Nógrád Megyei Hírlap, 2000. október (11. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-24 / 249. szám

6. oldal - Nógrád Megyei Hírlap SPORT TŰK Ö R 2000. OKTÓBER 24., KEDD Szépen búcsúztak csapataink Labdarúgó NB II Mátra-csoport, alapszakasz, 14. forduló A-csoport Világtalálkozó a palánkok alatt Kosárlabda Magyar Kapa, férfiak, a 32 közé jutásért Salgó Öblös - Borsod Volán 0-0 Salgótarján, Forgách Antal út, 400 néző, vezette: Kovács. Salgó Öblös-Faipar: Kürti - Morva, Mészáros, Szeles, Mezei - Kőházi, Kékesi, Balázs A., Birincsik - Cséki, Ács. Edző: Si­mon Attila. Borsod Volán: Róza - Drótos, Nyeste, Kundrák, Farkas - Szaniszló, Takács (Osváth), Vitelki, Soltész (Szakszón) - Varga, Lója F. Edző: Kőrössi Pál. Sárga lap: Cséki. Jók: Mezei, Szeles, Ács, ill. Nyeste, Takács, Kundrák. 45. perc: egy gyönyörű Öb­lös-támadás végén Cséki már a tizenhatoson belül járt, ám egy rossz labdaátvétel után a kapu mellé lőtt. 64. perc: Cséki középre ívelt, a jó ütemben érkező Birincsik azonnal kapura lőtte a labdát, de a vendégkapus hárítani tu­dott. 68. perc: egy miskolci sza­bálytalanságot követően 30 mé­terre a vendégkaputól Kőházi végezhetett el szabadrúgást, bombáját Róza kapus hárította. 72. perc: Kékesi ügyesen megforgatta a védőket, középre ívelt, majd a jó ütemben érkező Ács a kapu fölé fejelt. 74. perc: Szeles 17 méterről próbálkozott - a védők lába alatt elrúgva a labdát - kapuralövés- sel, a közlekedésiek kapusa ez­úttal lábbal hárított. Tapogatózó, óvatos első fél­idő után egy harcosabb, helyze­tekben és izgalmakban sokkal gazdagabb második 45 percet láthattak az „üveges" pályára kilátogató nézők. A hazai csa­pat minden tekintetben méltó ellenfele volt a tabella éllovasá­nak. Simon Attila: - Úgy érzem mai játékunkkal méltó ellenfelei voltunk az NB II-ben maradó Borsod Volánnak, második fél­idei játékunk alapján pedig akár a három pontot is megszerez­hettük volna. Kőrössi Pál: - Eredeti ter­vünk, a három pont megszerzé­se nem sikerült, de így sincs mi- ért búsulnunk. ___________s.t.j. T ovábbi eredmények: Bese­nyőtelek - Tápiószentmárton 3-0, Tápiószecső - Heves 4-0, Kazincbarcika - Kistarcsa 0-3. A végeredmény 1. Borsod V. 14 10 1 3 34-10 31 2. Kistarcsa 14 9 3 2 27-9 30 3. Tápiószecső 14 9 2 3 35-17 29 4. Heves 14 5 4 5 21-22 19 5. Tápiószentm. 14 4 4 6 26-29 16 6. Besenyőtelek 14 4 3 7 23-26 15 7. Salgó Öblös 14 4 3 7 18-27 15 8. K.-barcika 14 1 0 13 9-53 3 B-csoport Gyöngyös - Karancslapujtő 1-2 (1-2) Gyöngyös, 300 néző, vezette: Deme. Gyöngyös: Labancz - Szi­lágyi - Molnár, Nagy I G., Agócs (Juhász G.) - Nemoda, Csomós, Nagy II G., Szerdahelyi (Bakondi) - Tóth Z„ Tóth A. Edző: Péczely Szabolcs. Karancslapujtő: Oláh - Ju­hász II A., Szabó, Osgyáni (Tóth F.) - Sági, Romhányi (Miklós), Árva (Cseh), Sándor, Kovács - Fodor, Lavaj. Edző: Sipkó Sán­dor. Gl: Szerdahelyi, ill. Kovács, Romhányi. Sárga lap: Nemoda, Molnár, ill. Árva, Juhász II A., Tóth Sz. Jók: Szilágyi, ill. Oláh, Szabó, Sági, Romhányi, Kovács. 9. perc: Nagy IIG. szöktette a bal oldalon Tóth Zoltánt, aki ki­cselezte Szabót, majd a tizenha­toson belül ütközött Juhász II Attilával. Az esése tizenegyest ért, amit Szerdahelyi laposan a jobb alsó sarokba helyezett. 1-0. 26. perc: jobb oldali gyön­gyösi szabadrúgás után a labda Tóth Attilát egyedül találta a ka­pu előtt, lövése azonban gyatrán sikerült, így a vendég védők fel­szabadították. 30. perc: Nagy IIG. középről, 20 méterről lőhetett szabadrú­gást, amit Oláh biztosan fogott. 32. perc: egy labdaszerzés után Kovácsot ugratták ki a vendégek a jobb oldalon, aki rávezette a labdát a kapusra, lövését azonban Labancz spár­gázva védte. A visszapattanó labdát Kovács tíz méterről bal­lal a bal kapufa mellé helyezte. 1-1. 42. perc: a pálya közepén Ko­vács szerzett labdát a gyöngyö­siektől, középre emelt, Romhányi a büntetőterület vo­nalánál a hazai védők gyűrűjé­ben szorongatva átvette, majd félfordulat után ballal az ötösön álló kapus fölött a hosszú sarok­ba ívelt. 1-2. 51. perc: Szerdahelyi az alap­vonaltól végzett el egy szabad­rúgást, legurítását Nagy II G. 14 méterről centikkel lőtte a kapu fölé. 60. perc: Kovács ugratta ki Lavajt, aki Nemoda mellett elvit­te a labdát, majd a középső védő a tizenhatoson belül - üggyel­bajjal, másodszorra - szerelni tudta. 63. perc: Szerdahelyi 18 mé­teres lövése a bal kapufán csat­tant. 89. perc: gyorsan elvégzett szabadrúgás után Tóth Z. les­gyanús helyzetben kiugrott, lö­vésébe Oláh beleütött, majd az ide-oda pattogó labdát Szabóval közösen tisztázták. 94. perc: a hosszabbításban Csomós ugrott ki a lapujtői vé­dők között, 16 méteres lövését Oláh csak óriási bravúrral tud­ta hárítani. A sportszerű mérkőzést med­dő hazai fölény jellemezte. Las­san csordogáltak a gyöngyösi akciók, amelyeket a vendégvé­dők Oláh kapussal az élen ma­gabiztosan hárítottak. A ven­dégkontrákban szinte mindig benne volt a gólveszély, a haza­iak több védője is Lavajt őrizte, így a két ifjú, Romhányi és Ko­vács is gyakran kerülhetett hely­zetbe. Végül mindketten meg­szerezték életük első NB Il-es góljait, győzelemhez segítve ez­zel az utolsó négy meccsből hár­mat megnyerő karancslapujtői együttest. Sipkó Sándor: - Gyöngyösön nyerni akkor is nagy dolog, ha együttesük most olyan, ami­lyen. Én egyébként vesztes meccs után sem szoktam durcá­san az öltözőbe szaladni, vagy ha igen, akkor azért előtte gratu­lálok a győztes csapat edzőjé­nek. Ezen a meccsen fiatal te­hetségeink végleg nagykorúvá váltak. Gödöllő - Balassagyarmat 1-1 (0-1) Gödöllő, 300 néző, vezette: Jávorszky. Gödöllő: Kovács R. - Somo­gyi, Króner, Wendler - Berta (Kálmán), Varga (Mihácsi), Aubel (Király) Vizler, Semsei - Labanics, Kiss Z. Edző: Bodó Ist­ván. Balassagyarmati SE-Nógrád Volán: Szabó - Kómár, Lenkey, Kecskés, Nagy - Veimola, Moh­ácsi, Kmetti (Schuchmann), Jele Cs. - Baranyi, Jele Z. (Tedás). Edző: Kis Károly. Gl: Jele Cs., ill. Wendler (ti­zenegyesből). Sárga lap: Wendler, Kiss Z., ill. Kmetti, Vejmola. Jók: Kovács R., Króner, Semsei, ill. Szabó Cs., Kómár, Baranyi. 5. perc: Kmetti egyedül tört az ellenfél kapujára, de az utol­só pillanatban szerelték. 15. perc: a vendégvédelem hibája után Aubel öt méterről az oldalhálóba lőtt. 18. perc: Baranyi lépett ki a hazai védők gyűrűjéből, vissza­adott labdáját Jele Cs. hét méter­ről lőtte a hazaiak kapujába. 0-1. 25. perc: a kitörő Baranyit buktatták a tizenhatoson belül. A büntetőpontra tett labda mögé a sértett állt, ám elhibázta... 30. perc: Wendler szabadrú­gása után a kapufán csattant a labda. 40. perc: Jele Cs. tiszta hely­zetet teremtett magának a tizen­hatoson belül, de ahelyett, hogy a kapuba lőtt volna, lepasszolta a labdát és a hazai védelem fel­szabadított. 50. perc: Aubel kapu elé lőtt labdáját Labanics öt méterről fe­jelte kapu mellé. 80. perc: Kiss Z. három méte­res fejesét Szabó bravúrral tolta ki a jobb alsó sarokból. 90. perc: egy lövés Veimolán irányt változtatott, majd a játék­vezető mindenki meglepetésére a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt Wendler lőtte a kapu közepébe. 1-1. Ellentétes félidőket láthattak azok akik ezt a mérkőzést végig­nézték. A hazai csapatnak győ­zelmük esetén akár a feljutás is elérhető közelségbe kerülhetett volna. A BSE-nek az első játék­rész alapján gólokkal kellett volna megnyernie a mérkőzést, de a kihagyott helyzetek felhoz­ták a hazai csapatot, ám gólt csak az utolsó percben sikerült rúgniuk. Bodó István: - A második fél­idő alapján megérdemelten sze­reztük meg az egy pontot, de akár meg is nyerhettük volna a mérkőzést. Kis Károly: - Az első játék­részben többször is eldönthet- tük volna a mérkőzést, de több nagy lehetőséget is elszalasztot­tunk. A második félidőre felja­vultak a hazaiak és így igazsá­gos eredmény született. Gratulá­lok csapatomnak a bajnokság megnyeréséhez és a kiegyensú­lyozott teljesítményéhez. __________________________JKLKN, KAHYÓ T ovábbi eredmények: Sorok- sár-Csepel - Szigetszentmiklós 1-1, Egerszalók - Dunakeszi-Ki­nizsi 6-0. A végeredmény 1. BSE 1411 2 1 31-9 35 2. Szigetszentm. 14 9 2 3 35-19 29 3. Gödöllő 14 8 2 4 25-15 26 4. S.-Csepel 14 6 5 3 16-13 23 5. Gyöngyös 14 5 2 7 22-26 17 6. Egerszalók 14 4 1 9 25-30 13 7. K-iapujtő 14 4 0 10 19-34 12 8. Dunakeszi 14 2 0 12 12-39 6 Exkluzív SE - KNC-Fekete Sa­sok 71-81 (22-30,17-12,17-11, 15-28) Budapest, Horvát-gimnázi- um, 100 néző, vezette: Geréb, Takács. Exkluzív SE: Poór 7/3, KURUNCZKY 16, PIROS 18, KESSINGTON 16, AGOGHO 12. Csere: Primesz 2, Tóth, Mehrdad, Gondos, Lovró. Edző: Alekszender Milivojsa. KNC-Fekete Sasok: BUJIC 26, UGHY 23/9, Kiss K. 10, Kis S. 5, JAKAB 14/6. Csere: Németh 3/3, Longauer, Kovács, Soós, Vincze. Edző: Goran Mijovic. Kipontozódott: Kessington a 33., Piros a 40. percben. Az ered­mény alakulása. 3. perc: 9-7, 7. perc: 16-25,15. perc: 33-36, 26. perc: 49-46, 31. perc: 58-53, 34. perc: 62-66. A tudósítás az KENDERES! támogatásával készült A vendég KNC-Fekete Sasok NB I/B-s férfi kosárlabdacsapata a legjobb 32 csapat közé kerü­lésért lépett először pályára a Magyar Kupa ez évi küzdelmei­ben. Az ellenfél az NB Il-es baj­nokság Közép-csoportjának egyik legszínesebb és legkiszá­míthatatlanabb együttese, az Exkluzív SE volt. A házigazdák jó játékerőt képviselnek nemzetközi brigád­juknál, hiszen a Jugoszláviából áttelepült Alexander Milivojsa (korábban a Székesfehérvár és a Pécs légiósa) irányítása alatt ját­szik a nigériai Kessington (két évvel ezelőtt a Sárvár gárdáját segítette NB I/B-s tagsághoz), a francia Agogho és az arab Mehrdad. Ráadásul a találkozó­ra a svéd Ikea áruház mögött lé­vő horvát nyelvű gimnázium tornatermében került sor, itt fo­gadták a montenegrói centerrel és szerb edzővel érkezett salgó­tarjániakat. A mérkőzés hazai pontokkal kezdődött, amikre a vendégek mindig tudtak válaszolni. A Sa­sok ügyeltek arra, hogy az ele­jén ne kapjanak vérszemet a lel­kes házigazdák és a brillírozó Ughy találataival (3 perc alatt 12 pont!) hamar megmutatták: en­nek a mérkőzésnek csak ők le­hetnek a győztesei. A tarjániak irányítója azonban sérülést szenvedett, ápolásra szorult, így a nyomás erősödött a házigaz­dák részéről. Bujic és Jakab pontjaival azonban továbbra is megnyug­tató volt az előny. A második ne­gyedben a rendkívüli ugrókész­séggel rendelkező Kessington szinte korlátlan úr volt a palán­kok alatt, így egyre jobban csök­kent a Sasok előnye. Bosszantó hibák is tetézték a bajt, minek következtében átvette a vezetést az Exkluzív SE. A második és harmadik ne­gyedben mindössze 23 pontot gyártottak a Mijovic- tanítványok, így az utolsó sza­kaszt hárompontos hátrányból kezdték. Az erőszakosabb és határo­zottabb védekezés, a nagyobb tempó azonban meghozta az eredményt: az elfáradó hazaiak mellett már könnyedén szerez­ték pontjaikat a tarjániak, így a végére nem maradt izgulni való. Sima, tízpontos győzelemmel biztosították helyüket a legjobb harminckét csapat között. Sor­solás a hét közepén, a tét már a legjobb 16 hely egyike. Goran Mijovic: - Dolgozunk, építkezünk, kísérletezünk, mel­lette mellesleg nyerjük is a meccseket. Pillanatnyilag csak ennyit tudunk nyújtani. L>. Következik: KNC-Fekete Sa­sok - BB Nagykőrös NB I/B-s bajnoki mérkőzés, október 28., szombat, 17 óra, Salgótarjáni Városi Sportcsarnok. m i jjgH , WSSSS8SM 1 ül SM ggggMNI ü Ezúttal csak a hölgyek voltak „pontosak” Kézilabda NB II Északi csoport, férfiak, nők Pénzügyőr - Bgy. Kábel 32-31 (17-12) Budafok, BMTE-csamok, 100 néző, vezette: Darázsi, Szukánszki. Bgy. Kábel SE: Siró - Tas 3, GÖNDÖCS12, Kovács K. 2, Kajdy 2, Hor­váth 4, Jakubecz 8/4. Csere: Dósa (ka­pus), Zoljánszki, Specziár. Edző: Kovács József. ­Hétméteresek: 6/6, ill. 6/4. Kiállítások: 2 perc, ill. 6 perc. Az eredmény alakulá­sa. 14. perc: 8-4,27. perc: 16-9,36. perc: 19-16, 54. perc: 24-24,59. perc: 31-30. Kapkodva, idegesen kezdett a Kábel. A hazaiak is sokat hibáztak, de így is fo­kozatosan növelték előnyüket. Jakubeczék sorozatosan hagyták ki az abszolút ziccereket, így az ötgólos hátrá­nyuk nem volt reális. A második félidőt egy teljesen más ba­lassagyarmati csapat kezdte. Kőkemé­nyen védekeztek, Göndöcsöt pedig nem tudták tartani a hazaiak. Jakubecz irányí­tó játékával negyed óra alatt felzárkóztak (22-20), majd újabb kilenc percen belül egyenlítettek (24-24) a Kovács-tanítvá­nyok. A végjátékban azonban a döntő pilla­natokban ismét hibáztak a vendégek s Füstös 15 másodperccel a vége előtt be­lőtte a hazaiak győztes találatát. Kovács József: - Harmincegy gólt lőt­tünk, mégsem nyertünk. A védekezé­sünk tragikus volt, de ha támadásban jobban összpontosítunk, talán így is nyerhettünk volna. Tovább dolgozunk és igazán jók csak jövőre leszünk. Ezt a baj­nokságot tudatosan a csapatépítésre szánjuk. Ifi: 24-29. ____________________________■OW.K.F. Pilisvörösvár - St. Építők 25-23 (14-8) Solymár, 100 néző, vezette: Dudás, Réti. St. Építők KC: Kiss - MÁRTA 7/3, Kecskés, Kisbalázs, Lőrik, Petreczky 5, Rácz 3. Csere: RIBA 5, Szummer 2, Szabó S. 1, Lilinger, Szabó A., Pálfi. Edző: Szabó Attila. Hétméteresek: 5/2, illetve 4/3. Kiállítá­sok: 4 perc, ill. 14 perc + 3 kizárás (Lőrik, Kisbalázs, Márta). Az eredmény alakulá­sa. 10. perc: 7-1,20. perc: 10-4,27. perc: 12-7,39. perc: 17-13,50. perc: 21-17,56. perc: 24-21. A tarjániak megilletődötten kezdtek, míg a másik oldalon Hidasi átlövései rendre Kiss kapujában landoltak. A ven­dégtámadásoknál Pándi kapusba vagy a kapufára lőtték a labdát a tarjániak (6-1). A tizedik perctől a játékvezetők vették át a főszerepet: sorozatos ítéleteikkel súj­tották az Építőket, először Lórikét zárták ki olyan szabálytalanságért, amiért a ha- zaialmál még szabaddobást sem adtak. A félidő utolsó perceiben lőtt gólokkal azonban így is csökkentették a hátrányt a vendégek. Szünet után tovább folytatódott a nagy játékvezetői nyomás, de az Építők ennek ellenére kezdett talpra állni: jól vé­dekeztek, helyzeteiket jobban használ­ták ki és fokozatosan dolgozták le hátrá­nyukat (21-17). A mérkőzés utolsó öt perce drámai csatát hozott, mivel a házi­gazdák elfáradtak, s az Építők az 59. percben 24-23-ra felzárkózott. Sajnos egy kapusba lőtt ziccer és egy eladott lab­da egyenlítés és a vendégvezetés helyett újabb hazai gólt eredményezett, ami be­biztosította a pilisvörösváriak győzelmét. Szabó Attila: - Megilletődötten és sok hibával kezdtük a játékot, az első félidei folyamatos létszámfölénnyel nem tudtak mit kezdeni. A második félidőben talap­ra álltunk, de már csak a szoros ered­mény kiharcolására futotta. Ifi: 28-30. ___________________________ MUUCZAF1MHC ■ ■■■■■■■■■ St. Faipar - Solymár 29-24 (15-11) Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Berényi, Varga. St. Faipari FC: Csíki - Tarlósiné 3, MARCSOKNÉ 5/1, Boros 2, TARJÁNI 11/4, Márta 1, Berindán 7. Csere: Zvara (kapus), Kiss Sz., Lokotka, Kovács, Kiss B. Edző: Oláh Sándor. Hétméteresek: 5/5, ill. 5/3. Kiállítások: 6 perc, ill. 4 perc. Az ifjúsági csapat könnyed győzelme megadta az alaphangot a felnőttek mér­kőzésére is. Az ellenfél játékosállomá­nya kiváló fizikai adottságú, az NB I-et, iletve. NB 1/B-t megjárt rutinos játéko­sokra épül. Ennek ellenére egyáltalán nem ment feltartott kézzel a pályára a Faipari FC, s bár az első gólt a vendég­csapat érte el, utána azonban végig fej fej mellett halad a két gárda. Az első fél­idő vége felé rádobtak még egy lapáttal az Oláh-tanítványok, s magabiztosan vezettek. A sok eladott labda ellenére re­mek technikai megoldások szórakoztat­ták a szépszámú és nagyon lelkes kö­zönséget. A második játékrészben sikerült a megszerzett előnyt tovább növelniük Tarjániéknak, s egy igazán komoly „tró­feát”, valamint az érte járó nagyon érté­kes két pontot begyűjteni. Oláh Sándor: - Magabiztos játékkal, szigorú védekezéssel, támadásban vi­szont időnként hullámzó teljesítmény­nyel, megérdemelten nyertünk. Ez a mérkőzés a csapatmunka diadala volt, gratulálok minden játékosomnak. Ifi: 28-18. KASZÁS OSZKÁR Jakab (fehér mezben, labdával) a Sasok egyik legjobbja volt fotós archív/qyurián