Nógrád Megyei Hírlap, 1999. szeptember (10. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-27 / 225. szám

10. oldal SporTTüköR 1999. szeptember 27., hétfő Labdarúgó NB III, Mátra-csoport - Balassagyarmat nyert az Öblös ellen - Karancslapujtő otthon tartotta a három pontot Könnyed Stécé-győzelem a tompa Pásztó ellen A mérkőzésen nagy kedvvel és jól játszó Csatlós Cs. (csíkos nadrágban) elviszi a labdát Balog elől fotó: gyurián SBTC - Pásztó 1-0 (1-0) Salgótarján, Tóstrand, 500 néző. Vezette: Kiss Zoltán. SBTC: Kresák - Répás, Gyetvai, Szőke - Csatlós Cs., Csatlós - Balázs, Oláh B. (Marosok - 86. p.), Bárány - Kisbali (Kövesdi - 89. p.), Szűcs (Kékesi - 84. p.). Edző: Patkó József. Pásztó: Oláh T. - Galbács, Fazekas, Jeney - Árva (Ko- valcsik - 74. p.), Zalaeger­szegi (Geczkó - a szünetben - Niki - 74. p.), Szántó, Ora- vecz, Kiss - Cristea, Balog. Edző: Sipkó Sándor. Góllövő: Kisbali a 20. percben. Sárga lap: Balázs a 26., Szűcs a 33., Oláh B. az 55., Csatlós Cs. a 75., illetve Balog a 11., Galbács a 27. percben. Jók: Gyetvai, Csatlós Cs., Kisbali, Oláh B., Répás, Szőke, illetve Oláh T., Jeney. Napra pontosan hat évvel ez­előtt, 1993. szeptember 25-én fogadta NB III-as bajnoki mér­kőzésen az SBTC a Pásztót, s akkor 0-0-ra végződött a talál­kozó. Ezzel a döntetlennel a vendégek ezúttal is kiegyeztek volna, a tabella élén tanyázó és az NB II felé kacsingató házi­gazdák azonban a győzelemért szálltak harcba, s a kezdést jelző hármas sípszó után azon­nal támadásba lendültek. A pásztóiak ekkor még kiegyenlí­tetté tették a játékot, mi több, először ők veszélyeztettek. A 14. percben a nehezen belemelegedő, ám a későbbiek­ben olykor már régi önmagát idéző Oláh B. ellenfélhez pasz- szolt, a hosszan előrevágott labdára Cristea és Balog rajtolt, a kapujából kifutó Kresák azonban gyorsabb volt náluk, s a mezőnybe vágta a játékszert. A 18. percben Oláh T. rossz ütemben mozdult ki őrhelyéről, a fölötte átszálló bőrgolyót Kisbali visszaemelte, s az ér­kező Balázs fölé ívelt. A 20. percben góllá értek a Stécé-támadások. Jobb oldali szöglet után Oláh B. kanyarin- totta az ötös tájékára a labdát, s a pontosan érkező Kisbali a jobb sarokba fejelt. 1-0. A hazaiak maradtak táma­dásban, mezőnyfölényt harcol­tak ki, de igazi gólhelyzetet nem sikerült kialakítaniuk. Jobbára távoli lövésekkel pró­bálkoztak, de hol kapu fölé, hol mellé „durrantottak”. A vendé­gek elképzelés nélkül fociztak, erejüket teljesen lekötötte a vé­dekezés, esetleges próbálkozá­saikat pedig már a csirájukban elfojtották a salgótaijániak. A szünetben sikerült szót váltanunk Kecskés Attilával, a Stécéből gerincbántalmai miatt hosszabb ideje hiányzó kiváló hátvéddel. Örömmel újságolta: már jól érzi magát, s hamarosan megint elkezdi a mozgást. A második játékrészben még inkább kidomborodott az SBTC fölénye. Az 50. percben jobb oldali szöglet után Répás 15 méterről alig tévesztette el a jobb sarkot. Az 52. minutumban Csatlós Cs. megsérült, de rövid ápolás után visszatért a pályára. Az 56. percben az ügyesen mozgó Szűcs egymás után cse­lezte ki az ellenfeleket, majd gólhelyzetben a „ketrecéből” kilépő és a szöget jól záró Oláh 71-be lőtt. A kipattanó „pety- tyest” Kisbali ismét kapura küldte, de a védők mentettek. Keményebbé vált a játék a gyepen, s paprikásabbá vált a hangulat a nézőtéren is, ahol „összetűzött” a két tábor egy- egy izgága tagja. Rövid adok- kapok után elült a csatazaj. A 67. percben lesről fejelt gólt Balázs. A 69. percben Kisbali jóvol­tából megint megzörrent Oláh T. hálója. A partjelző ismételten lest jelzett a zászlójával, csak­hogy ezúttal tévedett. Tetézte a bajt a játékvezető, aki nem bí­rálta felül az asszisztensét, ha­nem érvénytelenítette a talála­tot, s így teljesen szabályos gól­tól fosztotta meg az SBTC-t. Aztán - védve a mundér becsü­letét - a reklamáló Oláh B.-nek kiosztott egy sárga lapot. Kiss Z. és segítője kapott is hideget- meleget a hazai drukkerektől. A 78. percben a nagy kedv­vel, lendületesen futballozó Kisbali kapott jó labdát a jobb összekötő helyén, s 18 méterről kevéssel ívelt a hosszú sarok fölé. A 88. percben Kisbali bebiz­tosíthatta volna csapata győ­zelmét. Középen kilépett a vé­dők között, ám ahelyett, hogy ellőtte volna a labdát Oláh T. mellett, csinált egy visszahúzós cselt, majd az elfekvő kapusba vágta a labdát. Ordító gólhely­zet maradt kihasználatlanul! Összességében megállapít­hatjuk: a végig tervszerűbben, nagyobb akarással, mezőnyfö­lényben játszó Stécé a mutatott játék és a kidolgozott helyzetek alapján több góllal is nyerhe­tett volna a tompán, szétesően focizó, a házigazdák kapujára jóformán semmi veszélyt nem jelentő Pásztóval szemben. Patkó József: - Végig mi irányítottuk a játékot, a pályán az történt, amit mi akartunk, ezért megérdemelten tartottuk itthon a három pontot. Győzel­münk értékét növeli, hogy a sok jó egyéni teljesítmény mellett egységes csapatjátékot nyújtot­tunk. Sipkó Sándor: - A szám­szerű eredmény a listavezető otthonában nem is számít olyan nagy kudarcnak, a mutatott já­ték viszont annál inkább. Két labdarúgó elfogadható teljesít­ményével sehol nem lehet csa­tát nyerni. Úgy gondolom, ezen a csapnivaló produkción mind­annyiunknak illik elgondol­kodni. Ifi: 2-2. Kolaj László BSE-N. V. - Salgó Öblös-F. 1-0 (0-0) Balassagyarmat, 400 néző, vezette: Tóth S. (Sebestyén, Urbán). BSE: Szathmári - Nagy - Jelen, Szabó - Schuchmann, Kmetti, Fábri, Ilyes (Pintér A.), Zolnyánszki - Kovács (Babcsán Zs.), Te- dás. Edző: Sisa Tibor. Salgó Öblös: Lázár - Morva, Kőházi, Birincsik - Mezei, Jenei - Tóth (Váradi), Cséki, Tátrai - Laczkovich, Smelkó. Edző: Simon Attila. Góllövő: Kovács. Sárga lap: Kmetty, Fábri, illetve Jenei, Laczkovich, Tátrai, Bi­rincsik. Kiállítva: Tedás, il­letve Kőházi (mindkettő a 85. percben). Jók: Fábri, Schuchmnann, Jelen, Kmetti, Szabó A., il­letve Jenei, Mezei, Laczko­vich, Cséki. 3. perc: „Üveges” hazaadás után Lázár a rátámadó Fábriba lőtte a labdát, végül Tedás az üres kapu fölé fejelt. 15. perc: Smelkót szerelte a 16-os vonalon Kmetti remek ütemű becsúszással. 20. perc: Laczkovich bal ol­dali szögletét elvétették a vé­dők, de a vendégcsatárok is. 23. perc: Tedás jobb oldali beadását Lázár fura mozdulattal majdnem a saját kapujába ütötte. A bal oldali hazai szög­letet Kőházi a mezőnybe fejelte. 32. perc: Laczkovich és Smelkó vezette a vendégek tá­madását, az előbbi 18 méterről fölé lőtt. 36. perc: Tedás 18 méterről, szabadrúgásból csúnyán a kapu fölé lőtt. 41. perc: Birincsik rájátszott az ellenfél büntetőterületén be­lül, hogy akasztották, sárga lap lett a jutalma. 46. perc: Ilyes lövését Lázár bravúrral ütötte ki a bal sarok elől, a kipattanóra Kovács érke­zett, de a partjelző lest jelzett. 55. perc: Smelkó előtt nyílt gólszerzési lehetőség, de 14 méterről méterekkel mellé lőtt. 57. perc: Birincsik nyargalt végig a bal oldalon, de beadás helyett a jobb kapufa mellé lőtt. 67. perc: Tóth Zsolt vezetett támadást, majd 20 méterről a jobb kapufa mellé durrantott. 70. perc: Kmetti szabadrú­gása lepattan a védőkről, Tedás Ilyes elé játszott, aki a kivetődő Lázárba lőtt. 79. perc: Zolnyánszki indí­totta a bal oldalon Tedást, bal oldali beadását az érkező Ko­vács a bal sarokba lőtte. 1-0. 88. perc: Babcsán vezetett támadást, észrevette, hogy Lá­zár elhagyta a kapuját, 40 mé­terről az üres kapura emelt, s labda alig ment fölé. A hazaiak az őszi szezon leg­gyengébb összeállításában áll­tak fel. A tipikusan egygólos mérkőzésen Smelkó lábában volt a meccslabda, amelyet el­hibázott. A hajrában a hazaiak egy támadásukat góllal fejeztek be. Sisa Tibor: - Most már ér­tem, miért nem jöttek a dunake- sziek, és miért volt nehéz fel­pörgetni a játékosokat. Simon Imre, a Salgó Öblös- Faipar elnöke: - Életemben még ilyen becstelen labdarúgó­szakosztállyal, mint a Gyarmat, nem találkoztam. Ifi: 0-0. Kanyó Ferenc K.-lapujtő - Gyöngyös 2-1 (2-0) Karancslapujtő, 600 néző, ve­zette: Gesztás Zsolt. Karancslapujtő: Peleskei - Juhász I. A. (Juhász G. 46. p.), Szabó K., Zsélyi Zs., Os- gyáni Z. (Bozó 41. p.) - Fe­kete, Fodor, Tóth Sz., Juhász II. A. - Muzsik S., Lavaj. Edző: Dávid Róbert. Gyöngyös: Somodi - Szilá­gyi - Patkó, Molnár (Magyar 46. p.) Nagy Gy., Nagy G. (Karsai (66. p.) - Nagy L., Szekrényes, Tóth A. - Bez- zegh (Juhász a 12. p.), Tóth Z. Edző: Bágyi Imre, Majzik Zoltán. Góllövő: Lavaj, Fodor, il­letve Szilágyi. Sárga lap: Fe­kete, Zsélyi, illetve Szilágyi. Jók: Peleskei, Osgyáni, Fo­dor, Juhász II. A., Lavaj Z. (a mezőny legjobbja). 9. perc: Muzsik 25 méteres lövése szállt a kapu fölé. 17. perc: Fekete vesztette el á labdát, az ellentámadás végén Peleskei Juhász K. elől kive­tődve szerezte meg a labdát. 22. perc: Molnár felvágta Lavajt 20 méterre a kaputól. A szabadrúgást Fodor az oldalka­pufára lőtte, a kipattanó labdát a befutó Lavaj levette, majd 8 méterről a léc alá vágta. 1-0. 25. perc: Juhász K. 25 méte­res lövése Peleskei előtt ugyan megpattant, de a kapus biztosan védett. 27. perc: Lavaj ugrott ki a jobb oldalon, Muzsikhoz pasz- szolt, aki 16 méterről a kive- tődő kapusba lőtt. A labda visz- szapattant elé, beadott, de a ka­pus lehúzta a labdát Lavaj elől. 29. perc: Gyors hazai akció során Szabó szöktette Lavajt, aki a 16-os jobb oldali sarkáról alig emelt a felső sarok fölé. 34. perc: Osgyáni csípte el a gyöngyösi kapus kirúgását a fél pályánál, megiramodott a kapu felé, aztán 28 méterről lövésre szánta el magát, a kapus szög­letre ütötte a labdát. 35. perc: Hasonló helyzet­ben Tóth Sz- 35 méterről lőtt, de a kinn álló kapus még időben visszaért a kapujába és védett. 36. perc: Muzsik labdájával Lavaj iramodott meg a jobb ol­dalon, három embert is kicsele­zett, aztán az alapvonalról éle­sen belőtte a labdát, Fodor pe­dig egy méterről a kapuba passzolt. 2-0. 38. perc: Juhász II. A. labdá­ját Tóth Z. elcsípte a fél pályá­nál, a 16-osig vezette, ám lövé­sét Peleskei védte. 45. perc: Tóth Z. futott el a bal szélen, 15 méterről lőtt, a labda a kifutó Peleskeiről kipat­tant, Tóth Z. ismételt, Peleskei pedig újból védett. 46. perc: Bozó-Lavaj-Mu- zsik összjáték végén utóbbi be­adott, Lavaj került gólhely­zetbe, lövését azonban a kive­tődő kapus védte. 54. perc: Lavaj jobb oldali egyéni akciója végén a kapus hárított. 55. perc: Nagy vezette a lab­dát a jobb oldalon, Szabót és Juhászt is kicselezte, beadása után az üresen álló Szilágyi 12 méterről helyezte a labdát a jobb alsó sarokba. 2-1. 60. perc: Lavaj ugrott ki a kezdőkörből, bevezette a labdát a 16-oson belülre, de a kapus kivetődve leszedte a labdát a lábáról. 75. perc: Fekete 16 méterről, jobbról lőtt, a rövidsarkos lö­vést a kapus vetődve védte. A mérkőzés nagy részében a hazaiak irányították a játékot, sokkal több veszélyt jelentettek a kapura, mint a vendégek pró­bálkozásai. A lelkesebben és nagyobb győzni akarással ját­szó hazaiak megérdemelten tar­tották otthon a három pontot, s nagy örömet szereztek népes szurkolótáboruknak. Dávid Róbert: - Megérde­melten nyertünk, pedig helyze­teinket csak részben használtuk ki. Gratulálok játékosaimnak a jó játékért és a lelkesedésért. Ifi: 1-5. Tóth György További eredmények: Heves - Besenyőtelek 2-2, Ózd - Új­szász 3-2, Poroszló - Karcag 1-4, Mezőkövesd - Tápió- szentmárton 4-3, Gödöllő - Ti­szafüred 1-0. A bajnokság állása 1. SBTC 8 5 3 0 13- 4 18 2. Karcag 8 5 2 1 17- 8 17 3. B.-telek 8 4 2 2 17-11 14 4. Tápiószentm. 8 4 2 2 17-13 14 5. BSE 8 4 2 2 10- 8 14 6. Gyöngyös 8 3 3 2 16-10 12 7. S. Öblös 8 3 3 2 10- 7 12 8. Gödöllő 8 3 3 2 6- 5 12 9. Ózd 8 3 1 4 14-19 10 10. Poroszló 8 2 3 3 15-14 9 11. Pásztó 8 2 3 3 11-10 9 12. Heves 8 1 6 1 7- 6 9 13. Tiszafüred 8 2 2 4 8-13 8 14. Mezőkövesd 8 2 1 5 9-15 7 15. K-lapujtő 8 2 1 5 6-16 7 16. Újszász 8 0 1 7 7-24 1 Labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság és NB I - Pontokat vonhatnak le a Szegedtől is Szombathelyen végre pontoknak örülhettek a váciak Nagykanizsa - DVSC 1-1 (1-0) Nagykanizsa, 4000 néző, ve­zette: Kassai. GL: Kerekes (36.), illetve Siklósi (72.). Sárga lap: Kere­kes, Pálfi, illetve Gojan, Ber- náth, Böőr. Kispest - Dunaferr 2-2 (0-1) Bozsik-stadion, 2500 néző, ve­zette: Bukovics. Gl.: Medgyesi (48., 83.), il­letve Medgyesi (13. - öngól), Tököli (75.). Sárga lap: Szekér, Borgulya, illetve Tököli. Győri ETO - Gázszer 0-1 (0-0) Győr, 7000 néző, vezette: Ju­hos. Gl.: Árki (64.). Sárga lap: Herczeg, illetve Popovics, Bekő. Lombard - Újpest 0-2 (0-1) Tatabánya, 9000 néző, vezette: Ábrahám. GL: Kovács Z. (40., 82.). Sárga lap: Szalma, Szabó V., illetve Kiskapusi, Babos, Ta­mási, Zimmermann. Vasas - Zalaegerszeg 1-0 (1-0) Fáy utca, 2000 néző, vezette: Arany. GL: Szili (40.). Sárga lap: Balogh Cs., Farkasházy, illetve Ferenczi. Haladás - Vác 2-3 (1-1) Szombathely, 2000 fizető néző, vezette: Szabó J. GL: Marginean (43.), Som­falvi (79. - tizenegyesből), il­letve Füle (37.), Vén (52.), Ka­sza (89.). Sárga lap: Takács B., illetve Vitelki, Kasza. Ferencváros - Nyírség 4-0 (2-0) ‘ Üllői út, 5000 néző, vezette: Sápi. GL: Tóth M. (27.), Horváth P. (32., 88.), Mátyus (61. - ti­zenegyesből). Sárga lap: Szűcs M„ Lászka, illetve Szabó A., Csemijenko, Turóczi. Siófok - Diósgyőr 0-2 (0-2) Siófok, 1000 néző, vezette: Sóthy. GL: Kunzo (8.), Raican (10.). Sárga lap: Bimbó, illetve Sza­kos, Kunzo, Páling, Timko. Ki­állítva: Sallai (60.). A bajnokság állása 1. Gázszer 7 6 1 0 15- 6 19 2. Vasas 7 5 0 2 11- 6 15 3. MTK 6 4 1 1 12- 4 13 4. Dunaferr 7 3 3 1 14- 9 12 5. Győr 7 3 2 2 12- 5 11 6. Debrecen 7 3 2 2 10- 9 11 7. Lombard 7 3 2 2 10-11 11 8. Ferencváros 7 3 1 3 11- 7 10 9. N.-kanizsa 7 2 4 1 9- 8 10 10. Z.-egerszeg 7 2 2 3 7- 4 8 11. Újpest 6 2 2 2 10-11 8 12. Diósgyőr 7 2 2 3 10-12 8 13. Kispest 7 2 2 3 9-11 8 14. Nyírség 7 2 2 3 8-13 8 15. Haladás 7 2 0 5 7-15 6 16. Szeged 7 1 2 4 6-12 5 17. Vác 7 115 8-16 4 18. Siófok 7 115 3-13 1 A Siófoktól 3 büntetőpont le­vonva. A Szeged LC és a Duna­ferr SE között átigazolási díj megfizetésének késedelme miatt folyó ügyben a szegediek 10 nap haladékot kaptak. Ha pén­tekig nem térítik meg a 20 mil­lió forintos tartozásuk egy ré­szét (3 milliót), akkor azt köve­tően bajnoki fordulónként 3-3 büntetőpontot vonnak le a Ti- sza-partiak összeredményéből. NB I BVSC - Érd 2-0, Békéscsaba - Hajdúszoboszló 0-1, Tiszaúj- város - Kaposvár 0-0, Matáv Sopron - Kecskemét 3-0, Százhalombatta - Dunakeszi 1-3, BKV Előre - Pécs 2-0, Komárom - TFC-Cegléd 2-2, Demecser — III. Kerület 2-4, Szolnok - Csepel 3-2, Komló - Videoton 1-2. A bajnokság állása 1. Videoton 9 8 1 0 22- 3 25 2. Matáv S. 9 7 1 1 24- 5 22 3. BVSC 9 6 1 2 20-11 19 4. D.-keszi 9 5 3 1 17-10 18 5. BKV Előre 9 5 2 2 15- 8 17 6. B.-csaba 9 4 3 2 15-12 15 7. H.-szoboszló 9 4 2 3 15-15 14 8. Komló 9 4 1 4 14-11 13 9. Sz.-batta 8 3 3 2 12-10 12 10. Cegléd 9 3 2 4 10-13 11 11. Szolnok 8 3 1 4 11-14 10 12. Kaposvár 9 2 4 3 6-10 10 13. III. Kér. 7 3 1 3 10-15 10 14. Pécs 9 3 1 5 9-14 10 15. T.-újváros 9 2 3 4 8-11 9 16. Kecskemét 9 3 0 6 11-15 9 17. Komárom 9 2 2 5 10-21 8 18. Demecser 9 1 2 6 12-20 5 19. Érd 9 1 2 6 6-20 5 20. Csepel 9 1 1 7 8-17 4 Összeállította: (andó)