Nógrád Megyei Hírlap, 2000. április (11. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-10 / 84. szám

2000. Április 10., hétfő SPORT T Ü KÖR Nógrád Megyei Hírlap - 9. oldal Mátranovákon nagyott botlott a (volt) listavezető Labdarúgó megyei I. osztály, 20. forduló A fehér mezes jobbágyiak küzdelmes meccsen győzték le a Héhalmot. Az Ipolyvece botlásával a Jobbágyi két hét után újra az első he- lyen áll a táblázaton___________________________________________________t_ ________________fotó! oócs éva I fi: 3-0. Jobbágyi - Héhalom 2-0 (1-0) Jobbágyi, 300 néző, vezette: Kese R. Jobbágyi: Őri - Pásztor, Oláh Cs. (Smid), Molnár M., Batta, Bognár, Egyed, Bíró, Tari, Kisbáb, Molnár K. (Szabó G.). Edző: Balga József. Héhalom: Bangó Z. - Lőrincz, Csorba Cs., Farkas, Fe­kete R., Jakus (Kiss Gy.), Proxa, Csorba A., Berki B„ Kiss Cs., Fe­kete Sz. (Horváth Z.) Edző: Szil­ágyi Albert. Gl: Egyed, Szabó G. Sárga lap: Batta, ül. Berki B. Alacsony színvonalú, sport­szerű mérkőzésen csak a ven­dégek lelkesedése volt dicsérhe­tő. Balga József: - Az ilyen mér­kőzéseken gyarapodnak az ősz hajszálak az edzők fején. Szilágyi Albert: - Erre a mér­kőzésre a célkitűzésünk a tisz­tes helytállás volt, ezt teljesítet­tük. Gratulálok az ellenfélnek. Ifi: 1-1. B. J. Szécsény - Berkenye 1-2 (0-1) Szécsény, 200 néző, vezette: Békési. Szécsény: Vikor - Búzás, Varga Z., Puruczki, Molnár, Kuris P., Percze (Vincze), Sü­megi, Szolik, Varga F. (Hajnal), Geczkó. Edző: Bérczy József. Berkenye: id. Szúnyogh - Lichy, Genzelmann, ifj. Szúnyogh, Lepsényi, Urbán (Sárvári), Hugyecz F., Sipicki, Hesz (Bálint), Perger, Géczi. Edző: Germann József. GL: Molnár (11-esből), ill. Géczi, Perger. Sárga lap: Süme­gi. Kiállítva: Sümegi. Az egységes csapat benyo­mását keltő és jól küzdő vendé­gek nagy meglepetést okozva rászolgáltak a győzelemre. Bérczy József: - Semmit nem tettünk annak érdekében, hogy számunkra kedvező eredmény alakulhasson ki. A látottak alap­ján az eredmény meglepő, de sajnos teljesen reális. Germann József: - Saját csa­patom ma még nekem is kelle­mes meglepetést okozott. Tud­juk azonban, hogy ezzel a há­rom ponttal még nem értük el a célunkat. Iß: 6-1. ___________ BARTUS ATTILA V illtesz - Nagylóc 3-3 (2-1) Diósjenő, 100 néző, vezette: Ágoston. Villtesz: Horváth - Monos­tori, Vanda, Tóth, Gere, Hekli, Szabó (Varga J.), Józsa, Hanzel, Varga S., Schmittinger. Játékos-edző: Józsa Csaba. Nagylóc: Csampa - Makkai, Horváth, "Püporka, Sándor (Kürtösi), Kelemen, Mátyás, Keviczki, Csontos (Guti), Oláh S., Oláh T. Játékos-edző: Oláh Sándor. GL: Vanda (2), Monostori, ill. Mátyás, Oláh S„ Oláh T. Sár­ga lap: Makkai, Csontos, Igazságos eredmény szüle­tett. Józsa Csaba: - Hazai pályán sajnos háromszor „támasztot­tuk” fel az ellenfelünket. Oláh Sándor: - Jó iramú mérkőzésen kellemes hétvégét szereztünk közönségünknek. Ifi: 3-0. GERDA GYULA St. Acél - Kazár 2-0 (1-0) Salgótarján, Kohász Stadion, 200 néző, vezette: Zsély. St. Acél: Szikora - Kira, Sze­les, Jávori (Németh Cs.) - Váradi (Géczy), Fancsik, Tábori, Fülöp, Palkovics - Tőzsér, Bódi (Bo­tos). Edző: Horváth Gyula. Kazár: Schott - Horváth, Krajer, Kovács - Szternácsik, Ja­kab, Berki, Bornai, Kakuk - Fóris, Haga (Hársi). Edző: Csőri József. GL: Bódi, Tőzsér. Horváth Gyula: - Bár gyenge helyzetkihasználással, de végre megéreztük a győzelem ízét. Csőri József: - A kapu előtt határozottabb hazaiak megérde­melten nyertek. THGY Kisterenye - Nagybátony 3-0 (1-0) Kisterenye, 500 néző, vezette: Komjáti. Kisterenye: Csányi - Nánási, Susán, Szarka, Valet - Kis Z. (Kis G.), Maksó V., Komódy, Griffaton - Tarlósi (Szomszéd), Lóié. Játékos-edző: Babcsán József. Nagybátony: Nagy - Gaz­dag, Kecskés A., Orosz 1., Veres (Cserényi) - Kecskés B., Kovács, Orosz A. (Osváth), Verebélyi, - Horváth (Almási), Szabó. Játé­kos-edző: Verebélyi Attila. GL: Griffaton (2), Lóié. Babcsán József: - Az ered­ménnyel elégedett vagyok, de a játékkal nem. Verebélyi Attila: - A mai na­pon gólhelyzetig sem jutottunk, ezért a vereség megérdemelt. Gratulálok az ellenfélnek. Ifi: 1-1. BABA Mátramindszent - Mátraterenye 3-2 (1-1) Mátraminszent, 450 néző, ve­zette: Molnár. Mátramindszent: Csohány - Balogh G. (Nagy), Herczeg, Bakos, Orosz T., Balogh Z., Orosz P„ Chován, Kovács I T. (Szőke), Teleki, Kovács II T. Edző: Szabó László. Mátraterenye: Juhász - Rács, Tóth, Kunstár, Maruzs, Csikós Á., Nádasdi, Bodor, Mátyus, Zsigmond, Csorba (Csi­kós L.). Játékos-edző: Mátyus Sándor. GL: Orosz P„ Kovács II T„ Chován, ill. Mátyus, Csikós Á. Sárga lap: Teleki, Balogh Z„ Ba­kos, ill. Nádasdi. Kiállítva: Maruzs, Tóth. Szabó László: - Kemény, fér­fias küzdelemben a csereként beállt rutinos Szőke szólója el­döntötte a három pont sorsát. Mátyus Sándor: - A jobb cseresorral rendelkező hazai csapat a 94. percben kerekedett fölénk. Ifi: 2-1. __________ TÓTH M átranovák - Ipolyvece 4-0 (2-0) Mátranovák, 400 néző, vezet­te: Kiss Gy. Mátranovák: Reviczki - La­katos B„ Kerényi, Králik, Csikós G. - Tóth T., Pintér, Stark, Gulyka - Mánczos (Lakatos R), Garami (Almádi). Játékos-edző: Stark János. Ipolyvece: Őri - Szilágyi, Orgoványi, Mihály, Bozsó, Pin­tér, Hodászi, Lukács, Szalánszki, Szőllősi, Szlonkai (Hámori). Edző: Tóth Ferenc. GL: Králik (2, egyet 11-es­ből), Pintér, Gulyka. Sárga lap: Mánczos Stark, ill. Szalánszki, Hodászi, Szilágyi, Pintér. Salakos pályán, kitűnő játék- vezetés mellett, ilyen arányban is megérdemelten nyert a hazai csapat a nagyképű vendégek el­len. Stark János: - Jól játszó csa­patom ellen a (volt) listavezető­nek esélye sem volt. Tóth Ferenc: - A vereségből tanultunk, ennek ellenére gra­tulálok játékosaimnak, hogy ezt a „mocskos” játékvezetést 90 percen keresztül fegyelme­zetten elviselték. Ifi: 1-0. S. J. Bércéi - Kisbágyon 1-4 (0-2) Bércéi, 300 néző, vezette: Szabad. Bércéi: Boldizsár - Szarvas, Szabó, Kaposvári, Csurka, Ko­vács, Kökény, Gáli, Mészáros (Rafael), Dobrocsi, Tamaskovics. Játékos-edző: Gönczöl János. Kisbágyon: Nagy A. - Gódor, Jenei, Turányi, Kodák, Makó, Kresák, Hóvári, Burik (Kurunczi), Laczkovich, Polyóka (Hasznosi). Edző: Jeck Ferenc. GL: Gáli, ill. Laczkovich (3), Kresák. Kiállítva: Szarvas. Az idény leggyengébb és legrosszabb játékával szenve­dett súlyos vereséget a hazai csapat. Gönczöl János: - Gyengén játszottunk, így megérdemelt a vendégek győzelme. Jeck Ferenc: - Ilyen arány­ban is megérdemelten nyer­tünk, ma jó napot fogtunk ki. Ifi: 3-4. KARABA LÁSZLÓKÉ Totóeredmények 1. Leverkusen-Dortmund 3-1 1 2. Stuttgart-Wolfsburg 2-5 2 3. Hertha - Frankfurt 1-0 1 4. Schalke - Kaiserslautern 1-2 2 5. Duisburg - Freiburg 1-2 2 6. Udinese - Inter 3-0 1 7. Bologna - Juventus 0-2 2 8. Cagliari-Verona 0-1 2 9. Lazio - Perugia 1-0 1 10. Lecce - Roma 0-0 X 11. Piacenza-Bari 2-1 1 12. Reggina-Venezia 1-0 1 13. Milan - Fiorentina lapzártánk után +1. Newcastle-Chelsea 1-2 2 Egy, csak egy legény... Az ifj. Tóth J., Tóth I. páros nyerte a Vili. Champion Esztergom Rallye-t Magabiztos hazai siker Kézilabda, NB II Északi csoport, férfiak A bajnok Kiss Ferenc kiválása ellenére is nyílt, izgalmas ver­senyt hozott az idei ralibajnokság nyitófutama, a VIII. Champion Esztergom Rallye. A győzelmet az első osztályban az ifj. Tóth János, Tóth Imre duó szerezte meg. Egy jó és egy rossz hírrel kezdő­dött a pénteki nap. A jó: csütörtök este megegyezett Túri Tamás egy­kori és mostani csapatvezetője, így a kiváló kezű pilóta mégiscsak rajt­hoz állhatott az idénynyitón egy Corolla WRC-vel. A rossz: nem raj­tolhatott el a Mol Rallye Team páro­sa, ifi. Angyalfy Károly és Büki Ernő autója, a pótlólag rendelt Ford WRC ugyanis több hiányosság mi­att nem kapott gépkönyvet. Több ezer ember szorongta vé­gig az esztergomi Prímás-szigeten a péntek délutáni prológot, amely bár nem számított bele a verseny­be, hatalmas érdeklődésre tartott számot. A leggyorsabb az ifi. Tóth J., Tóth I. duó volt egy Corolla WRC-vel, mögöttük a Tuti, Papp és az Érdi, Varga kettősök értek célba. A szombati nap hét gyorsaságiján is hasonló volt a leosztás, a hét gyorsaságiból Tóthék négyet, Turiék hármat nyertek, a nap vé­gén pedig ifj. Tóth, Túri, Érdi és Bú­tor volt a sorrend. Vasárnap hat­szor ifj. Tóthék bizonyultak a leg­gyorsabbnak (igaz, egyszer Erdiékkel holtversenyben), míg a zárószakaszt Turiék abszolválták leggyorsabban, ez azonban már nem befolyásolta a dobogósok he­lyezését. A negyedik - és az F2 cso­port győztese - Bútor és Táborszki lett, megelőzve a tizedik helyről az ötödikre felkapaszkodó Hideg, Tajnafői kettőst. Az N-csoportban a Vízin, Csökő duó diadalmaskodott a Tagai T„ Tagai R. és Martin, Doromby párosok előtt. Megyénk versenyzőinek fele­másan kezdődött a verseny {Vincze Mártonnak és Szigeti Zoltánnak úgy se, mert autójuk nem érkezett meg), majd legtöbbjüknek gyorsan be is fejeződött. Az első osztályúak közt a salgótarjáni Szabó Szabolcs, Somogyi Pál (Honda Maruzs Racing Team, Honda Civic) kettős a kilencedik lett a prológon, majd kategóriájuk negyedik legjobb ide­jét autózták az első gyorsaságin, ám a másodikon búcsút inthettek a versenynek, mivel a Honda jobb el­ső futóműve - anyaghiba miatt - el­törött. Ennél is pechesebb volt a H- csoportban versenyző ipolytamóci Bozó Barnabás, Miklós Szabolcs (VAZ-Gaz, Lada VFTS) duó, akik az első gyorson elektromos hibával küszködtek, majd a másodikon a differenciálmű végleg megállásra késztette őket. A nógrádi színeket az Aschenbrenner György, Percze Nán­dor (Laky Club, Suzuki Swift) pá­ros mentette meg, a szécsényi navi­gátor és sofőrje a verseny legna­gyobb meglepetését szolgáltatva 1300 köbcentis Suzukijával abszo­lútban az igen előkelő 16., F2-cso- portban az ötödik, kategóriájában az első helyen zárt. A másodosztályúak közül a ba­lassagyarmati Suba Egon és Ákos (Váci Autó SE, Skoda Favorit) nem sokáig élvezhette (belülről) a gyor­saságik izgalmát, mert már az első szakasz elején eltört a Favorit jobb első féltengelye, vélhetően anyaghi­ba miatt. A Janusch Péter, Kocsis Zoltán kettős (Intermotor, Suzuki Swift) szintén idő előtt fejezte be az esztergomi száguldást. I. osztály, abszolút végered­mény: 1. ifj. Tóth J., Tóth I. (Toyo­ta Corolla WRC), 2. Túri, Papp (To­yota Corolla WRC), 3. Érdi, Varga (Subám Impreza WRX), 4. Bútor, Táborszki (Ford Escort Maxi), 5. Hideg, Tajnafői (Toyota Celica GT- 4), 6. Vízin, Csökő (Subám Impreza LP1), 7. Tagai T„ Tagai R. (Mitsubishi Lancer Evő V), 8. Bu­dai Béla, Budai Beáta (Mitsubishi Lancer Evő V), 9. Fülöp, Ferencz (Skoda Octavia Kit Car), 10. Mar­tin, Doromby (Mitsubishi Lancer Evő IV), ... 16. Aschenbrenner György, Percze Nándor (Laky Club, Suzuki Swift). Bútor és Vízin autóját szabályta­lannak találták, mindketten felleb­beztek B. osztály, abszolút sorrend: 1. Varga, Molnár (Suzuki Swift), 2. Zagyva, Balogh II. (Honda Civic), 3. Tobak, Vidáts (Skoda Favorit). a.á. Bgy. Kábel - Mogyoród 28-22 (10-8) Balassagyarmati Városi Sport­csarnok, 100 néző, vezette: Mol­nár, Pék. Bgy. Kábel: TÖRÖK - Géczy, Göndöcs 3, JAKUBECZ 8/5, Dira 2, HORVÁTH 6, TAS 4. Csere: Dósa (kapus), Bencze 3, Kovács K., Ju­hász 2, Zolnyánszki. Edző: Kovács József. Hétmáeresek: 5/5, illetve 6/2. Kiállítások: 2 perc, illetve 4 perc. Az eredmény alakulása. 12. perc: 6-3,15. perc: 8-4, 37. perc: 15-12, 44. perc: 19-14,52. perc: 23-18,57. perc: 27-20. A múlt heti, váci vereség után az eltiltott Bődy nélkül is kötelező volt a hazai győzelem. A Kábeles agresszíven és főleg gyorsan kezd­te a játékot, igen kemény küzde­lem alakult ki. A hazai csapat Jakubecz remek átlövéseivel veze­tett, Török ismét bravúrokat muta­tott be a kapuban, így a félidő kö­zepére elhúzott a házigazda. A fél­idő végéig főleg a jó védekezés mi­att szoros maradt az eredmény. A második félidő első tíz percé­ben a vendég Boskó parádézott: négy gólt lőtt zsinórban 15-14-re felzárkóztatva a Mogyoródot, Ko­vács-mester érezte a veszélyt, s azonnal időt is kért. Áttért ember­fogásra a pályaválasztó és széttör­delték Pest megyeiek játékát. Tö­rök ismételten bizonyította, hogy remek kapus, hiszen egymás után négy hétméterest védett, ziccere­ket fogott. Elől Horváth remek átlö- vés-góljaival ötre nőtt a Kábel elő­nye. Ekkor itt szokás szerint meg is nyugodtak az Ipoly-partiak és szebbnél-szebb gólokat lőttek, míg a Mogyoród csak erőlködött. A mérkőzés végén mutatott játék továbbfejlesztve Abonyban siker­hez vezethet. A Kábel végig kézben tartotta az irányítást, egy percig sem vitás biztos győzelme. 15-14-nél Jakubecz labdaszerzése és gólja fordulópont vöt, Tas és Török telje­sítménye pedig élményszámba ment. Kovács József: - Kötelező házi feladatot oldottunk meg az eddigi­eknél jobb játékkal. Védekezésben és támadásban is előreléptünk, bár előbbit tovább kell javítani, ha újabb sikereket akarunk. KANYÓ Vendégeknek állt a hét vége Röplabda, NB II Keleti csoport, nők, rájátszás Salgótarjáni RK-MEAFC 0:3 (-7, -7,-15) Salgótarjáni Városi Sportcsar­nok, 50 néző, vezette: Péterfy, Zalánfi. Salgótarjáni RK: Gulyásné, Karnis, Kövesdi, Pusnik, Pintér, Szikszai. Edző: Mátrai István. Hazai ponttal indult a találko­zó, majd átvették a vezetést a mis­kolciak, de tartották velük á lépést az SRK hölgyei. A fordulópont a játszma közepén következett be, amikor zsinórban tizenegy pontot szereztek a borsodiak, elsősorban házigazdáik rossz nyitásfogadása miatt. A második játékrész elején ismét fej-fej mellett haladt a két gárda, majd 6-9-nél ismét a vendé­gek legjobbja, Stramszky állt a nyi­tósarokba, s hat pontjává „kiszer- váta” csapatának az újabb játsz­magyőzelmet. A harmadik szett­ben tanúsította a legnagyobb ellen­állást a tartalékos ságótarjáni csa­pat. 9-6-ná úgy tűnt, akár a játsz­magyőzelem sem elérhetetlen, ám újabb bosszantó hibák következ­tek a háónál és mezőnyben egy­aránt, így az Avas-ájiak mehettek haza diadámasan. Mátra István: - Egész héten a nyitást és a nyitásfogadást gyako­roltuk, most mégis kritikán aluli voltak e játékelemeink. Ifi: 2:3. A vasárnap késő délutáni össze­csapáson: Salgótarjáni RK - Nyír­egyházi TK 0:3 (-17, -18, -20). ANDÓ