Nógrád Megyei Hírlap, 2001. október (12. évfolyam, 228-253. szám)

2001-10-30 / 252. szám

2001. OKTÓBER 30., KEDD Nógrád Megyei Hírlap - 8. oldal S P ŐRT TÜKÖR Egy negyed még kevés... Kosárlabda, NB I/B Piros-csoport, férfiak, 7. forduló MAFC-Diana - KNC-Fekete Sasok 83-72 (14-20, 25-22, 21-17, 23-13) Budapest, Gabányi-sport- csarnok, 100 néző, vezette: Nagy L., Cziffra. MAFC-Diana: HORVÁTH Á. 22/6, DEBRŐDY 10/3, Dohány 11/3, CSÁNY1 14, Horváth Cs. 2. Csere: Hegedűs 3/3, Virág 4, Wehner 2, Kecskés 10, Nyíri 5/3. Edző: Székely Norbert. KNC-Fekete Sasok: MAJOR 17, Tiba 7, UGHY 22/12, Czakó 2, KIS S. 12. Csere: Kiss K. 8, Czibere 4, Soós. Edző: Laczkó Sándor. Kipontozódott: Kis S. a 36., Czakó a 37., Major a 39. perc­ben. Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-6, 7. perc: 11-14, 14. perc: 22-27,17. perc: 29-37, 22. perc: 44-47, 28. perc: 58-54, 33. perc: 68-61, 37. perc: 76-66. A tudósítás az KENDERESI támogatásával készült Salgótarjáni kosarakkal in­dult a vasárnap esti találkozó, Tibä és Ughy találataival a má­sodik percben már 4-0-ra ve­zettek a vendégek. A fővárosiak főként Csányi kiváló adottsága­it igyekeztek kihasználni, aki a palánk alá bejátszott labdákból többször is eredményes volt - elsősorban az ő érdeme, hogy a vendéglátók nem kerültek je­lentősebb hátrányba. A játék­rész második felében aztán mégis sikerült ellépniük sokat hibázó ellenfelüktől a Sasok­nak, akiknél ebben az időszak­ban Kis Sándor villogott. A „jó az öreg a háznál” tétel igazsá­gát újfent bizonyító tarjáni csa­patkapitány amellett, hogy szinte hibátlanul dobott me­zőnyből és a büntetővonalról egyaránt, lepattanókat szedett, személyi hibákat harcolt ki, vagy éppen gólpasszt adott, csapata pedig hétpontos előny­re tett szert. A második játékrész elején az egykori játékostársai ellen szereplő Major pontjaival tar­tották előnyüket a vendégek. A fiatal hazai kosarasok többször is megvillantották ugyan két­ségtelenül kiváló egyéni képes­ségeiket, de csapatjátékukon meglátszott az összeszokottság hiánya. Ezt kihasználva a Sasok továbbra is tisztes távolságban tartották maguktól riválisukat, sőt, a 18. percben Ughy triplájá­val már tizenegy egység volt a csapatok között. Az utolsó két percben azonban porszem ke­rült az addig kiválóan működő tarjáni gépezetbe, a Diana ezt a periódust Horváth Ákos és az újra feljavuló Csányi vezérleté­vel 10-2-re nyerte meg, így mindössze hárompontos előny birtokában vonulhattak az öltö­zőbe Czakóék. Nagyszünet után Horváth Ákos egyenlített, majd Csányi találatával a hazaiak a vezetést is átvették. Örömük azonban nem tartott sokáig, mivel Ughy kosarainak köszönhetően kis­vártatva ismét a vendégek áll­tak jobban. Székely Norbert cse­rékkel igyekezett frissíteni csa­patát, ami be is jött, hiszen a le­hetőséget kapó játékosok mindegyike betalált, ez pedig az eredmény alakulásában is megmutatkozott (56-52). Szin­tén egy tartalék játékosnak kö­szönhető, hogy újból fordult a kocka: Kiss Károly öt pontot szerzett zsinórban, amit Ughy fejelt meg két büntetővel, így megint a Sasok tartottak elő­rébb. Sajnos, a vendégelőny ez­úttal tiszavirág életűnek bizo­nyult és az utolsó játékrészre már egypontos fővárosi veze­téssel fordultak a csapatok. A zárónegyed első perceiben aztán Tibáék védekezésbeli megingásait kihasználva végleg a maguk javára fordították az eredményt a vendéglátók. A tabániaknak Major révén egy alkalommal sikerült ugyan há­rom pontra megközelíteniük a műegyetemistákat, de a végső fegyverként bevetett triplák rendre lecsorogtak a gyűrűről, ráadásul Kis Sándor és Czakó is kipontozódott, amivel a ven­déggárda sorsa végleg megpe­csételődött. Az utolsó percek büntetőpárbajából szintén a Székely-tanítványok jöttek ki jobban, akik végül egy olyan mérkőzésen arattak tizenegy pontos győzelmet, amelyen igen könnyen fordított ered­mény is születhetett volna. A Göd elleni találkozóhoz ha­sonlóan ismét bebizonyosodott, hogy a csoport élcsapatai ellen egy negyednyi jó játék kevés az üdvösséghez. Hiába szereztek a találkozó elején jelentős előnyt a Sasok, a második félidei gyen­gébb játék következtében ismét vesztesen kellett elhagyniuk a pályát. Székely Norbert: - Nagy tak­tikai küzdelem zajlott a két csa­pat között, a fiatalos lendület és a rutin összecsapását láthatták a nézők. Az első félidőben a Salgótarján akarata érvénye­sült, a második játékrészben aztán jó ütemű lepattanók után könnyű kosarakat szereztünk, amivel végül sikerült megnyer­nünk ezt a nagyon nehéz mér­kőzést. Laczkó Sándor: - Nyerhető mérkőzést veszítettünk el gyen­ge palánk alatti játékunk miatt. Remélem, hogy minél előbb ki­lábalunk ebből a hullámvölgy­ből, amibe az utóbbi két talál­kozón kerültünk. HORVÁTH PÉTER További eredmények: Simex- Göd - Hódmezővásárhelyi KSK 84-70, Tiszaújváros - Univer KSE 60-76, Bajai KK - MEAFC 99-84, Debreceni Egyetem - BB Nagykőrös 80-90. A bajnokság állása 1. Univer KSE 6 6 0 616-362 1.000 2. Simex-Göd 7 6 1 620-518 0.929 3. MAFC-Diana 6 5 1 547447 0.917 4. KNC-F. Sasok 7 4 3 574-557 0.786 5. Tiszaújváros 7 3 4 536-591 0.714 6. Hódmezővh. 7 3 4 549-611 0.714 7. Baja 7 2 5 561-617 0.643 8. Nagykőrös 7 2 5 509-588 0.643 9. Debrecen 7 2 5 554-662 0.643 10. MEAFC 7 1 6 578-689 0.571 Elmaradt a Kábel-bravúr Kézilabda, NB II Északi csoport, férfiak, 6. forduló Bgy. Kábel - Vác 18-21 (10-10) Balassagyarmati Városi Sport­csarnok, 200 néző, vezette: Bá­nyász, Tóth. Bgy. Kábel: DÓSA - Tóth 1, Kajdy 4, Bialaszek 2, Kovács K. 2, Jakubecz 6/4, Szabó A. 2. Csere: Siró (kapus), Horváth Gy. 1, Specziár. Edző: Kovács József. Hétmáeresek. 6/4, ill. 3/2. Kiál­lítások: 4 perc, ill. 10 perc. Az ered­mény alakulása. 10. perc: 3-2,18. perc: 4-6, 27. perc: 9-9, 35. perc: 13-11, 45. perc: 17-18, 53. perc: 18-18. Fej fej melletti küzdelemmel tel­tek az első percek, jól zárt mindkét majd következett a mérkőzés for­dulópontja: 18-18-nál kétperces emberelőnybe került a Kábel, vé­gig támadtak az Ipoly-partiak, de gól nélkül. Sőt, a váci csapat kiegé­szülve négy perccel a lefújás előtt újból vezetett és ezt a vezetést a be­fejezésig növelve meg is tartotta. A Kábel ekkor bánhatta igazán a le­zseren lőtt, kihagyott hétméterese­ket, vagy az elkapkodott, sokszor előkészítetlenül és a sarkok váltása nélkül ellőtt átlövéseket. Mert ezek kicsivel jobb kihasználásával meg­állíthatták volna a veretlenül me­netelő listavezetőt... Kovács József: - Ezt a játékot gól­ra játsszák és amíg itthon tizen­gó harmadik fokára való felkapasz­kodás volt. A vendéglátók kezdték a bronz­rangadót és a 27. másodpercben Kárpáti átlövése landolt az Építők kapujában, ám még ugyanebben a percben Berta egyenlített. A hazai­ak átvették a játék irányítását és az Építők védőfala előtt adogatva, gyors ritmusváltásokkal operálva Kárpáti, Mauterer és Fetter góljaival fokozatosan elhúztak. A tarjáni tá­madások a hazaiak nyitott védeke­zésén rendre megtörtek, így nem sikerült a felzárkózás. A második játékrészben nem változott a játék képe: a házigaz­dák a nagy előny birtokában hig­Az Építők legutóbb a Pilisvőrösvár ellen gyűjtött be két pontot ______________________________________fotó; gyurián tibor c sapat védelme, így tíz perc alatt mindössze öt gólt láthatott a szép­számú nézősereg. Ekkor még a Ká­bel vezetett, de a következő öt talá­lat után már a csoport eddig veret­len listavezetője állt közelebb a si­kerhez. Dósa, a hazaiak kapusa jó néhány bravúrt is bemutatott, zic­cereket hárított, de a védekezésbe­li remeklést a hazai támadásoknál - néhány remek betörés kivételé­vel - nem követte hasonló jó telje­sítmény. Labdaeladásokat, pontat­lan passzokat és lövéseket azon­ban annál többet láthattunk, így szünetben döntetlennel vonulhat­tak pihenőre Kovácsék. Térfélcsere után a Kábel ragadta magához a vezetést, de ez csak pár percig tartott, mert 16 gólnál ismét egyenlőt mutatott az eredményjel­ző. A folytatásban egy nyolcperces gólszünet következett, a „csendet" a Kábel törte meg az 53. percben, nyolcnál nem tudunk többet lőni, kevés esélyünk van a győzelemre. KANYÓ FERENC Solymár - St. Építők 27-16 (17-10) Solymár, 150 néző, vezette: Ke­rek, Voner. St. Építők: Kongorácz - Márta 3/2, Kecskés, Lőrik 2, Riba, Petreczky 5/3, Berta 5. Csere: Für- jész (kapus), Kisbalázs, Farkas 1, Molnár K., Bognár A., Szabó S„ Pálfi G. Edző: Szabó Attila. Hétméteresek: 3/2, ill. 7/5. Kiál­lítások: 10 perc, ill. 4 perc +1 kizá­rás. Az eredmény alakulása. 10. perc: 7-4,19. perc: 12-6,24. perc: 14-9, 39. perc: 19-11, 49. perc: 23-14,54. perc: 25-16. A két csapat első bajnoki ösz- szecsapásának tétje a hazaiaknak harmadik helyük megszilárdítása, a vendég Építőknek pedig a dobo­gadtan, okosan, magabiztosan játszva növelték a két csapat közti különbséget, az Építők pedig bár nagy akarással küzdött, de mint ilyenkor lenni szokott, semmi sem sikerült nekik. Molnár Ferenc hiánya szinte megbénította az Építők játékosait, ami rányomta bélyegét az egész mérkőzésre: a hazaiak átlövései és a nyitott, agresszív védekezésük el­len nem talákák meg az ellenszert a Szabó-tanítványok. Közepes szín­vonalú és iramú, sportszerű, kor­rekt játékvezetés mellett lejátszott mérkőzésen a solymáriak maga­biztos, megérdemelt győzelemmel erősítették meg dobogós helyezésü­ket, de a különbség kissé túlzott. Szabó Attila: - Ilyen gyenge vé­dő- és támadójátékkal nem lehet mérkőzést nyerni, csak egy ilyen vereségbe beleszaladni. Iß: 30-53. MUUCZA FERENC Tippeljen csapataink 44. heti eredményére, nyerhet! Továbbra is játékra hívjuk olvasóinkat! Találgató játékunkban hat labdajáték-mérkőzés végeredményére kell totószerűen tippelniük 1-es. 2-es vagy X bejegyzéssel. A tárgyhéten telitalálatot elérő tíz olvasónk között sportszervásárlási utalványokat sorsolunk ki, egyikük pedig - ráadásként - egy 500 Ft értékű vacsorameghívást is nyer, melyet a salgótarjáni Pancho Snack Palacsintázóban fogyaszthat el Figyelem! A tipposzlopokba csak egy tippet írhat, tehát két esélyt nem fogadunk el, azonban egy játékos több szelvényt is beküldheti A kosárlabda- és röplabdamérkőzéseken döntetlen eredmény nem születhet, ezért ezeknél a meccseknél ezt a rovatot ne ikszeljék be! A rosszul kitöltött szelvény érvénytelen, nem vehet részt a sorsoláson! Sor­szám Mérkőzés A mérkőzés megnevezése 1 X 2 1. Balassagyarmat - Pilisvörösvár . labdarúgó NB II 2. Esztergom - Ipolyvece labdarúgó NB III 3. Kisújszállás - Karancslapujtő 4. Karancsberény - SBTC labdarúgó megyei Löszt. 5. Mogyoród - Bgy. Kábel NB II férfi kézilabda 6. Szentendre - St. Faipar FC NB II női kézilabda Név: Lakcím: ............................................................................. ....... A tippszelvény beérkezési határideje 2001. november 2., péntek 12 óra. TALÁLGATÓ EREDMÉNYEK Kistarcsa-Balassagyarmat 1-1 x Babosán M. - Kisbágyon-Karton 2-2 x Romhány-Kisterenye 2-2 x Solymár -Sl Építők KC 27-16 1 St. Faipar FC - Pilisszentiván 27-24 1 MAFC-Diana-KNC-Fekete Sasok 83-72 1 Telitalálatos szelvény nem volt. Totóeredmények 1. Vasas - Újpest 0-2 2 2. Debrecen - Dunaién 2-2 x 3. MTK - Zalaegerszeg 4. FTC - Sopron 2-1 1 3-3 x 5.1860 München - Leverkusen 1-4 2 6. Cottbus - Dortmund 0-2 2 7. l.FC Köln-Bayern M. 0-2 2 8. Kaiserslautern - Schalke 04 0-0 x 9. Roma - Lazio 2-0 1 10. Juventus - Internazionale 11. Milan - Bologna 0-0 x 0-0 x 12. Chievo - Torino 3-0 1 13. Udinese - Fiorentina 14. Nürnberg - Hertha BSC 1-2 2 1-3 2 TOTÓNYEREMÉNYEK A43. heti TOTÓ és Góltotó nye­reményei: Totó: 13 plusz egy talá- latos szelvény nem volt. 13 talála- tos szelvény 1 darab, nyereménye 6 572 801 forint. 12 találatos szel­vény nyereménye 48 424 forint. 11 találatos szelvény nyereménye 2948 forint. 10 találatos szelvény nyereménye 546 forint. Góltotó: 6 és 5 találatos szelvény nem volt. 4 találatos szelvény 19 darab, nyereményük egyenként 5703 forint. Ha nyerünk, felezünk! A múlt pénteken Szentpéteri Ferenc salgó­tarjáni lakosnak kedvezett Fortuna isten- asszony, az ő tippjeit játszottuk meg. Játékosunk 8 találatot ért el. Reméljük, az elkövetkezendőkben szeren­csésebbek lesznek játékosaink. Az új tippelők kedvéért leírjuk játékunk lényegét. Minden hét keddjén lapunkban megjelenik egy kollektív szelvény, a tárgyhét mérkőzéseinek párosításával. Ezt kell játé­kos kedvű fogadóinknak egy 0-6-7 indexszá­mú variációra kitölteniük és szerkesztősé­günk címére az adott hét péntek déli 12 órá­ig eljuttatniuk. Az időpont fontos, ugyanis pontosan délben sorsolunk a beérkezett szel­vények között. (A 0-6-7 indexszám annyit jelent, hogy a szelvényen hatot kétesélyesre - lx, vagy 12, vagy x2 -, hetet pedig fixre - T es, 2-es, vagy x-et kell venni. A pótmérkőzés­re csak egy tipp írható.) Az így kitöltött és be­küldött szelvények közül minden héten sor­solás útján választjuk ki azt a tipposzlopot, melyet a játékosok nevében szerkesztősé­günk a Szerencsejáték Rt.-nél megjátszik. A kisorsolt játékos nevét és tipposzlopát min­den héten szombati számunkban közöljük. Amennyiben a feladott szelvénnyel a pályá­zó nyer, abban az esetben a nyereményen fe­lezünk. Kétezer forint alatti összegnél a játé­kosé marad a pénz. (A példa kedvéért: ha azon a bizonyos szelvényen 500 ezer forint a nyeremény, abból 250 ezer illeti a játékost, aki mindössze lapunk árát fektette be.) Aki el szeretné nyerni Fortuna istenasz- szony kegyeit, játsszon velünk! / / / Sor­szám 1 X 2 1. csapat 2. csapat 1. Videoton FTC NB 1 2. Zalaegerszeg Debrecen 3. Dunaferr Haladás 4. Bayern München Hamburg Német í 5. Leverkusen Kaiserslautern 6. Dortmund VfB Stuttgart 7. Hertha BSC Mönchenglad bach 8. Freiburg Cottbus 9. Venezia ChieVO Olasz A 10. Atalanta Roma 1 1 . Piacenza Udinese 12. Verona Juventus 13. Torino Milan + 1 mérkőzés 14. Liverpool Manchester United 0«™» tw PÓTMÉRKŐZÉSEK 1. Rostock - Bremen 2. St. Pauli - 1860 München 3. Wolfsburg - Nürnberg 4. Schalke -1. FC Köln 1ÖT6Í7T Indexszám: A pótmérkőzésekre tippelni nem kell, törlés esetén ered- ménymegállapításra szolgálnak. í>4.. db Név:. Cím: