Nógrád Megyei Hírlap, 2003. október (14. évfolyam, 228-252. szám)

2003-10-20 / 244. szám

2003. OKTÓBER 20., HÉTFŐ SPORT TÜKÖR Nógrád Megyei Hírlap - 11. oldal Helyet cserélt a két újonc a dobogó harmadik fokán Labdarúgó megyei I. osztály, 10. forduló Jobbágyi - Berkenye 1-10 (1-2) Jobbágyi, 50 néző, vezette: Mohácsi L. (Pál, Csáki) Jobbágyi: Boros - Pintér, Oláh Sz„ Oláh R„ Rácz - Kaszap, Meggyesi, Fekete, Baranyi - Molnár, Sándor (Cseh). Edző: Kolacskovszkiné Kelemen Erzsébet. Berkenye: Hisbéli - Gere, Krasnyánszki, Géczi (Monosto­ri) - Szunyogh (Hugyecz), Hudák, Sipiczki, Hesz - Vanda (Varga), Ferencz, Nyikos. Edző: Bodonyi Béla. Gl: Baranyi, ill. Nyikos (4), Ferencz (2), Varga (2), Hudák, Oláh Sz. (öngól). Sárga lap: Géczi. Jók: Baranyi, ill. Monos­tori, Nyikos, Hudák. Az első félidőben a hazaiak még jól tartották magukat, hely­zeteik is voltak, fordulás után azonban a vendégek már tetszés szerint érték el góljaikat. Lánczi Imre, a Jobbágyi szak­osztályvezetője: - Az eredmény önmagáért beszél. Bodonyi Béla: - Tökéletes já­tékvezetői hármas működött közre a végig sportszerű mérkő­zésen. Ifi: 1-6. KEREKES LAJOS Karancsberény - Kisbágyon 1-1 (1-0) Karancsberény, 100 néző, ve­zette: Szép (Godó, Molnár). Karancsberény: Ruzsinszki - Aranyi, Simon (Gergely), Varga, Klement - Rács, Szőke Sz., Sző­ke L, Kovács György - Mánczos (Kollár), Oláh S. Edző: Földi At­tila. Kisbágyon-Karton: Pre­zenszki - Tóth, Kresák, Kéri (Burik), Proksza (Gulyka) - Bognár, Smida, Pisák, Kovács György - Garai, Horváth (Ka­pás). Edző: Nagy Tamás. Ói: Rács, ill. Garai. Sárga lap: Varga, Oláh S„ Simon, Szőke Sz., Szőke L, ill. Tóth, Horváth, Pisák, Kresák. Jók: Szőke Sz., Oláh S., Rács, Klement, Simon, ill. Prezenszki, Kresák, Garai. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen igazságos döntetlen szü­letett. Földi Attila: - Férfias küzde­lemben, egy súlyos egyéni hiba miatt két pontot veszítettünk a sokat színészkedő, jajgató kis- bágyoniakkal szemben. Jeck Ferenc szakmai igazgató: - Nem nyilatkozom! Ifi: elmaradt. kahyő csaba Szügy - Baglyasalja 1-0 (1-0) Szügy, 400 néző, vezette: Tol­nai (Ludányi, Hornyák). Szügy: Szathmári Helmreich, Dombóvári, Géczi, Magos - Hodászi, Koleszár, Be­nedek, Vrbovszki (Bozány) - Tedás (Kiss), Gyimesi. Edző: Szalai István. Nógrád Volán-Baglyasalja: Lázár - Nánási, Kongorácz, Váradi, Balázs - Tarlósi, Sebes­tyén, Csák (Botos), Bartus ­Kiss-Simon, Kőházi. Edző: Tóth Ferenc. Gl.: Dombóvári (11-esből). Sárga lap: Helmreich, Koleszár, Magos, Hodászi, ill. Balázs, Se­bestyén. Jók: Hodászi (a me­zőny legjobbja), Szathmári, Dombóvári, Koleszár, Benedek, ill. Kongorácz, Nánási, Váradi, Lázár. Kitűnően előkészített pályán, jó játékvezetés mellett, remek mérkőzésen egy kis szerencsé­vel sikerült a hazaiaknak otthon tartaniuk a három pontot. Palánki Zoltán szakosztályve­zető: - Sorozatban hatodik győz­tes mérkőzésünkkel átvettük a dobogó harmadik fokát, a kitű­nően felkészített és jól játszó Baglyasaljától. Szép vendégségi győzelmet arattunk. Tóth Ferenc: - Két ellentétes félidő, két vitatható 11-es - amit a hazaiak értékesítettek, mi vi­szont nem - ennek ellenére játé­kosaim úgy érzem mindent megtettek a siker érdekében. Ifi: 6-3. _______KÁRPÁTI LÁSZLÓ M átranovák - Hasznos 1-0 (0-0) Mátranovák, 100 néző, vezet­te: Varga (Nyeste, Teibl). Mátranovák: Petróczi - Csi­kós G., Lakatos B., Répás - Tóth T., Kakuk (Torják), Bomai, Ga­rami, Líber (Nádasdi) - Csikós A. (Sipos), Tábori. Edző: Simon Gusztáv. Hasznos: Szeles - Cristea (Pádár, helyette Veres), Holtner, Batta, Bózsár Zs. - Dancsok, Alapi, Korecz, Kapás L. (Szap­pan) - Griffaton, Szűcs B. Edző: Komáromi Tibor. GL: Kakuk. Sárga lap: Tábori, ill. Bózsár Zs, Korecz. Jók: az egész hazai csapat, Répás K. (a mezőny legjobbja), ill. Szeles, Holtner, Bózsár Zs. A megyei első osztály színvo­nalát felülmúló változatos, küz­delmes mérkőzésen a 88. perc­ben szerzett góllal megérdemel­ten nyert a hazai csapat. Tóth Miklós, a Mátranovák szakosztályvezetője: - Egy jól fel­készített csapatot sikerült le­győznünk. Ezt a sikert a napok­ban 50. születésnapját ünneplő Lakatos Balázsnak ajánljuk. Komáromi Tibor: - Jó iramú mérkőzésen, a hazai csapatnak kedvezett a szerencse. Ifi: 3-0. GECSE ISTVÁN Zagyvaróna - Nagybátony 1-2 (0-0) Zagyvaróna, 150 héző, vezet­te: Smelkó (Bogár, Olasz). Zagyvaróna: Szabó A. - Váradi, Isdinszki G., Király A., Szolnoki - Fülöp, Kaszás, Szabó Sz., Kövesdi - Mag, Tőre (Király T.). Szakosztályvezető: Isdinszki Rezső. Nagybátony: Zsignár - Józsa (Orosz A.), Vámos, Kovács A. - Mátyus, Bakos, Orosz P., Hadusovszki, Simon - Kovács T. (Szabó L.), Orosz I. T. (Balogh). Edző: Sipkó Sándor. GL: Tőre, ill. Orosz A., Ba­logh. Sárga lap: Szabó Sz., ill. Vámos, Józsa, Orosz A., Bakos. Kiállítva: Isdinszki G. (8. perc). Jók: Szabó A., Szolnoki, Mag, Kaszás, Király A., ill. Hadusovszki, Mátyus, Vámos, Kovács. A 85. percig tíz emberrel is re­mekül játszó Zagyvaróna nem érdemelt vereséget, a játékveze­tő azonban eldöntötte a mérkő­zést. A találkozó után példátlan esemény történt: a levonuló já­tékvezető megütött egy hazai szurkolót. Isdinszki Rezső szakosztály- vezető: - Felháborító és botrá­nyos ami a mai mérkőzésen tör­tént. Egy korai kiállítással, és a 90. percben megítélt büntetővel eldönteni a mérkőzést több mint részrehajlás. Elnézést ké­rek azoktól, akik óva intettek et­től a játékvezetőtől, nem hittem nekik, de igazuk volt, amikor azt mondták, hogy elfogultság miatt más játékvezetőt kellene kérnünk. Sipkó Sándor: - A hazai csa­pat létszámhátránya ellenére is végig szervezetten futballozott, alaposan megnehezítve a dol­gunkat. Játékunk a mai napon csapnivaló volt, egyetlen dicsér­hető dolog a végül három pontot eredményező töretlen küzdő- szellem volt. Sok sikert kívánok a Zagyvarónának! Ifi: 0-1. _______ FÖLDI LÁSZLÓ K isterenye - Romhány 2-4 (2-3) Kisterenye, 100 néző, vezette: Szűcs (Gordos, Hornyák). Kisterenye: Susán - Szűcs, Szternácsik, Szécsi, Eged - Szomora (Szeberényi), Puporka, Marcsok (Tóth), Zsemlyán - Botos (Minka), Ba­logh. Edző: Susán Attila. Romhány: Dóbiás Koplányi, Szlezák, Földvári, Sá­gi - Bartyik, Rottek (Stvorecz), Bóta, Kristofik - Bach, Varga (Máté). Szakosztályvezető: Kecskés József. GL: Zsemlyán (2), ill. Bach (2), Koplányi, Bóta. Sárga lap: Szűcs. Jók: Susán, Szűcs, Eged, ill. Szlezák, Bóta, Bach. Az egységesebb vendégcsa­pat megérdemelten vitte el a há­rom pontot Kisterenyéről. Susán Attila: - Második fél­idei jobb játékuk alapján a ven­dégek megérdemelten nyertek. Kecskés József: - Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést a ki­hagyott helyzetek és a sokszor fegyelmezetlen játék miatt. Az égetően fontos három pontot azonban sikerült megszerez­nünk és ez a lényeg. Ifi: 1-10 SOÓS KÁROLY Érsekvadkert - Szécsény 3-1 (2-0) Érsekvadkert, 150 néző, vezet­te: Ágoston (Varga, Vámos). Érsekvadkert: Szabó T. - Sza­bó A., Szabó L, Konopás, Pintér (Pribeli) - Pádár, Bozsó, Kakuja (Kovács T.), Gubik Á. (Keresztes)- Kristók, Bogdány. Edző: Keresz­tes László. Szécsény: Tresó - Gaál, Puruczki, Jusztin, Molnár (Kuris)- Galcsik, Kómár (Kelecsényi G.), Varga, Kelecsényi P. - Végh, Lász­lók. Edző: Stayer László. GL: Bogdány (3), ül. Varga (11- esből). Jók: Szabó A„ Szabó L, Kakuja, Bogdány, ül. Gaál, Kuris, Kómár, Végh. A mérkőzés első félideje hazai mezőnyfölényt és biztos vezetést hozott. Fordulást követőén a ven­dégek feladták védekező taktiká­jukat, így a folytatásban ordulatos összecsapást láthattak a nézők. Keresztes László: - Védekezés­re összpontosító csapat ellen ne­héz szépen és jól játszani, de Bogdány mesterhármasával úgy érzem teljesen megérdemelt győ­zelmet arattunk. Stayer László: - A második fél­időben már oroszlánként küzdöt­tünk, de sajnos a nyúl győzött. Ifi: 1-1. VALDO Karancslapujtő - Palotás 0-2 (0-1) Karancslapujtő, 100 néző, ve­zette: Kese (Verbói, Csikós). Karancslapujtő: Horváth M. (Szabó) - Híves, Cseh, Rigó (Szalai Z.) - Szalai T., Balázs, Tóth Szilárd, Rozgonyi (Kovács B.) - Kovács L., Ajtai, Oravecz. Csapatvezetőj Tóth László. Palotás: Őri - Csorba, Rizán, Hegyi, Géczi - Pásztor, Egyed, Kocza (Pintér), Varga - Hó vári (Tóth Szabolcs), Jele Z. Edző: Varga Lajos. GL: Jele Z„ Őri (11-esből). Sárga lap: Egyed. Kiállítva: Hí­ves (75. perc), ill. Jele Z. (59. perc). Jók: Cseh, Rigó, Tóth Szi­lárd, Kovács L., ill. Rizán, Hóvári, Hegyi, Jele. Gyér érdeklődés, nagyon ala­csony színvonalú, de sportszerű mérkőzései; a jobb fizikai erő­ben lévő vendégek egy jól elta­lált szabadrúgásból, iÚetve egy büntetőből szerzett góllal nyer­tek, a kapu előtt tétova hazaiak­kal szemben. Tóth László: - Az emberelő­nyös időszakot nem tudtuk ki­használni, az elkerülhető kiállí­tással pedig kilátástalan helyzet­be hoztuk magunkat. Varga Lajos: - Mezőnyben ki­egyenlített játék folyt, a kapu előtt azonban határozottabbak voltunk a hazaiaknál. Gratulá­lok a játékosaimnak! Ifi: 7-1. TÓTH GYÖRGY A bajnokság állása 1. É.-vadkert 10 8 1 1 34-11 25 2. Nagybátony 10 8 1 1 29-7 25 3. Szügy 10 7 0 3 33-16 21 4. Baglyasalja 10 7 0 3 27-14 21 5. Palotás 10 6 1 3 18-12 19 6. Berkenye 10 5 3 2 34-12 18 7. Kisbágyon 10 5 2 3 23-21 17 8. Zagyvaróna 10 4 2 4 24-17 14 9. Hasznos 10 4 2 4 20-18 14 10. Mátranovák 10 4 1 5 14-20 13 11. KarancsberénylO 3 3 4 17-21 12 12. Romhány 10 3 1 6 18-24 10 13. Szécsény 10 3 1 6 11-23 10 14. K.-lapujtő 10 2 2 6 17-25 8 15. Kisterenye 10 0 1 9 10-47 1 16. Jobbágyi 10 0 1 9 9-50 1 A góllövőlista élmezőnye 18 gólos: Bogdány (Érsekvadkert). 13 gólos: Garai (Kisbágyon- Karton). 12 gólos: Szűcs (Hasznos). 11 gólos: Gyimesi (Szügy), Ferencz (Berkenye). 10 gólos: Kovács T. (Nagybátony), JeleZ. (Palotás). 6 gólos: Tedás (Szügy), Hodászi (Szügy). 5 gólos: Vanda (Berkenye), Csikós A. (Mátranovák), Tóth Sz. (Karancslapujtő), Balázs A. (Nóg­rád Volán-Baglyasalja), Mag (Zagy­varóna), Kövesdi (Zagyvaróna), Bartkó (Nógrád Volán- Baglyasalja), Kiss-Simon (Nógrád Volán-Baglyasalja), Nyikos (Berke­nye), Koplányi (Romhány), Tőre (Zagyvaróna), Kakuk (Mátra­novák). Az ifjúsági bajnokság állása 1. Szécsény 10 9 1 0 56-12 28 2. É.-vadkert 10 8 1 1 51-11 25 3. Kisbágyon 9 8 0 1 53-15 24 4.Szügy 10 6 1 3 50-31 19 5. Romhány 10 6 1 3 35-26 19 6. Mátranovák 10 6 0 4 29-34 18 7. Nagybátony 10 5 0 5 46-30 15 8. Z.-róna 10 4 3 3 33-17 15 9. Baglyasalja 10 5 0 5 24-31 15 10. K.-lapujtő 10 4 2 4 39-36 14 11. Berkenye 10 3 0 7 27-29 9 12. Hasznos 10 3 0 7 21-32 9 13. Kisterenye 10 2 1 7 30-38 7 14. Palotás 10 2 0 8 20-60 6 15. Jobbágyi 10 2 0 8 14-91 6 16. K.-berény 9 1 0 8 15-50 3 Megvan az első idegenbeli győzelem Labdarúgó NB III, Mátra-csoport, 10. forduló Gyöngyöshalász - Magyargéc 1-4 (O-l) Gyöngyöshalász, 250 néző, vezette: Csorba (Szoboszlai, Dani). Gyöngyöshalász: Szén - Szerző, Bordás, Vemyik, Cserfa (Bársony) - Nagy G., Nagy Gy. G., Nagy Gy. T., Maráz! (Szabó) - Bakondi, Sándor (Forgács). Edző: Ács János. Magyargéc: Oláh T. - Sándor, Kecskés, Grúz, Szőke - Oláh Teofil, Németh, Mátyás, Tátrai (Berki) - Fischer, Sárdi. Játékos-edző: Oláh Béla. Gl.: Nagy Gy. G., ill. Sárdi (4). Sárga lap: Sándor, ill. Oláh Teofil. Jók: Nagy Gy. G., Bakondi, Sándor, ill. Kecskés, Fischer Sárdi, Németh. 19. perc: Szép támadás után Fischer rúgta kapura a labdát, ami éppenhogy mellé szállt. 22. perc: Megszerezte a veze­tést a vendégcsapat: Sárdi talált a hálóba. 0-1. 42. perc: Egy beadást követő­en Fischer tette Németh elé a lab­dát, aki kapásból fölé lőtt. 55. perc: Mátyás bal oldalon vezetett támadást, Sárdi elé passzolt, aki nem hibázott. 0-2. 56. perc: Oláh Teofil ugrott ki a védők közül, beadását Sárdi fejelte a kapuba. 0-3. 70. perc: Egy beadásból For­gács Oláh kezébe fejelt. 79. perc: Nagy Óy. G. távoli lövése után a labda a jobb alsó sarokba kötött ki. 1-3. 88. perc: Oláh Teofil Sáráinak továbbította a labdát, aki a hálóba lőtt. 1-4. A szervezetten, kulturáltan játszó vendégek megszerezték el­ső idegenbeli győzelmüket. Ács János: - A minden csa­patrészben jobb Magyargéc megérdemelten győzött. Oláh Béla: - Amit szerettünk volna, azt végrehajtottuk, s meg- szakadt rossz sorozatunk, géczi a. További eredmények: Láng SE Bp. - Jászberény 0-1, Dunakeszi VSE - Fót 3-2, Besenyőtelek - Mezőkövesd 4-0, RAFC - Veres­egyház 1-3, Jászapáti - Gyön­gyös 2-1, Taksony - Gödöllő 4-1, Túra - Egerszalók 0-0. A bajnokság állása 1. Jászapáti 10 8 2 0 32-12 26 2. Veresegyház 10 7 1 2 22-9 22 3. Besenyőtelek 10 6 3 1 23-15 21 4. Túra 10 5 3 2 14-8 18 5. Taksony 10 5 2 3 23-16 17 6. Dunakeszi 10 4 4 2 18-14 16 7. RAFC 10 4 3 3 15-9 15 8. Gyöngyös 10 5 0 5 15-10 15 9. Mezőkövesd 10 3 2 5 14-21 11 10. Egerszalók 10 3 2 5 11-18 11 11. Bp. Láng SE 10 3 2 5 15-24 11 12. Jászberény 10 2 4 4 11-12 10 13. Gy.-halász 10 2 4 4 10-16 10 14. Fót 10 2 4 4 16-25 10 15. Magyargéc 10 2 1 7 11-24 7 16. Gödöllő 10 0 1 9 11-28 1 Totóeredmények 1. MTK FC - Debrecen lapz. után 2. Békéscsaba - Újpest FC 0-1 2 3. Győri ETO - Ferencváros 0-1 2 4. Bremen - VfB Stuttgart 1-3 2 5. Dortmund - Hannover 6-2 1 6. Hertha BSC - Leverkusen 1-4 2 7. Mönchengl. - Bayern M. 0-0 X 8. Kaiserslautem - Hamburg 4-0 1 9. Schalke 04 - Bochum 0-2 2 10. Ancona - Juventus 2-3 2 11. Brescia - Intemazionale 2-2 X 12. Chievo - Sampdoria 1-1 X 13. Roma - Parma 2-0 1 14. Milan - Lazio lapz. után FOTÓ: RIGÓ--------a-------. -«ü-B——■—'—’---------- - i .. . -----:—:——2 ‘’..t. . .. . m;. m,.... , ,_____ A Karancslapujtő {csíkos mezben) alulmaradt a kapu előtt határozottabb Palotás ellen