Nógrád Megyei Hírlap, 1998. október (9. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-16 / 268. szám

2- oldal ______________________________IjABDAlMTfiÓ BÍB I___________________1998. november 16., hétfő L abdarúgó NB I - Bár nagy becsvággyal játszottak, becsülettel küzdöttek a Stécé játékosai Soknak bizonyult az öt hiányzó Érdi Sport - Salgótarján BTC 2-0 (0-0) Érd, 600 néző. VEZETTE: Jenei (9) (Radvánszky, Farkas B.) ÉRD: Szabó G. 0 - Jakab 5, Versits 6, Ócsai 5 - Bagi 6 (Nokta -), Bernáth 6, Horváth L. 5 (Kovács P. 6), Tolnai 5, Király 6 - Horváth S. 7), Dukon 7. EDZŐ: Koznia Mihály. SBTC: Szabó I. Cs. 6 - Palaticzky 4, Gyetvai 5, Csatlós 5, Forgács 5 - Gubán 5, Németh 6, Tamásy 4, Ivitz 5 - Győri 5, Szabó II. Cs. 4. EDZŐ: Kis Károly. GÓLLÖVŐ: Horváth S. a 62. és a 74. percben. SÁRGA LAP: Versits a 35., Csatlós a 49., Horváth L. az 55., Németh a 61. percben. SZÖGLETARÁNY: 4-2 (2-0). 10. perc: Dukon 25 méteres lö­vése elakadt Gyetvaiban, a labda éppen Horváth Lászlóhoz pattant, aki tíz méterről Szabó I. Csaba kezébe lőtte azt. 47. perc: Dukon ragyogóan indította a jobb oldalon Bagit, aki egy megkerülős csellel Gyetvain is túljutott, de a jó ütemben ki­futó Szabó I. Csaba az utolsó pil­lanatban felszabadított. 48. perc: Dukon 18 méteres szabadrúgása után a labda kipat­tant a sorfalról, Tolnai 22 méter­ről ismételhetett. Jól helyezett kapáslövését Szabó I. Csaba szép vetődéssel a jobb alsó sarok előtt fogta meg. 62. perc: Dukon az ellene el­követett szabálytalanság után szabadrúgásból balról középre ívelt, a labdát Versits hat méterről a lécre fejelte. A labda Versitshez visszapattant, aki a tömörülő vé­dők között Horváth Sándorhoz sarkalt. A csatár három méterről a jobb alsó sarokba passzolta a labdát. 1-0. 67. perc: Jobb oldali bedobás után a tizenegyesponton helyez­kedő Némethez pattant a labda, aki egyből lőtt. A labda a lécre, onnan Szabó Gábor hátára, majd pedig a - kapus óriási szerencsé­jére - a gólvonalon kívül esett a földre, így a visszafutó Versits felszabadíthatott. 68. perc: Kovács Péter pom­pás ütemű indításával Dukon a fe­lezővonaltól a tizenhatosig nyar­galt. Egyedül állt szemben Szabó kapussal és megpróbált fölötte a kapuba emelni. Á nézők már gólt kiáltottak, de a labda pár centi­méterrel a kapufa mellé hullott. 74. perc: Király a bal oldalon kiugratta Dukont, aki az alapvo­nal előtt beadott a túloldalon he­lyezkedő Horváth Sándorhoz. Az első gól szerzője pedig három méterről a jobb felső sarokba fe­jelt. 2-0. Az első félidőben nem alakult ki folyamatos játék, ahogy mondani szokták: „nem volt egymás után három jó passz’’. A labda sokat volt a levegőben, látszólag sok­szor elképzelés nélkül ívelték előre Szabó I. védte a védhetőt és fejelgették vissza a játékosok mindkét oldalon. Sokat futottak és fegyelmezetten védekeztek a csapatok, de a sok hiba miatt nem volt látványos a játék. Ez fő­képpen a támadók kritikája, a vendégek egyáltalán nem veszé­lyeztették ellenfelük kapuját, s egyértelmű mezőnyfölénye elle­nére az Érd sem alakított ki va­lódi gólhelyzetet az első félidő­ben. A szünet után frissebben kezdtek Kozma Mihály tanítvá­nyai, megszállták a vendégek tér­felét, és ekkor már a gólveszélyt is érezni lehetett a játékukban. A sérülések és eltiltások miatt egyik edzőnek sem volt túl sok lehető­sége a frissítésre. Kozma Mihály egyetlen lehetőségét kihasználva, pályára küldte a legrutinosabb tartalékjátékost, az egykori sal­gótarjáni Kovács Pétert, s beállí­tásával lendületesebbek, veszé­lyesebbek lettek a hazai támadá­sok. Dukon szervező munkája, remek labdái és Horváth Sándor gólérzékenysége révén az utolsó fél órában eldőlt a három pont sorsa, de a salgótarjániak is ek­kor támadtak először igazán ve­szélyesen. Az érdi vezető gól után izgalmas, gyors, változatos játé­kot láthattak a szurkolók. Leg­több helyzetét mindkét együttes ekkor alakította ki. Szépíthetett volna a vendégcsapat, a vendég­látók is növelhették volna elő­nyüket, de az eredmény azonban már nem változott. Kozma Mihály: -Ezúttal a győzelem jó játékkal is párosult. Akár több gólt is lőhettünk volna, de nem vagyok elégedetlen az eredménnyel. Kis Károly: - A pályára lépő játékosaim nagy becsvággyal ját­szottak, becsülettel küzdöttek, de öt meghatározó futballistám hiá­nyát nem tudta elviselni a csapat. Jenei játékvezetőnek nem volt könnyű dolga, de remekül kéz­ben tartotta a mérkőzést, szinte hibátlanul vezette a találkozót. (Sz. Gy.) További eredmények: Békés­csaba - Demecser 3-1, Kaposvár - Szeged 2-2, Pécs - Komló 1-1, Soproni Dreher - Tiszaújváros 2-0, Tiszakécske - Tatabánya 1-1, Szolnok - Soroksár 2-2, Kaba-Hajdúszoboszló - Matáv Sopron 1-2, Komárom - Kecs­kemét 3-0, Tiszavasvári - Nagy­kanizsa 1-0. A bajnokság állása 1. Tatabánya 17 12 4 1 36-17 40 2. Szeged LC 17 11 5 1 37-13 38 3. N.-kanizsa 17 10 3 4 35-19 33 4. Matáv S. 17 8 6 3 29-22 30 5. Érd 17 93 5 28-23 30 6. SBTC 17 84 5 26-20 28 7. Komló 17 7 5 5 27-26 26 8. T.-vasvári 17 6 6 5 22-17 24 9. Komárom 17 7 2 8 25-21 23 10. T.-kécske 17 5 7 5 22-23 22 11. Demecser 17 6 4 7 23-26 22 12. Soroksár 17 6 4 7 22-33 22 13. Szolnok 17 63 8 23-25 21 14. Soproni D. 17 5 5 7 27-30 20 15. T.-újváros 17 5 5 7 19-25 20 16. Békéscs. 17 5 4 8 23-24 19 17. Kaposvár 17 5 4 8 23-31 19 18. Kaba-H. 17 4 4 9 26-33 16 19. Pécs 17 2 5 10 21-33 11 20. Kecskemét 17 0 3 14 9-42 3 .......—........................................................::...............ja-: ............................................................................ K ecskés (balról) már hosszabb ideje nem játszik, s egyelőre nem tudni, mikor fog archIv fotó