdött a helyezésekért, közte a HUFEZE Pásztó tájfutója Reviczki Zsolt is. A kétnapos küzdelem során a betegségéből felépülő pásztói Reviczki, az F21BR kategóriában becsülettel helytállt. Az első ver­senynapon a hetedik helyen, majd másnap már alig lemaradva a do­bogós helyezésről, a negyedik he­lyen zárta az alföldi ranglistaver­senyt. A jelenleg még tatai színeket képviselő pásztói szenior verseny­ző, Zentai József az első napon meglepő fölénnyel utasította maga mögé az elmúlt évi rádió-irány­mérő Európa-bajnok Kovács Atti­lát, majd másnap a felnőttek I. osz­tályú mezőnyben is helytállt. Csokonai Kupa, Debrecen, F21 BR kategória: 1. Serestey Áron (Za­laegerszegi TC) 39,00 perc ... 7. Reviczki Zsolt 46,54. Alföld kupa: 1. Bognár Márk Nyíregyháza) 39,50 perc ... 4. Reviczki Zsolt 45,23. SPORTTURMIX MAI SPORTMŰSOR Labdarúgás. NB I/B: Balassa­gyarmati SE - FC Szeged, Balassa­gyarmat, 15 óra. ATLÉTIKA Mezeifutó ob, Gödöllő. Höl­gyek (65-70 évesek), 4 km: 1. Len­csés Éva (Nagyoroszi) 25,10 perc. Férfiak (55-60), 7 km: 1. Jusztin Ferenc (Szécsény) 32,06 perc. HAZATÉR Könnyen elképzelhető, hogy hazatér Inamoto Junicsi, az an­gol Premier League-ben szereplő Fulham japán labdarúgója. A vá­logatott középpályás szerződése a nyáron jár le a londoni klubnál - amelynél a Gamba Osaka köl- csönjátékosaként szerepel - és egyelőre még nem ajánlották fel neki a hosszabbítás lehetőségét. Javíthat a Balassagyarmat Labdarúgó NB I/B - elmaradt mérkőzés a 18. fordulóból A labdarúgó NB 1/B-ben szereplő Balassagyarmat csapata szombaton 2-0-ra kapott ki hazai pályán a Bodajk ellen. Itt a le­hetőség a javításra, ugyanis ma a 18. fordulóból pótolják az el­maradt mérkőzésüket. Az ellenfél az FC Szeged gárdája, amely az elmúlt játéknapon Kaposvár otthonában nyert 4-3-ra. Nehéz csata vár Balassagyarmat (fehér sportszárban) csapatára Balassagyarmat (10.) - Szeged (13.)- A Bodajk ellen szerettünk volna nyerni - kezdte Kis Károly, a Balassagyarmat veze­tő edzője - Az ellenfelünket fű­tötte a visszavágás az őszi vere­ségért. El kell ismerni, hogy a mezőnyben jobban játszottak. Azonban 0-0-ás állásnál ne­künk is volt két lehetőségünk, de nem tudtunk élni vele és ahogy az már lenni szokott, ez megbosszulta magát. Nagyon csalódottak vagyunk, nem sze­retnénk mentségeket keresni, de hazai pályán ritkán látható egyoldalú játékvezetés volt, ami nem növelte az esélyeinket.- Ezúttal a Szeged jön, amely ellen ősszel 1-0-ra nyert a csapat.- A vendégünk egy jól össze­rakott gárda, amely minden el­lenféllel partiban van. Nagyon nehéz mérkőzés előtt állunk. Ne­hezíti a dolgunkat, hogy Szilágyi és László sérülés, míg Lenkey há­rom sárga lap miatt állhat a ren­delkezésemre. Mellettük kérdé­ses Ivitz és Csatlós játéka is.- Mit vársz a mérkőzéstől?- Várhatóan egy szervezetten védekező csapattal fogunk talál­kozni, ezért jobb támadójátékot kell nyújtanunk, mint a Bodajk ellen. Továbbá több egyéni jó teljesítményre lesz szükség ah­hoz, hogy be tudjuk gyűjteni a három pontot. Szalai István, a Szeged veze­tő edzője: - A kitűnő játékerőt képviselő Balassagyarmat ellen szeretnénk jó eredményt elérni. Balassagyarmati SE: Szabó I. Cs. - Palaticzky, Csatlós (Schuchmann), Rubint, Zolnyánszki - Mohácsi, Forgó, Szatmári (Toldi), Ivitz - Szabó II. Cs., Szabados. Vezető edző: Kis Károly. Sérült: László (szemérem- csont-sérülés), Szilágyi (térd­szalaghúzódás). Eltiltott: Lenkey (három sárga lap). FC Szeged: Halász - Szamosszegi, Mórocz, Babos, Czifrák - Ferenczi, Turján, Csűri, Puskás - Kulacsik, Dóra. Vezető edző: Szalai István. Sérült: nincs. Eltiltott: nincs. BALOGH TIBOR Háromkő KC: nagy lépés a bajnoki cím felé Kézilabda - NB II, Északi csoport, nők, 14. forduló Pilisszentiván - Háromkő KC 23-27 (13-11) Solymár, sportcsarnok, 150 néző, vezette: Varga, Vmdis. Pilisszentiván: JOHN - Marosi 2, BARANYAI 5, Fekete 1, Horváth K. 1, KERTI 8/4, STECKL3/1, Csere: Kanász (kapus), Martok, Pál­mai 1, Benis 1, Pál, Szalay, Horváth E. 1. Edző: Kral Károly. Háromkő KC: CSÍKI - HALMAI 5, HORVÁTH O. 5, SIDÓ 6/3, TARJÁN11, ERŐS 6, BERINDÁN 1. Cs.: Zvara (kapus) KISBALÁZS 3, Princz, Korponai, Csányi. Szakmai igazgató: Molnár Ferenc. Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Az ered­ményalakulása: 7. perc: 3-0,17. perc: 5-5, 24. perc: 9-6,30. perc: 13-10, 36. perc: 13-12, 42. perc: 16-14,45. perc: 16-16, 54. perc: 18-24, 60. perc: 22-27. A szintén bajnoki címre pályá­zó, a harmadik helyen lévő Pilisszentiván fogadta a listave­zető Háromkő KC gárdáját. A ta­lálkozó a tarjániak számára a pa­pírformát tekintve a tavaszi sze­zon legnehezebb és legfontosabb mérkőzésének ígérkezett. A csa­patot a mérkőzésre elkísérte az egyesület teljes vezérkara, vala­mint a férficsapat néhány játéko­sa is. A pilisiek célja presztízsük és évek óta tartó hazai veretlensé­gük megőrzése, míg a vendégek szerettek volna visszavágni az őszi újrajátszott mérkőzésen el­szenvedett egygólos hazai vere­ségért, illetve megerősíteni veze­tő helyüket a bajnoki tabellán. Ennek megfelelően a hazai csapat óriási iramban kezdte a já­tékot, az idegeskedés és kapko­dás miatt azonban az első három perc gól nélkül telt el. A 4. perc elején egy bal szélen történt in­dulásból a csapatkapitány Steckl révén szereztek vezetést a hazai­ak, amit a balátlövő Kerti még kettővel megtoldott. A tarjáni lá­nyok sorra puskázták el lehető­ségeiket, amely fokozta a bizony­talanságot. A 8. percben aztán Erős lerohanásból két gyors gólt szerzett, amely megnyugtatta a vendégcsapatot. Mindkét olda­lon a kőkemény védekezés volt jellemző, amit a sípmesterek gyakran büntetőkkel toroltak (többször a hazai csapat javára), amit a pilisieknél Kerti, míg a nógrádiaknál Sidó használt ki százszázalékos biztonsággal. Az első félidőben a vendégek az el­követett takükai hibák, valamint néhány furcsa bírói ítélet miatt végig futottak az eredmény után, így hiába lőtt szebbnél szebb gó­lokat átlövésből Erős, valamint indításból Sidó és Halmai, a fél­időt kétgólos hátránnyal zárták. A szünetben alapos „oktatáson” mentek keresztül a csapatok, melyből a tarjáni lányok jöttek ki jobban. A második félidő ötperces gólcsenddel kezdődött, majd Sidó révén a jobbszélről szépí­tett a vendégcsapat. Sokáig azonban nem örülhettek, mert Steckl büntetőből szerzett talála­ta tovább növelte a Szentiván előnyét. A csapatkapitánynak azonban ez volt az utolsó gólja, ugyanis a bevetődéskor bokasé­rülést szenvedett és le kellett hozni a pályáról. A góllövő sze­repét így a második félidőben a tehetséges, fiatal jobbátlövő, Ba­ranyai vette át, aki a 42. percig tartotta nyerésben a hazai csa­patot, majd óriási fordulópont állt be a mérkőzés menetében. A 45. perc elején előbb a jobb át­lövő, Horváth hatalmas góljával, majd Halmai bal szélen vezetett akciógóljával sikerült egyenlíte­ni a Háromkő alakulatnak. Ez lehűtötte a hazai kedélyeket és hét percig képtelenek voltak gól dobni, köszönhetően a remek védekezésnek és a kiváló kapus­teljesítménynek. S bár a pilisi lá­nyok az irányító Sidót emberfo­gással próbálták tartam - ered­ménytelenül - hiszen Horváth indításból, majd a csereként be­állt még ifikorú Kisbalázs áüö- vésgóljaival a nógrádi lányok négygólos előnyre tettek szert. A hazai csapatban Baranyai tar­totta a lelket, ám a gólerős Hal­mai, Sidó és a remek napot kifo­gó Kisbalázs góljai után már 24-18-ra vezettek a tarjániak. Az utolsó öt percben Baranyai és Kerti áüövésgóljaival még szépí­teni tudott a pilisi alakulat, de Beríndán és Tarjáni nagyon fon­tos találatai két pontot értek a tar- jániaknak. Nagy iramú, változatos, ma­gas színvonalú mérkőzésen, a második félidő közepétől eksztá­zisban játszó salgótarjániak, ki­váló védekezést bemutatva maga­biztos győzelmet arattak. A má­sodik félidő elejétől a csapatmun­ka óriási javulása és több kiváló egyéni teljesítmény hozta meg a győzelmet egy kiváló játékosállo­mányú ellenféllel szemben. A mérkőzésen jelen lévő Budapesti Kézilabda Szövetség vezetőüől ta­lán méltatlan volt, hogy ilyen mérkőzésre rutintalan játékveze­tőket küldtek. Vajay György, a Pilisszentiván szakosztályvezetője: - Az első félidőben tartottuk a szintet, ám a második félidő közepén kifá­radtunk, amit a jobban felkészí­tett háromkős lányok kihasznál­tak. Gratulálok és további sok si­kert kívánok a tarjániaknak. Molnár Ferenc: - Óriási lépést tettünk céljaink elérése érdeké­ben. Azt gondolom, hogy ezután a bajnoki címet csak mi veszít­hetjük el. Gratulálok a lányok második félidőben nyújtott ki­magasló teljesítményéhez. Ifi: 22-21. KASZÁS OSZKÁR Karancslapujtőé lett a vándorkupa Sakk - Gordos Rezső-emlékverseny és megyei egyéni diákolimpia, Karancslapujtőn, a helyi Mocsáry Antal Általános Iskolá­ban rendezte meg a községi sportegyesület, helyi két alapít­vány és a megyei sakkszövetség a Gordos Rezső-sakkemlékver- senyt és megyei egyéni diákolim­piát. Az iskola és a sakkszövetség jó szervezőmunkája eredménye­ként négy oktatási intézménnyel bővült a mezőny, így 20 iskola 199 versenyzője és félszáz kísé­rője vendégeskedett a hagyomá­nyait ezen versennyel ápoló köz­ség hétfordulós, svájci rendszerű viadalán, amelyen a tét az orszá­gos diákolimpiái döntőn való részvétel volt, 2x15 perces játsz­mákkal. Az esemény Morgenstern Fe­renc helyi polgármester és Fodor Sándomé igazgatóhelyettes meg­nyitójával és özv. Gordos Rezsőné köszöntésével kezdődött. A kö­zel ötórás versengés után a ván­dorkupa Karancslapujtőn ma­radt úgy, hogy a rendezők csak két dobogós helyezést értek el. A hat iskolából kikerülő nyolc egyéni győztes az országos dön­tőn indulhat. A szervezők ez­úton mondanak köszönetét vala­mennyi támogatónak az ajándé­kokért és a különdíjakért egy­aránt. Eredmények. Leányok. I. kor­csoport - 1995-96, lányok (15 in­duló): 1. Radván Renáta (Bér), 2. Rozgonyi Melinda (Karancs- lapujtő), 3. Bangó Rebeka (Bér). Fiúk (5): 1. Tőkei Ákos (Pásztó, Gárdonyi), 2. Szlavkovszki Nor­bert (Erdőkürt), 3. Kósa Tamás (Bér). II. korcsoport -1993-94, lá­nyok (15): 1. Gáspár Klaudia (Bér), 2. Bartkó Lilla (Luciáivá), 3. Ivanics Dóra (Rétság). Fiúk (45): 1. Katulin Martin (Cserhátsurány), 2. Simon Attila (St. Beszterce), 3. Kovács Dániel (St. Gagarin). III. korcsoport - 1991-92, lányok (20): 1. Üveges Szabina (Vanyarc), 2. Nedeliczki Lilla (Erdőkürt), 3. Németh Or­solya (Pásztó, Gárdonyi). Fiúk (40): 1. Istvanovszki Martin (St. Gagarin), 2. Kiss-Simon Áron (St. Gagarin), 3. Gáspár Balázs Bér). IV. korcsoport - 1989-90, lányok (16): 1. Petrás Kinga (Erdőkürt, 2. Géczi Ulla (Nógrádmegyer), 3. Kordics Edit (Bgy. Balassi G.). Fi­úk (32): 1. Kovács Zsolt (St. Gagarin), 2. Dávid Máté (St. Gagarin), 3. Simon Tibor (Karancslapujtő). Csapatban: 1. Karancslapujtő 92 pont, 2. Erdő­kürt 73,5,3. Nógrádmegyer 49,5, 4. Bér 46,5, 5. Etes 46, 6-7. Drégelypalánk, St. Gagarin SA­SA. Lesznek csúcsok Leigh Nugent, a klasszisokat soraiban tudó ausztrál úszóvá­logatott szövetségi kapitánya biztos benne, hogy tető nélkül is születnek világcsúcsok az athéni olimpia sportági verse­nyeinek helyszínéül szolgáló uszodában. Korábban szóba került, hogy a vízilabda-mérkőzések­nek is otthont adó létesítményt ideiglenesen befedik, a hét vé­gén azonban a görög szerve­zők bejelentették: a kormány által is jóváhagyott, végleges­nek tekinthető terveknek meg­felelően nyitott lesz az uszoda. A tetőépítés ötletének támoga­tottsága annak nyomán erősö­dött fel, hogy híre ment: az au­gusztusi athéni nap, a rekkenő hőség miatt (nem ritka ebben a hónapban árnyékban a 38 fo­kos meleg sem) túl nagy igény- bevételnek lesznek kitéve az úszók, elsősorban a vízilab­dázók. I ja feledje, tatoíf 1 rttíílon!- gyermekfotó pályázatunk újabb 50 fényképe- a CBA és a NÓGRÁDKER akciós termékei- lakossági apróhirdetések az egész megyéből- közületi hirdetőink akciós ajánlatai- használt autó hirdetések- tortareceptek a CBA-tól j Önnek is jár! • Minden csütörtökön!