Nógrád Megyei Hírlap, 2003. szeptember (14. évfolyam, 202-227. szám)

2003-09-22 / 220. szám

12. oldal - Nógrád Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2003. SZEPTEMBER 22., HÉTFÍ Győzelemmel kezdtek a Háromkő KC csapatai KÉZILABDA - NB l/B, KELETI CSOPORT, FÉRFIAK Háromkő KC - Mezőkövesdi KC 25-21 (12-12) Salgótarján Városi Sportcsarnok, 600 néző, vezette.: Kocsmáros, Nagy. Salgótarjáni Háromkő KC: Jakab - Tasnádi 2, Köteles 8, Tamás 3, Szabó T., Kertész 6, Kovács. Cs.: Kerekes (kapus), Márton, Riba 2, Szabó G., Hodosi 4, Vaiser, Padla. Edző: Molnár Ferenc. Mezőkövesdi KC: Bakos - Fülöp 3, Pető 3, Fügedi 4/1, Mikulás 4, Kerekes 4, Bukta 1. Cs.: Holló (kapus), Makai, Gulyás, Búzás, Kovács, Mezei 2. Edző: Herczeg Béla. Hétméteresek: 0, ill. 3/1. Kiállítások: 6 perc, ill. 18 perc. Az eredmény alakulása: 5. perc 0-1,10. perc: 2-4, 13. perc: 2-6,17. perc: 5-7, 21. perc: 7-8, 26. perc: 10-10, 35. perc: 14-15,40. perc: 15-17,44. perc: 17-17,52. perc: 20-18, 56. perc: 22-19, 59. perc: 23-20. NB II, ÉSZAKI CSOPORT, NŐK Háromkő KC - Kispesti AC 26-15 (14-8) Salgótarján Városi Sportcsarnok, 200 néző, vezette: Barczi, Nagy. Salgótarjáni Háromkő KC: Csiki - Tarlósiné 2, SIDÓ 9/4, Boros, TARJÁN! 4, ERŐS 6, Berindán. Cs.: Zvara (kapus), Márta 3/1, Marcsokné, Princz, Angyal, Korponai 2, Csányi. Megbízott edző: Molnár Ferenc. Hétméteresek: 7/5, ill. 3/1. Kiállítások: 8 perc, ill. 4 perc. Az ered­ményalakulása: 11. perc: 5-0,16. perc: 6-2, 20. perc: 10-3, 27 perc: 14-6, 37. perc: 17-8, 46. perc: 22-12, 57. perc: 25-13. A Mezőkövesd kezdte a játékot. Az első öt percben nem alakult ki folyamatos játék, mindkét csapat sokat hibázott. Az első gól is csak az ötödik perc végén született meg, amikor is Pető volt eredmé­nyes. A tarjániakban égett a bizo­nyítási vágy, ami görcsössé tette a játékukat, és nagy hiba­százalékkal játszottak, így a Mezőkövesd a 13. percben elhúzott négy góllal. A vezetés tudatá­ban a vendégcsapat kí­méletlen védekezéssel próbálta megtörni a Háromkő támadásait, de a tarjáinak Köteles, Hodosi és Kertész találata­ival a 26. percben ki tud­tak egyenlíteni (10-10). Az utolsó négy perc ke­mény, de kiegyenlített já­tékkal telt, a félidő végére két szép Tasnádi-góllal 12-12-re alakult az eredmény. A második játékrészt a hazaiak emberelőnyben kezdték, de nem tudtak élni a lehetőséggel, sőt a 36. percben újra vendégelőnyt muta­tott az eredményjelző tábla (14-15). Molnár Ferenc edző több cserével próbálta megtalálni azt a csapatot, amely eredményes lehet, a kemény, helyenként durva véde­kezést produkáló ellenféllel szem­ben. Hodosi, Riba és Köteles há­rom gólt lőttek zsinórban, így a 40. percben már a tarjániak vezettek 17-15-re. Ekkor a lelátón, a mezőkövesdi szurkolók körében elszabadultak az indulatok, mert Köteles gólja előtt Kerekes, a vendégek játékosa Szabó Tamást a nyakánál fogva le­rántotta, amiért csak kétperces ki­állítást kapott. Ezt a közel 25-30 fős vendég szurkolók kemény magja durván fogadta és a pályára akart rohanni, játékvezetők szidal­mazása közepette. A salgótarjáni rendezők ezt sportszerű eszközökkel megaka­dályozták és rendet teremtve 3 per­ces szünet után folyatódhatott a já­ték. A folyatásban a vendég játéko­sok is egyre nehezebben viselték, hogy a taijáni gárda fizikai fölény­be kerül és nem válogatva az esz­közökben, kísérelték megállítani a tarjániak lendületét. A játékvezetők erre kétperces kiállításokkal, míg a tarjániak gólokkal reagáltak. Az utolsó tíz percben Tamás Gábor be­állítása új színt vitt a hazaiak játéká­ba és betörésből lőtt gólokkal járult hozzá új csapata első szezonnyitó sikeréhez, melyet a hazai közönség vastapssal köszönt meg. Összességében az idénynyitó nagy iramú, közepes színvonalú, kemény, helyenként durva, de for­dulatokban gazdag mérkőzést ho­zott. A Háromkő KC vezetősége és a játékosai külön köszönetét monda­nak szurkolóiknak a lelkes biztatá­sért, és ezért, hogy elhatárolták magukat a vendégtábor viselkedé­sétől, és nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a mérkőzés rövid időn belül folytatódhasson Molnár Ferenc: - Nehezen in­dult a mérkőzés, görcsösen ját­szottunk. A második félidei ponto­sabb játékunkkal, úgy hiszem megérdemelten nyertünk. Minden kezdet nehéz, remélem a követke­ző mérkőzésre már jobban össze­csiszolódik a társaság. Herczeg Béta: - Harcos, küzdel­mes mérkőzés volt, amelyen a fizikai különbségek döntöttek, mely főleg a második játékrészben ütközött ki. Ifi: 23-31._______muucza feremc A tavalyi pontvadászat ötödik helyezettje a két éve még az NB I/B-ben vitézkedő Kispesti AC volt a jelentősen átszervezésen átesett Palóc KSE vendége. A Palóc KSE időközben beolvadt a Háromkő KC-be és már a bajnokságot is új egyesületében kezdte az új fő­szponzor támogatásával, termé­szetesen új név alatt. A mérkőzést a vendégek kezd­ték, ám az első két percben kima­radtak a helyzetek. Az idei bajnok­ság első gólját a hazai csapat egyik frontembere, az NB I/B-s Csömör­ről igazolt Erős Edina szerezte, a harmadik perc elején, majd csatla­kozott hozzá a másik csömöri erősség Sidó Krisztina is, így a 11. perc végén már 5-0 állt az ered­ményjelzőn. A háromkős lányok védekezése kifogástalanul műkö­dött, így a fővárosi lányok 20 perc eltelte alatt be kellett érjék két gól­lal. A kispestiek játéka lassúnak, nehézkesnek tűnt, a sokat mozgó, jó kondícióban lévő tarjániak mel­lett, és többször tanácstalanul áll­tak a nyitott védekezés ellen ugyanúgy, mint felállt fal ellen. A hazai közönség fergeteges buzdí­tása további hazai gólokat eredmé­nyezett, így Sidó és Erős mellett gyönyörű bejátszások révén Tarjám is bekapcsolódott a gól- gyártásba. Szünet után a nógrádi lányok ott folytatták, ahol abbahagyták, Sidó és Erős parádés góljaivá már tíz volt a különbség, amire a ven­dégek részéről válasz csak ritkán érkezett. Az utolsó 12 percre Mol­nár Ferenc edző már a teljes csere­sort szerepeltette, akik meghálálva a bizalmat Márta három, majd Korponai két góljává még tovább növelték az előnyt. A jelentős erősítésen átesett Háromkő KC csapatának győzel­me egy percig sem forgott veszély­ben, köszönhetően a remek véde­kezésnek és a kiváó csapatmun kának. A két újonnan igazolt játé kos, Erős Edina és Sidó Krisztin bizonyította, klasszisát, hihetetk nül gyorsan be tudtak épülni a csa patba mind szakmailag, mind em berileg. Az első fordulóban muta tott játék óriási előrelépés volt a ke rábbiakhoz képest, ami önbiza mat adhat a jövőre nézve. Külöi örömteli, hogy az ifjúsági csapa Szabóné Sipos Éva vezetésével tó magyar serdülőváogatott játéko: sá is debütáva kilenc góllal győ; ték le a taváyi bronzérmest. Molnár Ferenc megbízott edzi - Első félidei kimagasló védekezí síinknek köszönhetően, jó csapa munkává már akkor sikerült e dönteni a mérkőzést. Gratuláló valamennyi játékosunknak a ho; záállásához. Ifi: 30-21. Kezdjük az iskolát egy egyszerű matekpéldával! FT PKA N1W Citibank Hitelvonal: 06-4Ö-40-10-40 Igényeljen i nőst szemt llyt kölcsönt! Hitel összege (Ft) Futamidő (hónap) Havi tör teszt őrészlet (Ft) 300 ezer 48 10199 500 ezer 60 14 999 700 ezer 60 19 999 1 millió 60 27 999 A Citibank soha sem pihen citibank Citibank a Citigroup és a magyaromat Citibank cSöpöft tagja. A különböző CÄä»s Személyi Kölcsönöknek ettérő fettételei letetnek. A Citibank a kölcsön! a téteibfráati fettételei áapján, a oer- zőcésköfest követően nyújtja. A szerződéskötés és az adott kölcsön konkrét fettételei a httettsíréef er«im6nyé!<5l függenek. A fettételekkel kapcsolatos további felvilágosításért nfrja a Citibank Httefconalsrt (06-40 40-f04öL vagy forduljon munkatáf sunkboz) ti, a hirdetés kizárólag a ügye lom fsfeettést .vakjába, nem minősül nySváoos ajánlattételnek vagy tájékoztatónak. Az akció 2003. augusztus 2H-5I szeptember 30-!<? tart. A kondíciók és az akció időtartama módosításának jc-gát a Citibank Rt. fermtafíja. THM: 24,53-33,99% A Háromkő KC kemény csatában nyert a Mezőkövesd ellen. Képünkön Tasnádi Ákos (zöld mezben) góljá- val 12-12-vel zárult a félidő ____________________________________fotó; gócs éva N yílt hétvége: szeptember 27*28. A ttiMl&i 4 föTAL. i , Hajas Autó Kft. 3180 Salgótarján. . D/iiaau 7n *10 1 Bajcsy-Zs. ut 73. /atjuK a Citroen markaKe "‘!1 Te( 32/422-929. Fax.32/511-960. email; citroentiajas@profinter.tiu CITROEN