Nógrád Megyei Hírlap, 2002. május (13. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-21 / 116. szám

12. oldal - Nógrád Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2002. MÁJUS 21., KEDD Jele Zoltán mesterhármassal ünnepelte a bajnoki címet Labdarúgás, NB II Winner Sport-csoport - Húsz év után újra a másodosztályban a Balassagyarmat Budakalász - Balassagyarmat 3-5 (2-2) Budakalász, 300 néző, vezet­te: Wenczel (Koszó, Lischák). Budakalász: Cser - Princz, Kult, Völgyi, Gál - Vaczó (Lá­bas), Kiss (Baranyai), Lovas, Cravero - Huszár, Árvái. Edző: Michna István. Balassagyarmati SE-Nógrád Volán: Hegedűs - Csatlós, Kecs­kés, Kmetti (Kómár) - Szilágyi, Mohácsi, Schuchmann (Galbács), Pintér - Jele Z., Konyha, Bíró (Zolnyánszki). Edző: Kovács Kálmán. GL: Kult (2), Huszár, ill. Jele Z. (3), Konyha, Mohácsi (tizen­egyesből). Sárga lap: Cser, Völ­gyi, Kult, ill. Pintér, Kmetti. Jók: Kult, Cravero, ill. az egész ven­dégcsapat. 2. perc: az első védenivaló a vendégek kapujánál adódott, Hegedűs magabiztosan fogta a labdát. 3. perc: Konyha tizennégy méteres lövésénél ezúttal a ha­zaiak kapusa, Cser védett bra­vúrosan. 5. perc: Schuchmann kitűnő labdával hozta gólhelyzetbe a védők mögé belépő Konyhát, aki maga elé tette a játékszert és 14 méterről hatalmas gólt „ra­gasztott” a kapu jobb felső sar­kába. 0-1. 15. perc: Mohácsi adott „fo­rintos” indítást Konyhának, a vendégek centere eltolta a lab­dát a kifutó kapus mellett, de az „elütötte” a vendégek csatárát. A megítélt tizenegyest Mohácsi a jobbra vetődő kapus mellett a kapu bal oldalába helyezte. 0-2. 25. perc: cseles balassagyar­mati kombináció végén Csatlós 25 méteres lövése centiméterek­kel zúgott el a jobb felső sarok mellett. 38. perc: Csatlós tanítani való becsúszó szerelését a játékveze­tő szabálytalannak minősítette. A 25 méteres szabadrúgást Kult végezte el, lövése a sorfalon megpattanva vágódott a kapu jobb oldalába. 1-2. 40. perc: korszerű balassa­gyarmati támadás futott a pá­lyán, aminek végén Pintér az alapvonalról visszajátszott Bíró­nak, de ő hat méterről nagy gólt akart rúgni így a jobb felső sarok mellé durrantott. 44. perc: Csatlós mentett az utolsó pillanatban Huszár elől szögletre, a beívelt jobb oldali sarokrúgás után Kult az elé pat­tanó labdát tíz méterről a kapu közepébe lőtte. 2-2. 50. perc: Mohácsi labdájával Pintér iramodott meg a bal olda­lon, bevezette a labdát a tizen­hatoson belülre, gólhelyzetben tovább passzolt, s a jobb oldalt érkező Jele Zoltán előbb lekezel­te a labdát, máj tíz méterről a kapu jobb oldalába helyezett. 2-3. 55. perc: sokadik balassa­gyarmati próbálkozás után Konyha került helyzetbe, de 12 méterről a kapusba lőtt. A kipat­tanó labdára Galbács érkezett, de nyolc méterről a gólvonalon álló Völgyit találta telibe. 63. perc: a jobb oldalon futott a vendégek akciója. Jele Z. ve­zette végig a labdát a hazai térfé­len, középen ketten is követték, de ő egy lövőcsel után hirtelen 12 méterről a kapu bal alsó sar­kába helyezte a labdát. 2-4. 73. perc: a csereként beállt Lábas 20 méteres lövését Hege­dűs a bal kapufára ütötte, majd egy védő felszabadított. 91. perc: Kult jobbról, 25 mé­terről végzett el szabadrúgást, amelyet rosszul talált el, de a kétméteres lesen álló Huszár lá­báról a vendég kapuba pattant a labda. 3-4. 92. perc: Jele Z. tette fel a pontot az i-re, amikor a fél pá­lyától egyedül kilépve magabiz­tosan értékesítette újabb gól­helyzetét, tíz méterről a hazai kapu közepébe helyezett, ezzel mesterhármast ért el. 3-5. A bajnoki címre törő Balassa­gyarmat három csatárral feláll­va egyértelműen arra utalt, hogy győzelemre játszik. Gyor­san kétgólos előnyhöz is jutot­tak, ám a megsérült Schuch­mann kiesésével kissé megzava­rodtak, egy kis bírói segédlettel a félidőre egyenlítettek a buda­kalásziak. Szünet után ismét megszerezték a vezetést Kecskésék. Ezután labdatartás­sal, szépen fut­ballozva alakí­tottak ki újabb gólszerzési le­hetőséget. A kö­zönség már ün­nepelt és a pezsgős palac­kok felbontásá­ra készült, amikor szépí­tettek a hazai­ak, ám Jele Zoltán ismét gondoskodott arról, hogy gól­öröm után puk­kanjanak a pezsgősüvegek - merthogy a leghűségesebb balassagyar­mati szurkolók idegenben is e nemes nedűvel köszöntötték a nagyszerű telje­sítménnyel bajnoki címet szer­ző csapatukat. Michna István: - Őszinte szív­ből gratulálok a Balassagyarmat­nak a bajnokság megnyerésé­hez! Kovács Kálmán: - Szerettük volna otthon ünnepelni a bajno­ki címet, de szemünk előtt lebe­gett a közmondás: „Amit ma megtehetsz, ...” Örülök, hogy hosszú évek után újra a máso­dik vonalba került a Balassa­gyarmat. Úgy gondolom, hogy mindig a játékosoké az érdem, de ilyenkor meg kell említeni, hogy ez az eredmény nem jöhe­tett volna létre a vezetőség nél­kül. Reméljük, hogy az elkövet­kező bajnoki évadban az NB 1/B-ben is ilyen egységes fut- ballközeg lesz a csapat körül. Külön szeretném megköszönni a közönség támogatását, akik egész évben - még ha rosszab­bul szerepeltünk is - végig kitar­tottak mellettünk. Külön szeret­ném megköszönni Kis Károly- nak azt a munkát, amit ősszel végzett a csapatnál. Barna János, a BSE-Nógrád Volán alelnöke: - Húsz év után ismét van másodosztályú csapa­ta Balassagyarmatnak. Köszö­nöm mindenkinek, aki e siker elérésében segített, de külön kö­szönet jár Balassagyarmat város önkormányzatának. KANYÓ FERENC További eredmények: Baja - Pénzügyőr 1-3, Vác Szigetszentmiklós 1-2, Pilisvörösvár - Soroksár-Csepel 6-0, Kistarcsa - Budafok 3-0. Szabadnapos: Kiskunhalas, Dabas. A bajnokság állása 1. BSE-Nógrád V.2013 5 2 39-20 44 2. Kistarcsa 20 11 3 6 37-21 36 3. Soroksár-Cs. 21 10 6 5 24-24 36 4. Pilisvörösvár 20 9 5 6 32-21 32 5. Budakalász 21 8 5 8 27-36 29 6. Vác 21 8 4 9 37-30 28 7. Budafok 20 7 7 6 21-22 28 8. Kiskunhalas 20 6 7 7 27-28 25 9. Szigetszentm.20 7 4 9 19-23 25 10. Dabas 20 7 3 10 22-26 24 11. Baja 21 5 2 14 2541 17 12. Pénzügyőr 20 4 3 13 2341 15 ■ 1982 után újra a másodosztályban szerepelhet Balassagyarmat labdarúgócsapata ________________________ fotó: archív/cócs éva S zépen ünnepelt a Karancslapujtő Labdarúgás, NB III Duna- és. Mátra-csoport DUMA-CSOPORT Ipolyvece - Mezőfalva 1-2 (0-0) Ipolyvece, 400 néző, vezette: Jármer (Sütő, Selmeczi). Ipolyvece: Telek - Hodászi, Krasnyánszki, Króner, Mihály (Mitasz) - Fábri, Saár, Vajay, Szalánszki - Ferencz, Kovács (Tedás). Edző: Bodonyi Béla. Mezőfalva: Papp - Hajnal, Nagy, Vajda, Tomka - Huber, Du­dás, Markovicz, Kovács (Boncz) - Masinka (Kellner), Barkóczi (Pet- rás). Edző: Miskovicz Bálint. GL: Ferencz, ill. Barkóczi, Markovicz. Jók: Telek, Ferencz, ill. Barkóczi, Papp, Tomka, Masinka, Markovics. 48. perc: Fábri végzett el bedo­bást a tizenhatos közeléből, jobb oldalról, a védők rossz irányba csúsztatták meg a labdát, Ferencz két méterről a bal sarokba helye­zett. 1-0. 53. perc: Masinka keverte meg a hazai csapat bal oldalát és pontos beadása Barkóczit üresen találta a tizenhatoson belül, ő pe­dig nyolc méterről védhetetlenül fejelt a kapu bal oldalába. 1-1. 58. perc: Mihály és Huber küz­delméből utóbbi került ki győzte­sen, az alapvonalról visszaguri- tott labdáját Markovicz 14 méter­ről nagy erővel, ballal a bal felső sarokba bombázta. 1-2. Bodonyi Béla: - Igazi rangadó mérkőzésen nagyszerűen felké­szült ellenféllel találtuk szemben magunkat, amely megítélésem szerint megérdemelte a győzel­met. Miskovicz Báhnt: - Igazi rang­adó volt, a két jó csapat élvezetes mérkőzést játszott. Úgy érzem rá­szolgáltunk a győzelemre. BÉLÁK GYULA * 1 11 További eredmények: Gázmű­vek - Ikarus 3-2, BTC Rákosmente - RAFC 3-3, Baracs - Gr. Rojik Törekvés 0-4, Taksony - Veresegyház 0-5, Oroszlány - Dömsöd 2-2, Dunakeszi Vasutas - Esztergom 1-2, Ercsi - Szomor- Zsámbék 0-2. A bajnokság állása 1. Rákosmente 26 16 8 2 64-31 56 2. Veresegyház 26 16 5 5 49-33 53 3. Mezőfalva 26 15 5 6 57-28 50 4. Ipolyvece 26 14 8 4 47-21 50 5. Ercsi 26 14 5 7 46-26 47 6. Szomor-Zs. 26 12 5 9 4041 41 7. Gr. Rojik-T. 26 9 7 10 4549 34 8. Ikarus 26 10 2 14 48-54 32 9. Dömsöd 26 9 5 12 404 6 32 10. Gázművek 26 9 4 13 51-69 31 11. RAFC 26 9 3 14 38-50 30 12. Dunakeszi V.26 8 5 13 3845 29 13. Oroszlány 26 7 6 13 304 3 27 14. Esztergom 26 8 3 15 33-50 27 15. Taksony 26 8 3 15 43-56 27 16. Baracs 26 5 4 17 24-51 19 MÁTRArCSOPORT Karancslapujtő - Fegyvernek 5-1 (1-1) Karancslapujtő, 400 néző, ve­zette: Tyukodi (Csukás, Szabad). Karancslapujtő: Lázár - Sági - Szőke, Sándor, Mikáva (Juhász II A.) - Romhányi, Balázs, Fodor (Gyürky, Tóth - Lavaj, Szabó K. (Muzsik). Edző: Balga József. Fegyvernek: Bata - Szász, Far­kas, Fridiik, Kapás - Balogh, Náhóczki, Csortos, Tukarcs - Fa­ragó Zs„ Faragó A. Edző: Munká­rei TázQpf GL-Lavaj (2), Szabó K„ Szőke, Balázs, ill. Faragó Zs. Sárga lap: Szőke. Jók: Sándor, Szőke, Ba­lázs, Lavaj, ill. Bata. 8. perc: Faragó Zsolt 18 méter­ről kilőtte a hosszú felső sarkot. 0-1. 13. perc: Balázs az ötös sarká­tól középre adott Szabó Kálmán­nak, aki a kapu közepébe helye­zett. 1-1. 67. perc: a jobb oldalon Romhányi szöktette Lavajt, aki két csel után 20 méterről a hosz- szú sarokba ívelt. 2-1. 73. perc: Szőke 20 méteres lövése után a labda egy védőn megpattanva jutott a hosszú sa­rokba. 3-1. 80. perc: bal oldalról Tóth kö­zépre adott, ott Lavaj érkezett, hat méterről kapura perdített, s a labda a bal kapufáról pattant a hálóba. 4-1. 82. perc: Muzsik labdáját Ba­lázs lőtte a bal alsó sarokba. 5-1. A százötvenedik NB-s mérkő­zésüket játszó hazaiak méltó körí­téssel ünnepeüek. Balga József: - A második fél­idei jó játékunkkal sikerült meg­nyernünk a mérkőzést. Munkácsi József: - Ez gyenge produkció volt az NB Ill-ban. A hazaiak jobban akarták a sikert, ezért megérdemelten nyertek. ______________________TÓTHQYÓBOY T ovábbi eredmények: Tápió- szecső - Heves 6-1, BVSC - Du­nakeszi Kinizsi 10-0, Besenyőte­lek - Gyöngyös 0-0, Gödöllő - Szajol 0-2, Vecsés - Kisújszállás 5-0, Egerszalók - Tápió- szentmártom-Nagykáta 1-2. A bajnokság állása 1. Tápiószecső 24 18 3 3 74-27 57 2. Szajol 24 15 5 4 64-32 50 3. Egerszalók 24 14 4 6 52-24 46 4. BVSC 24 13 6 5 54-27 45 5. B.-tetek 24 12 5 7 62-34 41 6. Tápiószentm .24 12 4 8 5441 40 7. Vecsés 24 11 4 9 5941 37 8. Kisújszállás 24 10 6 8 4545 36 9. Gyöngyös 24 9 6 9 37-33 33 10. Karancsl. 24 9 4 11 4744 31 11. Heves 24 9 3 12 4242 30 12. Fegyvernek 24 6 1 17 47-75 19 13. Gödöllő 24 2 3 19 16-77 9 14. Dunakeszi K, ,24 1 0 2317-128 3 Oteo™ Esztétikus megoldás felújításhoz A falon kívüli Oteo szerelvénycsalád tökéletes megoldás felújításhoz. Funkcióválasztékában megta­lálható az RJ 45 informatikai, a TV-RD-SAT csatlakozó­aljzat, a fényerőszabályzó és redőnykapcsoló. Mini DLP kábelcsatornához is tökéletesen illeszkedik. Esztétikus, praktikus, gyors megoldás felújításokhoz - ez az Oteo. KONTAVILL* Q legranc Balassagyarmat: P+P Pusztaker Kft. Nyugati ipartelep 2 . 35/300105 Rétság: Megyeri Villamossági Szaküzlet Piac tér 203. Tel.: 35/350927 Salgótarján: BVill. Kft. Villanyszerelési Szaküzlet Tanács u. 1 l.Tel.: 32/511-590 Vezettél már Wagon R+-t? Ha igen, akkor már tudod, hogy mitér Ha még nem próbáltad, most duplán egy pörgős, 1.3-as motor, a kényelmes érdemes, mert a fenti élményeken túl és praktikusan berendezett belső, egy májps 31-ig tett próbaúttal lég- a hatalmasra növelhető utastér és kondis, limitált Wagon RT-t nyer hetsz, a vezetés teljesen újszerű élménye. Részletek a márkakereskedőknél. o cn TO 5 5 5 5