Nógrád Megyei Hírlap, 2003. augusztus (14. évfolyam, 177-201. szám)

2003-08-21 / 193. szám

12. oldal - Nógrád Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2003. AUGUSZTUS 21., CSÜTÖRTÖK Hét gólt szerzett Kisterenyén az Érsekvadkert Labdarúgó megyei I. osztály, 1. forduló Szügy - Kisbágyon 1-2 (1-0) Szügy, 300 néző, vezette: Te­lek (Ludányi, Zsélyi). Szügy: Szathmári - Dombó­vári, Tedás, Hodászi, Pálok (Kiss) - Benedek, Faludi, Helmreich (Téti), Koleszár - Gyimesi, Magos (Urbán). Szak­tanácsaió: Palánki Zoltán. Kisbágyon-Karton: Pre­zenszki - Tóth, Sági, Smida (Ka­pás Gy.), Pisák - Bognár, Kresák, Gulyka, Horváth (Kobka) - Burik (Kovács Gy.), Garai. Szakmai igazgató: Jeck Ferenc. Gl.: Gyimesi, ill. Garai, Gulyka. Sárga lap: Téti, Urbán, ill. Pisák. Kiállítva: Tedás (90.), ill. Pisák (75.) Jók: Gyimesi, Hodászi, Bene­dek, Szathmári, ill. Sági, Gulyka, Garai. Az újonc nehéz küzdelemre késztette a jó erőkből álló Kisbágyont. Palánki Zoltán: - A játék ké­pe alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna, egy jó csapat el­len becsülettel helytálltunk. Sok sikert a győztes csapatnak. Jeck Ferenc: - Nagy küzde­lemben a helyzetek alapján megérdemelt a győzelmünk, gratulálok a szimpatikus hazaiaknak a lelkes, időnként jó játékukhoz. Ifi: 3-5. KÁRPÁTI LÁSZLÓ Hasznos - Berkenye 0-3 (0-2) Hasznos, 150 néző, vezette: Szulyovszky (Molnár, Gordos). Hasznos: Bózsár A. - Kárpáti, Korecz, Holtner, Batta - Halász (Szappan), Kanyó R., Veres, Dancsok (Kapás T.) - Alapi (Cristea), Szűcs. Edző: Komáro­mi Tibor. Berkenye: Hisbéli - Géczi, Krasnyánszki, Gere, Hugyecz - Sipiczki (Hudák), Nyikos, Var­ga, Szunyogh - Vanda Plachi Ferencz (Monostori). Edző: Bodonyi Béla. Jók: Kárpáti, Holtner, ill. Var­ga, Vanda. GL: Vanda (3). Sárga lap: Szűcs ill. Sipiczki, Nyikos. Kiállítva: Nyikos. Vanda Róbert mesterhárma­sával magabiztosan nyertek a taktikusabban játszó vendégek. 'Komáromi Tibor: - Lelkesen játszó csapatunk nem tudta gól­ra váltani helyzeteinket, pontrú­gásainkat. A játékunkon van bő­ven mit javítani. Bodonyi Béla: - Kíméletlen, alattomos ellenfelet ismertem meg a Hasznos együttesében, de szerencsénkre mi csak a játék­kal foglalkoztunk. Ifi: 1-0. ZENTAI JÓZSEF Jobbágyi - Palotás 0-2 (0-2) Jobbágyi, 200 néző, vezette: Pap (Verbói, Kese)_ Jobbágyi: Bangó Z. - Oláh Sz., Szuhánszki, Meggyesi, Rácz (Kaszap) - Boros, Fekete (Oláh R.), Baranyi, Sándor - Kocsa, Maksó M. (Molnár). Szaktanácsadó: Lánczi Imre. Palotás: Őri - Hegyi, Rizán, Foltényi (Kocza), Csorba Cs. - Varga, Pásztor, Egyed (Géczi), Hóvári - Maksó B. (Jele), Csorba A. Edző: Varga Lajos. GL: Rácz (öngól), Maksó B. Sárga lap: Meggyesi ill. Varga. Jók: Bangó Z., Meggyesi, Baranyi, ill. Foltényi. Alacsony színvonalú mérkő­zésen szerencsés gólokkal nyer­tek a vendégek. Lánczi Imre: - A második fél­időben javult a játékunk, de ez még mindig kevés. Tovább kell dolgoznunk céljaink eléréséhez. Varga Lajos: - Játékunkon van még mit javítani, de így is biztosan nyertünk. Ifi: 4-3 KEREKES LAJOS Kisterenye - Érsekvadkert 0-7 (0-4) Kisterenye, 150 néző, vezette: Pál (Békési, Csikós). Kisterenye: Hegyi - Osváth, Kun, Szternácsik (Oláh) - Szomora, Szűcs, Marcsok, Eged, Minka - Kovács (Szeberényi) Teleki. Mb. edző: Susán Attila. Érsekvadkert: Szabó T. - Szabó L. (Gubik P.), Szilágyi, Konopás, Pádár - Pintér, Bozsó, Kakuja, Kovács (Gubik Á.) - Bogdány (Keresztes), Sza­bó A. Játékos-edző: Keresztes László. GL: Bogdány (2), Pintér, Sza­bó A., Pádár, Gubik Á„ Bozsó. Jók: Szűcs, Kovács, Teleki, ill. Pintér, Bozsó, Bogdány, Szabó A. A jobb csapat megérdemelten nyert. Susán Attila: - A minden csa­patrészben jobb vendégek meg­érdemelten nyertek. Keresztes László: - Magabiz­tos játékkal, fölényes győzelmet arattunk a lelkes hazaiak ellen. Ifi: 5-3. SOÓS KÁROLY Nagybátony - Romhány 4-0 (3-0) Nagybátony, 200 néző, vezet­te: Tolnai (Olasz, Szűcs). Nagybátony: Zsignár Garamszegi (Almási), Vámos, Orosz 1. T. - Orosz A. (Szabó), Orosz P. - Simon, Mátyus, Orosz II. T. - Kovács (Balogh), Hadusovszki. Edző: Sipkó Sán­dor. Romhány: Dóbiás Koplányi, Földvári, Máté - Sági, Szlezák (Stvorecz), Bartyik (Varga), Bóta, Kristofik - Mol­nár, Bach. Edző: Kecskés József. GL: Kovács (2), Orosz P., Orosz II. T. Sárga lap: Kovács, Orosz, Garamszegi. Jók: Orosz P. (a mezőny legjobbja), Vámos, Simon, Hadusovszki, Kovács, ill. Szlezák, Bóta. Az első félidőben a hazaiak hatalmas energiákat mozgósí­tottak, aminek megnyugtató előny lett az eredménye. A má­sodik játékrészben azután a bátonyiak már nem nagyon siet­tették a játékot, ennek ellenére több veszélyes helyzetet is kiala­kítottak a romhányiak kapuja előtt, amelyekből egyet értékesítettek. Sipkó Sándor: - Rég nem lá­tott harcos felfogásban játszó bátonyi csapat lépett pályára ezen a mérkőzésen. A látottak alapján ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet arat­tunk a jó erőkből álló romhányi- akkal szemben. Kecskés József: - A riválisunk győzni akarásban felülmúlt minket. Ifi: 2-3. ________________ _____________ KOSA Z agyvaróna - Karancsberény 5-1 (2-1) Zagyvaróna, 200 néző, vezet­te: Szeles (Godó, Homoki). Zagyvaróna: Godó - Váradi, Isdinszki G„ Király A., Szolnoki - Fülöp (Gyürky), Kaszás (Ki­rály T.), Kövesdi, Szabó Sz. - Sulcz (Mag), Tőre. Edző: Isdinszki Rezső. Karancsberény: Mezei - Ara­nyi, Gergely (Rács), Simon, Var­ga - Kovács, Szőke L. (Klement), Chladny, Oláh - Kollár, Létrái. Edző: Földi Attila. GL: Tőre (3), Kövesdi, Mag, ill. Kollár. Sárga lap: Varga, Si­mon, Szőke L. Jók: Tőre, Godó, Kövesdi, Isdinszki G., Fülöp, Szolnoki, ill. Mezei, Kovács, Szőke L. A jól játszó hazai csapat ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet. Tőre Péter mester- hármast ért el. Isdinszki Rezső: - Nagyon ré­gen játszottunk ilyen lelkesen és fegyelmezetten. Ha is továbbra is így lesz, akkor nem lesznek gondjaink. Földi Attila: - Rendkívül kor­rekt játékvezetés mellett súlyos egyéni hibáinkat könyörtelenül megtorolta a Tőre Péter által ve­zérelt hazai csapat. Ifi: 7-0. FÖLDI LÁSZLÓ Mátranovák - Karancslapujtő 3-1 (1-0) Mátranovák, 200 néző, vezet­te: Lánczos (Győrffy, Pető). Mátranovák: Petróczi - Csi­kós G„ Tóth T. Pintér, Bornai (Sipos) - Nádasdi, Tábori, Gara­mi, Líber (Torják) - Csikós A., Kakuk. Edző: Tóth Miklós. Karancslapujtő: Szabó O. - Szalai, Mikáva, Cseh, Balázs - Tóth Sz., Kovács B., Ajtai, Híves - Kovács L., Oravecz. Játékos­edző: Ajtai Róbert. GL: Csikós A. (2), Kakuk, ill. Kovács B. Sárga lap: Tóth T„ ill. Tóth Sz., Kovács L. Kiállítva: Szalai (3. perc). Jók: Csikós G., Csikós A., ill. Mikáva, Balázs. A mérkőzés gyászszünettel kezdődött, a hazaiak játékosá­nak, Csikós Attillának a napok­ban elhunyt édesapja emlékére, aki az 1970-es években a nováki csapatban játszott. A 3. percben tíz főre fogyatkozó vendégek el­len tucatnyi helyzetet kihagyva és sok hibával játszva is bizto­san nyertek a hazaiak. Tóth Miklós: - Végül is amiről a futball szól azt elértük, értem ez alatt a három pont begyűjté­sét, de ha idény eleji formáról Az MLSZ-ben elkészítették a Magyar Kupa 3. fordulójának párosítását. A Balassagyarmati SE csapatát az első osztályú Ma- táv-Sopronnal sorsolták össze. A legjobb 32 között már nem lép pályára a második körben ki­esett Újpest FC és Békéscsaba, ugyanakkor a nemzgjközi sze­replés miatt eddig „felmentett” MTK, FTC, Debrecen és a Győri ETO FC is bekapcsolódik. Va­gyis az Arany Ászok Ligát 10 együttes képviseli a nyolcad- döntőbe jutásért sorra kerülő összecsapásokon. A 3. forduló (szeptember 3., szerda, 16 óra) mérkőzései: Tuzsér (NB III) - Balaton FC, beszélünk, akkor ez a teljesít­mény maximálisan az volt. Hegedűs Géza, a Karancslapujtő szakosztályveze­tője: - A vereség ellenére is gra­tulálok a csapatnak, hiszen nyolcvanhét percig ember hát­rányban is becsülettel küzdöt­tünk. Ifi: 4-5. GECSE ISTVÁN Baglyasalja - Szécsény 2-0 (1-0) Salgótarján, Baglyasalja, 150 néző, vezette: Tóth I. (Bogár, Hornyák J.). Nógrád Volán-Baglyasalja: Lázár - Králik, Nánási, Váradi - Balázs (Rácz), Tarlósi, Sebes­tyén, Gyetvai L. (Krizsán), Kongorácz (Kiss-Simon) Bartkó, Kőházi. Edző: Tóth Fe­renc. Szécsény: Tresó - Jusztin, Kómár, Végh, Molnár - Gordos (Lászlók), Varga Z. (Puruczki), Kelecsényi P. (Gyetvai Z.), Galcsik - Kuris, Kelecsényi G. Edző: Stayer László. GL: Kőházi (2). Sárga lap: Tarlósi, Nánási, Gyetvai L., ill. Molnár. Jók: Králik, Sebestyén, Gyetvai L., Kőházi, ill. Végh, Kómár. A hazai csapat jó játékkal, ki­tűnő játékvezetés mellett egy sportszerű ellenféllel szemben győzelemmel avatta fel a felújí­tott gyepszőnyeget. Tóth Ferenc: - Játékosaim csattanós választ adtak mind­azoknak, akik kételkedtek a csa­pat felkészültségében, és aggód­tak koruk miatt. Köszönjük a szurkolók sportszerű biztatását. Stayer László: - Sajnos nem úgy sikerült a rajt ahogy szeret­tük volna. Azonban el kell is­merni, hogy a hazai csapat meg­érdemeltem szerezte meg a győ­zelmet. Ifi: 1-6. * II) * II) Mátészalka (NB II) - Pécsi MFC, Vasas (NB I/B) - Debrecen, Orosháza (NB II) - Videoton, Nyíregyháza (NB 1/B) - FTC, BKV Előre (NB I/B) - Lombard FC Haladás, Balassagyarmat (NB I/B) - Matáv-Sopron, Kecs­kemét (NB I/B) - MTK, Keszt­hely (NB III) - Győr DAC (NB III), Soroksár (NB II) - Budapest Honvéd (NB I/B), Cegléd (NB III) - Makó (NB II), Karcag (NB II) - Kaposvölgye (NB II), Szentlőrinc (NB III) - Barcs (NB II), Felcsút (NB III) - Szentes (NB II). *888 ....................................................................................:.'....................................■___".............:________- ■ ' - •>■ i: - :i ■’ ...: ■ .........r:__|_______■__i____________í__:______I____________________^^J A z újonc szügyi (sötét sportszárban) csapat nagy küzdelemre kényszerítette a jó erőkből álló Kisbágyont F0TÓ. cócs Gyarmaton a Sopron Sorsoltak a labdarúgó Magyar Kapában Bodajk (NB I/B) - Győri ETO FC, Tatabánya (NB I/B) - ZTE, Nem érdemeltek vereséget a magyargéciek Labdarúgó NB III., Mátra csoport, 1. forduló Kimaradtak a helyzetek Barátságos válogatott labdarúgó mérkőzés Mezőkövesd - Magyargéc 3-2 (2-1) Mezőkövesd, 800 néző, vezet­te: Szőts G. (Horváth, Király). Mezőkövesd: Varga - Sol­tész, Szabó V., Bocsi, Tari, Oláh N., Farkas, Ragó (Szabó J.), Ko­vács, Karancsi (Dávid), Besenyei F. (Nyeste). Edző: Nyikes Mátyás. Magyargéc: Oláh Tibor - Sándor, Kecskés, Szőke, Jenei, Oláh Teofil, Németh, Grúz (Sárdi), Szabó G., Berki, Tátrai. Játékos-edző: Oláh Béla. GL: Bocsi, Oláh N., Dávid, ill. Berki, Németh (11-esből). Sárga lap: Oláh N., Szabó V., ill. Jenei, Tátrai, Szabó G. Kiállítva: Szabó G. Jók: Soltész, Bocsi, Farkas, Dávid, ill. Oláh, Tátrai, Jenei. 15. perc: Karancsi jobb szél­ről belőtt labdájáról három ha­zai játékos is lemaradt, így oda­lett az ígéretes helyzet. 20. perc: Némethet buktatták a kaputól 20 méterre, s a meg­ítélt szabadrúgásból Berki bal lábbal mesterien csavarta a lab­dát a bal alsó sarokba. 0-1. 26. perc: Farkas 30 méterről, szabadrúgásból ívelt lágyan a jobb szélre, s Bocsi a kifutó Oláh Tibor fölött a hosszú sarokba fe­jelte a labdát. 1-1. 32. perc: Ragó 35 méterről el­végzett, nagy erejű szabadrúgá­sa nyomán épp hogy fölé szállt a labda. 34. perc: Ragó bal oldalról nagy erővel középre lőtt labdá­ját, a berobbanó Oláh N. 5 mé­terről vágta a léc alá. 2-1. 45. perc: Egyenlíthettek vol­na a vendégek, de Oláh Teofil szép cselek után tizenhat méter­ről a felső lécet találta telibe. 60. perc: A Kovács kezezésé- ért megítélt büntetőből Németh magabiztosan lőtte a labdát a kapuba. 2-2. 73. perc: Dávid húzott el a védők mellett, és a kifutó Oláh Tibor mellett a hálóba gurította a labdát. 3-2. 90. perc: Oláh Teofilt buktat­ták a kaputól 16 m-re, a szabad­rúgásból Kecskés a lécre rúgta a labdát, ami a gólvonalra, majd onnan a mezőnybe pattant. Az első húsz perc az ismerkedés jegyében telt, majd meglepetésre a vendégek szereztek vezetést. A má­sodikjátékrészben nagyon jó iramú mérkőzést láthatott a közönség, a vendégek sok helyzetet dolgoztak ki, amit két kapufájuk is jelez, s ös­szességében elmondható, hogy a já­ték képe alapján a döntetlen igazsá­gosabb eredmény lett volna Nyikes Mátyás: - Egy nagyon kultúrált, jól játszó csapatot is­mertem meg a magyargéciek- ben. „Kiszenvedett” győzelmet arattunk. Oláh Béla: - Az első NB III-as mérkőzésünkön úgy érzem nem érdemeltünk vereséget. Két gólt rúgtunk idegenben, azonban ez sem volt elég a győzelemhez, a csoport legjobb csapatával szemben. GÉCZI ATTILA Szlovénia - Magyarország 2-1 (1-0) Muraszombat, 5300 néző, ve­zette: Wolfgang Sowa (osztrák). Szlovénia: Simeünovic - Snofl, Cipót (Vugdalic, a szünet­ben), Knavs, Sukalo (Pavlin, a szünetben) - Karic (Cesar, 84.), Céh (Zlogar, 87.), Seslar (Cimirotic, a szünetben), Ácimovic (Rakovic, 92.) - Zahovic, Siljak (Kapic, a szünet­ben). Szövetségi kapitány: Bóján Prasnikar. Magyarország: Király (Végh, a szünetben) - Lipcsei, Dragoner, Juhár - Fehér Cs. (Böőr, 75.), Dárdai (Farkas B., 71.), Lisztes, Lőw (Füzy Á„ 77.) - Kenesei (Kovács Z., 56.), Gera, Szabics (Fehér M., 79.). Szövet­ségi kapitány: Gellei Imre. GL: Sukalo (3.), Cimirotic (75.), ill. Fehér M. (92.). Sárga lap: Zahovic (30.), Pavlin (48.), ill. Lipcsei (49.), Dárdai (59.). Kiállítva: Zahovic (70.). Rosszul sikerült a lettek elleni, sorsdöntőnek ígérkező szeptem­ber 10-i Eb-selejtező főpróbája Gellei Imre együttesének, pedig a lehetőségek alapján legalább döntetlent érdemelt volna a má­sodikjátékrészben fölényben fut­ballozó magyar válogatott. Bóján Prasnikar: - Örülök an­nak, hogy sportszerű volt a mér­kőzés. A magyaroktól azt kaptam, amit vártam, vagyis jó játékot. Gellei Imre: - A vereségünk ellenére úgy érzem, hogy a talál­kozó jól szolgálta a felkészülé­sünket a lettek elleni Eb-selejte­zőre. ■