Nógrád Megyei Hírlap, 2001. október (12. évfolyam, 228-253. szám)

2001-10-08 / 234. szám

10. oldal A Nógrád Megyei Hírlap sportmelléklete 2001. OKTÓBER 8., HÉTFŐ Szász Viktor célbaért! Triatlon, 24. Hawaii Ironman - Kropkó Péter tizedik Hatalmas mezőny, 1470 indu­ló vágott neki a világ legnehe­zebb hárompróba-versenyének, a nem hivatalos világbajnokság­nak, a 24. Hawaii Ironmannek. A magyar idő szerint szombat estétől vasárnap hajnalig Konán zajló viadalon két magyar ver­senyző is elindult, egyikük a ko­rábban már kétszer is hetedik­ként záró Kropkó Péter, aki az Interneten legelőször megjelenő eredmények alapján - elsősor­ban remek futásának köszönhe­tően - tizedikként fejezte be a versenyt 8:59:10 órával (úszás: 54:13 p, kerékpár: 5:11:14, futás: 2:50:29 ó). Számunkra azonban sokkal fontosabb a verseny első és ed­digi egyeben Nógrád megyei in­dulója, a Balassagyarmati Vitali­tás SE triatlonosa, Szász Viktor, aki élete eddigi legnagyobb erő­próbáján célba ért, s 12:40:55 órás teljesítményével a közép­mezőnyben zárt. Az idén új pályán, a korábbi­aknál sokkal nehezebb körül­mények közt megtartott verse­nyen a 3800 méteres úszást Vik­tor 1:19:46 óra alatt teljesítette, majd 3:46 percet töltött a depó- Szász Viktor főleg a kerékpáros távon jeleskedett ■ bán kerékpárja keresésével. A 180 kilométernyi bringás távot 6:07:05 óra alatt tekerte le a 25 esztendős balassagyarmati tri- atléta, amely jó közepes ered­ménynek mondható a koráb­binál rövidebb körökből álló pályán. Az utolsó szám, a 42 kilométeres futás előtt már hosszabb pihenésre volt szük­sége az Ipoly-parti fiatalem­bernek, így 8:24 percnyi pau­za után vágott neki a maratoni távnak, amelyet 5:01:52 óra alatt teljesített. A lényeg azonban nem is az időeredmény, hanem az, hogy a sorsoláson indulási jogot szerző Szász Viktor eredeti terveihez híven célba ért, ugyanezt a mezőny kilencven százaléka (!) mondhatja el magáról. A versenyt az amerikai Timothy Deboom nyerte kima­gaslóan jó idővel, 8:31:18 órá­val. A verseny nehézségére jellemző, hogy a korábban kétszer diadalmaskodó kana­dai Peter Reid és az angol Spencer Smith is feladni kény­szerült a Hawaii Ironmant. ____________________________SATU, AH DÓ G yőzelemmel rajtolt a Justitia Kosárlabda, NB I/B Piros-csoport, NB II Északi régió Megyénk két férfi kosárlabdacsapata is pályára lépett vasárnap a Nemzeti Bajnokságban. Az NB I/B piros-csoportjának második fordulójában az egyaránt győzelemmel rajtoló Univer-Kecskemét és a KNC- Salgótarjáni Fekete Sasok összecsapása 88-47 lett, míg az NB II Északi régiójának nyitófordulójában a Gyöngyös - Balassagyarmati Justitia (képünkön) összecsapás 63-89-es eredménnyel zárult. (Részletek keddi számunkban.)____________________________________________________________________________■ ■ ÖTÖDIK AZ ATLANTISZ. Vendégsikert hozott a Karancs Kupa nemzetközi férfi röplabda felkészülési tor­na a Salgótarjáni Városi Sportcsarnokban. A szombati erőpróbán a győzelmet a szlovák Louny (képünkön a Kazincbarcika elleni mérkőzésen sötét mezben) szerezte meg az Ózd, a Kazincbarcika junior, a szintén szlovák Pohár és a házigazda Salgótarjáni Atlantisz RSE előtt. (Részletek későbbi számunkban) ■ Hét év után lemondott Oláh Sándor Kézilabda NB II, Északi csoport, nők, férfiak TT Bau - St. Faipar 24-23 (13-12) Budapest, Újlak utca, 100 néző, vezette: Kiss, Kókai. Salgótarjáni Faipar FC: CSÍKI - Tarlósiné 6/3, BER1NDÁN 4, Bo­ros 3, Tarjáni 3, MARCSOKNÉ 5, Kiss B. 1. Csere: Zvara (kapus), Molnár 1, Éger, Vajda. Edző: Oláh Sándor. Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3. Kiál­lítások: 4 perc, ill. 2 perc. Az ered­mény alakulása. 8. perc: 3-4, 14. perc: 8-6,24. perc: 13-9,45. perc: 16-18, 50. perc: 18-20, 59. perc: 24-22. Hazai vezetéssel indult a talál­kozó a tartalékos salgótarjáni ven­dégcsapat ellen. Tarjáni és Berindán gyors találataival sikerült az egyenlítés, sőt, a vezetést is átveték a faiparosok. Az öröm azonban csak átmeneti volt, ugyanis a vendéglátók ismét ma­glókhoz ragadták a kezdeménye­zést, fordítottak, s hiába lőttek a vendégek Tarjáni és Marcsokné ré­vén látványos gólokat, az első fél­időben a sok technikai hiba és ki­maradt helyzet miatt csak felzár­kózniuk sikerült. Fordulás után Tarlósiné révén sikerült gyorsan ismét egyenlíteni, sőt, a mérkőzés 50. percéig két-há- rom gólos előnyben is voltak. Ez­után azonban - mint már sokszor - mintha nyomasztólag hatott vol­na a lányokra a győzelem lehető­sége: az akciók türelmetlen végre­hajtása, dekoncentráltság, techni­kai hibák és kimaradt ziccerek mi­att ismét a fővárosiak neve mellé került a fór. Egy súlyos szabálytalanság is sújtotta a vendégeket: Marcsoknét a levegőben olyan brutális módon lökték, hogy hanyatt esett, ráadá­sul a fejét beütve érkezett talajra. Egy ideig mozdulatlanul feküdt, majd magához tért, rövid pihenő után szerencsére rendbe jött és még a játékot is tudta vállalni. S hogy ezért a szabálytalanságért a vétkes játékos csak egy kiállítást kapott...? No comment. Ez a köz­játék megrázta a salgótarjániakat, a mérkőzés végére már nem sike­rült megfelelően koncentrálni. A vendégek voltak a mérkőzés egyértelmű esélyesei annak ellené­re is, hogy nem sikerült pótolni a hiányzó Márta Aliz játékát. Ismét egy megnyert és kézben tartott mérkőzést sikerült elveszíteni az­által, hogy az utolsó tíz percben ezúttal sem tudtak a tarjáni lá­nyok fejben is a pályán lenni. A nap krónikájához tartozik, hogy a Salgótarjáni FFC edzője, Oláh Sándor a mérkőzés után benyúj­totta lemondását. Oláh Sándor: - Hetedik éve fog­lalkozom a csapattal, kicsit elfá­radtam, úgy érzem, jelenleg már nem tudok többet hozzátenni a csapat fejlődéséhez, szükségem van a feltöltődésre. Remélem az utódom tovább folytatja az elkez­dett munkát. Kaszás Oszkár szakosztályve­zető: - Mesterünk lemondása en­gem is meglepett, de megértem őt. A csapatunk nevében is köszön­jük neki áldozatkész és lelküsme- retes munkáját, és további sok si­kert és jó egészséget kívánok neki valamennyiünk nevében. S.R. Bgy. Kábel - Pénzügyőr 26-22 (14-11) Balassagyarmati Városi Sport­csarnok, 200 néző, vezette: Koncz, Várhegyi. Bgy. Kábel: Siró - TÓTH 5/1, Kajdy 1, BIALASZEK 2, KOVÁCS K. 6/4, JAKUBECZ 10/3, Szabó A. Csere: Szukán (kapus), Specziár 1, Hortobágyi 1, Zoljánszki, Tihanyi, Demus. Edző: Kovács József. Hétméteresek: 10/8, ül. 6/5. Ki­állítások: 12 perc + 1 kizárás, ill. 14. perc. Az eredmény alakulása. 9. perc: 2-3,16. perc: 6-4,25. perc: 12-8, 40. perc: 20-14, 49. perc: 22-16,56. perc: 25-19. A mérkőzés előtti héten két át­lövőjét veszítette el a Kábel: Burg bokaszalag-húzódás, míg Horváth vírusos betegség miatt esett ki a kezdőcsapatból, volt azonban egy visszatérő, Jakubecz János szemé­lyében. A találkozó elején a fővá­rosi gárda vezetett, de csak kilenc percig. Innentől kezdve Kovácsék lassan átvették a játék irányítását, s negyedóra után már ők vezettek két góllal, sőt, a szünetig további eggyel növelték előnyüket. Fordulás után egyre jobban zárt hátul a kábeles retesz és fokozato­san növelte előnyét a hazai csapat. Egy rendkívül jó hangulatú mér­kőzésen remek szurkolói buzdítá­sának is köszönhetően a gyarmati gárda begyűjtötte a két bajnoki pontot. Kovács József: - Nagyon ke­mény és fegyelmezett védekezé­sünknek is köszönhető, hogy nyerni tudtunk. Ifi: 25-24. KANYÓ FERENC Tovább menetelt az Ipolyvece és a Karancslapujtő Labdarúgás, NB III Duna- és Mátra-csoport, 9. forduló DUNA-CSOPORT BTC Rákosmente - Ipolyvece 1-1 (0-1) Budapest, 400 néző, vezette: Laczkó (Tóth, Bimbó). BTC: Lukács - Bernáth, Zigansin, Burcsa, Földváry - Ká­dár (Bartosik T.), Győrfi (Prainer), Bartosik Cs. - Tóth (Horváth) - Kubinyi, Romanek. Edző: Weinter István. Ipolyvece: Telek - Szilágyi, Krasnyánszki, Króner, Mihály - Király (Tedás), Hodászi, Vajay, Hanzli (Szőlősi) - Fábri, Szalánszki (Varga). Edző: Bodonyi Béla. GL: Romanek, ill. Király. Sárga lap: Bartosik Cs., Romanek, ill. Szalánszki, Króner, Szilágyi. Jók: Bernáth, ill. Hanzli, Mihály, Króner, Telek. 15. perc: Szalánszki jobb oldali szabadrúgását Király közelről pör­gette a kapu jobb oldalába. 0-1. 48. perc: Hodászi a több cselt bemutató Bemáthtal szemben a tizenhatoson belül becsúszva pró­bált szerelni és a hazai játékos lá­bát találta el. A jogosan megítélt büntetőt Romanek magabiztosan a bal kapufára lőtte, ahonnan a hálóba pattant a labda. 1-1. Weinter István: - Két jól felké­szített csapat közepes színvonalú mérkőzésén igazságos döntetlen született. Bodonyi Béla: - Ez az összecsa­pás is bizonyította, hogy ha aláza­tosak vagyunk a labdarúgással szemben, nem kell félnünk senki­től. Érzéseim szerint a mérkőzés végén győzelmi esélyeink voltak. BÉLÁK GYULA További eredmények: Ikarus - Oroszlány 2-3, Mezőfalva - Sárvár- Rába FC 3-1, RAFC - Gázművek 0-7, Veresegyház - Ercsi 1-0, Döm- söd - Baracs 1-0, Esztergom - Tak­sony 2-0, Szomor-Zs. - Rojik 1-0, A bajnokság állása 1. Rákosmente 9 5 4 0 21-11 19 2. Ercsi 9 5 2 2 20-9 17 3.Ipolyvece 9 4 5 0 16-7 17 4. Veresegyház 9 5 2 2 13-14 17 5. Mezőfalva 9 4 4 1 16-9 16 6.Ikarus 9 5 1 3 23-17 16 7. Gázművek 9 4 3 2 24-16 15 8. Szomor-Zs. 9 4 3 2 15-15 15 9. Taksony 9 3 2 4 16-15 11 10. Oroszlány 9 3 2 4 10-12 11 11. RAFC 9 3 1 5 13-19 10 12. Rojik FC 9 2 2 5 15-19 8 13. Dömsöd 9 2 2 5 12-17 8 14. Sárvár R. 9 1 4 4 14-22 7 15. Baracs 9 1 2 6 7-22 5 16. Esztergom 9 1 1 7 12-23 4 MÁTRA-CSOPORT Karancslapujtő - Besenyőtelek 3-1 (2-0) Karancslapujtő, 600 néző, ve­zette: Kovács (Grenyó, Ihász). Karancslapujtő: Lázár - Szőke - Juhász, Sándor, Mikáva - Romhányi, Fodor, Balázs, Tóth (Kovács) - Muzsik, Lavaj (Szabó K.). Edző: Balga József. Besenyőtelek: Tóth B. ­Háklár, Nagy, Baranyi - Rácz, Fe­renc - Penti, Ágó, Bódi - Oláh, Mirkóczki (Baranyai). Játékos­edző: Nagy Endre. GL: Muzsik, Lavaj (2), ill. Mirkóczki. Sárga lap: Mikáva, Ba­lázs, Sándor, Szőke, Muzsik, ill. Penti, Ferenc, Bódi. Jók: Lavaj, Szőke, Fodor, Juhász, Sándor, ill. Tóth, Penti, Háklár. 14. perc: a jobb oldalon emel­gették a labdát a hazaiak, majd Romhányi két csel után megját­szotta Mikávát, aki a tizenhatos alapvonalától középre adott és az érkező Muzsik nyolc méterről, ka­pásból a hosszú sarokba lőtt. 1-0. 41. perc: Mikávától Fodor kapta a labdát, látványos csele és emelé­se után Lavaj mellel maga elé tette és ballal, 18 méterről küőtte a bal alsó sarkot. 2-0. 47. perc: a jobb oldalon Juhász cselezgetett, majd a szögletzászló közeléből szenzációs labdát ívelt az ötösnél érkező Lavajhoz, aki a bal alsó sarokba bólintott. 3-0. 57. perc: bal oldali vendég szöglet után a hazaiak röviden szabadítottak föl, a lecsorgó lab­dát Mirkóczki vágta kegyetlen erő­vel, tíz méterről a kapu közepébe. 3-1. Balga József:1A mérkőzés egé­szét tekintve megérdemelten sze­reztük meg a három pontot az igen jó játékosokból áüó ellenfe­lünkkel szemben. A gólhelyzetek kihasználásában még tovább kell javulnunk. tóth györgy További eredmények: Fegyver­nek - Vecsés 1-3, Heves - BVSC 1-1, Dunakeszi - Tápiószent- márton 2-9, Gyöngyös - Gödöüő 5-0, Szajol - Egerszalók 1-1, Kisúj­szállás - Tápiószecső 3-1. A bajnokság állása 1. Kisújszállás 9 7 1 1 23-12 22 2. Tápiószecső 9 7 0 2 29-12 21 3. Besenyőtelek 9 5 2 2 25-11 17 4. Szajol 9 4 4 1 26-15 16 5. Heves 9 5 1 3 14-13 16 6. Egerszalók 9 4 2 3 21-9 14 7. Gyöngyös 9 4 2 3 17-13 14 8. Tápiószentm. 9 4 1 4 27-18 13 9. BVSC 9 3 4 2 16-14 13 10. Vecsés 9 4 1 4 20-20 13 11. Karancsl. 9 4 0 5 14-15 12 12.Fegyvernek 9 2 0 7 16-26 6 13. Dunakeszi 9 1 0 8 944 3 14. Gödöllő 9 0 0 9 3-38 0