Nógrád Megyei Hírlap, 1999. június (10. évfolyam, 125-150. szám)

1999-06-21 / 142. szám

1999. június 21., hétfő SporTTüköR 7. oldal Labdarúgó megyei I. osztály - Veszített és kiesett a Mátranovák Gyarmat nyerte a rangadót Salgó Öblös - Mezőkövesd 1-0 (1-0) Salgótarján, Forgáchtelep, 300 néző. VEZETTE: Kó- ródi. SALGÓ ÖBLÖS-FA­IPAR SC: Lázár - Cséki, Kő­házi, Jenei - Birincsik, Csat­lós - Mezei, Szabó, Tátrai - Smelkó, Berki. EDZŐ: Simon Attila. MEZŐKÖVESD: Bóta - Kurucz, Bodnár, Szen- tidai, Bádea - Horváth, Tá­bori, Szopóczky, Papp - Rontó, Csőke. EDZŐ: Varga Zoltán. GL.: Tátrai. KIÁL­LÍTVA: Jenei. A jó erőkből álló hazaiak és bronzéremre áhítozó mezőkö­vesdiek nagy lendülettel kezd­ték a találkozót. 5. perc: Papp jobb oldali beívelése után Lázár Csőké fe­jéről ütötte szögletre a labdát. 14. perc: Smelkó 22 méterről próbálkozott kapura lövéssel, a labda mellé szállt. 28. perc: Bodnár 28 méteres szabadrúgása felperdült a sorfa­lon, Szentidai 8 méteres lövését Lázár bravúrral mentette. 31. perc: Szabó indította Berkit, de ígéretes helyzetben a keresztező Szentidai szögletre mentett előle. 35. perc: Berki cselezgetett a jobb oldalon, beadását Tátrai mellel maga elé tette, majd 6 méterről a jobb sarokba bom­bázott. 1-0. 40. perc: Berki tört lendüle­tesen a kapura, de 18 méteres lövése a bal kapufa tövéből vá­gódott a mezőnybe. 50. perc: Rontó bal oldali szögletét Bodnár 7 méterről élesen a kapu fölé fejelte. 62. perc: Bádea ívelte kapu elé a labdát, Szentidai fejesét Lázár bravúrral szögletre tenye- relte. 64. perc: Mezei futott el a jobb oldalon, bevezette a labdát a 16-oson belülre, ám 14 méte­res lövését Bóta védte. 80. perc: A kiugró Smelkó elől a kapujából kifutó Bóta a 16-oson kívül fejjel mentett. 91. perc: Bodnár 20 méteres szabadrúgása a sorfalról szög­letre vágódott. Nagyon jó iramú mérkőzést hozott az évad utolsó mérkő­zése. A hazaiak lelkes, csupa szív játékkal megérdemelten tartották otthon a három baj­noki pontot. Varga Zoltán: - Kiváló já­tékvezetői hármas működése mellett küzdöttünk, de sajnos, elszenvedtük második tavaszi vereségünket. Simon Attila: - Méltó befe­jezése volt ennek a nagyon küzdelmes évnek, bár sokan féltettek minket és sokan gán- csoskodtak ellenünk. Ifi: 1-3. Czene József Pásztó - BSE-N. Volán 1-3 (1-1) Pásztó, 200 néző, VEZETTE: Nemes (Sebestyen, Gyurko- vics). PÁSZTÓ LC: Ács - Galbács, Fazekas, Holtner, Jeney - Kovalcsik (Oláh), Ri- zán, Mátyus, Oravecz - Lit- kei, Cristea. CSAPATVE­ZETŐ: Miricz Tibor. BSE N. V.: Palmann - Kmetti, Szilá­gyi (Pintér Á.), Orgoványi, Bóta - Pintér I., Hodászi, Fábri (Dombóvári), Schuch- mann - Szalánszki, Tedás (Gyimesi). EDZŐ: Cserni Ist­ván. GÓLLÖVŐ: Litkei, ül. Hodászi, Szalánszki, Bóta. SÁRGA LAP: Galbács, Ora­vecz, Kovalcsik, ill. Fábri. 5. perc: Fábri ugrott ki ígé­retes helyzetben, de a hazai vé­dők szögletre mentettek. 20. perc: Mátyus szenzációs labdával indította Rizánt, aki óriási helyzetben a jobb kapufa mellé lőtt. 22. perc: Litkei nagy szólót vágott ki a bal oldalon, amely­nek végén a jobb alsó sarokba lőtt 1-0. 24. perc: Tedás az ötösről nagy helyzetben fölé lőtt. 29. perc: Hodászi lesen kapta a labdát és Ács mellett a hálóba gurított. 1-1. 43. perc: Litkei léc alá tartó remek lövését védte szépen Palmann. 40. perc: Szalánszki lépett ki és a jobb alsó sarokba lőtt. 1-2. 49. perc: Oravecz futott el a bal oldalon, lövésszerű beadása azonban elment a léc fölött. 66. perc: Bóta lesgyanús helyzetben lépett ki, a partjelző jelzett, ám a játékvezető felül­bírálta és a védő a hálóba lőtte a labdát. 1-3. 73. perc: Mátyus labdáját Oláh jó helyzetben, tíz méterről a kapura bombázta, ám Pal­mann védeni tudott. 87. perc: Mátyus lövése le­vágódott a védőkről, Oláh is­mételt, ám a labda a felső lécen csattant. A kiesés rémétől feszélyezte- tett vendégcsapat lelkesen ját­szott, annak ellenére, hogy a ha­zaiak szerezték meg a vezetést. A BSE egy leshelyzetből szerzett góllal egyenlíteni tudott, majd a második félidő elején már a ve­zetést is megszerezték. A vendé­gek jobban akarták a győzelmet, amely valószínűleg a bennmara­dást jelentette számukra. Miricz Tibor: - A meleg megfogta a csapatot, de a ven­dégsiker megérdemelt. Cserni István: - Köszönöm a csapatnak és Bojtos István­nak, hogy amit elvállaltunk - ha egy kicsit nehezebben is, de - teljesítettük^ Nagyon nehéz szezon van mögöttünk. Ifi: 1-1. (esla) Mátranovák - R.-falva 0-2 (0-1) Mátranovák, 300 néző. VE­ZETTE: Deme (Kenyó, Tóth). MÁTRANOVÁK: Re- viczki 7 - Csikós 6, Pintér 6, Utasi 5, Gulyka 6 - Tóth 6, Nádasdi 6, Stark 6, Kisbali 6- Lakatos P. 7, Kerényi 6. EDZŐ: Tóth Miklós. RÁ- KÓCZIFALVA: Ádom - Er­dei, Bontovics, Pintér, Kácser- Szeberényi, Molnár, Cim- pián, Urbán - Besserman, Keresztfalvi. EDZŐ: Csontos Lajos. GÓLLÖVŐ: Urbán (2). SÁRGA LAP lap: Laka­tos P., Szeberényi, Pintér, Bontovics. KIÁLLÍTVA: Nádasdi. 14. perc: Kerényi kiugratta Kisbalit, aki óriási helyzetben a kapusba lőtt. 20. perc: Nádasdi 25 méte­res szabadrúgását a kapus bra­vúrral tolta szögletre. 25. perc: Vendégtámadás végén Reviczki kétszer is bravú­rosan hárított. 34. perc: Nádasdi lerántotta az egyik vendégjátékost, amiért sárga lapot kapott. A szabadrú­gást ugyanő a kapufára rúgta. 42. perc: Pintért óriási lesről elengedték, lövése a kapufán csattant, az érkező Urbán kö­zelről a hálóba pofozta a pety- tyest. 0-1. 47. perc: Molnár kapott sárga lapot. 70. perc: Stark óriási lövése a kapufán csattant. 72. perc: Stark szabadrúgá­sát védte Adok. 80. perc: a rákóczifalvi kapu előtti kavarodásnál a vendég­védők kezeztek, ám 11-es he­lyett a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást. 91. perc: Urbán lefutotta a védőket, majd nagy gólt lőtt. 0-2. Jó időben, jól előkészített pá­lyán az első félidőben a vendé­gek, a másodikban a hazaiak játszottak fölényben. Sajnos, a játékvezetői hármas túlzottan a vendégek mellett fújt. Tóth Miklós: - A mezőny­ben jól játszottunk, de a kapu előtt határozatlanok voltunk. Csontos Lajos: - Egyen­rangú ellenfelek mérkőzésén mi két gólt rúgtunk, s ezért nyertünk. További eredménynek: Selyp - Poroszló 1-1, Monor - Heves 3-4, B.-telek - Karcag 6-2, Gödöllő - Jászberény 1-1, Újszász - Tiszafüred 1-0. Ä bajnokság végeredménye 1. Jászberény 30 21 5 4 93-23 68 2. Monor ' 30 18 11 1 85-29 65 3. Újszász 30 17 8 5 39-18 59 4. M,-kövesd 30 15 10 5 54-35 55 5. Karcag 30 15 8 7 66-31 53 6. Heves 30 14 2 14 43-39 44 7. B.-telek 30 11 7 12 41-42 40 8. Salgó Öblös 30 10 8 12 48-43 38 9. Poroszló 30 10 8 12 46-58 38 10. Gödöllő 30 8 13 9 47-39 37 ÍJ. Pásztó ____3d 8KÜ30-55-32 1 2. BSE 30 9 5 16 41-67 32 Mí------30 9 3 18 42-69 30 1 4. T.-füred 30 7 6 17 2644 27 15. M.-novák 30 7 3 20 31-99 24 16. Selyp 30 4 9 17 33-74 21 Női focivilágbajnokság az USA-ban Az USA-ban magyar idő szerint szombaton késő este megkezdő­dött a női labdarúgó-világbajnokság. A nyitómérkőzésen a hazai válogatott biztos győzelmet aratott Dánia együttese felett. A találkozót rekordnak számító 78 972 néző látta. A világbaj­nokságon 16 csapat négy cso­portban küzd. A negyeddön­tőbe az első két-két helyezett jut. A címvédő Norvégia a C-, az Európa-bajnok Németország pedig a B-csoportban szerepel. A vb egyben a 2000-es sydneyi olimpiára is kvalifikál. Amennyiben Ausztrália a leg­jobb nyolc közé jut, a negyed­döntő valamennyi részvevője elindulhat az olimpián. Ha az ausztrálok nem jutnak a ne­gyeddöntőbe, akkor a négy elő­döntős, valamint a negyeddöntő három legjobb mutatóval ren­delkező vesztese szerepelhet a házigazdák mellett Sydneyben. A vb első játéknapjának eredményei. A-csoport: Egye­sült Államok - Dánia 3-0. A csoport másik két csapata: Ko­reai NDK, Nigéria. B-csoport: Brazília - Mexikó 7-1. A csoport másik két csa­pata: Németország, Olaszor­szág. C-csoport: Japán - Kanada 1- 1. A csoport másik két csa­pata: Norvégia, Oroszország. D-csoport: Kína-Svédország 2- 1. A csoport másik két csa­pata: Ausztrália, Ghána. *** Mucha József lesz a Ferencvá­ros labdarúgócsapatának új ve­zető edzője, munkáját Vépi Pé­ter segíti majd. Az edzőpárossal egyéves szerződést kötött a klub. A 48 éves Mucha József és az 50 éves Vépi Péter koráb­ban a Ferencváros labdarúgója volt. A szakvezető a horvát Ma­riján Vlakot váltja a kispadon. *** A Dallas Stars nyerte az észak­amerikai profi jégkorongliga Stanley-kupa döntőjét, miután a finálé hatodik mérkőzésén há­romszori hosszabbítás után 2-1- re legyőzte a hazai szereplő Buf­falo Sabrest. A rájátszás legérté­kesebb játékosának a dallasi Joe Nieuwendykot választották, így ő vehette át a Conn Smythe-dí- jat. Az elmúlt négy évben min­dig a Nyugati-főcsoportból ér­kező együttesek nyerték a Stan- ley-kupát. Fociztak a Fradi öregfiúk - Bajnokcsapatot köszöntöttek - Kultúrműsor és sportbál Jót szórakoztak a mátraterenveiek Itt ugyan a mátraterenyei játékosnál van a labda, de a mérkőzést a Fradi nyertet >\(> rigó tibor A gazdag program reggel 9 órától, a horgászok megyei, egyéni kétfordulós versenyé­vel kezdődött a horgászegye­sület taván. Délután 1 órától a Ferenc­város öregfiúk és az Mátrate­renye Sportegyesület öregfiúk csapatai látványos játékának tapsolhattak a sportbarátok. A hajdani sztárok közül többek között játszott Kű Lajos, No- vák Dezső és Máté János, s Erdei Zsolt bokszvilágbajnok is focicipőt húzott. A labdarú­gás szépségeit felvonultató derbit a Fradi 7-3-ra nyerte. A fővárosi csapat góljain Adrian (3), Kű (2), Máté és Erdei osz­tozott, míg a hazaiak találatait Farkas, Végh és Lakatos sze­rezte. Az MTSE ifjúsági focicsa­pata 15 órától Mihálygerge hasonló korú együttesével mérte össze a tudását. A vég­eredmény: 8-0 a hazaiak ja­vára. Góllövők: Kürti (5), Kiss, Forgó, Czene. Aztán 17 órától ugyanilyen felállásban a megyei II. osz­tályban vitézkedő felnőttek küzdöttek meg egymással. (A mérkőzésről szóló tudósítást lapunk holnapi „megyekettes’’ összeállításában közöljük.) A meccs után köszöntötték a bajnoki címet már korábban meket a „sikerkovácsoknak”. Este 7 órától kultúrműsor színesítette a programot. A többi között a mátraterenyei asszonykórus, dr. Dobos At­tila táncdalénekes, Sipőcz Jó­zsef magyamóta énekes, Seres Anna és Varga József énekes, Csernus Zoltán zenész szóra­koztatta a közönséget. A zene és a ritmus kedvelői este 9-től a hajnali órákig rop­ták a táncot a sportbálon. A mátraszelei zenekar húzta a talpalávalót. Összegezve azt mondhat­juk: 1999. június 20-án, va­sárnap jól és jót szórakoztak a mátraterenyeiek. (K. L.) Labdarúgó megyei I. osztály - Győzelemmel zárt a bajnok Karancslapujtő Ezüstérmes lett az St. Acél K.-lapnjtő - Villtesz 4-2 (4-1) Karancslapujtő, 600 néző, v.: Verbói. Karancslapujtő: Peleskei - Juhász A., Szabó, Osgyáni, Zsélyi, Fekete, Fodor, Lavaj, Tőzsér (Hegedűs), Szőrös (Ba­lázs), Tóth (Radván). Edző: Sipkó Sándor. Villtesz SE-Diósjenő: Ko­vács - Szabó, Gere, Keresztes, Schmittinger, Józsa, Sztupák, Benyó, Gerda, Méreg, Vanda. Játekos-edző: Gerda Gyula. GL: Zsély (2), Fodor Tóth, ill. Sztupák, Vanda. Ifi: 2-0. (kós) Jobbágyi - K.-keszi 4-0 (3-0) Jobbágyi, 200 néző, v.: Godó. Jobbágyi: Őri (Jancsó) - Batta, Egyed, Tari, Halász, Bognár, Szabó, Molnár M., Sármány (Meggyesi), Tóth Z. (Kiss), Tóth J. Edző: Koncsik László. Karancskeszi: Sztremi - Tarjáni, Rozgonyi, Csonka, Máté (Paczári), Simon (Lő- rincz), Polonkai, Orsós, Rom- hányi, Tőzsér, Berta (Dobos). Edző: Dávid Róbert. GL: Bognár, Szabó, Sár­mány, Tóth J. Jók: az egész ha­zai csapat, ill. senki. Végig a hazaiak irányították a játékot, és gólerős játékuknak köszön­hetően méltó befejezéssel zár­ták a bajnoki idényt. Koncsik László: - A mai és az egész évben mutatott játékukért gratulálok a csapa­tomnak, és a folytatásban sike­res és eredményes játékot kívá­nok nekik. Dávid Róbert: - Ha valaki­nek, nekem és két vezető tár­samnak fáj a kiesés. Ezzel megvalósult a polgármesteri hivatal egy-két dolgozójának a vágya. Ifi: 3-1. Koncsik László További eredmények: Bér­céi - Kazár 1-1, St. Acél - Nagylóc-Nógrádmegyeri Ro­mano 4-2, Héhalom - Áfész- Karancsberény 4-0, Mátra- mindszent - Berkenye 3-1, Szécsény - Nógrád Volán-Bag- lyasalja 4-0, Kisterenye - Nagybátony 2-0. A bajnokság végeredménye 1. K.-lapujtő 30 21 6 3 75-29 69 2. St. Acél 30 20 4 6 74-48 64 3. Kisterenye 30 18 7 5 69-41 61 4. Héhalom 30 19 4 7 64-36 61 5. Jobbágyi 30 14 9 7 61-37 51 6. Szécsény 30 13 10 7 47-30 49 7. Villtesz 30 12 10 8 77-61 46 8. M.-mindszent30 12 5 13 67-62 41 9. Berkenye 30 9 7 14 45-54 34 10. Bércéi 30 9 7 14 41-55 34 11. Nagybátony 30 9 6 15 48-51 33 12. Kazár 30 9 5 16 33-66 32 13. Nagylóc 30 8 4 18 50-70 28 14. K-keszi 30 7 7 16 41-72 28 15. Nógrád V-B . 30 7 4 19 43-77 25 16. K-berény 30 2 7 21 29-75 13 Ma kezdődik a férfi kosárlabda Eb Ma 18 órakor négy mérkőzéssel megkezdődik a harmincegye­dik férfi kosárlabda Európa-bajnokság Franciaországban. A 16 résztvevőt 4 négyes cso­portba sorsolták. A csoportok első három helyezettje - össze­sen 12 együttes - újabb két csoportban folytatja a küzdel­met. A két csoport első négy helyezettje kieséses rendszer­ben játszik tovább. A negyed­döntőket július 1-jén, az elő­döntőket július 2-án, a döntőt július 3-án Párizsban játsszák. Az Európa-bajnokság egy­ben a sydneyi olimpiára is kva­lifikál. Az első öt csapat, vala­mint a világbajnoki címvédő Jugoszlávia lesz résztvevője a 2000-es olimpiai tornának. Ha a jugoszlávok az első öt között végeznek, az Eb-hatodik válo­gatott is kvalifikálja magát. Csoportbeosztások. A-cso­port: Franciaország, Jugoszlá­via, Izrael, Macedónia. B-csoport: Spanyolország, Oroszország, Szlovénia, Ma­gyarország. C-csoport: Törökország, Olaszország, Horvátország, Bosznia-Hercegovina. D-csoport: Litvánia, Görög­ország, Németország, Csehor­szág. A magyar válogatott mér­kőzései. Június 21., hétfő, 20.45 ó: Magyarország - Spa­nyolország. Június 22., kedd, 18.30 ó: Magyarország - Oroszország. Június 23., szerda, 18.30 ó: Magyarország- Szlovénia. Totóeredmények 1. U.Luxembourg - Vasas 1-3 2 2. Herfólge - Zilina 0-2 2 3. Zaragoza - Barcelona * 4. R.Madrid - Deportivo * 5. Betis - Ath. Bilbao * 6. Santander - Valladolid 0-2 2 7. CeltaVigo - A.Madrid * 8. Extremadura - Villarreal * 9. Salamanca - Tenerife 1-2 2 10. Espanyol - Oviedo * 11. Alavés - R.Sociedad * 12. Örgryte - Heisingborg 0-1 2 13. Kalmar - Norrköping 1-1 x +1. Valencia - Mallorca * *: lapzártánk után elnyert, ennek eredményekép­pen ősztől a megyei I. osztály­ban induló MTSE csapatát, s adták át a jól megszolgált ér­Nagy napra virradt vasárnap Mátraterenye népe, mivel a helybeli sportegyesület és a Tóaljai Bányász Horgászegyesü­let vezetősége juniálist és sportnapot rendezett a településen.