Nógrád Megyei Hírlap, 2000. augusztus (11. évfolyam, 178-204. szám)

2000-08-21 / 195. szám

10. oldal - Nógrád Megyei Hírlap SPORT T Ü K Ö R 2000. AUGUSZTUS 21, HÉTFŐ Két büntetőt is elhibázott a BSE! Labdarúgó NB II Mátra-csoport, alapszakasz, 3. forduló Az olimpiák történetének legnagyobb médiaközpontjában dolgoz­hatnak a sajtó munkatársai a szeptember 15-én kezdődő sydneyi játé­kok alatt. A 40 ezer négyzetméter alapterületű létesítményben 5500 új­ságíró, illetve fotóriporter végezheti kényelmesen a munkáját. A Main Press Center négy hónapig épült és 15 millió amerikai dollár­ba került, 500 televíziókészülék és 2000 telefon segíti az újságírókat. Az épületben öt hatalmas terem is található, amelyekben egyszerre több mint 800 újságíró faggathatja a sajtótájékoztatók résztvevőit. * * * Öt nap alatt már másodszor omlott össze a sydneyi repülőtér pogy- gyászkiadó rendszere, de a szervezők szerint a berendezés bírni fogja az olimpia alatti csúcsforgalmat. Az elosztást felügyelő számítógépek egy órára álltak le, amelynek következtében 20 járat csak késéssel in­dulhatott útnak. A 25 millió dolláros rendszer szerdai hibája miatt négy repülő nem tudott időben felszállni.- Ezek a kiesések a rossz időjáráshoz vagy a későn érkező utasokhoz képest elenyésző mértékben befolyásolják a légi forgalmat. Az olimpia alatt minden rendben lesz - mondta egy illetékes. ________ ■ A salgótarjáni Vidám vásár rendezvénysorozatán belül több sportprogram is várta a mo­zogni vágyókat az elmúlt hét végén. A megyeszékhely Fő teréről induló kerékpározók tú­rájuk során Nádújfaliug és vissza kerekeztek (A Vidám vásár sportversenyeinek eredmé- nyeit egy későbbi számunkban olvashatják) fotó: gócs éva Hamed majdnem pórul járt Sanchez padlóra küldte Ko-Ko leendő ellenfelét A-csoport Salgó Öblös-Faipar - Heves 1-1 (0-0) Salgótarján, Forgách Antal út, 300 néző, vezette: Herman. Salgó Öblös-Faipar: Kürti - Mészáros, Szeles, Mezei, Morva - Birincsik, Kőházi, Balázs A., Ács - Smelkó, Cséki (Kékesi, 64.). Edző: Simon Attila. Heves: Tajti - Tari, Ötvös, Sá­gi - Somodi (Szabó, 82.), Pusoma, Vajner (Ducsai, 60.), Besenyei Zs., Nász - Czvitkovics (Lóié, 72.), Besenyei F. Edző: Balázs Tihamér. GL: Birincsik, ill. Besenyei Zs. Sárga lap: Ötvös. Jók: Morva, Mészáros, Balázs, ill. Ötvös, Sá­gi, Pusoma, Tari. 37. perc: a mélységből nagy­szerűen kilépő Ács már csak a hevesi kapussal állt szemben, ám elhamarkodottan, torony­magasan a kapu fölé lőtt. 48. perc: bal oldali vendégtá­madás végén Czvitkovics nagy helyzetben fejelt a rövid sarok mellé. 56. perc: Smelkó fejesét a he­vesi kapus kiöklözte, a labda Cséki elé került, aki higgadtan visszagurított, s az érkező Birincsik a hosszú sarokba bom­bázott. 1-0. 65. perc: ártalmatlannak tű­nő jobb oldali beadást követően az elalvó „üveges” védők gyűrű­jéből Besenyei Zs. emelkedett a legmagasabbra, fejjel kapura csúsztatott és a labda Kürti hasa alatt a hálóban kötött ki. 1-1. 90. perc: Smelkó tartotta meg nagyszerűen a labdát, majd ügyesen Kékesi elé tálalt, a fiatal csatár kilenc méterről leadott lö­vése az oldalhálóban landolt. A nagy hőség rányomta bé­lyegét a találkozóra, ahol az el­ső 45 perc során végig a házi­gazdák voltak kezdeményezőb­bek. A második játékrészben sem változott alapvetően a ko­reográfia: az Öblös támadga- tott, ám csatárai játékából hi­ányzott az átütőerő, ráadásul a szervezetten védekező vendég­védelem tagjai is szilárdan áll­ták rohamaikat. Simon Attila: - Nem csak a támadójátékunkkal, hanem a hozzáállásunkkal is komoly gondok akadtak, így nem érde­meltünk győzelmet, annak elle­nére sem, hogy helyzeteink szinte csak nekünk voltak. Balázs Tihamér: - Amiért jöt­tünk, azt ha nehezen is, de sike­rült elvinnünk. ,_________________________SIPKÓ SÁNDOR További eredmények: Bese­nyőtelek - Tápiószecső 2-3, Bor­sod Volán - Kazincbarcika 3-1, Tápiószentmárton - Kistarcsa 1-1. A csoport állása 1. Kistarcsa 3 2 1 0 6-2 7 2. Tápiószecső 3 2 1 0 74 7 3. Borsod V. 3 2 0 1 4-3 6 4. Salgó Öblös 3 1 1 1 4-5 4 5. B.-telek 3 1 0 2 54 3 6. Tápiószentm. 3 0 3 0 3-3 3 7. Heves 3 0 2 1 3-5 2 8. K.-barcika 3 0 0 3 2-8 0 B-csoport Dunakeszi - Balassagyarmat 1-2 (0-1) Dunakeszi, 200 néző, vezette: Sipeki. Dunakeszi Kinizsi: Takács - Lénárt, Schid (Bárkái), Zsihohvszki, Körösi - Dömötör, Szilvási (Pánczél), Juhász, Szuhai - Faragó (Szabó T.), Ko- valik. Edző: Híres Gábor. Balassagyarmati SE-Nógrád Volán: Szabó Cs. - Kómár, Lenkey, Kecskés, Nagy P. - Galbács, Moh­ácsi, Kmetti (Vejmola), Jele Cs. - Tedás (Schuchmann), Jele Z. Edző: Kis Károly. GL: Szabó, ill. Mohácsi, Galbács. Sárga lap: Schid, Ju­hász, Szabó, ill. Kmetti, Kecs­kés, Kiállítva: Juhász (70.). Jók: Takács, Szabó T., Lénárt, ill. Lenkey, Galbács, Nagy P. 13. perc: Nagy P. tört be a ha­zaiak büntetőterületére, ám a kaputól tíz méterre buktatták. A megítélt büntetőt Jele Z. a balra vetődő kapus mellett a jobb ka­pufa mellé lőtte. 15. perc: Kmetti indította Galbácsot, akinek jobb oldali be­adását Tedás a bal fölső sarokra fejelte, de a hazai kapus, Takács bravúrral mentett. 21. perc: Az előretörő Lenkeyt a kaputól 18 méterre felrúgták. A szabadrúgást Mohá­csi jobbal a sorfal fölött a jobb alsó sarokba csavarta. 0-1. 47. perc: Kmetti hozta gólhely­zetbe Jele Zoltánt, aki mintegy tíz méterről a bal kapufát találta teli­be. 50. perc: az első hazai gól­helyzet végén Szabó kapus re­mek vetődéssel tisztázott. 65. perc: remek akciót vezet­tek a balassagyarmatiak a pályán, amely végén Jele Z. 16 méterről a jobb kapufát találta telibe. 70. perc: Jele Cs. tört be a ti­zenhatoson belülre, ahol Juhász buktatta. A büntetőt Schuch­mann a felső kapufára lőtte. 73. perc: a vendégek egy gyors labdaszerzés után bal ol­dalt vezettek támadást, a felfutó Nagy P. balról remek labdát adott Galbácsnak, aki a védők mögé belépve tíz méterről a ka­pu bal oldalába lőtt. 0-2. 80. perc: Kovalik jobb oldali szögletét Szabó T. öt méterről a jobb alsó sarokba csúsztatta. 1-2. Az első percektől úgy tűnt, nem okozhat gondot a BSE-nek a három pont begyűjtése. A játék képe alapján ezt nagy különbsé­gű győzelemmel szerezhették volna meg, de gyenge helyzetki­használásuk miatt az eredménv kisebb különbséget mutat, mint amilyen a játék képe volt. Híres Gábor: - A gólokat egyéni hibákból kaptuk, viszont emberhátrányban is veszélye­sek voltunk az ellenfél kapujára. Gratulálok a rendkívül taktiku­san futballozó Balassagyarmat­nak a győzelemhez. Kis Károly: - Célunkat elértük, újabb három pontot gyűjtöttünk be. Az azonban elgondolkodtató, hogy két tizenegyest és legalább hat százszázalékos gólhelyzetet hibáztunk el, amely ugyan a mai napon nem bosszulta meg ma­gát, de ha céljainkat el akarjuk érni, akkor ilyen hibákat nem kö­vethetünk el. KANYÓ FERENC K.-lapujtő - Szigetszentmiklós 3-5 (2-3) Karancslapujtő, 600 néző, ve­zette: Nyikes. Karancslapujtő: Gyetvai - Sándor, Sági, Osgyáni - Zsig- mond (Árva, 69.), Fekete, Ju­hász II. A., Fodor (Kovács, 32.), Tóth (Szabó, 46.) - Romhányi, Lavaj. Edző: Sipkó Sándor. Szigetszentmiklós: Borsos - Takó, Frick, Szente - Sirmán (Joó Z„ 78.), Somogyi, Joó F„ (Balás, 73.), Mersich, Frank - Németh, Tanyi (Molnár). Edző: Székely Tibor. GL: Lavaj (2), Sági, ill. Né­meth (3), Somogyi, Sándor (ön­gól). Sárga lap: Kovács, Sági, Sándor, Romhányi, ill. Joó F., Németh, Sirmán. Jók: Romhányi, Kovács, ill. Németh, Frank, Mersics, Somogyi. 2. perc: Lavaj két csel után 20 méterről lőtt, a labda az elvető­dő kapus előtt megpattant és a léc alá vágódott. 1-0. 14. perc: a kiugró Németh sakk-matt helyzetből 14 méter­ről a kilépő Gyetvai mellett a hosszú sarokba lőtt. 1-1. 18. perc: a cselezgető Somo­gyi tisztára játszotta magát és jobb oldalról a hosszú sarokba helyezett. 1-2. 35. perc: bal oldali partdobás után Tanyi középre adott, s a menteni akaró Sándor lábáról a labda a bal felső sarokba került. 1-3. 41. perc: Lavajt sodorták el a kaputól 22 méterre. Tóth sza­badrúgása a vetődő kapusról ki­pattant, majd a gyorsan eszmélő Lavaj öt méterről a hálóba he­lyezett. 2-3. 64. perc: Kovács jobb oldali szögletét Sági 12 méterről ível- ten fejelte a kapus fölött a kapu közepébe. 3-3. 65. perc: Sándor vétett el egy labdát a tizenhatosnál. Németh rácsapott, lövésébe ugyan Gyetvai még belespárgázott, de a labda a kapufáról a hálóba pat­tant. 3-4. 78. perc: egy középről elvég­zett bedobás után Németh közé­pen kiugrott a védők közül és 15 méterről a jobb sarokba helye­zett. 3-5. Mindkét védelem gyakran hi­bázott, de emellett a mérkőzés képét a játékvezető ténykedése is jelentősen befolyásolta. A meccs szomorú statisztikája négy sérült játékos. Sipkó Sándor: - Az a csapat, amelyik hazai pályán öt gólt kap kilencven perc során, jobban te­szi, ha nem a külső körülmé­nyekben keresi a hibát. Mi le is vonjuk a konzekvenciát, de úgy gondolom, azoknak is le kelle­ne, akik öt, tizenhatoson belül kézzel leütött labdát, valamint egy lesgólt „néztek el” nagyvo­nalú lezserséggel. A mostaná­ban eluralkodó sípmesteri mun­ka ez idáig nem volt jellemző a Mátra-csoportra. Székely Tibor: -Nagyon örü­lök az idegenbeli győzelemnek, ez mindig siker. Sajnálom, hogy az élvezetes, jó iramú mérkőzés utolsó negyedórájában nem a labdarúgás dominált, addig a mérkőzésnek nem ez volt a jel­lemzője. __________________________TÓTH GYÖRGY T ovábbi eredmények: Eger- szalók - Soroksár-Csepel 0-1, Gyöngyös - Gödöllő 3-1. A csoport állása 1. BSE 3 3 0 0 9-3 9 2. S.-Csepel 3 3 0 0 4-1 9 3. Szigetszentm. 3 2 0 1 10-8 6 4. Egerszalók 3 1 0 2 6-6 3 5. Gödöllő 3 1 0 2 5-5 3 6. K.-lapujtő 3 1 0 2 4-6 3 7. Gyöngyös 3 1 0 2 5-9 3 8. Dunakeszi 3 0 0 3 3-8 0 Megvédte a Boksz Világszerve­zet (WBO) pehelysúlyú bajnoki címét a brit Prince Naseem Hamed, de majdnem ráfizetett könnyelműségére a vasárnap haj­nali, Augie Sanchez elleni profi ökölvívó mérkőzésen. A kissé nagyképűen bokszoló jemeni származású Hamedet meglepte amerikai ellenfele, aki a második menetben padlóra küld­te a címvédőt, majd nem sokkal később újra megrendítette. A sza­bályok szerint, ha valaki a padlóra kerül, akkor arra számolni kell, a vezetőbíró, Michael Ortega azon­ban elnéző volt Hameddel szem­ben. A harmadik felvonásban Sanchez újra megfogta Hamedet, de a menet közepére elfáradt és ekkor már a „Herceg” uralta a mérkőzést. A negyedik menetre Sanchez teljesen elkészült az ere­jével, belefáradt a saját maga által diktált és Hamed által felvett tem­póba. Igaz, Hamedet szabálytalan ütésért megintették, de 2:34 perc elteltével végül kiütötte kihívóját. Sanchezt biztonsági okokból nem engedték felkelni, nyakme­revítőt tettek rá és kórházba szállí­tották, ahol kiderült, hogy na­gyobb baja nincs, de agyrázkó­dást szenvedett.- Nincs ellenfelem ebben a súlycsoportban. Akárki jöhet, le fogom győzni - hangzott Hamed nyilatkozata. Az igazsághoz azonban hozzá tartozik, hogy Kovács Ko-Ko István leendő ellenfele könnyen bajba kerülhetett volna, ha Sanchez ütő­ereje és technikája sokkal jobb ál­lóképességgel párosul. A-csoport Kispest - Lombard 1-1 (0-1) Bozsik-stadion, 1000 néző, vezette: Arany. Kispest: Tóth J. - Plókai, Téger, Lőrinc, Szekeres - Dubecz, Pintér (Lipták, 73.), Szabó T. (Fűzi K., 75.), Búzás - Faragó (Torghelle, 59.), Horváth Gy. Lombard: Balogh T. - Hornyák, Szabó V., Árki, Varga Kovács A., Goncalves, Jeremejev (Letenyei, 79.), Zsivóczki (Kiss, 63.) - Bajkusa (Potemkin, 73.), Tüske. GL: Plókai (69.), illetve Jeremejev (13.). Sárga lap: Árki. Nyírség - Ferencváros 0-1 (0-1) Nyíregyháza, 6000 néző, ve­zette: Sápi. Nyírség: Celeszki - Ács, Szatke, Lilik - Turóczi (Nagy, 68.), Kondora, Dican, Karkusz - Fülöp (Bessenyei, 81.), Kulcsár, Csemijenko (Károlyi, 61.). Ferencváros: Vámosi Gólgazdag meccsek és kiállítások hét végéje Labdarúgó NB I, alapszakasz, 5. forduló Dragóner, Cheregi, Cmomarkovic - Csiszár, Kriston, Lipcsei (Gye­pes, 81.), Vén (Földvári, 68.), Kar­dos (Balog, 62.) - Horváth, Tóth. GL: Horváth (11.). Sárga lap: Ács, illetve Csiszár, Földvári. Dunaferr - Haladás 4-0 (2-0) Dunaújváros, 2000 néző, ve­zette: Bukovics. Dunaferr: Rabóczki - Mol­nár, Salamon, Éger, Kóczián - Zavadszky, Lengyel, Pomper (Bagoly, a szünetben), Nagy T. - Orosz (Tököli, a szünetben), Nicsenko (Mozgovoj 63.). Haladás: Takács T. - Nagy G., Seper, Takács B., Simon - Németh T. (Kaj, 76.), Somfalvi, Tóth P., André - Győri (Bodor, a szünetben), Reinaldo (Halmosi, a szünetben). GL: Kóczián (35.), Nicsenko (39.), Lengyel (58.), Tököli (86.). Győri ETO - Sopron 0-2 (0-0) Győr, 8000 néző, vezette: Sóthy. Győri ETO: Posza (Molnár, 25.) - Bognár, Győri, Bajusz (Böjté, 63.) - Mracskó, Erős, Kiser, Rósa, Vasas - Nagy L. (Bállá, 58.), Kenesei. Sopron: Borsi - Vincze, Sza­bados, Salagean (Sifter, 73.) - Perger, Kovács I., Tóth M., So­mogyi (Lippai, 88.), Kulcsár - Preisinger (Horváth R„ 58.), Sira. GL: Perger (68.), Sira (89.). Sár­ga lap: Erős, Bajusz, illetve Kovács I. Kiállítva: Kovács I. (45.). A csoport állása 1. Győr 2. Dunaferr 3. Lombard 4. FTC 5. Kispest 6. Matáv S. 7. Nyíregyháza 8. Haladás 1 0 4 8-6 8-3 6- 3 8-5 7- 6 5-6 3-7 4-13 A Lombard - Sopron (1. for­duló) mérkőzést szeptember 2- án, a Dunaferr - Ferencváros (2. forduló) találkozót szeptember 6-án rendezik. B-csoport Videoton - Debrecen 0-3 (0-0) Székesfehérvár, 3000 néző, vezette: Dubraviczky. Videoton: Milinte - Csordás (Szilágyi, 39.), Szalai Cs„ Lévai - Szalai T. (Csehi 61.), Fodor, Gáspár, Zombori, Németh - Föl­des, Ilea (Gyurováth, 61.). Debrecen: Fekete - Bernáth, Alekszics, Turján (Frida, 46.) - Flick, Sándor, Vadicska, Böőr, Szatmári - Kerekes (Siklósi, 75.), Bajzát (Schmidt, 52.). GL: Kerekes (51.), Schmidt (55.), Flick (79.). Sárga lap: Lévai, illetve Böőr. Kiállítva: Böőr (67.). Újpest - ZTE 5-0 (2-0) Megyeri út, 3000 néző, vezet­te: Makai. Újpest: Bíró'Sz. - Medgyesi, Urbán, Tamási, Kunzo - Ulrich (Tokody, 75.), Dvéri, Kozma, Tóth 1. (Korsós, a szünetben) - Herczeg, Orescsuk (Deme, 81.). Zalaegerszeg: Túri Kocsárdi, Strasser, Csóka, Kó­nya - Nagy L, Balog (Szabó II Zs., a szünetben), Gaál, Róth - Sabo (Babati, 69.), Waltner. GL: Urbán (34., 83. - tizen­egyesből), Dvéri (4L, 88.), Medgyesi (78.). Sárga lap: Medgyesi, illetve Gaál, Róth. Ki­állítva: Gaál (75.). Vasas - MTK 0-0 Fáy u., 3500 néző, vezette: Hajdó. Vasas: Kövesfalvi - Mónos, Juhár, Zováth, Tóth A. (Pál, 84.) - Simek (Zabos, 75.), Pető, Szili, Aranyos - Kabát, Tiber (Sowunmi, 65.). MTK: Vlaszák - Komlósi, Kuttor, Szamosi, Elek - Szilvesz­ter (Bükszegi, 80.), Madar (Buzsáky, 57.), Erős (Schindler, 75.), Fűzi - Ferenczi, Illés. Sárga lap: Sowunmi, illetve Komlósi. Nagykanizsa - Pécs 3-1 (2-1) Nagykanizsa, 2000 néző, ve­zette: Megyebíró. Nagykanizsa: Gelencsér - Pálfi, Toleszki, Svélecz (Kovács L., 80.), Zahorecz - Farkas, Popovics, Nagy Cs., Búza - Lukács (Gordian, 77.), Kocsis (Bognár, 57.). Pécs: Matus - Dienes, Földvá­ri, Kutas - Sz. Tóth (Gaál, 65.), Toldi, Szekeres, Márton, Palaczky (Varga, 65.) - Szabó Zs. (Gálffy, 65.), Király. GLNagyCs. (28., 30., 51.), il­letve Király (15. - tizenegyes­ből). Sárga lap: Zahorecz, Toleszki, illetve Toldi, Király, Sz. Tóth, Palaczky, Kutas, Matus, Szekeres. A csoport állása 1. MTK 5 4 10 13-2 13 2. Újpest 5 3 11 18-6 10 3. Debrecen 5 3 0 2 12-10 9 4. Videoton 5 2 1 2 9-10 7 5. Vasas 5 13 1 7-6 6 6. ZTE 5 1 2 2 5-12 5 7. Nagykanizsa 5 113 3-12 4 8. Pécs 5 0 1 4 3-12 1 ÖSSZEÁLLÍTOTTA: ANDÓ