Nógrád Megyei Hírlap, 2000. április (11. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-03 / 78. szám

6. oldal - Nógrád Megyei Hírlap 2000. április 3., HÉTFŐ SPORT TÜKÖR Meglepetésvereség Gyarmaton Labdarúgó NB III, Mátra-csoport Kisiskolák a legnagyobbak között Sakk diákolimpia megyei csapatdöntő Salgótarjánban BSE-N.Volán - Heves 0-1 (0-0) Balassagyarmat, Nagyligeti pálya, 500 néző. VEZETTE: Tóth. BSE: Szathmári - Galbács, Lenkey, Kómár, Kmetti - Fábri, Schuchmann, Jele Cs„ Pádár (Zolnyánszki) - Tedás (Babosán Zs.) Jele Z. EDZŐ: Sisa Tibor. HEVES: Tajti - Ötvös - Somodi, Sági, Szabó Z., Vajner (Nász) - Besenyei Zs., Bakos T., Tóth T. (Lóié) - Besenyei ^F. (Balogh Zs.), Grabecz. EDZŐ: Balázs Ti­hamér. GÓLLÖVŐ: Besenyei F. a 86. percben. SÁRGA LAP: Kómár, illetve Sági, Bakos T. JÓK: Schuchmann, Kómár, il­letve az egész vendégcsapat 12. perc: Jele Z. 30 méterről, szabadrúgásból a jobb kapufa mellé lőtt. 44. perc: Schuchmann be­dobását Lenkey megcsúsztatta, Fábri érkezett, de óriási gólhely­zetben a kaputól 5 méterre nem találta .el a labdát. 45. perc: Jele Z. 30 méterről lőtt szabadrúgására jól érkezett Schuchmann, akit a védők le­rántottak a büntető területen be­lül, így Tajti kitenyerelhette a labdát. 50. perc: Jele Cs. jobb oldali szögletből Jele Z. elé lőtte a lab­dát, a csatár a kapu elé ívelt, Kómár 6 méterről fejelt, Tajti óriási bravúrral a gólvonalon lábbal hárított. 86. perc: Grabecz vezette a labdát a bal oldalon, az alapvo­nalról a kapu elé lőtt, s Besenyei F. 14 méterről a jobb felső sarok­ba fejelte a bőrgolyót. 0-1. A hazaiak a legbiztosabb helyzeteiket is elhibázták, a ven­dégek pedig egyetlen épkézláb támadásukat góllal fejezték be. Az eredmény újabb fájó vereség. Sisa Tibor: - Ezen mérkő­zésen ismét nem volt bennünk átütőerő, hiába birtokoltuk töb­bet a labdát, fölényünk meddő­nek bizonyult. Ellenfelünk megint egyet rúgott kapura, s ezzel elvitte a három pontot. Balázs Tihamér: - Fegyel­mezett játékunknak köszönhet­jük a győzelmet. Ifi: 1-0. KANYÓ FERENC Ózd - Salgó Öblös 0-4 (0-2) Ózd, 300 néző. VEZETTE: Sipeki. ÓZD: Vencel - Hamócz, Bokor, Timkó, Juhász (Mester) - Menyhért, Bíró, Budai (Tóth), Németh - Füleki, Horváth. EDZŐ: Bilesch Gyu­la. ÖBLÖS: Lázár - Mikáva, Kőházi, Ács, Mészáros - Cséki, Szabó, Kékesi, Mor­va - Isdinszki (Váradi, 60. p.), Lipták (Barta, 56. p.). EDZŐ: Simon Attila. SÁRGA LAP: Mészáros a 36., Mor­va a 60., Cséki a 75., illetve Füleki a 40., Budai a 75. percben. KIÁLLÍTVA: Füleki a 70. percben. 8. perc: Lipták szabadrúgását bra­vúrral hárította a ha­zaiak kapusa. • 10. perc: Jobb ol­dali ózdi támadás végén Morva a gólvonalról mentett. 15. perc: Isdinszki nagysze­rűen tálalt középre, ám Kékesi egy ütemmel később érkezett. 24. perc: Hazai akció gör­dült a jobb oldalon, végül Füleki lőtt a hálóba. 1-0. 30. perc: Morva a kapussal szemben állt már csak, de a döntő pillanatban megremegett a lába. 35. perc: Kőházi szerelését a játékvezető szabálytalannak mi­nősítette, a megítélt 11-est Hamócz értékesítette. 2-0. 61. perc: Füleki egyéni akció végén volt eredményes. 3-0. 65. perc: A hazaiak végez­hettek el szabadrúgást a kaputól mintegy 20 méterre, Lázár előbb mentett, ám a kipattanót Horváth értékesítette. 4-0. 75. perc: Ács lefutotta az óz­di védőket, ám 6 méterről fölé durrantott. 78. perc: Szabó elől az utol­só pillanatban mentettek az óz­di védők. A mezőnyben egyenrangú „üvegesek” ellen a kapu előtt roppant határozott hazaiak megérdemelten gyűjtötték be a számukra nagyon fontos három bajnoki pontot. Simon Attila: - A sportsze­rűen küzdő ózdi gárda ellen ré­gen látott lélektelen produkció­val hozakodtunk elő. Ifi: 1-0. (KÉTES) Tiszafüred - Pásztó LC 0-10 (0-3) Tiszafüred, 150 néző. VE­ZETTE: Deme (Kenyó, Zsiák). TISZAFÜRED: Richter L. - Bere, Kolozsi, Tuza (Dorcsák), Rosner - Márkus, Jobbágy (Kiss), Szabó (Angyal), Richter Cs. -Veres, Máji. EDZŐ: Bátkai István. PÁSZTÓ LC: Oláh (Orosz) - Jeney, Herbály, Zala­egerszegi, Karszai - Árva (Faze­kas), Szántó, Szilágyi, Demők - Rusvay, Jankov (Cristea). EDZŐ: Bodonyi Béla. GÓLLO- VŐ: Rusvay (36., 67., 76. p.), Cristea (47, 62., 66.p), Jeney (56., 85.p.) Szilágyi (21. p.), Szántó (40. p.) SÁRGA LAP: Ve­res, Rosner, Kolozsi, Angyal. 21. perc: Szilágyi futott el a bal oldalon, beívelt labdája a ka­pust meglepve, a jobb felső sa­rokba hullott 0-1. 36. perc: Demők ment el a bal oldalon, beadásával Rusvay kilépett és a jobb alsó sarokba helyezett. 0-2. 40. perc: Ismét Demők veze­tett támadást, átadásából Szántó lőtt a hálóba 0-3. 47. perc: Remek pásztói tá­madás végén Cristea három em­ber gyűrűjéből a jobb felső sa­rokba bombázott. 0-4. 56. perc: Gyors akció végén Szántó lövését Richter a kapufá­ra tolta, a labda szögletre pat­tant, a beadásból Jeney fejjel jut­tatta hálóba a „pettyest”. 0-5. 62. perc: Rusvay viharzott el a bal oldalon, remekül belőtt labdáját Cristea előre vetődve fe­jelte a hálóba. 0-6. 66. perc: Demők jobb oldali szabadrúgására ezúttal is Cristea mozdult remek ütemben és a hálóba fejelte a labdát. 0-7. 67. perc: Rusvay kötött cso­mót a hazai védők lábára, majd a hálóba lőtt. 0-8. 76. perc: Jeney tört be a 16- oson belülre, ahol buktatták, s a megítélt büntetőt Rusvay értéke­sítette. 0-9. 85. perc: Jeney hámozta át magát a védőkön a jobb oldalon majd a hálóba lőtt. 0-10. Nehezen indult meg a gólgyár­tás, de az első találat után bdn­duä a henger. A tíz gól mellett számtalan gólhelyzetet dolgoztak ki a vendégek. Szomorú színfoltja volt a mérkőzésnek, hogy a pász­tói csapatból két játékost sérülés miatt le kellett cserélni Bodonyi Béla: - Úgy érzem, ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattunk. Ifi: 0-2. KEREKES LAJOS Karancslapujtő - SBTC 2-0 (0-0) Karancslapujtő, 900 néző. VEZETTE: Szabó Sándor (Vasali Róbert, Berta László) KARANCSLAPUJTŐ: Gyetvai P. - Juhász I. A., Sági, Osgyáni (Bozó, 46. p.), Sándor - Zsélyi, Fodor, Juhász II. A„ Tóth Sz. (Muzsik, 61. p.), - Szabó K. (Létrái, 68. p.), Lavaj. EDZŐ: Sipkó Sándor. SBTC: Szabó R. - Aranyi (Romhányi, 54. p.), Gyetvai L, Csatlós T„ Szőke - Marcsok, Csatlós Cs„ Bárány, - Balázs, Kövesdi (Szerémi, 68. p.) - Szűcs. EDZŐ: Czene Jó­zsef. GÓLLÖVŐ: Lavaj (2). SÁR­GA LAP: Juhász I. A., Sándor, Csatlós Cs., Szűcs. JÓK: Lavaj, Gyetvai R, Juhász II. A., illetve Szőke, Balázs. Az SBTC Sportalapítvány ne­vében Plachy György és Jeck Fe­renc ajándéktárgyat adott át Sági Lászlónak, aki másfél évtizedig volt az SBTC csupaszív játékosa. 2. perc: Gyetvai L. lövését Gyetvai P. bokszolta fölé. 9. perc: Lavajt vágtál fel 25 méterre a kaputól. Fodor sza­badrúgását Szabó a jobb alsó sa­rok elől vetődve ütötte ki. 37. perc: Fodor játszott oldal­ra Szabóhoz, aki kicselezte a vé­dőjét, majd 12 méterről bal ka­pufát telibe találta. 40. perc: Lavaj ment el a bal oldalon, majd az alapvonalról a beadásra számító kapus mellett a kapufát találta el. 67. perc: Csatlós Cs. fejese a felső lécről pattant kapu fölé. 68. perc: Zsélyi megsérült így a lapujtőiek tíz emberrel folytatták a mérkőzést. 72. perc: Lavajt a Stécé a 16- osán belül elkaszáltak, elmaradt a 11-es. 76. perc: Lavaj-Muzsik kont­raakció végén Muzsik elfutott a bal szélen, beadása egyedül ta­lálta Lavajt, aki 10 méterről a ka­pus mellett a jobb alsó sarokba helyezett. 1-0. 84. perc: Lavaj csatázott Szőkével a bal oldalon, a térfél közepén, a védő elesett, Lavaj elvitte mellette a labdát, majd 12 méterről a hálóba lőtt. 2-0. 85. perc: Csat­lós Cs. 28 méteres lövését Gyetvai Péter a bal felső sarokból ütötte szögletre. Nagy csatát ví­vott a két csapat. A vendégek birtokol­ták többet a lab­dát, de a hazaiak több és veszélye­sebb helyzeteket teremtettek. A tíz főre csökkent ven­déglátók két kont­raakciót is góllal fejeztek be, miköz­ben az ő hálójuk - először - érintetlen maradt. Meg­érdemelt a hazai győzelem. Sipkó Sándor: - A nehéz ta­lajon szó szerint iszapban bir­kózóik ki a nagyon fontos há­rom pontot. Czene József: - Gratulálok a hazaiaknak. Ifi: 0-3. TÓTH GYÖRGY További eredmények: Po­roszló - Tápiószentmárton 1-1, Mezőkövesd - Besenyőtelek 0-1, Karcag - Újszász 4-0, Gö­döllő - Gyöngyös 1-1. Sági László, a lapujtőiek hátvédje (az előtérben balról) jól játszott egykori csapata et len. Itt éppen a stécés Szűcs Balázs elől viszi el a labdát fotó; gyurián tibor A 11.411. korcsoportos fiúk nagy küzdelemben döntötték el a dobogós helyek sorsát FOTÓ: GYURIÁN TIBOR A Nógrád Megyei Sakk Szövetség és a Nógrád Megyei Diák­sport Tanács szombaton, a salgótarjáni Beszterce-lakótelepi Általános Iskolában rendezte meg a sakk megyei diákolim­pia döntőjét. A 9 leány és 12 fiú csapat a városok és vonzás- körzetük bajnokságának legjobbjaiként jutottak a fináléba, innen pedig az L, valamint az összevont II.-III. korcsoport győztesei már az ország legnevesebb sakkozó iskoláival vet­hetik össze tudásukat. Az ilyesfajta megméretteté­sekben szőkébb hazánkból leg­nagyobb rutinra kétségtelenül a Boda Károly igazgató úr vezette erdőkürtiek tettek szert, hiszen a parányi iskola valamelyik kor- osztályos csapata évről évre be­kerül az ország legjobbjai közé. Ugyanakkor örvendetes, hogy rajtuk kívül Nógrádból további vidéki kisiskolák harcolták ki, hogy e nemes szellemi játék ré­vén bekapcsolódhassanak a ha­zai iskolai sakkélet folyamatába. Eredmények 1. korcsoport. Lányok: 1. Erdő­kürt (Petrás Kinga, Tekse Tí­mea, Nedeliczki Lilla) 11 pont, 2. Nógrádmegyer 10,3. salgótar­jáni Gagarin Alt. Isk.4,5, 4. ba­lassagyarmati Kiss Á. Ált. Isk. 3, 5. Rétság 1,5. Fiúk: 1. nógrádmegyeri Mik­száth Kálmán Ált. Isk. 13, 2. Mátranovák 8,5, 3. karancslapu- jtői Mocsáry Antal Ált. Isk. 7,5, 4. Rétság 6, 5. Kiss Á. Ált. Isk. 5, 6. Erdőkürt 5. II.-III. kcs. Lányok: 1. st.- Bo­lyai J. Gimn. (Tóth Szilvia, Keszi-Petik Anna, Tóth Kriszti­na) 7,2. Erdőkürt 5,3. bgy.-i Dó­zsa Gy. Ált. Isk. 3,4. Rétság 3. Fiúk: 1. Mocsáry A. Ált. Isk. (Lakatos Dániel, Zsidai Béla, Mezőfi Dávid, Varga Anett) 16, 2. Erdőkürt 13, 3. Rétság 12, 4. Litke 10, 5. Mátranovák 5, 6. Nógrádmegyer 4. ________________________________(SATIS) L elkesedéssel a rutin ellen Röplabda, NB II Keleti csoport, nők, rájátszás Tiszavasvári - Salgótarjáni RK 3:0 (13,14,17) Tiszavasvári, 50 néző, vezette: Kaposvári, Fo­dor. Salgótarjáni RK: Kovács E., Karnis, Szikszai, Pusnik, Pintér, Kövesdi. Edző: Mátrai István. Az alapszakasz befejezése után, az egykörös rá­játszás harmadik fordulójában Tiszavasváriban léptek pályára a Mátrai-tanítványok. A két korábbi, Nyíregyházán, illetve Debrecenben elszenvedett vereség után a fiatal nógrádi együttes jobb teljesít­mény reményében kelt útra. Ennek megfelelően meg is lepték vendéglátói­kat, az első játszma első harmadában vezettek is, ám a rutinosabb, képzettebb játékosokból álló ha­zaiak fordítottak és megnyugtató előnyt szereztek. A második játékrészben hullámvölgybe került az SRK (az első játszmában mindent elkövettek, hogy utolérjék ellenfelüket), amelyet kihasznált a dobogós álmokat szövögető Tisza-parti együttes. A harmadik szett elején újra vendégpontok szület­tek, sőt, a tarjániak egészen a játszma közepéig tartották a lépést a vendéglátókkal, ám utolérni már nem sikerült a Tiszavasvárit. Mátrai István: - Amíg bírtuk erővel, méltó ellen­felei voltunk a házigazdáknak, ám a rutint nem egyenlítette ki lelkesedésünk. Ifi: 2:3. Fradi focivereség Nyíregyházán PNB NB I A Mátra-csoport állása A 24. forduó meglepetése, hogy Nyíregyházán kikapott a Ferencváros. Eredmények: Vác - Haladás 2-4, Zalaegerszeg - Vasas 0-0, Dunaferr - Kispest-Honvéd 2-0, Nyíregyháza - FTC 3-0, Debre­cen - Nagykanizsa 3-0, Pécs - Győri ETO 1-1, Újpest - Tatabá­nya 0-1. Szabadnapos: MTK. A bajnokság állása Ismét győzött a Videoton, s megerősítette helyét a tabellán. A 24. forduló eredményei: BVSC - Békéscsaba 0-0, Cegléd - BKV Előre 1-3, Kaposvár - Száz­halombatta 1-0, REAC - Komló 0-1, Dunakeszi - Csepel 1-0, Ko­márom - Tiszaújváros 0-1, Haj­dúszoboszló - Demecser 1-í, Dabas - Matáv Sopron 1-5, III. Kerület - Szolnok 1-0, Kecske­mét - Videoton 0-1. 1. Dunaferr 23 15 7 1 51-19 52 2. Vasas 22 14 3 5 44-20 45 3. MTK 22 12 7 3 42-19 43 4. Debrecen 23 10 7 6 33-26 37 5. Ferencváros 23 9 7 7 43-28 34 6. Lombard 23 8 10 5 23-28 34 7. Újpest 22 9 6 7 41-29 33 8. Nyírség 23 9 5 9 27-33 32 9. Győri ETO 22 8 7 7 35-23 31 10. Zalaegerszeg 22 7 10 5 23-14 31 11. Kispest 23 7 6 10 21-31 27 12. Pécs 22 6 9 7 24-35 27 13. Nagykanizsa 23 5 7 11 19-31 22 14. Haladás 22 6 3 13 24-36 21 15. Diósgyőr 23 5 6 12 21-39 21 16. Siófok 23 5 5 13 16-37 20 17. Vác 22 2 5 15 19-55 11 Megjegyzés: a Siófoktól 3 pont levonva. A bajnokság állása 1. Videoton 2. Matáv 3. BKV Előre 4. Békéscsaba 5. Dunakeszi 6. Kecskemét 7. Ili. Kerület 8. Kaposvár 9. Cegléd 10. Komló 11. Szolnok 12. Sz.-batta 13. REAC 14. Tiszaújváros 15. BVSC 16. Hajdúszoboszló 17. Demecser 18. Komárom 19. Dabas 20. Csepel 24 21 3 0 62-11 66 24 16 3 5 58-18 51 24 14 4 6 43-21 46 24 12 7 5 36-24 43 24 12 6 6 38-26 42 24 12 3 9 36-25 39 24 11 4 9 33-37 37 24 10 5 9 22-24 35 24 9 6 9 35-33 33 24 9 6 9 31-32 33 24 10 3 11 37-47 33 24 9 5 10 33-28 32 24 10 2 12 30-46 32 24 8 7 9 27-29 31 24 7 8 9 36-35 29 24 8 5 11 34-47 29 24 3 8 13 25-47 17 24 4 5 15 28-65 17 24 4 4 16 23-48 16 24 3 2 19 19-43 11 1. Karcag 20 15 3 2 47-13 48 2. Gödöllő 20 98 3 24-17 35 3. Tápiószentmárton 20 97 4 46-23 34 4. Salgó Öblös 20 96 5 32-18 33 5. Poroszló 20 9 5 6 35-25 32 6. Besenyőtelek 20 9 5 6 35-26 32 7. Heves 20 87 5 26-20 31 8. BSE 20 83 9 23-26 27 9. Gyöngyös 20 68 6 34-22 26 10. Pásztó 20 7 5 8 29-23 26 11. SBTC 20 6 8 6 25-25 26 12. Karancslapujtő 20 6 2 12 20-35 20 13. Mezőkövesd 20 62 12 20-36 20 14. Ózd 20 6 1 13 25-50 19 15. Újszász 20 4 4 12 36-45 16 16. Tiszafüred 20 4 4 12 15-68 16 Totóeredmények 1. Dortmund-Hamburg 0-1 2 2. Frankfurt - Bielefeld 2-1 1 3. Hertha - Schalke 2-1 1 4. Wolfsburg - B.München 1-1 x 5.1860 München - Leverkusen 1-2 2 6. Rostock - Bremen lapz. után 7. Kaiserslautern - Stuttgart lapz. után 8. Bari-Cagliari 1-0 1 9. Perugia-Torino 1-0 1 10. Roma - Udinese 1-1 x 11. Venezia-Lecce 0-0 x 12. Verona - Piacenza 1-01 13. Juventus-Lazio 0-1 2 +1. Parma -Milan lapz. után