Nógrád Megyei Hírlap, 1999. április (10. évfolyam, 76-100. szám)

1999-04-12 / 84. szám

12. oldal SporTTüköR 1999. április 12., hétfő Labdarúgó NB III, Mátra-csoport - Három játékost is kiállítottak az Öblösből Pásztó első tavaszi győzelme Pásztó LC - Mátranovák 2-0 (1-0) Pásztó, 300 néző. VEZETTE: Vasali (Kalicz, Sipeki). PÁSZTÓ LC: Ács 7 - Gal- bács 8, Rizán 8, Holtner 8, Jeney 7 - Zsély 8, Oravecz 6 (Sándor 88. p.), Fazekas 6 (Kovalcsik 6, 58. p.), Árva 7 - Mátyus 6 (Litkei 7, 39. p.), Cristea 7. EDZŐ: Zsély László. MÁTRANOVÁK: Bodor 6 - Csikós G. 5, Keré- nyi 6, Králik 6, Nádasdi 5 - Tóth 6, Gulyka 5, Pintér 5 (Csikós I. -, 77. p.), Stark 6 - Lakatos 5, Óláh B. 5. EDZŐ: Tóth Miklós. GÓLLÖVŐK: Zsély a 43., Cristea az 56. percben. SÁRGA LAP: Má­tyus, Holtner, Jeney, Králik. 10. perc: Mátyus 20 méteres szabadrúgása alig suhant el a kapu mellett. 20. perc: Oravecz elől Csikós G. mentett szögletre. Mátyus beadása után Holtner fejesét Bodor védte nagy helyzetben. 29. perc: a veszélyesen ki­ugró Gulyka elől Ács szedte fel a labdát. 33. perc: Oláh B. szöglet után, közelről a kapuba fejelt, ám a játékvezető szabálytalan­ságot látott és kifelé ítélt sza­badrúgást. 42. perc: Stark jó lövését védte magabiztosan Ács. Kido­bott labdájából remek hazai támadás futott a pályán, mely­nek befejezéseként Zsély kilé­pett a védők között és Bodor kapust is megelőzve a hálóba emelt. 1-0. 50. perc: Cristea beadását Árva veszélyesen fejelte ka­pura, de Bodor elcsípte a labdát. 56. perc: Cristea szép cse­lekkel „hámozta át” magát a vendégvédőkön, s 15 méterről nagy gólt lőtt a jobb alsó sa­rokba. 2-0. 60. perc: Holtner előreívelt szabadrúgását Zsély egyből ka­pura lőtte, ám a labda a léc fö­lött zúgott el. 73. perc: Zsély jobb oldali beadását Cristea közelről mellé pörgette. 80. perc: gyors hazai táma­dás végén Oravecz óriási hely­zetben az üres kapu mellé lőtt. 83. perc: újabb óriási Ora­vecz helyzet maradt ki, ezúttal 14 méterről lőtt fölé. 90. perc: Árvát szerelték szabálytalanul a 16-os előtt. Holtner 18 méteres nagy erejű szabadrúgását Bodor a léc fölé tornázta. Megtört a jég, a hazaiak két gólt ló'ttek, s megszerezték első' tavaszi győzelmüket. Az első'já­tékrészre a hazai mezó'nyfölény volt a jellemző'. A vendégek be­találtak ugyan a pásztói ka­puba, de a játékvezető érvényte­lenítette a gólt. Az első hazai tavaszi találatot követően meg­nyugodott a Zsély-gárda, s gyors támadásokat vezetve, nö­velte az előnyét. A hazai győze­lem nagyobb is lehetett volna, ha Oravecz értékesíti nagy helyzeteit. Zsély László: -» Úgy érzem, rászolgáltunk a győzelemre. Gratulálok a csapatnak. Tóth Miklós: - A hazaiak győzelme teljesen jogos, de né­hány szót szólnom kell a játék- vezetésről. Elgondolkodtató, hogy az a partjelző, aki évekig Pásztón védett, miért vonatta vissza jogos gólunkat. Ifi: 3-1 (1-0). Kerekes Lajos Tiszafüred - Salgó Öblös 2-0 (0-0) Tiszafüred, 300 néző. VE­ZETTE: Buda. TISZAFÜ­RED: Kiss - Rózsa, Görbe, Kaszonyi, Czivek, Dorcsák, Fige, Németh, Szűcs - Nagy (Tóth), Bordás. EDZŐ: Varga Gábor. SALGÓ ÖB­LÖS FSC: Lázár 6 - Mezei 5­2=3, Kőházi 5-2=3, Ács 5-2=3 - Birincsik 6, Jenei 6 - Tóth Zs. 5, (Tátrai -), Csatlós 6, Szabó 5 - Isdinszki 5 (Berki -), Smelkó 5 (Holló -). EDZŐ: Simon Attila. GÓL­LÖVŐ: Bordás (11-esből), Fige. SÁRGA LAP: Németh, Bordás, Tóth F., illetve Is­dinszki, Tátrai, Mezei, Kő­házi. KIÁLLÍTVA: Kőházi, Mezei, Ács. 4. perc: Szűcs 20 méteres, léc alá tartó lövését ütötte szög­letre Lázár. 9. perc: Smelkó ugrott ki a jobbösszekötő helyén, de Görbe önfeláldozóan mentett. 17. perc: Fige próbálkozott 25 méterről, de lövése elkerülte a kaput. 24. perc: Szabó szögletét Csatlós 10 méterről mellé fe­jelte. 32. perc: Dorcsák jobb oldali beadását Nagy elől fejelte szög­letre Jenei. 44. perc: jobb oldali szöglet­rúgást követően Csatlós mentett jó ütemben. 55. perc: az előre ívelt lab­dára Dorcsák és Mezei rajtolt. A hazai támadó belépett a védő elé és elesett. A játékvezető li­est ítélt, a reklamáló Kőházit pedig kiállította. A büntetőt Bordás a kapu bal oldalába lőtte. 1-0. 62. perc: Smelkó fejelte le a labdát, de az érkező Tóth Zs. elől felszabadítottak a védők. 65. perc: Mezei ütközött a félpályánál Rózsával. A játék­vezető sárga lapot mutatott a fiatal védőnek, s mivel volt már neki egy, a pirosat is felmutatta. 79. perc: Csatlóst lerántották a hazaiak 16-osán belül, a lab­dát pedig előrevágták. A kiugró Dorcsákot Ács 35 méterre a ka­putól lerántotta. A büntetőrúgás helyett jött a kiállítás! 86. perc: a 16-os vonalától (!) ítélt szabadrúgást a játékve­zető. Fige állt a labda mögé és lövése a kapu jobb oldalába vá­gódott. 2-0. Nem tudta megismételni az elmúlt hetek jó játékát az „ üve­gesgárda ”. Sok volt a pontatlan átadás, a középpályások erejét felmorzsolta a védekezés, a tá­madók pedig keveset mozogtak. Igazi gólhelyzetet azonban a hallatlanul lelkesen játszó Ti­sza-parti csapat sem tudott ki­alakítani, két pontrúgásból szerzett góljával nyerte meg a meccset. A játékvezető túlságo­san is „színesen” bíráskodott. Simon Attila: - Úgy szép az élet, ha zajlik ... Ifi: 2-2. Czene József Rákóczifalva - BSE-N.V. 0-1 (0-1) Rákóczifalva, 300 néző. VE­ZETTE: Szoboszlai. RÁKÓ­CZIFALVA: Gerhát 7 - Er­dei 6, Izsák 5, Pintér 5, Ká- cser 6 - Szeberényi 5, Molnár S. 5, Marcel Cimpián 5, Bá­rány 4 (Keresztúri -) - Be- serman 6, Bontovics 5 (Bíró -). EDZŐ: Bagi József. BSE- NÓGRÁD VO­LÁN: Pálmán 7 - Kmetti 8 (Bóta -), Pintér Á. 7, Orgo- ványi 8, Pintér I. 8 - Fábri 7, Szilágyi 8, Szabó 7, Schuchmann 8 - Szalánszki 7 (Gyimesi -), Tedás 7 (Dombóvári -). EDZŐ: Csernyi István. GL.: Sza­lánszki. SÁRGA LAP: Kmetti, Fábri. 10. perc: Formás vendégtámadás vé­gén Pintér hajszál­lal lőtt a léc mellé. 18. perc: Cim­pián 20 méteres lö­vését védte Pál­mán. > 18. perc: Tedás a kapussal állt szemben, de nagy helyzet­ben hibázott. 44. perc: Szalánszki húzott el a bal oldalon, majd 20 méterről kilőtte a jobb felső sarkot. 0-1. 50. perc: Beserman lövését hárította Pálmán. 53. perc: Szalánszki beadását Pintér lőtte kapura, a hazai por­tás és a kapufa közösen men­tett. 80. perc: Cimpián 20 méte­res szabadrúgása kerülte el a felső sarkot. 85. perc: Pintér-Dombóvári akció végén a hazai kapus az utolsó pillanatban mentett gól­helyzetben. A kitűnően megszervezett vé­dekezésből a vendégcsapat kontratámadásai mindvégig gólveszélyt jelentettek a hazai kapura. Ha a BSE kihasználja a gólhelyzeteit, nagyobb arány­ban is győzhetett volna. Bagi József: -Sajnos, to­vább tart a vesszőfutásunk. A vendégcsapat jobban akarta a győzelmet. Csernyi István: - Nagyon megdolgoztunk ezért a győze­lemért. Ezzel a hozzáállással az elkövetkező mérkőzéseken is eredményesek lehetünk. Ifi: 1-0. (Jelen) További eredmények: Jászbe­rény - Heves 1-0, Selyp - Gö­döllő 2-4, Poroszló - Monor 2-2, Újszász - Besenyőtelek 0-0, Karcag - Mezőkövesd 1-1. A bajnokság állása 1. Üjszász 20 13 6 1 31- 7 45 2. Jászberény 19 13 2 4 50-15 41 3. Monor 20 10 9 1 48-22 39 4. M.-kövesd 20 11 5 4 42-29 38 5. Karcag 20 10 5 5 42-18 35 6. Heves 19 9 2 8 27-23 29 7. B.-telek 20 8 5 7 21-21 29 8. Pásztó 20 7 5 8 23-30 26 9. Öblös-F. 19 6 6 7 30-20 24 10. Gödöllő 20 5 9 6 33-26 24 11. Poroszló 20 6 6 8 29-40 24 12. R.-falva 20 6 2 12 3245 20 13. Selyp 20 4 7 9 24-42 19 14. M.-novák 20 5 1 14 23-67 16 15. BSE 19 4 3 12 20-48 15 16. Tiszafüred 20 2 5 13 11-33 11 M • ' W* >$M %%f$i P> smfcsMf»# ■ tw ül íme, a mátranováki gól, amelyet nem adott meg a játékvezető fotó: ottmár Labdarúgó megyei I. osztály - Nagybátony csak kiböjtölte a győzelmet Héhalom - Lavaj 3-5 Kazár - Szécsény 1-1 (0-1) Kazár, 150 néző, v.: Forgács. Kazár: Schott - Milcso- vics, Szternácsik, Fenyő, Ba­lázs (Tavaszi), Bomai, Ko­módi, Eged, Kovács V. (Ka- kuk), Jakab, Botos (Bozsik T.). Edző: Koszta László. Szécsény: Vikor-Várszögi B., Varga, Várszögi A., Mol­nár, Végh, Pénzes, Kuris, Lászlók, Hajnal, Geczkó. Edző: Bérczy József. Gl.: Kakuk (11-esből), ill. Végh. Sárga lap: Várszögi B. Jók: Bomai, Komódi, Jakab, ill. senki. Gyenge színvonalú mérkőzés, reális döntetlen. Koszta László: -Küzdel­mes mérkőzésen, igazságos eredmény született. Bérezi József: - Vakok és világtalanok találkozóján igazságos eredmény született. Ifi: 0-3. Fekécs Zoltán nUnfamy-RVnfcínB. 4-0(2-0) Nagybátony, 250 néző, v.: Ba­lázs. Nagybátony: Lászlók - Kovács (Simon), Vámos, Orosz I., Horváth, Orosz A., Verebélyi (Gazdag), Baranyi, Osváth, Kecskés, Hadu- sovszki, Piczek. Játékos-edző: Verebélyi Attila. Nógrád Volán-Baglyas- alja: Szabó - Homyák, Kon- gorácz, Surján, Balogh (Bíró), Pádár, Oláh, Demeter, Marosi (Handó), Dudás (Sándor), Muzsik. Edző: Gulyka Ferenc. Gl.: Piczek (2), Hadu- sovszki, Kecskés. Sárga lap: Simon, ill. Pádár, Kongorácz. Kiállítva: Surján. Verebélyi Attila: - Sokáig kellett böjtölnünk ezért a győ­zelemért. Remélem, nem kell ugyanennyit várni következő sikerünkre, hiszen nagyon ne­héz út vár ránk. Gulyka Ferenc: - Fegyel­mezetlen, akaratgyenge játé­kunknak csakis ez lehetett az eredménye. Gratulálok a hazai csapatnak. Ifi: 8-2. (kós) Hfaglw-lUfflUsrai 0-1 (0-0) Nagylóc, 300 néző, v.: Vámos. Nagylóc-Nógrádmegyeri Romano: Horváth — Makkai, Keviczki, Puruczki, Kelemen, Csík, Mátyás, Oláh M. (Oláh Róbert), Oláh Richárd, Laka­tos, Oláh T. Edző: Rácz Jenő. Mátramindszent: Hiesz - Kun, Herczeg, Gulyás, Pozsár, Nagy (Bakos), Chovan (Ba­logh), Orosz P., Orosz T., Bartkó, Kovács. Edző: Szabó László. GL: Herczeg. Jók: Kelemen, Csík, ill. Kun, Herczeg, Orosz P. A második félidőben job­bak voltak a hazaiak, de kapu előtt elfogyott a tudományuk. Rácz Jenő: - Nincs mit mondanom. Szabó László: -Ellentétes félidők után egy kis szeren­csével nyertünk. Ifi: 4-0. Strehó Bertalan Villtesz - K.-berény 1-1 (0-1) Diósjenő, 150 néző, v.: Ágos­ton. Villtesz SE-Diósjenő: Ko­vács - Monostori (Benyó), Vanda, Keresztes, Gere, Sztu- pák, Varga, Józsa, Szabó, Schmittinger, Tóth. Edző: Gerda Gyula. Áfész-Karancsberény: Mezei - Klement, Freistag, Váradi, Hegedűs, Prezenszki (Omyik), Simon, Kovács (Mezei), Létrái (Pásztor), Se­bestyén, Szőke. Edző: Juhász István. GL: Varga, ill. Sebestyén. Sárga lap: Monostori, ill. Pre­zenszki, Szőke. Jók: Schmit­tinger, Józsa, ill. Váradi, Szőke, Simon. Változatos, jó iramú mérkőzésen a hazai csapat nem tudta kihasználni a lehetőségeit. Gerda Gyula: - Olyan ter­het raktak és raktunk ma­gunkra, amivel nem tudtunk megbirkózni. Már előre félek a jövő héttől. Juhász István: - Ellentétes félidők, igazságos eredmény. Ifi: 5-0. ‘ (dag) Bered - K.-tercnye 8-1 (1-1) Bércéi, 200 néző, v.: Schreng. Bércéi: Boldizsár - Kapos­vári, Szűcs, Róza, Szarvas, Szalai, Koplányi, Gáli, Mol­nár, Szabó (Csurka), Dobrocsi (Proksza). Edző: Adamek László. Kisterenye: Csányi - Ná- nási (Szűcs), Valet, Juhász, Pintér, Zsemlyán, Kovács, Tarlósi, Giffaton, Nagy, Maksó. Edző: Csóri József. GL: Szabó, Molnár, Dobro­csi, ill. Tarlósi. Sárga lap: Szabó, ill. Pintér. Kiállítva: Pintér. Jók: az egész hazai csapat, ill. senki. A rengeteg helyzetet kihagyó hazai csa­pat, jó játékkal, magabiztos győzelmet aratott. Adamek László: - Régen várt örömfocit láthatott a ber- celi közönség. „Csak kibújt a szög a zsákból.” Csóri Józsefi- Gratulálok a hazaiaknak a megérdemelt győzelmükhöz. Ifi: 2-1. Karaba Lászlóné St. Acél - Jobbágyi 3-2 (1-0) Salgótarján, Kohász-stadion, 250 néző, v.: Komjáti. St. Acél: Szabó - Sándor A., Horváth, Garami, Fancsik (Kira), Sándor N., Laczko- vich, Ajtai, Palkovics, Mán- ezos (Tábori), Oláh S. Edző: Horváth Gyula. Jobbágyi: Őri - Egyed, Budavári, Tari, Bognár, Kiss, Molnár M., Halász, Sármány (Molnár K.), Szabó G„ Tóth J. Edző: Koncsik László. GL: Laczkovich (2), Oláh S., ill. Bognár, Molnár K. Sárga lap: Horváth. Jók: Laczkovich, Garami, Sándor A., Oláh S., ill. Bognár, Mol­nár K., Őri, Egyed. Végig egyenrangú erők küzdelmében a Jobbágyi több helyzetet el­puskázott. Horváth Gyula: - Vélemé­nyem szerint jó és kulturált játékunkkal teljesen megér­demelt győzelmet arattunk az egyébként végig rendkívül jól küzdő ellenfél ellen. Koncsik László: - Úgy ér­zem, hogy a mai mérkőzésen nem érdemeltünk vereséget, végig egyenrangú ellenfelei voltunk a hazaiaknak. Ifi: 8-2. (e. a.) Héhalom - K.-lapujtő 3-5 (2-2) Héhalom, 500 néző, v.: Schob- locher. Héhalom: Nagy (Bangó) - Kéri, Kurucz, Sóss, Fekete R., Varga (Berki Barnabás), Lő- rincz, Jele Cs., Jele Z., Ben- csik, Baranyi (Jakus). Edző: Szilágyi Albert. Karancslapujtő: Peleskei - Juhász A., Szabó, Osgyáni, Zsélyi, Tőzsér (Balázs), Fe­kete (Szőrös), Juhász G., Tóth (Radván) Lavaj, Fodor. Edző: Sipkó Sándor. Gl: Baranyi, Kéri, Fekete R. ill. Lavaj (5). Sárga lap: Ku­rucz, Jele Z„ Berki Barnabás, ill. Lavaj, Zsélyi. Jók: Jele Cs., Sóss, Lőrincz, ill. Lavaj (a mezőny legjobbja), Zsélyi, Szabó. Gólokban gazdag, for­dulatos mérkőzésen nyertek a vendégek. Szilágyi Albert: - Változa­tos, jó színvonalú mérkőzésen a védelmi hibáinkat jól ki­használó vendégek megérde­melten nyertek. Gratulálok. Sipkó Sándor: - Nem vélet­lenül tartottunk ettől a mérkő­zéstől. Egy nagyszerűen játszó csapat legyőzéséhez olyan extrateljesítményt nyújtó játé­kosra volt szükség, mint Lavaj Zoltán. Ifi: 0-0. Szilágyi Mária K.-keszi - Berkenye 1-1 <M) Karancskeszi, 300 néző, v..- Smelkó. Karancskeszi: Kürti ­Básti (István, Simon), Rozgo- nyi, Tarjáni, Paczári, Pingi- czer, Elekes (Lőrincz), Berta, Orsós, Tőzsér, Romhányi. Edző: Dávid Róbert. Berkenye: Id. Szúnyogh - Juhász, Genzelmann, Horváth (Bálint), Debre, Sipiczki, Hu- gyecz, Hesz, Lovas, Lepsényi, Géczi. Edző: German József. GL: Orsós, ill. Lovas. Sárga lap: Orsós, ill. Lepsényi. Jók: Kürti, Rozgonyi, Tarjáni, Pin- giczer, Orsós, ill. az egész csapat. Küzdelmes mérkőzés, reális eredmény. Dávid Róbert: - Középpá­lyán gyengén játszottunk, így az eredmény igazságos. German József: - Mindkét csapat elégedett lehet a döntet­lennel. Ifi: 2-2. Képesi István A bajnokság állása 1. K.-lapujtő 20 15 4 1 54-15 49 2. St. Acél 20 15 2 3 52-27 47 3. Kisterenye 20 12 6 2 49-26 42 4. Villtesz-D. 20 9 8 3 51-35 35 5. Szécsény 20 9 8 3 31-19 35 6. Héhalom 19 10 3 6 34-28 33 7. Mátramind. 20 9 2 9 4646 29 8. Jobbágyi 20 7 7 6 38-29 28 9. K.-keszi 20 7 6 7 31-37 27 10. Berkenye 20 6 4 10 31-38 22 11. N. Volán-B. 20 6 4 10 34-52 22 12. Nagylóc 20 5 3 12 33-42 18 13. Kazár 20 5 3 12 21-40 18 14. Bércéi 19 4 4 11 2843 16 15. Nagybátony 20 3 4 13 24-45 13 16. K.-berény 20 1 4 15 16-51 7 Orosz Attila (balról - Nagybátony) és Kongorácz László (N. Volán-Baglyasalja) küzd a labdáért fotó: ottmár Sándor