Nógrád Megyei Hírlap, 2000. október (11. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-16 / 243. szám

Bajnokhoz méltó ünnep Balassagyarmaton Labdarúgó NB II Mátra-csoport, alapszakasz, 13. forduló Kmetti (középen, labdával) harcol Vargával, a csepeliek védőiével________________________________rigó tibor felvétele A-CSOPORT Salgó Öblös - Besenyőtelek 4-2 (4-1) Salgótarján, Forgách Antal út, 300 néző, vezette: Berki. Salgó Öblös-Faipar: Kürti - Morva, Mészáros, Szeles, Mikáva (ifj. Lipták) - Kőházi, Kékesi (Barta), Balázs A., Birincsik - Cséki (Balázs J.), Ács. Edző: Simon Attila. Besenyőtelek: Tóth (Vincze) - Rácz, Nagy, Henninger, Bódi, Vass, Ferencz, Oláh, Mirkóczki, Ágó, Rézműves (Baranyai). Edző: Nagy Endre. GL: Kőházi, Cséki (2), Birincsik, ill. Ferencz, Bódi. Sár­ga lap: Mészáros. Jók: Bódi, Ágó, Rézműves, ill. Birincsik, Szeles, Mészáros, Cséki. 14. perc: Kürti egy előreívelt labdát a tizenhatoson kívül elfe­jelt, de ellenfélhez került a labda és az érkező Ferencz az üres ka­puba emelt. 0-1. 20. perc: Mikáva bal oldali beadását Kőházi gyönyörűen fe­jelte a kapuba. 1-1. 21. perc: a középkezdés után a hazaiak labdát szereztek, Ba­lázs A. Csékihez passzolt, aki egy remek csellel a védőket be­csapva a kapuba lőtt. 2-1. 34. perc: Cséki jó átadást ka­pott, a középen érkező Birincsik elé tálalt, aki a kapus mellett a hálóba gurított. 3-1. 41. perc: Balázs A. a bal szé­len elvitte a labdát, majd a középreadását Cséki mellel ma­ga elé tette és közelről a kapus mellett a hálóba talált. 4-1. 90. perc: a középre került labdát Bódi egy lapos lövéssel a kapu közepébe bombázta. 4-2. A hazaiak végig fölényben játszottak az első félidőben, jó támadásokat szerveztek, azon­ban a második félidőben kicsit visszaestek. Ezáltal kiegyenlítet­tebbé vált a játék, de így is meg­érdemelten győzött az Öblös. Simon Attila: - Nagyon jó el­ső félidő után a második félidő­ben labdaszerzésben visszaes­tünk, és ez gyengébb teljesít­ményt eredményezhetett. Nagy Endre: - Ez nem a mi napunk volt. _______________________________________».T.J. T ovábbi eredmények: Fleves - Borsod Volán 0-2, Tápiószent- márton - Kazincbarcika 7-1, Kistarcsa - Tápiószecső 0-0. A 8. fordulóból bepótolt mérkőzé­sen: Tápiószecső - Tápiószent- márton 4-2. A csoport állása 1. Borsod V. 13 10 0 3 34-10 30 2. Kistarcsa 13 8 3 2 24-9 27 3. Tápiószecső 13 8 2 3 31-17 26 4. Heves 13 5 4 4 21-18 19 5. Tápiószentra. 13 4 4 5 26-26 16 6. Salgó Öblös 13 4 2 7 18-27 14 7. Besenyőtelek 13 3 3 7 20-26 12 8. K.-barcika 13 1 0 12 9-50 3 B-CSOPORT Balassagyarmat - Soroksár- Csepel 3-0 (1-0) Balassagyarmat, Nagyliget, 600 néző, vezette: Demeter. Balassagyarmati SE-Nógrád Volán: Szathmári - Kómár, Lenkey, Kecskés, Kmetty - Galbács (Veimola), Schuchmann, Mohácsi, Jele Cs. (Zolnyánszki) - Baranyi (Tedás), Jele Z. Edző: Kis Kár­oly. Soroksár-Csepel: Bálint - Varga, Elekes I., Elekes Zs., Kilik B. - Fekete, Malomsoki, Si­mon, Duzmath - Meggyesi (Váczy), Orbán (Sándor). Edző: Elekes József. GL: Baranyi, Jele Z„ Veimola. Sárga lap: Elekes I., Fekete G. Jók: az egész hazai csapat, ill. Bálint, Elekes 1., Elekes Zs. 32. perc: gyorsan elvégeztek egy bedobást a hazaiak, majd Jele Cs. helyzetfelismerése után Baranyi került gólhelyzetbe és 12 méterről, balról jobbal kilőt­te a rövid sarkot. 1-0. 70. perc: Tedást indították a bal oldalon, majd két csel után visszajátszott a felfutó Mohácsi elé, aki a büntetőterületen belül álló Jele Csabához passzolt. Ő egy csellel leültetett két védőt, majd Jele Z.-t hozta helyzetbe és tíz méterről a kapu közepébe lőtt. 2-0. 88. perc: Zolnyánszki jobb oldali szögletét Lenkey rúgta kapura, de Bálint hárított. 89. perc: Zolnyánszki nyar­galt el a bal oldalon, beadását Tedás a védőkbe rúgta, s a ki­pattanó labdát Veimola 16 mé­terről jobbal a kapuba lőtte. 3-0. Ünnepre készült a bajnoksá­got nyert balassagyarmati csa­pat. Már a kapubejáróban meg­lepetéssel fogadták a nézőket, majd a játékosok a mérkőzés fo­lyamán végig örömfocit bemu­tatva ismételten bizonyították, hogy a mezőny legjobb csapata­ként megérdemelten jutottak a bajnoki címhez. Az történt a pá­lyán, amit a balassagyarmatiak akartak, remek, kombinatív já­tékot bemutatva szórakoztatták közönségüket, majd a mérkőzés lefújását követően az őket végig remekül biztató szurkolókkal együtt ünnepelték másodosztá­lyú tagságukat. Kis Károly: - Gratulálok játé­kosaimnak, nem csak a mai, ha­nem egész féléves produkció­jukhoz. Ma igazi örömfocit mu­tattunk be és akár nagyobb ará­nyú győzelmet is arathattunk volna. Köszönöm a szponzo­rok, a szurkolók, a vezetők és mindenki segítségét, akik támo­gattak bennünket e nagyszerű eredmény elérésében. Elekes József: - Gratulálok a Balassagyarmatnak, megérde­melten nyerték a mai mérkő­zést és a bajnokságot is. Sok si­kert kívánok nekik a magasabb osztályban. K. F. Karancslapujtő - Egerszalók 2-0 (1-0) Karancslapujtő, 400 néző, ve­zette: Katona. Karancslapujtő: Gyetvai - Juhász I. A., Sági, Sándor, Ju­hász II. A. - Kovács L. (Romhányi, 52.), Fodor (Mik­lós, 85.). Tóth (Osgyáni, 60.) Árva - Szabó K„ Lavaj. Edző: Sipkó Sándor. Egerszalók: Csontos Somogyvári, Háklár, Blaga (Berecz, 79.) Kelemen - Mészá­ros, Szabó B. (Trenka, 46.) La­katos, Szabó L. - Kovács, Klátyik (Bata, 62.). Edző: Szé­kely Károly. GL: Szabó, Lavaj. Sárga lap: Fodor, ill. Kovács, Klátyik. Jók: Gyetvai, Sági, Kovács L. ill. Somogyvári, Szabó L„ Trenka. 8. perc: a hazai védelem föl­szabadított, majd Lavajhoz ját­szottak, aki a felezővonalnál egy csellel átjátszotta védőjét, befordult, kiugratta Szabó Kál­mánt, aki a tizenhatosig kifutó Csontos kapus mellett mintegy 20 méterről a bal alsó sarokba helyezett. 1-0. 36. perc: az egyre gyakoribb vendégakciók egyike után Blaga 16 méterről a jobb alsó kapufát találta el. 42. perc: óriási vendéghely­zetben Mészáros lyukat rúgott a hazai kapu előtt. 45. perc: jobb oldali vendég­akció végén az ötösnél az apró termű Lakatos kibújt Sági hóna alól, a kapura perdített, de a lab­dát Gyetvai spárgázva szögletre mentette. 80. perc: Osgyáni szöktette a kezdőkörből induló Lavajt, aki fejjel megszelídítette a labdát, majd 14 méterről ballal a léc alá bombázott. 2-0. Az utolsó hazai NB II-es mér­kőzésre meglepően kevesen vol­tak kíváncsiak Karancslapujtőn. Akik eljöttek, nagy küzdelmet láthattak: a hazaiak középpá­lyás sorát a vendégek felülmúl­ták, de a lapujtői csatársor gól- veszélyesebb volt, így megérde­melten nyerte a mérkőzést a ven­déglátó. Sipkó Sándor: - A jó játék to­vább várat magára, de játékosa­im fogcsikorgatva küzdöttek, ezért minden elismerést megér- demélnek. Székely Károly: - Sokkal töb­bet vártam csapatomtól tudás­ban és játékban is. Az eredmé­nyességre az ellenfél mutatott példát, veszélyes kontráival, góljaival. TÓTH GYÖRGY További eredmények: Szigetszentmiklós - Gyöngyös 5-0, Dunakeszi - Gödöllő 0-1. A csoport állása 1. BSE 13 11 1 1 30-8 34 2. Szigetszentm. 13 9 1 3 34-18 28 3. Gödöllő 13 8 1 4 24-14 25 4. S.-Csepel 13 6 4 3 15-12 22 5. Gyöngyös 13 5 2 6 21-24 17 6. Egerszalók 13 3 1 9 19-30 10 7. K.-lapujtő 13 3 0 10 17-33 9 8. Dunakeszi 13 2 0 11 12-33 6 Sokkoló végjáték! Kosárlabda NB I/B, férfi Piros-csoport KNC-Fekete Sasok - HospNet­Vadkakasok 70-69 (16-19, 18-21, 22-10,14-19) Salgótarjáni Városi Sportcsar­nok, 450 néző, vezette: Bagi, Mocsai. KNC-Fekete Sasok: UGHY 14, Kiss K. 7/3, Jakab 8/6, KIS S. 16/3, BUJIC 21. Csere: Longauer, Németh 4/3. Edző: Goran Mijovic. Vadkakasok: SIMON 16/6, Habuczki 2, GÓCS 17/3, Hamza 2, Takács 4. Csere: Burján 2, Rácz 4/3, Csapóczi 3/3, TÓTH 19/12. Edző: Horváth Imre. Kipontozódott: Kiss K. a 39., Simon és Hamza a 40. percben. Az eredmény alakulása. 5. perc: 9-8, 15. perc: 21-33, 25. perc: 47-45, 35. perc: 65-55. A tudósítás az KENDERESI támogatásával készült Úgy tűnik, a KNC-Fekete Sa­sok ha nyernek, csak minimális különbséggel teszik ezt - példa erre a pénteki, debreceni HospNet-Vadkakasok elleni der­bi is. Mindez persze nem gond addig, amíg megvan legalább az a bizonyos egy pont előny - ám legutóbb szinte infarktust kap­hattak a csapat szurkolói az utol­só percben... Ä csoport két újonca - ame­lyek tagjai nem is olyan régen, a tavaszi feljutási tornán már talál­koztak Salgótarjánban - fej fej mellett kezdte a találkozót, az el­ső tíz percben a hazaiak Bujic és Kis Sándor, a vendégek Simon és Gócs révén gyűjtögették pontjai­kat. A pontosság egyik gárdának sem volt erénye, így a kisszünet előtti hárompontos vendégelőny nem tűnt soknak. A folytatás annál szörnyűbb volt hazai szemmel nézve: Gócs és Tóth révén hamar tíz pont ke­rült a Sasok és a Vadkakasok kö­zé, s hiába próbálták helyenként jó játékkal csökkenteni hátrá­nyukat a Mijovic-tanítványok, a szünetre újabb három pont előnyt csikartak ki a debreceni­ek. Térfélcsere után négy perc alatt kiegyenlítettek, majd né­hány ponttal el is léptek ellenfe­lüktől a Sasok, elsősorban való­ban remek védekezésüknek, il­letve Ughy, Kis S. és Bujic pontja­inak köszönhetően. A 22 dobott és mindössze 10 kapott pontnak köszönhetően átvették a vezetést a házigazdák, sőt, az újabb két­perces szünet után volt már tíz pont is a két csapat között. Az utolsó percet 70-62-vel kezdték a csapatok, s ekkor jött a „sokk”: Mijovic edző reklamált a vendégek mesterének - szerinte - harmadik időkérése miatt, ami­ért együttese technikait kapott. A két értékesített büntető után ol­dalról a hajdúságiak hozhatták játékba a labdát, s Tóth triplája révén a különbség három pontra csökkent - s még volt 30 másod­perc. Kis S. a bedobásnál saját palánkja alatt az ellenfélhez passzolt, Gócs pedig köszönte szépen az ajándékot és bedobott egy duplát, majd gyorsan sza­bálytalankodtak a debreceniek. A közönség akkor hűlt el igazán, amikor Németh két kihagyott büntetője után - még mindig volt 11 másodperc! - Habuczkiék ve­zették fel a labdát, ám ahelyett, hogy egy biztos duplára utaztak volna, hárompontossal kísérle­teztek, ami nem sikerült, azaz maradt az egy pont a két gárda között... Két ellentétes félidőt produkál­tak a KNC-Fekete Sasok, az első két negyedben gyengén védekez­tek és pontatlanul dobtak, a foly­tatásban azonban mindkettőn javítottak. Most már csak az utol­só perc fejetlensége okozhatna bosszúságot - de az az egy pont mindent elfeledtet... Goran Mijovic: - Tudom, hogy az utolsó percben nehéz helyzet­be hoztam a csapatot, de nem va­gyok vakond, hogy mindent el­tűrjek! A győzelemnek örülök, de a játékunkban még mindig van javítanivaló. Ó.S. További eredmények: Tiszaújváros - Hódmezővásár­hely 97-57, Nagykőrös - Szedeák 62-110, MAFC - Kecskemét 91-63. A bajnokság allása 1. MAFC 2. Tiszaújváros 3. Szedeák 4. KNC-F. Sasok 5. Kecskemét 6. Vadkakasok 7. MEAFC 8. Nagykőrös 9. Hódmezővsh. 4 4 0 406-291 1.000 4 4 0 388-2981.000 43 1 402-2770.875 5 3 2 3954170.800 422336-2920.750 303196-2480.500 2 0 2149-2300.500 3 03201-311 0.500 303 182-3110.500 A Nagy Ó * benne van... Megyei Telefonkönyv - az Ön cégét is itt keresik. 2040 Budaörs, Baross u. 89. Tel.: 06 23 504 902, Fax: 06 23 504 989 Internet: www.telefonkonyv.hu , e-mail: telefonkonyv@mtt.hu Ét; i