Nógrád Megyei Hírlap, 1999. április (10. évfolyam, 76-100. szám)

1999-04-15 / 87. szám

1999. április 15., csütörtök SporTTüköR 11. oldal Futapest cross 5 versenysorozat, I. forduló Két dobogós helyezés Közkedvelt Nóg- rád megye dim- bes-dombos tája a terepfutás ked­velőinek köré­ben, olyannyira, hogy az öt fu­tamból négyet itt tart meg a Futa­pest Futóklub. Berkenyén in­dult a sorozat, és 10,5 kilométer kemény emelke­dőkkel - néhány helyen csúszós ta­lajjal - nehezített terepen versengett a 104 induló. Leg­sikeresebb krosszozónk, a többszörös sorozatgyőztes salgótarjáni Langer Olivér sokáig tapadt a kiváló hosszú­távfutó Sági Józsefre, de nem sikerült a számtalan váloga­tottsággal büszkélkedhető versenyző elé kerülnie. Végül „Langi” 12 másodperces hátránnyal máso­diknak érkezett a célba, ideje: 34 perc 27 mp. Ba­logh Gyula (alis „Szoszó”) legna­gyobb örömünkre 35 p 40 mp-cel bronzérmes lett. További salgó­tarjániként Szabó János és Jászbe­rényi Péter, va­lamint Klein László (Mecser Futóklub)-48,49 és 52 perccel - a mezőny első harmadában végzett. Ugyancsak a Mecser Futóklub versenyzője Bara- nyi Dezsó'né és Tarjáni Viktó­ria, ők egy másodperc kü­lönbséggel - 58 és fél perces idővel - az 5. és a 6. helyezést érték el. (Satis) Baranyi Dezsőné: egyre jobb helyezések • • Ot magyar jelentkező egy helyre A Dunaferr, a ZTE, a Diósgyőr, a zülük az indulhat, amely előrébb Vác és a Vasas jelentkezett a ma- végez a bajnokságban. Az gyár szövetséget az Intertotó-ku- UEFA-hoz június 1-ig kell eljut- pában megillető egy helyre. Kö- tatni a névszerinti nevezést. Exkluzív, csak Toyota tulajdonosoknak! Janika a Kakuk-szalonban Ismét a márka elkötelezettjei­nek szeretne kedveskedni Ka- kuk József, amikor találkozóra invitálja a Toyota tulajdonoso­kat. A péntek délutáni randevú sztárjai ifj. Tóth János első osz­tályú ralipilóta és a navigátora, Tóth Imre lesz. Aló órakor kezdődő esemé­nyen a toyotások találkozhat­nak a magyar bajnokkal, s test­közelből megcsodálhatják 800 ezer márkás autóját, a Toyota Corolla WRC-t. A házigazda gondoskodik majd a finom ha­rapni- és innivalóról. A Toyota Rallye Team sal­gótarjáni bázisán, a Tóstrandon tehát ezúttal is különlegességet nyújt át Kakuk József: Janikát, az évtized legnagyobb rali­meglepetését. Labdarúgó NB I - Kádár vezérletével feltámadt a második félidőben a Stécé Németh Tibor névnapi góljai Salgótarjáni BTC - Szeged LC 2-0 (0-0) Salgótarján, 1000 néző. VEZETTE: Sápi 8 (Sallai, Csorba). SBTC: Szabó I. Cs. 0 - Palaticzky 6, Sági 6, Csatlós 5 - Gubán 5, Németh T. 7 (Géczi 90. perc), Kádár 8 - Szoboszlai 5, Ivitz 6 - Győri 5, Szabó II. Cs. 4. EDZŐ: Kis Károly. SZEGED: Lippai - Németh N., Basics, Herczku, Mikler, Vasas (Udvari 70. perc) - Tamás (Bencze -, 59. perc), Vörös, Turján (Koncz -, 66. perc) - Faragó, Kenesei. EDZŐ: Gergely Károly. GÓL­LÖVŐ: Németh a 68. és a 86. percben (mindkettő tizenegyes­ből). SÁRGA LAP: Kádár (72.), ill. Tamás (12.), Turján (53.), Németh N. (56.), Lippai (86.). SZÖGLETARÁNY: 12-7 (5-6). Kádár (középen) igazi karmesternek bizonyult A mérkőzés előtt egyperces néma felállással emlékeztünk a múlt héten elhunyt Szabó I. Csaba édesapjára. Bátran kezdtek a csapatok. Az 1. percben Győri futott fel, s húsz méterről leadott, jobb sa­rokba tartó lövését Lippai csak szögletre tudta ütni. Hamarosan jött a válasz. A 6. percben Kenesei kilépett a ha­zai védők között, ám ajtó-ablak helyzetben Szabó I. Cs.-ba lőtte a játékszert. A 8. percben ismét a vendé­gek veszélyeztettek. Ide-oda pattogott a labda a Stécé tizen­hatosán belül, végül Vasas 20 méterről, laposan a bal sarok mellé tüzelt. A 37. percben jobb oldali szegedi beadás után Tamás ka­pásból a kapu mellé lőtt. A szünetben ismét megren­dezték az Arany Ászok 11 -es- rúgó-versenyt, amelyet Majer László nyert. A második félidőre egy tá­madóbb szellemű Stécé lépett a pályára. A 68. percben meg­szerezték a vezetést a tarjáni fekete-fehérek. A nagy kedvvel játszó és csapata igazi karmes­terének bizonyuló Kádár tört előre a jobb oldalon, s Vasas a tizenegyes tájékán buktatta. Németh a kapu közepébe bom­bázta a büntetőt. 1-0. A hazai gárda a 86. percben újabb gólt szerzett. Ismét Ká­dár hagyta maga mögött a sze­gedi védőket, s a tizenegyes pontnál a kifutó Lippai kapus buktatta. Megint Németh állt a labda mögé, s második névnapi gólját is belőtte. 2-0. Összességében: második fél­idei remek játékával megérde­melten győzött az SBTC. Kis Károly: - Gyengébb első félidei játékunk után a má­sodik félidőben alaposan felja­vultunk, s Kádár vezérletével, nagy iramot diktálva, megér­demelten győztünk. Gergely Károly: - Azt hit­tük, hogy amatőr alapokon is tu­dunk lelkes, jó futballt csinálni, de ez eddig nem sikerült. Remé­lem, a jövőben eredményeseb­bek leszünk. Kolaj László További eredmények: Szolnok - Kaposvár 1-1, Érd - Tiszaújváros 1-2, Soroksár - Matáv Sopron 3-3, Nagykani­zsa - Demecser 1-0, Pécs - Komárom 1-1, Tiszavasvári - Hajdúszoboszló 2-1, Soproni Dreher - Komló 1-6, Tisza­kécske - Békéscsaba lapz. után. A bajnokság állása 1. Tatabánya 2. N.-kanizsa 3. Érd 4. SBTC 5. Matáv S. 6. Komárom 7. Szeged LC 8. Komló T.-vasvári Szolnok T.-újváros T.-kécske Kaposvár Demecser 15. H.-szoboszló 16. Soroksár 17. Békéscsaba 18. Pécs 19. Soproni D. 20. Kecskemét 25 18 5 27 15 7 27 14 5 27 13 6 26 11 9 2 58-31 59 5 49-27 52 8 48-33 47 8 43-30 45 6 47-35 42 27 13 3 11 41-35 42 24 11 8 5 44-27 41 8 40-40 40 8 30-24 39 11 38-40 38 9 36-39 38 9 36-31 37 11 37-44 34 8 8 10 33-35 32 7 6 14 42-55 27 6 14 33-56 27 7 12 28-32 25 7 14 37-51 25 9 13 32-51 24 7 18 19-55 10 26 11 7 27 10 9 27 11 5 27 10 8 26 10 7 27 9 7 26 27 27 7 25 6 27 6 27 5 26 1 Sportturmix Németh az ob-n Az elmúlt hét végén, Nyír­egyházán rendezték meg a tekézők területi egyéni baj­nokságát. A versenyen 36-an indultak. Az öt nógrádi közül Németh Béla (Salgó-Sík) 160 dobásból elért 700 fás ered­ménnyel a 14. helyen végzett, s bejutott a május elején, Bél­apátfalván tartandó országos vidékbajnokság döntőjébe. További nógrádi eredmé­nyek: 24. Svantner László (Salgó-Sík) 671, 27. Dósa Zoltán (Nádújfalu) 657, 28. Frink Norbert (Salgó-Sík) 655, 29. Nádasdi István (Nádújfalu) 652 fa. Rétsági sakksiker Megyei sakk-csapatbajnok- ság. III. forduló eredményei. Pásztó II. - Rétság 3,5-4,5. Győztek: Makovnyik Sán­dor, Bihari Balázs, Mucsina Gábor, ill. Benyó Tamás, Balogh Adóm, Benyó Antal, Balogh Gábor. Remizett: Németh László Sándor Atti­lával. Salgótarjáni Vásár­tér II. - Karancslapujtő II. 5,5-2,5. Nyertek: Susán Pé­ter, Babarczi Péter, Nagy János, Lazák Brigitta, ill. id. Sztremi István. Remiztek: Kállai Gyula, Pozsonyi Ist­ván, Nyerges Lőrinc, ill. Miklós Antal, Zsidai Béla, Horváth Dezső. Új edző a DFC-nél A Diósgyőri FC labdarúgó- klub szerződést bontott Szapor Gábor vezető edző­vel és a PNB hátralévő tíz mérkőzésén Temesvári Miklós irányítja a csapatot. Munkáját pályaedzőként Dzurják József segíti majd. EZ ITT A KINCSTÁR Vásároljon állampapírt közvetlenül a Kibo csátótól, a Magyar Államkincstár Fiókjai ban teljes körű állami garancia mellett. Szolgáltatásaink: • Állampapír jegyzés, visszaváltás (Kincstári Takarékkötvény, Kamatozó Kincstárjegy) • Másodpiaci forgalmazás korábbi kibocsátású állampapírok vétele és eladása (Magyar Államkötvény, Diszkont Kincstárjegy) • Újrabefektetési lehetőség (időkiesés és kamatveszteség nélkül) • Vételkor és eladáskor átutalás folyószámláról, folyószámlára Magyar Államkincstár Nógrád Megyei Fiók 3100 Salgótarján, Rákóczi út 15. Telefon: (32) 410-722 (pénztári órák: hétfőtől- péntekig 08-13 óráig) XIV. Balázs Kupa nemzetközi utánpótlás kézilabdatorna, Győr Bronzérmes a Beszterce csapata! A hagyományoknak megfelelően ez évben is a tavaszi szünetben rendezték meg a nagyszabású nemzetközi Ba­lázs Kupát. Győrben 140 fiú és leány kézilabdacsapat négy korosztályban mérte össze tudását. Ezen a nemzetközi seregszem­lén Nógrád megyéből a salgó­tarjáni Beszterce-lakótelepi Általános Iskola 1986. január 1. után született leánycsapata vett részt. Szép eredményt ér­tek el korcsoportjukban, hi­szen az előkelő harmadik he­lyet szerezték meg. Szabóné Sipos Éva edzőt, testnevelő ta­nárt kértük fel arra, hogy szá­moljon be a győri kirándulás részleteiről.- Kik voltak az Ön által irányított „besztercés” csapat ellenfelei?- Korcsoportunkban 18 csapat indult - kezdte a sike­rek kovácsa - a 18 csapatot három csoportba sorsolták. Mi a svéd Iksarehof I., a szlovák Slovan Madra, a rendező győri Balázs Béla DSE II., a szintén győri Ortutay iskola és Dorog csapataival játszottunk. A csoportból az első két helye­zett jutott a legjobb hat közé. A csoportmérkőzéseken a leá­nyok nagyon magabiztos, gól­erős játékkal mind az öt ellen­felet legyőzték, s csoportelsők lettek. Eredmények: Beszterce DSE - Dorog 14-7, Beszterce - Ortutay 13-7, Beszterce - Balázs DSE II. 17-5, Besz­terce - Iksarehof I. 13-8, Beszterce - Slovan Madra 15-5.-Sajnos a svédek elleni mérkőzésen Csányi Julianna bokasérülést szenvedett, s a gyors orvosi kezelés ellenére sem tudta folytatni a játékot - folytatta Szabóné Sipos Éva. ­Megjegy­zem, hogy a sérülés sze­rencsére nem súlyos.-Ho­gyan ala­kult a hatos döntő?- Először Az edzőnő izgalmas, rendkívül kemény mérkőzésen 10-9-re legyőztük a Tatabányát. A kö­vetkező összecsapást a Balázs Béla DSE I. ellen játszottuk; a félidőben csak 4-2-re vezetett a hazai csapat, de a második félidőben semmi sem sikerült nekünk, Fortuna is elpártolt tő­lünk, így 15-6-os vereséget szenvedtünk. A döntőbejutás­ért a másik csoport első helye­zettjével, a szintén győri Gár­donyi csapatával mérkőztünk (később ők nyerték meg e kor­osztályban a tornát - szerk.). Remek első félidőt produkál­tak a leányaink, a szünetben 4-3-ra vezettünk. A korosztá­lyon belül idősebb játékosok­ból álló győriek ellen azonban a második félidőben, a nagy iram miatt elfáradt a csapa­tunk és már nem bírtak kellő­képpen összpontosítani, így 14-9 arányú vereséget szen­vedtünk.-Maradt a „kisdöntő” a bronzéremért...- A bronzéremért a csoportellenfelünkkel, a svéd Iksarehof első csapatával ját­szottunk, akiket remek játék­kal újra leiskoláztunk, 15-4-re nyertük a mérkőzést. így a csoportban a győztes győri Gárdonyi, illetve a második helyezett Balázs DSE mögött a harmadik helyen zártunk.- Hogyan értékeli a XIV. Balázs Kupa mérkőzéssoroza­tot?- Bár már többször részt vettünk ezen a sorozaton, most értük el a legjobb helyezést. Remek mérkőzéseket játszot­tunk, a csapat teljesítményével maximálisan elégedett va­gyok, mert csak az NB I élme­zőnyébe tartozó - és a nem­zetközi porondon is sikert si­kerre halmozó - Győri Grabo- plast-ETO utánpótlás-csapata tudta legyőzni a sokkal mos­tohább körülmények között készülő és dolgozó lelkes kis csapatomat. Az értékeléshez hozzátarto­zik, hogy ezt a szép sikert nem tudtuk volna elérni a lelkes és odaadó szülők, a Beszterce DSE, a Faipari FC, Nógrád Megye Közgyűlésének el­nöke, Becsó Zsolt úr és Pintér Andrásné hozzájárulása nél­kül, akiknek a gyerekek és sa­ját nevemben is csak a köszö- netemet tudom kifejezni.- Kiknek a nyakába akasz­tották a bronzérmeket?- Spalek Nikoletta és Feny­vesi Dóra játszott kapusposz­ton, míg a mezőnyben Angyal Dóra, Gál Zsófia, Rappi Zsu­zsanna, Pásztor Veronika, Csányi Julianna, Agócs Anna, Molnár Agnes, Újvári Éva, Drajkó Angelika, Drajkó Anita, Varga Eszter és Mihályi Helga szerepelt - fejezte be a győri kirándulásról szóló be­számolóját az edzőnő, Sza­bóné Sipos Éva. Mulicza Ferenc