Nógrád Megyei Hírlap, 2000. szeptember (11. évfolyam, 205-230. szám)

2000-09-04 / 207. szám

10. oldal - Nógrád Megyei Hírlap S P 0 R T T Ü K Ö R 2000. SZEPTEMBER 4., HÉTFŐ Egyetlen pontocska a hétvége termése Labdarúgó NB II Mátra-csoport, alapszakasz, 6. forduló A-csoport Besenyőtelek - Salgó Öblös 4-2 (1-1) Besenyőtelek, 200 néző, ve­zette: Kovács. Besenyőtelek: Tóth - Szil­ágyi, Nagy, Baranyai, Horváth (Rácz) - Vass, Búzái (Ferencz), Penti, Mirkóczki (Oláh) - Ágó, Rézműves. Edző: Nagy Endre. Salgó Öblös-Faipar: Lázár - Mészáros, Szeles, Mezei, Morva - Cséki, Balázs A., Kőházi, Ács (Lipták) - Birincsik, Smelkó (Kékesi). Edző: Simon Attila. Gl: Rézműves (2), Oláh, Ágó, ill. Ács, Lipták. Sárga lap: Me­zei, Szeles, Cséki. Kiállítva: Sze­les, Cséki. Jók: Baranyai, Réz­műves, ‘ Penti, ill. Balázs A., Birincsik. 17. perc: Baranyai bal oldali beadásából Rézműves passzolt az üres kapuba. 1-0. 32. perc: Cséki jobb oldali be­adását Ács emelte a kapuba. 1-1. 58. perc: egy kapuskirúgás után a labda átszállt a vendégvé­dők feje fölött, a labdára Oláh csapott le, egyből a kint álló Láz­ár fölött a kapuba emelt. 2-1. 77. perc: Rézműves szerzett labdát a támadó harmadban, majd Lázárt is kicselezve az üres kapuba gurított. 3-1. 78. perc: Lipták 25 méteres szabadrúgása a bal fölső sarok­ban kötött ki. 3-2. 85. perc: egy, a jobb oldalról átívelt labdát Ágó a hosszú ol­dalról a rövid sarokba helyezte. 4-2. A végig jó iramú, változatos mérkőzésen a vendég salgótarjá­niak két fegyelmezetlenkedő já­tékosuk miatt vesztették el a mérkőzést. Nagy Endre: - Meg­érdemelten arattunk kétgólos győzelmet. Simon Attila: - Nem a külső körülményekben, hanem saját magunkban kell keresni a hibá­kat. Ebben a két hét szünet nagy segítségünkre lehet. _________________________________________B.T. J. További eredmények: Tápiószecső - Kistarcsa 2-1, Borsod Volán - Heves 0-1, Ka­zincbarcika - Tápiószentmárton 1-5. A csoport állása 1. Tápiószecső 6 4 1 1 15-8 13 2. Kistarcsa 6 4 1 1 12-5 13 3. Borsod V. 6 4 0 2 9-6 12 4. B.-telek 6 2 1 3 11-9 7 5. Tápiószentm. 6 1 4 1 10-8 7 6. Heves 6 1 3 2 7-9 6 7. Salgó Öblös 6 1 2 3 8-14 5 8. K.-barcika 6 1 0 5 6-19 3 B-csoport Soroksár-Csepel - BSE 0-0 Soroksár, 400 néző, vezette: Vasali. Soroksár-Csepel: Bálint - Varga, Elekes I., Eíekes Zs„ Kirik - Magyar, Simon, Malomsoki, Duzmath - Megyesi (Váczy), Or­bán (Sándor). Edző: Elekes Jó­zsef. Balassagyarmati SE-Nógrád Volán: Szabó - Kómár, Lenkey, Kecskés, Nagy - Galbács (Tedás), Schuchmann, Mohácsi, Jele Cs. - Baranyi (Zolnyán- szki), Jele Z. Edző: Kis Károly. Sárga lap: Magyar. Jók: Ele­kes I., Elekes Zs., Kirik, Magyar, ill. Szabó, Kómár, Lenkey, Jele Cs. 4. perc: Kecskés 40 méteres átadással indította Jele Csabát, aki a tizenhatoson belülre érve 14 méterről ballal a bal kapufa mellé lőtt. Jele Csaba (Balassagyarmat) _______■ 6 . perc: Jele Cs. futott el a bal oldalon, beadását Galbács nyolc méterről a kapu mellé lőtte. 15. perc: Mohácsi bal oldali szögletét Lenkey csúsztatta a bal kapufa mellé. 23. perc: az első hazai hely­zetnél Magyar jobb oldali be­adását Megyesi a kaputól nyolc méterre mellel levette, majd a kifutó Szabó fölött a kapu fölé emelt. 37. perc: Jele Cs. vezette a ba­lassagyarmatiak támadását, a félpályáról indulva remekül hozta magát helyzetbe, de ami­kor már csak Bálinttal állt szem­ben, a kivetődő hazai kapusba lőtte a labdát. A kipattanót Baranyi 16 méterről hajszállal lőtte a felső léc fölé. 50. perc: hazai támadás vé­gén Megyesitől Magyar kapta a labdát a jobb oldalon, de éles szögből, 14 méterről a bal kapu­fát találta el. 56. perc: a vendégek védel­mének hibája után Meggyesi ke­rült gólhelyzetbe, de 14 méteres lövését Szabó magabiztosan mentette. 57. perc: BSE-akció végén Je­le Cs. remek cselekkel hozta magát gólhelyzetbe, de tíz-mé­teres lövését Bálint a jobb felső sarokból ütötte szögletre. 62. perc: Kómár csinált egy cselt a hazaiak tizenhatosán be­lül, de Kirik elrúgta a támaszko­dó lábát. Vasali sípja nagy meg­lepetésre néma maradt... 80. perc: Jele Cs. vezetett tá­madást a bal oldalon, átívelt a jobb oldalra, az érkező Kómár nyolc méterről a bal kapufa mel­lé helyezett. 86. perc: Mohácsi jobb oldali szabadrúgását Lenkey a kaputól nyolc méterre fejjel megcsúsz­tatta, a labda egy hajszállal ment el a jobb felső sarok mel­lett. Két jól felkészített csapat jó iramú mérkőzést játszott, rend­kívül kulturált játékot bemutat­va. A vendégeknek volt több gól­szerzési lehetőségük, amelyeket azonban sorra elhibáztak, így meg kellett elégedniük az ide­genbeli egy ponttal. Elekes József: - Úgy érzem, jó mérkőzést játszottunk a csoport listavezetőjével. Megítélésem szerint az eredmény igazságos. Kis Károly: - Mindenképpen szerettük volna a három pontot megszerezni, ezért utaztunk So­roksárra. A nagyon agresszíven és jól játszó hazaiak védekezé­sét azonban csak ritkán tudtuk feltörni, ráadásul akkor is pon­tatlanok voltunk a végjátékban. KANYÓ FERENC * 4 5 Egerszalók - Karancslapujtő 4-2 (2-2) Egerszalók, 300 néző, vezette: Fazekas. Egerszalók: Nagy Somogyvári, Csontos, Kovács J. (Klátyik, 22.), Blaga - Kelemen, Mészáros, Szabó B., Lakatos - Szabó L„ Bata. Edző: Székely Károly. Karancslapujtő: Oláh T. - Osgyáni, Sági, Kovács L. - Zsig- mond, Fekete, Juhász, Romhányi (Oravecz, 64.) Árva - Szabó K., Lavaj. Edző: Sipkó Sándor. Gl: Szabó L. (2), Mészáros, Bata, ill. Lavaj (2, egyet tizene­gyesből.). Sárga lap: Csontos, Szabó L., Mészáros, ill. Sági, Ár­va, Szabó K„ Juhász. Jók: Laka­tos, Klátyik, Szabó L„ ül. Zsig- mond, Sági, Kovács. 4. perc: Mészáros cselezge­tett, szöktette Szabó Lászlót, aki a tizenhatosnál átvette a labdát és a küépő Oláh kapus fölött a kapu közepébe emelt. 1-0. 5. perc: jobb oldalról Zsig- mond középre adott, a hosszú oldalon Szabó Kálmán átvette a ládát, tíz méterről kapura emelt. A kapus még bele tudott ütni a labdába, de a befutó Lavaj há­rom méterrőla kapuba fejelt. 1-1. 11. perc: vendégszöglet után felszabadítottak a hazaiak, majd Osgyáni a kezdőkörben Mészá­roshoz passzolt, aki megiramo­dott és a kifutó Oláh mellett a bal alsó sarokba helyezett. 2-1. 19. perc: Mészáros 17 méter­ről a felső lécet találta el. 27. perc: Somogyvári 20 méte­res lövése Oláh kapusról kipat­tant, Mészáros rácsapott, de Oláh a lövésbe lendülő egersza- lóki lábáról vetődve „lelopta” a labdát. 36. perc: egy szabadrúgást Bálához gurítottak a hazaiak, aki kilépett a védők közül, elfek­tette Oláh kapust, majd az üres kapu bal kapufáját találta el. 39. perc: Szabó K. ugrott ki a jobb oldalon, Csontos kézzel tisztázott előle. A jogosan meg­ítélt tizenegyest Lavaj a jobb al­só sarokba helyezte. 2-2. 60. perc: Lakatos futott el a jobb oldalon, beadását Bata 14 méterről rúgta a felső lécre. 68. perc: Bata ezúttal nem hi­bázott: a jobb oldalról, 22 méter­ről ballal nagy gólt lőtt a bal fel­ső sarokba. 3-2. 75. perc: bal oldali hazai be­ívelés után Szabó L. két méterről lőtt, Oláh azonban bravúrral ki­ütötte a labdát. 85. perc: Sági buktatta a bün­tetőterületen belül a kiugró La­katost. A tizenegyest Blaga mel­lé rúgta. 89. perc: Mészáros cselezge­tett a jobb oldalon, majd az alap­vonal közeléből beadott, s az ér­kező Szabó L. három méterről a kapuba helyezte a labdát. 4-2. Közepes iramú, sportszerű mérkőzésen mindkét védelem hibát hibára halmozott. A hazai együttes a gólok mellett szinte „eltörte" a kapufát, így megérde­melten nyerte meg a mérkőzést. Székely Károly: - A futball ün­nepe helyett kínszenvedés árán megszerzett győzelem. Sipkó Sándor: - A durva egyé­ni hibáink mellett a hazai kö­zéppályások meggyőzőbb játé­ka döntötte el a mérkőzést. TÓTH GYÖRGY További eredmények: Gödöllő - Dunakeszi Kinizsi 3-2, Gyön­gyös - Szigetszentmiklós 2-2. A csoport állása 1. BSE 6 5 1 0 15-5 16 2. Gödöllő 6 4 0 2 10-7 12 3. S.-Cseoel 6 3 2 1 4-2 11 4. Szigetszentm. 6 3 1 2 15-12 10 5. Gyöngyös 6 2 2 2 11-11 8 6. Egerszalók 6 2 0 4 12-14 6 7. Dunakeszi 6 1 0 5 8-16 3 K.-lapujtő 6 1 0 5 8-16 3 ■ Megvalósulhat az álom Botos László elutazhat a karate őshazájába Nagy megtiszteltetés érte a salgótarjáni Palócbrot Karate Klub versenyzőjét, a 17 éves Botos Lászlót: az 1. dános JKA-shotokanos karatékát az eddigi eredményeire tekintet­tel a Magyar JKA Karate Szö­vetség elnöke, Krepsz János 4. dános mester meghívta a szeptemberi, tokiói Shoto Vi­lágkupára. Botos László nyolcéves korától készül erre a pillanatra, eddigi pá­lyafutása során évről évre egyre kiemelkedőbb eredményeket ért el. Tavaly a Miskolcon rendezett vüágkupán a kadettek számára rendezett küzdelemben a dobogó harmadik fokára állhatott fel, ez év áprilisában pedig a nyílt Euró­pa-kupán, Budapesten kumi- tében első, katában harmadik lett. A májusi korosztályos ma­gyar bajnokságon mindkét szám­ban bronzérmes lett, júliusban a Magyar Rendőr Karate Szekció ál­tal rendezett nemzetközi edzőtá­borban vehetett részt Gödöllőn. A tábor zárásaként megrendezett millenniumi Asai Világkupán is indult, ahol a salgótarjáni ver­senyző az egyik legfiatalabb résztvevőként több fordulón sike­resen túljutva a legjobb négy kö­zé jutásért vívott küzdelemben búcsúzott a harminc ország ver­senyzőit felvonultató felnőttme­zőnytől, míg a csapatversenyben egy győzelemmel és egy vereség­gel a középmezőny elején végez­tek. A salgótarjáni Táncsics Mihály Közgazdasági és Kereskedelmi Szakközépiskola negyedéves ta­nulója nyáron meghívást kapott a válogatottól a szeptember 19-24. között Tokióban rendezendő 8. Shoto Vüágkupára is, amely a stí­lus legismertebb erőpróbája, ám az utazás és versenyzés költsége­it egyesületének kell állnia. A klub főszponzora, a Palócbrot Rt., valamint több cég és magán- személy felajánlásának köszön­hetően mostanra sikerült a hiány­zó összeget előteremteni.- Pár hónappal ezelőtt azt mondtam, hogy mie­lőbb stabü tagja szeretnék lenni a magyar válogatott­nak és a nemzetközi poron­don is minél előkelőbb ered­ményeket akarok elérni - emlékezik vissza Botos László. - Most pedig itt va­gyok egy nagy álom kapujá­ban. Jelen pillanatban úgy néz ki, hogy minden felté­telt teljesítettünk a kiutazás­hoz. A tervezett program szerint szeptember 13-án utazunk Tokióba, ahol a verseny előtt közös edzéseken veszünk részt a vendéglátóink­kal. Maga a verseny szeptember 19-e és 24-e között lesz, majd másnap utazunk haza. Lehetősé­geim függvényében most is egy jó eredménnyel szeretném meg­köszönni azt a segítséget, amit a Palócbrot Rt., a Kelet-Nógrád Com és sok más cég, valamint Salgótarján Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala, Puszta Béla polgármester, Becsó Zsolt, a Nógrád megyei közgyűlése elnö­ke és számos magánszemély nyújtott, hogy részt vehessek ezen a rangos viadalon. BALOGH TIBOR A Lombard jól pótolt Labdarúgó NB I, alapszakasz, 1. forduló A-csoport Elhalasztott mérkőzés Lombard - Sopron 2-1 (1-0) Tatabánya, 2000 néző, vezet­te: Kiss B. Lombard: Gelei - Hornyák, Szabó V„ Szalma (Cseri, 83.), Varga L. - Kiss B., Árki, Jeremejev, Kovács A. (Tüske, 72.) - Bajkusa (Kiprich 58.), Vincze I. Sopron: Borsi - Vincze G., Szabados, Salagean - Perger, Tóth M. (Takács, 65.), Somogyi, Horváth R. - Lippai (Horváth S., 81.), Preisinger (Sifter, 65.), Sira. Gl: Vincze I. (43., 75.), illetve Somogyi (93.). Sárga lap: Bajkusa, Kiprich, illetve Horváth R., Salagean, Szabados. A csoport állása 1. Győr 6 4 0 2 11-8 12 2. Dunaién 5 3 2 0 11-3 11 3. Lombard 6 3 2 1 10-7 11 4. Matáv C. 6 3 0 3 8-9 9 5. FTC 5 2 1 2 9-7 7 6. Kispest 6 1 4 1 8-7 7 7. Haladás 6 1 1 4 5-14 4 8. Nyíregyháza 6 1 0 5 3-10 3 Sikeresen rajtoltak csapataink Asztalitenisz NB II, Schmiedl- és Várkonyi-csoport, 1. forduló Férfi Várkonyi-csoport Bátonyterenyei VASK - Kalocsa 12-6 Bátonyterenye, Fáy-sportcsar- nok, 30 néző. A BVASKgyőztesei: Győré (4), Török (2), Oravecz (2), Nagy (2), Györe-Nagy és Oravecz-Sa- lamon páros. Játékos-edző: Sala­mon István. Remekül sikerült az idény­nyitó a házigazda bátony­terenyei csapatnak, valamint két új játékosának. Nagy Bálint öt esztendő után tért vissza, míg a nagyon tehetséges Török Gábort a Lőrinci csapatából sikerült le­igazolni. Mindketten lehetőség­hez jutottak a' szezonnyitón, ugyanis Salamon István játékos­edző csupán a páros mérkőzé­sekre nevezte magát. Az egyéni mérkőzések első fordulójában a magyar serdülő­ranglista nyolcadik helyezettje, Török bizonyította tehetségét, s legyőzte a vendégek kiemelke­dő képességű játékosát. Külön fejezetet érdemel Győré teljesít­ménye, aki ezen a napon nem talált legyőzőre. Nagy és Oravecz produkciójára sem le­het különösebb panasz, annak ellenére, hogy mindketten bal­szerencsés körülmények között szenvedtek vereséget. A csapat minden tagján látszott, hogy a nyáron nagyon kemény munka folyt, s ezzel feladták a leckét a szakvezetésnek, hogy ki marad­jon ki a következő mérkőzés so­rán a kezdő csapatból a BVSC otthonában megvívandó rang­adón. Női Schmiedl-csoport St. Petőfi - Kontyfa Sí 12-6 Salgótarjáni Városi Sportcsar­nok, 30 néző. Az St. Petőfi DSE győztesei: Csengén (4), Babjákné (3), Szőllősi (2), Juhász A. (1), Csen- geri-Szőllősi és Babjákné-Juhász A. páros. Edző: Juhász Imre. A mérkőzés nagyon jól indult a hosszú idő után újra az NB II- ben szereplő házigazda szem­pontjából: a két páros mérkőzés megnyerése után az első körben már 5-1-re vezettek a salgótarjá­niak. A rutinosabb hazaiak ez­után sem bíztak semmit a vélet­lenre és végül magabiztosan, nagy fölénnyel nyertek. Juhász Imre: - Úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Z.E. A salgótarjáni hölgyek fantasztikus győzelemmel mutatkoztak be a nyitó fordulóban FOTÓ G. É. S. S. Botos László utazik