Nógrád Megyei Hírlap, 1999. július (10. évfolyam, 151-177. szám)

1999-07-26 / 172. szám

1999. július 26., hétfő SporTTüköR 7. oldal ­Labdarúgás - Előkészületi mérkőzések Pályaavató, nézőcsúccsal Ipolyvece - Újpest 0-5 (0-3) Pályaavató labdarúgó-mér­kőzést tartottak szombaton Ipolyvecén. A nem minden­napi sporteseményre a bronzérmes Újpest egy-két öregfiúval megerősített csa­pata látogatott el a nógrádi kisfaluba, hogy megmér­kőzzön a helyiek megyei első osztályba frissen felke­rült csapatával. A ragyogóan felújított pá­lyán közel ezer néző előtt Mi­hály Gyula, az egyik főszpon­zor köszöntötte a résztvevő­ket, majd a Bogár, Ágoston, Ludányi játékvezetői hármas sípszavára Budi Bálintka el­végezte az ilyenkor szokásos kezdőrúgást. A kétszer har­mincperces találkozón így áll­tak fel a csapatok: Ipolyvece: - Istvanovszki (Dobos) - Mihály, Gál, Büdi (Pál), Lukács - Bozsó, Ba­logh, Molnár, Papp (Plachki), Varga (Kovács), Hámori (Gregus). Edző: Tóth Ferenc. Újpest: Bárdi - Némedi (Szabó A.), Tamási, Thaly (Herédi), Szlezák - Kovács B., Szélesi (Tejnóra), Keré- nyi, Lőw (Weisz) - Zabundu, Térjék (Pintér A.) Edző: Vár- hidi Péter. A lelkesen, de kissé megil- letődötten kezdő ipolyveceie- ket rögtön letámadták a lila­fehérek. 10. perc: Tamási beadását Térjék ívelte a kapuba. 0-1. 12. perc: Lőw-t buktatta a tizenhatoson belül Büdi, a büntetőt Térjék végezte el. Lapos lövését Istvanovszki látványos vetődéssel kiütötte. 15. perc: Jobb oldali szög­let után Tamási passzolt kö­zelről a kapuba. 0-2. 20. perc: Térjék lövését a kétségbeesett védők a gólvo­nalról hárították, de az újpesti játékos másodszorra a kapuba talált. 0-3. A második félidő elején Tejnóra jobb oldali beadását Weisz látványosan fejelte a rövid sarokba. 0-4. Ezután a lelkes veceiek is bemutattak egy szép akciót, melynek végén Deme lövését remek vetődéssel ütötte ki Bárdi. 55. perc: Egy bal oldali be­adást közelről perdített Heré­nyi a kapuba. 0-5. A mérkőzésre - amely egy­ben Gregus Sándor búcsúfel­lépése is volt - a hazaiak zöld-fehér mezben léptek pá­lyára, így kicsiben „valódi" Újpest - Fradi meccset lát­hattak a gyönyörűen felújított sporttelepre szép számmal ki­látogató nézők. Bár az ipoly- veceiek játéka messze volt még a Ferencvárosétól, így is remek küzdelmes mérkőzést vívtak a nehéz helyzetben lévő PNB-s csapat ellen. Tóth Ferenc: - A felkészü­lés derekán járunk. Fáradtan mozogtunk, de a mérkőzés el­érte a célját. Várhidi Péter: - Egy igazi baráti hangulatú mérkőzés volt, amely beleillett a felké­szülésünkbe. Örülök, hogy ilyen szinten is ilyen jó léte­sítmények vannak - sok sikert kívánok a megyei I. osztályú bajnokságba most feljutott ipolyveceieknek! Bartus Attila Edzőmérkőzések Nagybátony - Mátramind- szent 2-4 (0-1) Gl: Kecskés, Szomszéd, ill. Chován, Kovács T., Orosz P„ Bartkó. Mindkét csapat idény előtti formát mutatott a találkozón. Salgó Öblös - BVSE-Nóg- rád Volán 2-5 (0-1) Gi: Laczkovich (1 l-esből), Szabó, ill. Szalánszki (3), Bóta (2). A frissebben mozgó ven­dégcsapat fölényes győzelmet aratott. BVSE-Nógrád Volán - Hat­van 0-4 (0-2) Megérdemelt a magasabb osztályú Hatvan fölényes győzelme a csak gólhelyzetek kialakításáig eljutó Ipoly- parti csapat ellen. BVSE-Nógrád Volán ifi - Mohora 6-3 (3-1) Gl.: Babcsán Zs. (3), Be- nécs, Kovács, Saár, ill. Pádár (2), Varga. Vác junior - BVSE-Nógrád Volán 2-2 (0-1) Gl.: Balázs, Tedás. Tíz perccel a befejezés előtt két góllal vezettek a vendégek, de a hajrában sike­rült a Hahn-csapatnak az egyenlítés. (kós, kanyó) Labdarúgó Magyar Kupa, a 32 közé jutásért, csoportmérkőzések Pásztói öröm, Stécé-bánat Pásztó LC - Diósgyó'ri FC1-1 (1-0) Pásztó, 700 néző, vezette: Kiss B. (Koch, Csorba). Pásztó LC: Oláh T. - Fazekas, Galbács, André - Kovalcsik, Mátyus, Szántó, Kiss (Maksó B., 89. p.) - Jeney - Cristea, Balog Z. (Árva, 67. p.). Edző: Sipkó Sándor. Diósgyőri FC: Nagy - Buliga - Szakos, Hompoth - Páling, Harnócz, Takács, Dukon, Kovács (Lója, 70. p.) - Konyha, Lippai. Edző: Temesvári Miklós. Góllövők: Cristea a 9., illetve Takács a 75. percben. Sárga lap: Mátyus, Jeney, Árva, André, ill. Hompoth, Takács. 9. perc: Cristea tört kapura a bal szélen, ám a tizenhatos sarkánál buktatták. Mátyus remekül csavarta középre a labdát és a jó ütemben moz­duló Cristea remek fejessel megszerezte a veze­tést. 1-0. 13. perc: Szakos tört előre, veszélyes beadását a hazai védők szögletre tisztázták, majd a beíve­lés után is mentettek. 18. perc: Szántó buktatta Dukont 16 méterre a kaputól. A sértett szabadrúgását Oláh T. biztosan fogta. 27. perc: Dukon előtt adódott újabb lehetőség, ám André fejjel tisztázott előle. 32. perc: Balog cselezgetett a jobb oldalon, majd Cristeához játszott. A csatár remek cselek után óriási gólhelyzetbe került, ám lövése néhány centivel elsuhant a hosszú sarok mellett. 42. perc: Dukon teljesen egyedül vezette ka­pura a labdát, de a jó ütemben kiinduló Oláh bra­vúrral elcsípte a játékszert. 53. perc: Balog nagyszerű cselekkel rázta le magáról a vendégvédőket, átadását azonban Má­tyus kapásból mellélőtte. 56. perc: Bal oldali diósgyőri szögletet köve­tően kisebb kavarodás alakult ki a hazai kapu előtt, szerencsére azonban Oláh ezúttal is résen volt. 68. perc: Cristea két szép csel után 16 méterről kapura lőtt, a labda centiméterekkel ment csak el a léc mellett. 75. perc: Ismét a vendégek ívelhettek be szög­letet a bal oldalról. A pásztói védelem egy pilla­natra kihagyott, Takács lecsapott a labdára és kö­zelről egyenlített. 1-1. 86. perc: Lója veszélyes lövését védte Oláh. Kitűnő pályán fogadta a hazai csapat a profi­ligában szereplő Diósgyőr gárdáját. Sipkó mes­ter tanítványai fegyelmezetten és jól játszva már a mérkőzés elején egy gyönyörűfejesgóllal meg­szerezték az előnyt, amelyet Cristea jóvoltából tovább növelhettek volna. A második félidőben a hazaiak továbbra is fegyelmezetten játszottak, ám - ami várható is volt - fejben kissé elfáradtak. Ennek ellenére a vendégek csupán a pásztói vé­delem pillanatnyi hibáját kihasználva tudtak egyenlíteni. Meglepő volt, hogy a profiligás ven­dégcsapat komoly gólhelyzetet nem tudott kiala­kítani. A látottak alapján a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez, ám a döntetlen így is szép eredmény. Sipkó Sándor: -Méltó partnerei voltunk a PNB-s együttesnek, taktikusan, fegyelmezetten játszottunk. A kiosztott feladatokat hellyel-köz- zel mindenki megoldotta. Sajnos a második fél­idei nyomás alatt fejben érzékelhetően elfárad­tunk és egy figyelmetlenséget egy ilyen csapat ki tud használni. Mindenesetre a csapat játéka biz­tató volt. Temesvári Miklós: - Pillanatnyi összeállítá­sunkban ennyire vagyunk képesek. Kerekes Lajos (A csoport másik mérkőzésén: Heves - REAC 2-2.) Tápiószentmárton - SBTC 3-1 (1-1) Tápiószentmárton, 400 néző, vezette: Farkas Gy. Tápiószentmárton: Boda - Pálinkás Z., Bató, Kévér, Nagy Z., Baranyai (Herczeg), Simon, Bori, Tabányi (Gulácsi) - Vellai, Tóth (Mózes). Edző: Fejős Pál, Domonyi István. Salgótarjáni BTC: Bodor - Szőke, Sági, Gyetvai, Mikáva - Kövesdi, Csatlós T. (Si­mon), Csatlós Cs., Bárány (Kovács) - Boros (Oravecz), Kékesi. Edző: Patkó József. Góllövők: Baranyai, Vellai, Tóth, ill. Gyet­vai. A komoly vérveszteségen túlesett SBTC focis­tái nem a legjobb előjelekkel keltek útra a tápió- szentmártoni kupameccsre, hiszen a tavalyi si­kercsapatból mindössze hárman maradtak hír­mondónak. Patkó József edző számára már az is vigaszt jelentett, hogy két egykori Stécé-játékost is pályára küldhetett az Öblöstől és a Mátrano- váktól utolsó pillanatban leigazolt Csatlós T. és Bodor személyében. 10. perc: Baranyai nagyszerűen tört ki a ven­dégvédők gyűrűjéből, s a hosszú sarok felé lea­dott lövése a hálóban kötött ki. 1-0. 20. perc: Egyenlített az SBTC: a szabadrúgás­hoz mintegy 20 méterre leállított labda mögé Gyetvai állt, jól eltalált lövése a sorfalon irányt változtatott, s Boda kapus már csak beljebb tudta segíteni a labdát. 1-1. 54. perc: A vendégkapu előtti kavarodás után Kékesihez került a labda, a fiatal játékos szemfü­lesen a rövid sarok felé lőtt, ám Bodor kapus éber volt. 57. perc: Boros ügyesen játszotta magát tisz­tára, de kissé kisodródott. Középre gurított, ám a belső csatárok lekéstek az ígéretes akcióról. 58. perc: Egy 20 méterről elvégzett szentmár- toni szabadrúgást Sági még blokkolt, de a labda éppen Vellai elé került, aki kíméletlenül kihasz­nálta a lehetőséget. 2-1. 76. perc: Egy mintaszerű bal oldali aukciót kö­vetően az elmélázó tarjáni védők mellett Tóth ál­lította be a végeredményt. 3-1. Az NB Ill-ban újonc hazai együttes végig fö­lényben játszott a tinédzserkornak alkotta SBTC ellen. A tarjáni fiatalok nagy lelkesedéssel ját­szottak, de rengeteg labdát „szórtak” el. Az ügyesen kombináló házigazdák második gólja után megpecsételődött a nógrádiak sorsa. A lá­tottak alapján teljesen megérdemelt a tápió- szentmártoni siker, a két együttes között elsősor­ban a kondicionális különbség domborodott ki. Patkó József: - Boksznyelven szólva már a mérlegelésnél könnyűnek találtattunk, s ezt az el­lenfél egy könnyebb mosollyal nyugtázta. Pad­lóra kerültünk, ránkszámoltak. Hogy talpra tu­dunk-e állni, az nem csak rajtunk múlik. (sipkó) (A csoport másik mérkőzésén: Jászfény szaru - BKV Előre 1-1.) Sportturmix Armstrong nyert Az amerikai Lance Armst­rong nyerte a 86. Tour de France profi kerékpáros körversenyt a svájci Alex Zülle és a spanyol Fernando Escartin előtt. A vasárnapi utolsó, 20. szakaszon az ausztrál Robbie McEwen diadalmaskodott. Magyar siker Maroshévizi Krisztina győ­zelmével zárult New York­ban a Fitness Mania ’99 nemzetközi viadal, a másik magyar, Szekeres Ildikó a negyedik helyen végzett. Finalista oroszok Az orosz női teniszváloga­tott először jutott a Fed- kupa döntőjébe, miután va­sárnap 3-1-es, behozhatat­lan előnyre tett szert Szlo­vákiával szemben a moszk­vai elődöntőben. ki Vizes győzelem Mihaldinecz Rudolf győzött ifj. Sándor Péter előtt, Csemi Béla pedig kiesett a motorcsónak Formula-3-as világbajnokság ötödik fu­tamán, Dunaújvárosban. Mihaldinecz összetettben a 3. helyre jött fel, Sándor to­vábbra is őrzi első helyét. Kiesett a Vasas A Vasas Danubius Hotels 2-1-es vereséget szenvedett szombaton a lengyel Polo- nia Varsó labdarúgócsapatá­tól az UEFA-Intertotó-kupa 3. fordulójának visszavágó mérkőzésén, így 4-1 -es ösz- szesítéssel elbúcsúzott a so­rozattól. ­Totóeredmények 1. Brazília - Németország 4-01 2. Új-Zéland - USA 1-2 2 3. Vasas - Polonia Varsó 1-2 2 4. Hammarby - Heerenveen 0-2 2 5. Jokerit - West Ham 1-1 x 6. Rennes - Lustenau 1-0 1 7. Basel - Hamburg 2-3 2 8. A. Wien - St. Truiden 1-2 2 9. Rosztszelmas - Varteks 0-1 2 10. Metz - Lokeren 0-1 2 11. Montpellier - Espanyol 2-1 1 12. Juventus - Ceahlaul 0-0 x 13. Perugia - Trabzonspor 1-2 2 +1. Duisburg - Kocaelispor 0-0 x )A •fi H d rl d A jaguárnak szerencséje volt, egy bokor ágai némileg takar­ták, így a villámgyors nyíl­vessző mellette csapódott be egy fába. Nem messze, a tónál ivó gímszarvas viszont már nem úszta meg, halálos lövés érte. A karbonból készült Vadászíjász országos bajnokság, 6. forduló, Mátraszele - Jövőre megint Eb-versenyként Vértelen vadászat a homokbányában A vadászathoz koncentrálás kell gyilkos pálca egyenesen a szí­vébe fúródott. Nem kerül­hette el végzetét sok más, ná­lunk csak kevésbé ismert és főleg Észak-Ameriká- ban honos kisebb- nagyobb vadállat, ragadozó sem szombaton a mát- raszelei homokbá­nya környékén. De honnan került oda mosómedve, hód, farkas, sakál, medve, vagy mor- mota? Nem olyan messziről, csak a Magyar íjász Szö­vetség központi raktárából. Ugyanis háromdi­menziós élethű ál­latbábokról volt szó, amelyeken 132 vadászíjász ver­senyző próbálta ki lövésztudományát az országos Grand Prix-sorozat hato­dik állomásán Mátraszelén. Az elmúlt másfél hét alatt nyolc ember dolgozott megfe­szítetten a pálya kialakításával, berendezésével, a tereprende­zéssel, a bevezető útszakasz rendbetételével, hogy a meg­előző időszak szervezési és szponzorkeresési gondjairól ne is beszéljek. S az utóbbi két napban jött az újabb esőzés, amely majdnem elrontott min­dent. Szerencsére nem tudott nagy kárt tenni és gyorsan helyre tudtunk állítani mindent - meséli a verseny pillanatnyi üresjáratában Vincze László, Mátraszele polgármestere, aki amellett, hogy maga is amatőr vadászíjász, a verseny „minde­nese”. Itt tényleg minden megvan, ami a színvonalas versenyzés­hez és a kellemes szórakozás­hoz kell. Nemhiába lesz jövőre a tavalyihoz hasonlóan újra Al­pok Kupa-futam, azaz az Eb­sorozat viadala is a szelei. Az efféle íjászat nem csak „vértelen vadászat”, hanem életforma. Két-három napos sá­torozás a természetben, az or­szág, vagy esetleg a külföld kü­lönböző tájain. Itt mindenki is- mindegy, hol éri találat a célúi­mén egymást, név szennt ér­deklődnek azután, aki valami­lyen okból nincs jelen. Renge­tegen családostól érkeznek és a szülőktől a gyerekekig min­denki lő. Most is 20-25 hölgy feszítette meg íját és a külföld­ről érkezettek mellett jócskán akadt gyermek- és ifjúsági korú versenyző is. A legfiatalabb éppen egy salgótarjáni, a mind­össze négyesztendős Farkas Sanyi, aki az édesapja által ké­szített íjjal járta be a többiekkel együtt a hat kilométernyi pá­lyán elhelyezett 28 különböző célpontot. A nyolc különböző techni­kával felszerelt íjfajtával - közte a legegyszerűbbtől a cél­zást megkönnyítő, jó pár tech­nikai csodával, kiegészítő szer­kezettel felszerelt, 200 ezer fo­rintot érőig - négy korosztály­ban, 15-től 45 méterig terjedő lőtávolságból kisebb-nagyobb állatokat kellett „elejteni”. Minden célpontra csak egyszer lehetett lőni - már ez is teljes koncentrációt követelt meg a versenyzőktől, ráadásul az sem latot. Tíz, nyolc, öt, vagy nulla pontot lehet elérni, amelyet a verseny végén összesítenek. Megyénket az Elit Hunter egyesület salgótarjáni szakosz­tályának versenyzői képviselik és az első nap után biztató jel, hogy Varga Attila a hunter (va­dász) kategóriában bekerült az ideiglenesen vezető első négybe, akik úgynevezett szét­lövéssel zárták a nap hivatalos . programját. Ám az egyik legnépszerűbb ,j szórakozás, a „lyukasfa-lövé- f szét még” csak ekkor indult. B Ezen egy, az erdőben álló fa j törzsében található természetes ;1 hasadékon át kellett kétszer is a 2 céltáblába találni. Ebben a nem j hivatalos számban ugyancsak a rj szétlövés után - 15 kör- , egységgel az encsencsi Szedlán János nyert. (Satis) f (Az összesített eredmények lap- J zártánkig nem érkeztek meg. ; azokat keddi számunkban kö- d zöljük.) a Ez lesz az év versenye? Ovidu Bot a romániai Nagyváradról érkezett, már nem először vesz részt magyarországi versenyen. Többek véleményének adott hangot, amikor méltatta a rendezvényt.- Az egyik legjobban megtervezett és kiváló természeti adott­ságokkal rendelkező terep a mátraszelei. A pálya átgondolt, nem csak úgy vaktában „ kidobott” bábukra lövünk. Három na­pig (ál)nomád életmódot folytatunk, de nem mindegy, hogy mi­lyen környezetben. Használható az ivóvíz és a melegkonyha - annak ellenére, hogy rengetegen bográcsozjtak, nyársalnak - a büfé, minden igényt kielégít a tisztálkodási lehetőség, kulturál­tak a vécék, jó hangulatúak a kiegészítő programok és még sok egyéb apró, de fontos tényező, amely mind amellett szól, hogy az itteni legyen az „év versenye”. Társaimmal egyetemben ezt fogjuk javasolni a szakági vezetésnek, valamint a tervezők kü- löndíjára is fölterjesztjük a pálya megalkotóit. (tonis)