Nógrád Megyei Hírlap, 2000. április (11. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-03 / 78. szám

2000. ÁPRILIS 3., HÉTFŐ SPORT TÜKÖR Nógrád Megyei Hírlap - 7. oldal Két helyszínen is a (talaj)víz volt az úr Labdarúgó megyei 1. osztály, 19. forduló Nagybátony - St. Acél 1-1 (0-1) Nagybátony, 350 néző, vezet­te: Pádár. Nagybátony: Nagy - Orosz I., Osváth, Kovács - Szabó, Verebélyi, Kecskés A., Orosz A., Kecskés B. - Simon, Hadusovszki. Játékos-edző: Verebélyi Attila. St. Acél: Szikor - Kira, Sze­les, Jávori - Ajtai (Váradi), Fancsik, Tábori, Kongorácz, Palkovics (Géczy) - Botos, Tő- zsér (Oláh). Edző: Horváth Gyu­la. GL: Kecskés B., illetve Kongorácz. Sárga lap: Simon, il­letve Kongorácz, Ajtai, Szeles, Kira. Jó iramú, színvonalas mér­kőzést játszott egymással a két nagy múltú együttes. Mindkét oldalon akadtak kínálkozó lehe­tőségek, ám azokat a csatárok rendre elpuskázták. Összessé­gében reálisnak mondható vég­eredmény született. Verebélyi Attila: - Ismét hát­rányból sikerült felállnunk, a helyzeteket tekintve nyernünk kellett volna. Horváth Gyula: - Közelebb álltunk a győzelemhez. Ifi: 5-0. KÉTES Kazár - Bércéi 1-1 (1-0) Kazár, 200 néző, vezette: Tóth I. Kazár: Schott - Hársi, Krájer, Kovács Gy., Kakukk - Bornai, Nagy, Haga (Jakab Z.), Berki - Kovács V„ (Horváth), Fóris. Edző: Csóri József. Bércéi: Boldizsár - Szarvas, Gáli, Kökény, Kaposvári - Mé­száros, Csurna (Rafael) Kovács, Gönczöl - Dobrocsi, Tamaskovics. Játékos-edző: Gönczöl János. GL: Fóris, illetve Kökény. Sárga lap: Fóris, Kovács V., illet­ve Gönczöl, Kaposvári. Jók: Hár­si, Kovács Gy., Fóris, Nagy, illet­ve senki. Csóri József: - Helyzeteink alapján mindenképpen győzel­met érdemeltünk volna. A játé­kosaim hozzállásával viszont maximálisan elégedett vagyok. Gönczöl János: - Ezért az egy pontért is nagyon megszen­vedtünk, nagyon gyenge napot fogtunk ki. Ifi: 0-3. FEKÉCS ZOLTÁN Nagylóc - Jobbágyi 2-6 (1-4) Nagylóc, 300 néző, vezette: Ludányi. Nagylóc: Csampa - Makkai, Horváth, Keviczki R., Guti - Keviczki G. (Csontos), Kelemen, Mátyás, Kürtösi - Puporka, Oláh T. Játékos-edző: OJáh Sándor. Jobbágyi: Őri - Pásztor, Oláh, Molnár M., Sánnány (Sza­bó G.) - Bognár, Schmid, Bíró, Tari (Zsély) - Kisbali, Molnár K. (Here). Edző: Balga József. GL: Oláh T., Keviczki R„ il­letve Molnár K. (2), Bíró (2), Kisbali, Szabó G. Sárga lap: Makkai, illetve Pásztor, Schmid, Zsély. Jók: senki, illetve Pásztor, Bíró. Tovább tart a mélyrepülés a nagylóciaknál, ezúttal a megyei első osztály egyik legjobb csapa­ta ellen szenvedték végig a mér­kőzést. Rácz Jenő: - Jobb csapattól nem szégyen kikapni. Balga József: - A látottak alapján győzelmünk teljesen megérdemelt. Ifi: 2-2. STREHÓ BERTALAN Mátraterenye - Mátranovák 4-4 (2-2) Mátraterenye, 600 néző, ve­zette: Gombos. Mátraterenye: Juhász - Baranyi, Rács, Tóth Zs„ Bo­dor -. Kunstár, Csorba (Csikós L.), Csikós Á., Nádasdi Zsigmond, Smelkó. Játékos­edző: Mátyus Sán­dor. Mátranovák: Reviczki - Csikós G., Kerényi, Králik, Pintér - Gulyka (Lakatos R), Tóth T. (Lakatos B.), Stark, Garami - Mánczos, Csikós A. Játékos-edző: Stark János. GL: Zsigmond (2), Smelkó (2), ill. Garami (2), Mán­czos (2). Sárga lap: Pintér, Gulyka. Kiállítva: Baranyi, ill. Csikós A. (mindket­tő a 75. percben). Jók: Smelkó, Zsigmond, Tóth Zs., ill. Kerényi, Králik, Garami, Mánczos. Végig jó iramú, gólokban gazdag mérkőzést láthatott a szépszámú közönség. Az ered­mény igazságosnak mondható. Mátyus Sándor: - Elől és há­tul is gólképesnek bizonyul­tunk, de sajnos ez is kevés volt a végső sikerhez. Gratulálok a fi­úk küzdőszelleméhez. Stark János: - Gratulálok a játékosaimnak, hogy ezen a ne­héz talajon kétszer is kétgólos hátrányból talpra tudtunk állni. Ifi: 2-4. GECSE ISTVÁN Ipolyvece - Villtesz 2-0 (1-0) Ipolyvece, 350 néző, vezette: Gordos. Ipolyvece: Dobos (Őri) - Szilágyi, Orgoványi, Szlonkai, Mihály (Lukács) - Konderla, Pintér, Hodászi, Szalánszki - Kovács (Hámori), Szőllősi. Edző: Tóth Ferenc. Villtesz-Diósjenő: Orbán - Monostori, Vanda, Tóth, Gere - Hekli (Horváth), Hanzel, Józsa, Sztupák (Gerda) - Varga, Schmittinger. Játékos-edző: Józsa Csaba. GL: Szőllősi, Szalánszki. Sárga lap: Tóth. Jók: Dobos, Orgoványi, Szőllősi, ill. senki. Tóth Ferenc: - Nem játszot­tunk jól, de egy „infarktus-gya­nús” mérkőzésen megszereztük a kötelező győzelmet. Szá­munkra most ez volt a legfonto­sabb. Józsa Csaba: - Becsületes küzdelemben a jobbik a csapat győzött. Ifi: 3-0. _____ FRANKÓ GÁBOR Be rkenye - Mátramindszent 0-1 (0-0) Berkenye, 100 néző, vezette: Balázs F. Berkenye: id. Szúnyogh - Genzelmann, ifj. Szúnyogh, Géczi, Súlyán (Sipiczki) - Pergel (Bálint), Hugyecz F„ Urbán (Hesz), Lovas - Lepsényi, Lichy. Edző: German József. Mátramindszent: Csohány - Balogh G. (Balogh Z.), Herczeg, Gulyás (Bakos), Kun - Chován, Orosz P„ Bartkó, Orosz T. - Teleki, Kovács (Nagy). Edző: Szabó László. GL: Teleki. Sárga lap: Géczi, ill. Orosz R, Bartkó, Chován. Ki­állítva: Lovas, ill. Kun, Bartkó, Chován. German József: - A vendé­gek hetven percen át létszámfö­lényben játszhattak a góliszony­ban szenvedő csapatommal szemben, ami elég is volt a győ­zelmükhöz. Szabó László: - Irreális tala­jon a körülményekhez képest egy jó iramú mérkőzésen sike­rült nyerni a lelkesen és jól ját­szó hazai csapat ellen. Gratulá­lok a játékosaimnak és a Berke­nyének sok sikert kívánok. Ifi: elmaradt. GENZELMANN A bajnokság állása 1. Ipolyvece 2. Jobbágyi 3. Mátramindsze 4. Szécsény 5. Mátranovák 6. Kisterenye 7. Villtesz 8. Nagylóc 9. Nagybátony 10. St. Acél 11. Bércéi 12. Berkenye 13. Kisbágyon 14. Mátraterenye 15. Héhalom 16. Kazár 19 15 2 2 70-21 47 19 15 1 3 67-22 46 19 13 2 4 52-24 41 18 12 2 4 34-16 38 19 9 6 4 48-35 33 18 9 3 6 48-36 30 19 9 2 8 49-33 29 19 7 5 7 41-41 26 19 7 5 7 32-36 26 19 6 5 8 30-37 23 19 6 5 8 2941 23 19 4 5 10 3345 17 18 5 1 12 2540 16 19 4 2 13 32-63 14 18 3 3 12 2046 12 19 0 2 17 19-91 2 A Kisbágyon - Szécsény és a Héhalom - Kisterenye összecsa­pások a pályák használhatatlan­sága miatt elmaradtak. Nyögvenyelős győzelemmel a csúcsra Kosárlabda, NB II Északi régió, férfiak Vendégként nem megy... Kézilabda, NB II Északi csoport, férfiak KNC-Fekete Sasok - MEAFC-ME 93-92 (49-47) Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 120 néző, vezette: Demjén, Jobbágy. KNC-Fekete Sasok: Longauér 11/3, UGHY 20/12, Kelemen 14, Kovács 5, KIS S. 19. Csere: Kiss K. 11, Vincze 2, Horváth 6/6, Klug 5. Edző: Dáni­el Tamás. Kipontozódott: Kovács a 37. percben. Az eredmény alakulása. 5. perc: 11-11, 10. perc: 29-23, 15. perc: 35-34, 25. perc: 56-55, 30. perc: 65-70, 35. perc: 69-79. A tudósítás az KENDERESI támogatásával készült Legutóljára 1998 decemberében a Magyarország - Oroszország férfi Eb-középdöntőn volt olyan forró a hangulat a salgótarjáni sportcsar­nokban, mint a szombati összecsa­pás utolsó másfél percében. A rájátszás „felsőházának” első és második helyezettje is meglehető­sen sok hibával kezdte az összecsa­pást, rengeteg eladott labda és pa­lánk alatti bizonytalanság borzolta a hazai és a vendégszurkolók idegeit is. A listavezető tarjániak egy kétper­ces megingást leszámítva végig ve­zettek, igaz, többnyire csak egy-két ponttal. Fordulás után egészen a 30. per­cig nem sokat változott a játék képe: elsősorban Kis S„ Ughy és Kiss K. ré­vén gyűjtögették pontjaikat a Sasok, igaz, hasonló arányban kaptak is a miskolciaktól... Fél óra elteltével azonban a korábbinál is gyengébb védekezést mutattak be a Dániel-ta- nítványok, ráadásul a támadások vé­gén is hol pontatlanok, hol pechesek voltak, így tíz pontra, sőt, egyszer e fölé (70-82) nőtt a vendégek előnye. Az utolsó percben Ughy és Horváth újabb hárompontosaival, majd Klug duplájával 92-92-re mó­dosult az állás, amikoris - kb. fél m4sodperccel a vége előtt - szabálytalankodtak a vendé­gek. Kis S. a két megítélt bünte­tőből az elsőt értékesítte, s bár ezután még a vendégek hoz­hatták játékba a labdát, pontot nem szereztek. A KNC-Fekete Sasok joggal ünnepelhettek, hiszen bebiztosították első he­lyüket a rájátszásban is. Harminckilenc percig egy csapkodó, kimondottan ala­csony színvonalú mérkőzést láthatott a publikum, akiknek kedvét a meccs utolsó negyedé­ben egyre dagadó vendégelőny is el­rontotta. Az utolsó 60 másodperc­ben azonban megrázta magát az addig bágyadtan játszó Sas-had, s taktikus játékkal kiharcolták a aszámukra oly' fontos győzelmet. Ez, ám sajnos csakis ez dicsérendő ezen a mérkőzésen. Dániel Tamás: - Nem játszottunk jól, de a fiúk tízpontos hátrányban is kimásztak a gödörből. Elismerés ne­kik ezért. ó. s. Sárospatak - Bgy. Justitia 80-72 (32-37) Sárospatak, 100 néző, vezette: Demjén, Jobbágy. Bgy. Justitia: Lovászi 11/3, Kenyeres 13/9, KOLTÁNY1 20, Simon 10, Demeter 8. Csere: Farkas 10. Játékos-edző: dr. Major Árpád. Az eredmény alakulása. 5. perc: 9-5, 10. perc: 20-13, 15. perc: 28-25, 25. perc: 46-43, 30. perc: 63-52, 35. perc: 68-60. A házigazda sárospatakiak kezd­tek jobban, a Justitia csak a 17. perc­ben tudta átvenni a vezetést, s ezt az előnyt á szünetig ötpontosra növelte. A második félidőben ismét a hazaiak voltak kezdeményezőb­bek, egyenlítettek, majd a 25. percben már az előny is náluk volt. A Justitia hatalmas elánnal küz­dött, megpróbálta ledolgozni öt-hat pontos hátrányát, ám a bí­rók hathatós segítséget nyújtottak a vendéglátónak. Két perccel a le­fújás előtt - hárompontos hazai ve­zetésnél, amikor a Justitia fordítha­tott volna - a bírók Farkas ellen technikai hibát ítéltek, s ezzel el is dőlt a találkozó sorsa. Dr. Major Árpád: - Csapatom minden tagjának gratulálok. Aka­rásban mi voltunk a legjobbak, de a körülmények úgy hozták, hogy nem nyerhettünk. Most az egyszer semmi okunk a bánkódásra. A hátralévő két mérkőzésen - fő­leg a hazai, Sárospatak ellenin - megmutatjuk közönségünknek, hogy mit tudunk. K. F. Szentendre - St. Építők 30-21 (16-7) Szentendre, 50 néző, vezette: Kovtny, Szabadi. St. Építők: Kiss - Hadfi, Márta 2, Kisbalázs 2, Petreczky, Lőrik 4/2, Rácz 5. Csere: Kongorácz (kapus), Urbán, Kecs­kés, Pádár, R1BA 7/5, Farkas 1. Edző: Sza­bó Attila. Hétméteresek: 7/7, illetve 10/7. Kiállítá­sok: 8 perc + 1 kizárás (Haromai), illetve 6 perc + 1 kizárás (Hadfi). Az eredmény ala­kulása. 10. perc: 5-2, 19. perc: 11-5, 26. perc: 16-6,40. perc: 22-12,51. perc: 26-15, 56. perc: 30-16. A dobogó második és harmadik helyezett­jének találkozóját a szintén dobogós helyen álló ifjúsági csapatok összecsapása vezette be, ahol a hazaiak óriási csatában 20-18-ra bizonyultak jobbnak. A felnőttek találkozóját Lőrik átlövésgól- ja nyitotta meg, majd Lovrek vezetésével el­húztak a hazaiak (4-1), s a játékot is nagy­részt ők irányították. A tarjániak kissé megil- letődötten játszottak, a hazaiak pedig kőke­ményen védekeztek, Lovrek és Szaka góljai­val pedig fokozatosan növelték előnyüket. A szegény embert még az ág is húzza: Petreczky megsérült (nem is tudta folytatni a játékot), majd a 28. percben Hadfit test test elleni ütközésnél kizárták. Az Építők ekkor egy újoncot avatott Riba Róbert személyé­ben, aki rögtön egy büntetőből szerzett talá­lattal mutatkozott be. A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: gyors indításokból lőtt gólokkal a hazaiak tovább növelték előnyü­ket. A 38. percben az Építőknél az ifjúsági korú Farkas Róbert is játéklehetőséget ka­pott. A hazaiak durva játékukat az 56. perc­ben koronázták meg, amikor 14 gólos elő­nyüknél a labdát szerző és kapura törő Far­kast Haromai hátulról csúnyán elgáncsolta, amit „megúszott” egy piros lappal. Az utolsó percben Riba, Rácz és Farkas góljaival, vala­mint Kongorácz jó védéseivel csökkentette a hátrányát a tarjáni gárda. A bajnokaspiráns Duna-parti csapat gyors, sokmozgásos játékával szemben az Építők megilletődötten kezdett és így is foly­tatta a játékot. Igaz, ebben az is közreját­szott, hogy a játékvezetők a hazaiak szándé­kos durvaságaikat elnézték és nem kellőkép­pen torolták meg, ami forró hanglatúvá tette a mérkőzést. A két újoncot is avató Építők ezen a mérkőzésen nagy hibaszázalékkal ját­szott. Szabó Attila: - Legjobb, ha ezt a meccset gyorsan elfelejtjük és készülünk a következő feladatokra. Az ifjúsági csapat viszont dicsé­retet érdemel, mert nagy küzdelemben mini­mális arányban maradt alul a bajnokaspiráns hazaiak ellen. Ifi: 20-18. ______ MULICZA FERENC V ác - Bgy. Kábel 25-23 (12-13) Vác, 150 néző, vezette: Kancsár, Vákár. Bgy. Kábel: TÖRÖK - Bencze 2, Göndöcs 4, Jakubecz 3, Juhász 3, BŐDY 8, Tas 2. Csere: Géczy 1, Kovács, Dira, Horváth, Zolnyánszki, Dósa, Szukán (kapus). Edző: Kovács József. Hétméteresek: 6/3, illetve 6/5. Kiállítások: 4 perc, illetve 6 perc + 1 kizárás (Bődy). Az eredmény alakulása. 12. perc: 7-4, 20. perc: 8-10, 24. perc: 10-11,40. perc: 16-16, 52. perc: 22-21, 56. perc: 24-23.. Nagy iramban kezdődött a rangadónak is beillő találkozó, kemény küzdelem alakult ki. A hazaiak gyors lerohanásokkal próbál­koztak, míg a Kábel elsősorban az átlövése- ket erőltette, váltakozó sikerrel. A második félidőben tovább gyorsította a játékot a Duna-parti csapat, a Kábel pedig fő­leg fegyelmezetlenségeivel tűnt ki. Török bravúros védései sem voltak elegendők a Ká­bel győzelméhez, mert társai szétesően és rosszul játszottak az egész mérkőzés folya­mán. A tartalékos hazaiak ellen még ilyen rossz játékkal is volt esélye a Kábelnek a győ­zelemre, de a számtalan kihagyott ziccer megbosszulta magát. Kovács József: - Rengeteg százszázalé­kos helyzetet hagytunk kihasználatlanul, s ezáltal egy szinte megnyert meccset veszí­tettünk el. ______________________ KANYÓ A csíkos mezes nagybátonyiak és az éppen támadó acélosok egy-egy ponttal gazdagodtak fotó: gyurián