Nógrád Megyei Hírlap, 2003. március (14. évfolyam, 51-75. szám)

2003-03-31 / 75. szám

SPORT TÜKÖR 2003. MÁRCIUS 31., HÉTFŐ Legalább a becsület megmaradt Kosárlabda, NB I/B, B I-csoport, férfiak, 5. forduló Újabb fontos két pont Kézilabda, NB I/B Keleti csoport, férfiak, 18. forduló Háromkő KC - Újkígyós 29-27 (19-12) Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 300 néző, vezette: Herczeg, Sápi. Salgótarjáni Háromkő KC: Kerekes - Tasnádi 8/2, Köteles 4, Riba, Szabó T. 10/4, Kerékgyártó 2, Szabó G. 5. Cs.: Polgár (kapus), Kecskés, Suscsák, Hódosi, Petreczky, Vaiser. Edző: Molnár Ferenc. Újkígyós: Tyetyák - Albrecht 5, Katona 6, Nagy 1, Unkatinszki, Lo­vász 3, Harangozó 1. Cs.: Ecker Zs., Ecker G. (kapusok), Greszka, Asztalos 1, Nagy 1, Vörös 9/5, Darida. Edző: Bacsa István. Hétméteresek: 7/6, ill. 8/5. Kiállítások: 10. perc + kizárás (Köteles), ill. 6 perc. Az eredmény alakulása. 8. perc: 5-1,13. perc: 7-3,16. perc: 9-6, 21. perc: 12-6, 28. perc: 19-11, 37. perc: 20-14,40. perc: 22-18, 48. perc: 23-23, 51. perc: 26-23, 55. perc: 28-26. SMAFC-Roto Elzett - GloboNet-Fekete Sasok 88-80 (27-17,19-15,19-26,23-22) Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok, 300 néző, vezette: Forrai, Farkas G. SMAFC-Roto Elzett: Palotai 4, VAVRA P. 26, PREINER 27, MOGYORÓSY18, Kováts V. 11/3. Csere: Karácsony, Balogh G., Molnár Cs. 2. Edző: Horváth Jó­zsef. GloboNet-Fekete Sasok: Ma­jor 3/3, UGHY 28/12, HARWICH 25/3, Válek 6/3, Pus­kás 3. Csere: ZSEMLYE 4, Kiss K. 2, Böszörményi 9/3. Edző: Far­kas Attila. Az eredmény alakulása. 4. perc: 8-3,8. perc: 23-9,15. perc: 38-25, 18. perc: 42-30, 23. perc: 54-36, 27. perc: 65-44, 35. perc: 74-65, 39. perc: 81-75. Kipontozódott: Válek a 27., Kováts V. a 36., Preiner a 39., Zsemlye és Vavra P. a 40. percben. Sopronban furcsaságokat pro­dukál az idei kosarasszezon, hi­szen a hölgyeknél a favorit GYSEV már biztosan városi ve- télytársa, a Postás mögé szorul az alapszakasz zárásakor, s férfi­vonalon sem a magasabban jegy­zett Ászok szereplése - ami ed­dig, valljuk meg inkább leszerep- lés - a helyi sportbarátok örömé­nek legfőbb oka. Sokkal inkább a B-csoportos SMAFC nagyszerű menetelése csal mosolyt manap­ság a drukkerek ábrázatára, s bár a nagy testvér árnyékában szeré­nyen meghúzódó egyetemisták az idény , előtt nemigen gondol­tak a feljutással, a kisebb januári megingástól eltekintve jól sike­rült alapszakasz, valamint a re­mek rájátszásbeli menetelés ala­posan meghozta Horváth József legénységének étvágyát. A B I- csoport tabelláját vezető gárda szimpatizánsai pedig már abban „spekulálnak”, hogy a megren­dült anyagi helyzete miatt légió­sait szélnek eresztő, s a kiesés egyik legfőbb várományosának számító városi kirakatcsapat he­lyét az ő együttesük foglalja el az élvonalban. Mindenestre a zsi­nórban három magabiztos győ­zelmet maguk mögött tudó Mogyorósyék gyakorlatilag már a feljutásról döntő play-offban érezhetik magukat. Nem úgy a szintén feljebblé- péssel kacérkodó GloboNet- Fekete Sasok, akiknél jóval ke­vésbé mennek flottul a dolgok, mint dunántúli kollégáiknál. Far­kas Attila és tanítványai sokszor elbeszélt idegenbeli vesszőfutá­suk következtében mostanra a kiesés szélére sodródtak, s a bla­mától már csak bravúrok soroza­tával menekülhetnek meg. Múlt pénteken a hűség városában nem kiesebb huszárcsínyre ké­szültek Puskásék, mint a nyugati végek zászlóshajójának saját ki­kötőjében való elsüllyesztésére, s ezáltal halványan pislákoló re­ményeik felélesztésére. A tarjáni játékosok a találkozó előtt erősen fogadkoztak, hogy végre valahá- ra megtörik a gonosz varázst, s utolsó lehetőségeik egyikét nem hagyják veszendőbe menni. Ehhez képest tragikusan kez­dődött számukra a rangadó, a fel­szabadultan játszó házigazdák ugyanis a feldobás után azonnal magukhoz ragadták a kezdemé­nyezést, s centereik, Preiner, va­lamint Vavra találataival pillana­tok alatt faképnél hagyták renge­teget hibázó riválisukat. A negyed derekán már 23-6-ra mentek a soproniak, s ahogy len­ni szokott a baj ezúttal is „csős­tül” jött, a vendégek egyik leg­jobbja, Válek ugyanis négy sze­mélyi hibája miatt hamar a kis- padra kényszerült. Az utolsó két perc mégis a látogatóké volt, akik Ughy és Harwich révén tíz pontra közelítették meg ellenfelüket. A soproniak, s különösen az első játékrészben tizenhárom pontot gyűjtő Preiner azonban továbbra sem lankadtak, s a kisszünet után újból kezdték leszakítani a mezőnyből nagyon gyenge szá­zalékkal kísérletezgető tabáni­akat, akiknél ebben az időszak­ban csupán Zsemlye hasznos já­téka érdemelt említést. A gólok­kal azonban társaihoz hasonlóan ő is adós maradt, így a remek tel­jesítményt nyújtó házigazdák ti­zennégy pontos előnyével vonul­hattak az öltözőbe a csapatok (46-32). A tarjániaknak óriási formaja­vulásra lett volna szükségük nagyszünet után, ám kezdetben úgy tűnt, a fordulás nem jelent egyúttal fordulatot is. Sőt a máso­dik húsz percben az egyetemis­ták fölénye kezdett egyre nyo­masztóbbá válni, s a továbbra is brillírozó Vavra, Preiner, vala­mint Mogyorósy időnként már olyan megoldásokra „vetemed­tek”, amelyek egyike-másika fe­lért egy becsületsértéssel. Ked­venceiket méltán ünneplő druk­kerek a 60-38-as állást elnézve már azon tanakodtak, vajon ho­gyan tudtak fiaik kikapni a mesz- szi északon. A padlóra kerüléstől csupán hajszálnyira lévő tarjáni­aknak szorult helyzetükben két lehetőségük maradt, vagy hagy­ják magukat „lemészároltatni”, vagy pedig megkísérlik a majd­nem lehetetlent, erőtartalékaikat mozgósítva, egy utolsó, minden­re elszánt rohamra indulnak, s ha mégsem sikerül a vesztésre ál­ló ütközetet megfordítani az ön­becsülés még mindig megmarad. Nos a Sasok ez utóbbi, lényege­sen szimpatikusabb variáció mellett döntöttek, s miután ren­dezték hátsó soraikat, Hartvich és Ughy vezérletével megkezd­ték a felzárkózási műveletet. A tetszhalott állapotukból végre talpra szökkenő vendégek 20-5- re nyerték meg a negyed máso­dik felét, s tíz perccel a lefújás előtt ismét nyílttá tették a mérkő­zést (65-58). Ekkor már a hazai, szurkolók is lényegesen csendesebben vi­gadtak, s bár a záró negyed köze­péig csapatuk tartani tudta hét- kilenc pontos előnyét, érezhető volt, hogy a végjáték még meleg pillanatokat tartogathat számuk­ra. És lön: a Sasok másfél perccel a dudaszó előtt Ughy negyedik triplájával, Böszörményi büntető­ivel, valamint Hartvich ziccerével négyegységnyire, vagyis kar­nyújtásnyira közelítették meg a hatalmas előnyt elherdáló rivá­list. A véghajrában Palotai és Vavra mozdították előre bünte­tőkből csapatuk kátyúba ragadt szekerét, a túlsó oldalon ugyan­akkor sorsdöntő pillanatban Pus­kás „hátrányfelezőnek" szánt há­rompontosa kiszédült a gyűrű­ből. Az ellentámadásból Mo­gyorósy húzta a labdát a gyűrű­be, míg a kegyelemdöfést a mér­kőzés hősének, a tripla-duplát el-. könyvelő Vavra Péternek palánk- szaggató zsákolása adta meg a vendégeknek. A két és fél negyedet átalvó tar- jániak számára az utolsó negyed­óra produkciója mutatta meg a „jövő útját”, s ez a hihetetlenül akaratos játék ad reményt arra, hogy az újabb vereséggel végleg elúszni látszó hajó még révbe kor­mányozható. Ami biztos több hi- bázási lehetőségük nem maradt Majoréknak... Horváth József: - Az első fél­időben látványosan kosárlabdáz­tunk és megnyugtató előnyre tet­tünk szert. A második játékrész­ben a hatalmas akarással küzdő salgótarjániak feljöttek, de hála Istennek, a hajrában sikerült be­biztosítanunk a győzelmet. Farkas Attila: - Foggal-köröm­mel küzdöttünk, több mint húsz­pontos hátrányunkat sikerült négy pontra ledolgoznunk, de to­vább sajnos már nem jutottunk. Gratulálok a csapat hozzáállásá­hoz!______HORVÁTH PÉTER További eredmények: Kanizsa KK-DKG-EAST - Diana SE 88-74, PVSK-Panthers - Penta-Gödi SE 95-77, Flextronics-KSZC Marso-Isobau Nyíregyházi KK 72-77. A csoport állása 1. SMAFC-R. E. 11 8 3 909-853 0.864 2. Nyíregyháza 11 7 4 920-828 0.818 3. PVSK-Panthers 11 7 4 883-789 0.818 4. Kanizsa KK 11 7 4 856-847 0.818 5. Fekete Sasok 11 5 6 928-913 0.727 6. Diana SE 11 4 7 820-931 0.682 7. F.-KSZC 11 3 8 820-851 0.636 8. Penta-Göd 11 3 8 850-974 0.636 NB II, KÖZÉP-MAGYARORSZÁGI RÉGIÓ, FÉRFIAK Bgy. Justitia - Diana SE 91-85 (29-17, 30-15, 22-25,10-28) Balassagyarmat, 50 néző, ve­zette: Bácsalmási. Bgy. Justitia: Kenyeres 12/6, SIMON 20, VINCZE 18/3, LON- GAUER 21/9, Kovács 2. Csere: Lo­vászi 10/6, Koltányi 6, Péter 2, dr. Major, Fenyőházi. Edző: Boronyai Tamás. (Pénteki mérkőzés.) Megillető- dött kezdés után a hazai csapat fo­kozatosan magára talált és a ne­gyed végére magabiztos előnyre tett szert. A második játékrészben folytatódott a hazai remeklés, s nyagyszerű védekezés mellett, ponterős támadójátékkal huszon­hét pontra növelte előnyét a Justitia. Fordulás után, a biztos vezetés tudatában Boronyai edző mindenkinek lehetőséget adott, s a cserék sem vallottak szégyent. A hazai közönség nyugodtan, hátra­dőlve szemlélhette a mérkőzést, nem gondolva arra, hogy az utol­só tíz percben még lehet izgulni- valójuk. A gyarmati kosarasok mégis gondoskodtak erről, soro­zatos labdaeladásaikkal, pontat­lan dobásaikkal, fokozatosan ma­gukra húzták ellenfelüket, akik percről percre csökkentették a kü­lönbséget, amiből azért a lefújás­ra hat pont megmaradt. Boronyai Tamás: - Az utolsó negyedben gyermeteg hibákat vé­tettünk, örülhetünk, hogy elő­nyünkből hat pont megmaradt. Sajnálom, hogy ezt a találkozót nem az eredeti időpontban ját­szottuk le, hiszen egy ilyen siker után az előző heti fővárosi találko­zót is megnyerhettük volna. Bgy. Justitia - Esztergom 81-64 (16-20,23-15,21-16,21-13) Balassagyarmat, 50 néző, ve­zette: Feczku, Vida. Bgy. Justitia: Kenyeres 9/3, SI­MON 17, LONGAUER 23/15, VINCZE 14/6, Lovászi 8. Csere: Koltányi 6, dr. Major 4, Péter G„ Kovács. Edző: Boronyai Tamás. A Justitia részéről akadozva in­dult a vasárnap délutáni mérkő­zés, három percig nem született hazai kosár. A negyed közepére összekapták magukat a gyarmati­ak, így csupán négy pontos hát­ránnyal „szedtek össze” Longauerék. A második tíz perc­ben aztán a nógrádi együttes hu­száros rohamokkal megfordította az eredményt, majd szünet után a játékot tovább gyorsítva, dobás­biztonságukon javítva elhúztak ellenfelüktől. A záró negyedben némi bizonytalanság után a Justitia döntésre vitte a dolgot, s a végén közönségszórakoztató já­tékkal gyűjtötte be újabb győzel­mét Boronyai Tamás együttese. Boranyi Tamás: - Magabiztos, megbízható játékkal folytattuk jó sorozatunkat. A mérkőzés egyperces gyász­szünettel kezdődött, Riba Róbert- nek, a hazaiak játékosának a na­pokban elhunyt nagyanyja tiszte­letére. A vendégek kezdték a játékot, de az első támadásuk eredmény­telenül zárult, ugyanakkor a tar- jániak energikus támadásait az újkígyósiak csak szabálytalansá­gok árán tudták megakadályoz­ni, s a heteseket Tasnádi értéke­sítette. A tarjáni fiatalok Kerekes védéseivel támogatva, szemet gyönyörködtető akciókat vezet­ve, a 8. percben 5-1-re elhúztak, s a Háromkő lendülete a folyta­tásban sem tört meg. A félidő utolsó perceiben nem változott a játék képe és a tarjániak meg­nyugtató, hétgólos előnnyel tér­hettek pihenőre. Szünet után változott a játék képe, a vendégek sokkal harco­sabban léptek fel és fokozatosan dolgozták le a hátrányukat és ki­egyenlítettek (23-23). Ezután azonban Szabó T. és Kerékgyártó góljaival újra háromra nőtt a ha­zaiak előnye, s végül a közönség vastapsa közepette őrizték az előnyt a végső dudaszóig. A kiesési rangadón a Háromkő KC legénysége elsöprő lendülettel kezdve, remek első fél­időt produkált. A második játék­rész első perceiben Köteles fölösle­ges, kizárást érő szabálytalansá­ga miatt átlövő nélkül maradt a sérült Hódosit is nélkülöző hazai csapat. Ez nehéz feladat elé állí­totta a hazaiakat, de a Szabó T., Szabó G., Tasnádi trió végül ma­gabiztos győzelemhez segítette csapatát. Molnár Ferenc: - Az első fél­időben nagyszerű játékot nyúj­tottunk, ám Köteles kizárása után egy kicsit megzavarod­tunk, és átlövő nélkül marad­Ritmikus gimnasztika megyei diákolimpia A Nógrád Megyei Ritmikus Gimnasztika Szövetség a közel­múltban rendezte meg a sport­ág megyei diákolimpiái döntő­jét, a salgótarjáni Beszterce-la- kótelepi Általános Iskola torna­termében. Eredmények: 1. korcsoport: 1. Kodály Általános Iskola - Li­liom csapat (Halama, Lopatovszki, Molnár D„ Nagy G„ Szabó G.), 2. Petőfi Általá­nos Iskola - Szív csapat (Kő­szegi E„ Kőszegi V., Oláh A„ Kiss L), 3. Petőfi Általános Is­kola - Delfin csapat (Bodor, Ta­kács V., Csonka V., Csonka N.). 2. korcsoport: 1. Kodály Ál­talános Iskola - Párduc csapat (Bata, Bojtos, Bonivárt, Hábel, Herczeg), 2. Dornyay Általános Iskola - Hercegnő csapat (Cserődi, Kuris, Nagy D., Skuta), 3. Mocsáry Általános Iskola - Sárga Rózsa csapat (Donkó, Henglár, Lipták, Somoskői) 3. korcsoport: 1. Mocsáry Általános Iskola - Tűzmadár csapat (Csuka, Gál, Lipták, Taliga, Tóth J.), 2. Pető­fi - Szilaj csapat (Gerzseni, Hornyák, Jakab, Papp, Puporka). 4. korcsoport: 1 Beszterce Általános Iskola (Bokái, Petrucsik, Tolmácsi). 6. korcsoport: 1. Bolyai János Gimnázium (Csonka, Gubán, Körmendi, Póka). tunk. Hódosi hiányát szintén nagyon megéreztük, ami főleg a második félidei játékunkon mu­tatkozott meg. Összességében úgy érzem, nehéz, de megérde­melt győzelmet arattunk, s bár játékunkban voltak hibák, a lé­nyeg a két pont. Bacsa IsWán: - Nem titkolt szándékunk volt, hogy győze­lemmel távozzunk Salgótarján­ból, azonban a hosszú utazás, a sok kihagyott ziccer, valamint a hazaiak kapusa megpecsételte a sorsunkat. Ifí: 25-28. ____ MULICZA FERENC N B II, ÉSZAKI CSOPORT Bgy. Kábel - Vác 28-29 (15-17) Balassagyarmati Városi Sport­csarnok, 230 néző, vezette: Szé­kely, dr. Vattai. Bgy. Kábel Ipolytrans SE: Siró - Szabó 2, Jakubecz 9/4, Ko­vács K. 7, Kajdy 6/1, Demus 1, Tihanyi 3. Cs.: Szukán (kapus), Specziár. Edző: Kovács János. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3. Ki­állítások: 10, ill. 16 perc + kizárás (Pálfi). Az eredmény alakulása: 9. perc: 4-4, 19. perc: 8-11, 24. perc: 11-15, 35. perc: 18-20, 43. perc: 22-22,48. perc: 26-25. A mérkőzésre szép számmal érkező vendégszurkolók, és a k kés hazai drukkerek remek han­gulatot teremtettek. A találkc-u elején fej fej mellett haladt a két csapat, majd a rutinosabb éllovas három góllal elhúzott. Jaku- beczék azonban óriási lelkese­déssel csökkentették hátrányu­kat, így kétgólos váci előnnyel vonulhattak pihenőre a csapa­tok. A szünetet követően rég látott, nagy iramú és küzdelmes csata zajlott a játéktéren. Az 53. percre a hazaiak óriási akarását siker koronázta, 22-nél utolérték ve- télytársukat, majd öt perccel ké­sőbb már az ő nevük mellett mu­tatkozott egygólos előny. Igaz, mindössze egy percig, de az éllo­vas váci gárda sem tudott egy gólnál többel elhúzni. A hajrá azonban rosszul sült el a Kábel számára, a Vác emberhátrányból vezetést szerzett, majd előnyü­ket 40 másodperccel a vége előtt kettőre növelték. A hazaiak ere­jéből még szépítésre futott, ám az egyenlítés nem sikerült. Kovács János: - Mindenki di­cséretet érdemel a csapatból, na­gyon jól védekeztünk és támad­tunk. Ezzel a játékkal, ami rend­kívül biztató a jövőre nézve, a Vácon kívül bárkit meg tudnánk verni csoportunkban. Köszönjük a közönség lelkesítő szurkolását, ők is érezték, a vereség ellenére is megérdemeltük a tapsot a mér­kőzés után. Ifi: 26-15.