Nógrád Megyei Hírlap, 2003. szeptember (14. évfolyam, 202-227. szám)

2003-09-22 / 220. szám

2003. SZEPTEMBER 22., HÉTFŐ SPORT TÜKÖR Nógrád Megyei Hírlap - 11. oldal Két vereség után újra nyert a Kisbágyon Labdarúgó megyei I. osztály, 6. forduló Kisbágyon - Romhány 2-1 (1-0) Kisbágyon, 50 néző, vezette: Tolnai. Kisbágyon-Karton: Pre­zenszki - Pisák, Sági, Kéri, Tóth (Vészeli) - Bognár, Horváth, Gulyka (Burik), Kresák, Smida (Proksza) - Garai. Edző: Nagy Tamás. Romhány: Dóbiás - Koplányi, Szlezák, Máté (Stvorecz) - Föld­vári, Bartyik, Rottek, Bóta, Kristofik - Varga T. (Varga F.), Molnár. Edző: Kecskés József. GL: Garai (2), ill. Varga T. Jók: Kéri, Horváth, Garai, ill. Szlezák, 3óta, Varga T. Három gyönyörű gól és más ;emmi. Jeck Ferenc, a Kisbágyon szak- nai igazgatója: - Tisztában vol- unk vele, hogy küzdve tudunk nérkőzést nyerni és ez így is lett. Kecskés József: - Küzdelmes nérkőzés végén emelt fővel tá- 'ozhattunk a pályáról. Ifi: 7-0. _________________ilt. K arancsberény - Hasznos 3-2 (2-0) Karancsberény, 100 néző, ve ette: Telek (Homyák K„ Moh- csi B.). Karancsberény: Ruzsinszki - irányi, Klement, Varga, Simon - odor Cs. P., Oláh S., Szőke Sz., hladny (Gyetvai) - Mánczos, étrai. Edző: Földi Attila. Hasznos: Szeles - Batta, loltner, Kárpáti, Pádár (Veres 1) - Alapi, Kanyó, Korecz, Szűcs .. - Kapás, Griffaton (Vörös). Já- 'kos-edző: Komáromi Tibor. GL: Létrái (2), Oláh S„ ill. zűcs B., Holtner. Sárga lap: hladny, Varga, Oláh S., lement, ill. Kárpáti. Kiállítva: étrai (85. perc), ill. Holtner (a ‘fújás után). Jók: Simon, Fodor s. P., Oláh S., Mánczos, ill. zűcs B„ Holtner. Szikrázóan kemény mérkőzé­si, 3-0-ás vezetés után érthetet- nül visszaeső hazaiak végül mi- imális arányú győzelmet arat- k. Földi Attila: - Rendkívül kímé- tlenül, durván játszó, alatto­mos ellenféllel szemben megér- snelten nyertünk. Győzelmün- ?t játékosunk, Kollár Péter :ombaton elhunyt édesapja nlékére ajánljuk. Komáromi Tibor: - Alacsony .ínvonalú, gyenge mérkőzésen ltunk a hazai csapatnak egy fél- őnyi előnyt. A második játék- szben mezőnyfölényben ját- ottunk. A hazaiak játéka nem ‘vezhető labdarúgásnak. Ifi: 3-2. KANYÓ CSABA karancslapujtő - Nagybátony 1-2 (1-2) Karancslapujtő, 300 néző, ve­tte: Tolnai (Szép, Vámos). Karancslapujtő: Szabó O. - Szalai Z., Cseh, Rigó (Horváth F.) Szalai T. - Ajtai - Balázs, Híves, Tóth - Kovács L, Kovács B. Szak- tanácsadó: Tóth László. Nagybátony: Zsignár - Bakos (Almási), Kovács A., Orosz I. T„ Vámos - Orosz P., Simon, Mátyus, Balogh (Szerencsi), (Reviczíd A.) - Hadusovszki, Ko­vács T. Edző: Sipkó Sándor. GL: Kovács L, ill. Simon, Ko­vács T. Sárga lap: Bakos, Vámos, Almási. Jók: Cseh, Híves, Balázs, Kovács L ill. Vámos, Orosz 1. T., Kovács T., Mátyus, Kovács A. Az első húsz percben a hazai­aknak több lehetősége kimaradt. A megszerzett egygólos előnyt a félidő végén a vendégek három perc alatt megfordították, majd a második félidőben a hazaiak mindent megtettek az egyenlíté­sért, de csak a helyzeteiig jutot­tak egy közepes színvonalú, de izgalmas mérkőzésen. Tóth László: - Ez a lelkesedés előbb-utóbb pontot is fog érni. Sipkó Sándor. - Utolsó pillana­tig harcolnunk kellett a győzelem megszerzéséért a nagy ambícióval küzdő fiatal hazaiak ellen, akik­nek sok sikert kívánok a jövőben. Ifi: 5-3. ______ TÓTH GYÖRGY K isterenye - Jobbágyi 1-1 (0-0) Kisterenye, 200 néző, vezette: Ágoston (Csikós, Olasz). Kisterenye: Susán - Osváth, Szternácsik, Eged, Szűcs - Szécsi, Marcsok (Puporka), Ko­vács Zsemlyén - Szomora (Tóth), Kun. Mb. edző: Susán At­tila. Jobbágyi: Bangó (Meggyesi) - Pintér, Oláh, Kiss, Boros - Maksó, Baranyi, Kaszap, Fekete (Kocsa) - Molnár, Sándor. Csa­patvezető: Lánczi Imre. GL: Zsemlyén, ill. Kaszap. Jók: Susán, Zsemlyén, ill. Meggyesi, Kaszap, Oláh. Sárga lap: Kiss Cs. Küzdelmes mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. Susán Attila: - Amíg ennyi gólszerzései lehetőséget hibá­zunk el, addig nem tudunk mér­kőzést nyerni. Lánczi Imre: - Küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl, mind­két csapat gólokkal győzhetett volna, de Bangó súlyos sérülése jobban fáj, mint az elveszített pontok. IfL 17-0. ______ SOÓS KÁROLY M átranovák - Szügy 0-1 (0-0) Mátranovák, 200 néző, vezet­te: Papp (Szász, Homoki). Mátranovák: Petróczi - Csi­kós G„ Tóth T„ Répás K. (Torják), Pintér - Bomai, Tábori, Nádasdi, Garami - Kakuk, Kővá­ri (Sipos). Edző: Simon Gusztáv. Szügy: Szathmári Dombóvári, Téti, Helmreich, Be­nedek - Hodászi, Koleszár, Vrbovszki (Kiss L.) Tedás (Pász­tor) - Magos, Gyimesi. Edző: Szalai István. GL: Gyimesi. Sárga lap: Pintér, ill. Dombóvári, Téti, Koleszár. Jók: Pintér, ill. Dombóvári, Helmreich, Benedek, Gyimesi. Kiegyenlített mezőnyjáték, igazi gólhelyzetek nélkül. A sok hibával játszó hazaiak a hajrában egy pontatlan kapuskirúgásból kapott góllal vesztettek. Tóth Miklós, a Mátranovák technikai vezetője: - Egy ilyen csapat ellen több mint szégyen, hogy csak ennyire vagyunk ké­pesek. Palánki Zoltán, a Szügy szak­osztályvezetője: - Tipikus egygó­los mérkőzésen, nekünk sikerült befejeznünk egy támadást és úgy érzem megérdemelten vittük el a három pontot. Ifi: 5-3. GECSE ISTVÁN Palotás - Szécsény 4-1 (2-1) Palotás, 150 néző, vezette: Smelkó (Bogár, Ludányi). Palotás: Őri - Csorba Cs, Rizán, Hegyi, Géczi - Pásztor, Hóvári (Pintér), Egyed, Kocza (Csorba A. ) - Jele Z„ Varga I. Edző: Varga Lajos. Szécsény: Tresó - Puruczki (Galcsik), Varga Z„ Jusztin, Mol­nár - Végh, Lászlók, Kelecsényi G. (Sümegi), Kuris (Gyetvai) ­Kómár, Kelecsényi P. Edző: Stayer László. GL: Jele Z. (2), Varga I., Géczi, ill. Varga Z. Sárga lap: Varga I., Pásztor, ill. Kelecsényi P., Süme­gi. Jók: Varga I., Csorba Cs., Jele Z., Géczi, Rizán, ill. Tresó. Kitűnően előkészített pályán, alacsony színvonalú játékveze­tés mellett a hazai csapat helyze­teinek töredékét tudta gólra váltani. Varga Lajos: - Jó iramú mér­kőzésen, helyenként jó játékkal a második félidőben tudtuk eldön­teni a mérkőzést. Stayer László: - Egy dolgot biz­tos, hogy mi tudunk legjobban ebben a mezőnyben: saját ma­gunkat megverni. Ifi: 2-7. BOHUS JÁNOS Érsekvadkert - Baglyasalja 3-1 (1-0) Érsekvadkert, 250 néző, vezet­te: Mohácsi L. (Molnár, Verbói). Érsekvadkert: Szabó T. - Sza­bó L., Szilágyi, Konopás, Pribeli (Gubik Á.) - Pintér, Bozsó, Pádár, Szabó A. (Kovácspál) - Kristók (Keresztes), Bogdány. Edző: Keresztes László. Nógrád Volán-Baglyasalja: Lázár - Kongorácz, Nánási, Váradi, Balázs - Gyetvai, Sebes­tyén (Bartus), Kőházi, Tarlósi - Kiss-Simon, Bartkó. Edző: Tóth Ferenc. GL: Bogdány, Keresztes, Pin­tér, ül. Bartkó. Sárga lap: Tarlósi, Balázs, Nánási, ill. Bogdány. Jók: Szabó L„ Szilágyi, Pintér, ill. Nánási, Tarlósi, Simon. A zárt védekezésre és kontra- játékra berendezkedő rutinos vendégcsapat védelmének első játékrészbeli egyetlen megingása végzetesnek bizonyult. A máso­dik játékrész kemény, nyílt, lük­tető küzdelmet hozott, melyet végül a helyzeteit könyörtelenül kihasználó hazai csapat nyert meg. Keresztes László: - Nagy takti­kai csatában sikerült legyőz­nünk egy nagyon jó erőkből álló csapatot. Tóth Ferenc: - Adtunk egy fél- időnyi előnyt az ellenfélnek, me­lyet a második játékrészben már nem tudtunk behozni, igaz a sze­rencse is elpártolt tőlünk. Ifi: 3-0. VALDO Zagyvaróna - Berkenye 0-0 Zagyvaróna, 200 néző, vezet­te: Varga G. (Gordos, Homyák K.) Zagyvaróna: Szabó A. - Váradi, Isdinszki G., Király A., Szolnoki - Fülöp, Kaszás (Debrei), Szabó Sz., Kövesdi (Ki­rály T.) - Isdinszki T., Tőre (Mag). Szakosztályvezető: Is­dinszki Rezső. Berkenye: Hisbéli - Nyikos, Krasnyánszki, Gere, Géczi (Hesz) - Hudák, Hugyecz, Varga, Monostori (Plachi) - Vanda (Szaszovszki), Ferencz. Edző: Bodonyi Béla. Sárga lap: Monostori. Jók: Váradi, Király A., Szolnoki, Fü­löp, Szabó Sz., ill. Krasnyánszki, Hudák, Monostori. A bajnoki tabellán elfoglalt he­lyüknek megfelelő színvonalú mérkőzést játszott a két csapat. Isdinszki Rezső: - Kiváló játék- vezetés mellett igazságos döntet­len született. Bodonyi Béla: - Több kidolgo­zott lehetőségünk ellenére a dön­tetlent igazságosnak érzem a sportszerű hazai csapat ellen. Ifi: 2-1. FÖLDI LÁSZLÓ A bajnokság állása 1. É.-vadkert 6 5 1 0 254 16 2. Berkenye 6 4 2 0 19-3 14 3. Nagybátony 6 4 1 1 134 13 4. Baglyasalja 6 4 0 2 14-10 12 5. Kisbágyon 6 4 0 2 16-15 12 6. Zagyvaróna 6 3 2 1 13-8 11 7. Hasznos 6 3 1 2 14-11 10 8. Palotás 6 3 1 2 10-7 10 9. Karancsberény6 3 1 2 12-12 10 10. Szügy 6 3 0 3 13-11 9 11. Mátranovák 6 2 1 3 9-11 7 12. K.-lapujtő 6 2 0 4 12-17 6 13. Romhány 6 1 0 5 7-16 3 14. Szécsény 6 1 0 5 5-17 3 15. Jobbágyi 6 0 1 5 7-21 1 16. Kisterenye 6 0 1 5 5-27 1 A góllövőlista élmezőnye 9 gólos: Bogdány (Érsekvad­kert). 7 gólos: Garai (Kisbágyon- Karton), Szűcs (Hasznos). 6 gólos: Ferencz (Berkenye), Ko­vács T. (Nagybátony), Gyimesi (Szügy). 5 gólos: Vanda (Berkenye). 4 gólos: Kollár (Karancsberény), Szabó A. (Érsekvadkert), Tőre (Zagyvaróna), Csikós A. (Mátranovák), Tóth Sz. (Karancslapujtő),Tarlósi (Nóg­rád Volán-Baglyasalja), Sipiczki (Berkenye), Létrái (Karancsberény), Kovács L. (Karancslapujtő). 3 gólos: Kövesdi (Zagyvaróna), Tedás (Szügy), Molnár Cs. (Romhány), Kőházi (Nógrád Volán-Baglyasalja), Kiss-Si­mon (Nógrád Volán- Baglyasalja), Kaszás (Zagyva­róna), Kakuk (Mátranovák), Jele Z. (Palotás), Pintér (Érsekvadkert), Bartkó (Nóg­rád Volán-Baglyasalja). 2 gólos: Gulyka (Kisbágyon- Karton), Szőke Sz. (Karancsberény), Szunyogh (Berkenye), Kakuja (Érsekvad­kert), Mag (Zagyvaróna), Maksó B. (Palotás), Hadusovszki (Nagybátony), Bognár (Kisbágyon-Karton), Meggyesi (Jobbágyi), Koplányi (Romhány), Gubik Á. (Érsek­vadkert), Pádár (Érsekvadkert), Holtner (Hasznos), Kaszap (Jobbágyi), Varga Z. (Szécsény). Az ifjúsági bajnokság állása 1. Kisbágyon 2. Szécsény 6 6 6 6 0 0 42-8 18 0 0 34-8 18 3. É-vadkert 6 5 0 1 35-10 15 4. Romhány 6 4 0 2 15-20 12 5. Z.-róna 6 3 2 1 18-11 11 6. K.-lapujtő 6 3 1 2 27-19 10 7. Szügy 6 3 0 3 24-21 9 8. Baglyasalja 6 3 0 3 14-20 9 9. Mátranovák 6 3 0 3 15-23 9 10. Kisterenye 6 2 1 3 27-14 7 11. Nagybátony 6 2 0 4 31-20 6 12. Jobbágyi 6 2 0 4 11-61 6 13. Hasznos 6 1 0 5 12-20 3 14. Berkenye 6 1 0 5 7-15 3 15. K.-berény 6 1 0 5 12-31 3 16. Palotás 6 1 0 5 14-37 3 Döntőnek bizonyultak a megítélt hazai büntetők Labdarúgó NB II, Winner Sport-csoport, 6. forduló látészalka - SBTC 5-1 (4-1) Mátészalka, 200 néző, vezet- Nagy L. Mátészalka FC-Medicor: így K. - Balogh Gy., Szabó Z., sei, Illés P. - Szender, Balogh Orosz (Ungvári Zs„ 76.), Sipos ngvári T., 66.) - Lehoczki, trcsek (G. Popan, a szünetben). ző: Virovecz Pál. Salgótarjáni BTC: Krajecz - th T. (Répás, 65.), Lakatos, írva, Dudás - Romhányi (Már- l , 55.), Cséki, Szabó, Stark - lbács (Kira, 14.) - Birincsik. ző: Simon Attila. GL: Szender (1.), Lehoczki (26., l-esből, 38.), Marcsek (27., - Il­lői), Ricsei (53.), ill. Stark (16.). " Szender, Sipos, Lehoczki, ill. catos, Cséki, Stark. 1. perc: Az oldalvonalnál he­lyezkedő Szender kapta a lab­dát, ami lecsúszott beadása után nagy ívben a hosszú sarokba hullott. 1-0. 16 perc: Egy gyorsan elvég­zett szabadrúgás után Szabó tá­lalt a jól ütemben beinduló Stark elé, aM Nagy Krisztián lábai kö­zött a kapu közepébe passzolta a labdát. 1-1. 26. perc: Cséki szerzett lab­dát a saját tizenhatosán belül, Marcsek nekifutott, majd el­esett, Nagy játékvezető pedig ti­zenegyest ítélt. A büntetőből Lehoczki nagy erővel a jobb fel­ső sarokba vágta a labdát. 2-1. 27. perc: Orosz vezette ke­resztbe a labdát a salgótarjániak tizenhatosa előtt, Morva be­csúszva szerelte. A hazai szur­kolók is meglepetéssel fogadták Nagy játékvezető produkcióját, aki harminc másodperccel az előző eset után ismét tizen­egyest ítélt a hazaiak javára. Jel­lemző volt a hangulatra, hogy Nagy játékvezető nem a sza­bálytalankodókat figyelmeztette sárga lappal, hanem a jogosan reklamáló Csékit és Starkot. A büntetőt ezúttal Marcsek vál­totta gólra. 3-1. 38. perc: Marcsek indításával Sipos lépett ki a vendégvédők közül, keresztbe adott labdáját Lehoczki Krajecz mellett pasz- szolta a hálóba. 4-1. 53. perc: Balogh szögletét kö­vetően Ricsei magasra felugorva fejelte a labdát a hálóba. 5-1. Nagyon nagy iramban kezd- Simon Attila: - A megítélt tek a csapatok és amíg Nagy já- büntetők és Galbács Sándor ko- tékvezető nem „nyúlt bele" a rai kiválása megpecsételte a sor- mérkőzésbe, addig a szép szép-, sunkat, hiszen ilyen összetétel­űm publikum jó színvonalú ta/Sínem már nem tudjuk felvenni a lálkozót láthatott. A salgótarjá-f^i^senyt a nálunk sokkal jobb niak az egy perc alatt megítélt körülmények és lehetőségek kö­két büntető után érthetően ösz- szezavarodtak, szünet után azonban ismét kiegyenlítődött a játék és végül is az SBTC-nek si­került elkerülnie a még nagyobb arányú vereséget. A vendégcsa­pat annak örülhetett, hogy a já­tékvezető ítéletei miatt tovább nem reklamáltak, nem történ­tek kiállítások. Virovecz Pál: - A mérkőzés nagyon jól alakult számunkra, így csak a különbség lehetett kérdéses. zött játszó ellenfelünkkel szem­ben. A játékvezető ténykedésé­ről különösebbet nem szeretnék mondani, vele szemben ugyanis mindenki tehetetlen és olyan ér­zésem van, mintha ők nem is a földön járnának. STJ További eredmények: Sorok­sár Sport Kft. - Gyula TFC 1-1, Szentesi TE - Baktalórántháza VSE 1-0, Vecsés - Sátoraljaúj­hely 4-2, Kazincbarcika BSC ­Karcag 2-2, Makó FC - BVSC 0-0, Orosháza FC - Putnok 0-0, Kistarcsai PFK - Kiskunhalas FC 3-2. A bajnokság állása 1. Makó 6 5 1 0 180 16 2. Gyula 6 3 3 0 8-2 16 3. Mátészalka 6 4 1 1 19-7 13 4. Kazincbarcika 6 3 2 1 1811 11 5. Kistarcsa 6 3 2 1 6-7 11 6. Baktalóránt. 6 3 1 2 7-3 10 7. Orosháza 6 2 4 0 64 10 8. Putnok 6 2 2 2 8-6 8 9. Karcag 6 2 1 3 9-8 7 10. Szentes 6 1 3 2 7-8 6 11. Soroksár 6 1 3 2 5-7 6 12. Vecsés 6 2 0 4 7-19 6 13. BVSC 6 0 4 2 2-6 4 14. SBTC 6 1 1 4 3-11 4 15. Kiskunhalas 6 1 0 5 818 3 16. Sátoraljaúj. 6 0 2 4 4-24 2 FOTÓ: GOCS EV* __MBBB r.:--'T i_I M A Zagyvaróna (világos mezben) O-Q-ás döntetlent játszott a Berkenye csapatával