Nógrád Megyei Hírlap, 2002. január (13. évfolyam, 1-26. szám)

2002-01-08 / 6. szám

10. oldal - Nógrád Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2002. JANUÁR 8., KEDD „Beki” javuló formában Sífutás, biatlon, országos verseny Galyatetőn Az olimpiára külföldi verse­nyeken készülő biatlonos Be­kecs Zsuzsa az évváltás idején néhány napot itthon töltött, bár természetesen nem pihenéssel. Az év végére tolódott biatlon és sífutó magyar bajnokságon két aranyérem megszerzése után naponta két edzést tartott és fel­kereste munkahelyét, a Salgó­tarján és környéke Vízmű Kft.-t is. Talán az ott kapott biztatás is hozzájárult ahhoz, hogy a Ga­lyatetőn rendezett hétvégi or­szágos versenyeket is megnyer­te. A biatlon 7,5 km-es sprint számában lőhiba nélkül győzött és a másnapi sífutásban is maga­biztosan nyert a gyöngyösi Bar­na Márta előtt. A salgótarjáni Petőfi DSE má­sik versenyzője, a junior korú Papp Ildikó ezúttal két ezüstér­met szerzett az ugyancsak az olimpiára készülő miskolci Szőlfősi Ivett mögött. Bekecs Zsuzsa ezekben a na­pokban már a kelet-németorszá­gi Oberhoffban Világkupán ver­senyez, ott, ahol nemzetközi erőpróbán először lőtt hibátla­nul 1999-ben, a sprinttávú ver­senyben. E. A. Papp Ildikó (balra) ezüst-, Bekecs Zsuzsa aranyérmekkel térhetett haza SPORTTURMIX... SPORTTURMIX... SPORTTURMIX JEGES DIÁKOLIMPIA Az Őrhalmi Körzeti Általános Iskola vezetése a diáksport egyesület - a Nógrád Megyei Di­áksport Tanács megbízásából - értesíti a megye általános és kö­zépiskolák korcsolyázni vágyó tanulóit és jégkorongcsapatait, hogy a megyei diákolimpia kor- osztályos döntőit január 11-én, pénteken 9 órától tartják az is­kola udvarán lévő jégpályán. MÁR TESZTELNEK A 2001-es világbajnokság ok­tóberi befejezését követő tesztti­lalom feloldása után hétfőtől péntekig összesen kilenc Forma-l-es csapat gyakorol Bar­celonában. A katalán fővárosba csak az Arrows, a Minardi és a súlyos anyagi gondokkal küsz­ködő Prost-csapat nem utazott el. A hétfő délelőtti nyitányon rendkívül hűvös idő (+3 fok) fo­gadta a pilótákat és a szakembe­reket, de ennek ellenére gyorsan benépesült az aszfaltcsík. A tesztelés első napján kilenc ver­senyző próbálkozott: Coulthard (skót, - McLaremMeroedes), Wurz (osztrák, McLaren- Mercedes), R. Schumacher (né­met, BMW-Williams), Géné (spanyol, BMW-Williams), Pizzonia (brazil, BMW- Williams), Panis (francia, BAR- Honda), Davidson (angol, BAR- Honda), Irvine (ír, Jaguar), de la Rosa (spanyol, Jaguar), közü­lük kora délutánig a tavalyi ezüstérmes Coulthard (1:21.313 perc) érte el a legjobb időt. Nov HETET/HÉTIG Mai nyertesünk: Bacsa Jánosné Csitár, Kossuth út 94. Nyereménye: Szakjácskönyv-csomag Gratulálunk, ajándékaikat szerkesztőségeinkben vehetik át: Salgótarján. Erzsébet tér 6. - Balassagyarmat, Kossuth út 15-n------------­I degtépő, de sikeres végjáték Kosárlabda, NB I/B Piros-csoport, férfiak, 16. forduló KNC-Fekete Sasok - MAFC- Diana 70-68 (17-18,14-16,16-16,23-18) Salgótarjáni Városi Sportcsar­nok, 300 né2ő, vezette: Kékesi, Csősz. KNC-Fekete Sasok: MAJOR 12/3, TIBA 13, UGHY 22/12, Czakó 8, Czibere 3/3. Csere: Radonjics 2, KISS K. 10. Edző: Tóth Károly. MAFC-Diana: Virág 2, HOR­VÁTH Á. 28/9, Kecskés 12/3, Nyíry 2, HORVÁTH CS. 16. Csere: Bohács, Debrődy 2, Wehner, Csányi 6. Edző: Mészáros István, Székely Norbert. Kipontozódott: Virág a 40. perc­ben. Az eredmény alakulása: 4. perc: 8-11,8. perc: 11-16,13. perc: 23-22, 17. perc: 27-32, 26. perc: 43-41, 28. perc: 43-47, 34. perc: 56-52,39. perc: 67-63. A tudósítás az KENDERESI támogatásával készült Igazi rangadóval kezdte az új évet a KNC-Fekete Sasok együtte­se, hiszen a rövid téli szünetet az NB I/B Piros-csoportjának máso­dik helyén töltő tarjániak a szintén négy közé igyekvő fővárosi MAFC- Diana csapatát fogadták a Salgótar­jáni Városi Sportcsarnokban. Ezen a találkozón mutatkozott be a ha­zaiak új szakvezetője, a Laczkó Sáridon váltó Tóth Károly, aki de­bütáló mérkőzésén nem számítha­tott a sérült Kis Sándorra, viszont rendelkezésére állt a Kaposvár elle­ni mérkőzésen ugyan már elbú- csúztatotL de a játékot továbbra is vállaló Szinisa Radonjics. A vendégek szintén edzőt vál­tottak az elmúlt hetekben, igaz ők „házon belül” oldották meg a cse­rét: az A-csoportos MAFC fiókcsa­patának számító Diana új mestere az első osztályú gárdát is trenírozó Mészáros István lett, aki több, a fel­sőházban is rendszeresen lehető­séget kapó fiatalt is pályára küldött vasárnap este. Számukra minden­esetre csupán a győzelem volt elfo­gadható eredmény, hiszen egy ku­darc esetén könnyen kieshetnek az első négy hely megszerzéséért folytatott küzdelemből. Ennek megfelelően igen elszán­tan kezdték az összecsapást a bu­dapestiek, ugyan Major révén ha­zai találattal indult a mérkőzés, azonban a Diana Kecskés és Hor­váth Csaba eredményes centerjáté­kának köszönhetően a negyed fe­lére öt egységnyi vezetésre tett szert. A házigazdák igen sok hibá­val szőtték támadásaikat, a helyze­teket ugyan sikerült kialakítaniuk, azonban a dobások a legritkább Czakó Alexander (sötét mezben, labdával) nem csak a lepattanókat gyűjtögette szorgosan, hanem a személyi hibákat is esetben szálltak rendeltetési he­lyükre. A negyed utolsó percében Ughy két kosarával végre ismét a Sasok álltak jobban, azonban Hor­váth Csaba büntetői az egyetemi csapat egypontos vezetését ered­ményeztek az első felvonás végére. A második tíz perc elején a Kis Sándor kiválásával csapatkapi­tánnyá avanzsált Tiba köszönt be kétszer, a tarjáni palánk alatt azon­ban továbbra is a vendégek közép­játékosai domináltak. Kecskés és Csányi amellett, hogy pontokat szerzett, személyi hibákat harcolt ki - ezt különösen Czakó bánta, aki rövid idő alatt három büntető­pontot is begyűjtött -, így a Sasok továbbra is csupán a Mészáros-le­génység hátát nézhették. A csere­ként beállt Kiss Károly zsinórban szerzett hat pontjának köszönhe­tően közjátéknyi időre ugyan megint a vendéglátók álltak job­ban,' de a Diana Horváth Ákos és Kecskés zsákolásaival fűszerezett hatnullás rohammal ragadta visz- sza a vezetést, amit azután a félidő végéig már nem is adott ki kezéből (31-34). Nagyszünet után ahogy mon­dani szokás továbbra is a játék küzdő jellege dominált, a szép megoldások bizony elég ritkák vol­tak mindkét oldalon. A vendégek kemény, olykor már-már a durva­ság határát súroló védekezése nem igazán ízlett a tarjáni játékosok­nak, akiknek lelkesedése dicsére­tes volt ugyan, a támadások befeje­zésével azonban továbbra is hadi­lábon álltak Ughyék. A műegyete­mistáknál a Horváthok, Ákos és Csaba szerezték a pontok többsé­gét, elsősorban nekik köszönhető, hogy a záróperiódus előtt még mindig a budapesti együttes há­rom egységnyi vezetését mutatta az eredményjelző. A befejező játékrészt kilenc-ket- tes rohammal indították a Tóth-ta- nítványok, átvették a vezetést, majd a következő percekben nö­velni is tudták előnyüket. Két perc­cel a végső dudaszó előtt nyolc pontnyira lógtak meg riválisuktól a hazaiak - az egész mérkőzés folya­mán ez volt a legnagyobb különb­ség a felek között - de természete­sen a látogatóknak eszük ágában sem volt feladni a küzdelmet, így a végjáték hallatlan izgalmakat tarto­gatott a belelkesülő hazai nézők számára. Virágék rendre szabálytalan­kodtak - egy-két esetben igen dur­ván - a tarjáni játékosokkal szem­ben, akik azonban az utolsó perc­ben a javukra megítélt nyolc bün­tetőből csupán hármat értékesítet­tek, megadva a lehetőséget a Dia­nának a felzárkózásra. Tíz másod­perccel a vége előtt 70-68-as állás­nál Czakó rontott el két szabaddo­bást, így a fővárosiak egy sikeres triplával akár a győzelmet is meg­szerezhették volna, de a végig re­mekül-játszó Horváth- Ákos kísér­lete lecsorgott a gyűrűről, így az eredmény-már nem változott. Tóth Károly: - Év eleji forma, görcsös akarás jellemezte a csapa­tot a mai mérkőzésen, ami sajnos a játék rovására ment, de a srácok el­szántan játszottak, tudták, hogy ezen a találkozón számunkra csak a győzelem az elfogadható. Azt mindenképpen hozzá kell ten­ni, hogy ellenfe­lünk csapatá­ban négy stabil A-csoportos já­tékos is szere­pelt, ennek elle­nére ők is elég­gé visszafogott teljesítményt nyújtottak, ép­pen ezért dühí­tő, hogy ilyen mérkőzést ját­szottunk velük, mert egy kicsit jobb játékkal nagy arányú győzelmet arat­hattunk volna. Dániel Ta­más, a Sasok ügyvezetője: - Matematikailag ugyan még nem biztos a helyünk, de ismerve a hát­ralevő mérkőzéseket gyanítom, hogy a négyből már nem lehet minket „kiénekelni”. Köszönöm szépen Laczkó Sándornak a mun­káját, amire a továbbiakban lehet építeni, s gratulálok Tóth Károly- nak a sikeres bemutatkozáshoz. Mészáros István: - Izgalmas mérkőzésen szerintem szerencsés hazai győzelem született. ______________________________HORVÁTH PÉTER T ovábbi eredmények: Univer KSE - Tiszaújváros 76-58, Hódme­zővásárhelyi KSK - Simex-Göd 95-86, MEAFC - Bajai KK 71-96. A Nagykőrös - Debreceni Egyetem mérkőzés lapzártánk után ért vé­get. A bajnokság állása LUmwrKSE 15 13 2 1319-891 0.933 2.FeketeSasok 16 10 6 1280-1263 0813 3.Simex€öd 16 9 7 1261-1223 0781 4. Baja 16 9 7 1340-1344 0.781 5. Debrecen 15 8 7 1010-1026 0.767 6. Hódmezek: 16 7 9 1267-1367 0.719 7. MAFC-Dianal4 6 8 1158-1113 0714 8. Tiszaújváros 16 6 10 1175-1231 0.688 9. MEAFC 16 5 11 1296-1481 0656 10. Nagykőrös 14 4 10 960-1130 0643 ■ Az új edzőnek, Tóth Károlynak bőven volt mit magyarázni... F0T0K: GYURIAN TIBOR Továbbjutni kötelező Kézilabda, férfi vb-selejtező Kötelező továbbjutnia a ma­gyar férfi kézilabda-válogatott­nak a szerdán kezdődő világbaj­noki előselejtező-sorozatból, ha közelebb kíván kerülni a nem­zetközi élmezőnyhöz, amelytől az utóbbi években jelentősen el­távolodott. Skaliczki László szö­vetségi kapitány csapatának előbb a török, a belga és az olasz együttesnél kell jobbnak bizonyulnia. Ha ez sikerül, ak­kor jöhet a júniusi playoff- párharc, és annak nyertese ve­het majd részt 2003. január 20. és február 2. között a portugáliai vb-n. A 16 fős keret: Fazekas, Szente (kapusok), Pásztor, Var­ga, Décsi, Mohácsi, Katzirz, Lendvai, Buday, Mocsai, Nagy, Bendó, Béna, Mezei, Rosta M., Rosta I. Szalay Balázst és Palik Lászlót ezúttal a kétszer is meghibásodott váltó akadályozta meg a célba érésben FOTÓ: SZALAY EXPRESSZ DAKAR TEAM Szalay és Palik feladni kényszerült Autósport, 24. Arras-Madrid-Dakar rali Internetes hírforrások szerint műszaki hiba miatt a 10. sza­kasz (Atar-Atar) rajtjánál feladta a Dakar-ralit a Szalay Balázs, Pa­lik László kettős. A Chevrolet Blazerrel versenyző magyarok váltógondok miatt nem értek célba a szombati szakaszon, s a sivatagban rekedtek. Vasárnap délelőtt innen a több gumide­fekttel bajlódó kísérő kamion vontatta el kerülő úton a gépko­csit Atarba, de csak hétfő dél­előtt, egy órával a rajt előtt ér­keztek meg oda. A váltó hibás alkatrészét azonban már nem volt idejük megjavítani az idő­közben a helyszínre siető Gál István és Léhi Sándor konstruk­tőrökkel, így a 81. helyről vissza­lépni kényszerültek a viadaltól. Az 1965. április 17-én szüle­tett Szalay Balázs negyedszer szerepelt a világ egyik leghíre­sebb autós-motoros viadalán, s harmadszor kényszerült annak feladására. Először 1996-ban próbálko­zott Papp Ferenccel, s csak verse­nyen kívül ért célba, miután mindössze hat napig volt érté­kelhető a teljesítménye. Két év­vel később a nyolcadik napig a legjobb 50 között szerepelt az amerikai Court Le Duc-kel, de ekkor a túl sok időveszteség mi­att kénytelen volt feladni a ver­senyt. Legutóbb 2000-ben állt rajt­hoz, s Jakab Tamással az 59. helyen zárt.