Nógrád Megyei Hírlap, 2000. augusztus (11. évfolyam, 178-204. szám)

2000-08-14 / 189. szám

2000. AUGUSZTUS 14., HÉTFŐ SPORT TÜKÖR Nógrád Megyei Hírlap - 9. oldal Még 32 nap az olimpiáig Érvénytelenített Lapujtő-egyenlítés Labdarúgó NB II Mátra-csoport, alapszakasz, 2. forduló A balszélső posztján játszó ki­vételével kijelölte a sydneyi olim­piára utazó csapatát Mocsai La­jos, a magyar női kézilabda-válo­gatott szövetségi kapitánya. A még kérdéses helyért folytatott ri­valizálásban - ahogy a világhírű tréner hangsúlyozta - jelenleg Kirsner Erika előrébb tart, mint a súlyos térdsérüléséből már fel­épült, Európa-válogatott Lőwy Dóra, Kettőjük között - függetle­nül mostani „besorolásuktól” - a szeptember 7-i elutazásig tart a verseny és csak ekkor születik döntés: melyikük vehet részt az ötkarikás játékokon. Az utazók névsora. Kapusok: Farkas Andrea (ASPTT Metz), Pálinger Katalin (Győri Graboplast ETO). Mezőnyjátékosok: Kántor Anikó (Randers HK), Balogh Beat­rix (Dunaferr), Radulovics Bójám (Dunaferr), Nagy Anikó (Győri Graboplast ETO), Kökény Beatrix (Herz-FTC), Siti Beáta (Ikast Bording), Pádár Ildikó (Herz- FTC), Kulcsár Anita (Győri Grabo­plast ETO), Farkas Ágnes (Herz- FTC), Deli Rita (Hypo NŐ), Kirsner Erika (Herz-FTC), Pigniczki Krisztim (Győri Grabo­plast ETO), Zsemberyné Simics Ju­dit (Dunaferr). Tartalékok: Sugár Tímea (Herz-FTC), Brigovácz Ni­A magyar férfi vízilabda-válo­gatott a mérkőzés nagy részében emberelőnyben játszva fölé­nyes győzelmet (20-5) aratott a spanyolok ellen az Európai Nemzetek Ligája negyedik állo­másán, Kassán. A mérkőzés ötö­A-CSOPORT Ferencváros - Kispest 2-2 (1-2) Üllői út, 4000 néző, vezette: Sza­bó Zs. Ferencváros: Németh - Lakos (Csoknay, 59.), Cheregi, Kriston - Gera (Rob, 40.), Csiszár (Földvári, 73.), Lipcsei, Vén, Kardos - Hor­váth R, TóthM. Kispest: Tóth J. - Plókai, Lőrinc, Téger, Szekeres - Dubecz, Szabó T„ Pintér (Babos Á„ 69.), Búzás - Kovács B. (Torghelle, 19., Fűzi K., 79.), Horváth Gy. GL: Tóth M. (23.), Plókai (89. - öngól), illetve Plókai (22.), Hor­váth Gy. (33.). Sárga lap: Csiszár, Lipcsei, Kriston, Cheregi, illetve Téger, Szekeres, Torghelle, Babos Á. Sopron - Nyírség 2-1 (1-1) Sopron, 3000 néző, vezette: Áb­rahám. Sopron: Borsi - Vincze, Szaba­dos, Salagean - Perger, Iippai (Ko­vács I. 64.), Tóth, Somogyi, Kul­kolett (Hypo NO), Lőwy Dóra (Herz-FTC). A válogatottak e héten még klubjukban készülnek, majd au­gusztus 21-től négy napon át Héví­zen edzőtáboroznak, közben a székesfehérvári Comexi-Alcoával és a Dunaferrel edzőmérkőzést ját­szanak. Augusztus 25-27. között Ljubljanában szerepel a csapat, 29- től pedig ismét Tatán tréningez­nek a játékosok. Szeptember első három napjában Győrben a len­gyel, a szlovén és az ukrán váloga­tott lesz a vendége egy négyes tor­nának. Az olimpiára szeptember 7­én repül a Mocsai-csapat. * * * Az ausztrál monarchisták köve­telik az olimpia hivatalos program- füzetének a visszavonását, mert annak egyik szerzője a köztársasá­gi államformát dicsőíti. A brosúrá­ban egy külföldön élő író amiatt bí­rálja honfitársait, hogy azok egy ta­valyi népszavazás során megtartot­ták II. Erzsébet angol királynőt ausztrál államfői tisztségében. Ezért az országot 1901 óta a brit nemzetközösség részének tekintő monarchisták Juan Antonio Samaranchnál, a NOB elnökénél kívánnak közbenjárni a füzet mi­előbbi bezúzása érdekében. dik percében a spanyolok egyik játékosát, Pedro Gardát ütésért végleg csere nélkül kiállították. Ezek után, a találkozó hátralévő 23 percében a magyar csapat az emberelőny megjátszását gya­korolhatta - sikerrel. csár Á. (Takács 78.) - Sira, Preisinger. Nyírség: Celeszki - Ács, Szatke, Lilik - Turóczi, Kondora, Besse­nyei (Gerliczki 61.), Dican (Károlyi 77.), Karkusz - Csemijenko (Fülöp 68.), Kulcsár S. GL: Sira (34.), Preisinger (93.), illetve Szatke (20.). Sárga lap: Vincze, illetve Karkusz. Lombard - Dunaferr 1-1 (0-1) Tatabánya, 4000 néző, vezette: Sápi. Lombard: Gelei - Homyák, Szabó V., Árki, Varga L. - Zirakadze (Jeremejev, a szünet­ben), Kovács A., Goncalves, Zsivóczky (Bajkusa, a szünetben) - Nagy S„ Vincze I. (Tüske, 66.). Dunaferr: Rabóczki - Molnár, Pomper, Éger, Kiss Gy. (Kóczián, 25.) - Zavadszky (Mozgovoj, 60.), A-CSOPORT Tápiószecső - Salgó Öblös 3-1 (1-0) Tápiószecső, 200 néző, vezette: Petes P. (Jakkel J., Szlifka B.). Tápiószecső: Varró - Pessek, Müller, Szász, Simos - Németh, Majzik, Grezsák, Papp - Mészáros, Katzenbach. Játékos-edző: Katzenbach Imre. Salgó Öblös-Faipar: Lázár (Kürti) - Morva, Ács, Szeles, Me­zei - Kőházi, Mészáros, Balázs A. (Mikáva), Smelkó - Birincsik, Cséki (Kékesi). Edző: Simon Attila. GL: Grezsák, Papp, Németh, ill. Kőházi (tizenegyesből). Sárga lap: Papp, Szász. 6. perc: jobb oldali hazai táma­dás végén Morvának kellett men­tenie. 15. perc: Kőházi indította Ácsot, de egy szecsői védő mentett. 37. perc: jobb oldali beívelés vé­gén Grezsák fejelt a hálóba. 1-0. 49. perc: Birincsik jobb oldalról tálalt Smelkó elé, de a vendégjáté­kos melléfejelt. 50. perc: Mészáros 30 méteres lövését Lázár biztosan védte. 51. perc: Kőházi 18 méteres lö­vését Varró ártalmaüanította. 70. perc: Kőházi jobb oldali sza­badrúgását Müller kifejelte. ___________________ MEZEI SÁNDOR T ovábbi eredmények: Heves - Tápiószentmárton 1-1, Kazincbar­cika - Besenyőtelek 3-0, Kistarcsa - Borsod Volán 2-0. A csoport állása 1. Kistarcsa 2 2 0 0 5-1 6 2. Tápiószecső 2 1 1 0 4-2 4 3. K.-barcika 2 1 0 1 4-2 3 4. Salgó Öblös 2 1 0 1 34 3 5. Borsod V. 2 1 0 1 1-2 3 6. Tápiószentm. 2 0 2 0 2-2 2 7. Heves 2 0 1 1 24 1 8. B.-telek 2 0 0 2 0-4 0 B-CSOPORT Balassagyarmat - Gyöngyös 3-1 (0-0) Balassagyarmat, Nagyliget, 750 néző, vezette: Farkas (Laczkó, Márton). Balassagyarmati SE-Nógrád Volán: Szabó - Kómár, Lenkey, Kecskés, Nagy P. - Galbács, Kmetti (Tedás), Mohácsi (Vejmola), Jele Cs. - Baranyi, Jele Z. Edző: Kis Károly. Gyöngyös: Molnár A. - Nagy 1. G„ Szilágyi, Vona, Nemoda - Karsai (Agócs), Molnár G. (Nagy II. G.), Csomós, Szekrényes - Tóth Z„ Tóth A. (Szerdahelyi). Edző: Péczely Szabolcs. GL: Jele Z„ Jele Cs., Lenkey, ill. Tóth A. Sárga lap: Galbács, ill. Mol­nár A., Szilágyi, Szekrényes. Kiál­lítva: Baranyi, ill. Nemoda. Jók: Lenkey, Jele Cs., Jele Z„ Kómár, ill. Nagy I. G., Szilágyi, Csomós, Tóth Z. Lengyel, Bagoly, Rósa - Nicsenko (Nagy T, 85.), Tököli. GL: Vincze I. (52.), Uletve Tökö­li (19.). Sárga lap: Vincze, Jeremejev, illetve Rósa. KiálUtva: Rósa (67.). Haladás - Győri ETO 0-3 (0-1) Szombathely, 5000 néző, nézet­te: Kiss B. Haladás: Takács T. - Nagy G., Seper, Simon - Kaj (Bodor 71.), Somfalvi, Juhász, Ándre (Tóth P. 71.), Halmosi - Reinaldo (Sipos N. 71.), Győri Z. Győr: Posza - Bognár, Győri J., Bajusz - Mracskó, Kiser (Böjté 82.), Erős, Rósa (Sütöri 63.), Vasas - Nagy L. (Majchrovics 80.), Kenesei. GL: Erős (4L), Kenesei (66., 70.). Sárga lap: Juhász, ületve Kenesei, Győri J. 25. perc: Mohácsi remek labdá­jával Galbács került gólhelyzetbe, de tíz méterről mellé helyezte a labdát. 30. perc: a két Tóth keverte meg a hazai védelmet, végül Zoltán lö­vését lábbal mentette Szabó. 43. perc: hazai szabadrúgáshoz készülődtek a csapatok, amikor Nemoda megütötte Burányit, aki meglökte ellenfelét. Mindkét játé­kos mehetett zuhanyozni. 45. perc: Lenkey - Jele Z. - Lenkey akció végén utóbbi re­mekül emelt Galbács elé, de a ha­zai középpályás nagy helyzetben a kapu fölé lőtt. 47. perc: a vendégek szabadrú­gását Csomós bal oldalról lőtte a hazai kapu elé. Tóth Z. jobbról visszafejelte a labdát és az öt és fe­les bal oldali sarkánál érkező Tóth A. három méterről a hazai kapuba emelt. 0-1. 52. perc: Lenkey indításával Je­le Cs. fűtött el az alapvonalig, majd kapu elé lőtt labdáját Jele Z. öt mé­terről lőtte a hálóba. 1-1. 67. perc: Lenkey indította ismét Jele Csabát, aki egy ütközés után Molnár A. mellett lőtt a vendégek kapujába. 2-1. 75. perc: ismét Lenkey volt fő­szereplő: remekül tört előre, majd egy kényszerítőzés után a Jele Zol­tántól visszakapott labdát a kivető­dő Molnár alatt a kapu közepébe lőtte. 3-1. 85. perc: Jele Z. a kapust is ki­cselezte, de Molnár A. utolsó em­berként „elütötte” a hazai csatárt. Mohácsi tizenegyesét a vendégka­pus szögletre ütötte. A rekkenő hőségben igen lagy­matagon kezdtek az Ipoly-partiak, de a gyöngyösiek vezető gólja és az ezután végrehajtott szerkezeti át­alakítás jót tett a hazaiak támadó­játékának Olyan negyven percet produkáltak; amefyetrnárütekő percektől várt tőlük a-balassagyar­mati közönség... Kis Károly: - Az első félidőben rendkívül idegesen, kapkodva, gyengén játszottunk, ennek elle­nére voltak lehetőségeink. A várat­lanul kapott gól felébresztette a csapatot és innentől kezdve hatal­mas iramot diktálva megérdemel­ten nyertünk. Nagyon köszönöm, hogy szurkolóink vesztett helyzet­ben is mellettünk álltak, ezzel so­kat segítettek a győzelem kivívásá­ban. Péczely Szabolcs: - Fegyelme­zettebb játékkal meglepetést is okozhattunk volna a nagyszerű balassagyarmatiak ellen. KANYÓ FERENC Soroksár - Karancslapujtő 1-0 (1-0) Soroksár, 500 néző, vezette: Ka­tona (Deme, Dani). Soroksár-Csepel: Bálint - Var­ga, Elekes Zs., Elekes I., Kilik - Ma­A csoport állása 1. Győr 4 3 0 I 84 9 2. Lombard 3 2 1 0 5-2 7 3. Kispest 4 1 2 1 6-5 5 4. Dunaferr 3 1 2 0 4-3 5 5. FTC 3 1 1 1 7-5 4 6. Matáv S. 3 1 0 2 3-6 3 7. Nyíregyháza 4 1 0 3 3-6 3 8. Haladás 4 1 0 3 4-9 3 B-CSOPORT ZTE - Videoton 1-4 (0-1) Zalaegerszeg, 8000 néző, vezet­te: Kassai. Zalaegerszeg: Túri - Kocsárdi, Strasser, Róza, Kónya - Nagy, Sza­bó II. (Bonchis 46.), Balog, Róth (Gaál 64.) - Sabo (Balázs 73.), Waltner. Videoton: Milinte - Gáspár, Szalai Cs., Lévai - Szalai T., Fodor, Csató (Csordás, 20.), Zombori, gyár (Malomsoki, 71.), Simon, Váczy (Fekete G., 51.), Sándor L. - Orbán, Sárközi (Kovács T., 55.). Edző: Elekes József. Karancslapujtő: Oláh - Sándor A., Sági, Osgyáni - Zsigmond, Fe­kete, Kovács, Fodor, Tóth (Romhányi, 29.) - Szabó (Árva, 46.), Lavaj. Edző: Sipkó Sándor. GL: Elekes I. Sárga lap: Sándor L, Simon, ill. Romhányi, Sági, Sán­dor. Jók: Elekes I., Elekes G., Kilik, Simon, ill. Oláh, Romhányi. 15. perc: Fekete lába alatt elcsú­szott a labda, Simon kapásból, 16 méterről lőtt, de Oláh szögletre tisztázott. 21. perc: egy hazai szögletet kö­vetően Orbán nyolc méterről ka­pura emelt, Oláh a jobb felső sa­rokból ütötte a labdát a kapu fölé. 24. perc: jobb oldalról szabad­rúgást ívelhetett a lapujtőiek kapu­ja elé a Soroksár, az érkező Elekes I. Ságü elnyomva, nyolc méterről lőtt a bal felső sarokba. 1-0. 33. perc: bal oldali szöglet után három méterről rúgtak kapura a hazaiak, de Oláh óriási bravúrral közbe tudott vetődni. 46. perc: egy újabb vendég­szöglet után Sági tíz méterről cen­tikkel fejelt mellé. 55. perc: Fodor lövése pattant meg egy védőn, ami alig kerülte el a kaput. A szögletből Sági fejelt ka­pura, a kipattanó labdát Fekete új­ból rálőtte, de a védők ismét szög­letre tisztáztak. 66. perc: a vendégvédőkről ki­pattanó labdát a hazaiak 20 méter­ről ráemelték, de Oláh óriási bra­vúrral védett. 79. perc: Kovács szerelte védő­jét, majd az alapvonalig vezette a labdát, ahonnan visszafelé be­adott, s a pontosan érkező Fekete tíz méterről a hálóba fejelt. Óriási meglepetésre Deme partjelző lest jelzett. K ............... 8 2. perc: Kovács 25' méteres szabadrúgását Bádint látványos ve­tődéssel fogta. Elekes József: - A gólhelyzetek alapján nagy arányú győzelmet kellett volna áramunk, ehelyett ki­szenvedtük a győzelmet. Sipkó Sándor: - Egy félidőnyi előnyt adtunk szolid képességű el­lenfelünknek, s ez sajnos meg­bosszulta magát. ____________________ TÜTHQYŐRQY T ovábbi eredmények: Szigetszentmiklós - Dunakeszi Ki­nizsi 4-1, Gödöllő - Egerszalók 4-1. A csoport állása l.BSE 2 2 0 0 7-2 6 2. S.-Csepel 2 2 0 0 3-1 6 3. Gödöllő 2 1 0 1 4-2 3 4. Egerszalók 2 1 0 1 6-5 3 5. Szigetszentin. 2 1 0 1 5-5 3 6. K.-lapujtő 2 1 0 1 1-1 3 7. Dunakeszi 2 0 0 2 2-6 0 8. Gyöngyös 2 0 0 2 2-8 0 ■ Németír T. - Földes, Ilea (Csehi 46.). GL: Waltner (85.), illetve Gáspár (2.), Földes (53., 81.), Lévai (84.). Debrecen - Nagykanizsa 3-0 (1-0) Debrecen, 4000 néző, vezette: Hanyecz. Debrecen: Fekete - Bemáth, Aleksic, Turján, Szatmári - Flick, Sándor (Schmidt, 64.), Vadicska, Böőr- Kerekes, Bajzát. Nagykanizsa: Gelencsér - Pálfi (Koller, a szünetben), Toleszki, Svélecz (Kovács, 57), Zahorecz - Farkas, Popovics, Nagy Cs., Usvat (Mikler, 57.) - Lukács Z., Kocsis. GL: Bajzát (39., 47), Kerekes (54.). Sárga lap: Sándor, Aleksic, il­letve Pálfi, Usvat, Kocsis. Pécs - Vasas 1-3 (0-0) SPORTTURMIX BB KÍSÉRLETEZ Bicskei Bertalan szövetségi ka­pitány az egyes játékelemek gyakorlását tartja a legfonto­sabbnak a szerdai, Ausztria elle­ni barátságos labdarúgó-mérkő­zésen. Az olaszok elleni, szep­tember 3-i világbajnoki selejte­ző előtt szeretnének még né­hány játékelemet gyakorolni, ami elképzelhető, hogy az ered­ményesség rovására megy. HALÁLOS BALESET Halálos közúti balesetet szenve­dett Pedro Lavoura, a portugál bajnokságban szereplő Sporting Braga venezuelai labdarúgója. A baleset, amelyben Lavoura két fiatal utasa is életét vesztette, az ország északi részén, Oliveira do Bairróban történt. Pedro Ricardo Bandarra Lavoura, aki az elmúlt bajnokság elején érke­zett a Bragához, 26 évet élt. O'LEARY LEEDSBEN? David O'Leary hatéves, 10 mil­lió fontos szerződés megkötésé­re készül az angol labdarúgó­bajnokságban szereplő Leeds Uniteddel. Ha a felek valóban aláírják a kontraktust, ő lesz a legjobban fizetett vezető edző a Premier League-ben. PLAY BOYAJÁN LAT Hatalmas fogásra készül a világ­hírű Playboy férfimagazin: 200 ezer dollárt ajánlottak a labdarú­gó David Beckhamnek és felesé­gének, a popénekesnő Victoria Adamsnek, hogy közösen szere­peljenek egy aktfotósorozaton. Beckham és Posh Spice már ta­lálkozott is Los Angelesben a magazin vezetőivel. TOTÓEREDMÉNYEK 1. Bremen - Cottbus 3-11 2. Kaiserslautern - Bochum 0-12 3. Leverkusen - Wolfsburg 2-01 4. Freiburg - VfB Stuttgart 4-01 5. Hamburg -1860 München 2-2 x 6. Bayern M.-Hertha BSC 4-11 1 7. Frankfurt - Unterhaching * 8. Schalke 04-l.FC Köln 9. Ahlen - St. Pauli 3-6 2 10. M.-gladbach - Saarbrücken 0-0 x 11. Fürth - Chemnitz 4-11 12. Reutlingen - Mainz 3-21 13. Mannheim - Aachen 3-01 +1. Manchester United - Chelsea 0-2 2 * Lapzártánk után ELHUNYT LAKY Életének 89. évében elhunyt Laky Károly, az 1964-es tokiói olimpián aranyérmes magyar vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya. Megalapozója volt a BVSC mai napig sikeres szak­osztályának, aktív részese a Szőnyi úti uszoda építésének, a válogatottat 1964-ben olimpiai bajnoki címig vezérelte. Temeté­séről később intézkednek. ■ Pécs, 2000 néző, vezette: Hanacsek. Pécs: Matus - Kutas, Földvári, Dienes - Gálffy, Toldi, Sz. Tóth (Osztermájer, 75.), Palaczky (Gaál, 75.), Szekeres - Márton, Király (Szabó Zs., 57). Vasas: Kövesfalvi - Tóth A., Juhár, Pető - Mónos, Polonkai (Simek, 50.), Szili, László (Aranyos, 82.), Tóth N. - Kabát, Sowunmi (Pál, a szünetben). GL: Márton (83.), illetve Simek (51.), Kabát (70., 11- esből), Szili (80.). Sárga lap: Palaczky, illetve Szili, Mónos, Simek. Az MTK Hungária - Újpest összecsapás lapzártánk után ért véget. A csoport állása l.MTK 3 3 0 0 11-1 9 2. Újpest 3 2 1 0 124 7 3. Videoton 4 2 1 1 9-7 7 4. Debrecen 4 2 0 2 9-10 6 5. Vasas 4 1 2 1 7-6 5 6. ZTE 4 1 2 1 5-7 5 7. Pécs 4 0 1 3 2-9 1 8. Nagykanizsa 4 0 1 3 0-11 1 ÖSSZÁLUTOTTA: ANDÓ Discobulus a neve, és az ausztrál-görög oktatásfejlesztési szövetség (AHEPA) nevű szerve­zet megbízásából készült el a képen látható, CD-I emezt formáló szobor, amit augusztus 13- án lepleztek le a sydneyi Olimpiai parkban. A hét méter átmérőjű szobor - amely olíva- és ciprusfák között áll majd - felállítói szándékai szerint egyszerre jelképezi az ősi olimpiai esz­mére utaló régi sporteszközt, a diszkoszt és a XXI. század emberének életében egyre fonto­sabb szerepet játszó CD-t. A szobor nem az első és egyetlen ilyen jellegű alkotás, amelyet az AHEPA közreműködésével állítanak: a szövetség két másik olimpiai városban, Atlantá­ban és Athénban is tervezi az olimpiai széliemet hirdető, köztéri műalkotások létrehozását. Gólzápor emberelőnyben Plókai megoldotta a Fradi pontproblémáját Labdarúgó NB I, alapszakasz, 4. forduló I