Nógrád Megyei Hírlap, 2003. október (14. évfolyam, 228-252. szám)

2003-10-28 / 249. szám

12. oldal - Nógrád Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2003. OKTÓBER 28., KEDD Minden pontnak értéke van Labdarúgó NB1/B - Mestermérleg A Balassagyarmati SE labdarú­gócsapata az NB I/B12. forduló­jában Szolnokon 1-1-es döntet­lent ért el. A mérkőzésről Kis Károlyt, a BSE vezető edzőjét kérdeztük.- A kaposvári hazai siker után folytatni akartuk a jó szereplést Szolnokon is. Nyerni ugyan nem sikerült, de már többször említet­tem, hogy ebben a kiegyenlített mezőnyben minden pontnak érté­ke van. Az alapvető célkitűzést tel­jesítettük, mégis hiányérzettel jöt­tünk haza, mert a játék képe és a kidolgozott helyzetek alapján megnyerhettük volna a találkozót. Az egy pontért ugyanakkor nem kell szégyenkeznünk, de még egy­szer mondom, hogy több volt ben­nünk. Mondom ezt azért, mert 1-0-ás vezetésünk után nem tud­tuk kihasználni a helyzeteinket és ez megbosszulta magát. Olyankor kaptuk a gólt, amikor nem volt benne a játékban.- Kikkel vagy elégedett?- A csapatban Szabó l Csaba, Lenkey Gábor és Zolnyánszki Nor­bert nyújtott jó teljesítményt, míg Szilágyi Lászlót a gólja dicséri.-A csapat ott van a mezőny első felében, a nyolcadik helyen áll- Igen, ugyan hétről hétre hi­ányzik egy-két kulcsemberünk, ennek ellenére mindössze három ponttal vagyunk lemaradva a má­sodik helyezett Vasastól.-Éhét szombatján a Pápa jön Gyarmatra.- Egy igazi vérbeli rangadó vár­ható, melyre teljes gőzzel készü­lünk. BALOGH TIBOR Szécsény eddig elmarad a várakozástól Labdarúgó megyei I. osztály A megyei első osztá­lyú labdarúgó-bajnok­ságban szereplő szécsé- nyi gárda eddig elma­radt a várakozástól. A Stayer László által irányí­tott gárda a bajnokság előtt a 2-6. hely egyikét tűzte ki. Az eddig leját­szott 11 mérkőzésen négy győzelmet arattak, egy alkalommal döntet­lenül mérkőztek és hat­szor vesztesen hagyták el a játékteret. Tizenöt gólt szereztek, ezzel szemben 23-at kaptak. A megszerzett 13 pont a 12. hely­hez elegendő a jelen pillanatban. Amennyiben a hazai pályán leját­szott mérkőzéseket elemezzük, akkor azt érzékelhetjük, hogy he­tedik a csapat, négy győzelemmel és egy vereséggel, 10-4-es gólkü­lönbséggel, 12 ponttal. Idegenben már kevésbé sikeres a szereplés, hiszen a 13. helyen áll az együttes egy döntetlennel és öt vereséggel, 5-19-es gól- különbséggel, mind­össze egy pontot sike­rült begyűjteni. A fél­időnkénti teljesítményt vizsgálva közel azonos a mérleg, az első félidő­ben két győzelem, öt dönteden és négy vereség 11-11 a gólkü­lönbség, a 11 pont all. helyet jelenti számuk­ra. A második játék­részben két győzelem, fotó/abchiv négy döntetlen, öt vere­ség, 4-12-es gólkülönb­ség, és 10 pont a mérlegük. A megszerzett 15 góljukon az alábbiak osztoztak: Lászlók és Var­ga Z. 4-4, Kuris, Kelecsényi G., Gaál 2-2, Kómár 1 góllal osztozott. Az eddigi 11 mérkőzésen húsz já­tékos lépett pályára: Tresó, Jusztin, Kómár, Végh, Molnár, Gordos, Lászlók, Varga Z, Puruczki, Kelecsényi P, Gyetvai, Galcsik, Kuris, Kelecsényi G„ Lőrincz, Sü­megi, Gaál, Frenkl, Varga L. és Oláh A. A mérkőzéseken nyújtott teljesítmény alapján Kómár 6, Végh 5, Lászlók, Kuris, Tresó 3-3, Gaál, Jusztin 2-2, míg Varga Z„ Puruczki, Galcsik és Sümegi 1-1 alkalommal kapott jó értékelést. Az ifjúsági csapat viszont reme­kel, az eddigi 11 mérkőzésből tízet megnyertek, mindössze Érsekvad- kerten játszottak döntetlent. Ösz- szesen 65 gólt szereztek, és csak 12-őt kaptak, és 31 pontot gyűjtöt­tek. Három pont előnnyel vezetik a táblázatot. ESLA Nem repülnek az „Öreg Sasok” Kosárlabda, megyei bajnokság, férfiak A BGF PSZF - Fekete Sasok Után­pótlás találkozóval ma kezdetét veszi a megyei kosárlabda-baj­nokság idei küzdelemsorozata. Sajnos tavalyhoz képest egyel csökkent a részt vevő csapatok száma, s ezúttal mindössze hat együttes verseng az elsőségért. Érdekesség, hogy a közelmúlt legeredményesebb csapata, a Fe­kete Sasok Old-boys, valamint a szintén állandó résztvevőnek számító Mátranovák nem neve­zett, ugyanakkor Pásztót immár két alakulat is képviseli a „mini” mezőnyben. 1. FORDULÓ Október 28., kedd, 19 óra: BGF PSZF - Fekete Sasok Utánpóüás. Október 31., péntek, 18.30 óra: Szécsényi VSE - Beszterce KK. No­vember 29., szombat, 17 óra: Pásztói KK-Pásztói SZSE. 2. FORDULÓ November 5., szerda, 19 óra: Beszterce KK - Fekete Sasok Után­pótlás. November 8., szombat, 16 óra: Pásztói SZSE - PSZF. 17 óra: Pásztói KK - Szécsényi VSE. 3. FORDULÓ November 10., hétfő, 16.45 óra: Fekete Sasok Utánpótlás - Pásztói KK. November 11., kedd, 19 óra: PSZF - Beszterce KK. No­vember 15., szombat, 16 óra: Pásztói SZSE - Szécsényi VSE. 4. FORDULÓ November 17., hétfő, 16.45 óra: Fekete Sasok Utánpótlás - Pásztói SZSE. November 21., péntek, 18.30 óra: Szécsényi VSE - PSZF. November 22., szombat, 17 óra: Pásztói KK - Beszterce KK. 5. FORDULÓ November 25., kedd, 19 óra: PSZF - Pásztói KK. November 26., szerda, 19 óra: Beszterce KK - Pásztói SZSE. November 28., pén­tek, 18.30 óra: Szécsényi VSE - Fe­kete Sasok Utánpótlás. Ifjú Jusztin Dublinban futott Írországban fővárosában, mérettetésen indult a szécsényi Dublinban 8500 fő részvételével atléta, ifj. Jusztin Ferenc is, aki rendeztek tegnap nemzetközi teljesítette a távot, maratoni futóversenyt. A meg- ___________________:______! M egérdemelt hazai siker Kézilabda, NB II, Északi csoport, férfiak, 6. forduló Bgy. Kábel - Testvériség 32-26 (15-14) Balassagyarmati Városi Sportcsarnok, 250 néző, vezette: Aczél, Paulovics. Bgy. Kábel Ipoly-Trans SE: Kongorácz - Bán T. 4, KAJDY 7, Petreczky 3, Demus 1, Lőrik 5, RÁCZ 7. Cs. : DÓSA (k), SPECZLÁR 4/4, Hortobágyi 1, Széles Z. Hétméteresek: 6/4, ill. 5/5. Kiállítások: 10 perc+ kizárás (Demus), ill. 4. perc. Az eredmény alakulása: 6. perc: 3-3, 15. perc: 4-8, 23. perc: 10-9, 35. perc: 19-15,43. perc: 21-20,47. perc: 25-20. A mérkőzésen kezdetben felváltva estek a gólok. Aztán a 6. perc­től a megerősödött fővárosi csapat kapott lábra és kétgólos előnyre tett szert. A hazaiaknak megvoltak a lehetőségei az egyenlítésre, de a befejezések pontatlanok voltak, így negyedóra után már négygólos volt a hátrány. Ezután időt kért Urbán Ottó edző, mely jót tett Lőrikéknek, akik a félidőt már egygólos előnnyel zárták. Fordulás után először Rácz Viktor, majd Lőrik Tamás villant meg, aztán egy fővárosi találatot követően Kajdy Norbert emberhátrányból növelte az előnyt. Aztán Rácz Viktor indításból szerzett találata már négygólos Kábel-vezetést eredményezett. Úgy tűnt elkapta a fonalat a hazai legénység, de a fővárosi gárda erősségét mutatta, hogy sike­rült felzárkóznia ismét egy gólra. Azonban a feljavult hazai védeke­zésnek - Specziár Viktor védekezésbe küldése az egyik jó húzása volt a balassagyarmatiak mesterének - és Dósa László jó kapusteljesít­ményének köszönhetően továbbra is megmaradt a vezetés. A mérkő­zés utolsó fázisában a gyarmati fiúk már arra is odafigyelhettek, hogy látványos gólokkal szórakoztassák a nagyérdeműt. Összességében a hazai csapat az első tizenöt percet leszámítva uralta a mérkőzést, és kemény küzdelemben, helyenként ragyogó já­tékkal nagyon fontos két bajnoki pontot szerzett. Urbán Óttó: - A jelentősen megerősödött Testvériség - időközben egyesültek a Láng Vasassal - már a mérkőzés előtt komoly fejfájást okozott. Nem tudtuk a vegyesen felálló ellenfél stílusát. Egyet tud­tunk, hogy rettenetesen keményen és agresszíven kell védekeznünk, mert csak így lehet eredményes a támadójátékunk Szerencsére most a ziccereink nagy többsége célba talált, így úgy érzem, nagyon fon­tos és megérdemelt győzelmet arattunk. Köszönjük a közönségünk biztatását. Ifi: 21-33. K.F. Országos bajnokság Maconkán Október 25-én, szombaton került megren­dezésre a Bátonyterenyei Bányász HE víztá­rozóján a III. magyar pergető ob első forduló­ja, egyben a jubileumi, X. Magyar Horgász Pergető Kupa, a szervezők által maximálisan engedélyezett 43 csónakos csapat részvételé­vel. A Balzer Hungária, mint főtámogató mellett Bátonyterenye Város Önkormányzata is támogatta a kiemelkedő eredményeket ho­zó versenyt, így az ígéretek szerint lehetővé vált, hogy Nógrádban tartósan megmaradjon egy ilyen népszerű rendezvény, köszönhető­en persze nem utolsósorban a vízterület or­szágosan is kiemelkedő halállományának, valamint a rendezők munkájának is. A ver­seny eredményeire és értékelésére a közeljö­vőben részleteiben visszatérünk, most előze­tesen csak annyit, hogy egy közel méteres hosszúságú és 8,30 kg-ot nyomó csukaóriás is kevés volt a forduló megnyeréséhez... Tippeljen csapataink 44. heti eredményére, nyerhet! Továbbra is játékra hívjuk olvasóinkat! Találgató játékunkban hat labdajáték-mérkőzés végeredményére kell totószerűen tippelniük 1-es. 2-es vagy X bejegyzéssel. A tárgyhéten telitalálatot elérő öt olvasónk között 1000 Ft vásárlási utalványokat sorsolunk ki, egyikük pedig - ráadásként - egy 600 Ft értékű vacsorameghívást is nyer, melyet a salgótarjáni Pancho Snack Palacsintázóban fogyaszthat el. Figyelem! A tipposzlopokba csak egy tippet írhat, tehát két esélyt nem fogadunk el, azonban egy játékos több szelvényt is beküldheti A kosárlabda- és röplabdamérkőzéseken döntetlen eredmény nem születhet, ezért ezeknél a meccseknél ezt a rovatot ne ikszeljék be! A rosszul kitöltött szelvény érvénytelen, nem vehet részt a sorsoláson! ................ ...................................................._____________ Sor­s zám Mérkőzés A mérkőzés megnevezése 1 X 2 1. Balassagyarmat - Pápa labdarúgás NB 1 B 2. SBTC-BVSC labdarúgás NB II 3. Mátranovák - Szécsény labdarúgás megyei 1. osztály 4. Érsekvadkert - Kisbágyon 5. Karancslapujtő - Karancsberény 6. Háromkő KC - Fehérgyarmat kézilabda NB 1 B Név: Lakcím: A tippszelvény beérkezési határideje 2003. október 31., péntek 12 óra. Találgatóeredmények Szolnok - Balassagyarmat 1-1 x Karcag-SBTC 2-11 Magyargéc - Taksony 4-21 Palotás - Érsekvadkert 2-01 Berkenye - Karancsberény 1-1 x Kiskunhalas - Háromkő KC 29-30 2 Telitalálatos szelvény nem volt. Totóeredmények 1. Debrecen-Győr 1-0 1 2. ZIE-Videoton 1-1 x 3. Újpest-MTK 1-1 x 4 Freibuig-Bremen 2-4 2 5.Hamburg-Schalke 2-2 x 6 Rostock-Hertha BSC 0-1 2 7.M0BStuttgart-Wolístourg 1-0 1 Kleveriorsen-Mönchengladbach 1-0 1 9. Bochum-Dortmund 3-0 1 10. Empoli-ChieH) 0-1 2 1L Lazio-Bologna 2-1 1 12. Perugia-Udinese 3-3 x ESampdona-Milan 0-3 2 M.Intemazionale-Roma 0-0 x Totónyeremények TOTÓ: A 13 plusz egy találatos szel­vényekre 343 077 forintot, a 13- asokra 52 045 forintot, a 12- esekre 1 917 forintot, a 11- esekre 248 forintot, a 10-esekre 98 forintot fizetnek. GÓLTOTÓ: 6 találatos szelvény nem volt. 5 találatos szelvény nem volt. 4 talá­latos szelvény 31 darab, nyeremé­nyük egyenként 3 671 forint. Ha nyerünk, felezünk! A múlt pénteken Szabó József salgótarjáni lakosnak kedvezett Fortuna istenasszony, az ő tippjeit játszottuk meg. Játékosunk 7 találatot ért el. Reméljük, az elkövetkezendőkben szeren­csésebbek lesznek játékosaink. Az új tippelők kedvéért leírjuk játékunk lényegét. Minden hét keddjén lapunkban megjelenik egy kollektív szelvény, a tárgyhét mérkőzéseinek párosításával. Ezt kell játé­kos kedvű fogadóinknak egy 0-6-7 indexszá­mú variációra kitölteniük és szerkesztősé­günk címére az adott hét péntek déli 12 órá­ig eljuttatniuk. Az időpont fontos, ugyanis pontosan délben sorsolunk a beérkezett szel­vények között. (A 0-6-7 indexszám annyit jelent, hogy a szelvényen hatot kétesélyesre - lx, vagy 12, vagy x2 -, hetet pedig fixre - T es, 2-es, vagy x-et kell venni. A pótmérkőzés­re csak egy tipp írható.) Az így kitöltött és be­küldött szelvények kö%ül minden héten sor­solás útján választjuk ki azt a tipposzlopot, melyet a játékosok nevében szerkesztősé­günk a Szerencsejáték Rt.-nél megjátszik. A kisorsolt játékos nevét és tipposzlopát min­den héten szombati számunkban közöljük. Amennyiben a feladott szelvénnyel a pályá­zó nyer, abban az esetben a nyereményen fe­lezünk. Kétezer forint alatti összegnél a játé­kosé marad a pénz. (A példa kedvéért: ha azon a bizonyos szelvényen 500 ezer forint a nyeremény, abból 250 ezer illeti a játékost, aki mindössze lapunk árát fektette be.) Aki el szeretné nyerni Fortuna istenasz- szony kegyeit, játsszon velünk! NOGRADJ,, HÍRLAP 44. hét Sor­szám 1 X 2 1. csapat 2. csapat 1 Bremen Frankfurt Német l 2. 1. FC Köln Hannover 3. 1860 München Bochum 4 Mönchengladbach Rostock 5. Schalke Bayern München 6. VfB Stuttgart Freiburg 7. Wolfsburg Hertha BSC 8. Dortmund Hamburg 9 Kaiserslautern Leverkusen 10. Udinese Lazio Olasz A 11 Milan Juventus 12 Bologna Sampdoria 13 Brescia Parma +1 mérkőzés 14. Chievo Internazionale olasz a PÓTMÉRKŐZÉSEK 1 Ancona - Siena 2. Lecce - Empoli 3. Modena - Perugia 4. Roma - Reggina 1016 171 A pótmérkőzésekre tippelni nem kell, törlés esetén ered­ménymegállapításra szolgálnak. 64 db Név:.. Cím:.. A Szécsény (világos mezben) jelenleg a 12. helyen áll a tabellán