Nógrád Megyei Hírlap, 2001. június (12. évfolyam, 126-150. szám)

2001-06-25 / 145. szám

10. oldal - Nógrád Megyei Hírlap SPORT TÜKÖR 2001. JÚNIUS 25., HÉTFŐ Felemásra sikerült a befejezés Labdarúgás, Pannon Flax NB III Mátra-csoport, 22. forduló Fantasztikus fordulat! Labdarúgás, NB II Winner Sport-csoport Karancslapujtő - Gyöngyös 0-1 (0-1) Karancslapujtő, 350 néző, ve­zette: Hermann. Karancslapujtő: Gyetvai - Sándor, Szabó, Zsély, Tóth Sz. - Romhányi, Fodor (Cseh), Ko­vács, Zsigmond - Smelkó, Lavaj. Edző: Tóth Ferenc. Gyöngyös: Labancz - Szat­mári, Vernyik, Juhász, Szilágyi - Molnár, Szekrényes, Tóth A., Bakondi (Nagy G.) - Tóth Z., Szerdahelyi (Bartha). Edző: Majzik Zoltán. Gl: Tóth A. Kiállítva: Zsigmond (21.). Jók: Szabó, Sándor, Lavaj, ill. Szekrényes, Tóth A., Szerdahelyi, Labancz. 1. perc: Smelkó cse­lezgetett a jobb oldalon, középre adott, s Romhányi tíz méterről a hosszú alsó sarok mellé lőtt. 21. perc: a nézők meglepetésére Dani partjelző magához hívta a játékvezetőt, aki azon­nal kiállította Zsigmon- dot. (Állítólag véle­ményt nyilvánító szán­dékkal a földre köpött a partjelző előtt a játékos.) A játék újraindítása után a vendégek a kiállított játékos oldalán indítottak akci­ót, Tóth A. 22 méterről lőtt, a labda megpattant előbb Tóth Szilárdon, majd a kapus előtt is, így az a hosszú alsó sarokban kötött ki. 0-1. 30. perc: szabályosnak tűnő góltól fosztotta meg a hazaiakat Dani partjelző intése. A hazaiak jobb oldali eiőreívelésére a két lesen álló csatár nem mozdult, csak a mélységből érkező Zsély csapott le a labdára, s lőtte azt a hálóba, de felharsant a játékve­zető sípja. 42. perc: Lavaj ugratta ki a bal oldalon Kovácsot, ő kicselez­te az eléje kifutó kapust, majd kisodródott helyzetből kapura emelt, de a visszafutó Vernyik a kapufa tövétől a mezőnybe fe­jelte a labdát. 72. perc: Fodor szabadrúgása után a védők felszabadítását Sándor kapásból, 25 méterről kapura lőtte, Labancz a léc alól a kapu fölé ütötte a labdát. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a hazaiak tíz fővel is irányí­tották a játékot. A Gyöngyös het­ven percen keresztül nem tudott mit kezdeni emberelőnyével, de ügyesen őrizte megszerzett elő­nyét. A mérkőzésen a hazaiak dicséretes küzdőszelleme csak helyzeteket eredményezett, mi­vel azok rendre kimaradtak. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Tóth Ferenc: - Furcsa felfogá­sú játékvezetés mellett dicsére­tet érdemel minden pályán ma­radt játékosom. A - vélemé­nyem szerint szabályos - egyen­lítő gólunk érvénytelenítését nem tudom megfejteni. Majzik Zoltán: - Megérde­melten győztünk. TÓTH GYÖRGY Salgó Öblös - Egerszalók 1-0 (1-0) Salgótarján, Munkás út, 250 néző, vezette: Deme. Salgó Öblös-Faipar: Hegyi - Morva, Cséki, Mezei, Bornai - Kékesi (Bartha), Csatlós, Lipták (Balázs J.), Répás (Dudás) - Kő­házi, Birincsik. Edző: Simon At­tila. Egerszalók: Nagy Somogyvári, Csontos, Trenka, Kelemen - Szabó, Béres, Szabó L. (Mészáros) - Blaga (Csontos R.), Klátyik, Bercsényi. Edző: Székely Károly. GL: Kékesi. Sárga lap: Morva, Kőházi, ill. Somogyvári, Kele­men, Csontos, Mészáros, Béres. Jók: Csatlós, Cséki, Kőházi, ül. Szabó L. Trenka. 15. perc: Kékesi oldalról belőtt szabadrúgását Csatlós nagy hely­zetben, nyolc méterről a vendé­gek kapusának kezébe fejelte. 16. perc: Morva ívelt be egy szabadrúgást a vendég hevesiek kapuja elé, a labdát Birincsik csúsztatta tovább, s Kékesi ka­pásból a fölső sarokba bombá­zott. 1-0. 18. perc: Csatlós nagy erejű lövését Nagy nehezen tolta szögletre. 21. perc: jobb oldali Öblös-tá­madás végén Cséki 18 méterről lőhetett kapura, majd a kapusról kipattanó labdát Birincsik óriási helyzetben a földön fekvő egerszalóki hálóőrbe vágta. 38. perc: Kőházi indításával Kékesi léphetett ki, de óriási helyzetben nyolc méterről a ka­pu fölé lőtt. 43. perc: Csatlós indításával Birincsik léphetett ki a vendég­védők közül, 14 méterről leadott lövése azonban a léc fölé szállt. 62. perc: a vendégek végez­hettek el húsz méterről egy sza­badrúgást, amelyet Béres a fölső kapufára lőtt. 75. perc: Birincsik a bal ol­dalon kicselezte szinte az egész egerszalóki védelmet, majd Kő­házihoz játszott, aki óriási helyzetben a kapus kezébe emelt. 85. perc: a vendégek végez­hettek el bal oldalról egy szög­letrúgást, s a nagy tömörülésben Morva a gólvonalról fejelt ki egy kapu felé szálló labdát. Óriási elánnal kezdett a sal­gótarjáni csapat, korán vezetés­hez is jutottak Kőháziék, és az akarás szinte az egész félidőn át tartott. A második játékrészben egy kicsit lábra kapott a vendég- együttes, de az egész mérkőzés folyamán csak egy helyzetet tud­tak kidolgozni, míg a házigaz­dák a helyzetek sokaságát dol­gozták ki, így teljesen megérde­melten tartották otthon a három pontot. Simon Attila: - Úgy zártuk az évet, ahogy szerettük volna. Aki végignéz csapatunk összeállítá­sán, igazat ad abban, hogy büsz­kék lehetünk fiataljaink fejlődé­sére. Székely Károly: - Örülök, hogy vége van ennek a nehéz és értelmetlen bajnokságnak. S. T. J. További eredmények: Heves - Tápiószentmárton 4-0, Sorok- sár-Csepel - Kazincbarcika 1-0, Besenyőtelek - Tápiószecső 1-0, Gödöllő - Dunakeszi 1-2. A bajnokság állása 1. S-Csepel 22 14 6 2 36-12 53 2. K.-barcika 22 15 1 6 55-21 47 3. Tápiószecső 21 12 5 4 51-22 47 4. B.-telek 22 11 3 8 28-26 39 5. Dunakeszi 22 Í0 4 8 454 9 35 6. Gyöngyös 22 8 5 9 32-29 33 7. Egerszalók 22 8 4 10 35-28 31 8. Heves 22 7 4 11 33-38 30 9. Tápiószent. 21 8 2 11 244 2 30 10. Salgó Öblös 22 5 10 7 23-30 27 11. K.-lapujtő 22 4 5 13 24-50 19 12. Gödöllő 22 2 5 15 22-61 17 Megjegyzés: A 21. fordulóban elmaradt Tápiószecső Tápiószentmárton mérkőzést jú­nius 27-én, 17 órától játsszák le. A világos mezes Salgó Öblös-játékosok között nem találtak rést az egerszalókiak fotói oyuriAn tibor Budafok - Balassagyarmat 2-3 (1-0) Budafok, 300, néző, vezette: Arany T. Budafok: Balázs - Balogh (Basek), Németh, Sági, Polgár - Gaál L. (Gaál K.), Polákovics, Szi­geti, Jakab (Chnef) - Magosi, Ne­mes. Edző: Gáspár József. Balassagyarmati SE-Nógrád Volán: Szabó - Kómár (Németh T.), Kecskés, Lenkey, Rubint - Galbács, Vejmola, Mohácsi, Jele Cs. (Schuchmann) - Jele Z„ Zolnyánszki (Kmetty). Edző: Kis Károly. GL: Jakab, Magosi, ill. Németh T. (2), Kmetty. Jók: Polgár, Jakab, Németh, Polákovics, ill. az egész vendégcsapat. 10. perc: Vejmola iramodott meg a jobb szélen, visszalőtt lab­dáját Jele Csaba nyolc méterről lőtte a bal sarok mellé. 14. perc: Galbács kapott re­mek indítást Mohácsitól, kapura tört, de lövés helyett passzolni akart, s mentettek a védők. 20. perc: bal oldali hazai be­adást követően Szabó húzta le a labdát a levegőből Polákovics elől. 33. perc: jobb oldali budafoki támadást követően a tizenhato­son belül a vendégvédők több­ször is menthettek volna, de a labda Jakab elé perdült, aki nyolc méterről lőtt a jobb alsó sarokba. 1-0. 36. perc: Jele Z. passzolt Jele Cs. elé, aki már csak a kapussal állt szemben, de a védők mentet­tek előle. 50. perc: Galbács beadását Zolnyánszki lőtte kapásból a ka­pu mellé. 52. perc: Németh Tibor beadá­sát Jele Z. fejelte a léc fölé. 63. perc: a vendégvédők hibá­jából Magosi elé kerül a labda, aki a tizenhatosról kilőtte a bal sar­kot. 2-0. 67. perc: Jele Cs. passzolt Né­meth T. elé egy szabadrúgást, aki hatalmas gólt lőtt a jobb felső sa­rokba. 2-1. 71. perc: Németh hozta Jele Zoltánt óriási helyzetbe, de a csa­tár lövését a kapus a felső sarok­ból szögletre hárította. 76. perc: Jele Z. cseles szabad­rúgását Lenkey az ötösön lekezel­te, de a labdát a kapusba lőtte. 80. perc: jobb oldali vendégtá­madást követően a beadás Kmetty elé került, aki nyolc mé­terről egyből a léc alá bombázott. 2-2. 92. perc: hazai szögletrúgás­nál a budafokiak kapusa is fel­ment a balassagyarmatiak kapu­jához. A gyarmati védők hárítot­ták a beadást, majd Németh Ti­bor a félpályáról az üresen ma­radt kapuba ívelte a labdát. 2-3. Mindkét csapat győzelemre játszva, nyílt sisakkal támadva próbálta elérni az arany-, illetve a bronzéremhez szükséges győ­zelmet. A hazaiak 2-0-ás vezeté­sét követően a Balassagyarmat magasabb sebességi fokozatba kapcsolva, rengeteg helyzetet ki­dolgozva úgy erő-, mint taktikai fölénybe kerülve, a bajnokesé­lyes otthonában vívta ki a győzel­met, amely egyben a harmadik helyet, a bronzérmet is jelentette a BSE-nek. Gáspár József: - Gratulálok a Balassagyarmatnak remek játé­kukhoz. Kockáztattunk és ez saj­nos a vesztünket jelentette. Saját hibánkból vesztettük el a mérkő­zést. Kis Károly: - Annak ellenére, hogy a hazaiak vezettek 2-0-ra, végig óriási fölényben játszot­tunk, a helyzetek sokaságát dol­goztuk ki, amelyek ezúttal is ki­maradtak. A hajrában azonban kondicionális fölényünket jól használtuk ki és a hajrában ma­gunk javára fordítottuk a csatát. Gratulálok csapatomnak a bronzéremhez és szeretnék kö­szönetét mondani mindenkinek, aki segített egész év folyamán ezt elérni. JELEN ISTVÁN * 1 11 További eredmények: Kiskőrös - ESMTK 1-2, Budakalász - Kis­kunhalas 1-0, Kistarcsa - Szigetszentmiklós 2-0, Pilis- vörösvár - Baja 2-3. A bajnokság végeredménye 1. ESMTK 20 12 3 5 38-22 39 2. Dabas 20 11 3 6 45-26 36 3. BSE-N. Volán 20 10 5 5 29-17 35 4. Budafok 20 11 2 7 38-32 35 5. Kistarcsa 20 10 3 7 42-36 33 6. Szigetszentm. 20 8 5 7 34-33 29 7. Budakalász 20 7 4 9 32-36 25 8. Kiskőrös 20 7 2 11 27-39 23 9. Baja 20 6 4 10 3049 22 10. Kiskunhalas 20 6 3 11 28-32 21 11. Pilisvörösvár 20 2 6 12 18-39 12 (A Ceglédet kizárták.) Női arany, férfibronz Vízilabda, 25. férfi és 9. női Európa-bajnokság, Margitsziget Schumi: jöhet az ötvenedik! Forma-1 Európa Nagy díj, növelte előnyét a listavezető A háromszoros világbajnok, s a pontversenyt idén is maga­biztosan vezető német Michael Schumacher (Ferrari) nyer­te a Forma-l-es Európa Nagydíjat a kolumbiai Juan-Pablo Montoya (BMW-Williams), valamint a skót David Coulthard (West McLaren Mercedes) előtt. A maraneilóiak klasszisa 49. elsőségével 24 pontra növelte előnyét Coultharddal szemben. A magyar női vízilabda-váloga­tott szenzációs sikert aratva szom­baton megnyerte a budapesti Eu- rópa-bajnokságot. Faragó Tamás együttese a fináléban a legutóbbi három kontinensvetélkedő győz­tesét, Olaszországot múlta felül. Magyarország 1991 után másod­szor lett Eb-aranyérmes. A férfiak a szombati, olaszokkal szemben az elődöntőben elszenvedett vere­ség (7-8) után vasárnap fantaszti­kus játékkal megszerezték a bronzérmet. NŐK, DÖNTŐ Magyarország - Olaszország 10-8 (2-1,3-1,3-4,2-2) Margitsziget, 4000 néző, vezette: Borrell (spanyol), Margeta (szlo­vén). Az Eb végeredménye: 1. Ma­gyarország (Soós Ildikó, Szép Bri­gitta, Tiba Zsuzsanna, Sipos Edit, Kisné Dancsa Katalin, Stieber Mer­cédesz, Rédei Kata, Drávucz Rita, Valkay Erzsébet, Szremkó Kriszti­na, Pelle Anikó, Valkay Ágnes, Primász Ágnes, Tóth Andrea, Győré Anett, szövetségi kapitány: Faragó Tamás), 2. Olaszország, 3. Oroszország, 4. Görögország, 5. Hollandia, 6. Spanyolország, 7. Né­metország, 8. Franciaország. Leg­jobb játékos: Stieber Mercédesz, gólkirálynő: Primász Ágnes (14 gól), legjobb kapus: Francesca Conti (olasz). FÉRFIAK, BRONZMECCS Két győzelem után ezúttal har­madik helyen végzett az Európa- bajnokságon a magyar férfiváloga­tott. A két siker értendő az elmúlt két viadalra, no és a hazánkban ed­dig megrendezett kontinensbaj­nokságokra is. A horvátokat 12-9- re verte az együttes, ám ez inkább csak a nézőtéren okozott örömöt, a medence partján inkább még min­dig csalódott arcokat lehetett látni. A közönség jó hangulatát jelen­tősen fokozta a hölgyek remek sze­replése, és a fiúk helyett is begyűj­tött aranyérem. No, és a vasárnap is sikerrel indult, ugyanis a magyar öregfiúk 9-6-ra legyőzték a világ, pontosabban Európa többi részét képviselő válogatottat. A kissé csalódott Kásás Tamás a bronztalálkozó végén sajnálkozva beszélt arról, hogy éppen hazai me­dencében nem sikerült győzni, de ígérte talpra állnak és majd a világ- bajnokságon pótolják a most elma­radt aranyérmet. Kemény Dénes örült, hogy csa­pata magához tért az elődöntő okozta sokk után és a versenyen az egyik legjobb teljesítményét nyújt­va győzött. Elmondta: a kezdetek­től fáradtan küzdötték végig az Eu­rópa-bajnokságot, ráadásul sérülé­sek akadályozták a jobb szereplést. Talán lesz idejük a regenerálódásra a világbajnokságig. Az pedig termé­szetes, hogy a legjobb csapatok éle­tében is bekövetkezik egy kisebb hullámvölgy. S ez inkább most jöj­jön, mint majd három év múlva Athénban... Eredmények, a 3. helyért: Ma­gyarország - Horvátország 12-9 (3-1, 5-4, 4-3, 0-1). Góldobóink: Biros (3), Székely (2), Kásás (1), Vári (1), Kiss G. (1), Benedek (1), Molnár T. (1), Varga T. (1). Döntő: Jugoszlávia - Olaszor­szág 8-5. Az Európa-bajnokság végered­ménye: 1. Jugoszlávia, 2. Olaszor­szág, 3. Magyarország (Kósz Zol­tán, Szécsi Zoltán, Székely Bulcsú, Mörcz Tamás, Varga Zsolt, Kásás Tamás, Vári Attila, Kiss Gergely, Be­nedek Tibor, Fodor Rajmund, Kiss Csaba, Steinmetz Barnabás, Mol­nár Tamás, Biros Péter, Varga Ta­más, szövetségi kapitány: Kemény Dénes), 4. Horvátország, 5. Orosz­ország, 6. Spanyolország, 7. Görög­ország, 8. Szlovákia, 9. Németor­szág, 10. Hollandia, 11. Románia, 12. Franciaország. A legjobb játé­kos: Vladimir Vujasinovic (jugo­szláv), gólkirály: Alekszandr Jerisov (orosz, 21 gól), legjobb ka- pus: Francesco Attolico (olasz). ■ A rajtnál a Schumacher fivérek megtartották az edzésen kiharcolt pozíciójukat, Michael vezetett Ralf (BMW-Williams) előtt, a harmadik Montoya (BMW-Williams) volt. A negye­dik helyről induló brazil Rubens Barrichello (Ferrari) azonban beragadt, a West McLaren Mer­cedes két klasszisa, Coulthard és a finn Mika Häkkinen, vala­mint az olasz Jarno Trulli (Jordan-Honda) is megelőzte. A folytatásban M. Schumacher fokozatosan növel­te előnyét, csak öccse tudott - ő is csak viszonylag - lépést tarta­ni vele. A többiek hátránya ha­mar tíz másodperc fölé nőtt. A táv egyharmadától aztán R. Schumacher körről körre csök­kentette hátrányát, majd hosszú ideig közvetlenül testvére mö­gött autózott. Montoya is alapo­san felgyorsult, közelített a két német pilótához. így értünk el a 28. körhöz, amikor egyszerre mentek a boxba a Schumacher testvérek: Michael (8,4 mp) megőrizte előnyét Ralffal (9,7 mp) szemben, de Montoya ke­rült az élre. A versenyt az döntötte el, hogy R. Schumacher tíz másod­perces büntetést kapott, mert a boxutca után érintett egy terelő­vonalat. A BMW-Williams né­met versenyzője a negyedik helyre tért vissza. Á verseny utolsó negyedében Barrichello, M. Schumacher, Montoya és R. Schumacher is kiállt kereket cserélni, így az egy kiállással operáló Coulthard ke­rült a harmadik helyre - s a sor­rend maradt a leintésig. Európa Nagydíj (67 kör, 305,235 km), végeredmény: 1. M. Schumacher (német, Ferrari), 2. Montoya (kolumbiai, BMW-Williams), 3. Coulthard (skót, West McLaren Merce­des), 4. R. Schumacher (német, BMW-Williams), 5. Barrichello (brazil, Ferrari), 6. Häkkinen (finn, West McLaren Mercedes), 7. Irvine (ír, Jaguar), 8. de la Rosa (spanyol, Jaguar), 9. Villeneuve (kanadai, BAR- Honda), 10. Räikkönen (finn, Sauber-Petronas), 11. Fisichella (olasz, Benetton), 12. Burti (bra­zil, Prost), 13. Button (angol, Benetton), 14. Alonso (spanyol, Minardi), 15. Alesi (francia, Prost). A pontverseny állása, piló­ták: 1. M. Schumacher 68 pont, 2. Coulthard 44, 3. Barrichello 26, 4. R. Schumacher 25, 5. Montoya 12, 6. Häkkinen 9, 7. Heidfeld (német, Sauber- Petronas) 8, 8. Villeneuve, Räikkönen és Trulli (olasz, Jordan-Honda) 7-7, 11. Frentzen (német, Jordan- Honda) 6, 12. Panis (francia, BAR-Honda) 5, 13. Irvine 4,14. Alesi 3, 15. de la Rosa, Verstappen (holland, Arrows) és Fisichella 1-1. Konstruktő­rök: 1. Ferrari 94, 2. West McLaren Mercedes 53,3. BMW- Williams 37,4. Sauber-Petronas 15,5. Jordan-Honda 13,6. BAR- Honda 12, 7. Jaguar 5, 8. Prost 3,9. Benetton és Arrows 1-1. Következik: Francia Nagydíj, Magny-Cours, július 1.