Nógrád Megyei Hírlap, 2003. március (14. évfolyam, 51-75. szám)

2003-03-11 / 59. szám

12. oldal - Nógrád Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2003. MÁRCIUS 11., KEDD Megmaradt a remény Asztalitenisz, NB II Várkonyi-csoport Bátonyterenye VASK - Székesfehérvár 17-1 Győzelem: Salamon, Oravecz, Győré, Sálek páros, Győré 4, Sálek 4, Salamon 4, Oravecz 3. Tavasszal az első hazai győze­lem reményében álltak asztalhoz a bátonyiak. Az ellenfél a 7. he­lyezett Székesfehérvári Vízmű csapata volt. Az őszi fordulóban a bátonyterenyeiek magabizto­san, 12-6 arányban nyertek. A két páros és négy egyéni si­kerrel már 6-0-ra vezetett a ha­zai csapat. A következő körben ismét mindegyik bátonyi játé­kos győztesen hagyta el az asz­talt, így 10-0 lett az állás. A VASK játékosai további meccsei­ket is gyors egymásutánban nyerték, a vendégcsapatnak csu­pán egyetlen pontot sikerült sze­reznie, így végül 17-1 lett az eredmény. Salamon István edző: - Ez a győzelem nagyon kellett ahhoz, hogy tovább éljenek dobogós re­ményeink. Ebben a hónapban minden további meccsünket idegenben játsszuk, remélem ez az eredmény feldobja a fiúkat. ■ Budapest Sportaréna: „karnyújtásnyira” az átvétel Mindenki mindent elkövet azért, hogy már a csütörtöktől tervezett nyitóprogramok előtt sor kerüljön a Budapest Sport­aréna hivatalos átvételére, de ha ez mégsem sikerül, akkor az nem veszélyezteü a különféle események megtartását. Minder­ről Szilvásy György adott tájékoz­tatást, hozzátéve: az átadás-átvé­tel előtti ellenőrzéseket végző 46 bizottság közül 44 már befejezte munkáját, tart még a sportszak­mai előírások, valamint a tévé- közvetítések körülményeinek teljesülését kontrollálók tényke­dése. A GYISM közigazgatási ál­lamtitkára megerősítette a tárca korábbi álláspontját: semmiféle engedményt nem akarnak tenni, ezért várják valamennyi szak­ember megnyugtató, dokumen­tált véleményét a szerződésben foglaltak megvalósulásáról. Csütörtökön rock-, pénteken ko­molyzenei koncertet tartanak a létesítményben, szombatra az üzemeltető nyüt napot tervez, vasárnap pedig a sportminiszté­rium lesz a vendéglátója annak a nagyszabású díjátadó gálának, amelynek keretében a tavaly kü­lönféle nemzetközi sikereket el­érő sportolók közül több százan részesülnek elismerésben. Bowe: börtön előtt letartóztatás Családi „perpatvar” miatt le­tartóztatták Riddick Bowe ko­rábbi profi nehézsúlyú világ­bajnok ökölvívót, pedig pénte­ken amúgy is rács mögé került volna egy korábbi ítélet követ­keztében. A 35 éves egykori klasszis második feleségét, Territ bántalmazta, majd távo­zott otthonról. A rendőrök vé­gül a kocsijában fogták el. Az Evander Holy field legyőzésével 1992-ben rövid időre a „trónra” került, majd 1996-ban visszavo­nult Bowe-t januárban ítélték el másfél évre, mert első felesé­gét, Judyt, valamint öt gyerme­két még 1998-ban megverte. Az ezért kiszabott börtönbün­tetését pénteken kezdte volna letölteni. Hírlap www.nogradmegYeihirlap.hu Oravecz Judit Endrefalva Bravúros Palóc-győzelem Kézilabda NB II Északi csoport, nők TFSE - Palóc KSE 27-28 (13-11) Budapest, Alkotás utca, TF- csarnok, 50 néző, vezette: Brinzay, Setényi. Palóc KSE: ZVARA - TARLÓSINÉ 7, MÁR­TA 9, BOROS 3, Princz, MARCSOKNÉ 2, BERINDÁN 4. Csere: Csíki (kapus), LOKOTKA 3, Angyal, Korponai. Edző: Oláh Sándor. Kiállítások: 14 perc, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 1/0. Az eredmény alakulása: 2. perc: 0-1, 15. perc: 10-3, 26. perc: 12-10, 39. perc: 16-16, 43. perc: 17-20, 56. perc: 23-27, 59. perc: 25-28. A Palóc KSE csapata tisztes helytállás reményében utazott el a második helyen álló főisko­lások otthonába, akiknek egyér­telmű céljuk a bajnokság meg­nyerése. Ennek szellemében a hazaiak nagyon nagy iramban kezdték a játékot, ám mindkét oldalon kimaradtak az első hely­zetek. A 2. perc derekán azon­ban egy szép támadás során Márta vezetést szerzett a vendé­geknek, ezután azonban kima­radtak a helyzetek, miközben a házigazdák zsinórban ötöt lőt­tek. Oláh Sándor edző ekkor időkéréssel próbálta rendezni a sorokat. A 7. perc elején Berindán gyors bejátszásból szépített, ám ezután megismét­lődött az első öt perc. Különö­A mérkőzés elején a hazai csapat zónavédekezéssel kez­dett, ez bevált, mivel a ven­dégcsapatnak nem mentek a távoli dobások. Támadásban ebben a periódusban kissé görcsösen játszott a Justitia, de a negyed közepére elkapták a fonalat, és megnyugtató 11 sen a góllövőlista elején tanyázó Fülöp Anikó volt elemében, aki­nek köszönhetően a 15. percre az addigi legnagyobb különbség volt a csapatok között (10-3). Köszönhető ez annak is, hogy a női sípmesterek sorra ajándé­kozták a büntetőket a hazaiak­nak. A félidő végéig eltelt időre a nógrádiak mestere nagyon ösz- szeszedte csapatát, sok mozgá- sos, kőkemény védekezés jelle­mezte a játékot, miközben Bo­ros, Lokotka és főleg a kimagas­ló formában játszó Márta révén beindult a gólgyártás, így a fél­időre két gólra olvadt a hazaiak előnye. Szünetben a hazaiak meste­re, Fekete dr. alapos fejmosást tartott csapatának, szavai azon­ban elszálltak, hiszen a máso­dik félidő elején Tarlósiné révén ismét a nógrádiak találtak be, miközben Zvara nagyon fontos labdákat védett. A 39. percre Márta és Tarlósiné szebbnél szebb találataival sikerült egyenlíteni. Felcsillant a re­mény a Palóc-lányok előtt, és iszonyú elszántsággal vetették bele magukat a küzdelembe és hólom góllal elhúztak. Ezután a házigazdák csak futottak az eredmény után, ez azonban óri­ási feszültséget és küzdelmet eredményezett. Az 52. percben a főiskolásoknak sikerült ki­egyenlíteni, ám ezután Márta, pontos előnyt szerzett a nóg­rádi együttes. A második 10 percben ott folytatta a csapat, ahol az elsőben abbahagyta, és tovább növelte az előnyét. A nagyszünet után indokolat­lanul kapkodni kezdett a Justitia, erőltették a gyors indításokat, melyekből sok labdát elvesztet­Boros és Marcsokné góljaival négy góllal elhúztak a palóc lá­nyok. Az utolsó három percben a hazai csapat egész pályás letá­madásba kezdett, amiből sike­rült szépíteniük, de Tarlósiné utolsó percben szerzett találata behozhatatlanná tette a különb­séget. A salgótarjáni lányok NB II-es tagságuk eddigi legnagyobb si­kerét érték el a bajnokjelölt le­győzésével, így sikerült leszakí­tani a mögöttük álló csapatokat. Sokadszor bebizonyosodott, hogy nagy szívvel és küzdőszel­lemmel nagyobb tudású, erő­sebb csapatok is legyőzhetők, akár saját pályájukon is. Növeli e szép siker értékét, hogy mind a 28 találat akcióból született, és hogy az 5. perctől csere nélkül ugyanaz a csapat játszotta végig a mérkőzést. Külön kiemelendő a Oláh Sándor kiváló meccstak­tikája. Oláh Sándor edző: - Azt a küzdőszellemet, egymásért való odaadást és a kézilabdasport iránti alázatot, amit a csapatom bemutatott, ajánlom valameny- nyi ifi játékosunk figyelmébe. Gratulálok az egész csapat pro­dukciójához és külön is Márta Aliznak, aki remek játékkal ün­nepelte meg, hogy egy napja nagynéni lett. Ifi: 19-27. tek, így ez a negyed csupán há­rompontos előnnyel zárult. A zá­ró játékrészben huszáros hajrába kezdett a hazai csapat, és látvá­nyos játékkal, vastaps közepette érte el a száz pontot. A játékosok teljesítményére jellemző, hogy a mérkőzés folyamán kényszerű cserét Boronyai edzőnek nem kellett végrehajtania. Összességében a Justitia ma­gabiztosan szerezte meg a két pontot, sorrendben ez már a ne­gyedik győzelme. Boronyai Tamás edző: - Végre itthon is jól játszottunk. Gratulá­lok a srácoknak. KOVÁCS NORBERT SPORTTURMIX TENISZ Az idén a 6. alkalommal rendez­ték meg a rimóci amatőr páros te­nisztornát. Eredmények: L dr. Bó- dis, dr. Halász (Balassagyarmat), 2. Koplányi, Kovács (Romhány), 3. Szabó, Varga R (Szécsény), 4. Bölcső, Zsidai (Salgótarján), 5-6. Fekete, Manusek (Salgótarján), dr. Dobos, Hegedűs (Romhány), 7-8. Hoffer, Marosvölgyi (Balassagyar­mat), Csókási, Varga F. (Szé­csény) . A tornát a Berex 2000 Kft., Varga Pál (Szécsény), polgármes­teri hivatal (Rimóc) és a New- Profipack Kft. támogatta. LOVASTORNA A Sóskút LC nyerte a szegedi idénynyitó lovastomaversenyt. Az indulók műlovon mutatták be gyakorlataikat. Eredmények. Csa­pat, A-kategória: 1. Sóskút LC 7692 pont, 2. Kecskemét 7208, 3. Szentesi Kinizsi 7108. RONALDO RÉSZVÉNYES Ronaldo, a Real Madrid vüágbaj- nok brazil labdarúgója a spanyol másodosztályban 13. helyen álló Salamanca részvényese lett. - Har­mincezer eurót fektettem be - mondta az aranylabdás klasszis. - Egyrészt segíteni szerettem volna a klubon, bár tudom, hogy ez nem sok pénz, másrészt régi ba­rátság fűz az elnökhöz. Remélem mások is követik a példámat. Juan Jósé Hidalgo rendszeresen együtt golfozik a tavalyi vb gólkirályával. SZÁZMILLIÓ PLUSZ Az Adidas a következő négy esz­tendőben évi százmillió forint ér­tékben biztosít felszerelést a ma­gyar futballválogatottaknak, a tá­mogatottak körében a férfi és a női A-csapat mellett a teremlab­darúgók, illetve a különböző utánpótláskorú együttesek is he­lyet kaptak. A 2006. december 31-ig szóló megállapodást hétfőn szentesítette Bozóky Imre, az MLSZ elnöke és Rozsnyai Zoltán, az Adidas Budapest Kft. ügyve­zető igazgatója. A szövetség és a sportszergyártó cég együttműkö­dése jövőre lesz negyvenéves. Bónusz a szerződésben: ha Gellei Imre válogatottja kiharcolja a részvételt a 2004-es portugáliai Európa-bajnokságon, akkor újabb 80 millió forint érkezik az MLSZ számlájára, a két évvel ké­sőbbi németországi vb-szereplés plusz 100 milliót érne. Justitia: jó játék, száznégy pont Kosárlabda, NB II Közép-magyarországi régió, A2-csoport, férfiak Balassagyarmati Justitia - JKC 104-77 (22-11, 25-19, 26-23, 31-24) Balassagyarmat, 50 néző, vezette: Antal, Vida. Bgy. Justitia: SIMON 31, LONGAUER 31/18, Kenyeres 9/3, Kovács 1, VINCZE 23. Csere: Lovászi 6, Koltányi 3. Edző: Boronyai Tamás. Kipontozódott: Simon (35. percben). Hoztam egy milliót! kedden